Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

με μια γρηγορη ματια το ματι μου επεσε σε αυτο το προσκλητηριο πως σας φαινετε;κ θελω ειλικρινη γνωμη.θελω απο τη στιγμη που δε θα κανουμε τραπεζι να ναι ολα τα αλλα ωραια κ καλα

http://www.rogoti.gr/product.php?produc ... 643&page=1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ κι εγω το σκεφτηκα καποια στιγμη,αλλα το θεωρω τοσο δεδομενο που δεν με προβληματιζει.Στο δωματιο του ας κανει οτι θελει,στο μπανιο μονο να μην κλεινεται γιατι κατουριομαστε κιολας!

Α ρε Αντωνια να μπορουσαμε να ερθουμε ολες!

Κι εμεις με το καλο οταν κανονισουμε το που και ποτε ,ειστε φυσικα προσκεκλημενες !Σημερα πηρα να ρωτησω στη μητροπολη για ενα εκκλησακι που μας αρεσει,αλλα δεν γινονται λεει εκει τελετες,ειναι ιδιωτικο.Καλα,αν κι εχω δει να γινονται αλλα τεσπα... :evil:

1.40 το γλυκακι ε?Δεν ξερω..παρολο που εχω δει τι τιμες παιζουν σε ολα τα ειδη γαμου-βαπτισης,εμενα παλι ακριβα μου φαινονται.

Ειμαι και λιγο ξενερωμενη γιατι ενω καθομαο και ψαχνω και κοιταω τα πιο απλα και οικονομικα,ο δικος μου μου τη λεει,οτι δεν εχουμε λεφτα κι εγω κανω σχεδια.Ενταξει η αληθεια ειναι οτι με ερανο θα γινουν ολα αυτα...απο το μαγαζι μονο δεν καλυπτονται τα εξοδα.Αλλα αφου θα γινουν που θα γινουν,μην ειμαστε και σαν τους γυφτους..Δεν θα κανουμε τιποτα μετα μαλλον,να εχουμε και τα πιο φτηνιαρικα?Θελω να τιμησω τους καλεσμενους,οχι να τους ξεπεταξω.Αλλιως παμε μονοι μας και τελειωνει το θεμα.

Και κοιταω τα οικονομικα ρε γαμωτο,οτι μπορω κανω κι εγω..

Εχω ξενερωσει και σκεφτομαι να τα ακυρωσω ολα. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ και μένα μου αρέσει η πρόσκληση και η αλήθεια είναι ότι εγω προσωπικά πρώτη φορά βλέπω πρόσκληση που αποκαλύπτονται τα ονόματα και μου αρέσει...Και "Κωνσταντίνος&Αριάδνη" θα φαίνεται πολύ αρχοντικό.

Μπράβο οι δικοί σου που θα κρατήσουν και τα 3!

Λία μην ξενερώνεις, στο λέω εγώ που είμαι στην αντίστροφή φάση και λέω στον άντρα μου ότι δεν θέλω να κάνουμε τραπέζι όταν με το καλό γίνει η βάπτιση γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι και ξενερώνει αυτός :shock:

Εχω γράψει και στην ομάδα, πείτε μου καμία γνώμη.

Αντωνία και μένα μου αρέσει το γλυκάκι και μου τρέχουν τα σάλια μιας που μονίμως είμαι με υπογλυκαιμία :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ πολυ ομορφο..τελειο....εσεις για ποτε λετε?

Αχ Λια μεχρι να καταληξουμε κ μεις ετσι ημουν σαν κ σενα..διαλεγα πραγματα..μετα μαλωναμε με τον αντρα μου συνηθως για την πεθερα μου γιατι εβαζε την μυτη της παντου κ ξενερωνα απιστευτα..εκλαιγα απο τα νευρα μου..μεχρι που τα πηρε ο αντρας μου κ μου λεει δεν γαμιεται δεν εχουμε λεφτα ειμαστε λιγο στενα αλλα την βαφτιση θα την κανουμε οπως θελουμε..γι αυτο διαλεξα ενα οικονομικο προσκλητηριο..αγορασα μπρελοκ για να κανω μπομπονιερες.η οποαι θα μου βγει γυρω στο 1 ευρω πολυ καλα δηλαδη..κ γενικως εχω ψαξει τα παντα για τιμες...

μακαρι να μπορουσατε να ρθειτε ολες θα ηταν τελεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε λια μου οι καιροι ειναι πραγματικα δυσκολοι..αν κ καμια φορα τα πιο απλα ειναι κ τα πιο ωραια.αλλα ετσι οποπως εχουν ερθει τα πραγματα οτι κ να κανεις μονο γυφτια δε θα ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοκονα μου ακομα δεν ξερω αλλα σιγουρα μετα το πασχα.να συνελθουμε κ λιγο οικονομικα απο τα τρελα εξοδα του τελευταιου καιρου..κ μπορει να κνω εγω μπομπονιερες κ θελω πολυ χρονο να μπω πρωτα σε σειρα με τα διδυμα κ μετα να το ψαξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια μονο για την ωρα θα μας πεις!!οντως ωραια θα ηταν να μαζευτουμε ολες!!!

το προσκλητηριο νανσυ πολυ ωραιο ειναι..ειχα δει ενα κ εγω για γαμοβαφτιση κ η χαζη δεν το αποθηκευσα..δεν μπορω να το βρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρήκα αυτό ..::ΕΝΤΎΠΩ::.. ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΓΑΜΟΥ - ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗΣ

http://www.en-typo.com.gr/

θεσσαλονικη ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑνσουλα το προσκλητηριο ειναι καλο αλλα εγω θα επελεγα κατι πιο τσαχπινικο και πιο παιδικο. Βεβαια τα γουστα της καθεμιας ποικιλουν!!!!!!

Θελω και εγω να ερθω στα βαφτισιααααααααααααααααααααααααααααααααααααα. Αλλα χλωμο το βλεπω γιατι εκεινη την περιοδο δεν προβλεπεται να ξαναπαμε βεροια :cry::cry::cry::cry::cry: . Αλλα αν προκυψει ταξιδακι να μας περιμενεις και εμας ;);););)

Σημερα μου ηρθαν κατι κορδελες μαλλιων που παρηγγειλα για τη νεραιδουλα μου :D:D:D:D:D . Σας βαζω το σαιτ αλλα κατα εναν περιεργο λογο δεν υπαρχουν οι 2 απο τις 4 που παρηγγειλα, ενω τις ελαβα κανονικα και τις ειχα δει στο σαιτ προχθες :shock::shock::shock::shock::shock::shock:http://www.oggibaby.gr/el/47--paidikes- ... ategory=47. Αυτες που παρηγγειλα ειναι υπερπαραγωγη και στο κεφαλακι της ειναι μουρλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες

Όλο το πρωι ήμουνα βόλτα με τον μπεμπουλη μου μαζι με δυο αγαπημένες μου φιλες :D;) Πέρασα πολυ ωραία το είχα πολυ ανάγκη.

είστε απίστευτες με ότι σκέφτεστε ότι μπορει να κάνουν τα καμαρια μας!!!!

Καλη η ιδέα να ανταλασσουμε ιδέες τώρα για τις βαπτισεις!

Κατερίνα και εγω θέλω και τρίτο παιδάκι τον άντρα μου δεν έχω πείσει ακόμα γιατι λέει αν κάνουμε και τρίτο θα φύγει μετανάστης :lol::lol: . Οι κορδέλες τελειες να μας βάλεις φωτο όταν θα τις φοράει η νεραιδουλα!

Νανσυ εμένα μου αρεσει το προσκλητήριο, και που φαινονται τα ονοματα και εγω στην κορη μου ειχα γραψει το ονομα στο προσκλητηριο, ειναι λιτό και απλό γενικα δεν μου αρέσουν αυτα με τα παραφορτωμενα ποιηματακια.

Σας αφήνω πρέπει να κάνω μπάνιο και τα δυο και να τα κοιμησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα,είστε καλά?

Εγω έτσι και έτσι γιατί η μπέμπα έχει πολύ γκρίνια και εγώ έχω πολύ ένταση με τον άντρα μου :( Εχω στενοχωρηθεί και με κάτι που σας έχω γράψει στην ομάδα....Οπότε είμαι άστα να πάνε...

Το μόνο καλό είναι ότι σήμερα επιτέλους κουρέυτηκα και τα ίσιωσα και ένιωσα άλλος άνθρωπος!Βέβαια είναι άβαφτα αλλά δεν πειράζει, αργότερα.

Τελικά θα πάμε άυριο το απόγευμα στο μοναστήρι που σας έλεγα για τον σαραντισμό γιατί το Σάββατο είναι γιορτή και θα έχει πιο πολύ κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα τι ωραια που κανατε βολτες και περασατε και καλα!!!!! Βλεπω εσενα που τα καταφερνεις τοσο καλα με 2 μωρακια και παιρνω θαρρος :):):):) . εισαι τοσο ηρεμη και με κανεις να μην ειμαι απαισιοδοξη.......

Αριαδνη αυριο τελικα? Εσυ γεννησες 1 μερα νωριτερα απο εμενα, δηλαδη κανονικα σημερα σαραντηζες??????

Με γεια το κεφαλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου. Πάλι γεμίσατε πολλές σελίδες και έχασα τη μπάλα :?:?:? ..Σήμερα νιώθω πολύ καλύτερα.Χθες βγήκαμε βόλτα, τη θήλασα έξω και όλα πήγαν καλά. Την περισσότερη ώρα κοιμόταν και έτσι με χάρηκε και ο Πάνος μου.Τέρμα η κλεισούρα :D:D:D:D:D Παρόλ' αυτά έγινε πάλι κάτι που μου την έσπασε απίστευτα.. Με πήρε τηλ. η πεθερά μου πριν λίγο και μου λέει : "Η μπέμπα είναι συνέχεια στο στήθος σου. Μίλαγα πριν με την αδερφή μου και είπαμε μήπως δεν έχεις γάλα ή μήπως είναι αραιό και δεν την χορταίνει" :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Ρε κορίτσια, αγωνίζομαι για να τα καταφέρω και τέτοια σχόλια μου τη δίνουν απίστευτα. Δεν καταλαβαίνει ότι μου κάνουν κακό;; Ενθάρρυνση χρειάζομαι..Τόσο δύσκολο είναι πια να το καταλάβει;; Μέχρι και ο πατέρας μου που είναι άντρας και δεν έχει θηλάσει μου λέει μπράβο και να συνεχίσω και να είμαι περήφανη που η μικρή μεγαλώνει με το γάλα μου...

Θέλω να σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια που έχω πάρει από εσάς στο θέμα του θηλασμού και για το ενδιαφέρον σας!!!

Ναταλάκι χρόνια σου πολλά!!!Να τα χιλιάσεις!!!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas manoules m.. ti mou kanete?

nansy wraia to proskltitrio k lito... emena gia vaftisia mou aresoun ta asteia poihmatakia...

xthes mou eferan mia prosklisi k mou arese polu htan se kadro fwtografias to opoio mou eipe to pire apo to isea k to stolise me xrisoskoni k kordelitsa k mesa egrafe tin prosklisi gia gamovaftisi...

maraki tah to meletisw to sait argotera afou einai k apo dw...poio sou arese?

kokona eimai periergi na tin dw tin mpoumpouniera sou simera koitousa pws ftiaxnontai oi mpoumpounieres alla den vrika kati pou na mou aresei...

emeis pigame gia kafedaki meta eixame k episkepseis k irthan k xwris tilefwnw arrwn arrwn gurisame an k mou eixan pei oti tha erthoun alla oxi ti wra... tespa...

i fili mou i kolliti einai egkuos k polu xarika tha exoume k allo nini stin parea...

lia rwtises mipws stin mitropoli gia auto pou sas eixa pei gia tin gamovaftisi? olo lew tha koitaksw k den vriskw xrono...

lia k egw exw ksenerwsei polu giati k o antras mou ta idia leei k genika den polu thelei na kanoume ton gamo leei mono gia vaftisi k oikonomika k me ksenerwnei an k akoma den polu psaxnomai apla koitaw...k etsi pou kanei den exw k oreksi na psaksw...

aaa koritsia den mou apantisate sto thema thilastrou ti na kanw lete na parw enoikiazomeno simera sikwthika na vgalw to prwi opws vgazw kathe mera na valw katapsiksi k evgala me to zori 50ml sunithws vgazw 150 afou faei o mikros..

tha dw k aurio k ama einai skeftomai na parw ta xapia magias mpas kai to auksisw ligaki...

euxaristw anthi mou na sai kala.. min akous kanenan kane esu auto pou theleis k min sunxizese k tous akous...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλα κλεισε τα αυτια σου κ μην ακους κανεναν..κανε οτι καταλαβαινεις εσυ καλυτερα ..κ εγω απο τα κοριτσια εδω πηρα κουραγιο κ ακομα θηλαζω τον γιο μου κ ειμαι πολυ περηφανη..μην ακους τιποτα ασε το μωρο σου να σε καθοδηγησει κ καθως περναει ο καιρος η κατασταση θα γινετε ολο κ καλυτερα θα δεις..στο λεω εγω που τον εχω σχεδον ολη μερα στα βυζακια μου.το μυστικο της επιτυχιας ειναι...κλεινω ταυτια μου κ με καθοδηγει το μωρο...οσο θελει οποτε θελει...θα δεις θα τα καταφερεις.στα λεω με ολη μου την αγαπη..τα ιδια περναμε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μην ακούς κανέναν!!!!Συνέχισε δυναμικά!

Κατερίνακι, έχω χάσει την μπάλα πότε σαραντίζουμε. Αν μετράει η μέρα που γέννησα, σήμερα σαραντίζαμε, άν όχι, αύριο!Πάντως εμείς θα πάμε αύριο!Εσείς θα πάτε Σάββατο?

Ξέχασα να σας πώ ότι είχα γραφτεί στο site της pampers και σήμερα μου στείλανε ένα κανονικό πακέτο newborn (ίσα ίσα θα προλάβουμε να το φορέσουμε) και ένα πακέτο μωρομάντηλα.Επίσης εκπτωτικά κουπόνια αξίας 19 ευρώ. Γενικά πάντως δεν με τρελαίνουν τα pampers.Προτιμώ ασυζητητί τα babylino και τα chicco.

Επιτέλους κοιμήθηκε ;)

Ναταλάκι αν θέλεις να κάνεις τράπεζα, θα σε βολέψει πολύ το νοσοκομειακό θήλαστρο. Αυτό που λές για την κορνίζα του ικεα, το έχω ξαναδει.Μία άσπρη δεν είναι με μια μικρή βασούλα? Απλά αυτοί την είχαν για μπομπονιέρα

Αντωνία μου σε ευχαριστώ που μου απάντησες στην ομάδα :) Ελπίζω να μην συμβαίνει αυτό...

Κατερίνα-kangaroo, δεν μας είπες τί έγινε τελικά με εκείνη την δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημενες μου φιλεναδιτσες!!

Εμεις γυρισαμε απο τις διακοπες και πρεπει σιγα σιγα να μπουμε στους ρυθμους μας μετα απο 11 μηνες, εγω δηλαδη με την εγκυμοσυνη που δεν δουλευα... Μας εκαναν καλο οι διακοπες ο μπεμπης εφτασε κοντα στα 5 κιλα

του αρεσε η θαλασσα.Πηγαιναμε με το πορτ μπεμπε και δεν ηθελε να καθεται εκει...ηθελε να μου παιρνει την ξαπλωστρα ! Μολις εστρωνα την πετσετα εκλεγε για να κατσει επανω για να τεντωνεται... ειχε πολυ πλακα , ηταν σαν πασας ! :lol: :lol:

Ανθη και εμενα με εκνευριζουν τετοια σχολια σε τοσο ευαισθητα θεματα :? Εμενα η πεθερα μου μου λεει ...γιατι δεν το κοβεις που ταλαιπωρεισαι με το θηλαστρο? Ξερω οτι το λεει και για να ξεκουραζεται ο αντρας μου παρ΄ολο που το ταιζω εγω τις περισοτερες φορες , και βγαζω γαλα και πλενω αποστειρωνω κ.τ.λ.Δεν θελω ομως να μου λενε πως θα μεγαλωσω το παιδι μου...και εγω ειμαι αυτη που αν κουραστω θα το αποφασισω.

Βλεπω σιγα σιγα θα μιλαμε και για βαπτισεις....ωραια θα ειναι να ανταλασουμε ιδεες και θα ειναι μια καλη ευκαιρια να γνωριστουμε.

Κοκονα εσυ κανεις την αρχη βλεπω. Αν ημασταν κοντα σιγουρα θα ερχομασταν!

Κατερινακι, Σταυρουλα, Αριαδνη,Αλεξανδρα πολυ ωραιες οι φωτο σας!

Αλεξανδρα χρονια πολλα και για την γιορτη σου!

Ελενα κουκλα η μικρη!

Νανση κουκλα η κορη σου και τα δυδιμακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη ολες τα ιδια ακουμε με το θηλασμο τελικα.

Ξερεις που να τα γραφεις ολα ετσι?? ;)

Κανεις αυτο που πρεπει.ΤΕΛΟΣ.

Κι εμενα σημερα ο μικρος ειναι σχεδον ολη μερα στο βυζι.Αυτο σημαινει οτι μεγαλωνει και αυξανει την παραγωγη,τη φερνει στα μετρα του!Οχι οτι δε χορταινει.

Νανσυ τελικα πηγατε να σαραντισετε?Σορρυ αν το εγραψες πουθενα,θα μου ξεφυγε.

Λια καλως επιστρεψατε στη βαση!Ο μικρος τις ευχαριστηθηκε τις διακοπες του ε???Βαλε φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthouli min akous kanenan!! Kala egw tha tis eixa apantisei katallilws giati den tha antexa auto ton polemo

neurwn giati stin iousia auto einai auto pou sou kanei....Esu afou ta pas kala kai niwtheis kalitera min akous kanenan.

Perimene na deis ti tha sou pei h paidiatros kai an pernei kanonika to baros tis tote na tis apantas oti afou pernei kanonika

baros eimai mia xara.

Maximaki egw simera molis paraggeila auto pou mou edwse h Kikitsa apo to site tou Ananiadi...tha erthei to Sabbato kai tha sou pw entupwseis. Pantws kai emena den kserw einai tigka to stithos kai mou bgazei ligo kai sunexizei na einai tigka meta pou exw bgalei...kai ksereis ti skeftika...auto to noikiasa 100 eurw gia 2 mines...an den bgazw gala se 2 mines tha edeina pio polla sta galata tou mwrou gia na ta agorasw, opote aksizei ama mou bgazei to gala apto stithos kai na to apothikeuw.

Lilaki s'euxaristw gia ta kala sou logia! Welcome back!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...