Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geia και παλι!!

Κ εγω σε τετοια διαθεση ειμαι Ιουλια!Θελω να μεινω σπιτι,να χαζοκανω δουλειες,εφτιαξα γιουβρλακια...να κανω ενα γλυκο...θα ηθελα να θελω να σιδερωσω...! :P:D

Επισης εχω το θεμα με το καθισματακι κ τη ζωνη...μονο απο εσας εδω εχω "ενημερωθει"... :?:?:?:? Κ αν ειναι θα το παραγγειλω μεσω ιντερνετ αφου εχει δωρεαν μεταφορικα... ;)

Εγω σκεφτομαι να μαγειρευω αναλογα με το προγραμμα του παιδικου...μια χαρα ειναι!Επισης σαββατο ή κυριακη λεω να τρωμε εξω ή κατι απλο(μακαροναδα,ομελεττα κλπ),ή το χθεσινο :P κ την αλλη μερα να κανω κατι "υπερπαραγωγη" :P:P:P:P (παστιτσιο,μουσακα,λαζανια λαχανικων ή κιμα,)

Οποτε 2-3 φορες τη βδ κοκκινο κρεας,1-2 κοτοπουλο/ψαρι,1 λαχανικα,1 οσπρια κ μια ισως κατι απλο! :?

Α!Ουτε εμενα μου ειπαν κατι για λιστα...Δε νομιζω να μου πουν...αλλωστε αυτα τα 170 τι ειναι?!Ουτε ταιζουν μεσημεριανο,ουτε σχολικο εχουν!αποκλειεται να μου πουν! :roll:

Αργυρω γιατι πρεπει να ειναι 8 στο κρεβατι ο Μανωλης?για να κοιμαται 11ωρες???Εδω γελαμε!αμφιβαλλω αν εχει κοιμηθει 11ωρο η Αννυ! :lol::lol::lol:

Α!Σας ειχα πει το καλοκαιρι πως την αφησα 3 νυχτες στο χωριο κ ημουν χαλκιδικη με φιλες?Ε,εκεινες τις μερες κοιμοταν 12ωρο! 9-9 χωρις να ξυπνησει! :lol::lol::lol::lol::evil: η σκατιαρα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγψ δεν εχω κανενα προγραμμα φαγητου..

ανοιγω ντουλαπια,ψυγειο..κ μαγειρευω ο,τι μπορω! 8-)8-)8-)

καλα,καποιες φορες που εχουμε λαχταρησει ενα φαγητο,θα το προγραμματισω..ή απλα θα πεταχτω για τα υλικα τελευταια στιγμη! :lol::lol::lol:

μμμμ...μαλον κ εγω πρεπει να οργανωθω..

ψαρι τελικα,ασχετο!,παιρνω απο σταυρό!πρωι πρωι κατω στις βαρκες βγαζουν φρεκοτατα,σπαρταρουν ακομη στα διχτυα! :o:o:o

μα τί ωραια που ειναι τελικα εκει! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία ιδιωτικός είναι ο σταθμός?

Λογικά θα την πάρεις κι εσύ τη λίστα σου απλώς για τα μικρά είναι λίγο νωρίς :lol::lol:

Ούτε η αδερφή μου έδωσε λίστα στα δικα της παιδάκια γιατί ακόμη έχουν την προσαρμογή

Στον παιδικό τα δίνουν αργότερα τα υλικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bre Ιουλια θα εχει πολυ γελιο να ζητησεις καποια στιγμη απ'το Χ να μεταφερει τη δουλεια του στο σταυρο! :lol::lol::lol::lol::lol:

Κ εγω σαν κ εσενα μαγειρευα προ σταθμου! ;)

Μαρια λες ε???Θα περιμενω τη λιστα μου λοιπον!!! :lol:

Προς το παρον περιμενω κατι πραγματακια απο εφαρμ κ κατι παπουτσακια(για μενα! :lol: ) απο ασος!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω γιατι πρεπει να ειναι 8 στο κρεβατι ο Μανωλης?για να κοιμαται 11ωρες???Εδω γελαμε!αμφιβαλλω αν εχει κοιμηθει 11ωρο η Αννυ! :lol::lol::lol: ....

Για να μπορεί να ανταπεξέλθει στο πρόγραμμα του παιδικού και να μην κοιμάται όρθιος!!! :!:

ή είναι οκνηρός.....είναι σημαντικό να είναι ξεκούραστος το πρωί και να συμμετέχει εκεί με χαρά!!! :!:

και ως γνωστόν ο νυχτερινός ύπνος είναι ο σημαντικότερος!!! εκεί ξεκουράζεσαι.....αν κοιμηθεί στις 11 που λες και ξυπνήσει στις 6 το πρωί, είναι πολύ λίγο για ένα παιδάκι του σχολείου :!:

εγώ πάλι ούτε λίστα έχω

αλλά ούετ και μαγειρεύω :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

μαγειρεύει η μαμά μου :mrgreen:

καλά ρε μας δουλεύεις? :o:o:o η μαμά σου μαγειρεύει, τότε τι μας ρωτάς? :P:P:lol::lol::lol::lol::lol:

Ιουλία :D:D:D:D τι ωραία, πόσο το ζηλεύω αυτό που λες για τα ψαράκια......μου αρκεί και μόνο να πηγαίνω εκεί και να μυρίζω......μου αρέσουν πολύ πολύ πολύ τα ψάρια! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://koudounistra.gr/home.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1449&category_id=59

πώς σας φαινεται;με μια πρωτη ματια μου φαινεται εξαιρετικα βολικο..για πειτε..

δειτε αν εχετε χρονο κ το βιντεακι κατω απο την περιγραφη που δειχνει πώς χρησιμοποιειται..

αυτό να πάρεις, όπως βλέπεις έχει και όλα τεστς, ένδειξη "καλό" από όλους.......ένδειξη "πολύ καλο" δεν υπάρχει!!! :!:

και όπως δείχνει και το βίντεο, έχει το μαξιλαράκι, άρα είναι καλύτερο απο τις ζώνες του καθίσματος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

phga πηρα τα πραγματα απο το βιβλιοπωλειο....μας εφερε και το χαρτι 160γρ...χωρις τα τουλια 50 ευρω!

εεεεε κανα 5αρι θα κανει και το τουλι!

το χαρτι εκανε 9 ευρω το τεμ!

πηρα και το ρολο κοτοπουλο απο το χασαπη...

αυριο θα φτιαξω ρολο κοτοπουλο με μανιταρια και ρυζι πιλαφι!

θα το παρω στη δουλεια να το φτιαξω...αυριο εχω φουλ 8ωρο!

σημερα ψαροσουπα απο χθες...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρωτάω για να τα κάνω εγώ :P:P:P:P

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χαζή είσαι βρε? άσε τους άλλους να μαγειρεύουν και εσύ ασχολήσου με τα της ζαχαροπλαστικής!!! ;):P

που σου αρέσει κιόλας!!! ;)

πάω να σιδερώσω......

συμπεθέρα Αθηναία τι εννοείς θα το πάρεις στην δουλειά να το φτιάξεις? :o:o:o

μαγειρεύεις εκεί??? :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xa χα χα!αναστασακι σε πρόλαβα! :o:o:o:o

το εχω ηδη ζητησει απο τον χ...,μεταξυ σοβαρου κ αστειου..,

κ μεταξυ σοβαρου κ αστειου μου απαντησε πως κ στο χωριο του μπορει να μην εχει θαλασσα ,αλλα εχει κοντα ωραιοτατο ποταμι,τον γαλλικό ελεγε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οποτε..μενουμε εδω που ειμαστε αφου δε τα βρισκουμε στα χωρια! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βικυ ωραια ιδεα μου εδωσες για ρολο κοτοπουλο!μιαμ μιαμ!

εγω παλι τωρα με τον παιδικο κανω χειροτερα απο πριν,γιατι τρωει εκει κ οι ανθρωποι εχουν νορμαλ λιστες!π.χ. τεταρτη κ παρασκευη λαδερα ή οσπρια..

ε εγω κανω ψαρι ή κρεας σπιτι για να τρωει κ κατι διαφορετικο την ιδια μερα ο γιωργος!

εχθες δηλ. εφαγε φασολαδα στον παιδικο κ γλώσσες στο σπιτι! 8-)8-)8-)

ποτε θα δηλητηριασω μονο το παιδι μου δεν ξερω :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετάρτη Παρασκευή πάντα λαδερό ή όσπριο

είτε κάνω εγώ είτε η μαμά μου.

Βασικά :-? κάνουμε κι ένα πιάτο λαδερό-αλάδωτο για το Γ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετάρτη Παρασκευή πάντα λαδερό ή όσπριο

είτε κάνω εγώ είτε η μαμά μου.

Βασικά :-? κάνουμε κι ένα πιάτο λαδερό-αλάδωτο για το Γ :lol::lol::lol::lol:

και μετα του βγαζεις το λαδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααααααααααα!!!

Αργυρούλα γράφεις λες και μας γνωρίσες μόλις σήμερα. Ξέρεις πχ πως η Αννυ και ο Θοδωρής έχουν θέμα με τον ύπνο από τότε που γεννήθηκαν και δεν έχει να κάνει με την εκπαίδευση που λες. Συμφωνώ σαυτό που λες αλλά δεν είναι όλα τα παιδάκια έτσι ρε συ....

Την Ειρήνη αν την κοιμήσω το μεσημέρι δεν πάω να βαράω τον κώλο μου κάτω το βράδυ πριν τις 11 και χωρίς γκρίνια ΔΕΝ πρόκειται να κοιμηθεί....

Μαρία όλα τα φαγητά μου τα κάνω αλάδωτα. Ακόμη και τα λαδερά. :lol: Το λάδι το προσθέτω στο πιάτο ή μόλις κρυώσει το φαγητό. Μη γελάτε. Νόστιμα γίνονται. Στην ουσία είναι νερόβραστα αλλά τρώγονται!!! :lol::lol::lol:

Εμείς τρώμε 1 κοτ 1-2 ψαρι 1 κατσικι-αρνί 1 όσπρια 1 λαδερό . Αλλά δεν είναι στάνταρ. Πχ μπορεί να μην φάμε κοτόπουλο αλλά θα φάμε ομελέτα.

Βίκυ σε σκεφτόμουν προχθες που ξεκίνησες δουλειά... :?:?:?

Αφρο 7 το πρωί;;;;; Σκότωμαααααααααααααααααααα...

Ιουλία -Αναστασία στη 2-3 κατηγορια τη ζωνη του αυτοκ χρησιμοποιείς για να δεθεί το παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα ο.κ. για τη ζωνη αυτοκινητου,αλλα ειναι ασφαλης για τα παιδακια μας σε αυτη τη φαση;

εννοω..λεγαμε οχι στο μπουστερ..κ εριξα μαχη με τον χ. να καταλαβει κ τελικα..βαρεθηκε να διαφωνει κ με εκανε οτι συμφωνει! :lol::lol::lol:

αλλο το μπουστερ κ αλλο η κατηγορια 2-3,ε;; :roll::roll:

σε απλα ελληνικα..να το παρω αυτο που λες κ να δεσω με τη ζωνη του αυτοκινητου τον γιωργο;105 εκ.ειναι και γυρω στα 17-18 κιλα..

παω να κοιμηθω..μη γελάτε..οι αντρες κοιμηθηκαν εδω κ ωρα,ναι,ακομη κ ο χ. :shock: ,κ εγω κουτουλάω..

με επιασε σημερα η...χαζοανεμελια μου κ καναμε παρτυ με τον γιωργο!βαλαμε τερμα τραγουδια,με κορυφαιο το "σκα σου σου" :lol::lol::lol: κ χοροπηδουσαμε σα τα κατσικια για ωρες! :lol::lol::lol:

αφου μου λεει ο γιωργος στο τελος"μαμα εισαι πολυ καλη,πολυ σε αγαπάω"! :D:D:D:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

άι στο καλο με τις βλακειες μου ειχα παραμελησει το παιδι :twisted::twisted::twisted:

καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!! :D

Τελειώσα όπως θα διαβασατε και στο ΦΒ! :mrgreen: Κοιμηθηκα πολύ σήμερα!

Καλα χθες ένιωσα οτι πήρα πτυχίο! :D Να δούμε τί έκανα σε αυτή την εξεταστική... :mrgreen:

Νυστάζω πάλι. :| Παω για ύπνο!

Φιλάκια γκέρλς! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

ρε μαρια δε μαγειρευεις αλλα δε κανεις κ δουλειες στο σπιτι? :o:o:o:o

ιουλια καθε ποτε περνεις ρε ψαρι????????????θελω κ γωωωω..καλυτερα δε ειναι να τα περνεις εσυ (οποτε περνεις)κ αν μου τα δινεις σαββατο(απο καταψηξη/)

νατασα κλαυτερα δε ειναι????????????για πες....

νατασα ποτε θα πιουμε κοφι?γιαουρτι δηλ καλο χειμωνα ε?

αυτα διαβασα προς το παρον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα κατι παππουτσια το θοδωρη κ τα πηρα 1 μη πω 2 νουμερα μεγαλυτερα...φοραει 26 του βαζω κατι 27 δε του κανουν κ του πηρα 28 αλλα αλλο μοντελο..

κ τελικα ηταν μεγαλα..ε λεω οταν τα ειδα σπιτι θα μας βγαλουν ολο το χειμωνα...σκατουλες..δε εχει βδομαδα κ χαλασε το μπορστινο μερος..η πιοτητα ηταν χαλια η επειδη ειναι μεγαλα δυσκολευεται να περπατησει κ τα χτυπαει κατα λαθος :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σισσακι καλα αποτελεσματα...

νατασα τωρα τελευταια η ειρηνη εγινε ετσι...θυμαμαι παλαι βαρουσε 3ωρα μεσιμερι κ ταο βραδυ 10 κοιμοταν..

εγω ακομα το κοιμιζω μεσιμερι..κ ας κοιμαται βραδυ 11..με βολευει

ιουλια τι καλα που γεμισες τη μερα σου με το γιωργη μας..

πρωτοτυπο αυτο το καθισμα..

αναστασια ποτε θα κατεβεις στο εμπορικο?για πεςς

νατασουλα τι εγινε η ελενα καλα?

αφρο 7?δηλ τι ωρα θα ξυπναει?πφφφφφφφφφφφ

βικυ κ πληρωνεις που στελνεις το φαγητο στο φουρνο?

χθες βραδυ μετα της 11.30 ξερετε τι εφαγα? :oops:

2 πιτα λουκανικο χωρις πατατες..μισο πακετο μεγαλα φουντουνια κ μιση (μεγαλη σοκολατα0 :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα κορίτσια! :x

Σας διάβασα στα πεταχτά ελπίζω να είστε καλά, εμείς καλά είμαστε, έχω τραπέζι σήμερα απο χθες το βράδυ μαγειρεύω χαχα

Θουλάκι κ εγώ το έχω κάνει αυτο με τον Κώστα γενικά με τα νούμερα είμαι όλο λάθη, κ τα μεγάλα παπούτσια όπως το λες δεν γίνεται γιατι σκοντάφτουν.

Σισσάκι μπράβο κοριτσάρα μου, είμαι πολύ περήφανη ηια σένα, good job!

Νατάσσα καλά περνάω τα πρωινά μου, λίγες δουλίτσες και πολύ γράψιμο για τα δυο blogs. Περπατάω κιόλας, παίρνω ένα καφεδάκι απο έξω (δεν έπινα αλλά τώρα πίνω). Ηθελ ανα σε ρωτήσω τι κάνατε με τις κοτούλες που έλεγες, το ξεκινήσατε?

Συμπεθέρα πολύ ωραίο αυτο το boosterάκι

Εγώ τι να σας πω τώρα για πρόγραμμα διατροφής την εβδομάδα, κάνω κ εγώ λίστα για μια εβδομάδα γιατι πηγαίνω σουπερ μάρκετ μονο μια φορά την εβδομάδα και όχι παραπάνω. Εγώ στο πρόγραμμα έχω σίγουρα δυο μέρες όσπρια αλλά αυτά μπορεί να συνοδεύονται με ψάρι ή κρέας. Ψάρι 2 φορές την εβδομάδα επίσης, Ζυμαρικά μια φορά την εβδομάδα, ρύζι μια φορά την εβδομάδα, κοτόπουλο 1 φορά την εβδομάδα και σίγουρα κόκκινο κρέας μια φορά την εβδομάδα (κεφτεδάκια κτλ). Το πρόγραμμα με βολεύει για τα ψώνια περισσότερο. Γιατι κατα τα άλλα αλλάζω τις μέρες.

Ιουλία μπράβο σου κοριτσάκι μου που παίζεις τόσο πολύ με τον μικρό, ε κ εγώ κάτι κάνω αλλά όχι τόσο πολύ..

Φιλάκια κοριτσάκια μου :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...