Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

Καλημερα!!! :)

Πινω καφεδακι με σπεκουλατιους. Ο Γ. παιζει μεσα. Του κουρεψα χθες τις πλαινες μπουκλιτσες του και αμεσως εδειξε ενα χρονο μεγαλυτερος ο σκατουλης μου! :D Εξω εχει κρυο σημερα, ηθελα να βγω βολτα με τον μικρο αλλα ο Π. ξεχασε να μου κατεβασει το καροτσι απο το αμαξι :twisted: Το Σαββατο πηγα γυναικολογο, μου ειπε πως οι αντιβιωσεις δεν σκοτωνουν ολα τα βακτηρια και μου εδωσε αλλη. Μια φορα επρεπε να την παρω μονο, την διελυσα στο ποτηρι και την ηπια. Καλυτερα ετσι γιατι δεν μου αρεσει να χαπακωνομαι. Σημερα νιωθω λιγο καλυτερα για να δουμε...

Αφρο ακομα αρρωστη μωρε? :( Περαστικα σου!!

Ιουλια δεν πειραζει για τον καθρεφτη, παλιοσιδερα ειναι και φτιαχνοντε! Εσυ να εισαι καλα! Το μοσχαρακι που εβαλες στην γαστρα τι κομματι ητανε? Το εβρασες καθολου πιο μπροστα?

Μαρια τι γελιο εριξα με την μικρη και το αλατι :lol::lol: Καλη η σκεψη σας για την οικονομια. ;)

Βεννη δωσε και αλλες συνταγες για γαστρα! Πηρα καινουρια και ψαχνομαι! :) Ποσο χαρηκα για τον Φ.!!

Παω να βαλω καμια σκουπα και να σφουγγαρισω. Τα λεμε αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έγραψα το πρωί αλλα δεν εμφανίστηκε!!!

Τις προηγουμενες μέρες με πονούσαν πολύ τα αυτιά κιι ολο το κεφάλι και όταν έσκυβα ήταν χειρότερα!!!

τωρα είμαι καλύτερα.

Ρε κορίτσια τι έχω παθει και νιώθω τόσο καλά χωρις τον Μ??!! Τι μανα είμαι εγω!!!

Ο Μ σήμερα ολα καλά με το σχολείο, ειπαι και στον Π "μην στεναχωριεσε πάνο θα έρθω πίσω "....καλά το ξέρω οτι τούς δικούς του φόβους βγάζει ταχαμου φοβάται ο πάνος .....

Μαρια το τουλι κανει κάποια δουλειά αλλα δεν είναι οτι καλύτερο, παλιότερα είχα κάπου μια βρύση που έβγαζε σκουριά .το κατάλαβε αφού ειχε περάσει 2 ευδομαδες και καθε μέρα έκανα τρομερή διαρρια!!! Έβαλα βαμβάκι με τουλι στην βρύση και μάζευε την απίστευτη σκουριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ η μικρη και το αλάτι ήταν τέλειο!!!! Πολύ γέλιο!!!! Αφου έχετε περιθορια ακόμα για οικονομία καλά είστε χαχαχαχα

χρυσα εγω ευτυχώς όλη μέρα είμαι στον κόσμο μου ηβακουω μουσική η βλέπω παιδικά.

Αυτές τις μέρες κατέβηκαμέ πρός το κέντρο και γίνεται το σώσε!!!

αφού τα μετρα θα τα φάμε που θα τα φάμε γιατι να κάθομαι να τα ακούω συνέχεια σαν μαζοχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο αυτο λεω και εγω../αη σιχτιρ πια..

με οσα λενε σου ρχετε να παρεις μια πετρα και να βουτηξεις στον Θερμαικο..ειναι και απεναντι το λιμανι..μακρια δε θα παω..

βαρεθηκα...

Γιατι ρε να μη νιωθεις καλα....ο Μ ειναι σχεδων 4 χρονια μαζι σου ολη μερα...ειναι ανθρωπος Αφρο..να μη νιωθεις καθολου τυψεις..

Μακαρη να πανε ολα καλα και καποια στιγμη να παρουν και τον Πανουλι παιδικο...

Μιλησα με το ΕΕΤΑΑ...

μου ειπαν να τα βρω με τον παιδικο..και εαν δεν γινει κατι να κανω εγγραφη καταγγελια για το ωραριο και θα δουνε τι και ΕΑΝ μπορουνε να κανουνε κατι...

πολυ χαλαστηκα..μου παιρνουν τη χαρα απο τα χερια...

μετα τις 1 θα παρω να πω τι θα περασω κατα τις 3-3:30 να συζητησουμε...και να ρωτισω για το εαν θα παραμινει κλειστος Χριστουγεννα-Πασχα και για ποσο..

Οπως ειδα χτες τον Ο και την πεθερα..δεν ειναι καθολοπυ διατεθιμενοι να τον κρατανε..και η μαμα μου μπορει πολυ λιγες μερες να τον κραταει Χριστουγεννα και Πασχα..

Αυτες τις μερες σκεφτομουν σοβαρα παιδια την προοπτικη του διαζυγιου...

ειλικρινα σας το λεω..

εχω απιβδισει τοσο πολυ με αυτους..που αρχισε να με εκνευριζει και ο Ο ο ιδιος..

τι σκατα οικογεννεια καναμε...δεν ξερω..

χτε ςπηγε σε εναν θειο του να φτιαξει μια δορυφορικη και γυρησε στις 10..και ηρθε η πεθερα να μου πει ποτε θα φτιαξω τα παπουτσια να σφιυγγαρισει τη σκαλα..

την ειπα στην ψυχρα οταν ερθει ο Ο..και ΕΑν θα εχω χρονο...γιατι μου λεει τι εχεις να κανεις..ηθελα να την πω θα κατσω να το ξυσω ελευθερα..αλλα δε μιλησα...απλα την ειπα να μη πλυνει τη σκαλα και θα πλυνω εγω το δικο μα ςοκομματι..και πεταξα και τι σποντα πως μονο εμεις αναβαινουμε πανω οποτε δεν χρειαζετε να το πλυνετε ΕΣΕΙΣ... :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μιλάμε όμως για μηδενικό τραπεζικό λογ/μο έτσι?

Σαν οικογένεια ας πούμε δεν έχουμε κομπόδεμα ούτε 100 ευρώ αυτή τη στιγμή. Πληρωνόμαστε και ξοδεύουμε και λίγες μέρες πριν πληρωθούμε δεν έχουμε 1 και μετράμε κέρματα :|:|:mrgreen::mrgreen:

Θα κόψουμε και κινητά να μην έχουμε ούτε πάγια ούτε τίποτα, μια καρτούλα και άμα..και θα δω τι άλλο :roll::roll:

Α θα πω και στον κηπουρό να έρχεται μια φορά τη βδομάδα αντί για δύο που έρχεται τώρα =))=))

Εσείς έχετε αποταμιεύσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις κυπουρο μαρι ψωναρα...πφφφφφ.....

να πεις του γ να μαθει ξες τι...χαχα..το ανεκδοτο..χαχα..να τον απολυσετε τελειως...χαχαχ

ΟΚ τερμα η βλακεια..

εμεςι εχουμε μια πολυ μικρη αποταμιευση..που ειναι τα λεφτα που μαζεψαμε στο γαμο και απο τοτε δενε χουμε βαλει πανω ουτε σεντ..

αυτο ηταν..αμα παθουμε κατι...παπαλα...

α..ξεχασα..εχουν απο 1000 περιπου ο καθενας τους στα γουρουνακια του...μπουχαχα..ειναι τα λεφτα που τους κανανε δωρο- στα παιδια- και τα βαλαμε εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τι έγινε? Στην δουλειά?

Χρυσα μην μιλάς για χωρισμους ...και μια φίλη μας χωρίζει ...για πολύ σοβαρά προβήματα ....

Οχι οτι τα δικά σου δεν είναι σοβαρά δεν το λέω ετσι .....αλλα τουλάχιστον εσύ οτι και να σκευτεις να κανείς έχεις την δουλειά σου, λες ενα αϊ γ$@$@$ και φεύγεις.

Και εμείς το ίδιο Μαρακι ...τιποτα στην άκρη πια ....ήταν κάποια κατοστάρικα ήρθε ο παιδικός και η εφορίαν και εξαφανηστικαν .....άπλα εμείς ούτε πάγκο στ κινητά δεν έχουμε να κόψουμε χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μωρέ στη δουλεια αη σιχτιρ

βλέπω κάτι ποσά τα οποία μοράζονται από προγραμματάκια, αναλόγως σε φίλους και κουμπάρους και τρελαίνομαι :twisted::twisted::twisted::twisted: μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες έτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κορίτσια έχουν κάτι κέρματα στους κουμπαράδες ούτε και τα είδα αλλά κέρματα :lol::lol::lol:

ε τσιμπάω από κανένα όταν ξεμένω :oops::oops::oops: απαράδεκτη ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαρια..παντα ηταν ετσι στην Ελλαδα..και παντα την πληρωνει ο λαος..

εμεις..εσεις...ολοι...

αλλα μυαλο δεν βαζουμε..γιατι νομιζεις οτι δεν αντιδρα ο κοσμος;;;...πιστευεις πως εαν δεν ειχαν οι περισσοτεροι ακρες να βολευτουν..δε θα ειχε γινει επανασταση;;;...δε μας εχουν αποβλακωσει ακομα τοσο πολυ..απλα υποαρχει ακομα πολυ ξυγκη στη μεσαια ταξη...

και πληρωνε εσυ τωρα και φορο ιδιοκατοικισης..κλπ κλπ...

κοιτα..εαν τα πραγματα πανει ακομα χειροτερα...θα βαλω και εγω χερι στα γουρουνακια...κυριως για να τους παρω κανενα ρουχο η παπουτσι

Αφρο δεν ξερω ποσα να αντεξω πια..

το σκεφτηκα απο δω το σκεφτηκα απο κει..

λεω ΟΚ..αγαπιομαστε..με τον Ο δενε χουμε προσωπικα προβληματα..

αλλα θα καταλαβου ποτε οι γονεις του οτι με αυτα που κανουν θα χωρισουν και το αλλο τους παιδι;;;;;

γιατι ποσα να αντεξω πια;;;...και ειλικρινα αυτη η υπερπτοστατευτηκοτητα του απεναντη στους γονεις του με τσατιζει

ναι γονεις του ειναι..συμφωνω και επαυξανω...ναι να τους φροντιζει..αλλα ας κανουν και αυτοι ρε γμτ κατι για μας..ασ ζοριστουν και εκεινοι λιγο..

μου λεει να κοιτανε το παιδι..μα δεν το κοιτανε τζαμπα...

αν δεν πληρωνβω στεγαστηκο- δε θα μιλησω για ολα τα αλλα- και στειλω τον ΖΑν παιδικο..πιο οικονοκα θα μου βγει..

Δεν ξερω..αρχισα να κουραζομαι απο ολη αυτη την κατασταση..θελουν και την πιτ αολοκληρη..και τον σκυλο χορτατο..

εγω για να κλεισω ραντευου στον Γυναικολογο..θα πρεπει να στισω ολοκληρη επιχειρηση..η κορη τους μερα παραμερα βολοδερνει..

στην πρωτη στραβη- και επειδη ο αντρας της τωρα δεν δουλευει και δεν θα μπορει να της προσφερει οσο παλια..τον σουταρε και απαλαχτηκε απο ενα βαρος..εγω γιατι να τους φορτοθω ;;;.,..

ερχιζω να νευριαζω πλεων με τον αντρα μου..και αυτο ειναι ηδη ενα σιμαδι ρηξης στη σχεση μας...

εαν δεν ειχα παιδια θα το ειχαμε διαλυσει..δεν το συζητω...

θα μου πειτε...4 χρονια εμειναν για το δανει...αλλα σε αυτα τα 4 χρονια...τι θα γινει;;;...

Τουλαχιστων να μη μιλουσαν και με συγχιζαν..τετοιο θρασσος πια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα κλεφτρονιιιιιιιι!!! Χαχαχαχα

Θα κάνω σνιτσελ τωρα το μεσημέρι ....βαριέμαι να σηκωθώ απο τον καναπέ, απο τότε που έφυγε ο μανώλης απο το σπίτι κάθομαι και δεν λέω να κάνω καμοια δουλειά ......τα σπασμένα βγάζω??!!

Χρυσα τι να πω .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα το κόβω να πληρώνεις εσύ το στεγαστικό και στο τέλος το σπίτι να μένει στην αδερφή που είναι μόνη της με εάν μωρό και πώς θα τα βγάλει πέρα και μπλα μπλα... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο..μια χαρα...εχεις οοολλοοο το χρονο να τις κανεις τις δουλιες..χαλαραααα!!!

μη σκας..ειλικρινα..

εγω χτες οταν εφυγε ο Ο..οση ωρα κοιμοταν ο Χ παιζαμε με τον γιαννη...

φτιαχναμε τον πυργο με τα κυβακια που εκανε η Θου δωρο στον Χ, τα στιναμε..χαιδευαμε τα κομματια που ειχαν υφασμα η υλικο..πολυ του αρεσαν..

μετα τσιπνισε ο Χ και τον εβαλα να δει το Αυτοκινητα 2 και επλυνα τα πιατα και εφτιαξα σουπα, εβρασα παντζαρια, αλατησα μελιτζανες ( θυμηθηκα και τη Μαρια και χαζογελουσα μονη μου)

Λενακι ξεχασα να σου πω ρε συ...και τωρα με αυτη την αντιβιωση;;;..θα ξανακανεις εξετασεις μετα να δεις;;;;...

χαχα..γιατι ρε το κουρεψες..μουριτσα θα εγινε..

Μαρια αυτο ακριβως ειναι ...δενξερω...τωρα τελευταια θελω να το συζητησω με τον Ο..αλλα ειναι σαν να μιλαω σε ντουβαρι...

ειπαμε να φροντιζεις του ςγονεις του..αλαλ αυτος το εχει παραχεσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δλδ ρε Χρύσα αυτός θα δεχόταν να πλήρωνες ΕΣΥ από τον οικογενειακό σας προϋπολογισμό το δάνειο των γονιών ΣΟΥ (πρόσεχε δε λέω ΑΥΤΟΣ το δάνειο των γονιών ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΟΥ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα το κόβω να πληρώνεις εσύ το στεγαστικό και στο τέλος το σπίτι να μένει στην αδερφή που είναι μόνη της με εάν μωρό και πώς θα τα βγάλει πέρα και μπλα μπλα... :roll::roll::roll::roll:

Καταλαβαίνεις φυσικά πώς κάτι τέτοιο θα ήταν πρώτα από όλα άδικο για τα παιδιά σας :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια..εγω το καταλαβαινω....ο Ο το καταλαβαινιε;;;;;

και ειλικρινα δεν ξερω πως πρεπει πια να του το πω και να το εξηγησω...

τον εχουν μεγαλωσει ως τον μονο υποχρεο στην οικογεννεια...αλλα δεν αντεχω αλλο να τον βλεπω να σκιζετε στη δουλεια, να τρεχει απο το προι μεχρι το βραδυ να ειναι ενταξη και στις δικε ςμας υποχρεωσεις, να τρεχει για συγγενεις και φιλους..και ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ...τουλαχιτων να το βουλωναν..

επειδη εγω τωρα εχω δουλει ατι σημαινει;;;..οτι πρεπει να μας καβαλανε;;;..πληρωνω ενα στεγαστηκο το οποιο δεν ειναι στο ονομα ας..δενε ιχα μεχρι τωρα καμια φορολογικη ελαφρυνση απο αυτο-γιατι απο δω και περα απόσο ειδα σκεφτονται να καταργησουν και τη μειωση για στεγαστηκα Α κατοικιας...πληρωνω χαρατσια χωρις να διαθετω ακιητο...

δεν βλεπουν;; η βλεπουν μονο οτι τους σημφαιρει..

ειλικρινα με ειχαν τσατισει τοσο πολυ..που σκεφτιμαι σοβαρα να πω του Ο να πανε να γα..θουν και να τον παιρνουν τον Χ στις 1:30..και να καθονται 15 μερες Χριστουγεννα- Πασχα..ΧΕΣΤΗΚΑ..αλλιως να πληρωνουν μονοι τους το δανειο γι ατο κωλοσπιτο τους..αφου κανουν τσαλιμακια...

ας εχουν χαρη που ειναι αρρωστος ο πεθερος και δεν ξερω κατα ποσο θα ηθελα εγω η ιδια να τους εμπιστευτω για τοσες ωρες 2 παιδια..αλλιως..

παντως μας βλεπω να σφζομαστε ολη αυτη την ευδομαδα με αφορμη τον παιδικο...

η μαμα μου λεει να αφισω τον Χ εκει που ειναι για να τονπαιρνει αυτη..οτι θα κανονισει με τη δουελιοα της να ειναι εκει στις 4 να τονπαιρνει και να μη πληρωνω τα συν 20 που θα καθετε μεχρι τις 5, γιατι αυτοι θα αρχισουν να κλαιγονται και να εχουν απαιτησεις....και θα ζητησουν να τους πληρωνω και το πετρελαιο επειδη τα παιδια θα ειναι σπιτι τους

αλλα ρε παιδια..χειμωνας ερχετε..εμενα θα βαλω στον καυστηρα για να ζεστανω το σπιτι;;;; δεν ειναι και λιγα λεφτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα κάνω τις σνιτσελ και δεν μπορώ να σου γράψω ......αυτο να του πεις χαχχχα αλλα έχει δίκιο η μανα σου αυτοί θα σας ζητήσουν και αλλα γιατι κρατάνε τα παιδιά .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο ασε τους τρελους./..και στειλε κανα στιντσελ..

ποσο μου ελειψαν..μνιαμ μνιαμ μνιαμ...

δεν τρωνε ρε τα σκατιαρικα...δεν τρωνε...μακαρονια με κημα εκανα..και ο Χ εφαγε τα μακαρονια..ο κημας εμεινε..το σκατιαρικοοοο...ευτυχως εκανα πενες και παρεχωσα μεσα λιγο κημα..

θα πω τη μαμα μου αντι για μαντι..να κανει σντιτσελ....χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα πληρώνεις κάτι το οποίο δεν είναι καν στο όνομα του Ο? :o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock:

αν ναι τότε ξέρεις πώς λέγεσαι, να μην πω!! :roll::lol::lol::lol::lol:

Μαρία :lol::lol::lol::lol::lol:

μια φορά το είχα κάνει και εγώ, αλλά τα έβαλα πίσω :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπεσα με τα μούτρα και έκανα 1 2 πράγματα μην λέει τιποτα ο Κ χαχαχαχα

σε 15 λεπτά έρχεται το παλικαράκι μου .....και η σπαστικη φωνή του ..... (τον Μ λέω ...ντροπή!!! Τι μανα είμαι!!!! Χαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα δεν μου ειπε να ξαναπαω. Ασε που εδω δεν σου κανουν καλλιεργεια ουρων για να δουν τι εχεις. Απο τα συμπτωματα μονο ειπε ουρολοιμωξη :roll: Θα δειξει τι να πω... Καλα για τα πεθερικα σου τι να πω...πολυ γιουχου! Μην φανταστεις οτι τον κουρεψα πολυ, μονο απο 2 μπουκλιτσες που ειχε στα πλαγια εκοψα με μιση καρδια και αυτο γιατι δεν στρωνανε καθολου.

Αφρο δεν ειναι κακο που αισθανεσαι ετσι. Και εγω ετσι αισθανομαι, βεβαια απο την στιγμη που την αφηνω εκει μου λειπει αλλα καλυτερα που παει..

Μαρια σιγα βρε, δεν ειναι κακο που τους κλεβεις καμια φορα :lol: Εμεις που δεν τους εχουμε ουτε καν κουμπαρα και τρωμε και το επιδομα τους? :oops::oops: Προχθες συζητουσαμε να τους ανοιξουμε απο εναν λογαριασμο να μπαινουν τα επιδοματα τους εκει. Ε το παρακαναμε λιγο... Εμεις λεφτα εχουμε καποια στην ακρη, αυτα που μαζεψαμε 5 χρονια που ειχαμε το εστιατοριο. Τα ειχαμε Ελλαδα και τωρα που πηγαμε τα στειλαμε εδω. Καλα μην φανταστεις κανενα τρελο ποσο..οσα ειναι τα δαχτυλα του χεριου σου σε χιλαρικα ομως :lol: και καποια ακομα που εχουμε στον λογαριασμο που μπαινει ο μισθος του Π. και τα επιδοματα. Αυτα. Αλλα εδω ειναι Γερμανια και μπορεις ευκολα να κανεις οικονομια, μιας και εξοδους δεν εχουμε, χρεοι δεν εχουμε, οτι φαμε ειναι για ρουχα, για τα παιδια και ψωνια σουπερ μαρκετ.

Κοριτσια προχθες με επιασε η δασκαλα της και μου ειπε πως η Ε. μετα της 1.00 δεν παιζει με κανενα παιδακι. Καθεται απλα και τα κοιταει η κανει βολτες μεσα εξω... Εχει 2 φιλες μονο απο περισυ και αυτες φευγουνε στης 1.00 Μου το ειπε λες και ειναι προβληματικια ενα πραμα. Της λεω η Ε. ξερετε οτι ειναι κλειστος χαρακτηρας και σιγουρα θα δυσκολευεται ακομα με την γλωσσα γιαυτο και δεν τολμαει να κανει αλλες παρεες. Μου λεει σιγουρα παιζει και αυτο ρολο και με κοιτουσε με ενα υφος παραξενο λες και ηταν μεγα προβλημα αυτο. :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιας και εξοδους δεν εχουμε, χρεοι δεν εχουμε, οτι φαμε ειναι για ρουχα, για τα παιδια και ψωνια σουπερ μαρκετ.

καλέ ποιός έχει εξόδους??? αυτά με οικονομία και δεν μας φτάνουν :twisted:

άμα έχετε και αυτά μαι χαρά είστε..μη γίνει καμιά στραβή είναι το θέμα και τρέχουμε :roll::roll: καλά να είμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο :lol::lol::lol::lol: ντροπήηηηηηηηη :lol::lol::lol:

Λενάκι ξέρεις ότι στα 64 σου θα πάρεις σύνταξη 300ε 8-)

μην ανησυχείς ρε συ θα κάνει παρέες, πες της κιόλας να παίζει και με τα άλλα παιδάκια :roll:

θα συνεχίσω μετά, πάμε να πάρουμε την κοπελάρα μας :D .... με την ωραία φωνούλα της :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αφρο :lol::lol::lol::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
    • Πολλά συγχαρητήρια για την προαγωγή σου κορίτσι μου 🥰 👏 καλα εκανες με τα τεστ καλοκαίρι είναι κοιτα να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να πας τις βολτες σου διακοπές αν μπορείτε και να το χαρεις γιατί το άτιμο το καλοκαίρι περναει γρήγορα 😂  
    • Πρήξιμο είναι κορίτσι μου και αν πίνεις και προγεστερονη δεν βοηθάει και πολύ φαντάζομαι το βράδυ είναι ακόμα πιο εντονο σε σχέση με το πρωί όταν ξυπνάς ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...