Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ FASHIONISTAS 6ου-7ου-8ου΄12 νο11


Recommended Posts

Καλημέρες.

Κατερινάκι σε καταλαβαίνω απόλυτα και με την μάσκα και γενικότερα με την αρρώστια που δεν μπορούσα να τον φιλήσω αυτό με σκότωνε. Ποια μάσκα φοράς. Εγώ στην αρχή φορούσα και μία που δεν μπορούσα να πάρω αέρα πολύ μάπα και δεν έβλεπα και τον μικρούλη στον ξαπλωτό θηλασμό. Μετά πήρα την filomask και ήταν πολύ καλύτερα και ανέπνεα και καλύτερα αλλά και στην μύτη τσάκιζε και τον έβλεπα.

Πάντως εγώ όταν έχω κάποιο νέο εδώ το γράφω γιατί όντως στο skype χάνεις την μπάλα. To skype ήταν περισσότερο για να γνωριστούμε και να μιλάμε όλες μαζί αλλά από την στιγμή που δεν είμαστε ταυτόχρονα μέσα δεν βολεύει.

Νάνσυ συμφωνώ για το πλυντήριο και να δεις τι νευρικό κλονισμό παθαίνω με τον καιρό που χτες είχα απλωμένα του μπέμπη και πάω να τα μαζέψω γιατί είχαν σχεδόν στεγνώσει και μετά μου λέει η πεθερά μου έβρεξε λιγάκι με ήλιο. Άντε βάλτα πάλι πλυντήριο. Τελικά τα έβαλα στεγνωτήριο αι σιχτίρ :evil::evil:

Lil η Αλέκα μάλλον δεν το λέει μόνο για το γάλα αλλά και για το δέσιμο που αποκτάς με το νινί στο θηλασμό πραγματικά δεν θες να τελειώσει ποτέ.

Νάνσυ διάβασα αυτά που λέγατε με την Ελένη για το θέμα της Νάνσυ με τους παππούδες. Είχα δει μία εκπομπή στην τηλεόραση για τους παππούδες και τις γιαγιάδες και έλεγε η παιδοψυχολόγος ότι πρέπει να το κάνουμε ξεκάθαρο στο παιδί ότι δεν το μεγαλώνει ο παππούς και η γιαγιά και ότι οι γονείς είμαστε εμείς. Εγώ ήδη έχω ξεκινήσει και τους λέω κάποια πράγματα και τους απειλώ κιόλας αν δεν τα κάνουν ξέρουν ότι δεν θα βλέπουν και πολύ συχνά το παιδί. Επίσης, δεν πρέπει να πηγαίνεις κόντρα πχ. ο πεθερός μου άρχισε να λέει θα σου παίρνω σοκολάτες γλυφιτζούρια κλπ κλπ. Δεν άρχισα να του φωνάζω απλά του είπα ότι θα τα τρώμε και αυτά απλά με μέτρο και στην ώρα τους γιατί μετά δεν θα τρώει φαγητό και συμφώνησε απόλυτα μαζί μου γιατί θέλει και εκείνος να τρώει πρώτα φαγητό. Τελικά όταν μεγαλώνεις παιδιά κάθε λεπτομέρεια είναι σημαντική. Θέλουν τρελή προσοχή ακόμα και από το ίδιο μας το περιβάλλον να το προστατέψουμε.

Για όσες ενδιαφέρονται στο www.epithimies.gr είδα ότι έχει κουπώνια των 2 ευρώ για τα παμπερς.

Νάνσυ εσύ που χρησιμοποιείς babylino σου στέλνουν κουπόνια γιατί εμένα μου στείλανε χτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια sos έχω άλλο άγχος τώρα. Εμένα ο μικρός όταν τον βάζω μπρούμυτα δεν σηκώνει το κεφάλι του στηρίζοντας τα χέρια του κάτω όπως ο Στράτος της Αμαλίας στις φωτογραφίες και ανησυχώ. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθολου δεν σηκωνει το κεφαλι :?::?:

η το σηκωνει λιγο κ μετα κουραζεται κ το αφηνει κατω :?: αν ειναι το δευτερο δεν πειραζει θα δυναμωσει με τον καιρο πιο πολυ κ θα το κραταει.τον βαζεις σαυτην την σταση καθε μερα :?: θελει καυτο εξασκηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες η πεθερα ανεβηκε πανω για να δει τα παιδια.της δινω τον μικρο κ γω παω στο αλλο δωματιο που ειναι ο υπολογιστης κ τραγουδαω με την κορη μου μετα οταν βγηκα να δω τι κανουνε το μωρο κ η πεθερα επαθα σοκ :shock::shock::shock: ειχε το κεφαλι της σηκωμενο προς το ταβανι κ αφηνε το μωρο να της δαγκωνει το πιγουνι με μανια.τα νευρα μου :evil::evil::evil: κοριτσια ειμαι υπερβολικη :?::?::?: εεε της λεω τι κανεις εκει,,μην τον αφηνεις..μου λεει αφου ολο δαγκωνει το χερι του..εγω λεω αστον να δαγκωνει το χερι του..ιχχχχχχχχ της κανω για το πιγουνι.ηθελα να την βρισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este min anxonesai einia auto pou leei i antwnia ama kourazetai to afinei katw thelei eksaskisi na ton vazeis suxna mrpoumita...

antwnia eleos k emena to kanei auto me to pigouni alla mono se mena k fusika plenomai kala prin ton afisw...

maraki upomoni me ton mikro auti i efiveia einai duskoli alla tha perasei...

lil megalwsate k eseis perimenw pws k pws na pame giatro k emeis na doume poso einai o mikros...

koritsia paratisrisa oti kathe apogeuma pou afinw gia ligo ton mikro sta petherika meta ton pianei uperentasi k den mporw na ton iremisw, eidika i pethera mou tou milaei k pezei polu mazi tou k den kserw ama einai apo auto pou ton pianei uperentasi k klaei exei duo treis meres etsi kanei k den kserw ti na kanw na tous pw na min ton paizoun?

ton afinw ligo ligo gia na sunithizei na einai xwris emena pou tha fugw... duo fores pou ton epiase etsi den mporousan na ton iremisoun ti tha kanoun otan tha leipw tha plantazei to mwro sto klama?

peite mou kamia gnwmi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι το πιγουνι της μαμας δεν το συγκρινω με της πεθερας...

Τωρα κ το δικο σου θεματακι ειναι δυσκολο...θα τον κοιμιζει η πεθερα σου σπιτι της η θα τον κοιμιζει στο δικο της :?: αφησε τον μια μερα να τον κοιμησει η πεθερα σου μην τον παρεις εσυ καθολου να δεις πως θα τα καταφερει για να εισαι ησυχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια, είστε καλά?

Κατερινάκι, ευτυχώς που είστε καλύτερα!Εμένα ο άντρας μου έχει λίγο συνάχι και δεν τον αφήνω να πλησιασει το παιδι γιατί ανησυχώ.Και φυσικά ούτε μένα...χαχαχα

Σταυρούλα εμένα η παιδίατροσ στο προηγούμενο ραντεβου(2 μηνων η μπεμπα)μου ειχε πει να την βάζω τουλάχιστον 10 λεπτά την ημέρα για να δυναμώσουν τα χεράκια της.Απλά σιγουρα είναι καλό να το επιδιώξεισ ώρα που θα είναι φαγωμένος και όχι νυσταγμένος.Εγω την βάζω στο κρεββάτι και γονατίζω κάτω στο πάτωμα ωστε να βλέπει το πρόσωπο μου και της μιλάω.Και έτσι αρχισε να σηκώνεται.Απλά δεν μπορει πολύ ώρα.Είχα παρατηρήσει πάντως και όταν την βάζαμε στο στήθος μας με τον άντρα μου μπρούμυτα,σηκωνόταν πολύ πιο εύκολα για να μας δει.

Για να δουμε και τα νεα της Αλέκας απο το γιατρό!

Έλενα....που είσαι?Ακόμα?? :?

Κορίτσια σας βάζω ένα λινκ με πολυ καλές δραστηριοτητες για μωρά μέχρι 6 μηνων,ειναι πολυ ενδιαφέρον και εχει επιστημονική εξήγηση για κάθε δραστηριότητα

http://archive.in.gr/Reviews/placeholde ... emID=60532

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλίτσαι, κάνε αυτό που σου λέει η Αντωνία,εγώ παντως θεωρώ πολύ καλό που του μιλάνε, αυτό αρέσει πολύ στα μωράκια.Μπορεί να κλαίει επειδή φεύγει και τελειώνει το παιχνιδι, επίσης μπορει να κουράζεται και λίγο απο τα πολλά ερεθίσματα.

Μη λέτε για πηγούνια...Ό νατρας μου ξέρετε τί έκανε πρίν λίγο καιρό...Την έφερνε κοντά στο πρόσωπο του και την άφημε να του γλύφει την μύτη :evil::evil: Μέχρι που του την είπα και εγώ και ο πεθερός μου :shock::shock: ότι πρόσεξε μην ρουφήξει και καμία μύξα...μπλιαχ...Ε, και το σταμάτησε, ευτυχως γιατί ήταν πολύ αηδιαστικό και όχι σωστό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai ariadni den me peirazei pou milane kalo einia na paizoun mazi tou k tou dinei erethismata egw nomizw pws arxizei i gkrinia giati kourazete k nustazei meta k den mporei na koimithei apo tin uperentasi pou exei... etsi k alliws tha ton afisw sigoura ena vradi na koimithei ekei prin fugoume na doume pws tha paei..

pantws ton exw afisei k alles fores k den itan etsi k mia xara k ton eixe taisei k ton eixe koimisei gia vradi tin teleutaia edvomada to kanei auto polu...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπέρα κοριτσακια μου.

Για να μη χασουμε επαφη με μερικα κοριτσια που δεν προλαβαινουν να μπαινουν και πολυ συχνα μεσα και για να ειμαστε οοοοοοοοοοοοοολες ενημερωμενες εγω προτεινω να τα λεμε κανονικα στο μαμυ και οποιες εχουν χρονο ή θελουν να συζητησουμε κατι και να εχουμε πιο αμεση επαφη, ειτε με καμερα ειτε με λογια τοτε να τα λεμε στο σκαιπ ή στο οβο. ετσι θα μπαινουμε κανονικα στο μαμυ και θα λεμε τα νεα μας και θα ξερουμε ολες τι λεει η καθεμια χωρις να ψαχνουμε και να διαβαζουμε τα κατεβατα στο σκαιπ. Προταση κανω κοριτσια και αν θελετε την εφαρμοζουμε για να μην ειναι παραπονεμενο και το νανσουλι μας ;););)

Κατερινακι μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα. Δυσκολα περασες..... ευτυχως που περασε η παλιοιωση. αντε να αναρρωσεις πληρως για να μπορεσεις να χορτασεις φιλακια απο τον μπεμπακο σου.

Ερε τι γαμπρο θα κανω :D:D:D:D:D .

Εχχουμε το 1ο δοντακι της παρεας!!!! Γιουπι!!!!!!!!!!!!!! Γερο να ειναι το πουλακι μας και να βγαλει πολλα δοντακια γερα σαν ρυζακια. :):)

Εμενα ειχε βγαλει ο πριγκιπας οταν ηταν 7,5 μηνων και δεν με δαγκωσε ποτε μεχρι 15 μηνων που σταματησαμε.

Λια μια χαρα ειναι ο μπεμπακος, καθολου μοοντελακι. τι ειναι τα μωρακια μας ζωα που πρεπει να τα εχουμε θρεφταρια για σφαξιμο??????????????? εμενα δεν εκανε ουτε πυρετο ουτε τιποτα με τα εμβολια σας....

Αλεκακι μου μακαρι να μην ειναι τιποτα σοβαρο. γιατι να σταματησεις τον θηλασμο? εννοεις γενικα, λογω φαρμακων αν σου δωσει? ισως πρεπει να κανεις απογαλακτισμο απ το ενα στηθος και να θηλαζεις μονο απο το αλλο.... αλλα ακομη και αν τον διακοψεις μια χαρα που θηλασες τοσο καιρο, μη στεναχωριεσαι. Περιμενουμε τα νεα σου. Σου στελνουμε την αγαπη μας και την θετικη μας ενεργεια :)

Ναταλιτσα πηρες τα εισητηρια ε? αντε καλο ταξιδι και καλα να περασετε. να σε ρωτησω...... θα κοψεις το γαλα τωρα που θα πας ταξιδι? αν ναι με χαπια? οχι τιποτα αλλο αλλα αν θηλαζεις μεχρι να φυγεις και μετα ξαφνικα σταματησεις λογικα θα πρηστει στο στηθος και ειναι λιγακι επωδυνο..... και ισως εχεις δυσφορια. καλο ειναι να μη συμβει στις διακοπες σας αυτο και σας τις χαλασει. δες το λιγακι ;)

Πιστευω οτι το πολυ παιχνιδι με τους παπππουδες φερνει υπερενταση και εμενα το παθαινουν τα μωρα μου οταν εχουμε εδω παππουδες...

ΜΑρακι οντως μας ελειψες.... εφηβεια ε? ποσο μακρια μου φαινεται αυτο για εμας..... μακαρι να βρειτε τις ισορροπιες σας. θα διαβασω μετα την ομαδα. Υπομονη...

Για την κουραση δεν το συζητω....φανταζομαι. να τρως γιατι θα ρεψεις :shock::shock::shock: μη κοιτας μονο δουλειες :o:o:o

Σταυρουλα μην ανησυχεις για τον μπεμπακο. αλλα μωρα ειναι πιο τεμπελικα αλλα πιο ζωηρα. ολα καλα ειναι με τον μικρο, ισως δεν ειναι ακομη ετοιμος. πως αλλα μωρακια περπαταν 10 μηνων και αλλα 18? και τα 2 ειναι φυσιολογικα απλα εχουν αλλους ρυθμους. αν παντως σε απασχολει ρωτα και τον παιδιατρο. ειμαι σιγουρη οτι τιποτα δεν ειναι ανησυχητικο :)

Αντωνια μπλιαχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ Πεθερα γκρρρρρρρρρρρρρρρ :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Αριαδνη ακομη πιο μπλιαχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελενακι μας λειπεις. αντε να τελειωσετε με το καλο.

Ελενη-νενε διαβασα αυτα που ελεγες στη νανσυ και εντυπωσιαστηκα. εχεις σπουδασει κατι σχετικο?

Σημερα εδω εχει κρυο μπρρρρρ. αναψαμε καλοριφερ και η αφροδιτουλα στη φλωρινα τζακι!! αντε καλο χειμωνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλό χειμώνα καλέ εδώ έχουμε 27 βαθμούς και ντάλα ήλιο :lol::lol: .

Αριάδνη ιουυυ μπλιαχ. Άσε που όλα τα μικρόβια περνάνε από εκεί γι'αυτό φοράμε την μάσκα στην μύτη και στο στόμα όταν είμαστε άρρωστοι. ;)

Τέλιο το λινκ που έδωσες το έχω σώσει να το έχω να του τα κάνω.

Σήμερα κάτι κάναμε. Γκρίνιαζε βέβαια αλλά σε κάποια δόση τα πατήσαμε τα χέρια και σηκώσαμε το κεφάλι. Για λίγο βέβαια. Για να δούμε. Πάντως εμένα ψιλοκάθετε και όταν του δίνω τα χέρια μου τα τραβάει για να σηκωθεί. Επίσης, τρελαίνεται να τον βάζω να περπατάει :lol: Η πεθερά μου όταν τον είδε μπρούμυτα να προσπαθεί με την κοιλιά μου λέει ότι έτσι έκανε ο άντρας μου. Σερνόταν με την κοιλιά. Δεν μπουσούλισε κατευθείαν περπάτησε. Το έχουν πολλά παιδιά αυτό. Σταμάτησα να ανησυχώ θα το αφήσω όπως πάει.

Liaκι μου σου είπα να χαίρεστε το δοντάκι σας? Γερό και δυνατό και να πέσει στην ώρα του για να βγει και καινούριο :lol::lol: Σε είχα ρωτήσει αν αυτό που του φοράς το sex pistols είναι μπλουζάκι ή φορμάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό χειμώνα...χάθηκα λίγο...την προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησα κανονικά με την δουλειά και ακόμα δεν έχω προσαρμοστεί... :cry::cry::cry: Είναι δύσκολα με τον μικρούλη...ακόμα δεν παίρνει καλά το μπιμπερό και την μια μέρα μπορεί να φάει την άλλη όχι...προχθές έφαγε 60γρ όσο έλειπα ενώ κανονικά θα έτρωγε 2 με τρεις φορές αν ήμουν σπίτι...εκτός από αυτό πρέπει να κάνω κάτι με τις αντλήσεις γιατί τώρα κάνω 1 άντληση στη δουλειά αλλά θα πρέπει να κάνω μάλλον περισσότερες για να μην μειωθεί το γαλατάκι μου...αλλά βρε κορίτσια στη δουλειά πώς θα αποστειρώνω το θήλαστρο για την δεύτερη φορά :?::?::?::?: Διάβασα τα νέα σας, όσα πρόλαβα δηλαδή....περαστικά στην κατερίνα!Λία????Δοντάκι????Νωρίς - νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια εγω δουλειες ολη την ωρα..ποτε τελειωνει η μερα ουτε που το καταλαβαινω..τουλαχιστον εχω προσαρμοστει κ δεν φρικαρω που μαι μεσα με τα τρια παιδια..το πιστευετε οτι μοτ εχει λειψει το σουπερ;;;να παω κ να ψωνισω εγω;τωρα τα λεω του αντρα μου κ τα φερνει..κ καθε φορα ξεχναω να του πω για την μερεντα :lol::lol:

ελεναρα μου που εισαι;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσοπουλα??

Αυτες τις μερες μπαινω πεταχτα,λογω των ''θεματων'' και διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν προλαβαινω να σχολιασω.

Βουλακι για να μην το ξεχασω,μπλουζακι ειναι.Τυπωσαμε και τη φωτο και τη βαλαμε στο σαλονι.Μην ανυσηχεις βρε,βαζε τον κι απο λιγο καθε μερα μπρουμυτα.Θυμασαι που ελεγα κι εγω οτι δεν στηριζεται και αγχωνομουν?Ε τον εβαζα καθε μερα ,κουραζοταν αμεσως,και μια μερα τσουπ!Στηριχτηκε!!Τωρα εχει αρχισει 2 μερες και κανει αυτο το μπρρρρρ μπρρρρ με τη γλωσσα και γεμιζει ο τοπος αφρους και σαλια.Εχει φαει κολλημα ομως με αυτο!!

Και αρχισε να τρωει τα ποδια του!

Σας ευχαριστουμε για τις ευχες για το πρωτο μας δοντακι!Περιμενουμε να βγει αρκετα και να βγαλουμε φωτο με χαζο χαμογελο ξεδοντιαρικο και το σαλακι να τρεχει!! :lol::lol:

Συμπεθερα συμφωνω!Η ιεροτελεστια εδω να διαβαζουμε και να απανταμε εχει γινει συνηθεια.Στο σκαιπ ειναι ωραια γιατι οταν νοιωθω μοναξια(συνεχεια) μπαινω και ολο και καποια θα ειναι ,ειναι αμεση η επαφη.Αλλα δεν προλαβαινουμε ολες να διαβασουμε και να πουμε τα νεα ετσι.

Αλλα τα λεμε πιο χυμα εκει. ;)

Λενακι μας λειπεις!

Λιλακι τελειο το λινκ!Το εβαλα σελιδοδεικτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, σα να βλέπω κίνηση σήμερα! :D

Εγω επιτέλους είμαι καλα έκανε τον κύκλο του και πέρασε. Με περιμένουν απο αυριο πολλές δουλειές στο σπίτι, για αρχη ντουλάπες θα μάζεψω και τα καλοκαιρινα αλλα ο καιρος δεν είναι ακόμα για χειμωνιάτικα. :roll:

Συμφωνω με τη Νανσυ και με την Κατερίνα για το να γράφουμε εδω.

Λια μια χαρα ο μικρός σου στα κιλα και για τα εμβόλια αυτο είναι δεν ξερεις ποσα είναι αλήθεια απο αυτα που ακούγονται.

Αλέκα τι σου είπε ο γιατρός, δεν μπορει κάποια λύση θα υπάρχει δεν νομίζω να σου πει να σταματήσεις τον θηλασμο, περιμένουμε νεα σου.

Μαρακι δύσκολη και η εφηβεία, ωχ τι μας περιμένει όλες, ελπίζω να βρείτε λύση.

Σταυρουλα συμφωνω με όσα σου έγραψαν τα κορίτσια μέρα με την μέρα θα δυναμώνει και θα σηκώνει περισσότερο το κεφάλι.

Αντωνία καθόλου υπερβολική δεν είσαι και εγω εγκεφαλικό θα είχα παθει Χίλιες φορές το χερακι του παρα το πιγουνι της πεθερας.

Ναταλια μάλλον είναι πολλα τα ερεθίσματα και κουράζεται, όσο θα λείπεις αν ακολουθήσουν την ρουτίνα ύπνου που έχει συνηθίσει ο μικρός απο σένα λογικα δεν θα έχει πρόβλημα, κανε όμως δοκιμή κανά δυο βραδια για να δεις πως θα παει.

Αριαδνη πολυ ωραίο και χρήσιμο αυτο για τα παιχνίδια με τα μωρακια μας.

Αφροδίτη θα συνηθίσει ο μικρός που θα παει, για να μη σου μειωθεί κανε περισσότερες αντλησεις στο σπίτι.

Νανσυ οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτε και με τα παιδια η μέρα περνάει νεράκι.

Αμαλία ο παιδαρος σου πρωτοπόρος σε όλα και πρώτος στα μππρρρρ και επιασε κιόλας τα ποδια, Θα είναι πολυ δραστήριος θα κυνηγάς πολυ μου φαίνεται.....

Ο δικος μου δεν έχει καταφέρει να γυρίσει αλλα τον βλέπω το προσπαθεί όταν είναι ανάσκελα στρέφει πολυ το σωματακι του. Αυριο γινόμαστε 3 μηνών !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια μου τι κανετε;;;;Αχ πόσο μου ελειψε η παρεουλα σας...Δυστυχως τις περισσοτερες μερες δεν ειναι εφικτο να μπω :(:(:( Σημερα πηρε η μαμα μου τον Πανο και ετσι τα καταφερα ;);) Ειμαστε καλα. Η φραουλιτσα μου εχει ηρεμησει αρκετα, εχει παρει πιπιλα και μου κανει και καποια "σχετικα" καλα βραδια (4ωρο εννοω). Υπαρχουν ακομα και τα κακα βραδια αλλα εχει μεγαλωσει αρκετα και δεν με κουραζει τοσο. Ο Πανος πιο πολυ με κουραζει πλεον γιατι εχει γινει αρκετα ζωηρουλης και εχει βαλει σκοπο να ξυπνα την μπεμπα οποτε κοιμαται :?:?:?:? Εχω νοικιασει και νοσοκομειακο θηλαστρο για τις αντλησεις μου. Καμια σχεση με το swing που εχω..Σημερα καναμε και τα πρωτα μας εμβολια (2 μαζι :?:?:? ).Εκλαψε πολυ το σκαθαρακι μου και πονεσε η ψυχη μου :(:(:(:(:( .Η φραουλιτσα για εκδικηση του εριξε μια ρουκετα από γαλα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ειναι 5500 κιλακια και 60 ποντοι το στρουμφακι μου! Θα προσπαθησω για ακομα μια φορα να σας βαλω φωτο στην ομαδα.Αύριο γινόμαστε 2 μηνων γυναικαρες!!!!!

Να ξερετε ότι σας σκεφτομαι καθε μερα παρολο που δεν μπαινω συχνα πια..

Αφροδιτη εγω εχω δυο μπουκαλακια και 2 χοανες για το θηλαστρο. Να αγοράσεις ακόμα ενα σετ ;)

Αριάδνη περαστικά στον αντρα σου!

Κατερινακι μου κριμα που κολλησες απο την Αγγελικουλα και ταλαιπωρήθηκες :(:(:(:( Ευτυχως που δεν κολλησε το κουνελακι σου.

Ελενα, Κατερινακι,Λια, Ναταλακι, Νανσουλα, Πασχαλιτσακι, LIL, Αντωνια,Βικακι, Σταυρουλα, Ελενη (nene), Αλεκα, Αριαδνη, Αφροδιτη και σε ολα τα κοριτσια στελνω τα φιλια μου! Ζητω συγνωμη αν ξεχασα καποια να αναφερω :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou...

sumfwnw na grafoume edw k otan exoume xrono na mpianoume skype na milame...

liaki k egw des prepei na se eipa gia to dontaki den thimamai.. na to xaireste gero na einai k ta upoloipa pou tha vgoun auto me to mprrr mprrr to kanei k emena k trexoun ta salia k ta podia prospathei na ta ftasei sto stoma k den exei arketi dunami k tsatizete otan den mporei...ta vazei ligo alla den mporei na ta kratisei... polu plaka exei...

anthouli mia xara i fraoulitsa megalwse oso paei k kaluteri tha ginete... mas eleipses na mpaineis na mas les ta nea sou opote mporeis...

katerinaki tha parw to thilastro mazi mou k tha kanw antliseis k ekei apla tha to petaw to gala :(:( den exw skopo na to kopsw akoma k gia twra pou tha leipw exw mazepsei gala stin katapsiksi... egw vgalei 8 litra i ageladitsa :)

boula twra eida pou me eixes rwtisxei o dikos twra ta stirizei pou gurnaei k monos tou prin pou ton evaza egw den mporouse polu k erixne to kefalaki katw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia! skata bradia kai skata nuxta perasa! malosame me ton suzuks kai meta 12.30 ksupnise o manolis mou na faei kai meta den eixe oreksi na koimithei!!!!! 5.30 koimithike!!! ego ftaio bebaia giati oli mera koimotan, eprepe na min ton afiso na koimithei toso polu! tespa! tora perimeno na erthei i katharistria! epitelous...

auta ta leme meta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

λια δεν καταλαβα τι εγινε;;;;μηπως να τα εγραφες στην ομαδα..δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με τις ταυτοχρονες συζητησεις..

καγκουρο δουλειες με φουντες ε;αστα να πανε..κ εμενα ακομα να κατεβασει ο αντρας μου τα ρουχα απο το παταρι..

κ αυτος ο καιρος μου εχει σπασει τα νευρα..κοντευει να τελειωσει ο οκτωβρης κ ακομα να κρυωσει ο καιρος..πρωι δροσια μεσημερι ζεστη!ελεος!βαρεθηκα!

εγω εδω δεν μπαινω πολυ γιατι προσπαθω ολη την ωρα να κανω εκπαιδευτικα παιχνιδια στη σαντυ κ παραλληλα με τις απειρες δουλειες..βραστα..ευτυχως εχω καλοβολα μωρα αλλιως δε θα την παλευα..

ρε κοριτσια εσας σας κανουν εμβολια απο 2 μηνων ενω εμενα απο 3!την πηρα τηλ κ μου ειπε οχι ακομα να κλεισουν 3!βεβαια την εμπιστευομαι γιατι ειναι στα νεογνα στο ιασω.

αναρωτιωμουν πως καταφερνει η φιλη μου κ βαζει λεφτα στην ακρη κ μεις οχι αλλα τα εβαλα κατω κ ειδα ποσα παραπνω εξοδα κανουμε..πχ ειμαστε ολοι ασφαλισμενοι στην εθνικη..φανταζεστε ποσα δινουμε το χρονο..μετα ειδα κ ποσα παραπανω παιρνουμε απο σουπερ κ ειπα ενταξυ λογικο ειναι.ακομα κ τα γιαουρτια κ τους χυμους που θελουμε ποσα την εβδομαδα ειναι παραπανω λεφτα..

θελω να σας πω κ κατι ασημαντο αλλα δεν θελω να φαινεται στο ποστακι γραφω λοιπον στην ομαδα..δεν ειναι τιποτα απλα θελω να το σχολιασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου

τι κανετε :?::?: Χριστινα ολες μια δωση αλσχαιμερ την εχουμε μου φαινεται :lol::lol::lol::lol::lol: .καλε γιατι μαλωσες με τον αντρα σου :?::?::?:

Αριαδνη πολυ ωραιο το site που μας εβαλες.το αποθηκευσα να τα κανω σιγα σιγα.

Κατερινακι χαιρομαι που εισαι καλυτερα κ ευχομαι να τελειωσετε τις δουλειες σας γρηγορα κ να επιστρεψετε επιτελους στο σπιτακι σας.χαρουμενα μηνογεννεθλια για το λαγουδακι σου..

Λιακι ο Στρατουλης σου εχει πολυ γελιο :!::!::!::!::!::!:

Ανθουλα τι καλα που ηρεμησε λιγοη φραουλιτσα σου..κ μεγαλωσατε..χαρουμενα μηνογεννεθλια κσε σας.ο πανουλης ζωηρος ε :?::?::?: κ μενα η Δεσποινα απο τοτε που ηρθε το μωρο στο σπιτι ειναι σκετο αγριμι.οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου

Αφροδιτουλα ο μικρουλης θελει την μαμα του ε :?::?: ποσες ωρες λειπεις :?::?: αν ειναι πολλες θα πρεπει σιγουρα να κανεις περισσοτερες αντλησεις.πιστευω να στρωσει ο μικρουλης σου.

Ναταλακι ετοιμη για το ταξιδι :?::?::?::?: σουπερ..

Ελενα που εισαι..ειναι αισθητη η απουσια σου...φτιαξε τον υπολογιστη γρηγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι η Αριαδνη μας το εγραψε.Σας εχω ανοιξει συζητησουλα στην ομαδα μας γιατι εχω φρικαρει με αυτα που ακουγονται....Καλα φοβερος ο Στρατουλης σας.Ερχετε και αλλο δοντι :lol:

Αριαδνη πολυ ωραιο το λινκ.

Ανθη 2 μηνων και ειναι σαν τον δικο μας που εναι 3μισι ? Μια χαρα και ψιλη θα γινει.

Αρε μπεμπουλα συμβαινουν και αυτα και μετα δεν εχεις ορεξη για τιποτα...

Εμας εβγαλε μια κοκκινιλα απο το εμβολιο στο μπουτακι του , που το πιανεις και ειναι και σκληρο.Πηραμε τον παιδιατρο και μας ειπε να του βαζουμε κρυες κομπρεσουλες...

Αφροδιτουλα καλη δυναμη με τη δουλεια.Μεχρι να βρεις το ρυθμο σου ειναι λιγο ζορυ.

Κατερινακι και Ανθη να χαιρεστε τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,σήμερα η μέρα δεν ξεκίνησε καλά!Ο αντρας μου αποκοιμήθηκε, για την ακρίβεια κοιτουσε το κινητο για την ωρα και ειχε κολλήσει και εδειχνε 7μιση -8παρα.Σηκώθηκε να φάει πρωινό με την ησυτχία του και γω κοιμόμουν και αναρωτιόμουν βέβαια πως και νιώθω τόσο ξεκούραστη και πως η μπέμπα δεν εχει ξυπνήσει.Τελικά τον πήραν απο το γραφείο και η ώρα ήταν 10 :shock::shock: Ουτε η μπέμπα είχε ξυπνήσει απο τις 12 που είχε φάει το τελευταίο γεύμα :shock::shock: Επικράτησε ένας πανικός, εγω να τρέχω με τα θήλαστρα, ο αντρας μου να ντυθει κλπ κλπ :lol:

Και γω συμφωνώ να γράφουμε εδώ τα νέα μας γιατί και δεν έχουν ολες skype και είναι και πιο δύσκολο να συγχρονιστούμε.Ασε που το να διαβάσεις τουσ διαλόγους εκει είναι πιο κουραστικό.Παρόλα αυτά και γω θα συνεχίσω να μπαίνω γιατί είναι φορές που θέλεις και χρειάζεσαι μια πιο αμεση επαφή και όλο και κάποια είναι μέσα.

Κατερινούλα, ευτυχώς που συνήλθες!Και γω έχω αυτό το πρόβλημα με τις ντουλάπες.Δεν ξερεις τί να φορέσεις.Το πρωι ειναι για φθινοπωρινά, μεσημέρι είναι για καλοκαιρίνα.Εχω προβληματιστεί και με τα σκεπάσματα!

Ανθή μου όποτε μπορεις και σου το επιτρέπει ο χρόνος σου να μας λες τα νέα σου!Η φραουλίτσα μας έχει περάσει πάρα πολύ!!!

Λιλ,το διάβασα αυτό που γράφεις, θα σου γράψω την γνώμη μου άμεσα.

Χάρηκα που σας άρεσαν οι δραστηριότητες που έβαλα, και γω είχα ενθουσιαστεί όταν τις βρήκα και κάνουμε αρκετές απο αυτές με την μπεμπα!

Πάω γιατι χέστηκε το μπισκότο :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω συνάχι και είμαι με μάσκα :evil::evil::evil::evil: Αμάν αυτές οι ιώσεις :evil::evil::evil: Το βράδυ μας δεν ήταν και το καλύτερο αλλά δεν πειράζει.Φταίνε και οι αναγωγές..Μέχρι να ηρεμήσει το στομαχάκι της μετά από κάθε γεύμα δεινοπαθώ και γεμίζω ένα πλυντήριο άπλυτα :evil::evil::evil: Πάλι προσπάθησα να σας βάλω φωτογραφίες..Τζίφος.Δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί :cry::cry::cry: ..Θέλω να μπει και η φραουλίτσα παρέα με τα άλλα μωράκια της ομαδούλας μας..Αλλάζετε το μέγεθος των φωτογραφιών;;;Ήθελα να ανεβάσω 5 φωτό και έκανε 2 ώρες μεταφόρτωση και τίποτα..Εσάς πόση ώρα διαρκεί η μεταφόρτωση;;

Λια βγαλατε δοντάκι;;Καλορίζικο!

Ναταλάκι πού θα πάτε ταξίδι;;Πότε φεύγετε;;Με τέτοια τράπεζα μη φοβάσαι τίποτα ;);););)

Αριάδνη μου τι έπαθε ο αντρούλης σου;;;;Θα αγχώθηκε πολύ ε;;;Η μπεμπουλίνα σου τι κάνει;;;Όσο για τον ύπνο που ρίχνει δεν έχω λόγια!Είναι θεά!

Νάνσυ πρώτη φορα ακουω 3 μηνων το πρωτο εμβολιο..Καθε παιδιατρος εχει τη δικη του τακτικη τελικα..Η δικιά μου χθες τσιμπήθηκε για πρώτη φορά.

Αντωνία πρεπει να περνουν μεγαλο σοκ τα μεγαλα παιδια με τον ερχομο των μικρων..Τα λυπαμαι αλλα δεν γινεται και αλλιώς....

Μπεμπούλα φαντάζομαι ήρθε η καθαρίστρια...Πάντως και η φραουλιτσα πολλες φορες κοιμαται ολη μερα και το βραδυ όχι.Δεν μπορουμε να κανουμε κατι γι' αυτό.Ειναι δυσκολο να κραταμε ξυπνιο ενα παιδι σε αυτη την ηλικια οταν θελει να κοιμηθεί..

Λιλ και ο γιατρος μας ειπε πως θα γινει ψηλη..Πολλές φορές όμως παιρνουν πολύ μπόι στην αρχη και μετα σταματούν.Την υγειά τους να εχουν τα βλασταρακια μας!

Το Μαρακι και η Ελενα πού είναι;;

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για τα μηνογενεθλια της φραουλιτσας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...