Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

το προνήπιο ακολουθεί την ύλη του νηπιαγωγείου πο είναι καθορισμένη από το υπουργείο, απλώς η νηπιαγωγός επιμένει περισσότερο στα μεγάλα και τα μικρά ακολουθούν. Πέρυσι η Ι στο ιδιωτικό ήταν σε ξεχωριστό τμήμα προνηπίων. Τώρα που είναι νήπια έχει και προνήπια μαζί. Μαθαίνουν γράμματα, αριθμητική έχουν εργασίες στο σπίτι, μαθαίνουν να ξεχωρίζουν το μπροστά-πίσω, μέσα-έξω κλπ κλπ. Φέτος η δασκάλα τους θα τους δίνει κάθε βδομάδα από ένα βιβλίο (το οποίο δανείζονται από τη βιβλιοθήκη) και η εργασία τους είναι να κάνουν μια ζωγραφιά με ότι έχουν καταλάβει από το βιβλίο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η Φ είναι σε παιδικό σταθμό!

του χρόνου θα μπει στο προνήπιο (του νηπιαγωγείου)

δεν έχουμε προνήπιο στον παιδικό σταθμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααα!τωρα καταλαβα...καλε εγω πώς νομιζα οτι η φ. ειναι το 2008 γεννημενη; :oops::oops::oops::oops:

ε τοτε κοιτα..στα προνηπια του παιδικου,υποθετω κανουν οτι εκανε περσι η ι. στον ιδιωτικο! ;)

ετσι οπως μου τα λες παντως,οντως ειναι καλυτερα στο νηπιαγωγειο..

καλα..ως του χρονου θα δουμε!ας περασει αυτη η χρονια πρωτα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγάπες μου, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχ'ές σας :x:x:x:x:x

Ειχα τρελή μέρα σήμερα, θυμάστε που σας είπα θα πάω στον γιατρο να δει αν μου λείπει κανα πόδι και τέτοια.. Δεν ήταν τόσο απλό.. εδωσα ούρα :mrgreen: , αίμα :mrgreen: , έκανα ακτίνες θώρακα :mrgreen: , πήγα σε 3 γιατρούς, μου πήραν πίεση, ύψος, βάρος, τσεκαραν όραση και όλα! Τρέχαμε και οι 3 οικογενειακώς απο το πρωί.

φιλάκια πολλά, σας ευχαριστώ και πάλι!!! :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!

τιεγινε καλε;εγω 1η; :shock::lol::lol:

κ ξανα μια ομορφη καλημερα καλο σκ σε ολες!

εμεις δοξα τω θεω ειμαστε πολυ καλα!η μικρη απυρετη απο χθες

κ με το πεσιμο ολακαλα!δν εδειξε τπτ περιεργο,ζωηρουλα οπωςπαντα ,εφαγε επαιξε

ολα κανονικα!περαστικα κ αγυριστα ναναι!αχ παναγια μου φυλαγε τα παιδακια μας!

αναστασια μη γελας καλε σε βλεπωωωωωωωωωωω :lol::lol::lol::lol:

ελευθερια μου δν ευχηθηκα χθες!χιλιοχρονη κ υγιης!να περνατε παντα οορφα κ αγαπημενα!

κανονικο τσεκ απ ε;μια χαρα!

αργυρουλα οχι ο μαστορας την ειδε αλλαεπειδη νωριτερα ειχαμε ανεβει απο υπογειο κ πηγαινε μπροστα μου την

αφηνα να ανεβαινει μονη της ημουν βεβαια απο πισω της!ε υπυεθεσεοανθρωπος οτι την αφηνω γενικα! :cry:

χθες το βραδυ πηγαμενα ανεβουμε κ μου λεει μαμα χεγι,οχι μαβιευης μονος,α πεσω :cry::?

α οσο για το νησι οχι δν ειχε ερθειμαζι μας το καλοκαιρι,συνηθως χριστουγεννα πασχα κατεβαινουμε μαζι,

ουτε τωρα τον οκτωβρη που θα κατεβουμε θαρθει....ητα κ 1ο ταξιδι μας εκτος χαλκιδικης,ζακυνθου....οποτεθα μεινει στα χρονια!οσο για το μποτε εχει ενα μπλοκ το aromacooking που εχει πολλες συνταγες!δνε χω δοκιμασει

αλλα ειναι ολα τυπου φυτικα-σπιτικα αρα δν υπαρχει κινδυνος !φιλακια

αναστασια τι θα κανετε σηερα;πρωττα οθεος να μαστε καλαγτην αλλη βδομαδα να νρεθουμε!νομιζω κυριακη θαχει κ κουκλοθεατρο παρασταση ε;καλαθα τηλ!α! η ομαδα σας που ειναι ;καλα στις ομαδες βεβαιως βεβαιως αλλα πως λεγεται ;ακου ευλογησον σε καλο σου! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χρυσα μουυυυυυυ!τελικα χαλι απο βιοκαρπετ! 8-):lol: αχ αχ κοριτσι τρεχεις κ συ!αλλα φετος θα γνωριστουμε δν πιστευω ....τι στο καλο;α για τον αποθηλασμο 20+21σεπτ.δν ειχε θηλασει καθολου αλλαμε ειχεπιασει στεναχωρια

κ στις 22σεπτ.την ψιλοεσπρωξα να θηλασει :oops::oops: ετσι σαν αποχαιρετισμο :lol::oops:

μετα σκεφτομουν μαλακια εκανα τωρα θα ζηταει αλλα 2-3φορες που ζητησε της ειπατωρα η μανουλα δν εχει γαλα

μονο το πρωι κ το πρωι φροντιζα να σηκωνομαστε νωρις χωρις πολυ χουζουρι κ μαλλον ξεχνιοταν κ δν ζητουσε

εχει οουσιαστικα απο 22σεπτ.να θηλασει,νομιζωδν θα ξαναδωσω μν την μπερδεψω....παντως μου κανει εντυπωση το ποσο ευκολα σχετικα!δν το περιμενα καθολου ετσι!νομιζα θαχαμε ντραβαλα!βεβαια ειχαμε ουσιαστικα απο 15 μηνων ξεκινησει να μειωνουμε τα βραδυνα γευματα οποτε νομιζω ο αποθηλασμος ειχε ξεκινησει πολυυυυυ καιρο πριν!ευχομαι μεσα της να το απολαυσε κ να πηρε οχι μονο τα + της θρεπτικοτητας του γαλακτος μου αλλα

κ ολα τα συναισθηματικα οφελη...

αυτα ορες την κοπαναω τα λεμε μεσημερακι φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τι κανετε?εμεις καλα βγηκανε οι εξετασεις και ειμαστε καλα τρωμε πλεον απο ολα σε 3 μηνες ξανακανουμε εξετασεις αλλα ολα καλα! το θεμα εινα ιπως δεν θελει να δοκιμασει τιποτα.. θελω να τρωω οτι ετρωγαααααααααααααα λεει:lol::lol:

στον παιιδικο ολα καλα απλα κααααθε μερα τον αλαζουνε ρουχα κατουραει πανω του.. :? γιατι?

μια χαρα και ο παιδικος η δασκαλα η μια εινα ιπολυ καλη την αγαπαει πολυ ο φιλιππος!

δεν τα διαβασα ολα εμεινα στην 62+-63 σελιδα γιατι με εχει πρηξει ο κωστας και δεν μπορω..αμα τα διαβαζα ολα δεν θα σας εγραφα παλι..ειδα μονο για την τηνο που που πηγε η ζωη :) και για τις κατσαριδες :evil::evil::evil: ελεος πια!!

και για το slow cooking που εχει δικιο η νατασσα και η αργυρω..αλλη γευση το κοκινιστο στην χυτρα αλλα στην κατσαρολα στο αργο, εγω την χρησιμοποιω αλλα οταν μπορω οχι..

πχ εκανα προχθες ενα κοτοπουλο μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ αλλα ψηνοτανε 3,5ωρες στους 160

λοιπον μπουτακια αλατι πιπερι χυμο απο ενα λεμονι λαδακι οχι πολυ βγαζει και πετσα θυμαρι δεντρολιβανο 3 σκορδακια και κλεισιμο γαστρα..το βγαζεις στο τελος ριχνεις ριγανι+αλλο ενα λεμονι...δεν σας λεω τιοποτα..ειχε πιασει στον πατο της γαστρας ολο το ζουμι ειχε γινει..μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

επισης εχετε φαει φασολακια στην γαστρα με κοτα??????????? θελανε κανα 4ωρο αλλα ρε κοριτσια μουρλια!!!! μια φορα το εκανα μετα σκεφτηκα το κοστος..

ζωη επεσε η μικρη??αμα βρε!!αποθηλασατε ε??? ειδες ευκολο ητανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!

βρε βενη ετσι οπως πειγραφεις το φαγητο μου τρεχουνε τα σαλια!άι στο καλο σου πρωινιατικα!θα με βαλεις να μαγειρευω απο τωρα για μεσημερι! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

φασολακια στη γαστρα;;; :shock::shock::shock:

εκανα μοσχαρακι ενα διαστημα στη γαστρα κ ηταν απιθανοοοοοοοοοοοοο!αλλα το απεδωσα στο τι τα φηγατα φουρνου γενικα ειναι πιο νοστιμα απο κατσαρολας! ;)

η χυτρα ειναι κορυφη!τελος! :geek::geek::geek:

τελεια με τον φιλιππακο!ρε συ αν θελει να συνεχισει να τρωει αυτα που ετρωγε αστον!σιγα σιγα ας μπαινει κ κατι καινουριο,μικρες μπουκιτσες,οσο θελει! ;):)

κατουριεται μαλλον επειδη ειναι νεο περιβαλλον κ δεν αισθανεται ακομη τοσο εξοικειωμενος!θα συνηθισει!

φιλια σε ολες!ζωιτσα κ σε σενα!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!

Βενετια συγχαρητηριααααααααααααααα!!!!Ευχομαι και οι επομενες εξετασεις να ειναι οκ!!!

Αν σου πω οτι δακρυσα πρωινιατικα μ'αυτο που ειπε ο Φ....δλδ οτι θελει αυτα που ετρωγε :(:(:(:(:( Αγαπη μου.....Ψυχουλα γλυκια...αει στο καλο σου μαρη πρωι πρωι!δωστου ενα φιλι απο εμενα!

Ζωουλα μου ευτυχως ειναι ολα καλα με την φατσουλινα!!!

:lol::lol::lol::lol::lol: γελαω με τα της θρησκειας σου αλλα ΔΕΝ κοροιδευω!Απλα σε/σας πειραζω!!! :D:D:D

Η ομαδα εχει εναν πολυ μυστικο κ τιτλο!Ομερτα!!!! :lol: Ιδιο τιτλο με εδω βρε!Απλα (special edition)!

Ιουλια τον τσακισαμε τον καθρεφτακο????αααααξια!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Τι γελιο εκανα με το 1000ρικο κ τον καθρεφτη!!!!! :lol::lol::lol::lol: Ετσι που το ειπε η Χρυσα(ή μηπως ηταν αλλη?) κ εγω κολλησα προς στιγμην!Λεω,τι λεει μωρε!1000 ενας καθρεφτης!φεραρι εχει η Τζουλια!!!...>μετα θυμηθηκα πως δεν εχεις φεραρι αλλα εισαι σουμαχερ! :lol::lol::lol: (μμμμμ παγωσαμε με το χιουμορ μου! :P )

αυτα κουκλες...βαριεμαι να γραφω!

σας φιλω ολες!μακαρι να μπορουσαμε να πιουμε ενα καφεδακι καποια στιγμη(χωρις παιδια,5 ωρες τουλαχιστον,σε σπιτι,χειμωνα,τζακι,απειρα γλυκα,πιτες,μαξιλαρες στο πατωμα!) 8-)

Α!!!!!ΜΩΡΗ ΒΕΝΗ!!!!4 ωρες για φασολακια με κοτοπουλο? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol: δεν πατε καλα!Και καλα οταν πεινατε βλεπετε διαφορα στη γευση!Βρε που τα πουλατε αυτα...γουρουνιτσες! :lol::lol::lol::P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια δακρυσες ρε???????

για το φαι αληθεια ρε!!!!!!!!!!!!!!!ξερεις τι νοστιμα ειχανε γινει????

το λεργαμε και με την λενα..το μοσχαρι στην γαστρα οκα γιξεται πιο μαλακο αλλα γινεται πιο..στεγνο..να το πω..και μας ετυχε και τις 2..διαφορετικο μοσχαρι διαφορετικο κομματι..αρα???

απλα σιγουρα την χρησιμοποιω για λογους ταχυτητας..αλλα σ/κ οχι..

ιουλια εγω ξεκινησα ηδη το εβαλα γαστρα..καντο ρε και θα με θυμηθεις..σημερα προς το τελος θα βαλω και χυλοπιτες χωριατικες πεθερας..μμμμμμμμμμμ

λοιπον να σας πω πως εχω γινει γουρουνι..τρωω συνεχεια εχω φτασει 75 κιλα :oops::oops::oops::oops:

νομιζω θα ειμαι παντα χοντρη..σας εχω ζαλισει αλλα σκεφτομαι να κανω ενα μπλογκ να καταγραφω και να σημειωνω την προοδο..ετσι θα κολλαω να φαω οτι να΄ναι..δεν με νοιαζει να το διαβαζουνε βεβαια..απλα μηπως με βοηθησει..ρε δεν εχω ψυχολογια καθλου..

ζωη ψυχολογε βοηθα ρεεεεεεεεεεεεεεεε :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι :lol::lol::lol::lol::lol:

καταρχας..καλε συγκινηθηκες που ο φιπιππακος θελει να τρωει αυτα που ετρωγε;;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock:

βρε μουρλη..δε του προσφερει λασπη κ εντομα η βενη για να τον λυπασαι..λαχταριστες λιχουδιες..κ μαλιστα οχι στη χυτρα :lol::lol::lol::lol: ,παει αν του δωσει!!άιντε,άιντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μεσα στο κατακαλοκαιρο με καυσωνα μου ονειρευεσαι τζακια κ μαξιλαρες στο πατωμα;;;;;;;;;;;;;;;;ξανα άιντε άααααααααααααααααααααιντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!! :lol::lol::lol::lol:

σου υποσχομαι οταν χειμωνιασει καλα να παρω μια μερα αδεια κ να κανουμε το ονειρο σου πραγματικοτητα...στο δικο μου ομως σπιτι,ε!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ρωτησα τον χ. ,γιατι με προβληματισε το κοστολογιο της χρυσας! :geek: ,κ μου ειπε να υπολογιζω,για να μην απογοητευτω,γυρω στα 400ε!κ αυτο γιατι θελω να γινει στην αντιπροσωπεια..

ελπιζω να μου πουν λιγοτερο βεβαια..

βρε ζωη ακομη δεν εγινες μελος;;καλα..δεν ξερεις τί χανεις!!! :lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)8-)

καλε κοριτσια..ποτε θα βρεθουμε;

καθημερινες δεν μπορω..

σ.κ. μονο,κ κατα προτιμηση πρωινα..

για πειτεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δικο μου μοσχαρακι στη γαστρα ηταν παρα πολυ μαλακο κ καθολου στεγνο..

εβαλα ομως κ μεγαλα κομματια κρεμμυδι απο πανω κ νερακι,λιγο,κ λεμονι ,κ φυσικα ριγανη κ τα σχετικα κ εψησα κανενα 4ωρο στους 200..

δεν πειραζει για τα κιλα,τουλ. να το ευχαριστιεσαι το φαί!αλλα τελευταια φορα που σε ειδα,μηνες πριν,ο.κ.,ειχες αδυνατισει αισθητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία όπως σου είπε η Μαρία για τα προνήπια δλδ )όπως είχε πει η αδελφή μου) τα προνήπια κάνουν την ίδια ύλη με τα νήπια, απλά η νηπιαγωγός δίνει περισσότερο βάρος στα νήπια φυσικά!!! :!: άρα για μένα πιο καλά είναι το προνήπιο του νήπιου :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρία αν θέλεις να ασχοληθούν σοβαρά με το μπαλέτο καλύτερα στις Ρωσσίδες, αλλά αν θέλεις μόνο για απασχόληση εγώ θα τις έγραφα στην φίλη διότι θα τις προσέχει κιόλας ;) και εκείνες θα νιώθουν σαν το σπίτι τους γιατί την ξέρουν :);) ...... όσο για τα χρήματα που λες, σκέψου αν μπορείς να μειώσεις από κάπιυ αλλού....δεν ξέρω να σου πω για αυτό, ο καθένας κοιτάζει την τσέπη του και τον τρόπο ζωής του! :!:

Ζωή χαίρομαι που αποθηλάσατε έτσι εύκολα, μπράβο :x:x

αχ Μαρία ευχαριστώ βρε, και το σκεφτόμου χθες ότι θα είναι άλμοντ όιλ! :lol::lol::lol:

από πού το αγοράζετε? έχει και ο Χόντος? :?

Λενάκι εδώ τα DM και Rossman έχουν τέτοια ξέρεις? :roll::roll::roll:

όπως καταλάβατε προσπαθώ να γίνω και εγώ θεά!!! :lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

α! η Γωγώ μου είπε ότι δεν έχει και πολύ χρόνο για να μπει, όλα καλά με εκείνη και ό,τι είναι τριγύρω της ή μέσα της!!! :roll::roll::lol::lol::mrgreen: , το είπε και στο αφεντικό της (τον καλό μάλλον) και όλα καλά :D .... θα γράψει από βδομάδα!!! ;)

Βένη μην κοιτάζεις την ζυγαριά, πες και στον άντρα σου να σε βοηθήσει, δλδ αν κάνει και ο ίδιος την διατροφή που θέλεις να κάνεις για σένα, είναι μια βοήθεια ;)

χάρηκα για τον Φιλιππάκο και τις εξετάσεις του, άσε να τρώει ότι θέλει και σιγά σιγά και τα υπόλοιπα!!! :);)

σε λίγο θα πάμε σε ένα μαγαζί που πουλά ποδήλατα και τα όμοια για να αγορασω κράνος για μενα, αν και θα με κάνει άσχημη :lol::lol::lol: ....

σας χαιρετώ :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Θούλη σκεφτόμουν, δεν υπάρχει στην Θεσ. κανένα εργαστήριο ζωγραφικης για τον Θ.? νομίζω ότι θα είναι η καλύτερη απασχόληση για εκέινον!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

συμπεθερα....πολυ γελασα με το κρανος και το αν θε σε κανει ασχημη...!

ιουλια τι αμαξι εχετε?

σιγα μην κανει 1000 ευρω ο καθρεφτης...!

κοιμηθηκα το πρωι που γυρισα και ξυπνησα κατα τις 11 με εναν τρελο πονοκεφαλο...!

πηρα παναντολ εξτρα...

τωρα πινω καφεδακι και χαζολοαγαω....δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα...και εχω τοοοοοοοοοοοοοοσα να κανω...το σπτι μας ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο...!

η Αφρο τι κανει?πως ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες ιουλια!! στους 200 4ωρες γαστρα και εγινε λουκουμι!!!!!!!!!!!!!!! :):) αραααααα....?????????

τι εκανες καλε χτυπησες τον καθρεπτη??

με ειχες δει μηνες πριν καλα το ειπες.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol: εβαλα 5 κιλα απο τοτες. :oops:

ρε αναστασια ζεσταθηκααααααααααααααααααααα μπαιλντισα με αυτα που γραφεις :?:?:?:lol::lol:

ααα ηθελα να σε πω..ρε τι μαναρι η μικρη στην φωτο!!!!! με τα μποτακια της τα μπουτακια της την φρατζουλα της το σορτσακ ιτης..τελεια μωρεεεεεεεεε :D:D:D:D:D:D

αργυρω αστο..ο κωστας ειναι εγκρατης..εγω τον παρασυρω και το αποτελεσμα??αυτος ειναι στυλακι και εγω αρκουδακι.. :?:?:oops: μαλλον πρεπει να υπαρχει κλειδι για το ψυγειο και να μην το εχω εγω.. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη να βάζεις χαμηλούς στόχους, π.χ 5 κιλά, μετά άλλα 5 κοκ :roll::roll: και κίνηση, δεν κάνεις στέπερ που έχεις? :roll::roll:

σαν την αδελφή μου εισαι και εσύ, όλο σε δίαιτα είναι πότε χάνει πότε παίρνει :roll:

θέλει αυτοσυγκράτηση ;)

συμπεθέρα εμάς ρωτάς για την Αφρο? δεν επικοινωνείτε τηλεφωνικώς? :roll:

τελικά αγοράσαμε άν κράνος, ωραίο κόκκινο-μαύρο-άσπρο από 110ε σε 65ε!!! είχε εκπτώσεις ;)

βάλαμε και ταχομετρο :D;)

ανυπομονώ για την Δευτέρα να πάω την βόλτα μου!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης ρε κορίτσια 4 ώρες να βράζεις φαγητό? :o:o

δε λέω γίνεται πολύ πιο νόστιμο διότι ψήνεται και αργά, αλλά εγώ για 2 λόγους δνε μπορώ να το κάνω:

1ον. αν το βάλω στις 8.45 το πρωί δεν θα μπορέσω να πάω να πάρω τον Λ. από το σχολείο διότι πρέπει να φύγω από το σπίτι στις 11.00 και

2ον. ΣΚ δεν θέλω διότι πάλι δεν θα μπορώ να φύγω από το σπίτι, θα αισθάνομαι σαν φυλακισμένη :o:o

τέτοια δέσμευση δεν την μπορώ!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω οπως τα λες..στεπερ δε νακνω καθολου..και αντι να χανω βαζω παρόλο που καθε μερα αρχιζω διαιτα :oops::oops::oops:

ρε συ εγω το εβαλα σημερα 8-9 το πρωι πγα ψωνισα γυρισα εκανα δουλιτσες και εγινε μονο του..δεν ασχολεισαι..επισης πολλες φορες το βαζω απο βραδυς..δηλ. 9 το βραδυ μεχρι να κοιμηθουμε..

βασικα οχι ολα τα φαγητα αλλα οταν εχω ορεξη το κανω..βαζω και χυτρα αλλα..

και δεν εινα ιαπαραιτητο 4 ωρες βρε..αναλογα το φαγητο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia σας βρε τσουπρες!!!

Κοπροσκυλιασαμε κ σημερα!!!!

Θελω γνωμες γιατι δεν ξερω καθολου απο τιμες....ποσο κανει ενα κρεβατι απο αυτα με το συρταρι απο κατω που μπορει να μπει δευτερο στρωμα?Αν ξερετε να μου πειτε και απο τι υλικο γνωριζετε τιμε γιατι αλλο μελαμικη κ αλλο μασιφ ξυλο!!!

Σκατουλες....καταρχην το καλοκαιρι δυστυχως τελειωσε!ΣΙΓΟΥΡΑ θα προτιμουσα ξαπλωστρες,μπιτσομπαρα κ ποτα αντι για καφεδες στη φλοκατη!Αλλα τωρα βιαζομαι να ερθουν χιονια :lol: κ χριστουγεννα και να πιουμε καφε στο σαλε μου!!!! :lol::lol::lol::lol:

Επισης συγκινηθηκα με τον Φιλιππο γιατι ...Μωρακι ακομα 2-3 χρ εκανε πιστευω κοπο να καταλαβει τι δεν κανει να φαει κ τι επιτρεπεται....πιθανον να ζηλεψε πολλες φορες αλλα παιδακια...πιθανον να εκλαιγε αυτος κ ισως κ η μανουλα του απο το ζορι τους....περασαν τα ζορια τα αγχη κλπ....και τωρα του δινουν το ελευθερο να ορμηξει στην τουρτα και αυτος πισωπαταει σαν να μην θελει να περασει τα ιδια!!! :?

Οκ...το ξερω...αυτο το διαστημα ειμαι πολυ ευαισθητη κ ρομαντικοβλαμμενο αλλα θα επανελθει η σκυλα μεσα μου γι'αυτο αγνοηστε με! :lol::lol::lol:

Α!!!ΖΩΗ ρε συ μπραβο!!!!Ειδες τελικα ποσο ευκολα το πηρε η Μαριευη?Στα'λεγα(αχ ποσο μ'αρεσει να το λεω αυτο :lol::P:oops: )!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας!

Χτες είχα μια κουραστική μέρα αλλά περάσαμε καλά..

Από το πρωί είμασταν στη μετακόμιση της ξαδέρφης, γυρίσαμε απόγευμα να κάνουμε μπάνιο και να πάμε σε βάφτιση.

Και όλο το πρωί εγώ και οι 2 ξαδέρφες μου τρέχαμε σε ικεα, λιρόι και τα σχετικά με το φορτηγάκι. Πολύ γέλιο :lol::lol: συνεργείο κανονικό :mrgreen:

Τοα πόγευμα λοιπόν στη βάφτιση η Φ κοιτούσε το μωρό και την κολυμπήθρα και της έλεγα "Κοίτα φ σε λίγο θα βάλουν το μωρό στην κολυμπήθρα..να κοίτα θα του βάλει λαδάκι ο νονός του και μετά θα το βάλει στην κολυμπήθρα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sory διακοπή μιλούσα με Γωγώ..

και λοιπόν εκείνη την ώρα που βάζουν το μωρό στην κολυμπήθρα ακούγεται η Φ "αλάτι δε βάλανε!!!" :lol::lol::lol:

το σούργελο :lol::lol::lol:

τι άλλο ήθελα να γράψω? ξέχασα..

Άφρο που είσαι ρε τι έγινε..

καλημέρα Λενάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
    • Πολλά συγχαρητήρια για την προαγωγή σου κορίτσι μου 🥰 👏 καλα εκανες με τα τεστ καλοκαίρι είναι κοιτα να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να πας τις βολτες σου διακοπές αν μπορείτε και να το χαρεις γιατί το άτιμο το καλοκαίρι περναει γρήγορα 😂  
    • Πρήξιμο είναι κορίτσι μου και αν πίνεις και προγεστερονη δεν βοηθάει και πολύ φαντάζομαι το βράδυ είναι ακόμα πιο εντονο σε σχέση με το πρωί όταν ξυπνάς ;
    • Παρε το χρονο σου γτ το χρειαζεται η ψυχολογια πανω απ ολα. Κ γω σε φαση διαλλειματος ειμαι.πεταξα τεστ  ημερολογια χαπια κ ο,τιδηποτε με αγχωνε κ θα ζησω τ καλοκαιρι μ...το μυαλο πρεπει να φυγει να ξεφυγει κ ολα ερχονται στ χρονο τους
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...