Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

Εγω ειδα την ταξη του στην ξενάγηση μονο. Να μπω δέν γινεται γιατι τον παει κ τον φέρνει το σχολικό αλλα γενικα απαγορεύουν. Οι γονεις περιμενουν τα παιδια σε ενα διάδρομο εξω απο την πύλη κ μπαίνει κανεις μεσα. Επισης για να πάρεις το παιδι εχεις ειδικη ταυτότητα με τη φωτογραφια κ τσεκαρουν καθε φορα. Δηλώνεις δυο ατομα στην αρχη της χρονιάς καυτά μονο επιτρέπεται να πάρουν το παιδι. Το κανουν για λογους ασφαλείας, για απαγωγές κλπ...αν κ οκ δέν ειναι πια κ τοσο επικίνδυνα..νομιζω :?

Ομως μαλλον απο Δεκέμβριο το χαιρεταμε το σχολειο μας δυστυχως...Μαλλον θα μετακομίσουμε τελικα αλλου..αρχιζει κ ξεκαθαρίζει το επαγγελματικό...κ εκει που θα παμε, ουτε ακριβά σχολεια ουτε πολυτελειες...επιστροφη στις ρίζες :geek::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κούλια είναι πολύ καλός παιδικός και η διευθύντρια παρά πολύ καλός άνθρωπος, και η δασκάλα του που της έχω μιλήσει 3 μέρες τωρα είναι πολύ γλυκιά κοπέλα ...πιστεύω οτι η υπερεβαλε η μαμά που πήγε η ήταν μια κακιά στιγμή.

Δεν έχω τιποτα αρνητικο στο μυαλό μου ....και ο Μ λέει τα καλύτερα για την δασκάλα του και ας του λέει 5 φορές κατι για να το κανει (το έμαθα σήμερα απο την ίδια οτι πρέπει να του λέει κατι 5 φορές για να την ακούσει αλλα είναι καλό παιδι) της είπα οτι δεν έχει ξανά πάει παιδικό και θα αρχίσει να την ακούει σε λίγες μέρες.

Ξου την πρώτη φορά που πήγα πήγα τον Μ για προσαρμογή δεν τον είχα δει πριν .....δεν είχα κατι να δω δενβεχω περιέργεια πως είναι η εθουσα έχει φωτο και στο ιντερνετ και είναι πολύ γνωστό εκπεδευτριο δεν θα έχει τιποτα άσχημο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραν πού θα πατε; :roll::roll::roll:

κ εμεις εχουμε συμπληρωσει λιστα με 3 ατομα κ αριθμουα ταυτοτητας,που θα μπορουν να παραλαβουν το παιδι εκτος απο εμας..αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη οτι θα ζητησουν οντως ταυτοτητα αν παει καποιος αλλος :roll::roll:

μια φορα παντως που πηγε η ξαδερφη μου να παρει τον ανιψιο μου,ειναι στο ιδιο σχολειο με τον γιωργο,σε αλλη ταξη,κ ο γιωργος ηθελε να παει μαζι τους κ εκεινη πηγε να τον παρει,χωρις να με εχει ρωτησει,δε τον αφησαν..ευτυχως..κ ρωτησαν μετα την πεθερα,αλλα ,ευτυχως παλι,τους ειπε να μη δινουν το παιδι σε κανεναν αλλον εκτος απο την ιδια κ τα ατομα που εχουμε στη λιστα :roll::roll:

μπα θου,οχι καλε! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλάκα πλάκα έχω δει ρεπορτάζ γι ααυτά τα έντομα που τρώγονται και είναι μάλιστα πουλύ υγιεινά!!! :o:o:o

και υπάρχει και εστιατόριο στην Ευρώπη (ίσως εδώμ δεν θυμάμαι) που τα σρβίρουν, είναι ντελικατέσεν!!! :roll::roll:

εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να φάω ακόμη και εκατομμύρια να μου έδιναν!!! :roll:;)

Αφρο και μένα μου κάνει εντύπωση που δεν σου έκαναν ξενάγηση στον παιδικό!! :? γιατί? έχουν κάτι να κρύψουν? :?:

και εμείς εδώ συμπληρώσαμε χαρτί ποιός θα παίρνει την Ρ. δλδ μόνο εγώ!!! :roll::roll:

και στο δημοτικό του Λ. ο άντρας μου υπέγραψε χαρτί που έλεγε ότι ακόμη και να τελειώσουν νωρίτερα να μας τηλεφωνήσουν, να μην τον αφήσουν να φύγει μόνος του! :?

ρε Αφρο τι βιβλία διαβάζεις καλέ!! απαπαπαπα

Ιουλίαααα πες αλεύρι ο αγόραρος σε γυρεύει!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έντομα;;;;;;; :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:[smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif]

Παναγία μου.... :?:?:?:?:?:?:?

Φραν δηλαδή εισπνεόμενα έπαιρνες και το πρώτο τρίμηνο;;;; :roll::roll::roll:

Που θα πάτε;;;Για που το κόβεις;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Τζούλια κι εμείς όταν κάναμε τα χαρτιά στον παιδικό δηλώσαμε μόνο τις 2 γιαγιάδες....Η πεθερά μου την πρώτη φορά πήγε με ταυτότητα....Τη Δευτέρα το πρωί την πήγαμε την Ιω σχολείο μαζί με τη μάνα μου...Το μεσημέρι πήγε η μανα μου να την πάρει και της είπαν ότι δεν σας εχουν δηλώσει.... :shock::shock::shock::shock::shock: Εγώ ήμουν σίγουρη ότι την είχαν δηλώσει...Και με πήραν τηλ να με ρωτήσουν...Παρόλο που την είχαν δει το πρωί.... :?:?:? Και τους είπα να της τη δώσουν και την έδωσαν...Με ταυτότητα πάντα...

Εγώ πάντως λέω ότι είσαι γκαστρούλα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αρτζι αύριο πάτε στο αγρόκτημα;;;; :roll::roll::roll:

Αφρο κι εμάς πέρυσι μόνο στην ξενάγηση μας είχαν δείξει τις αίθουσες.... :?:?:?:? Τις ελάχιστες φορές που πήγα να την πάρω εγώ, επειδή ερχόταν με σχολικό, στην πόρτα μου την έδιναν... :?:?:?:? Δε μου άρεσε, αλλά οκ....Φέτος μπουκάρουμε κανονικά μες στην τάξη... :lol::lol::lol:

Θουυυυυυ τι νεα ρε;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ όχι την δευτέρα 8-)

αλλά σήμερα πήγα πάλι με το ποδήλατο από άλλο δρόμο, μάλλον τον δρόμο που θα πάμε, για να δω την διαδρομή!!! :lol::lol::lol:

μάλλον θα αγοράσω κανένα φρουτάκι βιολογικό από εκεί!!! 8-)

καλά όταν το είπα στον Λ. δεν του πολυάρεσε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ την είχα διαβάσει πέρυσι αυτή την ιστορία και είχα συγκλονιστεί.... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Γι'αυτό δεν πρέπει ΠΟΤΕ τα παιδιά χωρίς κάθισμα στο αυτοκίνητο..... :evil::evil::evil::evil::evil:

Και σκέφτομαι τον πεθερό μου που λέει "τι θα πάθουν;;;Τι με πέρασες;;;Δεν ξέρω να οδηγώ;;;;" και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.... :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πω μολις οριστικοποιηθεί...τουλαχιστον θα εχω δουλεια....

Αργυρω τα έντομα ειναι πολυ υγιεινά κ δέν εχουν κινδύνους. Το Λαος θελει να τα καθιερώσει ως συμπλήρωμα διατροφής και επισήμως αφου ετσι κ αλλιως τα τρωνε ηδη...

Θα δοκιμάσω κ θα σου πω...

Γωγω δέν θυμάμαι ποτε επαιρνα...σιγουρα ειχα παρει τον 5o k 6o μηνα κ μαλιστα πολλα γιατι ειχα πάθει βρογχιτιδα...κατι πρεπει να ειχα παρει κ το πρωτο τρίμηνο, γενικα μου τα έδιναν διοτι αν δέν μπορεις να αναπνευσεις ειναι χειροτερα για το μωρο...και μαλιστα ειχα παρει κ εισπενομενη κορτιζονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εκλαψα!

Γωγω αυτο το λενε παρα πολλοι...και ακομα πιο πολλοι το πρατουν...στο περιβαλλον μου...ολοι εκτος απο την μια φιλη μου...και φυσικα ολες εσεις!

οταν λεω κατι ..με κοιτουν ετσι :shock::shock::shock::shock::shock:

τωρα τελευταια εχω σταματησει....γινομαι κουραστικη!

με εβαλε σε σκεψεις η κουβεντα που μου ειπε ο αστυνομικος!

απο εδω και περα ...αν βλεπω παιδια χωρις καθισματα η αυτο που βλεπω και με πιανει σφιξιμο ειναι τα παιδια σε μηχανακια... και στο δρομο αστυνομικους(τους εχουμε καθημερινα) θα καρφωνω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα μου δεν διάλεξα να τους κάνω μαθήματα μαγειρικής.. ίσως του χρόνου.. ντρέπομαι για την προφορά μου.. :oops:

Συμπεθέρα τα χαρτιά ακόμη τα περιμένουμε! :o Τι να πω.. Ρώτησα κ εμαθα είναι φυσιολογικό λέει έχουν πάρα πολλές αιτήσεις.. Στο περίμενε είμαστε και δεν μπορουμε να κουνηθούμε aπο την χώρα... :?

Αχ βρε Νατάσα πολύ στεναχωρήθηκα με την Έλενα, ελπίζω όαλ να περάσουν γρήγορα. Να έχετε τα πιο θετικά νέα την Παρασκευή.

Ιουλία μπορεί να μην είναι και τίποτα.. να αλλάζει ο κύκλος σου ή να είναι σημάδι εγκυμοσύνης!

Παναγιωτάκι μου αγαπημένο σέυχαριστώ πολύ! :x:x:x Δεν ξέρετε πόσο μου έχετε λείψει.. πολλές φορές κάθομαι και σκέφτομαι την τελευταία μέρα που ήρθατε να με αποχαιρετήσετε .. :x:x:x

Ελπίζω μέχρι το Πάσχα να έχουν γίνει τα χαρτιά μου και να έρθω επιτέλους, δεν αντέχω άλλο!

Αχ Λενάκι περαστικά ρε συ με την ουρολείμωξη! Και γιαούρτια νομίζω πρέπει να τρως. Εγώ την τρέμω, δεν την έχω πάθει ποτέ αλλά δεν ξέρω μου έχει κάτσει στο μυαλό ότι πονάει και έχω ακούσει ότι αν την πάθεις μια φορά μετά είσαι επιρρεπής..

Αφρο μπράβο για τα κιλάκια! Κ εγώ έχω χάσει και δεν ξέρω γιατί, τρώω τον άμπακα απλά τώρα που πάω τον μικρό στο σχολείο ρίχνω και ενα περπάτημα καθημερινά κανα μισάωρο. Ισως αυτο.. ξέρω κ εγώ..

Σταμάτάω εδώ αλλά θα διαβάσω και τα υπόλοιπα.

Λοιπόν να σας πω, χθες ο μικρός έκανε ένα 38, δεν του έδωσα τίποτα και γενικά δεν έχει τίποτα άλλο, λίγο βηχάκι. Να τον πάω σήμερα σχολείο?? Αυτός θέλει. Εν το μεταξύ σήμερα λήγει η προθεσμί αγια κάτι βιβλία που είναι να παραγγείλω απο την βιβλιοθήκη του σχολείου για τον Σεπτέμβριο κ αν δεν δώσω την παραγγελία σήμερα πάει ο Σεπτέμβρης.. Τι να κάνω? Να πάω να δώσω μονο την παραγγελία? Κ ο Κώστας θα θέλει να πάει μέσα.. Να τον πάω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι σου ειπαι ο αστυνομικός?

Ο Μ είναι μελαγχολικος ......και νηστικός ....έφαγε λίγες πατατουλες το μεσημέρι λίγο μπιφτακι και τωρα ενα γιαουρτάκι ....τον λυπάμαι, λέει οτι θα μείνει νηστικός ....δεν θέλει να φαει μπιφτέκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ με τρελαίνει πόσο ευρηματική είσαι με το παιδί! Χαχα δεν θα το σκεφτόμουν να το πω αυτο το πράγμα για το φαγητό ποτέ!

Συμφωνώ συμπεθέρα, είναι δύσκολη η δουλειά των παιδαγωγών και ειδικά όταν έχουν να κάνουν με μικρά παιδιά.

Φρανιτάκι μου φιλάκια, πολύ χαιρομαι όλες τις δραστηριότητες σου. Σε θαυμάζω κοριτσάρα μου!

Εγώ θα το δοκίμαζα το σκουλικάκι... αν ήμουν εκεί.. Ε τώρα μετά μπορεί να μην μπορούσα να κοιμηθώ αλλά θα το δοκίμαζα..

Α λοιπόν εδώ ακούστε πως είναι η φάση με το σχολείο, έχει ενα προάυλιο όταν πάμε με πόρτα. Εκεί αφήνουμε τα παιδιά, και δεν μπαίνουμε μέσα. Στο προαύλιο είναι μια δασκάλα πάντα που επιβλέπει τα παιδιά. Και αν θέλεις εσύ κάθεσαι απο έξω μέχρι να μπούνε μέσα.

Στην τάξη όμως έχω πάει τον Μάιο στο καλοσώρισμα και αυριο έχουν συνάντηση με τους γονείς στην τάξη για να μας δείξουν το πρόγραμμα του έτους.

Δεν το διαβάζω αυτο που έβαλε η Βίκυ.. άσε..

Αφρο γαιτι είναι μελαγχολικό το παιδι?

Λέω να τον πάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πεινασει και θα φαει...!

αχ αυτα τα λογια τους .,,μαχαιρια!

ου εδωσε συγχαρητηρια που εχω 2 καθισματα και δε το ενα μεγαλο...και το αλλο αναποδα... δεν το βλεπει συχνα!

Ερη να τον πας αφου το θελει!

εεεε και εσυ τα βιβλια!

αληθεια τι ειναι αυτο με τη βιβλιοθηκη που λετε ολες?

εμεις σιγουρα δεν εχουμε καπου εδω γυρω...χαχχαχχα μα που ζω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια, άλλο λέτε εσείς και άλλο λέω εγώ:

1. το κοριτσάκι στην ιστορία που έβαλε η συμπεθέρα η Αθηναία, καθόταν σε μπούστερ - 3 ετών - που σημαίνει ότι δεν ήταν για την ηλικία της γιατί δεν είχε το κατάλληλο ύψος για να χρησιμοποιήσει την ζώνη του αυτοκινήτου, κάπου την δυσκόλευε!

2. το κάθισμα που έβαλα εγώ σε φωτό, την πρώτη φορά, έχει περάσει όλα τα κρασ τεστς, είναι κάθισμα κανονικο, που σημαίνει ότι σηκώνει το παιδάκι και άρα η ζωνη του αυτοκινήτου είναι κανονική για εκείνο

3. αν ίσχυε αυτό για την ζώνη του αυτοκινήτου, με το στομάχι που λέτε, τότε μιλάμε ότι θα ήταν επικίνδυνη και για μας!!!

Τα μπούστερ ΔΕΝ είναι για μικρής ηλικίας παιδάκια!!! :!::!::!:

Συμπεθέρα Καναδή αν αισθάνεται καλά και έχι μόνο 38 πυρετό και θέλει να πάει άστον, να μην χάσετε τα βιβλία όμως....

εύχομαι τα χαρτιά σου να γίνουν γρήγορα.....μα τι είναι και αυτό? τόσος καιρός???? :o:o:o:o

μόνο εμείς εδώ μπαίνουμε μεσα στην τάξη? :)

λοιπόν σας βάζω και ένα άλλο είδος καθίσματος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia saw koritsia k apomena

σχεδον τελειωσα τις ετοιμασιες

κατι τελευταια ρουχα να βαλω στη βαλιτσα

κ να βαψω νυχι αν δν αποκοιμηθω :?

ευχαριστω για τις ευχες κοπελες!

θα τα πουμε κυριακη που επιστρεφουμε πρωτα ο θεος!

φιλακια σε ολες!

αναστασια μου σε βλεπω 8-) φιλακια πολλαπολλα

παω να τελειωσω γιατι κλεινουν τα ματια μου!

ηθελανα δω κ ντιμπιντι που λεει κ η μικρη τρομαρα μου......

καληνυχτες ομορφες :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Ζωή καλά να περάσετε και καλό ταξίδι :):x

χθες ο άνταρς μου πήγε στην συνάντηση γονέων με τις διασκάλες στο σχολείο της Ρ., από τους 22 γονείς ήταν μόνο 10!! :o:o ψιλοαδιαφορία δεν είναι?

τέλος πάντων.....μου λέιε στην αρχή:"είναι για μαμάδες" λέω αν είμασταν Ελλάδα θα πήγαινα εγώ, τώρα εδώ πας εσύ και με ρωτά αν είαμσταν Αυστραλία? λέω πάλι εσύ, αφού μιλάς καλύτερα αγγλικά από μένα!! ;)

τελικά η δασκάλα μας είπε ότι η Ρ. είναι η καλύτερη μαθήτρια του γκρουπ! :o:o:D:D:x

είναι καλύτερη και από τα παιδιά που πάνε νήπιο (θυμίζω ότι στο γκρουπ της είναι από 3 ετών μέχρι και του νηπίου) και ότι μιλάει άπταιστα πια, ότι στην ομιλία και στις πράξεις είναι πολύ μπροστά για την ηλικία της και αν η δασκάλα πει σε ένα νήπιο να κάνει κάτι και δεν καταλαβαίνει ή δεν ξέρει πώς να το κάνει, το λέει στην Ρ. να του το δείξει πώς, τον τρόπο!!! :o:o:o:D και εκείνη φυσικά το κάνει....είναι υπάκουη και είναι το είδωλο, το παράδειγμα όλων των παιδιών :o:lol::lol::lol::lol::lol: .....

ΑΛΛΑ.....

παρόλαυτα, θα πάει τον Οκτ στο μάθημα γλωσσομάθειας!!! :o:o:o:o:shock::shock::shock:

και αυτό γιατί είπε η δασκάλα, δεν μπορουν να το αλλάξουν, αλλά αν δουν ότι μιλάει κανονικά ίσως την βγάλουν! :?

και οι 2 δασκάλες ήξεραν ότι δεν θα πει τίποτα γιατί όταν ήρθε η ώρα της εξέτασης της είπαν : "θα πας μέσα και θα απαντήσεις όλες τις ερωτήσεις" και εκείνη κούνησε αρνητικά το κεφαλάκι της και είπε "όοοοχι, όοοοχι" :evil::evil::evil::evil:

της ξαναλένε και εκείνη λέει "δεν θα πω τίποτα" :o:o:o:o:o:o

δλδ μόνη της έβγαλε τα μάτια της :evil::evil::evil::evil:

μετά έχουν γράψει σε μια καρτέλα, η οποία θα προστεθεί σε μία μεγάλη όταν φύγουν από το νήπιο, τι αρέσει στο παιδί και η δικιά μας είπε "να παίζει έξω και να τρώει πατάτες" :o:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

όντως οι πατάτες τις αρέσουν πολύ!!! :lol::lol::lol:

μετά η δασκάλα είπε ότι υπάχρουν αγοράκια που δεν συμμαζεύουν γιατί έτσι έχουν μάθει από το σπίτι και εννοούσε τα τουρκάκια που στο σπίτι τα κάνουν όλα οι γυναίκες....και οι τουρκάλες ρώτησαν "γιατί πού είναι το π΄ροβλημα αν τα μαζέψετε εσείς?" :o:o:o:o μα τι να πεις μετά.....

μετά είπε για κάποιο παιδί και που κάθε μέρα για σνακ φέρνει και τρώει μία φέτα του τοστ με νουτέλα και έχει κιντερ σοκολάτα για επιδόρπιο....και τους είπε ότι αυτόδ εν είναι καλό κάθε μέρα τόσο γλυκό να τρώει το παιδί....

αλλά γενικά είπε να φέρνουν ό,ι θέλουν ακόμη και σοκολατοειδή, αν λερωθεί το παιδί θα το καθαρίσουν!!! :roll::roll: .....αυτά....

αλλά χαρήκαμε με την Ρ. πολύ :D:D φυσικά θα πρέπει να πω ότι επειδή υπάρχει ο Λ. μαθαίνει, δλδ εκέινος τής έχει μάθει να μετράει, να ξεχωρίζει τους αριθμούς, εγώ της έμαθα μόνο να γράφει το όνομά της και τώρα θα της πω να γράφει και τους αριθμούς, μπορεί να μπορεί, αλλά δεν της έχω πει να το κάνει!!! :?

σας ζάλισα :roll::roll::roll::roll:

Συμπεθέρα Καναδή μην λες χαζά βρε, άκου δεν έχεις προφορά!!! :o:o:o ε και? το σημαντικό είναι ότι όλοι σε καταλαβαίνουν και τους καταλαβαίνεις.....πορείς να επικοινωνείς μαζί τους.....η αγγλική δεν είναι η μητρική σου άλλωστε!! ;) ....εγώ θα σου έλεγα να τους κάνεις μάθημα μαγειρικής!!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! επίσης να πω και αυτό: το αν υπάρχει νόμος για την ζώνη για τα παιδιά ή τους ενήλικες θα πρέπει να είναι αδιάφορο στους γονείς....δλδ κάθε γονιός δεν θα έπρεπε να φρον΄τίσει για την ασφάλεια τουθ παιδιού του στο αυτοκίνητο? πρέπει να το κάνει υπό τον φόβο μήπως και τον σταματήσει η τροχαία και "φάει" πρόστιμο? :?

φυσικά και θα πρέπει να υπα΄ρχει νόμος και να εφαρμόζεται και να υπάρχει έλεγχος........αλλά ΠΡΕΠΕΙ και ο γονείς από μόνοι τους να φροντίσουν......δλδ στην περίπτωση της Αυστραλίας λίγο σκληρό αυτό που θα πω, αλλά έφταιγε και η μητέρα που έβαλε το κοριτσάκι σε μπούστερ :? .....

και αυτό που είπε ο παθέρος της Γωγώς είναι χαζομάρα, μπορεί εσύ να οδηγείς καλά αλλά ο άλλος που έρχεται από την απέναντι? :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα.

Ο Κ πήγε τον Μ σχολείο .....είχαμε έναν καυγά το πρωί με τον Μ .....δεν ήθελε να ξυπνήσει και τσίριζε και φώναζε και δεν μας άκουγε, ον μάλωσε πολύ ο Κ ...και χειροτέρεψε ....τα πήρα και εγω και έγινε .....μετα ηρέμισε σαι δεν ξεκολλούσε απο την αγκαλιά μου και μου έκανε φιλάκια ....κατάλαβε οτι έκανε λάθος και οτι με έκλεισε έξω στο μπαλκόνι (άνοιξα να πάρω ρούχα απο το μπαλκόνι και έκλεισε το ηλεκτρικό μπατζουρι) μετα δεν μου άνοιγε κτλ ......δεν ειχε θέμα με το σχόλιο αλλα με το ξύπνημα.

Σκευτωμαι να κάνω ενα πίνακα επιβραβευσης για το φαγητό .....αν μου λέει η δασκάλα οτι έφαγε θα του βάζω αυτοκολιτο και στο τελος της ευδομαδας θα του παίρνω ενα δωρακι ......σήμερα του είπα οτι αν φαει το φαγητό του θα του πάρω ενα δωρακι έχει δύσκολο φαγητό ....ψάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο τι ώρα ξυπνάει το πρωί? και τι ώρα κοιμάται το βράδυ?

πάντως τέτοιου είδους πρωινά θα έχεις, μην ανησυχείς, όλα στο πρόγραμμα είναι!! :roll:

αλλά :lol::lol::lol::lol::lol: να σε κλείσει έξω!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

σήμερα έχουμε κι εμείς συγκέντρωση. Το μεσημέρι στο δημοτικό για τον Μιχάλη και το απόγευμα στον παιδικό.

Να δούμε τι θα ακούσω :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Αργυρώ μπράβο στην Ρέα που τα πάει τόσο καλά. Δεν μπορώ βέβαια να καταλάβω γιατί πρέπει να παρακολουθήσει το μάθημα γλωσσομάθειας, οι δασκάλες δηλαδή δεν μπορούν να επέμβουν και να πουν ότι δεν χρειάζεται να το παρακολουθήσει?

Άφρο μακάρι να πιάσει με την επιβράβευση, στον Μιχάλη δεν πιάνει τίποτα......... αν δεν του αρέσει δεν θα το φάει, τέλος. Κι όσες φορές τον έχω ζορίσει πάντα κάνει εμετό :shock::shock:

Φραν σκουλίκια????????????????? εγώ δεν θα δοκίμαζα ποτέ :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

Για την δουλειά μακάρι να κάτσει ότι θέλεις και να πας κάπου θα θα σου αρέσει.

Έρη ακόμα ρε συ με τα χαρτιά?? Πάνω από 1 χρόνο δηλαδή για να ετοιμαστούν :o:o:o:o:o:o

Για το σχολείο μου φαίνεται πολύ περίεργο να πηγαίνουν τα παιδιά το μεσημέρι σπίτι για φαγητό και μετά πάλι στο σχολείο :?:?:?:?:?:?:?:?:?

Θου όποτε θέλετε κερνάω καφέ :D:D:D:D:D από τον Ιούνιο το λέμε και ακόμα δεν τα καταφέραμε......

Έλενα πως πάει η ουρολοίμωξη,καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

εμείς μέχρι τώρα θέμα με το ξύπνημα δεν έχουμε...

κοιμούνται και το μεσημέρι γύρω στη 1,5 ώρα και το βράδυ γύρω στις 9,30 και ξεκουράζονται..

Αργυρώ μπράβο στη Ρέα! :D Μου φαίνεται τους δουλεύει τους γερμανούς στο τεστ :lol::lol::lol:

Λοιπόν εμείς σήμερα ξεκινήσαμε με χαρά...στο ασανσερ μου είπε η Φ "μαμά θα έρθω στο γραφείο σου να ζωγραφίσω και μετά θα πάω.." εγώ δε μίλησα, συνεχίσαμε το πρόγραμμα μας, τα τραγούδια μας όλα καλά..

Μπαίνουμε στην τάξη τις φιλάω και λεω θα τα πούμε το μεσημέρι.. Η Φ πάλι τα ίδια "μαμά να έρθω στο γραφείο σου :cry: " Της είπα ότι όλα τα παιδάκια είναι εδώ κι εγώ θα πάω στο γραφείο με τους μεγάλους. Λέω "θα τα πούμε το μεσημέρι" κι έφυγα.. :cry::cry: και στο δρόμο πάλι έκλαψα :cry:

Η νηπιαγωγός της Ι μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου, τίποτα δεν είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...