Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

σωπα καλε που με παρεξηγησες καλε γεωργια... μεταξυ μας???? :lol::lol:

νανα ειδες που περναει ο καιρος???

μαρια σε ευχαριστω... θα σας στειλω φωτο μολις τις εχω...

εμεις πηγαμε παιδοτοπο...'

περασαμε καταπληκτικα αλλα και 5,80 το παιδι ειναι πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχ..σιγα καλε να μη σε παρεξηγησω..απλα μου τη δινεις καποιες φορες..χαχαχα..ορμονες στο κοκκινο..

αλλα πραγματικα πιστευω οτι δε πρεπει να εζουμε τρελες αππιτησεις απο τις δασκαλες..οχι μονο σε αυτο..και σε πολλα αλλα..

και οχι τιποτα..δεν υπαρχει προσωπικο..

μη ξεχνατε οτι και αυτες πληρωνονται 700 ευρω!!πανω κατω!!

μαρακι μου..καλα νεα διαβαζω...

ολα καλα..μπραβο!!

αντε να κανεις και συ κανενα παιδι στα κοντα..να τα λεμε και εκει!!

ελενη πλερωσατε παιδιοτπο;;γιατι καλε;;σας περισσευανε;;χαχα...

εμεις πηγαμε παρκο..και τσακισα και κατι μερεντες..

καλε αληθεια λες 4 μιλκο;;;

θα μας τρελανεις!!

μαρκερ 1ο0 ευρω:;;;;;η ψυχζη μου πιαστηκε!!!

ουφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρακι γουελκαμ μπακ!!!! καλα που ηρθες να γραφει και κανεις αλλος μεγαλα ποστ, αφου εχεις τοοοοσα νεα να μας πεις απο τοσο καιρο που λειπεις, γιατι η Σωσω με περναει για πρωινη εφημεριδα!!!! σε λιγο θα με διαβαζει στην τουαλετα! και φυσικα σασ ευχομαι τα καλυτερα για το αντρακι σας και για σας...

Σωσω, ειπα οτι ΔΕΝ εχω ρεταλια., αλλα ΕΧΩ αν κανεις αγορι να σε στειλω αγοριστικα ρουχα!!!! πες μου τι ΔΕΝ καταλλλα βαινεις!!!!! :lol:

Ελενη εγω σημερα τα πηγα πρωτη μερα με μακρια φορμα το Σπυρο, κολαν τη ΜΑριαννα και μακρομανικες μακο μπλουζες και φουτερ ζακετες. το μεσημερι της μαριαννας τα μανικια της τα ειχαν γυρισει για να μη ζεσταιενται. ο Σπυρος ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δε θελει να του γυρνας τα μανικια!!!! αφου την πρωτη φορα που του φοραω το καλοκαιρι κοντομανικο τρελαινεται και τραβαει τα μανικια να κατεβουν!!!!

σημερα τα φασολακια φυσικα δεν τα εφαγαν. ειπαν οτι εφαγε λιγα ο Σπυρος με ψωμι και η μαριαννα τις πατατες και τυρι και ψωμι. και φανηκε η διαφορα στο σπιτι!!!! φασολαδα δε φαγανε που ειχα αλλα τσακισαν ψωμι, η ΜΑριαννα με ελιες και τελος μπουγατσα!

το απογευμα γυρισαμε και τη Μαμα μου στην Τουμπα.... αυριο ερχεται ο αντρας!!!! για ενα βραδυ ομωσ... :( Παρασκευη κατα τις 9 θα φυγουν γιατι δουλευουν 6-14.... :(

Ελενη περιπου 45΄ κανουμε να ετοιμαστουμε το πρωι.... αλλα σηεμρα... βαλε αλλο ενα 10λεπτο που δεν εβρισκα τα κλειδια του αυτοκινητου!!!!! παρακρουση επαθα!!!!! εταξα να παω κέικ ή κουλουρακια στην εκκλησια την επομενη φορα που θα παω και τα βρηκα στο λεπτο! ηταν στη τζεπη της ζακετας που φορουσα χθες γιατι κουβαλουσα σακουλες απο το σπυπερ.... και τα 2α κλειδια τα εχει ο αντρας συον Εβρο!

ΝΑνα ολα καλα με την εκδρομη;;;;

Αλεκα τι ετοιμαζεις για τα γεννεθλια σας;;;; μακαρι να μη βρεχει και να γινουν ολα οπως τα ονειρευεστε!

Ντομ θα ανοιξεις το επομενο;;;;...... ή μηπως τζαμπα γραφω και πρεπει να ψαξω ηδη για το επομενο;;;;; :o:shock:

δε με λετε.... που λεμε να παμε τουρτα στον παιδικο για τα δικα μας γεννεθλια.... ποσα κιλα για περιπου 40 παιδακια και καμια 10ρια δασκαλες;;;;; το κακο του οτι τα εχουν χωρια ειναι οτι πρεπει να ταϊσω 2 ταξεις!!!!!!! και αλλα..... να παρω μπαλονια να φουσκωσουν κλπ;;;; και δωρακια πρεπει;;;; γιατι για 40 παιδια το μπατζετ θα φτασει στα υψη!!!!! σκεφτηκα κανενα γλυφιντζουρι και να δεσω με κορδελα κανενα αμαξακι μικρο για τα αγορια (εχουν τα τζαμπο συσκευασιες με καμια 10ρια κομματια 2,5Ε και τα κοριτσια κανενα κοκκαλακι ή πολυ μικρο κουκλακι. να βγει κατω απο 1Ε το κομματι γιατι αλλιως.... χαθηκαμε! καμια αλλη ιδεα!!!!

ΜΑρκερ τα ρουχα ειναι λιγα απο τα βαφτησια ακομα που τα πηρα μεγαλυτερα νουμερα και τα υπολοιπα απο αυτα που μας εχουν δωσει και μας δινουν! αντε να αγορασω κανα 2-3 κομματια, κυριως για το Σπυρο που εχει λιγοτερα. δεν υπηρχε περιπτωση να αγορασω τοοοοσα ρουχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

έλα ρε Μάρκερ... 100 ευρώ;

πάρα πολλά ρε γμτ.

δεν αναγνωρίζουν την κατάσταση;

εδώ λένε ότι όλες οι κλινικές και οι γιατροί έρηξαν τις τιμές τους.

η εκδρομή ήταν μια χαρά τελικά.

όλα πήγανε καλά.

σήμερα ξύπνησε πολύ χαρούμενος και είχε τρομερή λογοδιάρροια...

είναι να τον τρως όταν είναι έτσι.

γιατί όταν είναι στις μαύρες του, θέλεις να τον πετάξεις από το παράθυρο... χαχαχα!!!

Βαγκάκι, με το καλό να υποδεχθείς τον ανδρούλη σου!

το γλυφιτζούρι δε μου αρέσει σαν ιδέα.

εγώ θα εκνευριζόμουν αν του δίνανε... χαχαχα!!!

μπορείς να πάρεις μολυβάκια με σχέδια.

αρέσουν στα παιδάκια και είναι πολύ οικονομικά.

το μίλκο δε μου αρέσει καθόλου.

αλλά το νεογάλ που λέει και η Βαγκ... είναι τέλειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

σωσω γιατι λιγα ειναι τα 700ε; εμενα μια χαρα μου φαινονται πραγματικα

δε λεω η δουλεια τους ειναι δυσκολη - εγω δε θα μπορουσα με τοσα πιτσιρικια με τιποτα αλλα η καθε δουλεια εχει τα δικα της

και ναι 100ε - ειναι στην αττικη 4 πολυ καλοι απο οτι το εψαξα και το εχουν μονοπωλειο - παιρνουν σε καθε παιδακι απο 100-150ε αναλογως την περιπτωση

ξερον ρε σ οτι για το παιδι θα τα δωσεις

ενι γουει σημασια εχει οτι ειναι καλα ο νικολας

αλλα με ΠΟΝΑΕΙΙΙΙΙΙΙ η τσεπη μου ακομα :lol:

εγω δεν πηρα τουρτ βρε κοριτσια - μου φαινεται υπερβολη μεγαλη

πηρα τα ατομικα κεκακια απο το σουπερ ενα για το καθε εναν

αυτες ειχαν κερακια μου ειπαν τα εβαλαν στα κεκεκια και ειπαν το τραγουδακι

δεν ξερω προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι και πολυ καλο να δινουμε δικα μας πραγματα για φαι στον παιδικο με τοσα παιδακια - οχι τιποτε αλλο γιατι εαν παθει κανενα τιποτα θα σουν πουν μετα οτι τους πηγες και χαλασμενη τουρτα

οποτε εγω και τις 3 χρονιες πηγα κλειστα πραγματα και ετσι μας ειχαν πει τουλαχιστον και περσι

καλυτερα κλειστα

δωρα δεν θα επαιρνα και μας απαγορευουν οτιδηποτε συμπραγκλινι να εχουν μαζι τους

νανα σιγα να μην περνοσε τελεια στην εκδρομη

μπραβο που τους πηγαν πολυ το χαρηκα που το ακουσα

σωσω δεν σε εχω ξεχασει -δεν εχω μιλησει με τη μανα μου ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

Μαρακι και απο μενα ολα καλα...μπραβο σας για ολα και ευχομαι ακομα καλυτερα τα παντα απο εδω και περα...

Σωσω πρεπει να παραδεχτεις τη Νανα που δεν πηρε τηλ τη δασκαλα!!! :D:D

την αφησαν τα friday's????? :lol::lol:

Βαγκ τουρτα για 40 παιδια υπερβολικο μου φαινεται...απο την αλλη θυμαμαι οτι ειχατε ενα φιλο ζαχαροπλαστη ή μήπως οχι???

Νανα και εσενα κυκλοθυμικος ε??/ειναι αγορι ζυγος...τουλαχιστον καλυτερα απο αντρα Αιγοκερω :mrgreen::mrgreen:

Μαρια αντε να φτασει ο καιρος για την αυχενικη γιατι με αγχωνει...

εχω φτασει να φοβαμαι καθε φορα που παω να παρω τον Θ απο τον παιδικο τι θα ακουσω..ευτυχως χθες ολα μια χαρα..τυπος και υπογραμμος..τη γλτωσε την τιμωρια...

γμτ τωρα με τη βροχη δε τα βγαζουν και στην αυλη και κανουν ελευθερο παιχνδι μεσα..σημερα απο ο,τι εδα στο προγραμμα θα κανουν κουκλοθεατρο και εχουν και κατι γενεθλια του γιου μιας φιλης..απο ό,τι μου ειπε η ιδια ΒΑΓΚ θα παρει μια μικρη τουρτα να σβησει κερι και γλυκακια για τα παιδια..η τουρτα θα μεινει εκει φυσικα..

σημερα θα κανω γιουβετσι --εγω το σιχαινομαι αλλα ο Νικος θελει οποτε ειπα να μη χαλασω χατηρια..

τα κακα νεα ειναι οτι η πεθερα δεν ειναι στα καλα της..εχει να φαει μια εβδομαδα κανονικα..μονο φρυγανιες, εχει απιστευτο παραληρημα και γενικα χαλια...

ειναι ασχημη αυτη η κατασταση γιατι δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε Χρυσούλα... είναι κυκλοθυμικός...

εκεί που μπορεί να έχει νεύρα... ξαφνικά γίνεται το πιο γλυκό μωρό... χαχαχα!!!

είναι χαρακτηριστικό του ζωδίου τους;

είναι ο πρώτος ζυγός που γνωρίζω... χαχαχα!!!

είδες τι μουλάρο είναι;

αν έπαιρνα τηλ, θα με έκραζε αμέσως...

ενώ τώρα που δεν πήρα... ούτε μισό μπραβό...

χαχαχα!!!

στα φράιντεις πήγα αφού γύρισε ο μικρός.

θα γυρνούσαν κατά τη μία για να φάνε το φαγητό τους και εγώ πήγα στις 2:30 για φαγητό...

αλλά, είναι τέλεια τα άτιμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Νανα ειναι..στο τελευταιο ετος ανοιξαν στο εμπορικο καντρο στο Παγκρατι κοντα στο σπιτι μου..πηγαινα συνεχεια..

τωρα εχουμε να παμε καιρο ..την τελευταια φορα πηγαμε σε αυτο του Φλοισβου πολυ καλο και αυτο..

Μαρια εχεις καθολου κοιλιτσα?? εχω εγω ενα εξογκωμα μπροστα λες και εχω καταπιει μικρο πεπονι :?:?:?

στον Θανο νομιζα οτι ηταν κοιλια πιο νωρις αλλα τελικα ηταν πρηξιμο απο το υπογαστριο λογω εντερου..

βεβαια τοτε το εντερακι μου το γεμιζα και με το παραπανω :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

εμεις σημερα με συναχι και εμετο... χθες ιδρωσε στο σχολειο οποτε κατευθειαν μας χτυπησε στο στομαχι...

κοιτα γεωργια επειδη 2 χρονια ημουν σε νηπιαγωγεια και με περισσοτερα παιδια αποτι 20, δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα..

κ επειδη ξερω απο το κανονισμο ποιες ειναι αρμοδιοτητες μιας δασκαλας ειναι και η αλλαγη ρουχων..

οπως και πολλα πραγματα που δεν τα κανουν φυσικα...

το ζορι τους αγαπητη γεωργια ειναι 9:30 με 10:30 που πρεπει να κανουν μαθημα..(1 ωρα).. μετα τα παιδια εχουν ελευθερο παιιχνιδι... ξερεις εμεις ποση ωρα καθομασταν και κουτσομπολευαμε στο ελευθερο παιχνιδι οταν εκανα την πρακτικη μου???? :lol::lol: ...

η δασκαλα τοτε εχει τοσο ελευθερο χρονο που μπορει να κανει οτι γουσταρει.. ασχετο οτι ο κανονισμος λεει οτι παιζουμε μαζι με τα παιδια...

και μην πεις ξανα για τα 700 ευρω.. γιατι εχω παιρνω 680 και ξεκωλονομαι κιολας... επισης εσυ παιρνεις τα ιδια λεφτα και εχεις να κανεις με νεκρους και τοσα μικροβια.. τελοσπαντων δεν θα το αναλυσω αλλο απλα για να ξερεις τι γινεται στους παιδικους... και σου μιλαω εγω που τα εχω ζησει απο μεσα..

ο ιδιωτικος ειναι αλλου παπα ευαγγελιο..... εκει εφαρμοζεται και με το παραπανω ο κανονισμος γιατι πληρωνεις... και στο δημοσιο τα ιδια λεει ο κανονισμος του εκπαιδευτικου συστηματος μονο που στο δημοσιο δεν υπαρχει κανεις να τους ελεγξει παρα μονο μια φορα το χρονο που ερχεται ο σχολικος συμβουλος... και ολα βεβαια εκεινη την μερα ειναι τελεια... τα παιδια εχουν δασκαλευτει να μην κανουν φασαρια, ξερουν ηδη τι θα παραδωσεις και σου κανουν ερωτησεις που τους εχεις δωσει εσυ την προηγουμενη και τις εχουν μαθει μαζι με τους γονεις, παιζεις μαζι με τα παιδια στο ελευθερο κλπ... με αποτελεσμα να φευγει ο συμβουλος και να λεει οτι ολα ειναι υπεροχα..αυτη ειναι η χωρα που ζουμε δυστηχως...

νανα μαλλον περασε καλα ο τζουτζουκος σου....

βαγκ 45 λεπτα ε????? πολλη ωρα.... τα ντυνεις εσυ η ντυνονται μονα τους;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !

εδω βρεχει πολυ!!!!

Μαρια μπραβο για το Διονυσακη σου!!!!!!!

ωραια που ηρθες παλι στοπαρεακι μας! ;)

Μαρακι, χαλαλι η 100αρα!!!ο μικρος να ειναι καλα :D (κ εγω πονεσα φιλεναδα δλδ η τσεπη :roll: )αχ αχ!!!!!!!!

αυτο με τα ρουχα στο παιδικο ...το λεω κ εγω καμια φορα κ ειναι πολυ θετικες κ μου λεει η κυρια οκ!

οταν βγαινουνε διαλημα τους φοραει το ζακετακι κ μερσα που εχει ζεστη το βγαζει....το θεωρει φυσικο οτι αυτο το πραγμα εαν πρεπει να το κανει...με τις εναλαγες του καιρου...εχθες με ρωτησε εαν φοραει κοντομανικο απο κατω γιατι στην ταξη εχει ζεστη...κ μου ειπε οτι αργοτερα θα το βγαλει.....

Βαγκ...εγω προσωπικα δεν θα εκανα τιποτα σε παιδικο!!!ουτε δωρακια !!!! πολλα τα λεφτα,νομιζω....καλυτερα να εκανα ενα απογευματινο παρτυ με 2-3 παιδακια ...κ να δωσω απο ενα καλο δωρακι ...

δε ν ξερω....αλλα τοσα παιδακια κ να μην τα ξερουμε ....

καλα πολυ βροχη λεμε!!!!!!!!!!!!!

κ μπουμπουνιζει...οποτε σε λιγο θα κοπει κ το ρευμα :lol: κλασσικα!!!!!!!!!!!!!

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη συμφωνω εντελως ...

για τα 700 νδεν το επιασα...εινα λιγα ή πολλα???? :shock:

Αλεκα σε ζηλευω...πρηζω τον Νικο να παρει αποσπαση για κανενα νησακι..ειναι το απωθημενο μου να ζησω χεμωνα σε νησι...βεβαια εγω τι δουλεια θα κανω δεν ξερω αλλα θα περιορισουμε τα εξοδα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα 700 ευρω φυσικα και ειναι λιγα αλλα ποιος παιρνει παραπανω ρε παιδια την σημερινη εποχη???????

χρυσουλα μην το λες... αν δεν εισαι ανθρωπος του τσερτζελου μπορει να σου κακοφανει η ησυχια του νησιου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα, είσαι τρελή να θέλεις να περάσεις χειμώνα σε νησί...

το βασικό ρε κορίτσια είναι να αγαπάς τη δουλειά σου.

αν συμβαίνει αυτό, θα βρει τρόπο να τα τακτοποιήσεις όλα.

άσχετο με το πόσα λεφτά παίρνεις.

σωσώ έχω απορία.

στο δαχτυλάκι που κάηκα πιο πολύ, είχε κάνει έντονη φουσκάλα.

το υγρό απορροφήθηκε από μόνο του.

εκείνο το σημείο, όμως, σκλήρυνε πολύ.

πρέπει να κάνω κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραιντε-ις δεν εχω που πουθενα κοντα μου οποτε δεν τρωμε

2-3 φορες στο φλοισβο που πηγαμε αλλα θυμαμαι οτι ειναι ωραια αλλα πανακριβα

χρυσουλα κοιλια δεν εχω ακομα οχι

μπορω να πω οτι πλαδαρεψε λιγακι -σαν να απλωσε αλλα δεν εχει πεταχτει ακομα

οσο για την αιχενικη δεν εχω αγχος καθολου -εχω μια τρελλη σιγουρια σε αυτη την εγκυμοσυνη

πες τα ελενη πες τα

αυτα λεπω και εγω και τρελαινομαι

επειδη και εγω στη δουλεια ρωταω και ξερω πωςπρεπει να ειναι πανω κατω τα πραγματα

τις βλεπω και τρελαινομαι

οταν πηγα στο δημο ελενη ηταν και αυτη η συμβουλος εκει που λες ηταν ευγενικοτατη και παρα καλη κυρια -ακουσε οσα ειπα τα κατεγραψε και μο ειπε τη γνωμη της απο μερια του δημου

η αλλη η προεδρος φανηκε οτι ειναι φιλη με τη διευθυτρια το σταθμου γιατι μου ειπε οτι την ξερει και προσωπικα και δεν το πιστευει οτι μου μηλισε ασχημα κλπ

γι αυτο πρεπει να μιλαμε

δεν ειναι κριμα το η Ειρηνουλα να ειναι κρυωμενη για μια μπλουζα που βαρεθηκε η αλλη;

αρχισα το παραληρημα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη εχω ζησει πολυ τζερτζελο και στα 35 ( εκπνοες των 35) θελω να δοκιμασω πραγματα..

και ο αντρας μου δεν εχει κολληματα..και ομως θελω μια τετοια εμπειρια..οχι σε νησι πολυ μακρινο..μια Συρο για παραδειγμα...

οι μισθοι ειναι εξαθλιωμενοι και που θα πανε ακομα...

οι γονεις δημοσιοι υπαλληλοι ηταν οι καλοπληρωτες του φροντ ..τωρα μας αργουν τα διδακτρα..

να φανταστειτε εχουμε υπολοιπο απληρωτο 8.000 ευρω μονο απο το 2012... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ταυτοχρονα γραφαμε; μπερδευτηκα με τοσες δημοσιευσεις μαζι

Α βρε Αλεκα με το νησι σου

δεν ξερω εγω εαν θα μπορουσα να ζησω σε νησι

εδω καισ την πολη βαριεμαι

αλλα αλλη φαση ρε παιδια εκει - για τα παιδακια τουλαχιστον ειναι πολυ καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες πήγε στη λαϊκή ο Π και μου έφερε ένα τελάρο με ντομάτες για να τις κάνω σάλτσα.

και ροδάκινο για να φτιάξω μαρμελάδα.

και γενικότερα κουβάλησε όλη τη λαϊκή... χαχαχα!!!

εσείς πώς φτιάχνετε τη σάλτσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αγοραζω ντοματακια και τα βαζω σακουλακια στο καταψυκτη..στο τριφτη..δεν τις βραζω..και δε κανω 1 τελαρο σαλτσα..βαριεμαι να βραζω και να αποστειρωνω βαζα!!

μη κανεις τιποτα το καψιμο..εκτος κια αν δεις και αλλαζει χρωμα η μαζευει πυον!!

καλημερα..οσον αφορα τους παιδικους..δε λεω οτι δεν ειναι δουλεια της..αλλα λεω οτι ειναι πολυ συκσολη η δουλεια της..για μενα..παιδια εγω δε θα την εκανα ουτε για1000 ευρω..προτιμω τα πτωματα!!που δε μιλανε κιολας..τα ειπαμε αυτα!!χαχαχ

και δε πιστευω ελενη να κρυωσε αποτο μπλουζακι..τεσπα!!

ελπιζω μεχρι το σσαββ να ειναι καλα..τα κους καλε τα πδια;;δε σε ρωτησα;;βρηκες φορεμα;;για πιο λογο φορεμα;;

χρυσουλα και γω θα θελα χειμωνα σε νησι...

μαρκερ....περιμνενω νεα παο τη μαμα σου..βαγκ μπερδευτηκα για τα ρεταλια ρουχα..να σια καλ παντως..μονο που το ειπες...

βαγκ εννοειται υπερβολη για τουερρτα δωρα καπελακαι και τετοια!!

εγω θα κανω 1 κεικ που λεει και η ελενη..και θα κανω και γλειφιτζουρια ...και γιατο σπιτι και για οτ σχολειο..και τελος..

οχι δωρακια ρε παιδια και τετοια..

πολλα εξοδα..δεν ειναι ο καιρος για τετοια...

παιδια ειμαι πουλ χαρουμενη..βγαζει το λιντλ ραπτομηχανη την αλλη πεμποτη..θα περιμενω στισ 8.30 απεξω να την παρω!!γιες!!

αλεκα τι κανετε;;τι θα το κανεις το μαγαζι τελικαα;;

τι θα βαλεις;;και το εμπορευμα τι θα το κανεις;;ξεπουλημα;;

πηγα σε συμβουλο θηλασμου..θα σας πω αλλη φορα την ιστορια μου!!

βαριεμαι να γραφω τωρα!

εμεις μακαρονια σημερα..

κατεβηκα κεντρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα δεν εχω κανει ποτε

ουτε η πεθερα που κανει κατι τετοια αλλα ξερω τι κανει η πεθερα της κουμπαρας μου

απλα τις τριβει τριφτη ή μουλτι και κατευθειαν καταψυξη τιποτε αλλο

σωσω κατι εχει μου εειπε θα τα φερει αυριο απο δω να δω και θα σου πω οκ;

αφουδε βαριεσαι ραπτομηχανες κλπ καλα ανεις πηγαινε και παρτη

για πες τι σου ειπε αυτη ρε συ

ποτε πηγες σημερα;

εγω παλι εμμετο σημερα μη χεσωωωωωωωωω!

κουραστηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεμετο;;;αληθεια;;εγω φαιντεις δεν εφαγα ποτε..δε με ενθουσιαζει..ουτε απεξω!!

οκ μαρκερ..περιμενω νεα απο τη μαμα σου!!χχαχαχ!!

οποια εχει κοντεμα να μνουτο φερει...

νανα οταν μαθω τσαντα..σου χρωσταω μια..να ξερεις..θα μας δωσει λεει πατρον..δε ξερω ποτε θα το παρω γιατι θα γρεννησω και δε ξερω τι θα πρωτο κανω αλλα λεμε!!χαχα!!

πηγε να παριε ο αντρας το παιδι..παιδια ειδα καταλογο ικεα..δεν εχει ωραιαπραγματα..η απλα δε μαρεσε ο καταλογος..

αλλα οταν παω..θελω τα παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισε λευτ απ οτ οσχολειο..παλι η μαρθα λεει η δασκαλα οτι δεν ακουει..

κανουμε κατι γι αυτο;;

ντομ θα ανοιξεις το αλλο η θα γκαστρωσεις καμαι αλλη απο δω μεσα;;

μαρακι μηπως να το ανοιγες εσυ;;σαν νιου ξανα εντρι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω γεωργια να κατσεις να της μιλησεις... οτι στο σχολειο ακουμε την δασκαλα κ τετοια... κι οταν μια μερα την ακουσει παρε της κατι για επιβραβευση....

δεν ειπα οτι η ειρηνη κρυωσε απο αυτο αλλα μπορει να ειναι κ απο αυτο.... το παιθαινει οταν ιδρωνει την επαυριο να μην ειναι καλα... τεσπα δεν θα το αναλυσω αλλο...

φορεμα για την βαπτιση του βαπτιστηριου.....

ναναααααααααααααα με σωνεις.... η κουμπαρα θελει σκουρα μπλε καζακα μονοχρωμη (γελεκακι αμανικο) για τον μικρο (12 μηνων)....

παιζει να μου το φτιαξεις και να σου στειλω τα λεφτα?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τέλεια σωσώ!!!

ήταν σαν εμένα... που χάλασε το μίξερ και την επόμενη μέρα έβγαζε προσφορά το λιντλ.

καλά... δοκίμασε το φράιντεις και ξαναμιλάμε...

φαντάζομαι ότι κάνεις διάλογο με το μωρό και εξηγείς τη σωστή συμπεριφορά.

ο φετινός κατάλογος του ικεα είναι χαλιά!

όλοι το είπαν...

κορίτσια... την Τετάρτη θα πάω σε μία ομιλία και με βάλανε να εκπροσωπίσω το Υπουργείο...

με το που μου το είπε ο διευθυντής μου άρχισα να τρέμω.

μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί είναι σίγουρος ότι θα τα καταφέρω.

λέει ότι έχω το προνόμοιο της γλώσσας και έχω και χαρισματικό χαμόγελο... :shock:

πολύ ευχαρίστως βρε ελένη μου... και δε θέλω και λεφτά...

αλλά υπάρχει το εξής πρόβλημα...

ακόμη δεν έχω την εμπειρία να υπολογίζω το μέγεθος που θα φτιάξω...

και σε κάποια βήματα χρειάζομαι τη βοήθεια της δασκάλας κι ακόμη δεν ξεκινήσανε τα μαθήματα...

σε ευχαριστώ πάντως για την προτίμηση... χαχαχα!!!

ρώτα τη μαρία τη ζζζ, που είναι και η δουλειάτης, αν μπορεί να σε εξυπηρετήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα!!να ηξερα εγω ρε ελενη..αλλα δε ξερω..ασε που ειναι μεγαλο για τα δεδομενα μου!!χαχαχ..

ρε ελενη..ποτε ειναι τα βαφτησια;;

ολα τα μυστηρια τωρα θα τα κανεις;;χαχαχ...

εφαγε και μακαρονια..φαγαμε και γλυκο!!

1 χαρα!

νανα...για ποτε ειναι αυτο;;σε τιμαει αυτο..απλα εγω δε θα ψηνομουν με τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...