Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

Οχι βρε αργυρώ δεν θα δώσω περισσότερο απο μόνη μου! Αν και κλαίει σαν τρελο για να πιεί και άλλο!!

Βυκη Βαλε καμοια βολταρεν στον αυχένα.

Ντρέπομαι να πάρω τον γιατρό που γέννησα ...απο την γεννά έχω να τον δω .....και μου λείπει πολύ ......

Καλά έχω σιχαθεί την Αντελ ....τι κλάψομ.....να!!!! Έλεος!!! Χαχαχαχα

ακούω ράδιο αν δεν καταλάβατε χαχαχαχα

Βενη να σου πω οτι δεν σε καταλαβαίνω θα πω ψέματα ......άσε, ώρες ώρες θέλω να του λω χρονια στο στόμα και να τον ταισω με το ζόρι ....και μένα χθές έλεγε οτι πονάει η κοιλητσα ...νηστικός ήταν με ενα γιαουρτάκι .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφρο τι αντιβιωση παιρνεις εσυ?

δεν βρισκω κατι κακο στο να τηλ του γιατρου...

γυναικολογος ειναι....οχι ψυχιατρος η οδοντιατρος ωστε να τον επισκεπεσαι πιο συχνα...!

2μλ χ 3 ο Π.?

των ποσο augmentin?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο βλεπαμε εχθες κατι βινετο απο μικρος που ητανε και εκλαιγε οταν του παιρναμε το φαι...ετρωγε με πιρουνι καρπουζι, ετρωγε το τοστ του κωστα..μετα αρχισαμε τις διατροφες και..τεσπα..πανωτς δεν τα θυμομουνα καθολου!!!!!!!!!!τοσο με εχει τρελανει το θεμα φαι που δεν θυμαμαι πλεον πως καποτε ελεγε μαμ μαμ μαμ..μα μου φανηκε τοσοοοοοοοο περιεργο μα τοσο...του αρχισα παλι σιροπι μιναντεξ..τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

οσα θυμαμαι..

Αφρο η αντιβιωση ειναι αναλογα με την αντιβιωση..και με τα κιλα..ο ζαν περιση επαιρνε την αουγκμεντην περιπου 2,3-2,5 μλ..δε θυμαμαι ακριβως..πρεπει να βρω το βιβλιαριο που γραφει το καθε φαρμακο που πηρε και σε ποια δοσολογια..

α ναι..το καλοκαιρι παλη αουγκμεντιν 2,5 μλ ειχε παρει..και ηταν περιπου 10-500..

Αφρο να μη ντρεπεσαι να παρεις τον γιατρο..τι παει να πει εχεις να επικοινωνησεις μαζι τουα πο τη γεννα....

Κουμπαρουλα μανικη το αυχενικο...ωχωχω..κα μανικη...

σου κανει τιποτα η counterpain...εμενα με ειχε σωσει...

Γιωτα να σας ζησει καλε..πωπω..μια χαρα..θα τη δεις οταν επιστρεψεις/...ποτε θα επιστρεψετε;;;...

Βενετια σε νιοθω...

ρε μηπως εχει κατι να κανει εκεινη την ωρα και δε τρωει;;;;

δεν ξερω..

ο Χ απο προχτες τρωει μακαρονια με κημα..ολη μερα..δε θελει τιποτα αλλο..ερχετε..λεει θελω μακαρονια..του βαζω τρωει

αλλα οταν ηταν η Βυκη σε μας...ουτε ψωμι με μερεντα δεν εφαγε το σκατιαρικο...

πφφφ

Το σαββατο παιδια..ειχε γελιο..

πηγα σιτι γκειτ να παρω ενα καλτσον...και ενα σετακι μποξερακια ακομα γιατ τον φοφο...

και πηραμε καφε...αυτος αφρογαλα

ειχε γελιο γιατι ολοι κοιτουσα μια σταλιτσα σκατουλι..με το καφε στο χερι...και γελλουσαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

γελάω γιατί το θέμα φαγητό είναι και σε μας άστα να πάνε!!! :twisted::twisted::twisted:

εμένα μου την δίνει που πρέπει να ταϊζω την Ρ., 4 χρονών παιδί!!!.....αλλά αν είνα να φάει κάτι γλυκό, θα καθήσει στο τραπέζι και θα το φάει μόνη της με ευλάβεια!!! :twisted::twisted::twisted: ούτε που θα μιλήσει!!!

από λαχανικά δεν τρώει τίποτα, μόνο το καρόλο κρυμμένο σε σάλτσες και ντομάτα!!! αυτά!! :(:(

φρούτα τρώει, οκ!

Γιώτα ας μείνει μόνο στον λίγο βήχα!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ πώς θα πάρει τον γιατρό τηλέφωνο? θα της πει έλα από εδώ να σε δω!!! :!:

κια καλά θα κάνει δλδ!....δλδ τηλεφωνική διάγνωση θα κάνει? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αργυρω αυτο ακριβως!!!!!!!!μα να τον κυνηγαω 4 χρονων παιδι δηλ??????? :evil::evil::evil::evil:

ασε με φρουτα και λαχανικα..τωρα τελευταια με το στανιο..πωπωδεν ξε4ρω δεν εχω πλεον υπομονη..

του εδωσα δοκιμασε πατατακι πιυ ετρωγε ο κωστας και το εφτυσε με αηδια..το δκοιμασε ομως! αμα του δωσεις μια πιτα πχ η παστιτσιο η τεσπα κατι που δεν εχει ξαναφαει ουτε κουβεντα να δει τι ειναι..

και ρε συ αργτυρω και εσενα δεν τρωει αλλα ειναι καλα κιλα και σουπερ ανεπτυγμενη..εμενα ειναι 13100

κοκκαλα πιανω παλι :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ εδω δεν ταιζω τον Π πια!!! Θα ταισω τον Μ!!! Μόνο σε κουτάλι ταιζω τον Π και αυτο αν πχ είναι ρύζι με κοτόπουλο (οχι σούπα) θέλει μόνος του.

Augmentin 250 /62,5 λέει.

και να με δει ο Παπαδης οκ τι? Δεν θα κάνω ποτέ στο Ελενα την επέμβαση ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ.ε ρε παιδια..φυσικα και θα την πει να παει..και καλα θα κανεις..

απλα θα πρεπει παλη να χωσει νονους κλπ...

Αχ..Αγφρο η μαμα σου δεν μπορει να ερθει για μερικε ςμερες..

ειναι σοβαρα πραγματα αυτα..δεν ειναι παιξε γελασε..

η ξαδελφη μου θα μπει νοσοκομειο την πεμπτη 6/12 και θα αφαιρεσει το ιναδενωμα..το οποιο φυσικα θα παει για βυοψια κλπ κλπ.

νιωθω και εγω τωρα τελευταια κατι ψιλοπονακια στο στηθος..αλλα νομιζω οτι φταιει ο ττροπος..και ησ υχνοτητα που θηλαζιε ο ζαν..

εχει ξεφυγει..οπου και να βρεθει..ξαπλωνει κατω και λεει ντικα ντικα..θελει να φαει κοινως..λαιμαργο...

Παντως ναι στο θεμα φαη...οι περισσοτερες ειμαστε καμμενες,...

ουτε εμενα δοκιμαζει..

αν δεν εχει μεσα μακαρονι..και διαλεγει και το μακαρονι...πφφφ..μονο ο γιαννης ειναι -προς το παρον- καλος στο φαη..

αλλα Βενετια..κριμα ρε ο Φιλιππος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI αλλαξε το τικερακι του παιδιου!

αχ τι να πω δυσκολα το φαγητο...δεν μπορω να σε νοιωσω γιατι δεν το εχω ζησει...

ευχιμαι να το ξεπερασει γρηγορα...να ηρεμησεις και εσυ!

το μονο που δεν πολυτρωει η Μ-Ι ειναι κρεας...

αν και προχθες εφαγε 3 σουβλακια καλαμακια!

επησις καθημερινα τρωει φρουτοκρεμα...ητοι 4-5 φρουτα...οκ λιωμενα αλλα τα τρωει...

καλα τα γλυκα....ενοειται οτι τα τσακιζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σες δεν θα επιστρεψουμε.....ηρθαμε για μονιμα....βεβαια λογω γιατρων ανεβαινουμε συχνα αθηνα...αλλα οχι για μονιμα...

βενι εμεις δεν εχουμε τετοια θεματα....βαριεμαι να τα ταιζω....πλην της μικρης που ειναι μιζερη.......αλλα λιγα πραγματα μπορεις να κανεις...ειναι και αυτες οι γιαγιαδες στη μεδη που τους κανουν ολα τα χατηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα;;;..εγω γιατι ειχα καταλαβει πως ειχε ςπαρει μαζεμενες αδιες και θα επεστρεφες στη δουλεια...

πωπω..την καλυτερη δουλεια κανατε..ειλικρινα...

καλυτερα αποφαση δε μπρουσατε να παρετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σες εδω ειναι η δουλεια....και οντως ακομα σε αδεια ειμαι....εχει ανοιξει και ο αντρας μου τη κουριερ...μπορω να πω οτι ριζωσαμε..... :roll::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιφερομαι μεσα στο σπιτι χωρις να κανω τιποτα....

μονο το λικνο μαζεψα...

νομιζω οτι εχω φτασει σε ενα τελμα....αραγε που ειναι η αρχη?

κρυωνω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη ναι η Ρ. είναι 18 κιλά, αλλά ο Λ., που θεωρείται αδύνατος, όταν ήταν 4 ετών ήταν μόνο 15!! :!: και ας έτρωγε και λαχανικά!!! :roll::roll:

ρε Αφρο αν δεν τρώει, να μην ταϊσω? αλλιώς δεν πρόκειται να φάει.....βέβαια δεν θα μάθει και αλλιώς, αλλά βαριέμαι να γίνω αυστηρή!!! :roll::roll:

για να δοκιμάσει καινούργια πράγματα μμμμμ έτσι και έτσι....εξαρτάται πώς θα της φανεί στο μάτι!!! :?

συμπεθέρα γιατί έτσι? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενι εμενα ο ιασονας που τωρα σε λιγες μερες γινεται 3 ειναι μολις 12 κιλα.......και τρωει και μενα μαζι......σαμιαμιδι λεμε.......μην αγχωνεσαι....δεν ειναι ολα τα παιδια το ιδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θέλω να πω αυτό που λέει και η Γιώτα, ότι κάθε παιδάι και διαφορετικό....είναι μάλλον εκτός καμπύλης ε? :?

καλά είναι δυνατόν να μην του άρεσε το πατατάκι? :o:o:o:o:o

πολύ της υγιεινής τον έχεις κάνει!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...Τι κάνετε;;;Όλο το ΣΚ δε βγήκαμε από το σπίτι... :?:?:?:?:?

Μιτσάκι περαστικά ρε στα κοριτσάκια σου... :(:(:( Πόσο στενοχωριέμαι να βλέπω μικρά παιδάκια με γύψο.... :(:(:(:(:(:(:(

Αφρο τι ακριβώς είναι αυτό που έχεις;;Δεν πολυκατάλαβα... :oops::oops::oops: Και πως δημιουργείται;;; :?:? Καλέ γιατί να μην τον πάρεις τον γυναικολόγο σου τηλ;;;; :shock::shock: Δεν πάμε κάθε μέρα στους γυναικολόγους...Για ένα τεστ παπ πάμε και για να γεννήσουμε... :lol::lol::lol::lol: Επίσης, αν χρειαζόταν, γιατί δε θα έκανες επέμβαση στο Έλενα;;;; :?:?:?:?:?

Όπως και να έχει, ελπίζω να περάσει σύντομα... ;);)

Ο Πανούλης καλύτερα;;Ρε και η δικιά μου 2,5cc πίνει αντιβίωση...Είναι μικρούλια... :x:x:x:x

Βένη αν σε παρηγορεί η Ιωάννα που ανέκαθεν έτρωγε ποσότητες, τώρα σπίτι με το ζόρι τρώει...Την ταίζω εγώ με διάφορες ιστορίες που της λέω.... :shock::shock::shock::oops::oops::oops::oops::oops: Μόνο βλακείες δεν έχει πρόβλημα να φάει... :twisted::twisted::twisted: Οπότε μήπως είναι της ηλικίας;;;; :?:?:?

Αντιθέτως, η μικρή καταβροχθίζει τα πάντα.....Αφού όλη μέρα δεν ξέρω τι να της δώσω... :roll::roll::roll: Και συχνά πλέον τις δίνω αηδίες...Μπισκότα, ποπ κορν κλπ γιατί ειλικρινά δεν ξέρω τι να της δώσω να φάει.... :oops::oops::oops::oops:

Σισσάκι περιμένουμε νέα από γιατρό....Χθες είχαμε την κουβέντα σου με το στεφάνι μου... :mrgreen: Με αυτά που του έλεγα είχε φρικάρει και με κοίταζε έτσι... :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βικάκι θα συμφωνήσω με την συμπεθέρα σου για την counterpain...Είναι πολύ καλή..Και μια άλλη χρησιμοποιω εγώ, αλλά δεν τη θυμάμαι... :oops::oops:

Αρτζι μου δεν ήταν κουκλίτσα η νεραϊδούλα μου παρανυφάκι;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen::x:x:x:x:x:x:x:x:x:x Επίσης, χαίρομαι που περάσατε καλά χθες... 8-)8-)8-)

Γιώτα γενικά η δουλειά σας πάει καλά;;;; :roll::roll: Όταν τελειώσει η άδειά σου, θα παραιτηθείς;;;; :roll::roll::roll:

Φραν και το Σεμπίνι άρρωστο;;;; :(:(:( Μα τι στο καλό γίνεται.... :roll::roll::roll:

Κορίτσια πλάκα πλάκα εμενα η Ιωάννα (να χτυπήσω ξύλο) φέτος δεν έχει αρρωστήσει καθόλου.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Οκ, κάνει κανένα βηχάκι που και που, αλλά τέλεια.....Και να φανταστείτε, στην τάξη της όταν πάω γίνεται της κακομοίρας από βήχα... :?:?:? Ασε που ακούω μαμάδες να λένε ότι λείπανε μέρες λόγω πυρετου... :?:?:? Φτου φτου φτου το κορίτσι μου...

Α, επίσης από τότε που αρρωστησε η Μαρτίνα, τους δίνω κάθε πρωί από μια κουταλιά μέλι και από μια κουταλιά μέλι και ταχινι...Στην μαρτίνα περισσότερο ταχίνι που είναι αδύνατη... :lol::lol::lol::lol:

Επίσης, ασβέστιο πότε ξεκινάμε στην εγκυμοσύνη;;;; :roll::roll::roll::roll: Μου είχε γράψει ο γιατρός μου αλλά δε θυμάμαι πότε μου είχε πει να ξεκινήσω... :oops::oops::oops: Προς το παρόν παίρνω το πρωί ένα σιδηρο και ένα filicine... :?:?:?:?

Την Παρασκευή πήγα και έκανα εξετάσεις για θυροειδή (που επίσης είχα αμελήσει) όπως μου είχε πει ι ενδοκρινολόγος και για τοξόπλασμα...Στις πρώτες εξετάσεις που είχα κανει, είχα βγει φυσικά αρνητική..Και μου είχε πει ο γιατρός ότι δεν έχω αντισώματα και πρέπει να ξανακάνω στους 4,5-5 μήνες... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Τώρα, περιμένω αποτελέσματα, αλλά θα αργήσουν...Τετάρτη! :twisted::twisted::twisted:

Αυτά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ ας μη μιλησω εγω!

η Μ-Ι ειναι 22 κιλα αλλα οκ ειναι κι πολυ πιο μεγαλη!

δεν ξερω περιφερομαι και δεν κανω τιποτα ουσιαστικο...νοιωθω μια βαρεμαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουμπαρουλα..μη κανεις τιποτα..ξεκουρασου...

το αξιζεις ...

η Μ-Ι ειναι και ψιλη..μη το ξεχνασ..

ο φο ειναι 15,5 κιλα..αλλα ειναι στιβαρο παιδι...

Γωγω εγω στον Γιαννη..περα απο φιλισιν δεν πηρα τιποτα..δεν ξερω γιατι..παντα εβλπετε τις εξετασεις μου και ποτε δ εμου εγραφε βιταμινες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ η τα δικά σας είναι πολύ αδύνατα ή Ιωάννα μου πολύ χοντρή.... :shock::shock::shock:

Οκ, έχουμε τα πιασιματάκια μας...Αλλά και το ύψος...Χοντρή δεν τη λες...Νταρντάνα ναι.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Βασικά δε φαίνεται για 3,5 χρονών μόνο...Εχει τρομερή ανάπτυξη..Έτσι ήμουν κι εγώ μικρή... :roll::roll::roll::roll:

Η Ιωάννα είναι 18,5 κιλά...Και ύψος, τον Ιούλιο που είχαμε παει παιδίατρο ήταν 1.02.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Οπότε δεν ανησχυχώ που δεν τρώει... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά, το άλλο δεν σας το είπα...

Είδα την Παρασκευή κολλημένα δύο χαρτιά στον παιδικό...

Το ένα έλεγε για συνάντηση γονέων και παιδαγωγών Τετάρτη 3.30-5..... :twisted::twisted::twisted::twisted: Και αναρωτιέμαι εγώ....Όοοοοοοολοι οι γονείς δημόσιοι υπάλληλοι είναι ρε πούστη μου;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Μα 3.30 ώρα ποιος σχολάει από τη δουλειά του;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Κι εγώ δηλαδή τι θα κάνω;;;; :twisted::twisted: Θα πρέπει να πάρω άδεια για 2 ώρες από τη δουλειά, να πάω και να ξαναγυρίσω.... :twisted::twisted::twisted:

Επίσης, είδα ένα χαρτί που έλεγε για ψείρες... :o:o:o Να ελέγχουμε τα παιδιά... :?:?:?:? Ρωτησα τη δασκάλα αν είχαμε κρούσματα και μου είπε "ναι..." :o:o:o:o:o Έτσι και κολλήσει ψείρες η Ιωάννα και εγώ με τόσο μαλι, την γαμ....Σήμερα προληπτικά της έβαλα σπρέι του Κορρέ... :roll::roll::roll: Και με το που μπήκαμε στην τάξη, έτρεξε και το είπε στη δασκαλα της... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω...κατα τη γνωμη σου ποια ωρα θα ηταν φυσιολογικη για εσενα ...εφ οσο το ωραριο τουσταθμου ειναι αυτο?

στη ληξη της βαρδιας...

που να δεις στο δημοτικο κατει τρελες ωρες που εχουν συνελευσεις!

εμεις βαζουμε τη ΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Βικυ ακόμα και οι ιδιωτικοί υπάλληλοι δε σχολάνε 3.30....Οι περισσότεροι ή 8-4 ή 9-5 δουλεύουν.... :roll::roll::roll::roll: Δε λέω για μενα που είμαι περίπτωση...Ε, ας καθίσουν μια ώρα παραπάνω μια φορά στο τόσο που γίνεται συνέλευση...Ας την έκαναν 5....Εμένα πάλι δε θα με βόλευε, αλλά θα βόλευε τους περισσότερους.... :roll::roll::roll: Τόσο παράλογη είμαι;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted:

Τι είναι ΛΟ;;;; :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...