Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

τωρα εχω την πρωτη κριση λαιμαργιας μιλαμε

τρωω τρωω τρωω σε λιγο θα ξερναω αλλα ποιος το χεζει - τουλαχιστον εφαγα :lol:

καλα το εκανες του τσιζ

εμεις το σκ ειμαστε την περισσοτεροι ωρα εξω οποτε δεν καταλαβαινω ιδιαιτερη γκρινια

στο σπιτι μεσα σεληνιαζονται αλλα δεν μενομε πολυ - εξω ειναι πολυ ανυπακουα - τρεχουν και φευγουν - ξερω οτι σιγουρα θα γυρισουν γιατι κλανουν μεντες - εαν τους πω φευγω - τρεχουν πισω μου και φωναζουν οχι μανουλα - τους ξενους φοβαμαι - λιγο θελει να τα αρπαξει καποιος

γενικα ειμαστε καλα το σκ εμεις τουλαχιστον

κοιτα τωρα με το σχολειο ανεξαρτητοποιειται εαν δεν εχουν διαδικασια τιμωριας στον παιδικο θα αργησεις να την στρωσεις

εγω βλεπω διαφορα σου μιλαω σοβαρα - φετος το απογευμα ειναι μεσα στην γκρινια και την φασαρια και πλακωνονται

μεχρι και στον ιουλιο στον παιδικο ειχαμε κοινη γραμμη "την σκεψη" και ηταν περισσοτερα υπακουα.

φετος εχουν ξεφυγει μεσα σε ενα μηνα

μακαρι σωσω γιατι αλλιως συννενοηθηκα με τον αντρα μου οτι θα τα πηγαινοφερνει αυτος ολη την χρονια

κακος βεβαια γιατι δεν θα βλεπω καθολου τι γινεται εκει

αλλα απο το να να πιανομαι και εγω απο παραμικρο και αυτες να κρατανε μουτρα και να τσακωνομαστε δεν θα βγει πουθενα - ειδικα για τα παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιατι καλε να μην τα βαζουν τιμωρια στον παιδικο;;;

εμεις δεν τα βαζουμε σπιτι;

τωρα βεβαια ειναι αρχη ακομα και δουλευουν πολυ με τις επιβραβευσεις στον δικο μας. μετα αμα μπουν σε προγραμμα και συωηθισουν ολα πιστευω οτι θα εχουν και τιμωριες.

εγω σημερα συφιλιαστηκα με τα πεθερικα. ας ωψεται η αναγκη μας..,

ηρθαν το πρωι γιατι δουλευα 8:30-13:00. ο Σπυρος δεν ηθελε να φυγω με τιποτα. εκλαιγε για ωρα με ειπαν. του εταξαν Τζαμπο. τους ειχα πει να πανε ολοι μαζι βολτα στη λαϊκη που εχουμε εδω, μετα τα φρουτα κατα τις 10 και αν δεν τρωνε στο σπιτι οτνα πανε λαϊκη να παρουν μπανανες και να τρωνε στο δρομο.

αντ'αυτου τι κανανε;;;;

πηγε μονος ο πεθερος στη λαίκη και τι τους εφερε σπιτι;;;;; το πρωινο που τρελαινονται να δινουν στα 3χρονα και μικροτερα.... ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ!!!!!!! ελεος πια! παραγινε αυτο το αστειο!

φυσικα ουτε φρουτα φαγανε ουτε τιποτα αλλο!

παλι τα πηρανε παιχνιδια απο τζαμπο, και παιζανε στον παιδοτοπο που εχει απ'εξω. γυρισαν λιγο πριν επιστρεψω! φυσικα ακομα δεν ειχαν φαει, ενω της ειπα οτι κατα τις 12:30 να φανε γιατι τοτε πεινανε. μου λεει τα ρουχα τους να τα βαλεις για πλυσημο. λες και εγω θα τους τα ξαναφορουσα! και να τους πλυνεις και τα ποδια για τι ειναι μαυρα. καλα, λεω, τουλαχιστον χερια πλυνανε;;;

περιτο να σας πω οτι αφου ειχε περασει κατα πολυ η ωρα του φαγητου με το ζορι φαγανε, η ΜΑριαννα ουτε το μισο. και ρωταει... 26,27 Οκτ. θα δουλευεις; φυσικα, λεω. ειναι και Παρασκευη που βγαζω υπηρεσιες για 3 μερες, ειναι και οι αργιες και παρελασεις και θα γινεται χαμος απο μετρα...

ε, να γινεται μει εκδρομη και λεγαμε να παμε....

αφου θελετε, πατε, θα βρουμε ακρη...

δηλαδη ηθελε να την πω οχι να μην πας;;;; αν το πω στον αντρα θα φρικαρει παλι και θ αμαλωσουν.

τελος παντων. ας ειναι καλα τα μωρα και θα τα βγαλω περα...

απο μυξες καλυτερα παμε. αυριο λεω να παμε εκκλησια και ως τη Δευτερα να ειναι καλα να πανε σχολειο.

Σωσω ολα πιστευω ειναι ανυπακοα. ουτε να δικα μου κανουν οτι τους πω. μερικες φορες το καταλαβιανω οτι θαλουν να δουν τα ορι αμου.

το καλο ειναι οτι δεν ασχολουνται μονο μαζι μου, αλλα και μεταξυ τους.

η ΜΑριαννα τον εχει σαν μωρο της το Σπυρο. και εκεινος παιζει καλα το ρολο και το αποζυταει και το απολλαμβανει. να δειτε πως τον κραταει αγκαλια στα ποδια της σαν μωρο και του χαϊδευει τα μαλλια και τον φιλαει και αουτος ζουζουνιζει να παθετε πλακα!

αυριο θα φερω τη μαμα μου το απογευμα... αντε να φαω και κανενα φαγακι γιατι μια σαλατα, μια αυγα... βαριεμαι να μεγειρευω μονο για μενα και μαλιστα το προηγουμενο βραδυ....

τωρα εκανα μπουτια κοτα κοκκινιστα για να τα εχω για αυριο μετα την εκκλησια να ριξω μονο καναν κριθαρακι ή μπλιγουρι...

νυσταξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Σωσω τα σαβ/κυρ η κατασταση ξεφευγει...

μιλαμε πραγματικα κανει οτι τοιυ καπνισει...

το σπιτι το φερνει ανω κατω...

χθες γυρναγαμε ολη μερα, σημερα το πρωι το πιασαμε απο νωρις..

θα παμε στους γονεις μου να φαμε ..θα ψησουν...

εγω νιωθω πολυ κουρασμενη και βλεπω ολο σκατενια ονειρα...

Μαρια χαλαρωσε με το θεμα του παιδικου..σου εστειλα πμ

Νανα αν ειναι ευκολο να την κατεβασεις τη μηχανη..εσενα σου αρεσουν αυτα..

Ελενη να σου ζησει ο αδερφος..να ειναι ευτυχισμενος!!

Αλεκα μπραβο σου για τα κιλα!!!!ειναι σημαντικη η διαφορα!!!

φθινοπωρινη λιακαδα νησιωτικη πρεπει να ειναι υπεροχη!!!

Βαγκ εγω με τη μπουγατσα μετα τα φρουτα δε θα ειχα μεγαλο προβλημα..με το οτι δε σεβονται τις επιθυμιες των γονιων ομως τα παιρνω και με τους δικους μου και τους εχω πιασει να μου λεενε ψεματα..τα ψιλοξερναει ο μικρος σε ασχετο χρονο..

Σωσωλα το Γιωργος εμενα μου αρεσει γιατι ειναι κλασικο...

μιλκο δεν εχω πιει ποτεεεεε!!!!σιχαινομαι γλα γενικα και τωρα μονο με fitness με μαυρη σοκολατα το πινω...

σας εχω πει οτι η μαμα μου με θηλαζε μεχρι τα 3???και μετα τερμα το γαλα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαα...αληθεια λες οτι σε θηλαζε τοσο;;ε δε πειραζει που δεν πινεις...

εμενα αν ετρωγε εστω και κατι γαλακτοκομικο θα εκοβα το γαλα.ρε παιδια..δεν ειναι καλο..δεν ειναι σωστο να πινουμε γαλα..θα το εχετε ακουσει φανταζομαι!!

τεσπα!!α ωστ ξεφευγουν ολα,ε;;

παιδια πολυ ανυπακουη..το ξαναλεω..

δεν ηταν ετσι..

φανταζομαι οτι σχετιζεται και ο παιδικος..

και ολα γινονται γιατι θελει να εμ εχει...εκει!!τελος!!

πηγαμε απο το πρωι στο χωριο 1 φιλης..περασαμε ωραια..παιξανε τα παιδια..σκασαμε στο φαγητο..

το τσιμπησα το κιλακι..

12 γινανε τα ατιμα!!

σημερα παω αερδοδρομειο να παρω τη θεια και αυριο να παει τυμπακι στη θεια!!

παιδια επεισης η μαρθα..κοβει το μεσημεριανο..ολα τα φαγητα..ελλει οτι δνε της αρεσει..

γενικα!!

τεσπα!!

βηχας συνεχιζεται αλλα οχι πολυ..τι κανουμε για το βηχα;;περα απο χαμομηλι μελι;;

τηςε κανα κανα 2 τετοια ποτηρια και τα πινει..

εγω νυσταζω αλα δε προλαβαινω να κοιμηθω..

μπουγατσα βαγκ η μαρθα..δεν εχει φαει ποτε..

αλλα πολυ γλυκατζου ρε παιδια η ατιμη..απισυτευτη!!σκοτωνει για γλυκο..

και δε λεω οτι μονο το παιδι μου ειναι ετσι..απλα μου κανει τσο εντυπωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη ΜΑριαννα να δεις τι κανει για γλυκο! κυριως σοκολατενιο! και σκασμενη απο φαγητο να ειναι θα φαει, ενω ο Σπυρος παντα θα φαει λιγο, ισα για την ορεξη και σταματαει! η αλλη... τρωει και το δικο του! εχει φαει στα μουλωχτα μεχρι και καοτονικ με το κουταλι! και μετα με λες για τη Μαρθα! ολο αφηξεις εχεις καλε! οταν γεννησεις με το καλο και θα ερχεται το σοι να δουν το μωρο τι θα γινεται! κεντρο διερχομένων!!!!!

Χρυσουλα τη μπουγατσα απο τις αντιφασεις που επεσε τη φαγανε 9:30! μετα δε φαγανε τιποτα ως το μεσημερι!

εγω πηρα τη μαμα μου... ηδη κανονισαν πρωινο καφε με τη γιαγια των διπλανων! θα καει το πελεκουδι! ειδικα αν βρουν και φωναξουν και την αλλη απο διπλα και την απεναντυ.... παρτυ! λετε να το ριξουν στο λικερ και να τις βρουμε το μεσημερι τουρνα;;;;; :lol::lol::lol:

πηγαμε εκκλησια σημερα... το ποσο ανεβηκε η πιεση μου... δεν ξερω... ετοιμοι ολοι μας και χαλαρα γιατι ειχαμε χρονο, αφου ξυπνησαν 7!, κλειδωνω κι ολας το σπιτι, παω να βαλω παπουτσια..... αφαντα! ο αντρας τα ειχε μαζεψει ΟΛΑ τα καλοκαιρινα ενω του ειπα τα συγκεκριμενα να μην τα ανεβασει και δεν ειχα ι να βαλω!!!!!!

ειχε αφησει μονο γοβες υπηρεσιακα και μπαλαρινες! τι συχτιρισμα ακουσε... ετοιμη ημουν να τον τηλ και να τον ξυπνησω, μιας και ηταν εξω μεχρι τις 2! τελικα του εστειλα σμσ...

τελικα εβαλα ενα φορεμα ως τη γαμπα, μιας και τα ποδια σε κανενα 10ημερο θα ειναι για αποτριχωση, και γοβες! στην εκκλησια με 2 μικρα και γοβες χωρις καλτσον! πεθανα! τα ακουσε και τηλ το μεσημερι...

στην εκκλησια μια χαρα, ευτυχως. κοινωνισαν, πηραμε καμια 5-6 αντιδωρα, και επιδη ειχε μνημοσυνο, πηραμε και 2 τσουρεκακια και φαγανε 3 κουπακια κολυβα, 2 ο Σπυρος, και πηραμε και ενα τελευταιο για το σπιτι! Θεος συγχωρες την ...

σημερα υπνο νωρις... 22:15 ηταν στα κρεβατια τους!

να δω τι ωρα θα σηκωθουν αυριο...

χθες ηταν το πρωτο βραδυ που η ΜΑριαννα δεν εβρεξε ΚΑΘΟΛΟΥ την πανα της! τους φοραω πανες βρακακια. η Μαριαννα ζητησε τσισα λιγο μετα που ξαπλωσε, κατα τις 2:30 και ξανα 7:30!!!! μακαρι να καθαριζει τελειως σιγα σιγα... με το Σπυρο δε βλεπω φως... ακομα μερικς φορες και το μεσημερι γινεται μουσκεμα γιατι ενω ξυπναει, βαριεται να αφησει τον υπνο και να παει για κατουριμα...

Ελενη να σας ζησει ο αδερφος σου και η νυφη!!!!! καλους απογονους!!!!

απο μυξες εχουμε σχεδον στερεψει αλλα ισως να πουνε γι μυξες καμια 2 φορες. ιδιως ο Σπυρος... λετε να μου την πουνε απο τον παιδικο γιατι τα εστειλα;;;; δεν εχουν τιποτα αλλο....

παω για ντουζακι...

καλη βδομαδα να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χρυσούλα κι εγώ βλέπω αγχωτικά όνειρα κάθε μέρα!!!

ότι χάνω το αεροπλάνο, ότι ξέχασα τη βαλίτσα...

Βαγκ, αφού έχεις τη μανούλα σου γιατί αγχώνεσαι για τα πεθερικά;

και δε νομίζω να σου πουν κάτι για τις μύξες.

εκτός αν είναι πολύ έντονες...

Σωσώ, αν τον βάλεις Γιώργο να τον γιορτάζεις στις 4 Νοεμβρίου που γιορτάζει ο Άγιος Γεώργιος Καρσλίδης.

η τιμωρία δεν είναι αποδεκτή μέθοδος στα σχολείο.

το μωρό ντρέπεται από τους συμμαθητές του και νιώθει μειωνεκτικά κτλ κτλ.

η δασκάλα πρέπει να μιλάει στο παιδί και αν κάνει κάτι σοβαρό θα το στείλει στη διευθύντρια να τουμιλήσει και να το βάλει στην καρέκλα της σκέψης.

τουλάχιστον, έτσι κάνουν στο δικό μας και έτσι κάνουν και στα νηπιαγωγεία πυο είχα ρωτήσει.

σωσώ, τις πρώτες 2 βδομάδες έτσι ήταν κι ο δικός μου τα Σκ.

επηρεάζονται από το σχολείο.

μπορεί να νιώθουν ότι θα τα αφήσουμε και θα φύγουμε πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!!!

εμεις περασαμε ενα τελειο σ/κ!

εχθες μαλιστα ειχε κ γενεθλιο παρτυ ο ξαδερφουλης μας ,της κουνιαδας -κολητης κ ηταν σουπερ!

τα εκανε σε ενα ξενοδοχειο με πολυ ομορφο εξωτερικο χωρο...παιδοτοπο κ πισινα!

στο τελος ειχαμε παρει μαγιο κ κανανε κ μπανιο !!!!

τα ειχε κανει πρωι ...ειχε πολυ κοσμο ...καφεδακι λοιπον τα πιτσιρικια στο γκαζον ...το ευχαριστηθηκα λεμε!!!!!!

το μεσημερι στα πεθερικα κ μετα αλλο καφε παραλια...7.30 η ωρα μαζζευτημαμε :oops:

μπανιο μπυτζαμες μια επαναληψη η Μαρια βραδινο κ υπνους τρελους :lol:

δεν με ξυπνησε η μικρη :D:o

δεν ειχε κουραγια μαλλον....... :roll:

εφτιαξα μια κουπα ελληνικο...ξυπνησε η μικρη....θα την παω παιδικο κ μετα εχω λογιστρια κ αλλ τετοια ....

μακαροναδα σημερα!!

τα λεμε......

καλημερα νανουκα!!! κ σε μας ετσι κανουν εχουνε την σκεπτουλα!!!! :lol: κ στο νηπιο το ιδιο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα δικά μας...

μου έστειλε μέηλ ο δάσκαλος της μουσ προπ.

μου είπε ότι καταλαβαίνει τον προβληματισμό μου και ότι και ο ίδιος ήθελε να μου μιλήσει.

θα του τηλ μέσα στη μέρα να δω τι θα μου πει...

ο δικός μου ήταν πολύ καλό παιδάκι!!!

υπάκουο και ήσυχο.

επίσης, έχει πολύ καλή βελτίωση λόγω του σχολείου.

η φαντασία του είναι πιο εμπλουτισμένη.

παίζει με τα τουβλάκια και δημιουργεί πράγματα...

πχ, έφτιαξε ένα όπλο... χαχαχα!!!

το Σαβ κάναμε κουλουράκια και του έδωαα ζυμαράκι.

έβαλε κομματάκια το ένα πίσω από το άλλο και έφτιαξε ένα τρενάκι...

επίσης, άρχισε να λέει

και το "ρ" σε κάποιες λέξεις.

αλλά, εγώ τι έπαθα;

έφτιαξα κουλουράκι και στη 2η φουρνιά έκαψα το δάχτυλά μου.

πήγα να βγάλω το ταψί και παρόλο που φορούσα γάντι, κατακάηκα...

επί 3 ώρες το είχα σε νερό με παγάκια.

έβγαλα και φουσκάλες.

πρέπει να κάνω κάτι για να μην πονέσω όταν θα σκάσουν;

καλημέρα αλεκάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

μια χαρα σας ακουω καλε

Χρυσουλα θηλασες τοσο ε;πωπω δεν μπορω να το φανταστω τα παιδια στο βυζι τωρα

ονειρα εχω να δω παρα πολυ καιρο πεφτω τοσο ξερη που δεν εκουω ουτε τα παιδια οταν ξυπνανε ενδιαμεσα να ερθουν στο κρεββατι μας

Ναι την σκεψη κανουν - καλα το λενε σκεψη αλλα τυπικα τιμωρια ειναι ετσι; μην λεμε βλακειες απλα δεν το ονομαζουμε τιμωρια

δεν λενε πηγαινε τιμωρια να σκεφτεις αυτο που εκανες αλλα λενε πηγαινε στην καρεκλιτσα της σκεψεις να σκεφτεις

οχι Παντελη - αλλα Παντελακι μου

σε αυτον τον παιδικο εχουν επιβραβευσεις απο οι καταλαβα - το τατουαζ- τους βαζουν σταμπες στα χερια

ο καθενας τα δικα του

σημερα περνιμενω τηλ απο το δημο γαι τον παιδικο -αντε να δουμε.

12 κιλα Γιωργια ε; ενταξυ κανα ακομα θα παρεις μια χαρα ειναι τα κιλα που πηρες

βαγκ χειμωνιατικα δεν εχω βγλαει τιποτα απολυτως - κανει τοσο ζεστη που ουτε το εχω σκεφτει να βγαλω εστω ζακετα που λεει ο λογος

πραγματικα οπως λεει η Χρυσουλα και εμενα η μπουγαστα δεν θα με πειραζε αρκει να την εδιναν την ωρα που επρεπε για να φανε μετα και το μεσημεριανο τους

κατα τα αλλα ας φανε και ας ειναι και μπουγαστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο το παρτυτο πρωι αλεκα ε;

θα ηταν τοσο κουρασμενη φαντασου ιγα να μην ξπνησει -μακαρι να το κρατησει

νανα μακαρι να βρειτε μια λυση με τη προπαιδεια

θα δεις με τον παιδικο ακομα μεγαλυτερη βελτιωση σε λιγο καιρο

κανει πολυ καλο πραμγατικα - θα δεις ποσα πραγματα θα θυμαται - ποσα θα ξερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

ειμαι τωρα και επισημα κουνιαδα.... ευελπιστω να μην δημιουργω προβληματα.. :lol::lol:

σας ευχαριστω για τις ευχες σας και σεις οτι επιθυμειται...

περασαμε παρα πολυ ωραια αλλα ξεκολωθηκαμε...

το φαγητο ηταν τελειο οποτε τσιμπησα κ γω ενα κιλο... :mrgreen:

το ζαχαρο μου ξεφυγε τελειως αυτο το σαββατοκυριακο.. αν και δεν εφαγα ουτε γλυκα και τιποτα που να το προκαλει.. απλα εφαγα πολυ.....

αχ αλεκα θα ηταν τελειο παρτυ.... πολυ μαρεσουν τετοιες καταστασεις....

νανα λεει το 'ρ"??????? να δω ποτε θα το πει και η δικια μου.....

γεωργια σε ποιο χωριο πηγατε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Νανα εγω βλεπω οτι δινω πανελληνιες και διαγωνισματα...αν ειναι δυνατον...

Αλεκα τι τελειο παρτακι πρεπει να ηταν αυτο??/

Σωσω δε βαριεσαι..καλα εισαι με τα κιλα..εγω στην 1η στην εβδομαδα σου ημουν στα 18 :(:o:shock:

Μαρια ευτυχως που σε εμας δεν κανουν τατοο :lol::lol: αλλα ολο και κατι δινουν...ο Θ μονο μια φορα εχει παρει..γενικα πρεπει να ειναι το μαυρο προβατο του παιδικου..σημερα που τον πηγα δεν τον προλαβαινα..ετρεχε να μπει μεσα...ουτε που γυρισε να με κοιταξει :mrgreen::mrgreen:

κοριτσια παντως στο σπιτι δεν καθεται με τιποτα για ζωγραφικη κολαζ και τα σχετικα..μονο θελει να παιζει βαριεται παρα πολυ..ευτυχως ξαναρχισαμε τα παραμυθια..καθεται αλλα και καλα θελει να τα διαβαζει και να τα ξεφυλλιζει μονος του... :?:?

Βαγκ εγκεφαλικο πρωι πρωι οντως..ειναι τα παιδια εξοικειωμενα με την εκκλησια..εμενα παλι καθολου...αντε να κατσει κανενα 10λεπτο και αυτο με χιλιες συζητησεις πιο πριν..

Ελενη να μη θες να σου δινουν αναφορα για ολα... :lol::lol::lol: ετσι δε θα δημιουργεις κανενα προβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε,....στο αστριτσι...σημερα λεμε για παρκο γεωργιαδη...τι λες;;

νανα οι φουσκες θα σκασουν μονες τους...χωρις να το καταλαβεις..απλα οτνα το παρεις γραμμη βαλε λιγο μπεταντιν..

αντε παρτον τηλ να δεις τι θα σου πει γα τη προπαιδεια..

η μαρθα πηγε παιδικο..απροβληματιστη..βηχας...ελεγχομενος σχετικα..δε τη παω γιατρο..για 1 βηχα δεν την παω..αν μαζευτουν κι αλλα θα την παω..χαχαχ..

πηγα τη θεια στο κτελ να παει τυμπακι..

ο λευτ δουλεια..

πιτσα σημερα απο εχθες το βραδυ με κολοκυθοκεφτεδες..

βαριεμαι αλλωστε..

1 κιλο θα παρω μεχρι να γεννησω;;πατε καλα;;

χαχαχ

αλεκα μπραβο που περασες καλα;;και δεν εφαγες τιποτα στοπαρτυ;;ςεκανες και συ μπανιο;;

νανα γιατι καλε βλεπεις τετοια ονειαρα;αλλο παλι και αυτο!!

η μαρθα σηκωνεται 7,10..ελεος ρε παιδια!!

βαγκ...πεθανα με τα κολυβα..αχ να χαμε 1 κουβα κολυβα!!ρε ελενη ...με τοσες εκδηλωσεις δεν παιζει κανενα μνησομυνο αυτες τις μερες;;

χαχα!!

εντωμεταξυ πρεπει να κανω καποια στιγμην γιατι εχω ταξει στη παρεα κολυβα..αλλα βαριεμαμαι!!

παιδια μας ειπαν να παρουμε γραφικη υλη για το σχολειο;..

εσας;;

βαγκ ..κανεις καθε μηνα αποτριχωση;;κανονικα ας πουμε;;

μωρε μπραβο!!

ελενη περασες καλα στο γαμο;;η μικρη ηταν ωραιο παρανυφακι,ε;;

βαγκ σου μαζεψε ολα τα παπουτσια;;χαχαχ!!!

καλα γιατι δε πηγες με της δουλειας;;;;

εμας η πανα μας ειναι βρεγμενη φουλ καθε βραδυ..

και το μεσημερι...σχεδον καθε μεσημερι..τα κανει πανω τηςε και ξυπναει και κλαιει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε, καλή επιτυχία με το σχολείο!

Ελενάκι, να σου ζήσει ο αδερφούλης σου!!!

ελπίζω να μη γίνεις κουνιάδα όπως τη δική σου... χαχαχα!!!

το "ρ" το λέει σε κάποιες εύκολες λέξεις.

πχ, χθες ήρθε, με χάιδεψε το μάγουλο και μου είπε: "το μωρό μου τούτο"

χαχαχα!!!

ήθελα να τον φάω!!!

τηλεφώνησα στον δάσκαλο αλλά είχε πρόβα με την πάντα του.

θα με τηλ αυτός σε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OI ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΚΟΛΥΒΑ...

τα κολυβα εχουν ενα μυκητα μεσα που ειναι επικυνδυνος για το εμβρυο για να προκαλεσει εγκεφαλικες διαταραχες... ολα εγω θα στα λεω??????????????

η ειρηνη κατακληπτικη... ηταΝ ΛΕς ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ απο παραμυθι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε εγω εφαγα!!κολυβα...

θα ερθεις σημςρα γεωργιαδη λεμε;;

ειμαι σιγουρη για την ειρηνη..περιμενουμε φωτο εννοιεται!!

αντε μαρκε..να δουμε1!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν ερχομαι γιατι ποναω απο κατω αρκετα θα ελεγα...

δεν πρεπει να τρως κολυβα...

αντε μαρκερ με το καλο να σας αλλαξουνε..

νανα ποτε ξαναπας στην γιατρο για να μας επιβεβαιωσει φυλο????

το ειδα... αβολο καροτσι και ακριβο για μεταχειρισμενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ατο με τα κολυβα δεν το ηξερα

αν και δεν τρωω

τιποτα ουσιαστηκα δεν εγινε

το προβλημα λεει ειναι προσωπικο μεταξυ μας και οχι του σταθμου επιμενουν και αυτες οτι δεν θα τα ταιζουν - πρεπει να τρωνε μονα τους - τι να πω λαθος τα ηξερα τοσο καιρο

και το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να μας πανε σε ενα παιδικο που εχει θεσεις και ειναι ΠΑΡΑ πολυ μακρυα μας

θα τους αφησουμε εκει και θα τους πηγαινει ακι θα τους φερνει ο Κωστας δεν υπαρχει αλλη λυση

ατιμο δμοσιο ρε και δεν ειχα ποτε παραπονο μου ελεγε

να θα εχετε τωρα της λεω

και μακαρι να ειναι το μοναδικο και να μην ξαναεχετε της λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ούτε εγώ το ήξερα για τα κόλυβα.

τη Δευτέρα ξαναπάω γιατρό...

έχω πολύ αγωνία...

Μάρκερ, εδώ που τα λέμε είναι πολύ δύσκολο για μία δασκάλα να ταΐζει τόσα παιδάκια.

και αν το κάνει για έναν μπορεί να θέλουν και τα υπόλοιπα μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εννοειτε οτι δεν μπορει να ταιζει στο στομα ενα ενα

αν και στον αλλο το σταθμο το εκαναν και αυτο οταν χρειαζοταν αλλα λεμε τωρα

αλλα βλεπουν τοι 5-6 παιδακια απο τα 20 θελουν παραπανω - ατο λεω προσπαθησε τα πες τους κατι

δεν ειναι πια τοσος κοπος

καλα δεν επικεντρωθηκα εκει τοσο πολυ - οσο στην συμπερηφορα τους - οπου η μια μου η υπευθνη μου ελεγε οτι αφου ειναι αυτη η προσωπικη μου αποψη δεν θα μο την αλλαξει αφου εχω προβλημα με τις κυριες - γενικα πολυ ευγενικη

η αλλη εσκιζε τα βρακια της για τις δασκαλες - οι καλυτερες κλπ - δεν ηθελε ουσιατηκα να ακουσει τι ελεγα

αντε πλησιαζει ο καιρος για την εξεταση μπραβοοοο

ειπαμε κορη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τις είπες για το περιστατικό που χτύπησε το μικρός;

δεν ξέρω ρε φίλη... έχω τις αμφιβολίες μου... λες να βγει τσουτσουνάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...