Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

Θεσσαλονικιές δε θελω να σε αγχώσω...Κοιτάξτε τι διάβασα... :o:o:o:o:o

http://tvnea.blogspot.gr/2012/11/blog-post_7937.html

Αναστασία να πεις στον Α. που διατάζει ότι "ΌΤΑΝ ΜΙΛΑΕΙ Η ΓΥΝΗ, ΣΚΑΣΜΟΣ Ο ΑΝΗΡ..." :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Έτσι λέω στον δικό μου και του γυρίζει το μάτι ανάποδα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς ούτε καλοριφέρ έχουμε ανάψει (δεν έχουμε βάλει πετρέλαιο), στα κορίτσια φοράω φανελάκια με πιτζάμες μακρυμάνικες και τα σκεπάζω με πάπλωμα, αλλά τα δωμάτια μας είναι πολύ κρύα γιατί έρχεται όλο το κρύο από τη σοφίτα.... :roll::roll::roll::roll::roll: Κι έτσι, ανάβουμε για λίγο αερόθερμο, το οποίο έχουμε στο διάδρομο και αιρ κοντίσιον που έχουμε στο δωμάτιο μας για να "σπάσει" το κρύο...Αλλά τα σβήνουμε μετά... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης έχω να σου πω ψηλή ότι το air condition ξηραίνει την ατμόσφαιρα...Εμένα χθες με πήρε ο ύπνος και δεν έσβησα το αερόθερμο στο διάδρομο που κοίταζε προς το δωμάτιο της μικρής και ξύπνησε και φωναζε "νεόοοο..νεόοοο..." είχε ξεραθεί το λαιμουδακι της... :roll::roll::roll::roll: Και ήπιε ένα μπουκάλι νερό... :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ούτε εμείς έχουμε ανάψει ακόμη

ο καυστήρας όλης της πολυκατοικίας άναψε προχτες νομίζω

αλλά είμαστε οκ

έχουμε βάλει στις πόρτες κάτι ταινίες που αγόρασε ο Γ και δεν μπάζει τίποτα.

ε θα βάλουμε και καμιά σόμπα στην πρίζα, λίγο και το κλίμα και θα βγει ο χειμώνας :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natasa δεν παρεξηγουμαι, απλα θεωρω πως μαλλον δεν εχω γινει καταννοητη και εχει δημιουργηθει μια λαθος εντυπωση για τη ζωη μου.. φταιω και εγω επειδη γραφω κατα καιρους αποσπασματικα και γενικα οταν αυτα βγουν απο το γενικο κοντεξτ στο οποιο συμβαινουν ακουγονται πολυ διαφορετικα..

Απλα ηθελα να πω, οτι γενικα το τι ζωη θα ζησει καποιος ειναι θεμα επιλογων και νοοτροπιας. Αυτα.

Εγω παντως δεν μπορω να διανοηθω τη ζωη μου χωρις να δουλευω...και εθελοντικα οχι, δεν θα δουλευα..Θελω να πληρωνομαι για την εργασια μου κ ας κανω επιπλεον τα εθελοντικα δεν λεω οχι, αλλα θελω να εχω και κανονικη εργασια..

Αργυρω δεν ειπα τιποτα σπουδαιο, αυτα που ειπα κ τωρα, αμπελοφιλοσοφιες δηλαδη...

Σισσυ η αδερφη μου γεννησε στις 42 εβδομαδες...εσυ γιατι να βιαστεις? νομιζω πως μπορεις να περιμενεις και για να εχεις κ ενα δευτερο γιατρο για ωρα αναγκης....

ΠΑντως για το περπατημα θυμαμαι εγω γεννησα 2 εβδομαδες νωριτερα απο την ΠΗΤ αλλα λιγες μερες πριν επειδη ειχα λυσσαξει να παω σε ενα ταιλανδεζικο εστιατοριο (που να ηξερα τοτε πως θα ετρωγα την ταιλανδη στη μαπα 3 χρονια μετα) περπατησα μια ωρα για να παω και αλλη μια για να γυρισω...μπορει και παραπανω απο ωρα, ηταν πολυ μακρια...εε, 2 μερες μετα γεννησα...

Αναστασια δεν πειραζει μωρε, αν βηχει πολυ κ εχει μυξα πηγαινε την...ασε γιατι ετσι αρχιζουν ολα..Εμενα εχει αρχισει παλι ενα ελαφρυ βηχαλακι κ με εχει πιασει η καρδια μου..ετσι ξεκιναει παντα κ 3 μερες μετα αρχιζουν ολα..Στο μεταξυ μου εχει ερωτα με το σχολειο κ μολις ερθει σπιτι, τα απογευματα ζηταει να ξαναπαει..

να θεωρησω λοιπον πως δεν περναει καλα μαζι μου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω δεν ειπα τιποτα σπουδαιο, αυτα που ειπα κ τωρα, αμπελοφιλοσοφιες δηλαδη...?

α! οκ αν είναι για φιλοσοφία περί αμπέλων, άσε.... :lol::lol::lol::lol::lol:

παρεπιπτόντως και εγώ έστι γέννησα την πρώτη φορά! περπάτησα 4χλμ!!! σε ένα μπαράκι!!! :D:lol::lol::lol:

για πες λίγο για την εκαρδίαση, τα συμπτώματα κ.λπ, γιατί νομίζω ότι έχουν στον παιδικό τηςΡ. είναι κολλητικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα ηθελα να πω, οτι γενικα το τι ζωη θα ζησει καποιος ειναι θεμα επιλογων και νοοτροπιας. Αυτα.

νομίζω είναι και η τύχη στη μέση όμως?? :roll::roll::roll:

Για μένα προσωπικά δεν είναι επιλογή μου να ζω έτσι όπως μας έχουν αναγκάσει να ζούμε

Πχ με το πετρέλαιο στο 1,5 ευρώ (μιας που λέγαμε και για θέρμανση)ε δεν είναι και επιλογή μας-ούτε για μας ούτε για όλους τους ενοίκους τις πολυκατοικίας μας- να μην ανάψουμε καλοριφέρ και να είμαστε κουκουλωμένοι με ζακέτες. Δε θέλουμε δλδ να δοκιμάσουμε να ζήσουμε πώς θα είμασταν αν ζούσαμε σε ιγκλού. Απλώς είμαστε αναγκασμένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω γκαβωθηκα με τοσες σελιδες....σας ξεπεταξα βεβαιως,σιγα μην σας διαβαζα αναλυτικα!

Ρε σεις χθες βραδυ γιναμε κωλος γι'αυτο το λογο. εγω πηγα εσβησα το κλιματιστικο κ αυτος αρχισε

τα βρισιδια γιατι παντα κανω το δικο μου κ να παω να το αναψω κλπ! :o:o

Οκ μπαμπας ειναι αλλα ελεος!Ειναι ασχετος στα περισσοτερα θεματα περι ανατροφης κλπ,καμια φορα του λεω πως εχει αντιληψεις 80χρονου,πχ θα σου τραβηξω το αφτι,θα σου βαλω πιπερι κλπ....

Τι να κανω?Να μη μιλησω?Να αφησω το παιδι να βρασει στον υπνο της?και παλι την αφησα ετσι καμια ωρα για να μην φωναζει εκενος....αλλα οχι!μεχρι εκει!

Ααααααχ!

Ο κοσμος εχει σοβαρα προβληματα κ εμεις παιζουμε το πουλι μας...

Αν και...τεσπα...θα σας γραψω μια μερα για να μη νομιζετε πως ειμαι καμια χαζοχαρουμενη...καμια φορα αναρωτιεμαι τι εικονα σχηματιζουν οι αλλοι απο αυτα που γραφουμε...γιατι φυσικα δεν τα γραφουμε ολα!Συνηθως(εγω τουλαχιστον) γραφω γενικα και τα πολυ ομορφα ή τα πολυ κουλα!

Παντως...σας παρακαλω δωστε καμια μουτζα κατα εδω!Τοσα χρονια ρε σεις επρεπε να ειχα μια γκαρνταρομπα φουλ DKNY...Δε βαριεστε!?Δεν ειμαι ετσι εγω!Παρτα τωρα βλεμμενη! :P:P:P

Ρε Χρυσα κ εμενα να μου κανεις τραπεζι!Καλε δεν ειδες πως τρωω!Μεχρι και το γιαουρτι του Λεο θα ετρωγα! :lol::lol::lol:

Γωγουλα νομιζω πωςη ξαδερφη ειναι απλα γκρινιαρουλα σαν ανθρωπος!Δεν εχει σημασια ποσα λεφτα εχει ο γκρινιαρης παλι θα μιζεριαζει!

Κατερινακι τα φιλια μου!!!χαρηκα που σε ξαναβλεπω!!!

Νατασακι ελεος μωρη!11 παρα????Ε ρε γλεντια!!!! :lol::lol:

Φραν ουτε εγω ειδα τι εγραψες...θα ηθελα βεβαιως!

Μαρια εγω δεν θα αγορασω εικονες...αλλα πλιιιιιζ πηγαινε στον Α μ,ε κανα μινι να πουλησεις εικονες και να ριξουμε τρελλο γελιο! :P

Λενακι μπραβο σας!!!Να το κρατησετε γερα το ξεκαθαρισμα κ να μη σταματησετε να προσπαθειτε! ;):D Ακου εμενα που ξερω απο σχεσεις! :lol::lol::lol::P:P:P

Φραν θα την παω μωρε αλλα με στενοχωρει ο τροπος του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λέω πρόγραμμα, ο Ντόντος που έχει πάει σχολείο, έχει μπει ήδη σε μια ρουτίνα....Και καλό είναι να συνεχίσει...Βρίσκω τραγικό όμως ενώ πάει το παιδί σχολείο να μην πηγαίνει δυο μερες, έτσι χωρίς λόγο....Δηλαδή είμαι απόλυτη στο ότι πρέπει να μάθει ένα παιδί ότι όταν ξεκινάμε κάτι, πρέπει να το ολοκληρώνουμε..πχ η Ιω πάει σχολείο κάθε μερα...Μπορεί μια μέρα να μου πει "δε θέλω να πάω..νυστάζω...θέλω να κοιμηθώ...", θα την αφήσω εγώ να κοιμηθεί;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o Ποτε!!!!!!Θα πάει γιατί ετσι πρέπει να μάθει από μικρή....Γιατί μετά μπορεί να "λουφάρει" συνέχεια...Κατάλαβες την έννοια του προγράμματος;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Συμφωνώ 100%!!! ;);)

όπως επίσης δεν θα ρωτούσα το παιδί μου "θέλεις να πας στον παιδικό"!!!

και για μένα το παιδί ΠΡΕΠΕΙ να αρχίζει τον παιδικό στα 3 οπωσδήποτε, στα δε 4 που είναι το προνήπιο είναι - για μένα - υποχρεωτικό!!! :!:

και αν ο Ντόντος δεν έμαθε κάτι αυτό σημαίνει ότι δεν ήταν καλός ο παιδικός, όχι ότι δεν μαθαίνουν τίποτα εκεί!!! :|:|

ρε Αναστ. το κατάλαβα ότι ήταν αυτό!...μα και εγώ έτσι σαν και σένα αλλά σε διαφορετικά θέματα....του λέω π.χ μην ξανπείς έτσι στο παιδί γιατί του ρίχνεις την αυτοπεποίθησή του και μου λέει "ναι εντάξει ό,τι λέω ή κάνω εγώ είναι λάθος"...ε τώρα τι να πεις....

αφού είναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ποσα γραψατε?

Αφρο,.,,περασρτικα στον Πανουλη...!

Αναστασιθα επησις....γρηγιορα να εκτελεσεις τις εντολες!

ΕΧΕι;ς 1000 δικια...αλλα πως και που να τα βρεις? γιατι δεν την παει εκεινος γιατρο?

ΦΡαν πολυ μου αρεσει η ζωη σου1

Γωγω...χαχαχχαχα εδεις που ειμαι η σοβαρη...μονο εσυ εχεις λαθος ντυπωση για μενα....!

ολες μοι θεσσαλονικιες το λενε!

χαχαχχαχα

καλε και μεις μετραμε μεχρι τελευταιο ευρω!\εκεινη η βενζινη μας εχει μαμησει!

τωρα θα παει και ο Π. για ελιες και την κατσαμε....αυτα δεν τα ειχαμε υπολογισει!

ουφ...υγεια πανω απο ολα!

Σισσακι... αν δεν απς την δευτερα τι θα γινει?

καλα να περασεις σημερα/...αφου τον επεισες να σου κατσει...τελεια/..

απολαυστε το γιατι αν γεννησεις...ουυυυυυυυυυυυυ 40 μερες θα κανειςνα το δεις...

εχω απιστευτο πονοκεφαλο!

ημουν πρωι και αυριο...παλιι σφαγη για το προιγραμμα...

αι σιχτιρ ποση αχαριστια υπαρχει!

τελικα καποιοι δεν ξερουν εκτιμουν αυτα που εχουν/..!

ποση κακια βγαζουν ....

χαχχαχχαποσο διασκεδαζω ...αποστασιοποιημενη...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε Μαρια, δεν πιστευω στην τυχη. Στην δικη μου περιπτωση δεν ηταν τυχη. Διοτι επελεξα τα παντα, και τις μερες της ανεργιας, και πληρωσα το τιμημα να ζω μια εβδομαδα με καροτα και πολλα αλλα που δεν θα τα αναλυσω εδω...Η δικη μου ζωη για παραδειγμα δεν ειναι αξιοζηλευτη, και μπορω να σου πω πως δεν θα τη διαλεγες. Διοτι ολα ερχονται με ενα τιμημα. Η δικη σου ζωη εχει αυτο το τιμημα που ανελυσες, η δικη μου δεν εχει το ιδιο αλλα εχει αλλα και δεν μιλαω για ψυχολογικα αλλα για χειροπιαστα θεματα. Μπορουσα να επιλεξω να παραμεινω εκει που ημουν, διαλεξα αυτο κ πληρωνω κ την επιλογη. Αλλα το δεχομαι. Επισης εγω δεν μπορω να φυγω απο εδω που ειμαι, οπως δεν μπορεις να φυγεις και εσυ. Δεν θελω να πω πολλα γιατι ειναι δημοσια συζητηση.

Η οικονομικη κριση της οποιας πληρωνουμε τις συνεπειες -και πριν βιαστει καποιος να πει πως εγω ειμαι απεξω κ δεν ξερω- θα παραφρασω τις οποιες συνεπειες πληρωνει η αδερφη μου που ειναι μονογονικη οικογενεια με 800 ευρω εισοδημα κ πλεον ουτε στο γιατρο δεν μπορει να παει, ουτε θερμανση στο σπιτι εχουν σιγουρα δεν ειναι επιλογη, ειναι ομως μερος της ζωης και του συστηματος που ζουμε. Οδηγησαν καποιοι λογοι, δεν ευθυνεται η αδερφη μου αμεσα αλλα αυτο που μπορει να επιλεξει τωρα ειναι πως θα τη διαχειριστει. Επελεξε λοιπον να συνεχεισει να ειναι αψογη στη δουλεια της, να οργανωνει θεατρο στα παιδια του σχολειου ( η μιση ταξη της ειναι αλλοδαπα παιδια γιατι εργαζεται σε υποβαθμισμενη περιοχη), τωρα φτιαχνει κηπο στο προαυλιο..Παρακινησε τους γονεις και ηρθαν με προσωπικη εργασια, αλλος εβαψε, αλλος καρφωσε ξυλα, αλλος εφερε χωμα και εφταξε ολοκληρο κηπο για τα παιδια -οταν ο δημος αρνηθηκε να δωσει εστω κ ενα ευρω..Εφτιαξε βιβλιοθηκη δανειστικη και ολοι πηγαμε βιβλια...μου λεει παντα οτι ολοι κλαιγονται κ κανεις δεν εχει ορεξη να δουλεψει διοτι δεν ξερει τι θα γινει αυριο αλλα αν σταματησει να κανει κ τη δουλεια της σωστα, τοτε θα της τα εχουν παρει ολα...Και σου λεω οτι δεν εχει ουτε ρουχο να αγορασει...Αλλο λοιπον η κριση και αλλο πως θα τη διαχειριστεις.

Τουλαχιστον αυτο μπορουμε ακομα να το επιλεξουμε. ΚΑνεις σε αυτο το τρενακι δεν ειναι στην απολυτη φτωχεια οπου πραγματικα δεν εχεις τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα τπτ δεν έκανα σήμερα....

Μίλησα με το παιδί μου πριν λίγο μέσο σκάιπ και έλιωσα.....

Έλεγε στην ανιψιά μου(6μήνες μικρότερη)"φύγε είναι η μαμά μου" :(:(:( μου λέιπει το σκατό....

Σας διάβασα αλλά δεν σχολιάζω,αργότερα ή αύριο πάω να κάνω καμιά δουλειά,τον πόνο μου ήθελα να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πεις βρε Αργυρουλα?...Υποτιθεται πως δεν εργαζομαστε

και εχουμε αναλαβει την ανατροφη των παιδιων τους...Ε ειναι σαν να πηγαινω στη

δουλεια του και να του λεω "θα κανεις αυτο που λεω εγω!"...

Βασικα....καποια θεματα θελουν απλα κοινη λογικη!

Βικακι αυτο μου ειπε!Αν βαριεσαι να κουνησεις τον κ*λο σου θα ερθω να την παω εγω! :lol::lol::lol:

ΕΓΩ να βαριεμαι να κανω κατι για το παιδι μου!Εγω η ανευθυνη που το μονο που ξερω ειναι να την γκαβωνω στην τβ! :P:P

ΔΕΝ ειπα πως εισαι σοβαρη!Ειπα πως το ΕΠΑΙΖΕΣ σοβαρη!!!κ καλα μεχρι να κοψεις κινηση!!! :P:P:lol::lol::lol:

Φρανιτακι δε σε διαβασα!

Αφρο χαιρομαι! :P:P:P αστειευομαι!Δεν χαιρομαι καθολου αν τραβατε τα ιδια οι περισσοτερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια ετσι κανει κ ο Κ σε αλλα θεματα..πχ επειδη κανει ζεστη κ αυτος οντας δανος ιδρωνει βαζει το αιρ κον στους 16 ολη νυχτα...αποτελεσμα να τα συναχια ο σεμπ...

Μετα επειδη αυτος τρωει αυτες τις απαισιες καραμελες λαστιχο, εχει μαθει κ το μικρο κ οποτε εχει του τις δινει με τις χουφτες...Ασε τα σαλαμια που του δινει..και να μη σου πω για το πλυσιμο των δοντιων που του εχει γινει ψυχωση κ του βουρτσιζει τα δοντια με δυναμη κ του ματωνει τα ουλα..κ το παιδι βλεπει οδονοτβουρτσα κ κλαιει, μονο εμενα αφηνει να του βουρτσιζω τα δοντακια..και απειρα ακομα παραδειγματα...

Ο Κ ειναι χοντρανθρωπος εγω του το εχω πει στα ισα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία αν σε παρηγορεί και ο δικός μου έτσι κάνει.... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Νομίζει ότι ξέρει τα πάντα και όταν του λέω μια κουβέντα, μου λέει το θεεικό...

"Ναι, μόνο εσύ τα ξέρεις όλα...Και εγω τα κάνω όλα λάθος..." :evil::evil::evil::evil::evil: Ε, τι να του πεις...

Η Μαρτίνα γενικά ιδρώνει εύκολα....Ε, όχι..Εμείς θα της βάλουμε και φανελάκι... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: "Μην ξαναδω το κορίτσι χωρίς φανελάκι"....

Ωπα, ρε νταή...Κατουρήθηκα.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zmöaste poz saw eöixa pei gia to fvw kai ta kaköa poz prokaleöi katöa thn diöarkei

ξανά:

θυμάστε που σας είχα πει τι κακό προκαλεί να κοιμόμαστε με αναμένο φως κ.λπ,.....να μια άλλη έρευνα που έγινε:

http://news.in.gr/science-technology/ar ... 1231222210

Φρανίτα λες για τα τύπου Haribo? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μας φέρνουν και μας γι ατα παιδιά....λοιπόν τα βάζουμε στο συρτάρι και αν θέλουν τα πάιδιά θα φάνε 2-3 την εβδομάδα το πολύ!!! :roll::roll::roll: το ελέγχω.....βασικά δεν μπορείς να το απαγορευσεις τελείως γιατί τα άλλα παιδιά τρώνε ...... ε και τα δικά μας στο περιθώριο?!!! :roll::roll:

και για τα σαλάμια το ίδιο και ο δικός μου!!! :o:o:lol::lol::lol::lol:

ρε όλοι οι βόρειοι είναι ίδιοι!!! :o:o:o:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τα 3500ε δεν είναι πολλά για να μην δουλεύεις....εξαρτάται πάντα σε ποιά χώρα είσαι π.χ. στο Λουξεμβούργο είναι ψίχουλα!!!! είχαμε πάει το 2000 γι αφγητό και καφέ και ένα πιάτο, μόνο το πιάτο φαγητό χωρίς σαλάτα έκανε 30ε!!! :o:o:o

με σαλάτα και ποτό 2 άτομα φανταζεστε πόσο έκανε!!! :roll::roll:

αύριο εγώ θα σας πω τι θα έκανε με περισσότερα χρήματα....τώρα πάμε όοοοολοι μαζί ΣΜ!!! :roll::roll::roll:

και ο Λ. δεν θέλει και γκρινιάζει οϊμέ!!!! #:-s#:-s#:-s

και για τα ζωήφια θα σας πω αύριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε αργυρω τα haribo...τι ενα δυο την εβδομαδα..εδω μιλαμε για σακουλα ολοκληρη σε ενα απογευμα..Ο Κ τρωει τουλαχιστον 10 κομματια ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,, να μη σου πω κ μιση σακουλα κ εννοειται πως τον βλεπει ο Σεμπ κ λυσσαει να φαει κ φυσικα τρωει!

Εγω στο σπιτι δεν εχω τετοια αλλα με τον πατερα του τρωει κ αυτος καμια δεκαρια την ημερα...

Σαλαμια αργυρω λεμε για ΚΑΘΕ μερα..στην ΒΚ πχ ο Σεμπ ειχε φαει 4 πακετα σαλαμι..κ επειδη φωναζω του τα δινει κ κρυφα οταν πανε βολτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεε μου..ποσα γραψατε...

κουτσομπολες!!!!

που ειναι η Θου με τα σφυρια...

Εγω παντος περιμενα ανθρωποι με καποια οικονομικη ανεση...να ζουν μια πιο ποιοτηκη ζωη..

Μιλαω γιατο συγκεκριμενο ζευγαρι παντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασί τα φιλιά μου ρε συ. Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω. :roll: Καλή δύναμη. :x

Περιμένω μια φιλη μου θα ερχόταν πριν μια ωρα. Να δω τι ώρα θα πάει η Χ για ύπνο τώρα... :?

Σας φιλώ. Καλό βράδυ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρανιτα ουτε εγω διαβασα τι εγραψες...τουλαχιστον δεν το βρηκα....

εγω θυμαμαι επερνα καλα λευτα οταν δεν ημουν παντρεμενη,ειπα κ πριν 1300πρεπει να ηταν μικτα, κ καθαρα καπου 1000...εκανα ζωη καθε μερα βολτες κ ψωνιζα οτι ηθελα βοηθουσα κ την οικογενεια μου,ημουν ελεευθερη τοτε κ δουλευα απο το πρωι μεχρι το βραυ κ σαββατα,επιλογη μου...

τωρα ειμαστε πολυ δυσκολα....καλοριφερ δεν ξερω αν θα αναψω γιατι δεν ξερω πως θα το πληρωσω :lol::lol::lol: λεω να την βγαλω με τζακι φετος βεβαια φοβαμαι γιατι δεν ειναι υγιεινο για τα παιδια αλλα δεν ξερω κ πως θα πληρωνω το πετρελαιο....ο αντρας μου με κοροιδευει κ μου λεει οτι θα μου παρει δωρο μια κατσαρολα για το τζακι για να μαγειρευω εκει...θα γινω μια σταχτοπουτα,ευτυχως κανεις στην πολυκατοικια δεν αναψε ακομα....

αυτες τις ημερες εχω τη μαμα μου εδω γιατι φοβαμαι μην με παισουν οι ιλιγγοι....κ βλεπει την μπεμπα με φορμες του γιου μου....μου λεει της πανε πολυ αν κ αγοριστικες, στο σπιτι τουλαχιστον βαζω κ τα ρουχα του αδελφου της....ωρες ωρες λεω οτι ετσι που μας φτασαν ουτε να φαμε δεν θα μπορουμε σε λιγο καιρο....οταν ειχα μωρο τον γιο μου ψωνιζα ανετα τωρα τα σκεφτομαι ολα

ωρες ωρες αναρωτιεμαι αν οι ιλιγγοι ειναι παθολογικη ή επειδη αγχωνομαι πολυ μου ερχονται..αγχωνομαι γιατι σκεφτομαι το παραμικρο....σκεφτομαι αν αυριο γινει τιποτε κ δεν πληρωθουμε πως θα ταισουμε τα παιδια μας....στην πλακα λεμε ολοι οτι θελουμε διαφορα αλλα η αληθεια ειναι οτι μονο το φαγητο ειναι απαραιτητο πια...μια μερα ακουγα καποιους οτι σε λιγο δεν θα εχουμε να φαμε..αγχωθηκα τοσο που ελεγα να παμε να παρουμε σπορους να φυτεψουμε στο χωριο.....ελπιζω να μην φτασουμε εκει τελικα

χτες γραψαμε κ γραμμα στον αγιο βασιλη...κ σημερα που σηκωθηκε ετρεξε στο τζακι κ μου λεει μαμα ηρθαν τα ξωτικα κ πηραν το γραμμα...κ τωρα περιμενουμε τα χριστουγεννα...αχ ανυπομονω να στολισω το δεντρο μας....συνηθως 20-25νοεμβρη το στολιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xalooooooooooooooooo

ω ρε γλεντια σημερα κοριτσαρες!!!!!!!!!!!!!!!

σας διαβασα βεβαιως βεβαιως

εμεις καλα το πρωι δουλειες εξω το απογευμα στο σπιτι αραχτες

ποτε εφυγε η μερα σημερα δν καταλαβα :)

καλε χρυσα δν το καταλαβα αυτο με τον τσιου :) οχι τπτ δν τοχω δει κιολας....

δν εχω παρεξηγηθει κ ουτε προκειται αλλα να ξερω τουλαχιστον γιατι γελαω :D

λενακι πολυ χαρηκα με τα νεα σας!μπραβο κοριτσι μου,παντα ναστε καλα!οσο για το ταξιδι πραγα πρεπει ναναι τελεια,αλλα ταξιδακι τα 2 σας βρε οτι ναναι κ οπου ναναι καλα θαναι ;) οσο για το θηλασμο οχι αποτομα ,θα στρεσσαριστει πολυ και θα σου βγει ξινο το ταξιδι μετα που θα γυρισεις με την αντιδραση του!καλα να περασεις αυριο!

αργυρουλα ηθελα να το πω καλε σου ειπε οτι σου κανουν ωραιο πωπω τα παπουτσια...επρεπε να τα παρεις χθες 8-)

αντε συνηλθε ο λουκακος,για πες για τα ζουζουνια :?

κατερινιω μετακομισατε τελικα ε;αντε να τελειωσετε τις δουλιτσες σας να συμμαζευτειτε..φιλια

σισσιωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ολα καλα girl!καλα η φιλη ποτε θαρθει καλε;ποτε θα φυγει να συμμαζευτειτε,να κοιμισετε παιδι και να .............

πεστη να μν ερθει αλλη μερααααααααααααααααα,εχουμε δουλειες αποψε :lol::lol::lol::lol:

πλακιτσα ε;

γωγουλα κ μενα μου τοχε πει αυτο η πατσουορου μετα τον χρονο δν προσφερουμε,μονο δινουμε οταν ζητησουν,

γιατι αΛΛΙΩς ειναι σαν να τα θελουμε κολλημενα στο βρακι μας :? ειδες κολλημα ο θηλασμος :roll::roll:

επισης εγω για το υποθετικο σεναριο..........

δν θα εκανα κατι διαφορετικο,αυτο που κανω τωρα που ειμαι σπιτι μεγαλωνω το παιδι μου κ προσπαθω να κανω κ αλλα παιδια :lol: ,με τον αντρα μου με καλυπτουν απολυτα,ειναι οτι ηθελα παντα :roll:

για καμια δουλεια με οσα λεφτα δν θα αλλαζα αυτο που ζω με τη μικρη ,το μεγαλωμα της ,την οποιαδηποτε δουλεια

θα την εβλεπα σαν εμποδιο που θα μου εκλεβε χρονο μεταξυ μας..

καποια στιγμη αργοτερα που θα εχουν μεγαλωσει τα παιδια μου κ θα ειναι πιο ανεξαρτητα θα ηθελα να συνεχισω τις σπουδες μου,για μενα ομως σαν δημιουργικη απασχοληση, η ασχοληθω σε σχεση με το επαγγελμα μου

με παιδια με καποιο τροπο....

δλδ εννοω δν μου λειπει κατι,προ παιδιου κ ταξιδια πηγαμε,με ρουχα κ λοιπα ποτε δν ειχα τρελα ,επωνυμα ουτε κατα διανοια,καλλυντικα δν σκεφτομαι σχεδον ποτε να παρω μου φερνουν μανα /αδερφη επειδη ξερον πως ποτε δν παιρνω,απο εσωρουχα τα προστυχα τα μαυρα τα εσωρουχα σου με 2 κατασταρικα απο την καλλιθεα :lol::lol:

μαρεσει ναμια περιποιημενη αλλα οκ δν τρελαινομαι κιολας

αυτα....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμα γραφω πολλα εγω φταιω;

συμπληρωνω

χρυσανθη λυπαμαι για οτι εχεις περασει,η ψυχη σου το ξερει :|

ναστε παντα γεροι κ ευτυχισμενοι οικογενειακως

για τον ιλλιγγο δν ξερω σχεδον τπτ,αλλα ψαξτο αφου επηρεαζει κ την καθημερινοτητα σου

αναστασια μου οταν αρρωστησει βαλτον σε αιρκοντιτιον για κανα 2ωρο θ :| υποφερει

οκ ασχημη φαση,καλα πρωτη φορα αρρωσταινει η μικρη;

ευχομαι αυριο να ειστε καλυτερα περαστικα στη ζουζουνα δυσκολη βδομαδα ειχε η τσουπρα μας

μια το ματακι,μια το κρυωμα

θα σε τηλ αυριο ,,,,,,,,το εννοω 8-)

καληνυχτα τσουπρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Φρανίτα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τα Haribo, τα 3 πρώτα γράμματα είναι από το όνομα του δημιουργού και τα τελευταία από την πόλη του δλδ την Βόννη 8-)8-)8-) υπάρχουν από το 1920!!! :o:o:o:o

είναι η μεγαλύτερη παραγωγή τέτοιου είδους παγκοσμίως!!! ;)

κοίτα αν φας ένα μετά σίγουρα θέλεις να φας και 2ο και 3ο κ.ο.κ!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

γελάω γιατί μου θυμίζεις εμάς!!! :lol::lol::lol::lol:

εδώ ρε συ τα πεθερικά ήθελαν να δώσουν σαλάμι στην Ρ. ενός χρονών παιδί!!! :o:o:o:shock::shock::shock::twisted::twisted::twisted::twisted:

και ο άντρα μου τις προάλλες είχε πάρει ένα είδος αλλαντικού που είναι σαν αλειφή (συστατικό κοτόπουλο) και βρωμάει και το έδωσε στον Λ., εγώ είπα όχι και μου λέει ο Μ. (άντρας μου) γιατί τι έχει? :o μα είναι δυνατόν ένα αλλαντικό σε οποιαδήποτε μορφή να είναι υγιεινό για ένα παιδί?!!! :?

αν και δεν επιμένει στα αλλαντικά για τα παιδιά, βασικά εγώ ελέγχω περισσότερο τι τρώνε και τα παιδιά από μένα ζητάνε πάντ ατο φαγητό!!!!

πάντως εγώ τους λέω ότι θα χαλάσουν τα δοντάκια ;) και δεν τρώνε!!!! :)

ειδικά η Ρ. είναι ικανή να φάει όλη την σακούλα......και ....ως δια μαγείας εξαφανίζονται!!! ;):lol::lol::lol::lol::lol:

εγώ ακούστε τι θα έκανα αν είχαμε πολλά χρήματα, τόσα που δεν χρειάζεται να ξαναδουλέψουμε ούτε τα παιδιά μας!!! ;)

θα έφευγα από εδώ φυσικά και πήγαινα να μείνουμε στο Μονάκο 8-)

εκεί τα παιδιά θα πήγαιναν στο καλύτερο σχολείο ή θα έρχονταν οι δάσκαλοι στο σπίτι

θα είχα σπορ αμάξι

θα είχα το χόμπυ μου

θα είχα την βιλάρα μου με θέα την θάλασσα

θα ταξίδευα ανα τον κόσμο και

(αυτό σαν πρώτο) θα έδινα αρκετά χρήματα σε οργανισμούς ή ιδρύματα κατά του καρκίνου των παιδιών και θα προσπαθούσα να βοηθήσω όσο θα μπορούσα αυτά τα παιδάκια.....αυτό θα το έκανα ανώνυμα.....

επίσης αυτό θα το έκανα ακόμη και αν είχαμε αρκετά χρήματα όχι τόοοοοσα πολλά!!!

αυτά :D

και τώρα ας ξυπνήσουμε, πίσω στην πραγματικότητα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αφρο τι έκανες με τον Πανούλη? του έβαλες θερμόμετρο τελικά?

περαστικά του :x

Αναστ. περαστικά :x

αλλά δεν έχει τίποτα πιστεύω!!!! :x

σήμερα θα παραλάβω τις φωτό από τον παιδικό, είναι έτοιμες τις είδα χθες, αλλά δεν είχα χρήματα μαζί μου, 20ε :o:o:o:o:o:o:o μη και χειρότερα!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Χρυσάνθη τι να πω! μόνο βγάλτο από το μυαλό σου, όσο το σκέφτεσαι χειρότερα είναι :?

χαλάρωσε :x

Σισσιώ μήπως γέννησες? :lol::lol::x:x

Χρύσα σπίτι πίνεις κανένα τσάι? εγώ κάθε απόγευμα απολαμβάνω ένα ;):D8-)8-)

Λενάκι ωραία η Πράγα, αλλά είναι σαν την Γερμανία..έχουν και αυτοί τις ίδιες χριστουγεννιάτικες αγορές, γκλιουβάιν κ.λπ.......εγώ θα επέλεγα Λονδίνο, θα κυκλοφορούσα στην Oxford Street 8-)8-)8-) .....θα πήγαινα σε κλασική παμπ.....σου λέω είναι τρέλα....με είχε ξεναγήσει ο άντρας μου που έμενε εκεί....μου άρεσε πολύ.....ήμουν και έγκυος θυμάμαι 3 μηνών περίπου και ε΄χια περπατήσει όλη την Oxford Street, μετά που γυρίσαμε δεν το είπα καν στον γιατρό!!! :roll::roll::roll::roll:

αυτά πάω να ξυπνήσω τα παιδιά :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...