Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου 13'


Recommended Posts

Kalhspera

Ευγενια μου ευχομαι ολα να ειναι καλα

που θα την κανεις την αμνιο;παντως εχω να σας πω οτι οσες γνωστες μυ ειναι εγκυες και γενανε στο ιασω τους βρηκαν ακτι στραβο και κανανε αμνιο -και φυσικα ολα ηταν καλα

ντοντ γουορι ολα θα ειναι σουπερ

Γεια σου Στασα περαστικα σας

Στασα ασο μας ψεκαζουν οτι βρουν μπροστα τους. μια χαρα ο Στλαρας , μια χαρα και εγω

ο μπομπιρας εχει ανεβει και αλο -τον νιωθω στα πλευρα μου- μα τι στο καλο κανονικα δεν πρεπει να κατεβαινουν τωρα;

Ευακι και πολυ καλα κανεις

και εγω στη θεση το ιδιο θα εκανα

κανονικα κονα στα 35 πρεπει ολες οι γυναικες να κανουν αμνιο ειτε υπαρχει ενδειξη ειτε οχι. Φυσικα και να την κανεις -ειναι τελειω ακινδυνη πλεον - μην φοβασαι καθολου.

na eisai kala kopela mou...exo megalo agxos....δεν ξερω πως μου εκτασε ετσι ρε κοριτσια μου...βλεπω κατι ονειρα αστα να πανε πολυ θριλερ η κατασταση...δεν θα αντεξω να μην παει κατι καλα...ειναι ακινδυνη πλεον????/ ο γιατρος μου μιλησε για μια στις 200 να μην παει καλα και με αποτρεπει η αληθεια ειναι...του εχω εμπιστοσυνη...οτι θελει ο θεος τι να πω??????????/ δεν μπορω να ρισκαρω ομως ρε κοριτσια, επιεδη πηγαινα για φυσιοθεραπειες την κορη μου λογω υπερτονιας ηπιας κατω ακρων και ειδα πολλλλλλλλλλλλλλλαααααααααααααα εχω φρικαρει...απο φοβο την κανω στην ουσια....καλο βραδακι σε ολες φιλες μου....

απο τον εποππυ δεν θα παρεις τιποτα πισω - μην το προσπαθησεις καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 457
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια

Ευγενια μου τι να πω ηρεμησε μεχρι να κανεις την εξεταση και μην κανεις σεναρια.....Δεν τους εχω εμπιστοσυνη κοριτσια ολα για το χρημα ας μην μας πανικοβαλλουν...

Προσωπικα θα εκανα αμνιο μονο αν υπηρχαν υποψιες για καποιο προβλημα.Ειμαι 36 και οι γιατροι εδω δεν μου το προτειναν καν...Γενικα στην Ολλανδια η εγκυμοσυνη αντιμετωπιζεται σαν κατι εντελως φυσικο (που ειναι)

χωρις φαρμακα βιταμινες κλπ.σε ρωτουν αν παιρνεις πολυβιταμινη η φυλλικο οξυ και σου λενε μπορεις να ξεκινησεις αν θες.

τελος παντων Ευγενια μου σου στελνω τις καλυτερες ευχες μου ολα θα πανε καλα!

ναι κοριτσια σημερα θα κοιταξω για γυαλινα μπουκαλια και περιμενω την κουνια -ντουλαπα -συρταριερα (απο την γειτονισσα μεταχειρισμενα).

Περαστικα στα παιδακια σας οσα ειναι αρρωστουλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..

εχουμε πάρει ήδη τα αποτελέσματα για σύνδρομο down και η μπέμπα μας είναι μια χαρά...εγώ είμαι ήδη 35 ετών αλλά μου είχε πει ο γιατρός μου όταν τον είχα ρωτήσει αν πρέπει η όχι να κάνω άμνιο λόγω ηλικίας ότι δεν χρειάζεται...από την στιγμή που η αυχενική μου ήταν καλή ότι δεν είναι απαραίτητο...τώρα όμως που φτάσαμε στην β και είχαμε θέμα δεν το σκέφτηκα καν.... αν δεν υπήρχε υποψία για σύνδρομο δεν θα την έκανα...στον γιο μου δεν είχα κάνει...μάλιστα στον γιο μου η β δεν είχε μεγάλη διάρκεια και τους ρώτησα γιατί...μου λένε γιατί πολύ απλά ο γιος σου είναι άψογος σε όλες τις μετρήσεις..στην μικρή ο ίδιος γιατρός την ξεσκόνισε ειδικά στο πρόσωπο...στο ΙΑΣΩ γενικά υπάρχει εκμετάλλευση...αλλά εμπιστεύομαι τον δικό μου γιατρό γιατί ξέρω ότι προσπαθεί να αποφύγει τις άμνιο και τις καισαρικές σαν τον διάολο... η κουμπάρα μου έχει ένα σύνδρομο που αν κάνει αγόρι μπορεί να νοσήσει..την έψαχνε πόσες ημέρες όταν είχε μείνει έγκυος για να της πει κατευθείαν το φύλο για να γλιτώσει την άμνιο...τελικά είχε κορίτσι και την γλίτωσε.. όταν μας είπε τα αποτελέσματα έκλαιγε και αυτός μαζί μας...είναι και λίγο πιο ευαίσθητος τώρα γιατί με την γυναίκα του έχουμε 9 ημέρες διαφορά σύλληψης στο δεύτερο παιδάκι τους...γεννάμε με μια εβδομάδα διαφορά και καταλάβαινε πως νιώθαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

εμεις μια χαρα δοξα το θεο -δεν εχω να πω κατι-κλασικη ρουτινα

Να σαι καλα Ευακι -να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ καλα.Περιμενουμε νεα σου

Κουιντα ετοιμαζεσαι ε; πωπω να δω εγω ποτε θα κανω κατι -ουτε απο ρουχα δεν εχω δει τι εχω.ουε του παιδιου δεν εχ παρει τιποα. γενικα ιποτα.Καλα κανουν εκει με την εγκυμοσυνη -εδω ο εχουν δει χρυσορυχειο

΅Ευγεν πολυ ωραια νεα.Μπραβο σας.Ερχεται η υγιεστατη μπεμπουλα σας.αντε να δουμε και κανα κοτσιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη εβδομαδα με υγεια σε ολες φιλες μου....ανακουφιστηκα τωρα το πρωι επειδη ειμαι με αντιβιωση, πηρα τον γιατρο μου και τον ρωτησα τελικα αν θα κανουμε την αμνιο αυριο...και μου ειπε οχι γιατι δεν θελω να εισαι σε καθεστως ιωσης γριπης και τα συναφη, παρασκευη μου αρχισε αντιβιωση ζιναντολ για ιωση..ουφ δοξα το θεο...παμε για την αλλη τριτη ποιλυ αγχος φιλες μου...

απο οτι βλεπω ολες ειμαστε καλα....και τα νινακια μια χαρα

ευγενια μου.... πολυ χαιρομαι που το αγγελουδοκοριτσακι σου ειναι μια χαρα, φανταζομαι αγχος ε?????????????? και εγω στην κορη μου δεν ειχα κανει, αλλα τωρα αντι να ειμαι πιο χαλαρη τωρα εχω σφιχτει τελειως η ερμη η μανα....χαχχαχα

θα συμφωνησω οτι ειναι ενα φυσιολογικο γεγονος η εγκυμοσυνη και οτι πιο ομορφο για να το βιωσει μια γυναικα σαν εμπειρια, απλα στην ελλαδα επειδη υπαρχει υπογεννητικοτητα και δυσκολιες στην συλληψη ειναι ακριβοπληρωμενη η ολη ''ιδεα'', πατανε στο συναισθημα της μητροτητας...βρε στην ολλανδια λεμεεεεεεεεεεεε...

μαρκερ μου.....την ''πηδηξα'' σημερα οποτε ειμαι καλα χχιχιχιιχιχι.....ολα θα τα κανεις.....κοπελα μου με χαρα και υγεια σου ευχομαι...

στασα μου σιδερενιοι ολοι να ειστε στην οικογενεια...

η μαρια ευα που ειναι?>???????????????? με αφυπνησες καλα καλα μαρη και τωρα δεν μπαινεις εσυ??????????? χαχαχχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

quinta εδώ υπάρχει άλλη νοοτροπία στις περισσότερες περιπτώσεις... είναι και ο τρόπος ζωής που έχουμε και δεν μας επιτρέπει να έχουμε ηρεμία, γαλήνη για να αντιμετωπίσουμε την εγκυμοσύνη σαν κάτι φυσιολογικότατο και εννοείτε ότι όλος αυτός ο τρόπος ζωής επηρεάζει και την γονιμότητα... όσο για τους γιατρούς δεν το συζητάμε..η αιματολόγος μου για να μου γράψει μόνο τις ενέσεις και να με δει να μιλήσουμε (10 λεπτά υπόθεση) θέλει 80 ευρώ με απόδειξη και 60 χωρίς...πάλι καλά που σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν πάω κάθε μήνα...πάω κάθε δεύτερο και ενδιάμεσα τσεπώνει το 10ρικο για να μου γράψει την συνταγή ξανά χωρίς να με δει... για να μπλέξεις με το δημόσιο δεν συζητάμε καθόλου....

Εγώ πάντως σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου άγχος και έκανα τα πάντα ενώ μου φώναζαν όλοι...σήμερα στην δουλειά αυτό μου έλεγαν - σε τιμώρησε που την είχες τόσο παρατημένη... τώρα και προσέχω και την έχω συνέχεια στο μυαλό μου...

Ευάκι το πήρες και εσύ απόφαση..θα την κάνεις...περαστικά σου κιόλας!! Αν έχεις και βήχα καλύτερα να περάσει εντελώς και μετά να την κάνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοπελα μου...θα την κανω με 1,04 αυχενικη, με 1 στις 1507 για συνδρομο DOWN, με 1 αριστο τριπλο αλλα με ενα αρρωστο μυαλο, μετα απο αυτα που ειδα στα μαθηματα φυσικοθεραπειας για την κορη μου (που δοξα το θεο, καθε στιγμη δοξαζω, δεν ηταν τιποτα μια ηπια υπερτονια), μητερες γερες σαν τα κρυα τα νερα με αριστες εξετασεις σαν και εμενα με ολους τους δεικτες φυσιολογικους, με ορατο ρινικο οστο, και ομως παιδι με συνδρομο DOWN...ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΚΡΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ...ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ....................ο θεος να συγχωρησει που θα βαλω σε κινδυνο τον μπεμπη μου, ειμαι τοσο λιγη, τοσο μικρη αντι να νιωθω πιστη στο θεο και να προσωρησω με αυτα...θα κανω αμνιο φιλες μου....μια ειμαι καλα μια παρανοω...τι να πω???????? οι θεος ειναι μεγαλος να μας δινει ηρεμια απλοχερα.....ευτυχως πηγε για την αλλη εβδομαδα, ναι ευγενια μου δεν θελει να ρισκαρουμε ο γιατρος μου και εχω και βηχα τα βραδια στον υπνο..... με το καλο το μωρακι σου και χαιρομαι που εισαι τοσο ηρεμη στην εγκυμοσυνη σου και δεν τρως φρικες......και προς θεου οχι και παρατημενη η αγγελουδο- κοκονα μας στην κοιλιτσα σου!!!!!!

φιλια...ευα

Καλημέρα...

quinta εδώ υπάρχει άλλη νοοτροπία στις περισσότερες περιπτώσεις... είναι και ο τρόπος ζωής που έχουμε και δεν μας επιτρέπει να έχουμε ηρεμία, γαλήνη για να αντιμετωπίσουμε την εγκυμοσύνη σαν κάτι φυσιολογικότατο και εννοείτε ότι όλος αυτός ο τρόπος ζωής επηρεάζει και την γονιμότητα... όσο για τους γιατρούς δεν το συζητάμε..η αιματολόγος μου για να μου γράψει μόνο τις ενέσεις και να με δει να μιλήσουμε (10 λεπτά υπόθεση) θέλει 80 ευρώ με απόδειξη και 60 χωρίς...πάλι καλά που σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν πάω κάθε μήνα...πάω κάθε δεύτερο και ενδιάμεσα τσεπώνει το 10ρικο για να μου γράψει την συνταγή ξανά χωρίς να με δει... για να μπλέξεις με το δημόσιο δεν συζητάμε καθόλου....

Εγώ πάντως σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου άγχος και έκανα τα πάντα ενώ μου φώναζαν όλοι...σήμερα στην δουλειά αυτό μου έλεγαν - σε τιμώρησε που την είχες τόσο παρατημένη... τώρα και προσέχω και την έχω συνέχεια στο μυαλό μου...

Ευάκι το πήρες και εσύ απόφαση..θα την κάνεις...περαστικά σου κιόλας!! Αν έχεις και βήχα καλύτερα να περάσει εντελώς και μετά να την κάνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις εγκυουλες!

Ευγενια μου τι καλα ξενοιασες!Απο δω και περα ευχομαι μια ανεμελη εγκυμοσυνη.!

Ευακι να κανεις αυτο που νοιωθεις ολα καλα θα πανε!Μην κρινεις τον εαυτο σου αυτες ειναι προσωπικες αποφασεις!Εφοσον ετσι αισθανεσαι προχωρα!

Κοριτσια στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εκανα αναγκαστικα αμνιο (ημουν 30) το μωρο ειχε μεγαλο προβλημα καλυτερα να μην σας τα γραφω,στο τελος αναγκαστηκα να τερματισω την εγκυμοσυνη καθως καποια οργανα ειχαν ηδη πληγει...Μετα ακολουθησαν 4 αποβολες και τωρα περιμενω τον μπεμπη μου με πιστη οτι αφου οι ενδειξεις ειναι καλες ολα θα πανε καλα.Δεν ξερω κι εγω τι μου ξημερωνει ......

Εχω συγκινηθει πολυ που βλεπω την κουνια του στην κρεβατοκαμαρα μας τα ρουχαλακια,το καροτσακι του,πηραμε μεταχειρισμενο καρεκλακι αυτοκινητου (δεν εχουμε αυτοκινητο αλλα απαγορευεται να φυγεις απο το μαιευτηριο με ταξι χωρις καρεκλακι).

Δεν πιστευα ποτε οτι θα αξιωθω να δω τετοια πραγματακια μεσα στο σπιτι μου και τωρα δεν το πιστευω με πιανει ενας τρομος οτι θα ξυπνησω απο το ονειρο!

Ευχομαι ολες μας να αποκτησουμε υγειεστατα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε κουιντα περασες τετοιο μανικι;

εμ πως να μην πηγαινει ο νους σου στο κακο-μην το συζητας καθολου

Με το καλο πραγματικα να ερθει το μωρακι σου και οσα ακομα θελησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ marker.

Ειμαστε και στις ιδιες εβδομαδες,εγω 29+1 με ΠΗΤ 12 Μαιου.Δεν εχω καταφερει ακομα να βαλω τικερακι κατι κανω λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου....

λιγο πιο ηρεμη ειμαι σημερα οσον αφορα την αμνιο.....να πω φαγητοοοοοο που εφτιαξα?? η θα σας στελνω ταπερακια? εκανα ενα φρικασε χοιρινο τρελλα...δεν ανεβηκα γραφειο σημερα.....σουπερ παλιιιιιι.....δοξα το θεο....ο αντρουλης δουλεια, η κωνστανς σχολειο και εγω εδω μαζι σας....

ΚΟΥΙΝΤΑ τρελαινομαι και μονο στην σκεψη, των οσων εχεις περασει, και για μια ακομη φορα νιωθω δειλη....ευγε κοπελ μου, με το καλο να κρατησεις το αγγελουδι σου αγγαλια και δευτερο και τριτο και τεταρτο....και να παρεις και κουκετες στο σπιτι σας και να πατε σε 5αρι για να χωρατε ακους???????????? ολα δεξια σου ευχομαι....αξια και γερη να εισαι να μεγαλωσεις το μωρακι σου με το καλο!!!!

καλη μερα σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

quinta ποιο είναι το κανονικό σου όνομα? Θυμάμαι που είχα διαβάσει στην αρχή την ιστορία σου...έχεις περάσει πάρα πολλά και εσύ... εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις ένα υγιέστατο μωράκι πολύ πολύ σύντομα.

Την κόρη μου δεν την είχα παρατημένη, απλά ήμουν πιο ήρεμη σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη και δεν φοβόμουν να κάνω πράγματα που στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα...το αντιμετώπιζα πιο νορμάλ...τώρα βέβαια παρατηρώ ότι έχω αρχίσει και βαραίνω και δεν μπορώ να κάνω και πολλά πολλά.. σήμερα πονάνε το πόδια μου μπροστά στις κνήμες..δεν μπορώ να περπατήσω άνετα.. και έχω δύσκολο πρόγραμμα σήμερα...μετά την δουλειά κατευθείαν να παραγγείλουμε τα έπιπλα του γιου μου!! :D:D:D . Θέλω τόσο πολύ να ξεκινήσω να ετοιμάζω τα δωμάτια!!!

Σήμερα έχει αρακά αλά πολίτα!! Μιαμ μιαμ μιαμ...χρυσοχέρα μάνα!!! Δεν μαγειρεύω σχεδόν ποτέ πλέον...έχει αναλάβει η μανούλα μου..αλλά μου λείπει η μαγειρική γιατί μου αρέσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na moy steileis ena taperaki θελω και φετα μανααααααα...καλη ορεξη ευγενια μου και ενα ομορφο μεσημερι....καλα ψωνια και εμεις τα πηραμε...ενα κρεβατακι ροζ και ενα μπλε με δρυ επενδεδυμενα, κουνια θα δουμε αργοτερα για τον μπεμπη, φοβαμαι ακομη να κανουμε αγορα η αληθεια ειναι, ειναι νωρις, αυτη η αμνιο με εχει τρομοκρατησει, και το εφηβικο πως το πηρα ας οψεται....το απολαμβανει η κωνστανς συν οτι με φιλοξενει που και που στο κρεβατακι του αδερφου της, αμαν να κοιμηθουμε μονες βλεπετε κοιμομασταν και οι τρεις μαζι.....το καναμε το λαθος και φτασαμε σε ενα σημειο που σηκωνομασταν το πρωι σαν γαλλικα οχτω και εγω και ο συζυγος μου, και η μικρη σουπερρρρρρρ, το ξεπερναμε τωρα σιγα σιγα ...οσο για τα πονακια υπομονη κοπελα μου, στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα τους πονους που αναφερεις....και επαθα και συνδρομο καρπιαιου σωληνα, τραγικο αν και αυτο που μου κοστισε ηταν το οτι δεν μπορουσα να δω για να κοψω τα νυχια μου τους δυο τελευταιους μηνες χαχχαχχαχα....υπομονη...περπατας αρκετα την ημερα?

ρε κοριτσια μου ξερει καμια τι γινεται με τα θεματα του εοππυ? επιδοματα κυοφοριας? λοχεια? και τοκετου τι γινεται?

να αρχισουμε να τα βλεπουμε σιγα σιγα τι λετε?

εγω χτες μπηκα στον πεμπτο 18η εβδομαδα και 1 ημερα...δοξα τον παναγαθο...απο την δουλεια μου εχω εν λευκω οποτε θελω παω οποτε θελω οχι...τα ρυθμιζω απο το σπιτι...χιχιχιιχιχ.....

Καλημέρα...

quinta ποιο είναι το κανονικό σου όνομα? Θυμάμαι που είχα διαβάσει στην αρχή την ιστορία σου...έχεις περάσει πάρα πολλά και εσύ... εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις ένα υγιέστατο μωράκι πολύ πολύ σύντομα.

Την κόρη μου δεν την είχα παρατημένη, απλά ήμουν πιο ήρεμη σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη και δεν φοβόμουν να κάνω πράγματα που στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα...το αντιμετώπιζα πιο νορμάλ...τώρα βέβαια παρατηρώ ότι έχω αρχίσει και βαραίνω και δεν μπορώ να κάνω και πολλά πολλά.. σήμερα πονάνε το πόδια μου μπροστά στις κνήμες..δεν μπορώ να περπατήσω άνετα.. και έχω δύσκολο πρόγραμμα σήμερα...μετά την δουλειά κατευθείαν να παραγγείλουμε τα έπιπλα του γιου μου!! :D:D:D . Θέλω τόσο πολύ να ξεκινήσω να ετοιμάζω τα δωμάτια!!!

Σήμερα έχει αρακά αλά πολίτα!! Μιαμ μιαμ μιαμ...χρυσοχέρα μάνα!!! Δεν μαγειρεύω σχεδόν ποτέ πλέον...έχει αναλάβει η μανούλα μου..αλλά μου λείπει η μαγειρική γιατί μου αρέσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμια απο θεσσαλονικη ειναι εδω? να παω για κανα καφε? πριν χρονια τα καναμε αυτα...τοτε ειμασταν σε νησι εμεις.....τωρα εγραψα στο θεματακι μαμαδες απο την ιδια περιοχη αλλα σιωπη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με λιγουρεψατε μιαμ μιαμ!

Ευγενια μου Πεπη με λενε.ναι η αληθεια ειναι οτι εχω περασει πολλα αλλα σκεφτομενη τι εχουν περασει αλλες μαζευομαι και λεω δοξα τω Θεω.

Ευακι μην ξανακουσω να λες τον εαυτο σου δειλη,σιγα δηλαδη πρεπει παντα να ειμαστε οι σουπερ μαμαδες-γυναικες-ηρωιδες που ολα τα προσπερναμε και δεν φοβομαστε τιποτα?

οταν μου ειπαν οτι το μωρο εχει σοβαρο προβλημα μου εξηγησαν οτι θα το παλεψουν κανοντας του εγχειρηση μεσα στην κοιλια μου (!!!! :( )και αν πετυχει εχει πολυ λιγες πιθανοτητες να ζησει μετα την γεννα για πανω απο μηνες και αν ζησει θα εχει πολυ σοβαρα προβληματα.Ξερεις τι σκεφτηκα??Εκτρωσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη και οταν πια μου ειπαν οτι εχουν ηδη καταστραφει καποια οργανα οποτε ειναι μονοδρομος ο τερματισμος μην σου πω οτι βγαινοντας απο το διλημμα ανακουφιστηκα μεσα στην θλιψη μου.Και λοιπον ειμαι δειλη και λιγη?Οχι βεβαια .........

Συνδρομο καρπιαιου σωληνα εχω παθει κι εγω και στον υπνο μουδιαζουν και πονανε τα χερια μου αλλα χαλαλι ανυπομονω να αντικρυσω τον μπεμπη μου και θα τα ξεχασω ολααααααααααα.

Ευακι ποσα παιδια εχεις?

σας φιλω κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πεπη μου...ουφ!!! ανκουφιστικο το μυνημα σου κοπελα μου....λυπαμαι που σου τα θυμισα ολα αυτα για να μου δωσεις ενα μαθηματακι πρωινο...εχω μια κορακλα 29 μηνων και περιμενουμε τον μπεμπη μας τελη ιουλη πρωτα ο θεος....

να εισαι καλα...εσυ αν εισαι ηρωιδα, που αντιμετωπισες ολα αυτα...!!!! γερη και ευτυχισμενη με το καλο να κρατησεις το παιδακι σου αγκαλια φιλη μου.... εσυ ποσα παιδακια εχεις?

σημερα κανω γενκη, εχω δουλεια στο γραφειο το απογευμα, φαγητακι απο χτες μια χαρα εκατσε το φρικασε.....καλη συνεχεια στη μερα σας...

καμια θεσσαλονικια μπα ε να πιω αυτον τον ρημαδοκαφε και να κανω κους κους ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsia mou ti vrhka tora?????????????ειναι υπερχοο το βινετο πολυ σκληρο ομως, γεννες με διαφορους τροπους ζωνατανα!!!! μην το δειτε αν δεν το αντεχετε κοριτσια μου, με επιασε δεος μπορστα στα θαυματακια της φυσης που ειδα να γεννιουνται...και εκανα και καισαρικη και μου αρεσει που αναρωτιομουν γιατι ποναω τοσο στην κορη μου....χαλαλι 1000000000 φορες.....για τα αγγελουδια μας φιλες μου...

καλη συγκινηση!!!!

http://www.pare-dose.net/files/video/Genna.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε φουσκωτουλες?εμεις καλα!!σημερα εχω γενεθλειακια κλεινω τα 31 βεβειως βεβαιως!!!και μπαινουμε και στην 32 εβδομαδα !!αντε περναει ο καιρος παναγια μου!!την παρασκευη εχουμε ντοπλερ και ανυπομονω πρωτα απολα να ειναι ολα καλα και δευτερον να δω τον κυριο μπεμπη!!!σημερα θα παω στον γιατρο να μου γραψει και φαρμακα και να κουβεντιασουμε και το οικονομικο μαλλον...εξεταση μετα το ντοπλερ εχουμε την αλλη τεταρτη..κοριτσια μου σας διαβασα και ειδα τις ανυσυχιες σας..

ευακι να κανεισ την αμνιο για να νιωσεις οσο σιγουρη χρειαζετε!!!εσυ ξερεις μεσα σου τι θα σε ηρεμισει...

πεπη μου σε νιωθω καθοτι εχω περασει δυσκολα κιεγω...δεν ξεχνιουντε αυτα που βιωσαμε ποτε..ομως προχωραμε με δυναμη και αισιοδοξια για το καλυτερο..θα ρθουν τα μωρακια μας και θα αποζημιωθουμε θα δεις!!!

με το ευγενακι τα ειπαμε..ολα καλα αποδω και περα με την μπουμπουκα χλαρα και ολα θα πανε τελεια!!!

στασα μου ελπιζω η μικρη οσυ να εχει συνελθει κιεσυ να εισαι καλυτερα απο τους εμετους...

στις υπολοιπες φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι χτινακι μου...την αλλη τριτη τελικα μετατεθηκε αλλα ειμαι ετοιμη να πω στον γιατρο μου, β επιπεδου και αμνιο μαζι τι λετε? καπου διαβασα οτι γιενται ρε κοριτσια μου...να εχει μεγαλωσει λιγο ακομη ο πασας μου φοβαμαι ρε κοριτσι μου μου απυτο το 1 προς 200 με τρελαινει το κερατο μου.....χιχιχιχι

ωραια παπουτσακια ...μουρλια να τα φορεσετε με υγεια στον παιδαρο σας!!!!

καλη συνεχεια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

xtinaki ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!Τι ομορφη κοιλουμπα ειναι αυτη κοριτσι μου!Να εισαι γερη και ευτυχισμενη μανουλα,πολυχρονη!Ειχα διαβασει τι εχεις περασει κι εσυ ...Αυτα ειναι κομματια της ζωης μας και δεν ξεχνιουνται πρεπει ομως να ειμαστε χαρουμενες για τα τωρινα μπεμπεκια!

Ευακι ειναι το πρωτο μου αυτο το νινι γι αυτο ειμαι στα καγκελα ,προσπαθω να μην κανω υστεριες,αλλα το περιμενω σαν τρελλη...λιγη ωρα να μην κλωτσησει αρχιζω τα σεναρια......

Μην με φουντωνεις με τον καφε στην Σαλονικα ωρες ωρες μου ρχεται νοσταλγια για φραπε και τσιγαρουμπα στην Ελλαδα αλλα μαζευομαι αμεσωςςςςςςς.να σου ζησει η κορακλα!

Ευγενια και Μαρκερ φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΣΕΝΑ...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ.......Β. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΕ ΤΡΕΛΛΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ....ΠΑΤΑ ΤΑ, ΤΑ 31 ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ, ΛΙΩΣΕ ΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΜΟΕ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ...ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ...ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΑ 32 ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε φουσκωτουλες?εμεις καλα!!σημερα εχω γενεθλειακια κλεινω τα 31 βεβειως βεβαιως!!!και μπαινουμε και στην 32 εβδομαδα !!αντε περναει ο καιρος παναγια μου!!την παρασκευη εχουμε ντοπλερ και ανυπομονω πρωτα απολα να ειναι ολα καλα και δευτερον να δω τον κυριο μπεμπη!!!σημερα θα παω στον γιατρο να μου γραψει και φαρμακα και να κουβεντιασουμε και το οικονομικο μαλλον...εξεταση μετα το ντοπλερ εχουμε την αλλη τεταρτη..κοριτσια μου σας διαβασα και ειδα τις ανυσυχιες σας..

ευακι να κανεισ την αμνιο για να νιωσεις οσο σιγουρη χρειαζετε!!!εσυ ξερεις μεσα σου τι θα σε ηρεμισει...

πεπη μου σε νιωθω καθοτι εχω περασει δυσκολα κιεγω...δεν ξεχνιουντε αυτα που βιωσαμε ποτε..ομως προχωραμε με δυναμη και αισιοδοξια για το καλυτερο..θα ρθουν τα μωρακια μας και θα αποζημιωθουμε θα δεις!!!

με το ευγενακι τα ειπαμε..ολα καλα αποδω και περα με την μπουμπουκα χλαρα και ολα θα πανε τελεια!!!

στασα μου ελπιζω η μικρη οσυ να εχει συνελθει κιεσυ να εισαι καλυτερα απο τους εμετους...

στις υπολοιπες φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.....ΓΙΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΑΡΗ?? Ε ΡΕ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΩ ΛΙΓΟ...ΚΟΙΤΑ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ ΜΟΥ!!!! Ε ΡΕ ΜΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ....ΦΕΡΤΕ ΚΑΝΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...

καλησπερα!

xtinaki ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!Τι ομορφη κοιλουμπα ειναι αυτη κοριτσι μου!Να εισαι γερη και ευτυχισμενη μανουλα,πολυχρονη!Ειχα διαβασει τι εχεις περασει κι εσυ ...Αυτα ειναι κομματια της ζωης μας και δεν ξεχνιουνται πρεπει ομως να ειμαστε χαρουμενες για τα τωρινα μπεμπεκια!

Ευακι ειναι το πρωτο μου αυτο το νινι γι αυτο ειμαι στα καγκελα ,προσπαθω να μην κανω υστεριες,αλλα το περιμενω σαν τρελλη...λιγη ωρα να μην κλωτσησει αρχιζω τα σεναρια......

Μην με φουντωνεις με τον καφε στην Σαλονικα ωρες ωρες μου ρχεται νοσταλγια για φραπε και τσιγαρουμπα στην Ελλαδα αλλα μαζευομαι αμεσωςςςςςςς.να σου ζησει η κορακλα!

Ευγενια και Μαρκερ φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P:P:P

Ειμαι στην Ολλανδια μακρυα απο φραπεδες κλπ!Οντως το παμπερρρς!!!τι να σου πω καλη μου ολοκληρο μαμμυ πρεπει να εχει Θεσσαλονικιες για κανε μια ψακτικη :D

Ααααχ οταν γεννησω με το καλο θα τρελλαθω δεν θα το πιστευω :shock:

Καληνυχτα καλη μου και μακρυα απο αρνητικες σκεψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πιστεψε οταν αθσ ου κανουν κλυσμα και την επισκηριδιο θα αρχισεια να αλλαζεις γνωμη και μοιλις σου βαλουν το αγγελουδι σου πανω με τα αιματα, οπως βγηκε απο την κοιλιτσα σου, εχω το ειχα ζητησει απο τον γιατρο μου να μου την δειξει μολις την βγαλει και την φιλησα ζαρωμενη, με τα αιματα, να κλαιει με κελιστα ματια και μουσκεμα φυσικα στο φρυδακι της το δεξι......δε μπορουσα να κουνηθω βλεπετε....και δωσε κλαμμα, το μονο που ειπα και καταφερα να αρθρωσω ητνα σας ευχαριστω ολους, θεε μου σε ευχαριστω, κουκλιτσα μου, κοριτσακι μου ,.......αυτο και μετα αρχισε το ραψιμο...μετα την ειδα μετα απο κανα τρια τεταρτα, με πηγανε στην ανανηψη, ηρθε ο συζυγος που ετρεμε σαν το ψαρι....χαχαχαχαχ...πωπω μου λεει μια κουκλα? την ειδες????????? ειχα ψιλομουδιασει και δεν μπορουσα να μιλησω καλα....ναι λεω την ειδα....την φιλησα...φιλια, αγκαλιες, κακο...........αλλα το μυαλο μου στο παιδι μου, στο σπλαχνο μου, στο αγγελουδι μου...λυσσαξα αντε και αντε να με πανε στο δωματιο....αχ τι μου θυμιζεις τωρα?????????????????????????????????σου ευχομαι να ερθει το παιδακι σου σε αυτην την πλαση γερο και δυνατο σαν τα ψηλα βουνα...και να ξερεις οτι θα γινουν τοσο γρηγορα ολα που θα ειναι σαν να ζεις ενα ονειρο...μεχρι να συνειδητοποιησεις τι γινεται θα εχει ερθει το παιδακι σου στον κοσμο και θα ακουσεις το πιο ομορφο κλαμμα που θα ακουστει μεχρι τα ουρανια φιλη μου.....με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφη περιγραφη..........μακαρι να πανε ολα καλα και να το ζησω κι εγω αυτο :ympray: σ ευχαριστω πολυ..Εχω πολυ αγωνια να πανε ολα καλα να γεννηθει υγειες ......Ειναι στιγμες που τις εχω ονειρευτει τοσες φορες μεχρι που μετα απο τοσα και τοσα επαψα πια να ονειρευομαι και δεχτηκα το γεγονος οτι δεν θα τις ζησω ποτε..και τωρα φοβαμαι τοσο πολυ μην τελειωσει το ονειρο...Σ'ευχαριστω πολυ για τα λογια σου παντως ειμαι σιγουρη οτι εισαι απαιχτη μανουλα! [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...