Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Καλημέρα Κοριτσαρες μου

Το κουνελακι μου ήταν καλύτερα χθες ήθελε πάλι αγκαλια και βόλτα πέρα δώθε αλλα έτρωγε κάθε δυο ώρες!

Ανθη μερικές μέρες μέχρι βδομάδα να κρατάνε τα άλματα το κάνουν για να αυξήσουν την παραγωγη μας γιατι ετοιμάζονται για κάτι καινούριο, νομίζω ο Νικόλας ετοιμάζεται να γυρίσει βλέπω όταν είναι ανάσκελα να στρέφει το σωματακι του αρκετα. Το πρωι που ξύπνησε μου έσκασε κάτι χαμογελα με τρελαίνει το αντρακι μου!!!! Μεγάλωσε η φραουλιτσα τα κιλα της είναι σούπερ, ο Πάνος τι κάνει? Αν βρεθούμε την Κυριακή θα την έχεις μαζι σου?

Χριστινακι πολλές ώρες δουλεύεις και εσυ και ο άντρας σου, φανταζομαι απόλαυση θα είναι τα μικρουλακια σου. Εγω πάλι με τη δουλεια κανένα νέο, δεν ελπίζω κιόλας!

Άννα Μαρία άντε αφου είσαι σε μουντ εγκυμοσύνης μακάρι να έρθει γρήγορα το σπορακι. Δεν νομίζω να είσαι μονη σου αν ημουν πιο κοντα θα ερχομουνα και εγω :P ποτε είπες είναι το Σάββατο?

Μαρίνα ελπίζω να βρείτε μια λύση για την γαμοβαπτιση και να αρχίσεις τις προετοιμασίες, θα προλαβεις μην αγχωνεσαι. Καλα απο απόψεις περι θηλασμου ότι θες ακούς.....

Ποπη ζωηρεψε και ο δικος σου, υπομονη με τα δοντακια θα βγουν και θα επανέλθει η όρεξη. Α για τον αποθηλασμο καλύτερα σιγα σιγα θα πάρει λίγο χρόνο παραπάνω αλλα θα αποφύγεις το χάπι που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.

Αθανασία μεγαλώνει το σπορακι και για αυτο είσαι έτσι υπομονη, όλα αυτα δείχνουν ότι όλα πανε καλα ποτε θα ξαναπας στο γιατρο? Ο Λευτερακης πως τα παει στο σχολείο?

Κατερίνα που είσαι τι ωραία πράγματα θα φτιαχνεις πάλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καγκουράκι μου Κυριάκη πρωί θα ξαναπάω εκτός απροόπτου γιατί μετά θα φύγει και θα ρθεί αρχές Νοεμβρίου, οπότε να ακούσουμε καρδούλα πριν φύγει να ησυχάσω, :roll: ο Λευτεράκος μια χαρά στο σχολείο! Αχ ετοιμάζεται να γυρίσει ο Νικόλας σου, τώρα θέλει μεγάλη προσοχή γιατί ζωηρεύουν πολύ γρήγορα, εμένα έτσι ο Λευτέρης μου είχε πέσει από το κεββάτι σε κλάσματα δευτερολέπτου που γύρισα να πιάσω μπειμπιλίνο από την ντουλάπα :shock:

Αντε φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, πέθανα...

Ακούστε τι δουλειές κάναμε σήμερα:

Πήγαμε τράπεζα και βγάλαμε λεφτά και μετά πήγα στην άλλη τράπεζα και έβαλα τα λεφτά στην κάρτα που έχω για αγορές από το ίντερνετ, μήπως και αξιωθούμε και κλείσουμε τα εισιτήρια για Αγγλία. Μετά πήγαμε και είδαμε ράγες για κουρτίνες. Δε θα πάρουμε κουρτινόξυλα, θα βάλουμε ράγες στο ταβάνι και θα πέφτει η κουρτίνα από εκεί. Είναι πάμφθηνες, πολύ πιο ωραίες αισθητικά, και στη μόδα. Μετά είδαμε ηλεκτρικές σκούπες, κλείσαμε μία και θα πάει αύριο ο άντρας μου να την πάρει, πήγαμε σε ένα μαγαζί με ρούχα και αγόρασα δύο πουλοβεράκια κι ένα πουκάμισο, γιατί από φθινοπωρινά ρούχα δεν έχω τίποτα, και τέλος πήγαμε και στα καρφούρ και πήραμε 2-3 πραγματάκια που θέλαμε. Κι όλα αυτά μαζί με τον Αντρέα!

Χριστίνα, ρεμπέτικα ακούω, αλλά η αδελφή του παππού μου δεν ήταν και ο αντιπροσωπευτικός τύπος ρεμπέτισσας. Ήταν δασκάλα και συντηρητική. Γι' αυτό μου έκανε εντύπωση!

Μπορώ να φανταστώ πώς είναι να προσπαθείς να μάθεις αγγλικά τετράχρονα παιδάκια, γιατί όλοι οι μαθητές μου σαν τετράχρονα είναι. Μόνο που δεν είναι γλύκες, όπως τα αυθεντικά τετράχρονα.

Πόπη, εμείς τα είπαμε και στο φέισμπουκ σήμερα, φοβερός συγχρονισμός! Κουράγιο με τους τραπεζίτες...

Αθανασία, για τις αναγούλες εμένα μου είχαν συστήσει τζίντζερ. Είχα πάρει κάτι μπισκότα με τζίντζερ και βοηθούσαν, αλλά κάποια στιγμή έφαγα πάρα πολλά και αναγούλιασα, τα έκανα εμετό και δεν ξανάφαγα!

Εμείς σήμερα φάγαμε μικρά ψαράκια διάφορα (χάνους, μικρούς κολιούς, κ.λπ.) και πατάτες. Τα έψησα στο φούρνο, δεν τα τηγάνισα και έγιναν όλα πολύ ωραία. Έκοψα και μια ντομάτα, ήπιαμε και λίγο κρασάκι, κακοπεράσαμε πάλι...

Καγκουράκι, το Σαββάτο είναι η εκδήλωση. Αυτό σκέφτομαι ότι καμιά δεν είναι εδώ κοντά για να έρθει, και η συντριπτική πλειοψηφία των Κυπρίων γυναικών δεν θηλάζουν ή θηλάζουν ελάχιστα. Α! Θυμήθηκα μια φίλη μου που θηλάζει αποκλειστικά, θα της στείλω μήνυμα!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες! Ησυχια ειχε χτες το καφενεδακι μας, αναδουλειες κι εδω!

Αθανασια μου ειναι τοσο αργα φετος το Πασχα ε;;; Τελος παντων, το θεμα ειναι να εχεις θετικη σκεψη και θα βρεθει καποια λυση! Υπομονη με της αναγουλες το πρωτο τριμηνο ειναι. Εγω δεν μπορουσα να φαω γλυκο ουτε να πιω καφε, ηθελα βασικα αμυλο, μονο αν ετρωγα ψωμι η πατατες (κυριως πουρε) ενιωθα καλυτερα. Μου ειχαν πει για το τζιντζερ αλλα μου μυριζε καπως και δεν...

Κριμα βρε Καγκουρακι για τη δουλιτσα...αλλα δεν πειραζει θα προκυψει κατι αλλο. Τα ζουζουνια σου καλα; Ο μικρος λες να γυρισει; Αν γυρισει αρχιζει παλι το τρεξιμο, εμενα 3 μηνων μου ειχε πεσει απο τον καναπε!

Αννα Μαρια μπορει να κουραστηκες αλλα τελειωσες με πολλες εκκρεμοτητες. Ατσα η δασκαλα!!!

Ναι, ειναι γλυκυτατα, αλλα ειναι οντως δυσκολο, γιατι βαριουνται καθε 2 λεπτα! Απο βδομαδα θα χρησιμοποιουμε το λαπτοπ και ελπιζω να μην το διαλυσουν!!!!Μμμ! Ψαρακι! Καιρο εχω να φαω!

Λοιπον, σου παρουσιαζω τη συνεχεια! Ακρως ανατριχιαστικη!

http://butterflysstories.blogspot.gr/2012/10/3.html

Για να δω τωρα...που θα παει το μυαλο σου. Εξωγηινοι δεν ειναι παντως...οχι ακριβως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

Τι κάνετε? Εγώ συνεχίζω ακάθεκτη με τα κλασσικά :roll: γι αυτό δε θα σας γράψω πολλά...

Άννα Μαρία με γεια τα καινούρια ρουχαλάκια! Θα ρωτήσω στο σούπερ μάρκετ ή και στο φαρμακείο γι'αυτά που μου είπες γιατί τ'ακούω πρώτη φορά, δε νομίζω να τα έχουν εδώ τεσπα...

Χριστινάκι μου τα ίδια κι εγώ, ενώ τρελλαινόμουν για γλυκά, τώρα ούτε να τα δώ, θέλω φαί ακριβώς ότι είπες κι εσύ... Να δω πότε θα μπω να σε διαβασω :oops::oops::oops:

Πο πο δεν έχω τι να κάνω και το μυαλό δε ξεκολλάει με τίποτα από τον εμετό κι ας μην τα'χω καταφέριε ακόμη :? ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα......

Που είστε καλε όλες.....

Άννα Μαρία με γεια τα ρουχαλακια και η σκούπα πολλές δουλειές και εσυ.

Αθανασία :)

Χριστίνα δεν νομίζω να τον διαλυσουν αντιθετα θα ενθουσιαστουν με τον υπολογιστη είναι γεννημένα μέσα στην τεχνολογία μη σου πω ότι θα ξέρουν και πως να τον χειριστούν!

Εμείς τα ίδια ο μικρουλης κοιμάται και βρήκα ευκαιρία!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!απο το πρωι εχω μια ζαλη....δεν περναει με τιποτα...και αλατακι εφαγα παραπανω και γλυκακι και ντεπον πηρα αλλα τιποτα!!!απο τι να ειναι???

επισης εχουν πρηστει χερια-ποδια!!! :roll::roll::roll::roll::roll: απο τι ειναι παλι αυτο???μηπως στον θηλασμο γινεται κατακρατηση???το εχετε παθει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Καψόνι μας έκανε πάλι ο κυριούλης χτες βράδι... Ξύπνησε εντεκάμιση, μετά μιάμιση (θήλαζε και κοιμόταν αμέσως) και μετά ξύπνησε στις τέσσερις και είκοσι, κοιμήθηκε εφτά παρά δέκα και ξύπνησε μια και καλή στις εφτάμιση... Και όλη την ώρα ήθελε να θηλάζει, τι να θηλάζει δηλαδή, πιπιλούσε. Έκανε το στήθος μου πιπίλα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πάθει, δόντια είναι, άγχος που λείπω το βράδι, δεν ξέρω...

Ελπίζω να του περάσει γρήγορα αυτή η φάση, γιατί πλέον κάθε βράδι ξυπνά αρκετές φορές.

Στο σχολείο με έχουν βάλει να κάνω στήριξη σε κάποιους μαθητές (εγώ θα επιλέξω τους πιο αδύνατους), δηλαδή αλφαβητισμό. Δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω, θα αυτοσχεδιάσω όπως πάντα, κι ελπίζω να φέρει αποτέλεσμα. Πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό να μάθω κάποιους ανθρώπους γράμματα, δηλαδή απ' το μηδέν να μάθουν να γράφουν και να διαβάζουν. Για να δούμε αν θα πετύχει...

Αθανασία, κι εγώ όπως η Χριστίνα στην αρχή της εγκυμοσύνης. Έτρωγα μακαρόνια, πατάτες, ρύζι, κοτόπουλο, μπιφτέκια. Και πάνω απ' όλα: ψωμοτύρι!!! Λαχανικά και φρούτα, που αποτελούν τη βασική μου διατροφή, ούτε να τα δω. Ούτε και γλυκά, αν και, ούτως ή άλλως, δεν είμαι του γλυκού.

Χριστίνα, τη διάβασα την ιστορία, μπρρρρρρρρρρρρ.................. ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Μας έσκασες!!!

Καγκουράκι, όλο δουλειές έχω και δεν τελειώνουν ποτέ. Το σπίτι μου είναι μονίμως ένα χάος. Ό,τι καθαρίσω λερώνεται αμέσως, με αποτέλεσμα να μην είναι ποτέ καθαρό το σπίτι, είναι φυσικά μονίμως μπάχαλο από τα πράγματα του Αντρέα, αφήστε που, τώρα που κινείται συνέχεια, έχουμε βάλει καρέκλες και έχουμε κλείσει το καθιστικό (είναι ενιαίο με κουζίνα, τραπεζαρία, διάδρομο) και μοιάζει με οδόφραγμα. Μέχρι και εξάδα με μπουκάλια νερού έχει βάλει ο άντρας μου για να τον εμποδίσει να βγαίνει...

Η Κατερίνα πού χάθηκε; Ετοιμάζει την επίδειξη τάπερ; :)

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι δεν ξέρω να σου πω....

Αλλα μήπως να ρωταγες κανά γιατρο για το πρηξιμο πιο πολυ :roll:

Άννα μαρια το να μην κοιμάται αμέσως δεν παλευεται όντως γιατι το να ξυπνησεις να τον θηλασεις και να ξανακοιμηθει και ο μικρός και εσυ γενικα είναι πιο ανεκτό και πιο συνηθισμένο. Είναι πολυ καιρο που σου το κάνει αυτο έτσι δεν είναι? Μακάρι να στρώσει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, άρχισε να το κάνει όταν πήγε ο άντρας μου Πάτρα. Όχι κάθε βράδι, βέβαια. Τώρα είναι καμιά βδομάδα που ξυπνά αρκετές φορές, θηλάζει και ξανακοιμάται, αλλά με παίρνει κι εμένα ο ύπνος όπως τον κρατάω, οπότε δεν ξέρω πόση ώρα κάνει για να ξανακοιμηθεί. Το χτεσινοβραδινό,όμως, ήταν το αποκορύφωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

η επιδειξη ταπερ πηγε καλα χθες,μαζευτηκαμε 11 γυναικες και πολλα παιδακια,ευτυχως ειχε καλο καιρο και καθησαμε ολοι εξω τα παιδια παιξανε στην αυλη με τα δικα μου και εμεις με τα ταπερρρρρ,γυρω στα 200ε καταναλωση μου κανανε και πηρα και καποια δωρακια,σημερα με πηρε τηλεφωνο η κουνιαδα μου και μου παραπονεθηκε γιατι δεν την καλεσα στην επιδειξη και μου την ειπε κιολας,πριν απο δυο χρονια δεν ξερω αν θυμαστε δεν γραφαμε ακομα στο καφε ειχε κανει γενεθλια στον γιο της και δεν μας ειχε καλεσει,το ειχα κανει θεμα τοτε καποιες μου ειχατε γραψει και μου το χτυπησε οτι τοτε εμενα με πειραξε που δεν με καλεσε ετσι κι αυτην τωρα την πειραξε που την εβγαλα απεξω και δεν την ειπα για την επιδειξη αν ειναι δυνατον ρε κοριτσια λες και εκανα παρτυ που κολαει τωρα η επιδειξη με τα γενεθλια του παιδιου,εντωμεταξυ ειναι πολυ μυστηρια συνεχεια κλαιγεται για τα λεφτα και κανει θεμα εστω και για ενα ευρω εγω πως να την καλουσα θα μου ελεγε χιλιες δυο βλακειες ουφφ πια μια ζωη μυστηρια αυτη η γυναικα ποιος ξερει ποτε θα αρπαχτουμε για τα καλα :o τελοσπαντων να μην σας ζαλιζω αλλο.....

Αννα Μαρια μηπως βγαζει δοντια ο Αντρικος και αναστατωθηκε ετσι;μεγεια τα καινουργια σας

Χριστινακι απορω με τους γονεις που στελνουν τοσο μικρα παιδακια να μαθουν αγγλικα,γιατι δεν θα προλαβουν;ακομα δεν ξερουν τα ελληνικα γιατι βιαζονται τοσο;εγω ειχα στειλει περυσι τον Νικο αγγλικα και φετος τον αφησα θα δω αν τον ξανααρχισω του χρονου,στον Γιωργο δεν ξανακανω το ιδιο λαθος τα παιδια πιεζονται πολυ και θελουν να εχουν και λιγο χρονο για παιχνιδι

σας αφηνω θα ξαναμπω μετα γιατι ξυπνησε ο Δημητρης και ουρλιαζει σαν τρελο...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Τι ερημιά είναι αυτη σήμερα....

Κατερίνα μια χαρα τα πηγες εσυ με τα Ταπερ, επιτυχια ειχε και περασατε και εσεις και τα παιδακια καλα, για την κουνιαδα νομίζω το θυμάμαι που το είχες γράψει, άμα ο άνθρωπος είναι περίεργος και γκρινιαρης τι περιμένεις δεν αλλάζει.

Εμείς όλο παιχνίδι σήμερα το πρωι την πήγα σε παιδοτοπο με την αδερφη μου και τώρα το απόγευμα κούνιες, ξεδωσε τελείως η Αγγελική. Ο μπεμπης το πρωι έριξε τον ύπνο του και τώρα το απόγευμα χαζευει απο δω και απο κει στην παιδική χαρα. Πάω να τα κοιμησω και τα δυο σιγα σιγα, φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια........!!!

αποφασισα να κανω τεστακι :?:?:? ή που εχω κατι αλλο ή που θα βγει θετικο...τωρα το ποτε θα προλαβω να παρω δεν ξερω...αλλα εχω αναγουλες,ζαλαδες,πρηξιμο...

...ισως περναω και κατι αλλο! :?:? ισως να ετοιμαζεται να ερθει και η περιοδος...γιατι ετσι ειπε η ΑΝΝΑ Μαρια οτι ηταν πριν την περιοδο :?

ΑΝΝΑ Μαρια συγχαρητηρια που εχεις κυριως ορεξη να διδαξεις τετοια παιδια...βαλε τα δυνατα σου!!!πρεπει να εισαι καλη καθηγητρια...οχι μπενουμε-παραδιδουμε μιση ωρα και αντε γεια...παντε φρονιστηρια τωρα!

οσο για τον Αντρικο μηπως περναει αλμα????δες τις εβδομαδες!!! :D:D:D μπορει και δοντακια...ποσα εχετε βγαλει???

καγκουρακι τελεια περνατε με τα ζουζουνια σου ε??/ωραια ειναι!!!!

Κατερινα ασε οι κουνιαδες...εγω εχω τυπικη σχεση γιατι ειχαμε πλακωθει παλαιοτερα και λεω αστο καλυτερα απο μακρια και αγαπημενες...οχι πολλα κολλητιλικια...δηλαδη δεν μοιραζομαστε τα παντα!αλλα ηταν απαραδεχτη που δεν σε καλεσε στο παρτυ...αλλα στα ταπερ????????????????Ελεος!!!!ε και???επρεπε να την καλεσεις????

εγω σημερα θα σκουπισω-σφουγγαρισω-ξεσκονισω οοοολλοοο το σπιτι!!!!οποτε παω να αναλαβω υπηρεσια :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

φιλιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες όμορφες!!!

Σήμερα για να δικαιολογησουμε και τον τίτλο του καφε μας πήραμε τα καροτσακια μας και πήγαμε με την Ανθη και το Καρολινακι για καφε. Το Καρολινακι στέλνει σε όλες χαιρετίσματα αλλα τώρα και με την δουλεια μπαίνει ελάχιστα. Το φραουλοπαιδο αν και ταλαιπωρει πολυ πολυ την Ανθη μας ήταν αγιοπαιδο στην βόλτα, μια μικρη ήσυχη κουκλιτσα στα ροζ. Ο δικος μου ο αντάρτης αν και εκείνη την ώρα συνηθως κοιμάται δεν έκλεισε μάτι ο κουτσομπολης κοιτάγε απο δω και απο κει μη και του ξεφύγει κανεις.

Μαρινακι λες να έρχεται το αδελφάκι .....περιμένουμε νεα σου!!!!!!

Άννα Μαρία που είσαι πως ήταν χθες ο ταυτοχρονος θηλασμος για πες μας εντυπώσεις.

Αθανασία σήμερα θα έβλεπες το μπεμπε, όλα καλα έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello κοριτσάκια! Χάθηκα, το ξέρω, αλλά...ξέμεινα απο pc.Έπεσε το laptop και παει η οθόνη. Τώρα σας γράφω από αλλού. Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα τα διαβάσω όοολα!!! Υπόσχομαι!!! :)

Έχω πολλά νέα! Αρχικά, 3 Οκτώβρη ξεκινήσαμε κρεμούλα!!! 1 κουταλιά, την επόμενη 2, χθες 8, σήμερα σταματήσαμε το μέτρημα και έφαγε όσο ήθελε!!! Του αρέσει πάρα πολύ! Ανοίγει το στοματάκι του με τη μία, βουτάει το κουταλάκι και θέλει να το κρατάει μόνος του. Γουρουνάκι γίνεται αλλά και τι έγινε; Σημασία έχει να τρώει και να το ευχαριστιέται! Σήμερα έφαγε αρκετά και μετά δεν του έδωσα στήθος. Αφού φάει γεύμα, μετά απο πόση ώρα λογικά πρέπει να πεινάει; Πάνω από 2ωρο;

Κορίτσια, εσάς κάθε πόση ώρα θέλουν να θηλάζουν σε γενικές γραμμές; Εμείς ανα 2ωρο, αν και τελευταία μπορεί και να μην πεινάσει πριν το 3ωρο.

Το καλύτερο νέο όμως είναι ότι Παρασκευή κάναμε τον υπέρηχο μας και τα αποτελέσματα είναι καλύτερα!!! Το αριστερό νεφράκι είναι μια χαρά, ενώ στο δεξί η διάταση έχει μικρύνει αισθητά, σχεδόν κατά 50%. Τετάρτη έχουμε και παιδίατρο για εμβόλιο κ για να μας πει πως βλέπει τα αποτελέσματα. Λογικά θα πάμε κ ουρολόγο, αλλά αφού βελτιώθηκε εγώ νιώθω ήδη μια ανακούφιση και ξέρω ότι το χειρουργείο λογικά το γλιτώσαμε!

Ο μικρός έχει γίνει θηριάκι. Προσπαθεί να μπουσουλήσει, κάνει σαν το σκουληκάκι ή σηκώνεται κανονικά, κάνει 2 μπουσουλοβήματα κ σκάει κάτω. Να κάτσει στον κώλο του δεν προσπαθεί όμως...Θέλει να στέκεται όλο όρθιος. Απο προχθές τον κρατάμε απο τις μασχάλες κ χοροπηδάει!

Μας λέει και ''αγκλί''! αχαχα!!!Έχει τόσο γέλιο όταν το λέει!

Αυτά νομίζω! Αααα!!!18/9 που πήγαμε τελευταία φορά παιδίατρο, έιχε χάσει 70γρ. Δεν μας απασχολεί όμως γιατί είναι μεγάλο παιδί.Εϊναι φυσιολογικό κ επειδή όλο κουνιέται.Στιγμή δεν μένει ακίνητος!!!

Σας φιλώ γιατί πρέπει να φύγω απο το...δανεικό pc.

Φιλάκια γλυκιές μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που χαθηκατε ολες;;ειδατε καλο καιρο και τρυγιρνατε;;

εμεις χθες το πρωι πηγαμε εκκλησια οικογενειακως και μετα για καφε και φαγητο την πεθερα μου ,το απογευμα πηγαμε σε γενεθλια και μαζευτηκαμε το βραδυ για μπανιο και υπνο............

Κατερινακι μια χαρα η καροτσαδα με τα κοριτσια,με τα πατωματα τι εγινε τελικα αρχισατε;;

Αννα Μαρια πως πηγς ο ταυτοχρονος θηλασμος;ο Αντρεας πως τα παει με τον υπνο;;μπραβο σου που θα αναλαβεις αυτα τα ατομα παντως !!!

Μαρινα ασε η κουνιαδα μου παντα θελει να ανακατευεται παντου και να λεει τη γνωμη της,φυσικα θα ηθελε πολυ να περναει το δικο της αλλα δεν της γινεται το χατηρι,ποιος ξερει ποτε θα τσακωθουμε ασχημα δεν ξερω ,τι εγινε με το τεστ μην μας αφηνες με την αγωνια

Αθανασια τι εγινε εχεις νεα απο το σπορακι;;

Κορινα χαθηκες τελειως,χαιρομαι που ειναι ολα καλα με τα αποτελεσματα του μικρου.........

πολλα φιλια σε ολες παω για μαγειρεμα και δουλειτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Σας διαβάζω, αλλά δεν μπόρεσα να γράψω.

Όλη μέρα είτε είμαι με τον Αντρέα, είτε έκανα δουλειές ή προετοιμασία για το σχολείο και δύο βράδια ήρθε ο αδελφός μου και καθίσαμε, και μετά πήγα κατευθείαν για ύπνο.

Το Σαββάτο το πρωί πήγαμε με τον Αντρέα στον ταυτόχρονο θηλασμό. Είχε πολλές κοπέλες, ήμασταν σε μια σχετικά μικρή αίθουσα και ήταν γεμάτη! Δεν το περίμενα! Ούτε καν αυτοί από το σύνδεσμο θηλασμού δεν το περίμεναν.

Μας μίλησαν για τη διατροφή, την άσκηση και τις σωστές στάσεις θηλασμού και μετά θηλάσαμε όλες μαζί. Δηλαδή εγώ άρχισα να θηλάζω νωρίτερα, γιατί ο κυριούλης βιαζόταν, πάντως την ώρα του ταυτόχρονου θηλασμού θηλάζαμε!

Ήταν πολύ ωραία εμπειρία!

Μετά πήγαμε στα Λεύκαρα, ένα ορεινό χωριό εδώ κοντά και εκεί συναντήσαμε και τους γονείς μου και τον αδελφό μου Έχουμε πάει άλλες δύο φορές από το καλοκαίρι! Αυτή τη φορά μας είχαν καλέσει για φαγητό ο παπάς και η παπαδιά του Λίβερπουλ που είναι από τα Λεύκαρα και έχουν έρθει στην Κύπρο για διακοπές. Ήταν και ένα άλλο ζευγάρι ηλικιωμένων, που κι αυτοί μένουν στο Λίβερπουλ. Η πλάκα ήταν ότι μας γύριζαν για πόση ώρα στα στενά των Λευκάρων για να βρούμε το σπίτι του παπά, και τελικά μας είπαν ότι θα πάμε σε ένα εστιατόριο που είναι στην είσοδο του χωριού! Το φαγητό ήταν πάααρα πολύ και πολύ καλό και στο τέλος είχε και λουκουμάααααααδες!!!

Μετά λέγαμε να πάμε καμιά βόλτα, αλλά έπιασε βροχή, τι βροχή, βροχάρα, και όταν σταμάτησε λίγο πήραμε το δρόμο του γυρισμού.

Εννοείται ότι ο Αντρέας έκαψε καρδιές!

Χτες το πρωί πήγαμε εκκλησία, μετά στη μάνα μου για φαγητό και το απόγευμα για καφέ.

Ο Αντρέας συνεχίζει τα περίεργα με τον ύπνο. Προχτές το βράδι από τις τέσσερις και μετά ξυπνούσε κάθε μία ώρα, και χτες βράδι από τη μία παρά και μετά, ξυπνούσε κάθε δύο ώρες. Ευτυχώς κοιμάται σχεδόν αμέσως, σε δέκα λεπτά με ένα τέταρτο, αλλά εγώ ξυπνάω και σηκώνομαι. Δεν ξέρω αν είναι δόντια, άλμα ή άγχος αποχωρισμού...

Σήμερα έκανα ποδαρικό και στην καινούρια μου σκούπα και είναι πάρα πολύ καλή. Έχει τρομερή απορροφητικότητα. Μου έκανε τον καναπέ καινούριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, μόνο καλό καιρό δεν είχαμε το σαββατοκύριακο, αφού στα Λεύκαρα έβρεχε, όπως είπα, κι εδώ όλο και πήγαινε να βρέξει. Πάντως, τις βόλτες μας τις κάναμε.

Υπερπαραγωγή η επίδειξη τάπερ!

Για την κουνιάδα δεν το σχολιάζω.

Καγκουράκι, απ' ό,τι βλέπω κι εσείς πολύ ωραία περάσατε. Τι ωραία που βρεθήκατε πάλι οι τρεις σας! Σας ζηλεύω!

Μαρίνα, έκανες τεστ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Κορίνα, πού χάθηκες βρε ψυχή; Αναρωτιόμουν τι απέγινες.

Η Αθανασία πού να είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Καλη εβδομαδα!

Αννα Μαρια δεν δοκιμαζεις να του ξαναδωσεις πιπιλα; Μια χαρα τα περασατε χτες, η εκδηλωση ακουγεται τελικα αρκετα ενδιαφερουσα! Η ιστορια εχει δρομο ακομα, καθε φορα που ανεβαζω νεο κομματο θα σου βαζω εδω το λινκ. Χαιρομαι που σου αρεσει!

Για να σε επιλεξουν για αυτη τη δουλεια παει να πει πως δειχνεις ενδιαφερον και ΝΑΙ ειναι μεγαλη δουλεια να μαθεις σε καποιον να διαβαζει!

Κι εμεις ετσι το ειχαμε, σαν οδοφραγμα, με παρκο, μαξιλαρες σφηνωμενες κλπ, αλλα μετα απο λιγο καιρο τα περναγε ολα!

Μαρινακι αντε τι εγινε καλε; Τι εδειξε το τεστακι;

Καγκουρακι μια χαρα με τις βολτουλες! Φιλια να δωσεις στο Καρολινακι! Τελος του μηνα ξεμπερδευω κι εγω με τα 12ωρα!!! Επιτελους! Οποτε, αν βρουμε καποιο κεντρικο μερος να βολευει, παμε για παιχνιδι τα ζουζουνια μας!

ΚΑ μου πολυ περιεργη η κουνιαδα,αλλα μη δινεις βαση, με τετοιους ανθρωπους παντα λαθος βγαινεις..

Βρε συ, ακριβως το αντιθετο ειναι με τα Αγγλικα δεν υπαρχει καλυτερη ηλικια για να αρχισει ενα παιδακι. Η λογικη ειναι η εξης. Χτιζουμε τη γλωσσα οπως στα Ελληνικα, δηλαδη μαθαινουν να μιλανει πρωτα και αργοτερα να γραφουν. Ειναι σαν παιχνιδι πιο πολυ δεν μοιαζει με μαθημα, εχουν βιβλια αλλα με δραστηριοτητες, ζωγραφιζουμε, τραγουδαμε, παιζουμε παιχνιδια και σκετσακια, αλλα βαζουμε μεσα την Αγγλικη γλωσσα, πιο πολυ για να μαθουν να την αναγνωριζουν και να επικοινωνουν βασικα. Τρια χρονια μετα μπαινουν κανονικα σε γραφη, γραμματικη, ορθογραφια κλπ, η ουσια ειναι να μαθουν να αγαπανε τη γλωσσα και να μην τη δουν ποτε ως αγγαρεια.

Κορινα μου πολυ ωραια τα νεα σου! Αντε μπραβο! Σε αυτη τη φαση ειναι πολυ γλυκουλικαααα! Σε ολες τις φασεις!!!!

Ανθουλα που εισαι εσυ;;;Ολα καλα;

Εμεις περασαμε πολυ ομορφα ΣΚ! Ο Νικος μια φορα το μηνα θα εχει ΣΚ ρεπο. Αυτο το ΣΚ λοιπον καθοταν κι εγω δεν δουλευα Σαββατο. Οποτε καθαρισαμε λιγο το σπιτι και μετα αραξαμε. Βγηκαμε χωρις το παιδι για φαγητο το Σαββατο το βραδυ στα Πετραλωνα, σε ενα ωραιο κουτουκακι Ραδιουργοι λεγεται, πολυ ωραια μουσικη, λιγοι αλλα νοστιμοι μεζεδες, πολυ καλη ρακη, καλα ηταν! Πηγαμε με τα δυο ζευγαρια που μας βαφτισαν το παιδι. Το ενα ζευγαρι την αλλη εβδομαδα φευγει μονιμα για Γιαννενα. Λυπαμαι παααρα πολυ που φευγουν θα μας λειψουν και ο μικρος τους λατρευει, αλλα χαιρομαι για εκεινους γιατι δυσκολευονταν πολυ εδω να τα φερουν βολτα, ελπιζω να τα πανε πολυ καλα εκει! Και θα πηγαινουμε οσο συχνα γινεται!

Την Κυριακη πηγαμε Μικρολιμανο για καφε παλι με τους ιδιους συν την αδερφη μου και τα παιδια μας. Η αδερφη μου ειναι σκασμενη, τα μωρα δεν τρωνε ΤΙΠΟΤΑ, σφαδαζουν απο το κλαμα μολις πας να τα ταϊσεις, ο δε Αλεξανδρος κανει συνεχεια ρουκετες. Τωρα ψαχνουμε καλο γιατρο να παμε για αλλες εξετασεις, γαστροσκοπηση κλπ. Αντε να δουμε ποτε θα ησυχασουν και αυτα αλλα και οι γονεις τους που ειναι χαλια, κλαινε συνεχεια...

Αυτα απο μενα! Καλη εβδομαδα και φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν εκανα ακομα...πηγα χθες να παρω αλλα ειχα 10 ευρω μαζι μου και εκαναν πανω αποι 12!!!ο αντρας μου λεει να μην κανω...αφου δεν εχουμε κανει ελευθερα...αλλα χθες 2 αγνωστοι ανθρωποι με ειπαν εγκυος εισαι???στο λεωφορειο :?:?:? μαλλον εμεινει πολυ κοιλια....εσας σας το εχουν πει ???πως θα μαζεψει????? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, γιατί τόσο πεσμένη η κίνηση;

Επιτέεεεελους κουρεύτηκααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!! Δεν την άντεχα άλλο τη μαλλούρα! Έπεφταν τα μαλλιά μες στα μούτρα μου και δε συμμαζεύονταν με τίποτα...

Η κομμώτρια είδε το μαλλί μου και μου είπε ότι είναι πολύ υγιές, δεν πειράζει που πέφτουν συνέχεια τα μαλλιά γιατί ανανεώνονται, και μάλιστα είδε πάρα πολλές μικρές τριχούλες, που βγαίνουν τώρα, αλλά καλύτερα να ελέγξω και το σίδηρο.

Το βράδι ευτυχώς κοιμηθήκαμε αρκετά καλά. Ο Αντρέας κοιμήθηκε πριν γυρίσω, ξύπνησε κατά τις δύο, και μετά πάλι κατά τις έξι, ξανακοιμήθηκε και ξύπνησε εννιά παρά εικοσιπέντε!

Χριστίνα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι έχω προσπαθήσει να του δώσω πιπίλα, αλλά τη φτύνει.

Για τα αγγλικά που λέτε με την Κατερίνα, συμφωνώ και με τις δύο. Από τη μία είναι πολύ καλό να μαθαίνει το παιδί βιωματικά μια γλώσσα (και οτιδήποτε άλλο εννοείται), από την άλλη δε μου αρέσει αυτή η υπερβολική πίεση στα παιδιά. Π.χ. μια φίλη μου έπαιρνε το γιό της αγγλικά από δύο χρονών. Τεσσάρων χρονών πήγαινε αγγλικά, μουσική προπαίδεια, γκο (κάτι σαν γιαπωνέζικο σκάκι), κουνγκ φου και νομίζω κάποτε πήγαινε και κολυμβητήριο. Είναι ωραίο να προσφέρεις πολλά πράγματα στο παιδί, αλλά να μην του στερείς και αυτό που χρειάζεται πραγματικά, δηλαδή το παιχνίδι.

Κι εμάς έφυγε χτες ο νονός, δηλαδή ο αδελφός μου. Γύρισε Αγγλία και δώσαμε ραντεβού για τα Χριστούγεννα, που θα πάμε εμείς.

Μαρίνα, πάρε 15 ευρώ και πήγαινε στο φαρμακείο!!!

Μην περιμένεις ότι θα φύγει αμέσως η κοιλιά. Κάνε και κανένα κοιλιακό, αν βρίσκεις ώρα και δύναμη (δύσκολο). Εμένα πάντως η κοιλιά έφυγε με τη γαστρεντερίτιδα που έπαθα στο νοσοκομείο. Αποτελεσματική μέθοδος, αλλά δεν τη συνιστώ!

Η Αθανασία πού είναι ρε παιδιά;;;

Σας φιλώ όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Εγώ είμαι λίγο στεναχωρημένη σχετικά με το θηλασμό :(:(:(:( Έχω ανοίξει και σχετικό θεματάκι με θέμα "βοήθεια από τις θηλάζουσες μανούλες". Κατά τα άλλα τις περισότερες μέρες είναι εξαιρετικά δύσκολο να γράψω στο μάμυ γιατί ή με χρειάζεται το μωρό ή ο Πάνος ή λείπω στη δουλειά. Η αϋπνία καλά κρατεί. Μου έχετε λείψει πολύ και ελπίζω σύντομα να μπούμε σε μια σειρά για να ξαναγίνω όσο τακτική ήμουν...

Κορίτσια για το θέμα του θηλασμού πάω να σκάσω........Τι λάθος έκανα;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, το διάβασα το θέμα σου και στεναχωρέθηκα, γιατί νιώθω ότι φταίω κι εγώ.

Όπως σου είχα πει, εγώ έκανα το ίδιο με σένα, δηλαδή θήλαζα από το ένα και αντλούσα από το άλλο. Αλλά αυτό άρχισε όταν ο Αντρέας ήταν περίπου τριών μηνών, όχι πριν καν σαραντίσω.

Αλλά προσπαθούσα να αντλώ εναλλάξ, όχι πάντα από το ίδιο στήθος, γιατί φοβήθηκα μήπως πάθω κι εγώ το ίδιο με σένα. Είχα προσέξει πάντως, ότι με το θήλαστρο το αριστερό στήθος δεν έβγαζε τόσο πολύ γάλα όσο το δεξί, έτσι συνήθως προτιμούσα το δεξί, αλλά φρόντιζα να αφήνω και το αριστερό να γεμίζει και θήλαζα από το δεξί για να έχω παραγωγή.

Η μαγιά μπίρας που σου είπε μια κοπέλα είναι κλασική λύση, αν και εγώ δεν έχω δοκιμάσει.

Κάτι άλλο που θα μπορούσες να κάνεις θα ήταν να σταματήσεις για λίγο τις αντλήσεις, αφού έχεις τόσο μεγάλη τράπεζα, να θηλάζεις κανονικά και από τα δύο στήθη για να αυξήσεις την παραγωγή.

Κλείνωωω, γιατί τρώμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθόλου άσχημα να μην νιώθεις. Ο κάθε άνθρωπος είναι υπεύθυνος των πράξεών του...Έκανα βλακεία και τώρα πρέπει να βρω λύση. Τη μαγιά μπίρας από το φαρμακείο την αγοράζουμε;;;;;

Αχχχχχ, τα θαλάσσωσα η πρωτάρα :evil::evil::evil::evil::evil: Φουλ και από τα δύο στήθη από εδώ και στο εξής και όσο βγάζω με το θήλαστρο. Έστω και 50 ml. Σκέφτομαι να νοικιάσω νοσοκομειακό. Θα κάνω ό,τι μπορώ. Δεν τα παρατάω μαμώτο μου τώρα που τα κατάφερα :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...