Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12.Ο πρώτος μας χειμώνας!!! Νο12


Recommended Posts

Φιλεναδίτσες μου καλημέρα, είστε καλά?Καλή εβδομάδα να έχουμε.

Κατερινάκι τί ωραία που συναντηθήκατε με την Ανθή και την Καρολίνα!

Ναταλία ο Στρατούλης με εντυπωσίασε!!Είναι πολύ γλυκός!Μια φορά τον είχα δει στο skype και όχι πολύ καλά!

Μαράκι το βιντεάκι σου για την μπεμπούλα πολύ συγκινητικό...

Αλέκα, να τα πάτε καλά στα εμβόλια, ο Πετράκης μεγάλωσε πολύ, κουκλί και αυτός!

Αντωνία, μην αγχώνεσαι, κάνε λίγο υπομονή να δεις πώς θα πάει!

Σταυρούλα περαστικά σου!

Νάνσυ, άνοιξες το χορό του στολισμού!Αντε, καλές γιορτές να έχουμε!

Λία και σύ ετοιμάζεσαι για τεράστιο δέντρο?Και μεις πρέπει να πάρουμε γιατί πέρισυ μας ξεχαρβαλώθηκε το παλιό.

Εγώ κορίτσια είμαι πάρα πολύ προβληματισμένη και στενοχωρημένη.Πήραν τον άντρα μου αναπληρωτή σε σχολείο 30 λεπτά απο δω και ενώ θέλει να πάει, αναγκαστικά θα πρέπει να μην πηγαίνει στην πρωινή δουλειά που είχε και να συνεννοηθεί να βγάζει τη δουλειά άλλεσ ώρες και Σάββατο.Αυτό σημαίνει ότι δεν θα βλεπόμαστε καθόλου.Και φέτος είχε φτιάξει τόσο ωραία το πρόγραμμα με τα μαθήματα και είχε αφήσει όλο το σκ κενό.Είμαι να σκάσω.Απο τη μια δεν μπορώ να του πω να μην πάει ως αναπληρωτης γιατί ξέρω ότι το θέλει τρελλά και έχει ελπίδες ότι μπορει να γίνει κάτι με την προυπηρεσία, απο την άλλη ούτε το γραφειο θέλει να εγκαταλείψει.Γενικώς είναι μπέρδεμα, δεν μπορώ να σας τα εξηγήσω καλύτερα...Το θέμα είναι ότι εγω είμαι πολύ σκασμένη :( Συγνώμη που σας χαλάω τη διάθεση...αν δεν ξαναμπώ σήμερα, συγχωρέστε με.Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρι συγχαρητηρια για τον αντρουλη σου αυτο ειναι πολυ καλο..σε καταλαβαινω κ σενα που στεναχωριεσαι αλλα Αρι μου για σας θα το κανει ο αντρουλη σου για να μην σας λειψει τιποτα...θα βρεθει ενα προγραμμα κ γιαυτα τα νεα δεδομενα μην στεναχωριεσαι....θα δεις κ συ..εμεις εδω ειμαστε κ θα σου κραταμε παρεουλα...κ γω τον αντρουλη μου μονο κυριακη τον εχω σπιτι θα δεις δεν ειναι τιποτα..θα σου γεμιζει την μερα το ομορφο μπισκοτακι σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη συγχαρητηρια για τον αντρα σου!!συμφωνω με την αντωνια! :) ολα θα στρωσουν με το καιρο!εμεις εδω ειμαστε.. ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν σας ευχαριστω για τις ευχές για τα μηνογενεθλια μας!

Συναντηθήκαμε με τα κορίτσια για την γιορτή της Αγγελικης που ήταν την προηγούμενη βδομαδα και για την δικια μου που ειναι την άλλη Κυριακή, τα γενέθλια της μικρής μου ειναι σε ένα μηνα ;)

Έλενα χαρούμενα μηνογενεθλια και σε σας σημερα, περνάει γρήγορα ο καιρός και μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα μερα με τη μερα. Για την πτώση των μαλλιών και εγω συνεχίζω να χαρώ παρόλο που τα έκοψα και λίγο μάλιστα όταν του είπα στο κομμωτήριο ότι χανω μου λεει και που είσαι ακομα μετα το εξάμηνο απο τη γέννα θα δεις διάφορα.

Ελενακι ναι έχω κρατήσει το τεστακι, και της κόρης μου που και αυτο δείχνει ακομα θετικό και ειναι απο το 2009.

Κατερίνα και εγω έχω κρατήσει σε ένα κουτί το τεστακι, τον πρώτο υπερηχο, τα βραχιολακια απο το μαιευτήριο, τον αφαλο, τα πρώτα μαλλακια που κοψαμε, τα ρουχαλακια που βγήκε απο το μαιευτήριο, τα πρώτα καλτσακια, τα βαπτιστικα παπουτσακια μαζι με ευχετηριες κάρτες απο τη γέννηση και τη βάπτιση και ειναι όντως πολυ πολυ συγκινητικό. Το ίδιο κάνω και στον Νικόλα.

Σταυρουλα και Αντωνία πως τα πήγαν τα αγοράκια σας με το ρυζαλευρο? Α τωρα το είδα τους άρεσε πάντως και εγω έτσι ξέρω αυξανεις τις κουταλιες σταδιακά και μετα θηλασμος.

Αριαδνη καλα περασατε και εσείς και το μπισκοτακι με την γιαγια!

Βικακι τελειώσατε με την γενική φαντάζομαι κούραση μετα.

Ανθη μου εμεις τα είπαμε και απο κοντά :D

Νανσυ εσυ έχεις μεράκι και θα γίνουν όλα υπέροχα στα γενέθλια της Σαντυς και όντως σε ανεβάζει πολυ όταν οι άλλοι θυμούνται τι έκανες και τους άρεσε! Και εγω για παιδοτοπο σκέφτομαι γιατι τόσα παιδάκια στο σπιτι και οι μεγάλοι και τα μωρά μωρα αδύνατον, έχω αρχίσει να περνώ προσφορές και πρέπει να καταλήξω κάπου γιατι περνάνε και οι μερες εσένα πόσο θα σου παει στον παιδοτοπο για θύμισε μου.

Αντωνία τα γλυκακια που έφτιαξα και αρεσαν στην Ανθη ήταν cupcakes με βουτυροκρεμα απο πάνω και με διαφορετικές παραλλαγές μέσα αλλα είχαν κομματάκια σοκολάτας αλλα φρούτα berries αλλα ξυσμα πορτοκαλιου και αλλα μαρμελάδες μέσα. Είχα φτιάξει μια ταρτα σοκολάτας και ένα ρόλο αμυγδαλου.

Σταυρουλα περαστικα!

Ναταλακι θα μετακομισετε τελικά απο πάνω είχες πει?

Κατερίνα αχ τι ωραία που θα στολισετε εμεις είπαμε για αρχές Δεκέμβρη, ποσο μου αρεσει να ειναι στολισμένο το σπιτάκι. Θέλω και εγω να δω τον James Bond τα έχω δει όλα εκτός απο το προηγούμενο και αυτο που βγήκε τωρα.

Πάω να κάνω καμια δουλειά, τα σημερινά θα τα διαβάσω αργότερα :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε τσουπριτσες.

Επειδη γραψατε αρκετες σελιδες και δεν θελω να προσπερασω καμια απο εσας, θα σας διαβασω καποια στιγμη χαλαρα οταν θα κοιμουνται τα μικρα και θα εχω χρονο ;);););)

Προς το παρον σας φιλω :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμας!

σας διαβασα κ βρηκα ευκαιρια κιολας λιγο να κατσω,εχω κουραστει πολυ κ ποναει το σωμα μου.δεν τελειωσαμε ακομα τελειως,εχει μεινει κρεβατοκαμαρα,w.c.,κ να στεγνωσουν κουρτινες κ μετα σιδερωμα το οποιο θα μου το κανει η πεθερα.απλα δε μπορω χωρις κουρτινες,νιωθω σαν ξεχαρβαλωμενο το σπιτι κ γενικα θελω να τελειωνουμε γιατι ενδιαμεσα βγαινουν κ αλλες δουλειες,οι καθημερινες κ εχω βαρεθει.απορω οταν παω δουλεια πως θα προλαβαινω.το καλο ειναι οτι βοηθαει κ ο αντρουλης μου.

ναταλακι δεν ειδα τον στρατουλη σου,θα παω οταν τελειωσω το γραψιμο εδω.τα τρουφακια θα τα κανω κ εγω παλι,θα βαλω κ εγω μπισκοτο.δε θυμαμσι αν λιγωναν,καλα που το πες.

αλεκακι κουκλος ο πετρακης σου,καλο εμβολιο κ σε σας!κ εμενα σημερα τα εγραψε ο αντρας μου για τον αλλο μηνα.

\αντωνια μου ετσι ημουν με τονι.ποσες μερες ειχε αιματακι,αυτα που σου ελεγα.δε καταλαβα ποτε γιατι,ενω τα ειχα κοψει ολα.κετσαπ δε νομιζω να τον πειραξε,αλλα τοτε θυμαμαι που μου λεγανε να μη τρωω ντοματες,φερνοιυν αλεργεια.ελεος.

κατερινακι τελεια που συναντηθηκες με τα κοριτσια!αντε σε ενα μηνα εχουν γενεθλεια τα παιδακια μας τη ιδια μερα!

αριαδνακι μου συμφωνω με αντωνια,ολα ειναι για καλο,θα βρειτε λυση..

συγνωμξ που δε γραφω αλλα αλλ πρεπει να βαλω να φαμε.αν ,μπορω μετα τα ξαναλεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ στολισες και εσυ τέλεια και τι ωραία έκπληξη για την Σαντυ. Και μαλλί και γλυκα αγγελουδια τα διδυμακια που αφήνουν την μανούλα να κάνει τόσα.

Αντωνία περαστικα στη Δεσποινουλα. Πάλι αίμα στα κακακια μπορει να ειναι και επειδή δεν έχουν περάσει ακομα οι 15 μερες πάντως γάλα έχουν πολλα μέσα.

Αλέκα κουκλι και ο γιος και μπράβο στη μικρη σου για το γιογιό έτσι σιγα σιγα και θα καθαρίσεις και με την πανα.

Αμαλία μήπως όταν κοιματε μαζι σας αισθάνεται ότι εχει λιγότερο χώρο και του αρεσει μήπως να έβαζες στην κούνια μέσα το μαξιλάρι θηλασμου και να του περιοριζες τον χώρο για να νομίζει ότι κάποιος ειναι δίπλα του, :roll::roll: για να κοιμηθεις και εσυ σιγα σιγα .

Αλέκα και Αμαλία να μας πείτε μονο μεγάλωσαν τα αντρακια σας!

Αριαδνη νομίζω ειναι για καλο αυτο και αν περνει και μόρια γιατι να τα χάσει, δύσκολο αλλα θα τα καταφέρεις σίγουρα.

Βικακι ναι σε λιγότερο απο μήνα έχουν την ίδια μερα γενέθλια τα μεγάλα μας, τι θα κανεις εσυ για τα γενέθλια στο σπιτι ή σε παιδοτοπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Emeis simera kaname 2 emboliakia..eklapse ligo mono ekeini ti stigmi gia 10 deutera...kala pige...exw arxisei na exw amfibolies gia tin paidiatro...an den tin rwtisw kati den mou leei tipota ma pragmatika einai san na tin kathodigw egw me tis erwtiseis...mas eipe na arxisoume rizaleuro banilia...den exei parei polu baros auto to mina mono 300 grammaria to psuxoulaki mou alla mas eipe oti einai kala.

Anthouli ti kala pou pigate stis Katerinas!! pwpw fantazomai ta gluka poso wraia tha itan!! Makari na emena pio konta!!

Kagouraki s'euxaristoume! Simera giname 5 minwn! Ma pragmatika pws pernaei o kairos!! Theloume kai kamia suntagi apo ta gluka sou!!!

Nancy kai gw simera pira bafi apto farmakeio alla den kserw pote tha tin perasw...axx ti wraia pou stolises! Kai gw lew tis epomenes meres na stolisoume siga siga!

Tony pali ta kaka aima ?? Ti na ton pirazei arage....?

Des to kai an sinexizei kalitera na pareis na tis to peis!

Aleka o Petran einai kouklos! Ti matia! Sou moiazei!

Lioumpa eixe ti manoula pareitsa simera e? Ti kala! Auto me to kaltson skeftika na to kanw kai gw stis polu kries meres...kali idea einai gia tis boltes...apla ama karourietai einai maniki na ta bgazeis ola auta kai meta na ta ksanabazeis...

Stauroula xalastikes e? E fusiko einai afou toso kairo den etrwges baria...perastikoulia sou...

Ari kai pali sugxaritiria ston antra sou...min se pernei apo katw...isws dei argotera pws einai duskolo kai afisei kati...se katalabainw pantws...kai gw den tha ithela na douleuei oli mera...

Bikoulaki pwpw ta teleiwsate sxedon e? Kai emeis sxedon...alla eseis ap'oti katalaba kanete polu parapanw...egw as poume kourtines den ekana...ante kouragio kai teleiwneis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΓΚΟΥΡΟ 4 ΕΥΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ κ οτι πιουν οι γονεις αλλα φαγητα δικα μου.

αριαδνη μου οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι κ πρεπει να χαιρομαστε οταν υπαρχει δουλεια..σκεψου εγω 6 μερες μονη με τρια παιδια..αλλα τι να κανουμε εαν θελουμε να μην μας λειπει τιποτα πρεπει να τα υποστουμε αυτα.θα το συνηθισεις σιγα σιγα..

λια φτιαξε στολιδια μπισκοτενια!!!!ειναι κ στην μοδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαγκουρακι του το εκανα προχτες αυτο με το μαξιλαρι,το ειχα γραψει κιολας.Χουχουλιασε στη γωνια κι εδειξε οτι θα κοιμηθει ετσι,αλλα δεν...με ξεκανε κι εκεινη τη νυχτα.

Πωπω ωραια τα γλυκακια που εφτιαξες!

Κι εγω εχω κρατησει σε κουτι τα θετικα τεστ,τους υπερηχους κτλ!Δεν θα ειναι πολυ ωραια οταν θα ειναι μεγαλος και θα τα βλεπει?? :)

Αριαδνακι συγχαρητηρια στο συζυγο!Φανταζομαι πως θα σου εχει ερθει ''καπως'' ολο αυτο,αλλα νομιζω θα συνηθισεις,και θα περασει γρηγορα ο καιρος με το μπισκοτακι σου να σου γεμιζει τις μερες,κι εμας φυσικα παρεα!!Οπως μου ειπατε κι εσεις,πανω κατω ολες μονες στο σπιτι ειμαστε και τους αντρες τους βλεπουμε μια Κυριακη και αν..

Ελενα κι εσεις εμβολια σημερα?Εμεις εχουμε 8 το βραδυ.Πολυ σπαστικο αυτο με την παιδιατρο που δεν σας τα λεει απο μονη!!Χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!Ολες κοντα κοντα τα εχουμε τελικα!!

Να χαιρεσαι τη μικρη θεα σου,το Εβελινακι μας!!

Μωρε και τωρα ενα σωρο ρουχα εχω να βαζω-βγαζω του μικρου γιατι του φοραω 2 φορμες αν κανει κρυο και το εσωρουχο απο μεσα.

Τωρα που κλεισαμε κι εμεις τον 5ο μηνα νομιζω πως βλεπω μια καποια βελτιωση στην τριχοπτωση.Δηλ εκει που πεφταν 2 περουκες ,τωρα πεφτει μια! :lol::lol: Μαλλον ειχε δικιο το Βουλακι.

Νανσυ αν φτιαξω στολιδια τετοια που λες σε 2 μερες θα το εχει ''ξεστολισει'' ο συζυξ!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσαν τα ντουλαπια κ βαριεμαι τωρα.. :lol::lol: η μανα μου κ η νυφη μου πηγαν για ψωνια...αυτα ειναι..κ εγω σπιτι..ειδατε υπαρχουν κ χειροτερα εσεις σπιτι με ενα κ εγω με τρια :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Νάνσυ είναι μπέρδεμα η κατάσταση, το θέμα δεν είναι οικονομικό, είναι πιο περιπλοκο.Ο άντρας μου έχει ΗΔΗ πρωινή δουλειά, αν δεν είχε δεν το συζητούσα.Απλά τώρα τον κάλεσαν αναπληρωτή γιατί είχε πάρα πολύ καλή σειρά λόγω προηγούμενης επιτυχίασ στον Ασεπ και αν δεν πάει, διαγράφεται για 2 χρόνια απο τους πίνακες. Παλιότερα, το να πας αναπληρωτής, σου προσέφερε αρκετές πιθανότητες για μονιμοποίηση, τώρα όπως έχουν έρθει τα πράγματα μάλλον όχι. Οπότε το δίλημμα που αντιμετωπίσαμε είναι περισσότερο ψυχολογικό, να πάει και να παρατήσει την άλλη δουλειά ή να πάει και όσο μπορεί να συνδυάσει και την πρωινή δουλειά μιας και το σχολείο θα έιναι μέχρι τον Ιούνιο.Γι αυτό σου λέω ότι είναι πολύ μπερδεμένο το θέμα...Και το σκ είχαμε κάποιες ελπίδες ότι θα έιναι εδώ στο μέρος μας οπότε τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο εύκολα.Όπμως σήμερα έμαθε ότι δεν γίνεται γιατί θα έρθει κάποιοσ άλλος που είναι μόνιμος και αυτός πρέπει να πάει 30χλμ μακρυα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσα με w.c κ κουρτινες,καλα μου αρεσει που καθαριζουμε κ παλι σκατα ειναι.κατω εχει πατημασιες απο νερα,πισω στο μπαλκονι απλωμενες κουρτινες,κατω στα πλακακια στο μπαλκονι σαγιοναρες μπιλυ,κουβαδες,πανακια,σφουγγαρακια κ τετοια,χαμος.θα μεζευτουν ολα σιγα σιγα,δε γινεται σε μια μερα να τα τελειωσεις ολα κ ειδικα με τα παιδια.ελεναρα μου ναι κ κουρτινες κ τοιχους κ ολα,γι'αυτο σας επρηξα τοσο καιρο γιατι ξερω τι θα τραβουσα,αλλα οταν ολα τελειωσουν μετα νιωθεις τελεια.εσενα το σπιτακι σου δεν κατοικειτε ενα χρονο;τοσο δεν ειστε παντρεμενοι;γιατι τον πρωτο χρονο ουτε εγω εκανα τοσα πραγματα.τα αρχισα πιο μετα λιγο.

κατερινακι εγω σπιτι τα γενεθλεια του αντωνακη,θα κανω κ καποια φαγητα,ενταξει λεω που ειμαι φετος σπιτι να τα κανω εδω,απο του χρονου που θα δουλευω μεχρι τελευταια ωρα σιγουρα καπου εξω να ειμαστε καλα φυσικα κ να εχουμε κ λεφτα :lol: απλα λιγο πιο μαζεμενα φετος θα γινουν ολα κ απο κοσμο κ απο φαγητα κ τετοια.εχω κ το μωρο κ δε θελω κ πολυ κοσμο,τους βασικους θα καλεσουμε.εν τω μεταξυ φοβαται τα κερακια,τι θα τον κανω;πως θα σβησει τη τουρτα;σε οποια γενεθλεια παμε κλαιει το χαζουλι.. :lol:

σημερα το μενου ειχε φασολακια,χθες φαγαμε μουσακα ειχε κανει η πεθερα αλλα προτιμω παστιτσακι.

κοριτσια για πειτε μου αν ξερετε,εχετε παρει καλσον απο τζαμπο;βρηκα ενα 0-6 λευκο που ηθελα αλλα μου φαινοταν μεγαλο.καλα βασικα ειχε 3 ευρω σιγα τα λεφτα,απλα τη μερα που πηγαμε μπηκα βιαστικα να παρω κατι παπακια του τονι για το μπανιο που ειχε φαγωθει κ δε το πηρα κ εφυγα.μου φαινοταν πολυ μεγαλο.καλα θα παρω κ αυτα φοριουνται κ πασχα,το πολυ να της κανει τοτε.κ σιγα κ τα λεφτα,αλλα λεμε.

λια κ ελενα μπορειτε αντι για καλσον να τους βαζετε αυτα τα μακο παντελονακια με το πατουσακι απο κατω.βεβαια δεν ειναι τοσο στενα σαν καλσον αν κ το καλσον που ειδα εγω δε μου φανηκε κ πολυ στενο. :? εμενα αυτα γενικα με βολευουν πολυ,ειχα κ του αντωνη απο next τα ειχα παρει κ απο ζαρα βρηκα κ της μικρης αλλα πιο παλια,οταν γενηθηκε,τωρα δε ξερω αν εχει.

ο καιρος πολυ μουνταδα,τουλαχιστον δε βρεχει να ξεσπασει να τελειωνουμε,αν κ νομιζω ακουσα ολη την εβδομαδα βροχες. :? οπως λεει κ η φιλη μου ελενα μισω τον χειμωνα!!! :twisted:

βαρεθηκα μεσα κ με τη καθαρητιοτητα,νιωθω σαν δουλαρα με τη φορμα κ τα μαλλια κοτσιδα.θελω να βγω εστω να περπατησω.

νανσουλι θες να περασει ο αντρας μου να σου φερει το μαρσιπο κατα τις 7.15;αν δεις το μηνυμα πες μου,εχω αγχωθει κ με αυτο.αλλιως να του πω να περασει καποια στιγμη αυριο το πρωι κ να κατεβεις να στο δωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλακι ξεχασα να σου πω,καλα τι κουκλι ειναι ο στρατουλης σου;πολυ κουκλος κ ο δικος σου γιος,καλα το ειπαν τα κοριτσια,αν βγουν οι τρεις στρατουληδες μαζι θα γινει χαμος!!εγω νομιζω μοιαζει του αντρα σου.τα ματακια ειναι γαλανα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ ναι σε εκανε η αδερφη μου!!!!κ αυτη χτες στολισε δεντρο!!!!!!!! :lol: ε λεω δεν παιζεστε..της λεω κ η νανσυ στολισε~~~ :lol: γι'αυτο την ειπα να σε κανει φιλη..να ανταλεζετε ιδεες..ταιριαζετε σ΄'αυτα! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω!!! πριν απο λιγο ξυπνησε ο σκατουλης και πινουμε καφεδακι! τα νεα μας απο το γιατρουλη ειναι τελεια ειμαστε 71cm 7750 και ειμαστε πανετοιμοι για φρουτοκρεμα ξεκιναμε με 2 φρουτα και ανα 2μερες δηλαδη μετα το χεσιμο θα προσθετουμε και ενα ακομη. ξεκιναμε με μηλο αχλαδι και θα προσθεσω μπανανα και αβοκαντο και στο τελος πορτοκαλι και σε καμια βδομαδα μπαινει και χορτοσουπα. παντως αποψε θα του δωσω φρουτακι και απο αυριο πρωι φρουτο απογευμα ρυζαλευρο....

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκακι πολυ καλα τα νεακια σας απο το γιατρο..αντε κ καλο ξεκινημα με τα φρουτακια σας...

Ελενα χαρουμενα μηνογεννεθλια..ξεκινατε κ σεις κρεμουλα :?::?::?::?: δεν μπορεις ναλλαξεις παιδιατρο...περιεργα μας τα λεει η δικια σου...

Αρι με μπερδεψες λιγο..εκει που τον στελνουν ειναι 30χλμ μακρια :?::?::?: η πρωινη δουλεια ειναι δικια σας :?::?::?:

σας ζηλευω που στολισατε...κ γω θελω...

Βικακη τι καλα που εκανες γενικη το σπιτι...τελεια...αντε τωρα να το απολαυσεις...καθαρουλη..

Σταυρουλα πως εισαι... :?::?::?::?: ευχομαι να εισαι καλυτερα...

Κατερινακι θελουμε συνταγες... :!::!::!::!:

Λιακι με το καλο το εμβολιακι σας...

να μαστε κ μεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι μην ανχωνεσαι βρε θα μου το δωσεις οταν βρεθουμε εξαλλου εβαλα το αλλο κ με επιασαν οι ωμοι μου..θα κοιταξουμε μηπως ειναι ο αντρας μου εδω σκ κ παμε για κανενα πρωινο καφεδακι την κυριακη στον παιδοτοπο.τι λες;θα κοιταξω κ για κανενα βιβλιο να σου φερω.να σου πω κ κατι αν μου το φερει ο αντρασ σου δεν θα εχουμε αφορμη για να βρεθουμε ;););) γιατι μπλεκουμε με τις δουλειες κ αστα να πανε.θα δινουμε η μια στην αλλη πραγματα για να βρισκομαστε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tony ti ekfrasi pou exei o Anastasis! Kala foberos!

Polu glukos!

Nai re Tony periergi einai...arxisame rizaleuro simera...den mporw na pw oti ksetrelathike...oxi oti den tis arese...apla ebgaze polu kai eprepe na tis to ksanabalw kai katalabaineis ti egine...ta misa panw sta rouxa tis...auto twra einai fusiologiko na bgazei polu h tha eprepe na to katapinei aptin arxi???

Aleka mia xara eiste eseis! Kai emas mas eipe rizaleuro twra gia 1 ebdomada kai meta milo mazi me axladi gia alli 1 ebdomada kai meta prosthetoume xumo portokali, gia abokanto den mas eipe...tha rwtisw ksana otan paw giati kserw oti to abokanto einai polu kalo kai threptiko!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα φυσιολογικο ειναι να την βγαζει την κρεμουλα σκεψου οτι ειναι κατι εντελως καινουργιο...σιγα σιγα θα το μαθει το κουταλι μην στεναχωριεσαι..λιγο λιγο καθε φορα...βεβαια λενε οτι κ αυτο ισως ειναι ενδειξη οτι το μωρο δεν ειναι ετοιμο για στερεες..μην αγχωνεσαι ολα τα μωρα ετσι κανουν στην αρχη..ωραια θα ξεκινησετε κ φρουτακι...πως μεγαλωσαν τα μωρακια μας...αντε καλη αρχη κ στην Εβελινα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...