Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

[smilie=wave.gif]

σας διαβάζω αλλά δε γράφω γιατί λέω να γράψω την εργασία :roll::roll::roll:

όχι στην κατάψυξη δε μπήκα ακόμη..

Αργυρώ που να δεις τι τρώνε οι δικές μου. Μετρημένα πράγματα και δε δοκιμάζουν τίποτα καινούργιο :evil:

Εγώ σαν ε.ε. ξέρετε τι κρατήσεις έχω, τι πληρώνω, πώς φορολογούμαι και τα σχετικά να μην τα ξαναλέω..

Αργυρώ σε βρίσκω υπερβολική. Τι σε νοιάζει τι κάνει η κοπέλα? :o Ας είναι και βουδίστρια! Καλό είναι να σεβόμαστε τα έθιμα των άλλων. Και η μπούρκα δε θα με ενοχλούσε καθόλου!

Φραν για ένα μήνα μια χαρά :D Μετά για πού λες?

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και ρώτησα και το Γ για το θέμα της μπούρκας (που ξέρεις τη σχέση του με τη θρησκεία και την ορθοδοξία ειδικότερα) δε βλέπει κάποιο πρόβλημα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω ..συγγνωμη..αλλα εισαι παράλογη!!μα τί φοβασαι πραγματικα;οτι η ΡέΑ θα θελησει να γινει υποταγμενος τυπος γυναικας;;το πολυ πολυ να σε ρωτησει κ εσυ να της εξηγησεις πως καποιοι ανθρωποι εχουν αλλα Πιστεύω κ αυτο αντικατοπτριζεται κ στον τροπο ενδυμασιας τους..καλα..με απλες λεξουλες εννοω!

τα Γερμανικα,οπως σου ειπε κ η φρανιτα,μια χαρα θα τα μαθει!Γερμανο μπαμπα εχει,στη γερμανια ζει..εεε..μια βοηθος με ανεπαρκη γνωση δε θα κανει τη διαφορα..

κ οχι!στον παιδικο δε στελνει κανεις το παιδι του για να μαθει τη γλωσσα..αν ηταν ετσι,εμεις που δεν πηγαμε παιδικο,δε θα την ξεραμε,ή θα δυσκολευομασταν ν ατη μαθουμε..προσωπικα δε δυσκολευτηκα καθολου..στον παιδικο τη στελνεις για να εχει και επαφη με αλλα παιδακια,να μοιραζεται,να εχει δραστηριοτητες εξω απο το σπιτι,να λειτουργει ομαδικά,να μαθει να σεβεται την ιδιαιτεροτητα του καθενος απο τωρα..

μα τί σε επιασε αληθεια;;δε σε κατακρινω,απλα εξηγησε μας να σε βοηθησουμε!

να σου πω..οταν ημουν στο Σουφλι,σε ενα τμημα στο γυμνασιο ηταν η πλειοψηφιο μουσουλμανες-οι..τα κοριτσια φορουσαν μπουρκα..ουδεποτε αυτο επηρεασε κανενα αλλο κοριτσακι χριστιανο ορθοδοξο..ισα ισα!

ο χ. μου το ξεκαθαρισε!απο εβδομαδα θα βαλουμε πετρελαιο..δε με ακουει αλλο που του λεω οχι ακομη..ειμαι τρελή λεει...μα αφου του εξηγησα οτι θελω να ζησουμε την απολυτη περιπετεια φετος..την εποχή των παγετώνων 5!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς δεν έχουμε ανάψει ακόμη..

δεν ξέρω νομίζω ότι έχει ζέστη ακόμη για θέρμανση..

και κανείς στην πολυκατοικία δεν άναψε, δεν λειτουργήσαμε τον καυστήρα ακόμη.

λέμε να βάλουμε ένα πανελ υπέρυθρης στο δωμάτιο των κοριτσιών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις τις 2 τελευταιες μερες αναψαμε το κλιματιστικο για ενα δυωρακι κ μια χαρα..αλλα ο χ. επιμενει πως με τα πολλα κρυα δε θα γινει να ζεσταθουμε ετσι..κ η ΔΕΗ θα μας τσακισει..τελοσπαντων..ας βαλουμε αφου επιμενει..το πολυ πολυ να μη το καψω κ να μας μεινει κ για του χρονου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!! Τι κανετε?

Δεν σας διαβασα πολυ αυτες τις μερες, μονο πεταχτα. Δεν στελνω απο την Τριτη στον παιδικο την Ειρηνη και με εχει τρελανει :twisted: Ειχε λιγο βηχα απο πριν τα γενεθλια της και οταν αυξηθηκε την πηγα στον γιατρο. Μα εδωσε σιροπακι και τωρα ειναι καλυτερα. Σημερα καναμε και αιματολογικες. Της Ε. σουπερ ολες οι τιμες!! Σιδηρο 109!!!! Ουτε ο γιατρος δεν το περιμενε που νομιζε πως εχει αναιμια! Του Γ. θα βγουνε την Δευτερα. Κοριτσια εχει γινει ΠΟΛΥ ατακτη! Δεν μπορω πλεον να την κανω κουμαντο. Εχει 3 μερες που εφαρμοζω το καρεκλακι της σκεψης αλλα δεν πιανει, δεν χαμπαριαζει απο τετοια με τιποτα :twisted: εχω απελπιστει πια. Αν σας πω το τι ζημιες εχει κανει και πως μου φέρεται θα φριξετε! Κουραστηκα πια....

Νατασουλα να χαιρεσαι τον Μιχαλακη!!

Γωγουλα περαστικα στην Μαρτινουλα! Πως ειναι σημερα?

Αργυ φετος δεν πηγαμε οι γονεις να κανουμε τα φαναρακια μαζι με τα παιδια, τα κανανε μονα τους. Δεν θα κανουν πορεια με τον παιδικο γιατι μια χρονια κανουν πορεια και μια κανουν Χριστουγενιατικη γιορτη. Βλακεια βεβαια αλλα δεν ξερω γιατι το κανουν. Τις ιδιες αποριες με την Φραν εχω και εγω για την μπουρκα. Δεν νομιζω να την επηρεάσει αρνητικα, ουτος η αλλος μια φορα την εβδομαδα θα ερχεται η κοπελα και οι δρομοι ειναι γεματοι απο κοπελες με μπουρκες. Τα παιδια δεν δινουν σημασια σε αυτα. Και τι θα γινει αν την ακουμπησει δηλαδη? Θα την κολλησει τιποτα? Φιλικα στα λεω ολα αυτα δεν θελω να παρεξηγηθώ! Αμα βρω την σελιδα των γιατρων θα το ψαξω, ευχαριστω!

Ζωη ευχομαι να ερθουν με την μια τα διδυμακια :D Να το βαλεις το κρεβατι, και εγω θελω να βγαλω τα καγκελα απο την μια μερια της κουνιας και να τον κοιμηζω εκει. Το κοιμησμα με το μεμε δεν ξερω πως θα το κοψω... :roll:

Χρυσα ποσο χαιρομαι που θα ερθει το Βικακι εκει! Μακαρι να ημουν και εγω εκει!

Θου να τον πας κολυμβητηριο αφου το ζητησε.

Φρανιτακι τελεια που θα ερθετε τις γιορτες! Η μαμα θα μεινει μετα Ελλαδα φανταζομαι ε?

Ιουλια ωραια βολεψε το ωραριο! Ποσες ωρες κανεις μαθημα καθε μερα?

Παω γιατι γινεται χαμος μεσα. η Ε. ξεκολλησε ολα τα αυτοκολλητα απο τον τοιχο της και τωρα πηρανε την σακουλα με τα μηλα και τα δαγκωνουν! Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!τι κάνετε ?παλι ξεχασα να μπω ,αλλα ξεκίνησα δουλειά .... η Κωνσταντίνα πάει Αγγλικά!!! μυ ζητάει κ μπαλέτο αλλα δεν ξερω...πετρελαιο δεν βαλαμε ακομη κ δεν ξερω τι θα γινει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας πανεμορφες! :D:D

Πως ειστε σημερα?

Εμεις μια χαρα!Λιγο βραχνιασμενη η Α κ λιγο βηχα αλλα ελπιζω θα το περασει χαλαρα!

Βικακι κ Χρυσουλα εγω δευτερα δεν θα μπορω,αν κ πολυ θα ηθελα να παρω την Β και να την γυρισω στο κεντρο!Βολτα στην αγορα( κ ας μην αγορασουμε ουτε σπορι),καφε κλπ!!!

Τριτη πιθανοτατα!

Γιωτα αγγλικα η Κ?!!! :lol::lol: Προφανως σου αρεσουν πολυ ε?!

Καλωσηρθες πισω στο σπιτακι-πατριδα σου!

Αργυρω :lol::lol::lol: βρε τρελλουτσικο!!!!!Τι κολλημα εχεις με τους τουρκους!Οκ...μην τους βαλεις κ στο κρεβατι σου αλλα...Ασε τα παιδια σου να κρατησουν ανοιχτο το μυαλουδακι τους...Μην τους περνας προκαταληψεις...Στο λεω με οοοολη τη συμπαθεια που πραγματικα σου εχω!Κρατα τετοιες ιδεες(ρατσιστικες ειναι η αληθεια) πιο...δικες σου,αφου ετσι σου βγαινει...

Φραν χαιρομαι για τον σταθμο αλλα κ που θα ερθεις ελλαδα!!!!

Να σκοτωσεις τα παρασιτα πρωτα ομως! :lol::lol::lol: Θεσ/νικη θα ερθεις????

Ρε σεις πολλα γραψατε κ δε θυμαμαι...!

Για σημερα-σαββατο λεγατε να βρεθουμε?too late! 8-)

Παρεμπιπτοντως τα αγγλικα πανε πολυυυυ καλυτερα μετα την επαναληψη μου! :D Και θα δωσω του χρονου τον δεκεμβρη οποτε εεεχουμε καιρο για διαβασμα!!!!!

Καλα αυτο με τον εοπυ κλπ....οκ...εγω δεν θελω ποτε να παρω τηλ για να κλεισω ραντεβου...ευχομαι να εχει λεφτα ο Α εστω για παιδιατρο ΑΝ χρειαζομαστε κ ολα τα αλλα...θα κατσω να ψοφισω στο σπιτι μου! :P:P:lol: ή θα παω στο κεντρο υγειας να χαλαλισω το 5ευρο μου...γμτ! :oops:

Θουλη μου ελειψες ρεεεεε!!Ολες μου λειψατε βρε σκατουλες!!!!

σας φιλω γτ η Α επιμενει πως οι μαμαδες ερχονται οταν τις φωναζουν τα παιδακια τους!!! :lol: !

Α!Χθες απογευμα πιανει με στυλ το κεφαλακι της κ μου λεει "αχ μαμα...πεθαινω!ανεβαζω πονοκεφαλο"! :lol::lol: ρε τι φαση εχουν σ'αυτο το σταδιο που γινονται γυναικακκια!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

να σας εξηγήσω τι εννοώ:

καταρχήν δεν πρέπει να το συγκρίνετε με την Ελλάδα γιατί εκεί τα παιδιά πάνε σε σχολείο που είναι μόνο Έλληνες, οπότε δεν υπάρχει διαστρέβλωση της γλώσσας.....Ιουλία, αν ένα παιδάκι δεν μιλάει δε λέμε "θα πάει παιδικό και θα λυθεί η γλώσσα του, θα μάθει να μιλάει"!!!......αν ένα παιδάκι είναι ένα 8ωρο στον παιδικό (που σήμερα τα περισσότερα είναι πια) ακούει περισσότερο τις δασκάλες να μιλάνε παρά τους γονείς τους.....είδες τι λέει η Νατασούλα καμμιά φορά "δεν πρόλαβα να δω τα παιδιά".......και αν εμείς ήμασταν καθαρά ελληνική οικογένεια εγώ τα παιδιά θα τα έστελνε στον παιδικό από 1 χρονών ακριβώς για να μάθουν την γλώσσα!!! γιατί υποτίθεται ότι στο σπίτι θα μιλιόνταν η ελληνική!!!!.............

πώς θα σας φαινόταν αν η δασκάλα του παιδιού ήταν Αλβανίδα και δεν μιλούσε καλά ελληνικά?

πώς θα ήταν αν μια μερα το παιδί ερχοταν στο σπίτι και έλεγε "χθες θα πάω στη δωμάτιο"......

δεν μπορώ να βρω ένα αντίστοιχο παράδειγμα με εδώ.....

έχει γίνει ολόκληρος ντόρος με την σκέψη της απλοποίσης της ελληνικής γλώσσας.......

εδώ το πρόβλημα είναι πολύ μεγαλύτερο......στο τμήμα της Ρ. από τα 24 παιδάκια μόνο τα 4 είναι αμιγώς γερμ., στη δε τάξη του Λ. από τα 23 παιδιά μόνο 10 είναι αμιγώς γερμ.,......και ναι δεν μιλάνε σωστά, ειδικά οι Τούρκοι, σκοτώνουν την γλώσσα, όλοι οι εδώ πανεπιστημιακοί κρούουν τον κώδωνα του κινδύνου.....η γλώσσα χάνεται....

πιστεύω λοιπόν ότι είναι πολύ σημαντικό οι δάσκαλοι - ανεξαρτήτου σχολείου - να είναι της εθνικότητας της χώρας

όσο για την μπούρκα και την θρησκεία τους, και υπάρχει μεγάλο πρόβλημα, αφού οι ισλαμιστές θέλουν να επιβάλουν τα τουρκικά ως κύρια γλώσσα !!!! :o:o:o:o:o και να διδάσκονται όλοι το ισλάμ!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

γίνονται πορείες από τις σαλαφίστες κατά των Χριστιανών.....μαθαίνουν στα παιδιά τους ποιός είναι ο εχθρός τους...... και πώς ξέρω εγώ αν αυτή δεν προσηλιτίσει τα παιδιά εκεί.......

μαθαίνουν στα αγόρια τους ότι στο σπίτι δουλειές κάνουν μόνο οι γυναίκες, πάνε στον παιδικό και τα αγόρια δεν κάνουν τίποτα......λέει το αγοράκι στην δικιά μου "έτσι το φυσικό μόνο τα κορίτσια συμμαζεύουν" συνεχίζω μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

για το θέμα ης αργυρως δεν ξέρω τι να πω ....δεν μένω κει δεν ξέρω ωςε είναι .....πάντως και ο αδερφός μου έλεγε οτι και στην ολανδια είναι μεγάλο το θέμα τούς μουσουλμανους .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης να συνεχίσω και να κλείσω με το θέμα.....το θέμα της μπούρκας, προσωπικά πιστεύω, ότι είναι ένα μέσο υποτίμησης της γυναίκας! :!: ε αυτό δεν θα ήθελα με τίποτα να το μάθει η κόρη μου!!! και να θεωρείται κάτι το φυσιολογικό για μία γυναίκα.....να κρύβεται πίσω από ένα μαντήλι!!! :!::!:

σας λέω ότι το πρόβλημα εδώ είναι μεγάλο!!!

Αναστ. τις απόψεις μου τις κρατάω για μένα, σαφώς και δεν επηρεάζω τα παιδιά....αλλά αν μου φέρουν σαν φίλο-η τούρκο τότε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: θα επέμβω!!! :lol::lol::lol::twisted::twisted::twisted::twisted:

Φρανίτα πολύ χάρηκα που τελικά θα ταξιψέις πρό Ελλάδα και πολύ χάρηκα που το σεμπίνι τα πηγαίνει πολύ καλά στον παιδικό, αν και δεν αμφέβαλα ποτέ για αυτό! ;):x με τέτοιους γονείς άλλωστε... ;)

Λενάκι γιατί έτσι η Ε.? :? μήπως περνάει φάση? :roll::roll:

Γιώτα αγγλικά η Κων/να? ;):x

καλή αρχή στην δουλειά! :x

καλό ΣΚ σε όλες

Καλημερα Αφρο, Αναστ. Γιώτα :)

και Σισσιώ :) σε βλέπω......μήπως ήρθε η όμορφη στιγμή? :D

χοροπήδησες καθόλου? :lol::lol::lol::lol:

Συμπεθέρα Χρόνια Πολλά για αύριο, πάντα ευτυχισμένη να είσαι και καλό ταξίδι και καλά να περάσετε στα βόρεια :D:x

στα λέω από σήμερα γιατί είμαι σίγουρη ότι αύριο δδεν θα μπεις!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!

Αργυρω οι ανησυχίες σου μου θυμίζουν λιγο τις ανησυχίες του Κ για το αν θα μάθει αγγλικά καλα ο Σεμπ...κοιτά εγω αυτο που λες δεν το θεωρω προβλημα διοτι το έχω δει στην πράξη ( μιλάω για τη γλώσσα). Ο Σεμπ πχ ζει σε περιβάλλον που μιλάνε ταίλανδεζικα, εγω του μιλάω ελληνικά κ η μάνα μου φυσικα,, παει σε αγγλικό σχολείο, ειναι μεν η δασκάλα Αγγλίδα αλλα οι 3 βοηθοί ειναι ταιλανδοι που μιλάνε αγγλικα οχι κ τοοσ καλα, η δασκάλα μουσικής το ιδιο, κ ο γυμναστής το ιδιο...και εχει κ μια ωρα ταιλανδικα την εβδομάδα...εποσης ειναι το μονο ξενο παιδι στην ταξη, γιατι τα υπόλοιπα ειναι απο ταιλανδη. Ιαπωνία κ Μαλαισια...Και ομως τα αγγλικά του ειναι σε επίπεδο σχεδον μητρικης γλώσσας...ρώτησα κ τη δασκάλα κ μου ειπε πως συνήθως τα διγλωσσα δεν ειναι τοσο προχωρημένα αλλα ο Σεμπ δεν εχει προβλημα κ σε σχεση με όσα ειναι μητρική τους γλώσσα ο Σεμπ δεν υστερεί...Να σκεφτείς οταν μιλάει μόνος του, μιλάει στα αγγλικα...Δεν ειναι και τοοσ προβλημα δηλαδη.. Αυτά που λες για τους μουσουλμάνους ηταν ενα παρόμοιο προβλημα κ στην Γαλλία..

Δεν κατάλαβα ομως, ειναι η βασική της δασκάλα η βοηθός? εάν ειναι τιυρκαλα μεγαλωμενη στην Γερμανία τα Γερμανικά θα ειναι μητρική της γλώσσα λογικα..Ισως το λαθακι να ηταν τυχαίο..οπότε εκει δεν θέσεις προβλημα,,Να κανει παλι κατηχηση στην ρεα δεν το νομίζω...

Την γλώσσα θα την μάθει, εγω πάντως ενας απο τους λόγους που έστειλα τον Σεμπ παιδικο ηταν κ η γλώσσα...

Αναστασία χαχα, θα έχω ξεφορτωθεί τα παράσιτα βρε! Ελπίζω δηλαδη! Παντςω δεν κολλάει απο άνθρωπο σ εανθρωπο, μονο απο φαγητο...δεν νομίζω να ανέβω Θεσσαλονίκη, έχω υποχρεώσεις στην αθηνα :oops: και μονο ενα μηνα...εγω παντςω μετράς μερες, μολις φτάσω τι ιδιο βραδυ έφυγα! Αχ επιτέλους!!!!!

Καποιος με ρώτησε για μετα..μετα αναμονή...έχω δυο σχέδια κ περιμένω να δω πιος θα κάτσει κ θα μετακόμισω..αλλα αποφάσισα να περιμένω μπανγκοκ , δεν υπαρχει λόγος να μετακόμισω στην ΒΚ ενώ περιμένω...ελπίζω να μην περιμένω πολυ...

Σάββατο σημερα, βαριεμαι...ολη μερα ήμουν εξω βόλτα με τον Σεμπ, τωρα γυρίσαμε κ βαριεμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TΤζαααα

τι κανετε;;;...

εγωβ επιτελους τελειωσα με το σπιτι και θακατσω να μαγειρεψω 2-3 πραγματα για αυριο..

οσες δε βαριεστε...περαστε το απογευματακι για ενα σασλικ στα ορθια-δεν εχω καρεκλες για ολους...χαχαχα..αλλαφαγητο και διαθεση εχω για ολους...

Μαρι Γωγω..εσεις ειδικα θελω να μπειτε στον ΕΟΠΥΥ..ετσι για να μαθετε να παπαγαλιζετε τις παπαριες που σαςβαζωπουν...

και στον κοσμο δε θα εδινα να δω τον Χατζηνικολαου να κλεινει ραντευουν για να παει στα λουτρα...μπουχαχαχαχαχα....

δενειδα ποτε κανενα δημοσιογραφι να λεει ελατε σεμας..καντε το σαν το δικο μας..εσεις και οι υπαλληλοι της βουλης..χαιδεμενα..πφφφφφ...

φτανει..δεν το συζητω αλλο...

ολοιπρεπει να εχουν δικαιωμα στην αξιοπρεπη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη...και πιστεψτε με...εαν πραγματικα ηθελαν να φτιαξουν την υγεια..και να παταξουν τηνφοροδιαφυγη στον ιατρικοκλαδο..θα τοειχαν καταφερει...

Αργρω εγω πηγα παιδικοστο Καζακσταν...ημουν η μοναδικη Εληνιδα σε μια ταξη που αποτελουταν απο Καζακακια..Ρωσσακια, Γερμανακια,Τατζικακια, Οζμπεκακια, Ουκρανακια,μειξειςολων των παραπανω...

2 δασκαλες μας ηταν Καζακες...ε και;;;;..δε με επιρρεασε αυτο..

οταν μεναμε παλη στο Κρασνονταρ...και εκει ειοχαμε παρα πολλες εθνικοτητες...

μονο οταν μεναμεΜοσχα σε μια ταξη το 90% ηταν Ρωσοκουρανοι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα πραγματικά έχω χάσει τη μπάλα μαζί σου! :lol::lol::lol:

Τη μια Μπανγκόνκ την άλλη Λάος, Β.Κορέα. Ειλικρινά δε σε προλαβαίνω. Μάλλον το αποδίσω στο γεγονός οτι δεν διαβάζω τόσο συστηματικά πια το τρενάκι.... :(:(

Θα ήθελα πολύ να σε δώ από κοντά. Είναι ευκαιρία τώρα που θα έρθεις Αθήνα να σε δούμε. Τί είναι βρε. 500+ χιλίομετρα δρόμος. Κανόνισέ το σου λέω!!!!

Αργυρούλα δεν μπορώ να σε πιάσω διότι δεν κατοικώ στη Γερμανία. Έχω τις ενστάσεις μου ως προς τον τρόπο που βλέπεις το θέμα αλλά δεν θα τις εκφράσω.

Γιώτα Αγγλικά; Που; Τί ακριβώς κάνουν;;; Και η Ε μιλάει. Μόνης της έμαθε!!! 'Χοατσου τιο;;;; ' 'Ουαιν καιρ' Όλο τέτοιες κοτσάνε λέει!!!! :lol::lol::lol:

Αναστασία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(Φτάνουν τόσα ή να βάλω κιάλλα;;;;)

:lol::lol::lol:

Αφρο Φιλιά!

Χρύσα που το ξέρεις οτι δε σε επηρέασε;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγαμε κέντρο, αγόρασα ένα παντελόνι και μποτάκια..... μα τόσος κόσμος? :o:o:o:o:o:o

αυτό:

http://www.promod.de/hosen/roehrenhosen ... 63080.html

πήαγμε και σε ένα μαγαζί που είχε ένα μικρό παιδότοπο δλδ ενα μεγάλο δωμάτιο όπου τα παιδιά ζωγράφιζαν και έκαναν χειροτεχνίες....τα αφήσαμε εκέι και ήπιαμε και καφεδάκι :D

βασικά στην Γαλλία έχει ψηφιστεί νόμος που απαγορεύει την κυκλοφορία των γυναικών έξω με μπούρκα και όσες το κάνουν έχουν πρόστιμο 50ε!

όλες οι χώρες τις ευρώπης έχουν πρόβλημα με τους Μουσουλμάνους, ίσως εκτός της Ελλάδος.....οι δε Ιταλοί το ρυθμίζουν διαφορετικά.....

η απειλή είναι μεγάλη......είχα δει τον παγκόσμιο χάρτη, πώς θα είναι σε μερικά χρόνια......ούτε καν η ελλάδα δεν θα είναι χριστιανική!!! :?

φαίνεται ότι οι Έλληνες κοιτάζουν μόνο τα δικά τους προβλήματα και αυτά που συμβαίνουν εκτός δεν ....

και εγώ όταν έμενα ελλάδα είχα διαφορετική άποψη.....όταν το ζει όμως είναι διαφορετικά!!!.....όπως και η Βίκυ με τους γύφτους.....

η συγκεκριμένη ναι μπορεί να έχει μεγαλώσει στην Γερμ., δνε το ξέρω.....αλλά δεν θα ήθελα και να λέει τα κοριτσάκια να συμμαζέψουν και τα αγοράκια να κάθονται! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε??

Εμείς καλά, τα κορίτσια θα κοιμηθούν στη μαμά μου 8-)8-)

Σήμερα πήγαμε σε ένα μοναστήρι κοντά στο χωριό μου που είναι ο πνευματικός του Γ να δωρίσουμε μια εικόνα που έφτιαξε ο Γ. Ήταν τόσο όμορφα..Τόσο καλοί οι μοναχοί. Πόσο μας καλοδέχτηκαν, μας κέρασαν και γλυκάκι ;)

Μετά πήγαμε στο χωριό μου και μαζέψαμε ελιές. Θούλη πώς πήγατε εσείς? Εμείς φουλ ελιά φέτος :o:D:D

Μιλάμε για πολύ καρπό!! Και μεγάλο, γυαλιστερό! Για όλους στο χωριό είναι καλή σοδειά φέτος. Πάντα έτσι να'ναι :D

Καλό βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι κανετε?

εγω εχω ιντερνετ εδω κ κατι μερες κ σημερα επιτελους καταφερα να ανοιξω υπολογιστη...δουλειες δουλεια υπηρεσιες συζηγου κ δεν προλαβαινω τιποτα....

εγω εχω θεμα παλι με τους ιλιγγους κ το αυτι.....δευτερα θα ξαναπαω στο γιατρο...ελπιζω να μην ειναι κατι γιατι μονο το κακο βαζω στο μυαλο μου εγω.

σας διαβασα απο την τεταρτη σταδιακα κ επιτελους τελειωσα.....

το μικρο εγω τον στελνω αγγλικα δευτερη χρονια κ πρωτη φορα ποδοσφαιρο...ενα φεγγαρι τον εστειλα κολυμβητηριο αλλα η προπονητρια που ειχαν ηταν χαλια..κακιασμενη κ χωρις τροπους....εκανε ολα τα παιδια να αισθανονται ασχημα, δεν εμπαινε στην πισινα να δειξει στα παιδακια κ ειχε την απαιτηση να ξερουν να κολυμπανε,τα κοροιδευε οταν δεν τα καναν σωστα κ μιλουσε συνεχεια ειρωνικα στα παιδακια των 3 κ4 χρονων....την πρωτη ημερα ο δικος μου πηγε ενθουσιασμενος μετα πηρε κρυαδα....δεν ηθελε με τιποτα να ξαναπαει..τον σταματησα απο το τμημα κ μετα του ειπα οτι θα παμε σε αλλο τμημα...αυτος το πηρε απο φοβο κ δεν ηθελε...βεβαια αυτα τα λιγα μαθηματα που εκανε το καλοκαιρι στα καυυ κολυμπουσε ανετα....τωρα ψαχψνω για αλλο κολυμβητηριο κλειστο κ θα δουμε....στο ποδοσφαιρο τον πηγα κ ξετρελαθηκε....ειναι 20 παιδια με δυο προπονητες κ μαθαινουν πολλα....ο προπονητης εχει τροπους κ προσπαθει να εξηγει σε καθε παιδι οταν δν το καταλαβαινει...κανουμε 4 φορες την εβδομαδα.....αγγλικα εχουμε μια φιλη που εχει φροντιστηριο κ εχει κανει ενα τμημα για παιδακια 4-5ετων...τραγουδανε μαθαινουν βασικες λεξουλες κ περνανε πολυ καλα....βεβαια ειναι μονο μια ωρα αλλα κ παλι του αρεσει πολυ...κ φυσικα λατρευει την κυρια του....δεν παει παιδικο ή προνηπιο γιατι δεν μας πηραν εκει που πηγα, ειχαν κλεισει οι θεσεις αλλα κ παλι αυτα που κανει εχει κοινωνικοποιηθει παρα πολυ με τα παιδακια κ τον βλεπω πολυ ανετο..

γωγω εγω στον γιο μου οταν εχει μυξες του κανω ορο με 10αρα συριγγα κ αρκετες φορες μεσα στην ημερα....πνιγεται μονο στον υπνο του κ τον ξυπναω κ του κανω για να μπορει να κοιμηθει ανετα...επισης βηχα πολυ φερνει κ η ζεστη κ η ξερη ατμοσφαιρα...νυχτιατικα αεριζω κ δωματια αν δω ζεστη ατμοσφαρα...ελπιζω να μην ειναι τιποτα κ να σας περασει γρηγορα...γενικοτερα δεν εχουμε περασει βαρβατες ιωσεις εμεις....μονο μια φορα οταν γεννησα επι ενα μηνα ηταν αρρωστος καθε εβδομαδα ερχοταν ο παιδιατρος σπιτι να τον δει...κ μου ελεγε ιωση υπομονη θα περασουν....

κ εμενα ο αντρας μου θα φυγει (δεν ξερω ποτε ακριβως)να παει για τις ελιες

γιωτα σε σκεφτομουν τον τελευταιο καιρο....

δεν θυμαμαι τι αλλο να γραψω ειναι κ πολλα αυτα που διαβασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία καλώς σας βρήκα!

Φρανίτα μου σε διαβαζω στο φεις! :)

Άργι καλημέρα!

Νατάσσα δια μέσω παιχνιδιού μαθαινουν ,κανουν κ e-school , μολις 10 ευρω το μήνα... την μαθαινα εγω αλλα καλυτερα να βγαινει εκτος σπιτιου,στο Κορδελιο ειναι...

και εμένα δεν με ενοχλει η μπουρκα ,ολοι πιστευουμε στον ιδιο θεο αλλωστε...

μαγείρεψα κρεατοσουπα ,τελειωσε ,περισσεψε κ μπολικο ζουμακι κ εριξα μεσα κοφτο μακαρονακι ,τελειοεγινε ,θα το φαμε αυριο!δεν πεταμε τπτ!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Τι κανετε?

Βικακι χρονια πολλα!! Να χαιρεσαι το όμορφο ονοματάκι σου!!! Καλο ταξιδι σημερα! :x

Μαρακι και η μαμα μου που μαζεψε φετος τις ελιες τις γιαγιας μου το ιδιο ειπε! Γεματες ολες, φυλλο και ελια. Ακομα και οι ελιες που ηταν 100 χρονων και δεν βγαζανε πια καρπους, βγαλανε και αυτες!!! Η γιαγια μου το αποδιδει στην ξηρασια που ειχε αυτους τους μηνες. Οι ελιες λεει δεν θελουν πολυ νερο!

Αργυ με γεια τα ρουχα σου! Και εγω απο το Promod ψωνιζω συνήθως! Εχει τελεια ρουχαλακια. Μποτακια σαν της Χρυσας θελω να παρω και εγω φετος. Παλια φορουσα τετοια. Τι να πω για την Ε. ελπιζω να ειναι φαση. Εχω ηδη φτασει στο αμην!

Χρυσανθη μην σκεφτεσαι αρνητικα για τους ιλίγγους . Εχεις κανει και παλιοτερα εξετασεις? Μπραβο στον μικρο σου που του αρεσουν αυτα που ασχολείται!

Γιωτα ποσο μου αρεσει η κρεατοσουπα! Και η Κ. τοσο ατακτη ειναι? :shock: Και δεν της φαίνεται!

Χθες βραδυ αφησαμε τα παιδια στα πεθερικα και βγηκαμε με τον Π. για φαγητο. Φαγαμε σουσι, μυδια και κινεζικο! Τελειο μαγαζι με τεράστιο μπουφε. Στο τελος φαγαμε και παγωτο, φρουτα, ψητες μπανανες με μελι χαχα απο ολα δοκιμασαμε! :D Σημερα θελει να του κανω μακαροναδα ενω ειχα στο προγραμμα να κανω γεμιστα. Καλυτερα για μενα, εχω μια βαρεμαρα αλλο πραμα :oops: Καλη Κυριακη σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

τι κανετε;;;..

Ελενα να παρεις...θα σου πανε..

καλα θα κανεις με τη μακαροναδα...τελεια η εξοδος...εμενα μ'αρεσει ηιαπωνεζικη κουζινα..ο Ο τη συχενετε...

Γιωτα μ'αρεσει τοφαγητο σου..μαρακονι σε ζωμο..μνιαμμμμμ...

Φαγαμεπροινο με τη Βικυ...και τωρα ο Ο ψινει..και εγω εστρωσα το καλο λινο τραπεζομαντηλο...και ετοιμαζω τα τριγυρω των κρεατων...

Αργυρω...η Βικυ θελει δωρο στη γιορτη της εναπακετο τσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερες..καλα?

βικτωρια χρονια σου πολλα..καλη διαμονη στη πατριδα μας :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

χρυσα πες ρε το τηλ τη ςβικυς να συννενοηθω για αυριο αν κατσειιιι

χθες ειδα τη ιουλια στο τζαμπο..μα ιδια φατσα κ γλυκαδα με το μπαμπα της..να απο που τη πηρε ντεεε :mrgreen::mrgreen:

εγω με 10 συριγγα εκανα παλια..τωρα 20 κ ξενοιαζω..μπορει κ 3 φορες απο 20 να ριξω :?

καλα για το κολυμβητηριο δε θα σχολιασω..εμεινα..μα καλα πως τα πηγαιναν οι αλλοι γονεις ρε?

γιωτα φιλια στη κορη σου..ειναι κ κουκλα.

αργι ηπιες τσαι? ;););););)

μαρακι τελικα δε πηγαμε για ελιες..στο χωριο που εχουμε πολλες δε ειχε..εδω στη θερμη που εχουμε χωραφι ειχε αλλα θελει να μπει πρωτα τρακτερ να μαζεψει χορτα..οποτε μπορει φετος να μη μαζεψουμε..

χαλκιδικη τις περνει αλλος γτ φροντιζει το κηπο μας..αυτα

ελενα καλα κανατε κ βγηκαατε..τι τα ταισαν παλυ τα μωρα/σοκολατες? :roll:

χρυσανθη μη σκεφτεσαι χαζα...ζησε τη ζωη σου αλλα ψαξτο...

post-5578-13873939812741_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι εννοείς να περιμένεις κ αύριο;!;!;; Να μας σκάσεις θέλεις;;;; Πρωί πρωί τεστ φίλη μου…  Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια τα νέα σου!!! Μακάρι να τα καταφέρατε!! Είχατε επαφές γενικά μέσα στο μήνα ;
    • Κορίτσι μου ισχύει απόλυτα η φράση «εδώ που είσαι ήμουνα…»❤️ κ φυσικά το ίδιο ισχύει κ για μένα που μπορεί να διαβάζει το σχόλιό μου μια γυναίκα που έχει ήδη 3-4-5 παιδιά.  Σε καταλαβαίνω κ ταυτίζομαι μαζί σου. Απλά να ξέρεις ότι το άγχος δεν φεύγει ποτέ απλά μετατίθεται κάθε φορά σε άλλα πράγματα που είναι άγνωστα.    5κοριτσια ναι , ήθελε αγόρι αλλά δεν ήρθε ποτέ 😂   θέλω μεγάλη οικογένεια ναι αλλά σκέφτομαι κ ξέρω ότι με 3 κ πάλι θα είναι δύσκολα να αφιερώσω τον χρόνο που θέλω στα παιδιά κ να μείνω μαζί τους όσο χρειάζεται. Είμαι εκπαιδευτικός όποτε υπάρχει κ το μικρόβιο της καλλιέργειας κ της μάθησης 🤷🏼‍♀️ όλα θα γίνουν όμως. Βήμα βήμα κορίτσια να φτάσουμε στο τέλος.❤️ θα βιώσετε την κυριολεξία της  φράσης «έρωτας  με την πρώτη ματιά» ❤️ 
    • Ευχαριστώ πολύ. Ναι με αμάξι απόσταση 5 λεπτών αλλά δύσκολα βρίσκω να παρκάρω κ έχει σκάλες στην δουλειά ενώ μου έχει πει να τις αποφεύγω. Θα τον πάρω τηλέφωνο.
    • Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.
    • Εγώ πλεον όταν την πιάνει λόξυγγας ξέρω ακριβώς που είναι το κεφάλι της. Αλλιώς μπορεί να είναι και ποπουδέλι το μεγάλο στρογγυλό που πιάνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...