Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

Θούλη που το θυμήθηκες αυτό με το Μιτσάκη? :roll::roll::roll:

Γωγώ δεν ξέρω να σου πω για το αν η κοιλιά φαίνεται μεγαλύτερη στην 3η εγκυμοσύνη :roll::roll:

περίμενε να μείνω έγκυος και θα σου πω 8-}8-}8-}8-}8-}8-}

πάντως στην 1η η κοιλιά μου φάνηκε όταν ήμουν 7 μηνών και στην 2η λίγο νωρίτερα επειδή είχα πιο πολλά κιλά!!! :roll::roll:

όσο για το Μαρτινάκι ξέρουμε ότι είναι δικό σου παιδί, του Γ., όμως? :-?:-?:-?:-?:-?

βασικά αν γεννούσε και η γυναίκα του αδελφού σου την ίδια μέρα με σένα στο ίδιο μαιευτήριο, μπορεί και να έλεγα ότι πήρες του αδελφού σου!!! :o:o:o

Σσσιώ περαστικά :x και ευχαριστώ γαι τις ευχές :x

θούλη επίσης ευχαριστώ :x

Θούλη πότε γυρίζεις Θεσ.?

καλά να περάσετε στο πάρτυ σας! :)

α! και μένα μου άρεσαν τα μποτάκια που έβαλε η Χρύσα και πιο παλιά με πολύ τακούνι μπορούσα να χορέψω και να τρέξω άνετα.....τώρα δεν φοράω, άλλωστε πού να τα φορέσω? αφού δεν πάω και πουθενά :(:(:(

να φορέσω τόσο τακούνι για να πάω τα παιδιά στο σχολείο? ή στο ΣΜ? :(:(

επίσης ξέρω κάτι για τα τακούνι ατα ψηλά, αλλά δεν σας το λέω..... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε συ Αργυρούλα τόσο πολύ σου μοιάζει η Μαρτίνα με τον αδερφό μου;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Δεν ξέρω...Εμένα πλέον δεν μου μοιάζει απο κανέναν.... :lol::lol::lol::lol::lol: Μικρή ήταν ίδια ο μπαμπας μου.. :cry::cry::cry::cry: Τώρα μόνο όταν παίρνει καποιες εκφράσεις μου τον θυμίζει... :roll::roll::roll:

Καλά στον 7ο μήνα σου φάνηκε η κοιλιά;;;;; :o:o:o:o:o:o:o:o Κατι κάνω λάθος... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χρύσα αναγνωρίζει γράμματα ο Ζαν;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o Πωπωπω...Μπράβο ρε...Μα πώς;;;; :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πες μου τον τρόπο να μάθω κι εγώ την Μαρτίνα.... :lol::lol::lol::lol: Τώρα τα μαθαίνω στην Ιωάννα.... :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σηγα ρε Γωγω..αναγωνιζει το Α και το λεει..αααα..το Β και το λεει βεεεεε..και το ο που το λεει οοοοο

κανει εξασκηση μαζι του ο πεθερος μου..εχει κατι καρτελες με γραμματα που τα πηραμε απο τους εθελοντες του συνδεσμου πνοη που γυρνανε στα γραφεια...

μ'αυτα εμαθ εκαι ο Χριστοφορος..

απλα ο Χριστοφορος ειναι πιο τσαπατσουλη ςκαι πιο τεμπελης στο θεμα μαθηση...

ενω εμαθε πολυ ευκολα και γρηγορα τοποιηματακι που ειχε για την 28η..αρνιθηκε να το πει..και φυσικα αρνειτε να το λεει..μονο αμα του ταξεις κατι..

γεννικα πιστευω πως ο Χ μου μοιαζει..ελπιζω να μην ειναι κληρονομικη η δυσλεξια...

θα μαθαινει γρηγορα αλλα θα ειναι πολυ τεμπελακος ως προς την επεξεργασια..

Αρτζ να μας πεις ρεεε...αλλα αν ειανι οτι τα ψιλα τακουνια κανουν κακο στα δαχτηλα, τη φτερνα και τη μεση ..το ξερω ρε..αλλα δε με νοιαζει..

οταν θα γινω γιαγιακα θα φοραω αεροσολες...

:lol::lol:

Επισης συζητησ αλιγο με την παιδιατρο το θεμα που ο Ζαν δεν φοβαται τιποτα..

γεννιακ κανει απιστευτες σκανταλιες..σκαρφαλωνει και φυσικα τρωει τα μουτρα του..αλλα πεισμωνει..και εαν δεν καταφερει αυτο που θελει δεν το παραταει...

την ειπα οτι δεν φοβαται..και φυσικα δεν ακουει..και πως οταν τον "μαλωνω" αυτος παει και το ξανακανει επιτιδες γελοντας....

μου λεει να μη τολμισω να το τρομαξω ποτε το παιδι..

αλλα εγω θεορω λιγο τηνελειψη φορου μειονεκτημα..καισε ορισμενε ςπεριπστωσεις και επικινδυνο..

πχ σε σμ ο Ζαν θα φυγει μακρια μου...

εχω δηλάδη ενα παιδι που ειναι τρομερα χεστης- ο φοφος..

και εναν που ειναι ατρομιτος ζορρο...τρομαρα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω!

Γωγω....τι θες να κανει το παιδι...τα απλυτα σας μαζευει...δουλειες κανει...τι θες να λυσει εξισωσεις?

θες φασαρια στο σπιτι?

παρε την Μ-Ι!

ΠΟΤΕ ΘΕς ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΩ??????????????????

πρεπει να κανω δουλειες και βαριεμαι...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρή Βίκυ όχι να μας μαζεύει και τα βρακιά.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΟΟΟΟΟΟΟΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ..... :lol::lol::lol::lol::lol: Αλλά για καφεδάκι μπορείτε να έρθετε όποτε θέλετε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αρκεί να ειμαι εκεί... 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Χρύσα μπράβο ρε στον πεθερό σου που ασχολείται.... ;););) Και η Ιωάννα μεχρι να πάει παιδικό, ό,τι τραγουδάκι, ποιηματάκι κλπ έμαθε από τη μάνα μου το έμαθε που είναι υστέρω.... :lol::lol::lol: Και νομίζει ότι το παιχνίδι είναι περιττό.... :?:?:?:? Να σας πω ότι ο αδερφός μου όταν πήγε προνήπιο, δηλαδή 4 χρονών, ήξερε και διάβαζε;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Και πρώτη δημοτικού ξεκίνησε αγγλικά, αφού τα ελληνικά τα ήξερε.... :shock::shock::shock::shock:

Τώρα με την Ιωάννα που δεν ξέρει ακόμα να διαβάζει, τη θεωρεί τεμπέλα και κακομαθημένη... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Επειδή θέλει να παίζει και όχι να διαβάζει.... :evil::evil::evil: Αφού χθες που της είπε "γιαγιά έλα να μάθουμε τα γράμματα", πήρε τέτοια χαρά.... 8-)8-)8-)8-)8-)8-)

Γενικά, από τη μια χαίρομαι που της έχει μάθει τόσα πράγματα, από την άλλη συνεχεια τη βρίζω, επειδή θέλει τα παιδιά στρατιωτάκια.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Όσο για τον Ζαν και τους φόβους, ναι θεωρώ κι εγώ ότι είναι ψιλοεπικίνδυνο να μη φοβάται τίποτα... :?:?:? Να μην έχει την αίσθηση του φόβου... :roll::roll::roll::roll:

Αρτζι ωραία φωτο.... :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθε η μαμα μου και μου έφερε την Χ απο τον παιδικο. Χτυπημενο μου το έφερε το παιδι, έχει ένα καρουμπαλο πίσω στο κεφάλι. :twisted::twisted::twisted::twisted: Ειχαν ανεβει δυο σε ενα ποδηλατακι στην αυλή.

Μα καλα δεν τα προσέχουν;;; :twisted::twisted::twisted:

Κορίτσια υποφερω που δεν μπορω να αναπνευσω. Έβαλα πάλι οτριβιν :oops::oops::oops::oops: αλλα τι να κανω; Οταν δεν μπορω να αναπνευσω στρεσαρομαι πολυ... :oops:

Μωρή Γωγω έκανα την διευκρίνηση γιατί είσαι και τρελόγγα! :lol::x

Επισης εκτός απο: πάνες, οινοπνευμα, φυσιολογικο ορό, συριγγες, βαζελινη, αφρολουτρο-σαμπουαν, τί άλλο θα χρειαστώ για το νεογέννητο κορίτσια τον πρώτο καιρό;;; :D

Επισης η μαμα μου ΔΕΝ μαγείρεψε σήμερα!! :twisted::twisted::twisted: Τι θα φάω τωρα;;; Θα παραγγείλω... :roll:

Ήρθε η ώρα να φτιαξω την ντουλάπα του Π!! Σιτ, μερντ, μερτνε, σάιζε (=σκατά)!!! :lol::lol::lol::mrgreen:

Ευτυχώς είναι μονοφυλλη, δεν έχει πολλά ρούχα... δεν το έχει με τα ρούχα...

Βικη και εγω τα θεωρώ περιττά! Δλδ στο σχολείο τι θα κάνουν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα! Θουλάκι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα 68 κιλά και τώρα είμαι 69, μπορεί και 70 δεν ξέρω... Έχω να ζυγιστω καμια 20αριά μέρες, αλλα ξεκίνησα χοντρούλα.

Τα κιλα που πρέπει να είμαι κανονικά είναι τα 58, αλλα τα τελευταία χρόνια δεν πέφτω κάτω απο τα 61. Είμαι εκεί στα 61-62

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω για κοριτσάκι (που το έγραψες κιόλας) σερβιετες χαχχχαχα

μαρή δεν έχουν κατι διαφορετικό απο τα αγοράκια.

Καλά θα με τρελάνετε ...ούτε 18 μηνών βρεφακια και τοσα και γράμματα!!! Εγω με τον Πάνω παίζω κολοτουμπες αεροπλάνο, γαργαλιτο, χορεύουμε ....κτλ τέτοια παιχνίδια . Δεν θέλει να του λέω πράγματα η να του διαβάζω μου κλείνει το στόμα!!! Κάθετες μόνος του και "διαβάζει " ξαπλώνει περνει και ποζαβσοβαρη και μελετάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αφρο...ουτε εγω καθομαι να τα μαθαινω τιποτα..αμα πςεριμενουν απο μενα..ουυυ σωθηκαν....χαχαχα...

εμεις παιζουμε..κυλιοματσ εκατω..κανουμε αγκαλιες..επισης κατεβαζω τις μαξηλαρς απο τον καναπε και φτιαχνω σκαλες..ανηφορες..."σπιλιες"...και παιζουμε εκει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα και εγω το νεογέννητο το είδα νεογεννητα

καλέ χρυσα φυσικά και δεν έχεις εσύ χρόνο

ο Π τρώει μόνος του μακαρόνια με τυρί (κανονικά τα μακριά!) !!!! Τα εκοψάρ φυσικά μην πνίγει ......ο Μ ενα αναποδογυρσε το πάρκο με τα παιχνίδι κιι τωρα επεσε πάνω του και δεν μπορεί να βγει απο κάτω και γελάω ενώ φωνάζει βοήθεια χαχχχαχαχα

θα πιω το 3 καφεδάκι μαλλον .......το βραδυ κοιμάμαι πια απο τις 10!!! Ε αφού ξυπνάω απο τις 6 καινδεν ξαπλώνω όλη μέρα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσάκι τώρα που το θυμήθηκα.... :roll::roll::roll: Είχα αρρωστήσει στην αρχή της εγκυμοσύνης στην Ιωάννα και ο γυναικολόγος δεν με άφηνε να πάρω ούτε οτριβίν ούτε ρονάλ....Έχουν μέσα, μου είχε πει, μια ουσία που προκαλεί συσπάσεις... :?:?:?:?:roll::roll::roll::roll: Τώρα, δεν ξέρω τι να σου πω... :oops::oops::oops::oops::oops: Αλλά εσύ θέλουμε να γεννήσεις, οπότε καλύτερα πιες το... :lol::lol::lol::lol::lol:

Χρύσα μπορεί να μην κάνω δουλειές εγώ, αλλά δεν θέλω να μου χαλάνε το σπίτι.... :?:?:? Να βγάζουν μαξιλάρια κλπ...Εδώ όλα τα παιχνίδια έχουν κατω και τα βλέπω και με λούζει κρύος ιδρώτας.... :?:?:?:? Μάλλον αυτό το έχω πάρει από τη μάνα μου... :roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol:

Α, Σίσσυ τη βαζελίνη που τη βάζεις στο νεογέννητο;;;; :roll::roll::roll::roll: Κρέμα για αλλαγή πάνας;;;; :roll::roll::roll:

Πως σου φαίνεται ρε φιλενάδα που μετά από 4,5 σχεδόν χρόνια θα έχεις και πάλι βρεφάκι;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Θέλεις;;;Ανυπομονείς;;;; :mrgreen::mrgreen:

Αφρο φρικάρω και μόνο που τα βλέπω... :oops::oops::oops::lol::lol::lol: Αν και το δικό μου ετσι γίνεται.....Καλά μακαρόνια την Μαρτίνα δεν την αφήνω να φάει μόνη της... :?:? Κάθε μέρα γίνεται το σώσε σπίτι...Αυτή θέλει να τρώει μόνη της, εγώ δεν την αφήνω αν έχω κανα περιεργο φαγητό... 8-)8-)8-)8-)8-) Τρελοκομείο εν ολίγοις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειασας!!

επιβιβαζομαι κ εγω!!!

τι διαβασα?? η συμπεθερα β μου ξπατωθηκε???????????? σισσακι μουυυυυυυυυυυυυυυυυ ολα να πανε τελειαααααααααααααααααααα κοριτσι μου κ οπως τα επιθυμεις! με το καλο να κρατησεις την κουκλαρα νυφη μου αγκαλιτσα!!!

οσο για το αν ειναι ψηλα η οχι, εμενα κ τα 2 διαστολη 9 ειχα κ ηταν στο στομαχι μου :lol::lol:

θου μην κολαζεσαι κοριτσι μου, οι περισσοτεροι παπαδες δυστυχως ετσι ειναι, απαραδεκτοι κ ας μην το συνεχισω... αντε να γυρισεις μπας κ σε δω!!

χαχαχα αφρο πανγια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

κοριτσια θεσσαλονικιες σας εχω πει οτι αν θελετε να κανετε νυχια θα ερθετε σε μενα ε????? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

δεν μπαινω , γιατι δεν προλαβαινω, κ οταν μπαινω πρεπει να διαβασω τα προηγουμενα κ οταν τα διαβασω δεν προλαβαινω να γραψω τιποτα οποτε..

ολη τη μερα εχω τα μικρα, μαγειρυω, εκανα κ γενικη αυτες τις μερες (ευτυχως ηρθε κ η μαμα μου) ο τολης γυρναει την κυριακη απο τη γερμανια, πλεκω, κανω κ νυχια :lol::lol::lol:

να δω οταν ξεκινησω δουλεια τι σκατα θα προλαβαινω!!

ο αναστασακος τα παει πολυ καλα στον παιδικο, εχει αλλαξει πολυ η συμπεριφορα του αλλα εμενα κ παλι με τρελαινει...

ο μικρος ειναι μεγλος τσατιιλας πλεον, λεει λεξουλες, νομιζω οτι περπαταει κιολας (εκανε 10 βηματακια προχτες) κ γενικα ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης εκτός απο: πάνες, οινοπνευμα, φυσιολογικο ορό, συριγγες, βαζελινη, αφρολουτρο-σαμπουαν, τί άλλο θα χρειαστώ για το νεογέννητο κορίτσια τον πρώτο καιρό;;; :D

από όλα όσα έγραψες εγώ μόνο

- πάνες-

- αφρόλουτρο-σαμπουάν είχα!! και

- υδατική κρεμούλα :D

την βαζελίνη τι την θέλεις? δεν είναι φυτική :?

Αφροοοοοο πώς μπορείς με τέτοιον χαμό? :?

από την άλλη και τι να κάνεις? :roll::roll::roll::roll:

πολύ χαίρομαι τον Πανούλη-Φαγανούλη σου :x:x

ο Μανωλάκης πώς είναι? :?:

Λένα καλησπέρα :x

μπράβο στον μικρούλη για τα βηματάκια του :x

αλλά και στον Α που άλλαξε προς το καλύτερο! :x:x

ο Τόλης σε ποιό μέρος ήρθε? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρουλα μου πηρε μοναχο, αμβουργο, βρεμη, ανοβερο κ αυριο θα πανε ντυσελντορφ. κυριακη γυρνανε

σε 2 βδομαδες θα σας ξαναρθει

ωραια η πετρα, μαρεσει πολυη πετρα στους τοιχους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα με την δουλειά έρχεται? :?:

αυτή την ταινία την έχετε δει?

http://entertainment.in.gr/html/ent/025 ... ewsroombox

κλασσική..... την είδα ως μαθήτρια, στο φροντιστήριο αγγλικών που πήγαινα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Αργυρώ μου αρέσουν πολύ οι πέτρες!

Λενα να μπαίνεις πιο συχνά.

Εμείς εδω τα ίδια, ο Μ είναι πολύ πολύ καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειναι απόγευμα οπότε λέω καλησπέρα...

Ωραία η πέτρα αργυρουλα αλλα κανει λιγο σοβαρό το σπίτι..στο σαλόνι θα την βάλετε?

Γωγω έκανες απεργία? λιγο αργά δεν το θυμήθηκαν για απεργία? δηλαδη μονο για το ταμείο, διοτι όλα τα υπόλοιπα οχι μονο τα κανουν γαργαρα αλλα τα υπηρετούν και πίστα κιόλας...

Τεσπα, η περίπτωση της Ελλάδας ειναι πλεον τελειωμένη..και μολις πάρουμε κ την επόμενη δόση απο του χρόνου

αντίο στο ευρώ...

Έγραψα ενα κείμενο για τη. Ταιλανδη http://www.thepressproject.gr/article/3 ... Vs-Talandi

Διαβάστε αν δεν βαριέστε κ βρείτε ομοιότητες,,,δυστυχώς εχει τύπο γραφικά λάθη κ δεν τα διόρθωσαν...

Τωρα δουλεύω ενα αλλο για τις επιθέσεις των φασιστών στους ομοφυλοφιλους και την άνοδο της ομοφοβιας στην ελλαδα...στα αγγλικά αυτο, προορίζεται για σοβαρό έντυπο...

Οχι οτι θα αλλάξει κατι, αλλα ας τα λέμε τουλάχιστον...

Βρε σισσυ θα έπαιρνε σύνταξη στα 35? ξέρεις οως εγω δεν υποστηρίζω τις απολύσεις των ΔΥ για λόγους που έχω εξηγήσει ηδη, αλλα αυτη τη πρόωρη συνταξιοδότηση πάντοτε τη θεωρούσα εξωφρενικη και ενα απο τα προνόμια που επρεπε να κοπούν..Χωρις παρεξήγηση ετσι??? Αν το σκεφτείς κ λογικά δεν μπορείς να έχεις ενα κομμάτι πληθυσμού σε τόσο νεαρή ηλικία εκτος παραγωγής και να του δίνεις σύνταξη....δεν βγαίνουν οι αριθμοί, πως να το κάνουμε...

Κατα τα αλλα καλα...θα παω τον Σεμπ κ τη μαμα για φαγητο κορεατικο, αυτο που ψηνεις το κρέας στο τραπέζι...μου αρεσει...

Λενακι ήθελα να πω για το ταιλανδεζικο μασάζ...εμένα δεν μου αρεσει, παω για μασάζ ποδιών μονο...Ποσο πληρώνεις? εδω μια ωρα στα πόδια ειναι 6 ευρώ και δυο ωρες ταιλανδεζικο ειναι δέκα ευρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :|

Είμαι ακόμα χαλια. Βαζω στην μύτη αποσυμφορητικό γιατί στρεσάρομαι που δεν μπορώ να αναπνέυσω... ελπίζω να μην κάνω μεγαλο κακό στο μωρό μου... :roll::oops::oops::oops:

Η Χ αρρωστησε... γαστρεντερίτιδα μάλλον :twisted: Εκανε εμετό χθες απο το απογευμα και μετα... την πρωτη φορά πάνω μου. :ymsick::ymsick::ymsick: Αλλα είπαμε είμαι μάνα! :mrgreen:

Αργυρούλα ωραία η πέτρα, αλλα δεν ξέρω τον χώρο σας για να σου πω αν θα μου άρεσε μέσα σ' αυτόν. :roll:

Βρε Φραγκίσκα δεν καταλαβες καλά! Θα έβγαινα σε σύνταξη μετά απο 35 χρόνια υπηρεσίας, δηλαδη στα 54 μου και όχι όταν θα έφτανα εγω 35 χρονών. :shock:

Τωρα γίναμε όλοι ίσα και όμοια. Εγω που δουλέυω απο τα 19 μου θα δουλέυω μεχρι τα 67 μου και το ίδιο και ενας που έπιασε δουλειά στα 35. Εγω θα δουλέυω σχεδόν 50 χρόνια :shock: και αυτός που έπιασε δουλειά στα 35 θα δουλεύει σχεδον 35 χρονια και θα πάρει ίδια συνταξη με μένα! :shock: Είναι αυτό δίκαιο;;;;

Και μη μου πεις για επιλογες ζωής και άλλα τέτοια συμπαθητικά, γιατί δε θα την παλέψω... Δε νομίζω οτι κανείς θα ήθελε να δουλεύει στην ηλικία των σπουδών του, αν δεν υπήρχε λόγος!

Για μένα ήταν μια παρηγορια το οτι θα έβγαινα πιο νέα σε σύνταξη, τωρα εχω μόνο απελπισία...

Δεν θα έβγαινα νεότερη λόγω προνομίων δημοσίου, αλλα επειδή θα είχα κάνει το χρέος μου με τα 35 χρόνια προσφοράς μου στα δημόσια ταμεία. :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...