Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω εμεις βαλαμε πριν απο 2 χρονια φιλτρο βρυσης δωρεαν και πληρωμη η αλλαγη του ανταλλακτικου καθε χρονου camelot..πολυ καλο ευχαριστημενοι ειμαστε...να το βαλετε ..ειναι σωτηριο

ηρθε η ΔΕΗ σημερα ..ο αντρας εγκεφαλικο εχει μεσα και το χαρατσι..συνολο 400 ευρω..

πραγματικα τι κατασταση ειναι αυτη...

Ντομ και εγω ειμαι καπως με το φυλο...ασε...

καλα το κουφο ειναι αλλο..καναμε περυσι μια ανθεωρηση της αδειας του σπιτου για να αλλαξουμ ετο καθεστως της ΔΕΗ και ο νομος μας αναγκασε να κανουμε εγκατασταση φυσικου αεριου..την καναμε μας κοστισε τα κερατα μας αλλα το φυσικο δε θα ερθει ποτε εδω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ελενη...τι ρωτας για δωρο γαμου;;λεφτα δε θα δωσεις;;θα μας τρεελανεις;;εκτοε και αν θελει κατι συγκεκριμενο...

εννειται λεφτα..και ειναι και αδερφος..ςννοω κοντινο προσωπο..

η μικρη ειναι αφηνιασμενη σημερα..δεν υπαρχει..

τα νευρα μου εμενα πανω απο το κεφαλι..πως δεν τη ...αντε μη το πω..γιατι θα μου στειλουν τη προνοια παλι..

35 χρυς;;αληθεια καλε;;

δε πειραζει..

τωρα με το δευτερο θα ξανα νιωσεις..χαχα..

νανα..τι θα γινει με τις πλεξεις..;;;

εσας ταπ παιδια σας οταν θελουν κατι σας το ζητανε;;

εννοω να κατεβουν απο το καρεκλακι;;;

εχει τελειωσει το φαγητο 5 λεπτα τωρα και οριεται..και δε λεει να την κατεβασουμε..

την αφηνουμε..

και οτνα θελει βοηθεια δε ζηταει ποτε..μονο φωναζει και κλαιει!!

το κανουν και τα δικα σας η οχι;;

οκ ελενη για αυριο!!

θα σου πω το ποσο αλλη μερα!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΡΕ ΓΕΩργια λεφτα θα του δωσω...

του ψαχνω ομως ενα καλο γαμηλιο ταξιδι γιατι δεν εχουν χρονο να το δουνε...

γεωργια ετσι το εκανε η ειρηνη πιο μικρη.... και της ελεγα με ηρεμο τροπο: πως θα ζηταμε στην μανουλα?????????

μπορεις σε παρακαλω να μου κανεις αυτο???????

ε τωρα το εχει μαθει και γκρινιαζει για τετοιους λογους σπανια....

χρυσουλα εχουμε 10 χρονια διαφορα.... δεν εχει σημασια το ποσο εισαι αλλα αν νιωθεις πληροτητα και ευτυχια με τη ζωη που εχεις..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σωσ εφαρμοζω το 123 μετραω δλδ να σταματησουν εαν τους εχω πει οτι δεν πρπει να φναζουν για να ζητανε κατι ή μπας περιπτωση εαν δεν γινει το δικο τους και εαν δεν σταματησουν τους παιρνω ενα παιχνισι το βαζω σε ενα μπολ της τιμωριας και τους το ξαναδινω οταν σταματησουν

καλα δεν πιανει παντα βεβαια

αλλα σε γενικες γραμμες δεν το πολυκανουν

τις περισσοτερες φορες σφαζονται μεταξυ τυς και ουρλιαζουν αυτο ειναι το προβλημα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλα λεφτα χρυσουλα

το ηλιθιο το χαρατσι ελεος πια

πινεται εμφιαλωμένο στη κρητη;

τι λετε βρε κοριτσια;

πωπω μου θυμιζει το χωριο μου εκει εχουμε νερο με χωμα και δεν μπορεις να πλυνεις φαντασου

πρεπει να εχεις δεξαμενη.

καλα εκανες και πηρες φιλτρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ πολυχρονη!!!! και με το καλο το ή τα μωρα σου!

αλλα αυτο το 29 με πληγωσε ρε παιδακι μου....

δε μπαινει και η Αλεκα που ειναι η μονη που με περναει κατι μηνες και ειμαι η πιο γρια εδω μεσα! 17 Αυγ εκλεισα τα 37!!!!! ευτυχως που δε με φαινεται!!! :lol::lol::lol::lol:

τρομαρα μου... 8-)

Σωσω και τα δικα μου μουγκριζουν και ουρλιαζουν κατα καιρους οταν θελουν κατι, αλλα κανω την κινεζα και λεω... συγνωμη δε μπορω να σε βοηθισω γιατι αν δε μιλας με λεξεις δεν καταλαβαινω τι θελεις. 1-2 την 3η πιανει.

οσο για τα πλεκτα και τους αργαλιους σας... ασχετου τελειως. μη μασας Χρυσουλα. το να ραψω ενα κουμπι μου φαινεται .... καταναγκαστικο εργο! ευτυχως που κουμπια, και κανενα σημα αν χρειαζεται καμια στολη τα ραβει ο αντρας :oops: τα πιο δυσκολα τα στελνω στη μανουλα... ;)

και επιτελους αυριο επιστρεφει ο αντρουλης μου!!!!

ναι! ναι! ναι!!!!

ο Σπυρος δεν θελει να γυρισει. η ΜΑριαννα θελει...

αντε να ερθει να του παραδωσω και τη χαρτουρα του γραφειου του και τα παιδια!!!! :lol:

και φυσικα μην περιμενετε να μπω τις επομενες 1-2 μερες.... ;)

θα ειμαι αγκαλιτσα με τον μπεμπακο μου... ;)

τελος και το πλυντηριο... παω να τα κατεβασω στο στεγνωτηριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερΑ..ωραια βαγκ..ειναι και ο καιρος χουζουρης..1 χαρα σας βλεπω το ζευγος..χαχαχ.εδω ειναι παραξενος ο οκαιρος παντως;..

εμεις καλα..

το απογ θα μαζευτουμε εδω καμια ..20αρια ατομα τουλαχισοτν για το παζαρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσε το παζαρι..περασαμε ωραια..μαζευτηκαν χρηματα αλλα θα ξεπουλησω πρωτα και μετα θα σας πω το ποσο..ελενη εσενα στα εχω κρατημενα..να ναι καλα τακ οριτσια για την κινηση..πραγματικα τις ευχαριστω ολες..

φαγαμε..γελασαμε..1 χαρα!σα παρτυ!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια

καλε που χαθηκατε;

Ευχαριστω πολυ βαγκ μου για τι ευχες

εχει ψιλοχαλασει και εδω ο καιρος

μας βλεπω τελικα για μεσα το παρτυ

το ειχα υπολογισει για μεσημεροαπαγευμα στην ταρατσα αλλα εχει ψυχρουλα

εμεις ειχαμε γαμο εχθες τους κρατησε η μανα μου με την αδερφη μου

μια χαρα ητα -περασε μια ριση ο Στελιο αλλα οκ

ο γαμος πολυ ωραια εμασταν παρεα ηταν πολυ καλα αλλα ειχε που@@##κρυο τρελλο ευτυχως ειχα παρει σακακι αλιως θα ειχαμε φυγει νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σωσω

αντε και σε αλλα τωρα

ειχατε και τα παιδια σας ολα μαζι;

μιλαμε σε θαυμαζω που μπορεις με τοσο κοσμο πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Μπραβο σου Σωσω..πολυ σημαντικη κινηση ανεξαρτητως ποσου χρηματων..

Μαρια καλυτερα μεσα στο σπιτι..ταρατσα μου ακουγεται επικινδυνο...

Βαγκ ελπιζω να εχεις δεχτει με το καλο τον αντρα σου και να περαντε ομορφα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελος..δεν εχει αλλο παζαρι..υποτθιθεται οτι ψιλο σταματαω αυτα γιατι..βαριανω..τρομαρα μου.χαχα...

και λιγος ητνα ο κοσμος μαρκερ..αλλο τοσο να ειχα θα ημουν καλυτερα..

εννοειται ολοι με ταπ ιδια τους..

χαμος στο σπιτι..

αλλα ωραια..με βοηθησα και τα κοριτσια..ο καθενας εφερνε και απο κατι για φαγητο και ...πλαστικο πιατο ποτηρι..αν και τα συχαινομαι αλλα και τι να εκανα..

ταρατσα;;και γω τρομαζω!!

πηγαμε σε παρκο το πρωι..το απογ μαλλον κανενα παιδοτοπο!!

θα δουμες.σα ειπα οτι πρεπει να κοψω το φαγητο;;το παρακανα αυτες τιςε μςερες παλι..

το λεω για να το ακουω..μη νομιζετε..

δε θελω σχολαισμο.χαχα..

καλα η νανα θα σχολιασει..σιγουρα!χαχα

εσεις τι θα κανετε σημερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Χρυσουλα

τι κανεις πως τα πας καλα; για πες κανα νεο

καλε η ταρατσα ειναι ολη φτιαχμενη

σαν κηπος ειναι και τα καγκελα εχουν προστατευτικα και τουαλετα εχομυμε φαντασου

εμεις τα ανεβαζουμε πανω πολυ συχνα. μονο μην βρεχει ή κανιε κρυο με πειραζει αλλλιως ειναι τελεια .

ωραια ακουγεται σωσω

εμενα τα πηρε ο κωσ το πρωι και βολταρανε σε παιδοτοπο και το απογευμα δεν ξερω\καπου θα παμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α θα την εχετε φτιαξει ομορφη την ταρατσα σας..

Σωσω καλα κανεις και το λες ..ετσω να το ακους...

Μαρια καλα νωθω..ξερω εγω..μηπως δεν ειναι και καλο αυτο?αυτη τη φορα εχω αλλου ειδους αγχος που στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα..

χθες πηγαμε Λαμια για αθλητικα του μικρου και καφε..καλα ηταν..πηγαμε και ενα τζαμπο για ζωγραφικες και τα σχετικα που ειχαμε ξεμεινει..τελικα καταληξαμε με 2 ζευγαρια .. :mrgreen:

το βραδυ κατεβηκαμε ενα Γαλαξιδι ..καλα ηταν δεν ειχε και πολυ κοσμο βεβαια αλλα ο μικρος το χαρηκε..σημερα σπιτι το πρωι... μετα δεν ξερω τι θα κανουμε ..μπορε σε κανεναν παιδοτοπο γιατι η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι για καπου πιο μακρια :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ακουω κουλα βρε χρυσουλα ολα καλα θα πανε

καλα κανατε και βγηκατε

γιατι καλε να ειραζει που δεν θες να πολυβγεις

μια χαρα βολταρατε ολες τις μερες\\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

το σκ σας πιανει για τα καλα βλεπω

βολταρετε ολες - μπραβο καλα κανετε

ειμαι χιλιοπιασμενηχω 2 θεματα για πειτε καμια λυση;

1. πως θα σταματησω να ξυπνανε το βραδυ - εχει αρχισει και με εξοντωνει -πλεον δεν τους ακουω φανταστειτε - ξυπναει ο κωστας αφου εγω απλα τους καταλαβαινω στο ρκεβατι μου

2ον αλλα δεν γινεται τιποτα ιδιαιτερο πανε με λυγμους στον παιδικο - ουρλιαζε για να ντυθει ο νικος μιλαμε

κατα τα αλλα πως περασαμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Μαρια εμενα ξαφνικα σταματησε να ξυπνα;ει βραδυ πριν απο κανενα 20ημερο..εχει δεν εχει κοιμηθει μεσημερι το παει σερι..να ειναι τυχαιο???εχει κρατησει πολυ..ειναι αυτο που μου ειχε πει καποια στιγμη μια φιλη με μεγαλυτερα παιδια..οτιδηποτε και να κανεις θα σταματησει να ξυπναει απο μονο του..

κουρασε τα πιο πολυ το απογευμα..

σημερα και εμενα μπηκε με γκρινια στον παιδικο..μηπως τους κακοφανηκε που αλλαξανε σχολειο???αν τα ειχαν μαλωσει θα στο ελεγαν..καλομαθαν στο σπιτι τοσο καιρο...δωσε καμια αθωα υποσχεση..πχ το αγαπημενο φαγητο, τηλεοραση μετα το φαγητο..κατι τετοιο..

κατα τα αλλα καλα...

χθες τελικα δε βγηκαμε και τη βγαλαμε στη βεραντα..καλα ηταν ..ηρεμα!!

σημερα εχω κατι ψιλοδουλιτσες σπιτι..η κοπελα φετος θα ερχεται Πεμπτες!!

απο φαγητο παστιτσιο απο χθες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο σπιτι δεν ειμαστε για πολλες ωρες εμεις -πλακωνονται στα μπουνιδια μιλαμε θα τους βγαλω καμια μερα να ους δειτε πως κανουν

οσο για τον υπνο -μιλαμε εχω χιλιοκουραστει -δεν κοιμομαστε παραπνω απο 5 ωρες σερι

ξυπανε απο εννοια πιο πολυ -να δουν εαν ειμαι εκει και ερχονται στο κρεββατι μας

νε δω με το μωρο τι θα κανουμε -θα τα παιξω τελειως εαν το συνεχισουν

μακαρι να το κρατησει να κοιμται σερι και να μην ειναι τυχαιο -αλλα δε νομιζω ειναι οντως πολλες οι μερες

για τον παιδικο ετσι εκαναν και ολη τη χρονια περσι , με κλαματα πηγαιναμε αλλα σε νορμαλ επιπεδα - τωρα τι α πω χτυπιουνται- εαν τα μαλωναν θα μου το ελεγαν σιγουρα

μου λενε σεχδν οτι εκαν τη μερα με λιγα ψεματακι μεσα :lol:

παντως πρωτη μερα μου ξεφουρνισε ο νικος οτι η μια κυρια του επιασε τα χειλια και του ειπε σουτ με το δαχτυλο της.

εαν μου ξαναπει κατι θα της την πω παντως

πότε πας γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως εαν εχεις μεγαλο σπιτι ειναι εμα με την καθαριοτητα

εδβω ε 70 τετραγωνικα και μου φευγει ο κωλος

βαζε εκει μια σκουπα και ενα σφουγγαρισμα κια στα για τν κοπελα τα αλλα τωρα πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

μόλις γύρισα από γιατρό!

όλα καλά!

πήγαμε οικογενειακώς και ο μικρός ενθουσιάστηκε!!!

στην αρχή δεν ακουγόταν καλά η καρδούλα και αγχώθηκα λίγο...

όταν τη βρήκε σε σωστό σημείο, ήταν μια χαρά!

με πήρε αίμα και περιμένω αποτελέσματα...

σωσώ κάθε φορά που πηγαίνω, η ζυγαριά ανεβαίνει!

η αλήθεια είναι ότι το ΣΚ είχαμε συνέχεια κόσμο και τρώγαμε τα βράδια...

και δεν κρατιέμαι να τσιμπήσω λίγο... τρώω κανονικά!!!

Χρυσούλα μου, είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που νιώθεις.

την προηγούμενη φορά δεν ήξερα ότι μου είχε πάρει αίμα για προγεννητικό έλεγχο...

τώρα που το ξέρω, έχω αγχωθεί... χαχαχα!!!

ααα!!!

όταν ακούσαμε την καρδούλα, της λέω: "ο χτύπος είναι αγορίστικος ή κοριτσίστικος;"

"αγορίστικος" μου απάντησε!!!

χαχαχα!!!

τι να σου πω ρε Μάρκερ...

θα συμφωνήσω με τη Χρυσούλα!

κι εγώ πρέπει να βρω κοπέλα για την καθαριότητα...

άρχισα να κουράζομαι παρόλο που βοηθάει πολύ ο Π...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια το σπιτι ειναι 120 τμ και πραγματικα λιωνω καθε φορα..το καλοκαιρι δεν εφερνα την κοπελα καθολου γιατι ηθελα να μην εχω δεσμευμενο το προγραμμα μου..ασε που δε δουλευα και ενα μηνα...

τωρα ομως θα ξαναρχισει γιατι εκ των πραγματων δε γινεται αλλιως...

Νανα εγω στα ελεγα για αγορι..ενταξει και η Σωσω :lol::lol:

Μαρια εγω θα παω Σαββατο γιατρο καλως εχοντων των πραγματων...

δεν εχω πολλη ορεξη παντως...καλο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγοριστικος ; το κινεζακι τι σε βγάζει;

θα βγαλω ποσοστα αυτη τη φορα να δω ειναι 99,9% που λεει ή μλκ :lol:

ανοιγει σαββατο ο γιατρος σου;

μπραβο!

εγω σημερα κι θελω να παω κιολα γιατι εχω καφετουλια και θελω να δω τι ειναι

αντε να δουμε γιατι κατι δεν μου παει καλα αυτη τη φορα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

120 τετραγωνικα ε;

εαν δε εχεις ανθρωπο για βοηθεια ειναι μανικι

τοσο μεγαλο ειναι το πατρικο μου και φαντασου το εχουμε σχεδον αδειο απο πραγματα και παλι δυσκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να μην το καθυστέρηση πολύ ακόμα τότε για να ετοιμαστείς είσαι και αρχές Αυγούστου αν θυμάμαι καλά σε σε κανα 3 βδομαδες μπαίνεις στο μήνα σου θυμάμαι καλά ; Ποσο είσαι τώρα ;
    • Κορίτσια καλησπέρα,μια ερώτηση,ξέρει κάποια που μπορώ να βρω  μπομπονιέρες με θέμα την ταινία ice age;Γιατί στο ίντερνετ όπου έχω κοιτάξει είναι εξαντλημένες.Εχω χρόνο ακόμα,είναι για τον Οκτώβρη.
    • @elbe δεν πρόλαβα να διαβάσω ακριβώςς τι ρωτάς.  Γενικά έχω χαμηλά αιμοπετάλια, στην εγκυμοσύνη όταν ήμουν  39+5 ειχα γυναικολόγο και είδαμε ότι τα αιμοπετάλια πέσανε ακόμα πιο πολύ , με έστειλε στην κλινική και 40 ακριβώς μπήκα για πρόκληση (μένω Γερμανία και δεν κάνουν με το καλημέρα καισαρική) παλέψαμε μήπως και δεν προλάβουμε να γεννήσω χωρίς καισαρική αλλά εμένα δε με έπιασαν πόνοι κτλ το βράδυ είχα ανεκτους πόνους αλλά 0 διαστολή και καμιά εξέλιξη κάνανε συνεχως αιματολογικές εξετάσεις το πρωί εφόσον έγινε επανέλεγχο στις αιματολογικές είδαμε ότι έπεφταν και άλλο τα αιμοπετάλια δεν μας επαιρνε να περιμένουμε. Οπότε μπήκα για καισαρική με τον τελευταίο επανέλεγχο αίματος να μου δίνει το οκ για επισκληριδειο αλλιώς έπρεπε να έκανα ολικη νάρκωση.  Και το πιο παράλογο απ' όλα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη δεν είχα θέμα με τα αιμοπετάλια 🤷 ήταν σε όρια ακόμα και για φυσιολογικό τοκετό . 
    • Αχ έχεις μια γλυκούλα καραμέλα 🍬 βήμα βήμα και τσουπ φτάσαμε στην αγκαλίτσα μας να έχεις το κοριτσάκι σου.   
    • μηπως καθυστερήσει να μου τα στείλει...και γεννήσω και δεν τα έχω...πιο πολύ για το πως θα βγω απο την κλινική χωρίς κάθισμα 🤷 θα πρέπει αναγκαστικά να αγοράσω μετά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...