Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

Χρύσα :lol::lol:

Λοιπόν είναι από την περιοχή Schwaben στα νότια της χώρας!!!

Μεταξύ άλλων περιέχει μαύρο πράσινο τσάι, άρωμα καραμέλα, φράουλα και άλλα

Διάβασα πολύ καλά λόγια!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελικα ο γιωργος μαλλον εχει κατι πιο σοβαρο..

συνεχιζει πυρετο κ τσουζει ο λαιμος του οποτε παιε να πιει ή να φαει..πραγματικα τσουζει..αν παει να πιει ή φαει μετα βγαζει πολλ απολλα σαλια κ κλαιει επειδη τσουζει..

τί στα κομματια..

δεν μπορει να πιει κ σιροπι ετσι..το φτυνει αφου τσουζει..προσπαθει ο καημενος αλλα ολο παραπανω μου λεει δεν μπορω μαμα,αληθεια τσουζει :(:(

παιρνω παιδιατρο,δε τον βρισκω..

τωρα κοιμηθηκε..αντε να δουμε πώς θα παει το βραδυ μας..

αφρο δε διαβασα τί ακριβως ειναι αυτο που λες για την κυστη..ευχομαι με τη θεραπεια να περασει κ να μη χρειαστει επεμβαση!

φιλια σε ολες κ περαστικα σε αρρωστους καθε ηλικιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Αχ βρε Ιουλία τι έχει ο Γιωργάκης!!! Μα να μην μπορεί να πίει σιροπακι!!! Περαστικά ...

Εμείς ξυπνήσαμε με 38,4 (ο Π) βρήκα θερμόμετρο!!! Αλλα μας τέλειωσε το ντεπον και το παναντολ!! Και είναι σάββατο!!! Και 17!!! Έστειλα μήνυμα στον μόνο του Μ ν δεν δουλεύει να πάει φαρμακείο.

του έδωσα το τελευταίο σιροπακι ...τέρμα δενβεχει άλλο.

Μα γιατι ανέβασε πυρετό .....μόνο μύξα έχει .... άντε να έρθει η τετάρτη να έρθει ο Κ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα -μεσημέρι εδω-

Και εμεις στο κλαμπ των αρρώστια- και οτι χαιρομουν που πήγε 2 εβδομάδες στον παιδικο χώρος να βηχει, χωρις μπουκωμα, χωρις τιποτα...Ξυονησε σημερα το πρωι και εκανε εμετο κ μετα έφαγε τοστ κ ξανακάνει εμετο κ γενικα ειναι σαν κοτόπουλο...έβγαλε πολλα φλεμματα στο εμετο κ μου εκανε εντύπωση γιαι δεν βηχει, αλλα η μυτη του ειναι μπουκωμενη.. Άρα θα θεωρησω πως ο εμετος ηταν καλο ..

Τωρα έφαγε σούπα, αλλα οχινκ με τρελή ςορεξη κ παιζει...ουφ..

Ιουλια πως πήγε η νυχτα? πως ειναι ο Γιώργος σημερα?

Αφρό εσείς καλυτερα? μα όλα μαζι άρρωστησανε???

Μαρία ναι δεν θελουμε πετρέλαιο διοτι η θερμοκρασία ειναι 34-36 κ πανω με παρά πολυ υγρασία ολο το χρονο...ομως θελουμε κλιματιστικά αναγκαστικά και ο λογαριασμός του ηλεκτρικού ειναι τεράστιος - περισσοτερο απο οσο αν έβαζαν πετρέλαιο. Οπότε οχι, δεν γλυτωνουμε χρηματα, μαλλον πληρώνω πιο πολλα απο οσα θα πληρώνατε εσείς για πετρέλαιο...

Επισης επειδη η ζέστη ειναι αποπνικτική εχει κ πολλα βακτηρια γενικα κ το κυριότερο βγαίνεις στονδ ρόλο κ σκας κ μετα μπαίνεις σε ταξί, λεωφορείο κατάστημα κ εχουν τοσο τερα το κλιματιστικο που παγωνεις- οπότε την γριππη δεν την γλυτωνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

τι κανετε κοριτσια?

κανονισατε συναντησεις ε? επειδη δεν πολυμπαινουμε δεν ειμαστε πλεον επιθυμητες?

ιουλια μηπως εχει τις αμυγδαλες του? νομιζω οτι πολυκυκλοφορει ιωση

κ ο μικρος μου ειχε πυρετο χτες, ευτυχως τιποτα αλλο

αφρο δεν πολυκαταλαβα τι εχεις... αλλα περαστικα κοριτσι μου..

τα γκαστρωμενα συμπεθερια μου τι κανουν???? ακομα γκαστρωμενη ειναι η β?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας!

περαστικά στα άρρωστα παιδάκια..

Ιουλία μήπως έχει τις αμυγδαλές του? Μήπως λίγο μέλι τον βοηθήσει να μαλακώσει? :roll: Μίλα κασι με το παιδίατρο και βλέπεις..

Λενάκι τι κάνεις? Πώς πάει το μανικιούρ? Δουλειά πότε επιστρέφεις???

Εγώ περιμένω το καφεδάκι μου 8-) από τα χεράκια του Γ και μετά θα σιδερώσω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Ιουλία, Φρανίτα, Αφρο περαστικά στα ομορφούλια σας :x:x:x

εμείς σε λίγο θα φάμε το πρωινό μας!

Ιουλία προφανώς θα είναι κατακόκκινος ο λαιμός!!! :?

Λένα καλημέρα :x

καλό ΣΚ και γρήγορα περαστικά, ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα τα παιδάια! ;):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εκανε εμετο ολη την κρέατοσουπα..τρίτος εμετος σημερα....

Τ να του δώσω να φάει? το βραδυ θα του δώσω μονο ζουμί και καθολου κρέας...

Να του δώσω νερο με ηλεκρολτυτες για αφυδατωση ή να περιμένω? πίνει νεράκι ...

Στο μεταξυ ολο φταρνιζεται κ τρέχει η μυτη του, άρα δεν νομίζω να ειναι γαστρενετριτιδα μαλλον απο την ίωση κανει τους εμετους...

Αμάν πια, απο τον Σεπτέμβριο μας παει μια εβδομάδα καλα κ τη δευτερη να την η ίωση...ετσι ειναι με τους παιδικούς? ποτε αποκτούν αντισώματα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα!

μονη απο χθες...ο Π. εχει παει για ελιες!

ολη νυχτα ο Λεο εβηχε!

προσπαθουσε να κοιμηθει και δεν μπορουσε!

Φραν ...αν πινει νερακι ειναι οκ...

αλλα αν ακανει εμετους ασε τον να φαει εκεινο οτι θελησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

μαρακι μια χαρα με τα μαθηματα, 17-12 γυρναω κ στη δουλεια

τι κανεις εσυ, τα κοριτσια σου?

αργυρουλα πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!!!

Περαστικα στα αρρωστουλια!

Βικυ αρρωσταινει κ ο μικρος? :(

Φραν δωστου ηλεκτρολυτη μωρε...εγω θα εδινα...

Μα τοσο πολλοι ειμαστε αρρωστοι γμτ...εγω ξυπνησα με μυξες κ φωνη νταλικιερη!!!Πολυ σεξουαλικη ομως...

Μακαρι να εμενε ετσι για παντα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυ κ αναστασια αορατη ειμαι μαλλον ε?

ενταξει, φαινεται οτι ειμαι ανεπιθυμητη πλεον..

δε σας ξαναενοχλω, στο καλο

:o:o:o:o:o:o:o:o

καλέεεεε Λένααααα ελπίζω να κάνεις πλάκα μόνο ε?!!! :?

τι κάνουν τα όμορφα αγοράκια σου? :x

ο Αναστάσης τι λέει?

γυρίζεις Χριστουγεννιάτικα στο σχολείο? :roll::roll::roll:

δλδ θα υπάρξει κενό δασκάλας εκείνη την εποχή? ή θα είσαι στο γραφείο μέχρι την επόμενη χρονιά?

ρωτώ γιατί δεν ξέρω!!! :roll::roll:

εμείς καλά είμαστε, ήταν ο Λ. άρρωστος για λίγες μέρες, με πυρετό μόνο, αλλά τώρα είναι μια χαρά!! :)

κατά τα άλλα, τα ίδια βαρετά!!!

εδώ τι να σας πω, 2α δημοτικού και ακόμη δεν έχουν αρχίσει να μαθαίνουν γραμματική :o:o:o:o

πότε θα το κάνουν δεν ξέρω!!! [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

ό,τι έκαναν στην 1η κάνουν και στην 2α, όσον αφορά στην γλώσσα....στα μαθηματικά έχουν προχωρήσει λίγο.....αλλά να υποθέσω ότι ο Μηχαλάκης π.χ θα έχει μάθει να λυνει και εξισώσεις!!! :lol::lol::lol:

Φρανίτα θυμάμαι ο Λ. που μια φορά έκανε εμετό, δλδ μία μέρα και τον πήγαμε στον γιατρό μας είχε δώσει ηλεκτρολύτες....εγώ νομίζω ότι δεν είναι και τοσο κακό να δώσεις!! :roll::roll:

πάντως μας είχε πει να του δώσουμε ό,τι εκείνος θέλει να φάει γιατί αυτό σημαίνει ότι αυτό ακριβώς θα το κρατήσει!!! ...... αυτά που λένε π.χ μην δώσεις χυμό πορτοκάλι δεν ισχύει!!!

Σισσιώ γέννησες ή ακόμη? :roll::roll:

αχ βαρέθηκα :(:(

Αφρο τώρά που ανέφερες την κύστη θυμήθηκα ότι πρέπει να πάω στον γυναικολόγο για υπέρηχο μαστού ή να κάνω μαστογραφία πάλι :?:(

αυτά....μαγείρεψα ωραιότατο κοτόπουλο αλα κρεμ σε κίτρινη σάλτσα δλδ μουστάρδα, κούρκουμα και κάρρυ και η Ρ. ούτε που το άγγειξε πάλι :(:twisted::twisted:

πήρα και τις φωτό :x

η κοπελίτσα μου :x

Αναστ. περαστικά :x

η Α. πώς είναι? την πήγες γιατρό, τι σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυ κ αναστασια αορατη ειμαι μαλλον ε?

ενταξει, φαινεται οτι ειμαι ανεπιθυμητη πλεον..

δε σας ξαναενοχλω, στο καλο

ΤΙ ΛΕς?

γιατι να εισαι αορατη?

ετσι νομιζεις?

εμεις σε ανζητουμε ολες...ξερουμε οτι τρεχεις!

καλα θα γυρισεις 17/12 και 23 θα σταματησει ςγια 15 ημερες?

τελεια μου ακουγεται!

τοσο προγραμματισμνο το ειχες?

η ετυχε?

νυσταζω και σημερα ειμαι νυχτα στη δουλεια ...αχ πως θα βγει η νυχτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi , alla αν εχω ησυχια μπορω να απλωσω τα ποδαρακι μου να ξεκουραστουν , Αλλα αποψε εχω να βγαλω -γραψω φαρμακειο και πρεπει να το κανω νωρις πριν απο τη νυστα κανω καμια βλακεια...!

χαχχα!

μακαρι να εω ησυχια γενικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!!!

Τί κάνετε;;;;

Καλά ρε όλοι άρρωστοι είστε;;;;;;;;;;;;

Εμείς μια χαρά! Εγω 40 πυρεττό και ο Δ μπουκωμένος!!!!(πλακίτσα) :lol::lol::lol:

Μαρία τί γλυκό;;;;

Λένα καλή μου τί λες;;;;;

Σύνελθεεεεεεε.....

Ποιος σε τσίτωσε;

Αργυρούλα το φάγατε το κοτόπουλο;;;;;; :lol::lol::lol: Η Ρ κάνει δίαιτα! Δε θέλει κρέμες γάλακτος!!!!

Αναστασία γουστάρω να ακούσω τη γαιδουροφωνούλα σου!!!!

Γιώτα - Χρύσα - ΦΡανίτα τα φιλιά μου!!!!!

Βίκυ περαστικά!

Εμείς λέμε να στολίδουμε δέντρο σήμερα!!!!! Γιούπι!!!!!!Χριστούγεννααααααααααα!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Π ανέβασε το μεσημέρι 38,6!! Του έδωσα ντεπον και έπεσε.

Λενα θα πας δουλειά επιτέλους!!!! Χαχαχαχαχα

Καλη αρχη.

Βυκη ......να ααω εγω στην δουλειά σου και να κάτσεις εσύ με τον Π κολλημένο πάνω σου!? Σιαμεα έχουμε γίνει! Ευτυχώς ο Μ όταν του λέω οτι ο Π έχει πυρετό κανει ησυχία ....απόλυτη !!! Έρχεται και τον πιάνει λέει "πω πω καίει " και τον χαϊδεύει και τον φιλάει. Ο Π όταν έχει πυρετό είναι κολλημένος πάνω μου κιι η θηλαζει η κοιμάται πάνω μου και όταν του πέφτει κάνει οτι σκανταλιά σκευτει ....ετσι για να ναπληρώσει τον χρόνο.

Nατάσα περαστικά και σε εσάς.

αργυρώ μου άνοιξες την όρεξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς λέμε να στολίδουμε δέντρο σήμερα!!!!! Γιούπι!!!!!!Χριστούγεννααααααααααα!!!!!!!!! :D:D:D

:o:o:o:o:o:o:o:o:o

εγώ καθόλου δεν ανυπομονώ!!! :?

βαριέμαι πολύ να στολίσω, άλλωστε τα Χριστούγεννα δεν είναι η γιορτή μου, δεν μου πολυαρέσουν....μου θυμίζουν ότι ο χρονος περνάει .....

Νατάσα κρέμα γάλακτος έβαλα με 15% λιπάρά ρε συ :lol::lol::lol::lol:

πάντως από το πρωί που έφαγε το πρωινό, μετά έφαγε ένα μήλο δεν μου ζήτησε πάλι να φάει΄, γιατί ξέρει ότι θα της πω να φάει το φαί της πρώτα [-([-([-([-([-([-([-(

μαρία τι γλυκό έκανες? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν έκανα με τη Φ :D το γλυκό

σοκολάτα με μπισκότα και από πάνω σαντιγύ και τριμμένη σοκολάτα 8-)

πανεύκολο αλλά πολύ γευστικό!

και 8-)8-)8-) ναι σήμερα η Φ δοκίμασε σοκολάτα με τα χίλια ζόρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ο Λ. έτσι μέχρι 3 ετών δεν είχε φάει σοκολάτα!! :roll::roll:

αποτέλεσμα? να μην τρώει και τώρα, παρα μόνο μπισκότα άντε και κανένα κίντερ έκπληξη! :roll:

ενώ η Ρ.,....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...