Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λιλ τα ειχα κανει στην εγκυμοσυνη κ τελειωσα!!5 μηνων ημουν.επειδη κατι εχασα ποιος ειχε θεμα με το ματακι?

κ εγω εχω το σακι υπνοσακο κ ειναι πολυ βολικο!!

νενε μας ολα καλα ευχομαι να πηγαν,θα περιμενουμε νεα σου!!!φιλακια πολλα κ σε σκεφτομαστε!

σταυρουλα περαστικα!!!!!!!!καλε ειναι πολυ μικρουλης για λογακια!!!!εμενα οταν γκρινιαζει λεει μαμαμαμαμαμα κ κατεβαζει τα χειλια της απο παραπονο,αλλα ειναι τυχαιο!!ο γιος μου ειχε πει πρωτη φορα μπαμπα 7,5 μηνων κ αυτο ηταν..μετα στο χρονο αρχισε καλα να τα λεει!!

νανσυ καλως τον δεχτηκες τον αντρα σου!!!!!!μπραβο στην σαντυ κ στην ιωαννα!!!!!κ της αδερφης μου την εχει δωσει να κανει ασκησεις !!πρεπει λεει να βοηθανε κ οι γονεις!!

αχ λιλ τι ομορφα!!!!!!!!εσυ μονη σου τα εκανες?μπραβο σου!!!τα καδρακια ετοιμα ειναι η εσυ τα εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα καδρακια βιτρινα οσες εχετε παιδακια πρωτα θα εχετε αντικειμενα προσωπικα η' απο κουκλες ρουχα , παιχνιδακια και οτι σας αρεσει. Απο πισω χαρτονι χρωματιστο για φοντο. κοστισε μονο το καδρακι καπου στα 5,6 ευρω .

Στα αλλα μου περισεψε ταπετσαρια που εβαλα για φοντο και ειχα κατι ξυλινες φυγουρες και αυτο στα 5,6 ευρω.Τα καδρακια ειναι ικεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιλ τελεια ειναι!!! κ εγω θα φτιαξω τετοια το χα στο μυαλο μου αλλα θα παρω τα καδρακια οταν θα παω να παρω τα χοτ ντογκ απο το ικεα food εγω θα βαλω μεσα δικα τους πραγματακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki ta kadrakia teleia!! Polu m'aresoun...emeis edw den exoume ikea omws...isws brw tetoia kai pouthena allou...tha ithela na to kanw auto me kapoia pragmatakia pou fullaw gia enthimia tis mpempas...to mataki tha perasei siga siga min anisixeis...afou ola ta alla einai entaksei perase kai auto!

Euxomai kai me ti mikri tis Nene na einai ola kala!

Delphinaki einai kouklitsa h mikri sou...polu polu glukia! Teleio kai to automato taisma!

Nansouita afou ksemplokarise h mikri twra tha blepeis kai megaliteri proodo!

H Ariadni simera den mpike...lete na kataskinwse oli nuxta ston odontiatro?? :D Ari pou eisai?

ma poluuuuuuu isixia simera leme.

Oute ti Lioumpa eida simera.

To Xtinaki arage ti na kanei?? Kairo exei na mas pei nea tis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε???

Λια πολυ ομορφα!!!Χρυσοχερες μου ειστε ολες,μονο εγω εχω μανταλακια??? :lol:

Τα ρουχαλακια πως τα εκανες να μεινουν ετσι,σε κινηση?

Περαστικα κι εσενα το δοντακι.

Νανσυ καλως τα δεχτηκες.Να μυρισει το σπιτι αντρα! :lol::lol:

Η Σαντουλα μωλε στεναχωρηθηκε ,της ελειψε ο μπαμπακας της..Μπραβο της για την προοδο!!Μεχρι το καλοκαιρι θα πεταει!!

Μαρια η φωτο της μικρης με τις περλες ειναι τελεια!! :D Πολυ κυρια!

Χαχαχαχαχα ρε κοριτσια για πλακα τον λεω ΤΟΥΛΗ!!! :lol::lol::lol::lol: Αλλα μας εχει κολλησει κιολας!

Εχει πλακα γιατι οταν τον βλεπεις μονο Τουλης δεν ειναι!!

Συμπεθερα που το ξερεις οτι τοσο ζυγιζουν τα @@@@@ του??? :lol::lol::lol::lol: Ε να μην το παινευτω....... :D

Απο θερμανση εχουμε 2 air κρεβατοκαμαρα και παιδικο.Που θα ερουν αυριο για συντηρηση,και η παιδιατρος ειπε οτι δεν κανει για το μωρο :evil:

Εχουμε και 2 καλοριφ λαδιου,ενα στο παιδικο,κι ενα στο σαλονι,τα μικρα ειναι.Και στην κρεβατοκαμαρα μια αλογονου.Οτι να΄ναι δηλαδη.Απο κεντρικη υπαρχει το καλοριφερ της πολυκατοικιας αλλα δεν το βλεπω να μπαινει πετρελαιο φετος,και τι να το κανουμε κιολας,περσι το αναβαν 2 ωρες το απογευμα,εμεις στον τεταρτο δεν προλαβαιναμε να ζεσταθουμε,και πλακωνονταν συνεχεια γιατι ειναι 17 σπιτια και δεν μπορουσαν να πληρωνουν ολοι και να μη ζεσταινονται κιολας.Και φετος δεν ξερω αν θα βαλουν ,αλλα και να βαλουν δεν συμφερει.

Εχει και ψιλοϋγρασια το σπιτι και πρεπει να υπαρχει θερμανση,ή να αφηνουμε λιγο ανοιχτα παραθυρα.

Στο αλλο σπιτι που ρωτησες,ναι τα ειχα ολα τα κομφορ και ηταν και φουρνακι το χειμωνα,αλλα ειναι γκαρσονιερα δυστυχως...Κι εκτος αυτου ,εδω ειναι απο κατω το μαγαζι του αντρα μου και οσο μεναμε στο αλλο σπιτι φευγανε σα νερο τα 20αρικα στη βενζινη.Και τον εβλεπα μονο το βραδυ μετα τις 10,και το πρωι 7 εφευγε.Χάλια δηλαδη.

Λοιπον με τον μικρο εχουμε προβλημα στον υπνο.Τελικα δεν μπορει να κοιμαται μονος του ,αν δεν ειμαι εγω διπλα του ξαπλωμενη αρχιζει τρομερη φωνη,φωναζει με νευρα και βραχνιαζει.Ξυπναει συνεχεια μεσα στον υπνο του κι αν δεν ειμαι εκει κανει σαματα.Αν παλι ειμαι,κολλαει πανω μου και τον παιρνει ο υπνος αλλα οχι παντα,τις περισσοτερες φορες θελει αποκλειστικα και μονο το στηθος για να ξανακοιμηθει,ετσι ξαπλωμενος στο πλαι.Κι οχι για να πιει,απλα πιπιλαει λιγες φορες και κοιμαται.Αν δεν του το δωσω ψαχνει με με κλειστα ματια και με τραβαει απο τα ρουχα και κανει κλαψιματακι σαν ψευτικους λυγμους,ή κατι αναμεσα σε ψευτικο λυγμο και ψευτικο βηχα.Τα δοκιμασα ολα,και πιπιλα ,και το δαχτυλο του,και κουκλακια,και κουνημα,και δεν πιανει τιποτα πια.Ουτε η ιεροτελεστια με μπανιο κτλ.Εχω εξαντληθει και ο αντρας μ ου χαλιεται που κοιμομαστε χωριστα.

Φανταστειτε ρε κοριτσια,τον παιρνει ο υπνος,και σηκωνομαι πχ να παω τουαλετα ή να πιω νερο και ξυπναει και αρχιζει κατευθεια δυνατες φωνες.

Δεν μπορω να τον αφηνω να κλαιει.Μπορω να δοκιμασω πολλά,αλλα το μωρο δεν το αφηνω να σπαραζει,το βρισκω απανθρωπο.Πως θα του αλλαξω συνηθειες δεν ξερω...

Με εχει συνδεσει με το στηθος,κι εχει συνδεσει και τα παντα με το στηθος,δεν κανει μονος του τιποτα.Ουτε υπνο ουτε να παιξει.

Ο πατερας του ξυπναει νωρεις και ειναι και ολη μερα στη δουλεια και δεν μπορει κι αυτος να αναλαβει να τον εχει αυτος τα βραδια μηπως και συνηθησει αλλιως.Αλλα ο μοκρος ξυπναει 10 φορες το βραδυ,και ειναι σαν τρομαγμενος.

ΜΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΑ!!! :cry:

Ειμαι διατεθιμενη να ταλαιπωρηθω για 2 εβδομαδες αν υπαρχει καποιος τροπος να το αλλαξω.

Απορω,αφου οι συμβουλοι θηλασμου λενε για ελευθερο θηλασμο,κι οποτε θελει το μωρο να του το δινουμε,και να μην το αφηνουμε να κλαιει κτλ κτλ.Και τωρα που εχει κολλησει ετσι τι κανουμε?????

Και δεν ειναι μονο οι νυχτες ,ειναι και τη μερα δυσκολος.

Ουφ σας επρηξα παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι οντως ειναι προβλημα γιατι τα παιδια αν βολευτουν δεν αλλαζουν ευκολα συνηθειες. Εμεις σκεψου οτι αλλαξαμε μαρκα στην πιπιλα και την εβγαζε με το χερι του και την πεταγε. Αυτα θελουν υπομονη και εσυ που εισαι πιο πολυ κοντα του, να του το αλλαξεις με τον καιρο ...σιγουρα το συνδεει με το στηθος.

Χαιρομαι που σας ερεσαν :D Νανση και εγω αυτο με τα πρωσωπικα του θα το κανω σε αλλο τοιχο αργοτερα.

Δεν ξερω για το πρακτικερ. Πανω στο χαρτονι τα εχω πιασει με συραπτικο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε λια τι τραβας κ εσυ!!!!!!!!!δεν ξερω κ εγω τι αλλο θα μπορουσες να κανεις..ολα τα δοκιμασες!!αν την ωρα που κλαιει του δωσεις μπουκαλι απευθειας στο κρεβατι του?να του χαιδευεις το κεφαλι η τα χερακια του για να νοιωθει ασφαλεια συγχρονως!αν κ αυτο θα βοηθουσε πολυ ο αντρας σου να το κανει για να μην ξεσηκωνεται οταν εισαι εσυ..π.χ οταν πειναει η δικια μου,με τον ανδρεα καθεται ενω με μενα κλαιει γιατι ξερει οτι εγω εχω το γαλα..ενω την δινω κ ξενο..

αν εχεις σιλικονη ζεστη επισης βοηθαει για τα καδρακια να βαλεις για να καθονται ορθια!!

στολισα το δεντρο!!!!!!!!!εβαλα εξω κ τον αη βασιλη με τους ταρανδους κ τωρα θελω να βαλω φωτακια στις εξω σκαλες στα καγκελα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι και του χρονου!!!Βαλε μας φωτο!

Εγω θα σας βαλω λιγο απο τα lemax μου, τα λατρευω , ετσι για να μου φτιαξει λιγο το κεφι...

Δεν την δοκιμασα αλλα ετσι δεν πασαλειβεις τιποτα και δεν περιμενεις να στεγνωσει, οτι σας βολευει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,είστε καλά?

Δεν μπήκα σήμερα γιατί είχα λίγο τις κλειστές μου, ψιλολογομαχήσαμε και με τον άντρα μου και :(

Έλενα, ξέρεις τί ώρα πάω οδοντίατρο?Στις 10 μιση το βράδυ! Αυτή ανοίγει κατα τις 11 το πρωί και δουλεύει μέχρι τις 3 το βράδυ :shock: Είναι ο λόγος που δεν είχα ξεκινήσει σε αυτήν την απονεύρωση και προτιμούσα να πηγαίνω πιο μακρυά!Δεν έχει ραντεβού, δεν έχει τίποτα, ο μέσος χρόνος αναμονής είναι 3+ ώρες :shock: Αλλά...εμένα με συμπάθησε που με είδε προχθές σε αυτή την κατάσταση κλαμμένη και με τις πυτζάμες και χθες πάλι με έβαλε χωρίς σειρά και είπε σε αυτούς που περίμεναν ότι έχω μωρό παιδί!Πήγα και ζούμπα χθές ;)

Λίλ τα καδράκια είναι πολύ όμορφα!Εγώ έχω πάθει μια άρνηση τον τελευταίο καιρό με τις χειροτεχνείες, ίσως επείδη είχα κουραστεί 7 χρόνια με τις χειροτεχνείες και τις κατασκευές στο Νηπιαγωγείο.Και θα τις συνεχίσω για καμια 30αρια χρόνια οπότε!! :lol::?

Μαράκι και του χρόνου!Η Αννούλα είναι μία σκέτη γλύκα!

Ίσως στολίσω και γω γιατί το άλλο σκ θα πάω Πάτρα και θα κάτσω σίγουρα καμια βδομάδα.Θα δούμε.Το καλό είναι ότι η μαμά μου έστησε την κούνια(μας την δώσανε και πηρε αλλο στρώμα) στο σπίτι μου στην Πάτρα οπότε το μπισκοτάκι θα έχει και εκει κρεββατάκι.

Νανσουίτα μπράβο στη Σαντυ μας που έχει κάνει τόσο πρόοδο!

Σταυρούλιτσα περαστικά, ας τα μεταβιβάσει όποια έχει επικοινωνία.

Κατερινάκι τελειώσατε με τους μαστορες, ευτυχώς!Θα έχεις και παρεούλα, ωραία!

Λία μου,δεν ξέρω τί να σε συμβουλέψω :oops: Βλέπω έχεις δοκιμάσει τα πάντα

Συγνώμη αν δεν σχολίασα κάτι!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια μου θα ξεκινησω απο σενα γιατι περναμε ακριβως το ιδιο πραγμα...εγω εχω χωνεψει το γεγονος οτι θα με παει μεχρι τον χρονο ετσι η μεχρι κ τα δυο χρονια :shock::shock::shock: δεν ξερω..στην διαρκεια της μερας κοιμαται μονο στο στηθος κ ανα μιαμιση ωρα μεχει καθηλωμενη στον καναπε..ειτε για να φαει ειτε για να κοιμηθει...οταν ειναι ξυπνιος καθεται το πολυ 10 λεπτα μονος του κ μετα πρεπει η να τον εχω αγκαλια η να κανω την χορευτρια για να τον διασκεδασω...αλλιως κλαιει απαρηγορητος..κ οπως ειπες κ συ δεν το αντχω να τον αφηνω να πλανταζει στο κλαμα ,το μεσημερι ξαπλωνω διπλα του με το στηθος εξω για να εχει ο κυριος πιπιλα να κοιμηθει..μολις κουνηθω η παρω το στηθος γινετε επανασταση..ειμαι παλι καθηλωμενη..το βραδυ ξεκιναω απο την κουνια κ τον βαζω παντα διπλα μου γιατι σηκωνομαι πολλες φορες κ κουτουλαω απο κουραση..παλι το στηθος εξω κ ολο το βραδυ κανω την πιπιλα..κ τον ταιζω κιολας...αμα σηκωθω για κατουρημα γινετε επανασταση..οπως ειπες δοκιμασα τα παντα 10 ειδων πιπιλες,μπουκαλια,κουνηματα περα δοθε, χαιδεμα, τραγουδια αμα δεν παρει στηθος το ματι δεν κλεινει για υπνο...

σωστα τα λες προσφερουμε στηθος συνεχεια..αυτο ισχυει στο θηλασμο..αλλα κ αυτο που περναμε ειναι συνεπεια αυτου...δεν υπαρχει λυση παρα μονο υπομονη..εχω μιλησει με απειρες μανουλες κ ειναι κατι που συμβαινει στα μωρα που θηλαζουν..ειμαστε η παρηγορια τους...η ασφαλεια τους...ισως καποια στιγμη αλλαξει..ΥΠΟΜΟΝΗ..Λιακι μου..

Μαρακι τι καλα που στολισες..κ του χρονου...η Αννουλα ειναι μια κουκλα με τα ολα της.

Αρι ακομα δεν τελειωσες με το δοντι???κ γω σκ θα παω στην μανουλα μου αλλα δεν θα κατσω μια βδομαδα αν κ θα το ηθελα..

Λιλ πολυ ομορφα τα καδρακια που εφτιαξες μπραβο σου...

Κατερινακι τελειωσεκ συ με τις δουλειες σου καιρος να απολαυσεις το στολισμενο σπιτακι σου κ τα παιδακια σου..

Νανσυ καλως τον δεχτηκες τον αντρουλη σου...τι καλη που ειναι η Νανσυ σου...μπραβο για την προοδο σας...

Ελενα πολυ ησυχια σημερα πραγματικα... :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!

ειχαμε παει να παρουμε δωρο στη κουνιαδα που γιορτζει την κυριακη κ μας ειπε κ χθες οτι το μεσημερι θα μας βγαλει εξω,σε μια πολυ ωραια ταβερνα στο χαιδαρι.

βουλιτσα περαστικα,αντε να γινεις καλα να μας ξαναερθεις!!οσο για το μαμα..συμφωνω με την κατερινα κ τη μαρια,ακομα το λεει ασυνειδητα.ο αντωνης μου ειπε καποιες φορες 9 μηνων μπαμπα κ μαμα κ μετα τελος.ξαναμιλησε 2 κ κατι κανονικα.

νανσυ μου μπραβο στο σαντακι σου που εχει προοδο!ωραια που γυρισε κ ο αντρουλης σου κ ναι να κανονισουμε να παμε παιδοτοπο.παιδακια κ εγω τοσα θα εχω περιπου σαν εσενα.θα το κανω μαλλον την επομενη μερα δηλ 18 δεκεμβρη,πεφτει τριτη.πειραζει αν το εκανα κυριακη;μια μερα πριν;μου ειπαν δεν κανει :roll:

η μπεμπα χθες κοιμηθηκε 3 παρα τη νυχτα.ειχε ανησυχια,μαλλον το παλιοεμβολιο κ μου εκανε συνεχεια κακα.σημερα δε μου εχει κανει κ πολλα.

εχω κ επισκεψη σε λιγο για την μπεμπα.εχει παει ο αντρας μου να παρει γλυκα.

τωρα της δινω λιγο ξενο της μπεμπας γιατι κατι επαθε σημερα κ με ταραξε στο θηλασμο.κ εμενα πιπιλα μεεχει απλα οχι τοσο υπερβολικα οπως αντωνια κ λια.αλλα ωρες ωρες σαν εσας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lioumpaki :D

Praktiker exei sto Hrakleio...an pame kamia bolta pros ta ekei tha to episkeftw....alla den problepete twra suntoma, basika itan sto programma mas na pame se kati filous alla twra pou arxise trofes h mikri mexri na broume tous ruthmous mas duskolo to blepw.

Lioumpaki tha sou pw egw apla ti gnwmi mou gia tin periptwsi tou Stratara....loipon auto pou lene oi sumbouloi thilasmou katarxin, einai eleutheros thilasmos otan peinaei to mwro...oxi omws kathe pou klaiei h kathe pou thelei ena xadi emeis na dinoume anti gia xadi buzi...fusika auto to lathos einai polu eukolo na to kaneis kai to exw kanei kai egw kai twra prospathw na to diorthwsw...giati emena kathe fora pou ksupnouse ti nuxta den peinouse panta alla egw gia na min klaiei kai na koimithei apla tis edina stithos xwris na skeftw na tin koimisw alliws kai to sunithise...omws twra to blepw oti telika den peinouse giati otan ti nanourizei o antras mou tis perissoteres fores koimatai...an doume oti se 20 lepta peripou den koimatai tote paw kai tin taizw....twra to problima einai oti o Stratoulis exei sundesei to stithos oxi mono me fai alla kai me parigoria kai me nanourisma kai me xadi kai me ola!! Kai auto einai polu duskolo kai pisteuw tha theleis parapanw apo 2 ebdomades alla kai na epimeneis polu...na min tou dineis stithos an nomizeis oti den peinaei kai na breis allous tropous na ton apasxoliseis/xaidepseis/koimiseis/paikseis....Fusika auto pou sou lew einai kathara h diki mou gnwmi, den kserw pws to blepeis esu...egw pantws eimai pepismeni oti einai auto giati to diapistwsa me tin Ebelina!

Twra esu exeis problima kai me ton upno kai auto pali einai giati ton koimizes mazi sou kai etsi niwthei asfaleia..kai auto pali tha einai duskolo alla mono me klama tha diorthwthei, den ginetai alliws...balton stin kounia tou kai xaidepse ton mexri na koimithei kai egw ksereis ti kanw...epidi exei sunithisei na akoumpaei to xeri mou stin plati tis otan thilazei kai tin pernei o upnos, meta pou tin bazw stin kounia koimismeni bazw mia diplwmeni kouberta stin plati tis na tin akoumpaei na nomizei oti eimai egw.

Auta ta liga eixa na pw :D:-*

Delphinaki teleia! Ax kai gw thelw na stolisw, na dw pote tha to kanw!

Tony kai esu ta idia me ti Lia e? Ti na pw...kouragio...

Bikaki kala na perasete me tis episkepseis...auta ta den kanei pou lene kapoies theiades einai blakies gia mena...siga ti tha ginei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα χωρις να ειμαι ειδικη κ οχι επειδη ειμαι δευτερομανα,εχω να σου πω ενα μπραβο.γιατι εχω παρατηρησει οτι παντα οτι κανεις το σκεφτεσαι εξυπνα κ πολυ πρακτικα.δηλ σε παρατηρω,σε καθε σου κινηση που κανεις με την εβελινα το εχεις αποκωδικοποιησει(οσο μπορεις)κ πιστευω αυτο ειναι πολυ θετικο,θα σου φανει πολυ χρησιμο αυτο μεγαλωνοντας το παιδι σου κ αργοτερα τα παιδια σου.καλα,στο δευτερο θα εισαι εξπερ! :lol:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου θα συμφωνησω με την ελενα!!!!θελει να κανεις υπομονη αν εισαι αποφασισμενη να κανεις κατι διαφορετικο..

ελενα συμφωνω κ με το βικακι μας!!!!παρολο που ειναι το πρωτο σου ξερεις πολυ καλα πως να χειρηστεις ενα θεμα!!!!

καλα αντωνια οχι μονο μοιαζουν τα μωρα σας στην φατσουλα (της λιας)αλλα κ στις συνηθειες!!!!!! :):)

καλα να περασετε το σκ στην μαμα!!!!

βικακι καλο καφε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala Bikaki to oti mou to leei auto mia deuteromanoula me timaei dioti h alitheia einai oti epidi imoun entelws asxeti apo paidia/mwra prin 5 mines twra prospathw ontws na kanw akribws auto pou eipes, na apokodikopoiw ola osa sumbainoun stin Ebelina kai na prospathw na ta allaksw pros to kalitero! S'euxaristw giauto pou eipes! :-*

Delphinaki s'euxaristw, den theorw pws kserw na to xeiristw...akribws to antitheto malista, den exw idea pws na xeirizomai oti kainourio kanei h Ebelina kai opws eipa kai prin epidi den exw idea auto me kanei na prospathw na to kwdikopoiisw....giati oles oi antidraseis enos mwrou seimainoun kati kai epidi den mporoun na milisoun ta kanoun kai emeis prepei na prospathoume na katalaboume ti theloun h ti niwthoun!

Ari eida tis fwto me to formaki upnou...kalo mou fainetai...poso kanei?

Extes irthe mia fili kai mou efere ena formaki apo to mothercare alla flisenio, omws kai auto fainetai zesto kai to kratisa na to dokimasw. Einai kai megalo kai tha mporw na tis to bazw panw apo ta alla rouxa pou tis foraw idi....les na tin skasw?? :shock:

Egw sto dwmatio tis bazw klimatistiko stous 25 kai menei polu zesto ti nuxta...apla skeftomoun oti isws na einai pio ugeiino na to bazw se xamiloteri thermokrasia kai na tin ntinw perissotero. Pantws ta xerakia kai magoulakia den pagwnoun pia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikaki τι βλακειες ειναι αυτες;οσες ξερω αλλαζουν την ημερομηνια των γενεθλιων κ την κανουν ενα σκ πριν ή μετα/εγω της τα κανω την ιδια μερα λογω γιορτων δεν μπορω ουτε νωριτερα ουτε αργοτερα..πριν πεφτει ρεβεγιον για πολλους μετα πρωτοχρονια κ το επομενο πολλοι φευγουν για τα φωτα.κ την επομενη της πρωτοχρονιας οι περισσοτεροι δεν δουλευουν αλλα κ να δουλευουν σιγα το ξενυχτι που εχει ενα παιδικο παρτυ..μεγαλυτερη ταλαιπωρια θα ναι για μενα που κανω ενα σωρο πραγματα για να τους ευχαριστησω.

αυτα τα θεματα που λετε περι θηλασμου τα χα κ εγω με τη σαντυ οποτε εκλαιγε της εδινα βυζι κ ετσι ειχα μαθει..αλλα το εκοψα σιγα σιγα με το μπουκαλι.ωσπου αποκοπηκε σιγα σιγα με το στηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιλ, όντως τέλεια!Δεν είχα ξαναδεί και γώ κάτι τέτοιο!Και όταν έγραψες lemax,δεν ήξερα τί εννοούσες.. :oops: Είμαι άσχετη μάλλον :oops:

Έλενα 34,90 έκανε ο υπνόσακος φορμάκι.25 βαθμοί είναι πάρα πολύ.Μην της το βάζεις τόσο.Να φανταστείς πάνω στο καρτελάκι απο το φορμάκι, λέει ότι δεν είναι κατάλληλο για θερμοκρασίες πάνω απο 21. Όλοι οι παιδίατροι λένει κάπου εκεί 20 με 22. Επίσης επειδή και μεις έχουμε κλιματιστικό στο δωμάτιο της μπέμπας και διάβασα παντού ότι δεν είναι καλό γιατί ξηραίνει την ατμόσφαιρα,κανονικά λέει χρειάζεται υγραντήρας. Εμεις σκεφτόμαστε να αγοράσουμε.Και με το καλοριφέρ το ίδιο γίνεται αλλά εκει έχεις την εναλλακτική να βάλεις πάνω μία βρεγμένη πετσέτα ή ένα μπολάκι με νερό.

Βάσω μου σιγά μην κάτσεις να ακούσεις ότι δεν κάνει.Δεν το έχω ξανακούσει αυτό.Όποτε σε βολεύει θα τα κάνεις τα γενέθλια.

Και τώρα ξέρετε που πάω, ε?Βραδυνό ραντεβου...στην οδοντίατρο ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

μου ξυπνησαν χαραματα τα μωρα..κοιμωντουσταν απο πολυ νωρις κ ξυπνησαν στις 5.30!!κ τωρα που ξανακοιμηθηκαν εχω πιει ηδη καφε..

αριαδνη μου το ιδιο μπορεις να κανεις κ με το κλιματιστικο βαλε καπου μες στο δωματιο μια λεκανιτσα με νερο εμεις ετσι κανουμε στο χωριο που εχει μονο κλιματιστικα..ο πεθερος μου τα βαζει τερμα κ πραγματικα ξερενεται το περιβαλλον.αφηστε που ολο το σπιτι γινεται φουρνος κ οταν πας στο μπανιο αν εισαι αντρας χανεις το πουλι σου!! :lol::lol: εγω τα χανω ολα!! :lol::lol: βαζουμε αεροθερμο αλλα επειδη ειναι επικινδυνο με τους υδρατμους το κλεινουμε κ οταν κλεισει το νερο τρεχεις να ντυθεις!!!το χειροτερο μου!!!

κ δεν εχει κ τζακι κ ειδικα τα χριστουγεννα μου την δινει που δεν εχει..εχουμε εμεις στην αθηνα κ δεν εχει στο χωριο..δεν θελει ο πεθερος μου γιατι βαριεται να κουβαλαει ξυλα.. :lol::lol:

κ αν εχεις ρε παιδι μου τζακι δεν σε νοιαζει να μην βγεις εξω τωρα οταν παμε δεν μας κανει ορεξη να καθομαστε μεσα..η αλλη μου πεθερα εχει αλλα ετσι οπως ειναι το υπολοιπο σπιτι παλι δεν μπορεις να κατσεις πανω απο μια ωρα!καταλαβενετε τι εννοω.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας εβαλα φωτο τις καραμελες που εκανα οι οποιες εχουν μεσα καραμελες μινι μικυ κτλ τα dvd τα μολυβια κ τον καδο βεβαια οι καδοι ειναι σε διαφορα σχεδια κ χρωματα μινι μικυ.θα προσθεσω επισης μπαλονια κ σοκολατενια γλειφιτζουρια μινι που θα τα φτιαξω εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχω αργησει καμια 20αρια μερες να καταθεσω τα χαρτια για το 6μηνο.δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα ε;τη τριτη θα μπορεσω ναπαω δεν καταλαβα πως περασε ο καιρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...