Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα το σκοτώσω το μικρό ...ανέβηκε αανω στο τραπέζι της κουζίνας και πήγε στον καφέ μου έβαλε τα χέρια μεσα και έγλυφε!!!! Του έβαλα μια κατσάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://koudounistra.gr/home.html?page=s ... gory_id=59

πώς σας φαινεται;με μια πρωτη ματια μου φαινεται εξαιρετικα βολικο..για πειτε..

δειτε αν εχετε χρονο κ το βιντεακι κατω απο την περιγραφη που δειχνει πώς χρησιμοποιειται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ετελείωσα, εσυνεχίζω.. :P:P

Χαχαχα Αφρο απο τις προάλες ήρθα σπίτι αφου άφησα τον μικρό στο σχολείο και άνοιξα την τηλεόραση, έκανα δουλειές, έπλυνα πιάτα, έκατσα να χαζεύψω το περιοδικάκι μου και σε καμια ώρα λέω.. «Θεε μου! Δεν είναι εδώ και εγώ βλέπω Mike the Knight! Χαχαχα :lol::lol:

Μαράκι το θυμάμαι βρε ότι σου αρέσουν τα γλυκά, ποιος μπορεί να ξεχάσει εκείνη την ιστορική φωτο προφιλ με τους λουκουμάδες και την τουρτίτσα Hello Kitty ή τα μπισκοτάκια σου? :D

Ιουλιάκι τουλάχιστον ξεκαθάρισε το τι ήταν το καφέ.. Συνελθε κοριτσάκι μου, αν το θέλεις θα γίνει. Μόνο αυτο θα σου πω και θα σου δώσω φιλάκι και αγκαλίτσα να μην στεναχωριέσαι πουλάκι μου. :x:x Εγώ να δεις τι σκέφτομαι και με αυτό που πέρασα. :(

Συμπεθέρα θέλω ν απάω Εφεσσο εκεί έμενε η γιαγιά μου μέχρι την Μικρασιατική Καταστροφή αλλά δεν ήταν απο εκεί, ήταν απο τα Κυθηρα.

Χρυσα πολύ ωραία τα πραγματάκια. Ρε συ και ο Κώστας μου δεν ειναι και το πρώτο μπόι αλλά μικρά είναι ακόμη. Μου θυμίζεις την πεθερά μου και την μάνα μου που ανησυχούσαν για τους γιους τους ότι θα είναι κοντοί και έχουν γίνει μια χαρά παλικάρια. Εγώ δεν ανησυχώ..

Χαχα, Αναστασία το θυμάμαι το Μάρθα Βούρτση, κ αν το θυμάσαι κ εμένα έτσι με φωνάζανε μικρή.Πραγματικά έχεις δίκιο, ο μπαμπάς έφτεγε το πρωί. Και ο δικός μου κάνει κάτι τέτοιες βλακείες αλλά όχι για το σχολείο. Ο Κώστας τρελαίνεται να πάει στο σχολείο (ακόμη).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελενάκι έχεις δίκιο, το θυμήθηκα με τα κοινόχρηστα.

Αν κάνεις κανονική βουτυρόπαστα μπορείς ναι και στο άσπρο γλάσο, κάντο πιο πηχτό (με περισσότερη άχνη) και βάλε χρώμα, σταγονίτσες και καλό ανακάτεμα να δεις. Πάντως τα περισσότερα τρελαίνονται γαι την σοκολάτα, θ αμπορουσες να κάνεις αυτό και απλά απο πάνω να διαλέξεις διάφορες τρούφες, ζαχαρες, διακοσμητικά ζαχαρωτά και λοιπά.

Νατασούλα μπράβο κοριτσάκι μου για τον γύψο, σιδερένιο το Ελενάκι! Θα δεις θα ξεθαρέψει πολύ γρήγορα, λίγες γκρινίτσες θα έχετε στην αρχή και είναι απολύτως λογικό αλλά θα της περάσει πολύ γρήγορα! Πωπω κρίμα για την τενοντίτιδα ρε συ, διάβασα πρώτα ότι όλα καλά και μετά διάβασα το δεύτερο μηνυμα.. Ελπίζω να μην χρειαστείς τις ενέσεις, να περάσει.

Αχ και εγώ πρέπει να αγοράσω γαλότσες για τον Κώστα. Οχι τιποτα άλλο θα πιάσουν τα χιόνια (λέμε τώρα) και δεν θα έχουμε τι να βάλουμε.

Λοιπόν να σας πω τα δικά μας, πήγαμε χθες στο μπάρμπεκιου των δασκάλων στο σχολείο, ωραία περάσαμε φάγαμε, παίξαμε, πήγαμε στην τάξη, μου έδειξε ο Κώστας το μέρος του με το ονομά του που αφήνει την τσάντα και το μπουφάν του, που έχει ενα πουλάκι και το ονομά του επάνω. Μετά μου έδειξε το σημείο πουτους διαβάζει παραμύθια και το σημείο που κάθεται στο χαλάκι, τοκίτρινο σημείο. Ηταν τρομερά ενθουσιασμένος λες και είχε πάρει έκσταση χαχαχα, μου έδιξε την βιβλιοθήκη, τα παιχνίδια όλα! Μέσα στην τάξη έχει κ εέν απίνακα με τα γεννέθλια όλων των παιδιών της τάξης και ο δικός μου είναι το πιο μικρό παιδάκι αφού είναι γεννημένος 12/12.. Μίλησα με την δασκάλα μου είπε ότι γενικά δεν έχει κανένα θέμα μαζί του αλλά λέει δεν μπορεί να βάλει μονος του το μπουφάν του!! :shock::?:lol: Ε ναι το ξέρω της είπα, δεν μπορει μόνος του.. Εσας το βάζουνε μονα τους? Πρέπει να κάνουμε practice. Και επίσης ότι όταν τρώει δεν μαζεύει το φαγητό του στο lunchbox του, ε βέβαια είναι συνηθισμένος να τρέχω εγώ να του τα μαζεύω... practice practice practice θα έχουμε απο εδώ και πέρα στο σπίτι.. Κάθε Πέμπτη φέρνουν κ ένα βιβλίο απο την βιβλιοθήκη το οποίο πρέπει να διαβάζουμε εδώ στο σπίτι, έφερε χθες΄το πρώτο του και το διαβάσαμε..

Ε αυτά... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρη που να ξέρουν τα παιδιά ...

εμένα η Ι όταν κάνει κακά δε σκουπίζεται μόνη της είναι και σιχασιάρα :mrgreen:

οπότε θα κάνουμε πρακτις να σκουπίζεται καλά μόνη της..

Σιγά σιγά όλα θα τα μάθουν...

Έτσι όπως τα περιγράφεις μου θύμησες το σχολείο των κοριτσιών ;)

και το κίτρινο χαλί μου θυμίζει την αδερφή μου την παραμυθού :D

κι αυτή στο σχολείο που δουλεύει έχει χαλί και βάζει κάτω όλα τα παιδάκια και λέει παραμύθια :D

Και η Ι θα δανείζεται ένα βιβλίο κάθε εβδομάδα και το ΣΚ πριν το επιστρέψουμε θα ζωγραφίζει όσα της έμειναν από το βιβλίο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα Καναδή θα το μάθει και αυτό βρε.....η Ρ. μόνη της βάζει, βγάζει μπουφάν, μόνη της βάζει βγάζει παπούτσια....αλλά είναι και το παιδί....όλα θα γίνουν μην ανησυχείς......αλλά να του πεις να συμμαζεύει στο σχολείο!!! :lol::lol::lol::lol:

κοίτα θέλω γαμπρό που να κάνει δουλειές!!! :P:lol::lol::x

γιατί να μαγειρεύει σίγουρα θα ξέρει!!! ;):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης να πω ότι τα 2α πάντα είναι πιο ανεξάρτητα από τα πρώτα.....θέλουν να τα κάνουν όλα μόνα τους :);)

Ιουλία αύριο θα δω το κάθισμά σου! ;)

να σου πω ότι εγώ για περίπου ένα χρόνο απογοητευόμουν κάθε μήνα.....και αυτό αύριο θα το συνεχίσω! ;)

Καληνύχτα σας :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το σκοτώσω το μικρό ...ανέβηκε αανω στο τραπέζι της κουζίνας και πήγε στον καφέ μου έβαλε τα χέρια μεσα και έγλυφε!!!! Του έβαλα μια κατσάδα!!!

Eσείς μια χαρά περνάτε ρε!!!

Εγώ τί να πω που την βρήκα πάνω από τη χέστρα να πασπατεύει ένα ζεστό κουράδι που μόλις είχε εξέλθει από τον πωπό της Ε;;;;;;;;;; Ε;;;;;;;;;;;;;

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία μου πρέπει να χαλαρώσεις ρε συ...

Έλααααααα!!!! Όλα καλά! Θέλει να βγει ντάλα καλοκαίρι το νινί καλέεεεεεεε!!!!

Όσο για το κάθισματάκι αν έχεις isofix δες αυτό http://www.skroutz.gr/s/1796946/BeSafe- ... 3-Fix.html

Αν οχι δες το Χ2. Το έχω δει live και το θεωρώ κορυφαίο. Αυτό θα είναι το επόμενο της Ε!

Μαρία βρουυυυυυυυμ βρούυυυυυυυυυυμ!!!χαχαχα

Ερη τί ωραία που τα λες για τον Κωστάκη!!!! Τα πρωινά εσύ τι κάνεις;;;; Μαγειρεύεις;;;; Ρε συ έκανα τις προάλλες μπεκάτσες στη γάστρα με βούτυρο -πορτοκάλι και έγιναν μούρλια!!! Θέλεις συνταγή;;;; Στον καναδά έχει μπεκάτσες;;;;;;;χαχαχα :lol::lol::lol:

Θου γιαούρτι να πάρω;;; Το κατσικόγαλο τέλος για 3-4 μήνες. Εμβολιάζουν τα ζώα τώρα και τους σταματάνε το άρμεγμα.

Αναστασία η αντίδραση του Α μου φέρνει στο μυαλό το εξής. Είσαι πάνω από έναν βαριά τραυματισμένο και αντί να τον βοηθήσεις τον ρωτάς αν πονάει. Γκάφα μεγάλη. Θα τα πούμε εκτενέστερα και κατ ιδιάν!

Νατασούλα πολύ χάρηκα με το Ελενάκι!!!! Χ'ίλια μπράβο! Να στρώσει τώρα και να το συνηθίσει. Η πληγή της πονάει; Κάλτσα μπορεί να βάλει;;;;;

Έλενα απαράδεκτο το σκηνικό με την Ε. Φούντωσα μόνο που το διάβασα..... Ελπίζω να μη επαναλυφθεί. Γιατί να είναι κάτι παθολογικό; Συνήθως η νυχτερινή ενούρηση θεωρείται ανωριμότητα.

Ξεχνάω πολλές από εσάς αλλά σήμερα τα μυαλά είναι πάνω από το κεφάλι μου.!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μας χρωστούσαν , μας πήραν και το βόδι που λένε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Βρε καλως το Νατασακι!!!Ασωτη κορη χαθηκες(απο εδω!)

Κ εγω αυτο το καθισματακι θα αγορασω!Και ενω ελεγα πως θα το κανω σε λιγους μηνες,αποφασισα να

το παρουμε τωρα μπας κ νιωσω περισσοτερη ασφαλεια γιατι με το 2ο(φθηνο) τρεμει η καρδια μου...

Αλλα με ειχατε προβληματισει με το αν εχει δικη του ζωνη ή οχι..

Νατασακι εσυ τι λες γι'αυτο?

Νατασουλα τι ευχαριστα νεα!!Αντε να βγουν τελειες κ οι ακτινες!

Πηρα τα βιβλια των αγγλικων μου! :D:D:D:D 2 βιβλια 80 ε :lol::-o:-B#-o

Η Αννυ ξερει να βαζει το μπουφαν της....αναποδα!σαν ζουρλομανδυα! :lol::lol::lol::lol::lol::P:P Ελα μωρε...παιδακια ειναι...δεν αγχωνομαι...εδω δεν ξερει να κανει ποδηλατο! :o:lol: Αλλα λογικο δεν ειναι?αφου δεν κανει practice!!!xaxa

Χθες συζητησα κ με τη δασκαλα της λιγακι για το πρωινο μας θεμα!Μα ποσο σουπερ ειναι???Μου ειπε ΦΥΣΙΚΑ πως ο σωστος χειρισμος ειναι αυτος που προτεινα εγω στον μπαμπα της! :D8-):D

Επισης παιρνω το πιοοοοο γλυκο μου χαμογελο κ ναζι και τη ρωταω αν θα μπορουσα καποια μερα να τη δω εν δρασει!!!Κ εκεινη παιρνει επισης το γλυκοναζιαρικο χαμογελο και λεει "ΟΧΙ" :lol::lol::lol::lol::lol::lol: γελουσαμε κ οι 2!Μου ειπε πως δε γινεται γτ αν το θελει η καθε μαμα τοτε ξεσηκωνονται τα παιδια.μπορει οχι η Α αλλα καποια απο τα υπολοιπα δεν ειναι κ τοσο ευκολα στο να μεινουν κλπ!

Να δειτε ποσο χαρουμενη ηταν η Α οταν πηγα κ την πηρα!Οχι επειδη θα εφευγε!γενικα ελαμπε!κ τη ρωτουσε κατι η δασκαλα για τα τραγουδακια κ καναν αστειακια για κατι χταποδακια κ ξεκαρδιζοταν το μωρο μου! :D:D:D:D:D:D:D Βρωμουσε κ ψαριλα! :lol::lol::lol: Και χαιροταν που οι αλλοι ειχαν κοτοπουλο ενω αυτη ψαρι! :lol::lol::D:D:D:D:D Τι ηδονη θεε μου να χαιρεται για τετοια! :lol::lol::lol::lol::P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τί να πω που την βρήκα πάνω από τη χέστρα να πασπατεύει ένα ζεστό κουράδι που μόλις είχε εξέλθει από τον πωπό της Ε;;;;;;;;;; Ε;;;;;;;;;;;;;

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick: Δεν υπαρχει αυτο το παιδι!!!!!!Ποσο το αγαπαω αλλα....ποσο αναρωτιεμαι ποτε την εχεις απολυμανει καθε φορα που την αγκαλιαζω! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!

Νατασα....;απλα δεν υπαρχει η κορη σου!

τι πρακτισ κα ξεπαρκτισ ....παιδακια ειναι!

η Μ-Ι οκ σκουπιζεται στην τουαλετα ...αλλα οχι καλα...βεβαια εξαρταται τι εχει κανει...!

τωρα στο σταθμο θα δουμε!

ξερετε ποια η διαφορα των γραμμαριων στα χαρτια Α4?

μας ζητα των 160 γρ...

στα βιβλιοπωλεια μας εδω εχει των 80 γρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!!

νατασακι αυτο το καθισματακι που εβαλες δεν εχει ζωνες..δε λεγαμε οτι πρεπει να εχει;; :roll::roll::roll::roll: ξεκαθαριστε να παω να το παρω τωρα που το πηρα αποφαση! :geek::geek:

αναστασακι εννοειται πως ο δικος σου τροπος ειναι ο σωστος κ οχι του α..,αλλα τετοια λαθη γινονται..αρκει να μην επαναλαμβανονται! ;)

τη φανταζομαι την αννυ!ημουν σιγουρη οτι θα ξετρελαθει με το σχολειο!τη θυμαμαι κ στο κοπερτι! :D:D

αστερακι λαμπερο ειναι κ κοριτσακι ολο χαμογελο κ χαρά!η φιλη που μου ταιριαζει! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλη αρχη στα αγγλικα! :):):)

νατασα ειναι απαιχτη η δαναη! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τωρα πια δε σου φαινονται αμελητεες λοες οι κλασικες σκανδαλιες;;μη σου πω κ ξενερωτες! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)8-)

ερη ξερω κοπελα μου..θυμαμαι τα δικα σου :(:(

μη χανεσαι,πολυ χαιρομαι που σε βλεπω εδω κ παλι! :):)

θου δεν ειχα τιποτα σιγουρο,αν ειναι δυνατον..το αντιθετο μαλιστα..απλα οταν η πραγματικοτητα σε προσγειωνει,μια κρυαδα την παιρνεις..

καλο σ.κ. σε ολες! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βυκη το 160 είναι πιο χοντρό σαν χαρτόνι

πάνε τζαμπο

Ο Μ μου έφερε χθές τις ζωγραφιές του και τα χεράκια του σε ενα χαρτί κιι είναι πολύ περιφανος! Τα χεράκια του τα βάλαμε στο ψυγείο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πήρα τηλέφωνο η πρωινή συνοδός του Μ να μου πει τι ωρα θα περνάει το πρωί το λεωφοριο .....7,05!!! Πολύ πρωί!!! :o:shock: λογικό όμως γιατι ο δρόμος μου είναι πέρασμα πρός τα πάνω νίκαια κερατσίνι ....θα κανει πολύ ωρα να πάει σχολείο για να πάρουν και αλλα παιδάκια .....εύχομαι να ξανά κοιμάται .....

Τωρα περιμένω τηλέφωνο απο την μεσημεριανη συνοδό να δούμε τι ωρα θα είναι πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Είμαι με τη Φ σπίτι

Η Ι είναι με τη μαμά μου αγορά για ψώνια, ο Γ με ένα φίλο του πήγανε παραθαλάσσια να βρούνε ξύλα για εικόνες κι εγώ προσπαθώ να συμμαζέψω λίγο αλλά βαριέμαι :roll::roll::roll:

Μάλλον θα σιδερώσω...

Αφροδίτη τα χεράκια της έκανε και η Φ και τα έχουν κρεμάσει στο σχολείο μαζί με άλλες ζωγραφιές 8-)

Είναι λίγο πρωί αλλά φού δε γίνεται αλλιώς :? ελπίζω το μεσημέρι να έρχεται νωρίς τουλάχιστον...

Τη Δευτέρα θα πάω κι εγώ τα υλικά για την Ι στο σχολείο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο ειναι οντως νωρις..αλλα θα το συνηθισει γρηγορα! ;);)

τί καλα για τις ζωγραφιες κ τα χερακια! :D:D:D

ποσο πολυ θα χαιρεται ο γλυκουλης τωρα που θα κανει τοσο ομορφα πραγματα εκτος σπιτιου! :):):):):):):):)

εμας δε μας ζητησαν απο τον παιδικο υλικα,ουτε λιστα μας εδωσαν ακομη..σε ολους ζητουν; :roll: θα ρωτησω την τριτη που θα τον παω εγω..

εμενα ο γιωργος με ακυρωσε ως μαγειρισσα! :twisted::twisted::twisted:

μου λεει εχθες"μαμα μαγειλευει πολυ ωλαια η μαγειλισσα"εφαγα ολα τα καλοτακια μεσα στη φασολαδα"! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

στο σπιτι τα παταω στο ζουμι να μη τα βλεπει κ τωρα μου τα παρουσιαζει ως το τοπ εδεσμα! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κ οντως η δασκαλα του ειπε στην πεθερα οτι εφαγε ολη τη φασολαδα μαζι με τα καροτακια μεσα! :shock::shock::shock::shock:

Σημερα δε θελω να κουνηθω καθολου απο το σπιτι..κανω δουλειες σιγα σιγα κ καθομαι..

νομιζω οτι βγαζω παλι παρασιτικη κνηφη,ειχε περασει κ η παναγιωτα καποτε..δεν ξερω αν θυμαστε πρππερσι που τα λεγαμε..

ε...προς το απρον κανω πλυσεις με χαμομηλι κ βαζω κεραλοιφη μολις αρχιζει η φαγουρα..

αν ως τη δευτερα δε δω βελτιωση,βουρ για νοσοκομειο δερματικων..

εννοειται ταυτοχρονα απολυμαινω το σπιτι.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία για τη Φ δεν μας έδωσαν λίστα ακόμη, μόνο στα νήπια έδωσαν

Στον παιδικό δίνουν πιο μετά, έτσι κι αλλιώς έχουν αποθέματα για να κάνουν εργασίες..

Στα μικρά η προσαρμογή κρατά πιο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδιά έχω θέμα

τι τρώμε όλη τη βδομάδα?

έχει κολλήσει ο εγκέφαλος μου..

εχετε κάνει εβδομαδιαίο πρόγραμμα διατροφής? Πείτε καμιά ιδέα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία εγώ είχα κάνει εβδομαδιαίο πρόγραμμα πιο παλιά, το είχα εκτυπώσει και το τηρούσα :D;)

μεγάλη ευκολία, φυσικά αν την μία Δευτέρα είχα π.χ ψάρι την επόμενη το άλλαζα για να μην φανεί βαρετό!!

είχα βάλει 2 φορές την εβδ. ψάρι, 2 κοτ., 1 μοσχ. και 1 ή 2 όσπρια-λαχανικά!!! :)

φτιάχνεις και τα συνοδευτικά ........ ΄σου το προτείνω να το φτιάξεις και δεν θα ανναρωτιέσαι ξανά!! ;)

Η βραδυνή ενούρηση ευθύνεται στην έλλειψη παραγωγής μιας ορμόνης η οποία είναι υπέυθυνη για το αν αντιλαμβανόμαστε τα ούρα ή όχι......2 τινά μπορούμε να κάνουμς

1. ή ν απάμε στον γιατρό να μας την δώσει σε ενέσιμη μορφή ή

2. απλά περιμένουμε πότε θ ατην παράγει ο οργανισμός

η πρώτη περίπτωση, αν θυμάμαι καλά, δεν ενδίκνυνται από κάποιους γιατρούς γιατί δεν είναι και κάτι το φυσικό και ίσως έχει και παρενέργειες.....πάντως είναι μέχρι τα 7 έτη!!!.....

ίσως να ισχύει και την διάρκεια της ημέρας......σε κάθε περίπτωση καλό είναι να συμβουλευόμαστε τον παιδίατρο! ;)

΄χθες πήγαμε και εμείς για να ρίξουμε μια ματιά για κάθισμα για την Ρ., γιατί αυτό που έχει είναι μέχρι 18κιλά και η Ρ. είναι 18 κιλά!!! :? ....αλλά όταν φτάσαμε το μαγαζί έκλεινε σε 3 λεπτά, πότε και δνε μπήκαμε......ε και μια φτάσαμε ως εκεί, πήγαμε στο ΙΚΕΑ που ήταν δίπλα!!! ;):lol::lol::lol::lol::lol:

εγώ εμπιστεύομαι την ADAC - Λενάκι την ξέρεις - όσον αφορά στα καθίσματα.....θα εκτυπώσω τα τεστς που έχουν κάνει και αναλόγως θα πράξουμε.....

τι είναι η ADAC: είναι automobil club το οποίο κάνει τα κρας τεστς και όχι μόνο....είναι το μεγαλύτερο και αξιόπιστο στην Ευρώπη.....εκεί λοιπόν διάβασ και για τα παιδιά στις μοτοσυκλέτες, έλεγε, λοιπόν, ότι απαγορεύονται παιδιά κάτω των 7 ετών να ανεβαίνουν σε μοτοσυκλέτα ή παιδιά κάτω των 1,50εκ, διότι τα πόδια τους δνε φτάνουν στα πετάλια και υπάχρει κίνδυνος να μπλεχτούν στις ακτίνες!!! και φυσικά το κράνος!!! :!::!:

επίσης μπούστερ μόνο όταν το παιδί είναι 1,50εκ!! :!::!::!:

αυτά.....

Νατάσα πώς πήγε η προβολή? δεν μας είπες? :?:

Αναστ. μπράβο στην Α., όλο περηφάνια θα είσαι!! :D:x

Αφρο 07.00?, θα πρέπει να κοιμάται νωρίς το βράδυ, τι ώρα κοιμάται τώρα?

να σου πω ότι το αργότερο 20.00 πρέπει να είναι στο κρεβάτι του!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...