Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Καλημέρα μανουλίτσες.

Έλενα το Εβελίνα μου αρέσει κι εμένα.

Πασχαλιτσάκι πρώτα βλέπω αν έχει λερωθεί αν ναι τον αλλάζω αν όχι τον βάζω να φάει.

Για το ρέψιμο προσπαθώ λίγο ακόμα εκτός εάν τον έχει πάρει ο ύπνος. Όταν τον έχει πάρει ο ύπνος δεν ρεύεται με το τίποτα οπότε τον βάζω για ύπνο αφού έχω έτσι κι αλλιώς κλήση στο στρώμα για να μην πάθει αναρρόφηση.

Νάνσυ έχεις πάρει τον θερμαντήρα που ζεσταίνει το γάλα σε δευτερόλεπτα?Αφού έχεις γάλα το βράδυ γιατί δεν τους δίνεις αυτό που έχεις? Αν δεν σου τρώει πολύ χρόνο δεν πειράζει να δίνεις και από τα 2 μέχρι να σου κοπεί. Ή βγάζε το με μασαζ στον νεροχύτη μέχρι να σου κοπεί τελείως.

Εμείς ακόμα να κάνουμε το εμβόλιο. Ο άντρας μου έχει πάθει ψύχωση ότι μήπως του κάνουμε κακό με το να του βάλουμε τον ιό μέσα του με το εμβόλιο. Φοβάται πολύ και κοιτάει στο ιντερνετ τις παρενέργειες. Με έχει τρελάνει. Ελπίζω μέχρι την Δευτέρα να το έχουμε κάνει. Χτες το βράδυ κοιμηθήκαμε 9 ώρες. Απίστευτο. Ευτυχώς γιατί δεν είχα κοιμηθεί όλο το πρωί και ήμουν κουρασμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera manoules..

elena k emena to ebelina mou aresei....

pasxalaki k egw vlepw ama exei lerwthei ton allazw alliws ton allazw otan allazoume k stuthos ama lerwthei to vradi sunithws den mou lerwnete twra teleutaia... k gia repsimo oti kanei k i este kanw

simera dokimasa to ksaplwto na ton taisw k itan mia wra sto stuthos koimotan alla den to afine koimomoun k egw...

nansy ti na pw oute tin porta na anoigoun wraia pou vrikes telika nono gia ta mwrakia sou eides i fili...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia koritsiaaa! Ti kanete?

Xtes eixa episkepseis kai den ksanampika na grapsw.

H mpempa kala koimithike! Lete to infakolic pou tis edwsa na eftaige?

Mallon giati den mou ebgaze oute autous tous uxoun pou kanei otan zorizetai apta aeria. Koimithike 11:30 me 5:30 seri.

Pasxalitsaki se kamia periptwsi den tin afinw katourimeni giati kokkinizei o popoulis tis polu eukola kai ponaei meta. Egw tin allazw panta, protimw na min koimatai meta para na sugapsei. Kai na sou pw kai kati allo, ta koritsakia einai diaforetika apta agorakia kai prepei na ta exeis polu kathara giati eukola mporei na pathoun molinsi sto pipi tous. Mou to eipe kai h paidiatros alla kai sta mathimata pou kaname prin ti genna.

Episis emena an tin exei parei idi o upnos den rebete, apla tin bazw na koimithei sto plai me ena koubertaki diplwmeno gia stirigma stin plati.

Nancy kai Mpempoula uparxei kai allo tropos na stamatiseis to gala xwris xapia, mas ta legane sta mathimata thilasmou, apla twra den thimamai akribws ta bimata, alla sigoura an to psaksetai sto internet tha to breite. Nomizw mas eixan pei pws mia mera tha bgazeis to gala kai tha to petas kai tin alli de tha bgazeis gia kapoies imeres h kati tetoio. Psakste to h rwtiste to giatro.

Maximaki kai egw dokimasa to ksaplwto stis 8 to prwi giati nustaza toso polu...entaksei itan kai h mpempa kai egw koimithikame :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

ελενα κ εγω το εβελινα θα διαλεγα..ειναι πολυ ρομαντικο ονομα!!!

σοφια καλως μας ηρθες!!!να σου ζησουν τα παιδακια σου!!!χαρας το κουραγιο σου!!!κ η αδερφη μου ειναι 31 κ εχει 4 !!2 αγορια 2 κοριτσια!!!

νανσυ πολυ ευχαριστο να εχεις μια καλη φιλη!!

ναταλια το δοκιμασα ξαπλωτω κ φοβηθηκα να μην την πλακωσω..το καλο ειναι οτι ρευεται μολις την σηκωσω!

σταυρουλα ο παιδιατρος σας ειπε να μην το κανετε ακομα λογου ζεστης?

το βραδυ την βαζω φορμουλα γιατι κανει κρυο..την κουβερτουλα συνεχεια την σπρωχνει κ το αλλο?δεν την βρισκω ποτε στην θεση του υπνου...η διαγωνια θα την βρω η στο κατω μερος του κρεβατιου!!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κορασιδες.

Πηγα στον οδοντιατρο και μετα με χασατε.Φανταζεστε γιατι ε??

Μιλαμε για ΤΟΝ ΠΟΝΟ!!!!

Οχι την ωρα της εξαγωγης(βγαλαμε τους δυο αριστερα,πανω κατω)μετα που ηρθα σπιτι.Ουτε στο μαιευτηριο δεν ειχα πονεσει τοσο.Πολυ χαλια,και δεν με πιανε και το ντεπον.Τεσπα,τωρα ειμαι λιγο καλυτερα.Ειχε φλεγμονη το δοντακι.

Ελενα και ο δικος μου τα ιδια.Δεν δεχεται αλλα πραγματα εκτος απο βυζακι και γαλα,εδω κανουμε σαματα για να ριξουμε 2 σταγονες ορο στη μυτη.Που ειναι συνεχεια χουρ χουρ και δεν μπορει να αναπνευσει.

Χτες τελικα εφαγε απο το μπιμπερο(το ΜΑΜ)ειχα αφησει 160 και 160.Αλλα εφαγε μονο 130 περιπου,και μετα με περιμενε.Παρολο που ημουν χαλια μαυρα μετα προτιμησα να τον θηλασω παρα να του δωσω και το δευτερο μπουκαλι.Οχι οτι θα γινοταν τιποτα αν επινε παλι απο κει,αλλα μου ειχε λειψει τοσο πολυ ο καλος μου χτες,ειχα αναγκη ψυχολογικα να τον θηλασω.

Κοιμηθηκε γυρω στις 11μιση 12,3μιση τον ειδα που ψαχνοτανε στον υπνο του και πηγαινε και κολλαγε το μουτρο του στο πλαι του παρκοκρεβατου και πιπιλαγε! Τον σηκωσα κι εφαγε και μετα νανι παλι μεχρι το πρωι.Παλι καλα.

Κατερινακι κι εγω επειδη συνηθως τον θηλαζω ξαπλωμενη και μας παιρνει ο υπνος,δεν τον ρευω,αλλα γενικα θελω να αποφευγω να τον αφηνω ετσι ,μηπως μετα τον ποναει η κοιλιτσα απο τα αερια.Αν δεν ρευτει τα πρωτα λεπτα τον αφηνω για λιγο ξαπλα,και τον σηκωνω σε λιγο και πολλες φορες ρευεται τοτε.Γενικα στις αρχες που καναμε αθλο να κοιμηθουμε ,αν τον επαιρνε ο υπνος στο στηθος δεν τον εβαζα να ρευτει για να μην ξυπνησει παλι και φτου κι απ'την αρχη.Αλλα τωρα που περασαν τα πονακια ,τον βαζω να ρευτει κι ας εχει κοιμηθει.Αυτο οταν τον θηλαζω καθιστη.

Ελενα ψηφιζω κι εγω Εβελινα.Απο το Ευαγγελια δεν βγαινει?Ή εχει ξεχωριστη γιορτη?

Και απο το Ευαγγελια βεβαια μπορεις να της εχεις ωραια χαιδευτικα.Ευα.Λια.Κελλυ.

Νανσυ εκανες οτι μπορουσες.ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΝΑ.Αντιθετως,γιατι τα παιδια θελουν να αισθανονται τη μαμα τους ηρεμη και σιγουρη.Αν εισπραττουν ανασφαλεια και νευρικοτητα επηρεαζονται.

Εσυ θα το κανεις απο αγαπη οχι επειδη βαριεσαι να τα φροντισεις.Και παρολο που ειμαι φαν του θηλασμου και ας απελπιζομαι πολλες φορες(που εχω κι ενα,ποσο εσυ με 3),μου τη δινει αυτο το 'κινημα' μαμαδων που σε γεμιζουν τυψεις και σε κραζουν οταν τελικα δεν τα καταφερνεις.Δεν ειμαστε ολες ιδιες.Ευτυχως εδω μεσα καταλαβαινομαστε.

Ευχομαι να καταλαβει και ο αντρας σου.Μη στεναχωριεσαι κοριτσακι,και γραφτους.

Βρηκατε και νονους ε?Μπραβο στο ζευγαρι,φαινεται πως ειναι πολυ καλοι φιλοι.Παλι καλα που εχεις και καποιους που νοιαζονται κοντα σου.

Κλαει .Επιστρεφω σε λιγο για τα υπολοιπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw gia tis gnwmes koritsia.

Nai to Ebelina bgainei apto Euaggelia.

Euaggelia tha baftistei kai eixame pei na tin fwnazoume Ebelina, apla emena mou aresei kai olokliro to Euaggelia kai den eixa apofasisei pio telika tha tin fwnazw. Kai egw tinw pros to Ebelina!

Lia perastika...ase oute na to skeftomai de thelw oti prepei na bgalw kai egw tous fronimites.

Isws na dokimasw kai egw auto to mpoukali mam den to exw dei pouthena. To exei sta jumbo?

Egw den tis exw balei oro sti muti akoma...pws to bazete kai meta pws bgainei? Den ton eispneei pros ta mesa?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Μαρια!!Ειναι 31 κι εχει 4?Ποτε εκανε το πρωτο?Κι εγω 5 παιδια ηθελα αλλα εχω αναθεωρησει!(προς το παρον)

Κι εγω την τελευταια εβδομαδα τον βρισκω σε αλλη θεση στο κρεβατακι του!Αρχισαμε!!

Κι αυτο ειναι ενας λογος που φοβαμαι λιγο να του βαλω την παντα,οταν θα τον βαλω στην κανονικη του κουνια.Φοβαμαι μην κολλησει το προσωπο του εκει και δεν μπορει να αναπνευσει.Αλλα και με τα καγκελακια φοβαμαι μη χτυπησει το κεφαλακι του.

Ελενα απο τα τζαμπο τα εχω παρει.Τα εχει.

Τον ορο τον καταπινουν ναι.Και οι μυξουλες μαλακωνουν και ,ειτε βγαινουν εξω και τις πιανεις με το μαντηλακι ή γαζουλα,ειτε παρασερνονται πισω και τις καταπινει(θα το ακουσεις κιολας :lol: )

Του τις βαζεις ενω το εχεις ξαπλωμενο στο πλαι καλυτερα ή το κρατας καθιστο στην ποδια σου,γιατι τα πνιγει πολλες φορες.Ο δικο ςμου τσατιζεται πριν καν του το ριξω.Μονο που θα το δει να πλησιαζει!!

Αυτο δεν μου το εκανε στις αρχες,τωρα τον επιασε!

Το Εβελινα ειναι πολυ ομορφο,μου θυμιζει βελουδο!Απαλουλικο κοριτσακι!! :D

Του μικρου του εχω κρεμασει στην ακρη στο παρκοκρεβατο 2 μεγαλε φωτο με τις φοβερες μας μουρες!!Του μπαμπα και της μαμας!!Καθετε και τις χαζευει ωρα!!Και λεει τα δικα του!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa auto me tis fwto den to eixa skeftei! Polu asteio mou fainetai!

Poses stagones bazeis sti muti??

Stauroula mia xara koimatai o dikos sou.

Kai egw to skeftomoun oti bazw ton io mesa sto swmataki tou alla einai ruthmismeno etsi wste na min pathoun

kati sobaro ektos apo ligaki puretouli. Kai meta o organismos tous exei auta ta antiswmata kai den arrwstainoun apo to sugkekrimeno io.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μην τρελαινεστε με τα εμβολια!Εννοειται πως βαζουμε τον ιο μεσα τους,αλλα τοσο ωστε να δυναμωσει ο οργανισμος,οχι να αρρωστησουν.Καθε μερα εμβολιαζονται χιλιαδε παιδακια,δεν επαθε κανενα κατι εκτος απο πυρετουλη.

Ορο δεν του βαζω συγκεκριμενες σταγονες,αναλογως αν εχει μεσα ''πολυ πραγμα'' ή απλα χουρχουριζει λιγακι.Φροντιζω απλα να μην το πιεζω δυνατα και τον πνιγω,αλλα πολυ σιγα(αν με αφηνει βεβαια)Συνηθως δεν χρησιμοποιουμε ολο το μπουκαλακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoulitses ti kanete;pws eiste;emeis edw prospathoume na prosarmostoume sthn idea :D perimenw na perasei kiayti i vdomadoula na pame sto giatrouli na akousoume to ninaki..xesmeni full kai agxwmeni gia to an ola pigainoun kai tha pane mexri telous kala...re koritsakia na sas rwtisw kati to prwi eida ligo vlena kafempez..kai exw kai ponakia xamila(thimamai kai apo tin prwti fora oti ayto einai fysiologiko..)an kai pira ton doctor kai mou eipe na mhn anisixw kai oti einai apo tis ormones kai oti apo tis stigmi pou den einai aimataki kafe ola einai mia xara egw kai pali agxwnomai...xazomara kanw e;;signwmi an sas zalisa me ta dika mou apla ithela na sas ta pw mpas kai me kseagxwsete...sas filw polu polu oles :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsai uparxei k to otrisalin pou travas tis muksoulles gia na min ta katapinei k pnigete.. egw den exw valei akoma oro to xreisimopoii i ksaderfi mou k voithaei...

katerinaki megalwse to lagoudaki sou k ontws sou moiazei.. moiazei k stin mikri sou kouklakia eiste....

den einai tpt xristinaki min anusuxeis kala sou eipe o giatros apo tis ormones einai me to kalo na akouseis to mwraki sou k min anxwnesai ola kala tha pane....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλι το εχω κι εγω αυτο που τραβας τις μυξουλες,του το εβαλα μια φορα εβγαλε λιγες.Αλλα φυσικα...δεν του αρεσε και πολυ!Αν και ειχε πλακα το μουτρο του την ωρα που τις τραβαγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου. Ολο ελεγα θα κατσω να σας σχολιασω αλλα με τις δουλειες δεν προλαβαινα....

Χριστινακι μου μη στεναχωριεσαι. Πολλες κοπελες και αναμεσα τους και εγω ειχαμε τις πρωτες μερες τετοια υγρα... θα το παρακολουθεις και αν δεις οτι γινονται πιο εντονα θα μιλησεις με τον γιατρο και το πολυ πολυ να σου δωσει προγεστερονη. Δεν ειναι τιποτα, το πιο πιθανο ειναι να μην εχεις αλλα και οπως ειπε και η Ναταλια ειναι φυσιολογικο, το προκαλει η εγκυμοσυνη. Ολα θα πανε καλα μην ανυσηχεις γλυκουλα μου ενταξει :):):):) ?

Βρε κοριτσια ποσες απο εσας που θηλαζετε αποκλειστικα σας ηρθε περιοδος? Πως καταλαβατε οτι ειναι περιοδος?

Εχθες ενω κοντευα να καθαρισω εντελως απο τα καφετια (τελευταια ειχα σταγονιτσες και ισα που λερωνα το σερβιεττακι) ξαφνικα προς το βραδακι πηγα τουαλετα και στο σκουπισμα ειχα κοκκινο αιμα. Εχω ακομη αιμα κοκκινο, οχι μεγαλη ροη αλλα δεν ειναι σταγονες.

Λετε να μου ηρθε τοσο νωρις περιοδος? Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρ μεσα στα νευρα ειμαι. Δεν θελω απο τωρα γμτ, μια χαρα ειχα ξεγνοιασει.

Πως θα το καταλαβω οτι ειναι περιοδος? Μηπως ειναι καμια μητροραγια? Αλλα τοσο καθυστερημενα μετα τη γεννα?

Στον πριγκιπα εκανα να καθαρισω 50 μερες και αν θυμαμαι καλα και τοτε εκει που ελεγα αχ τι καλα καθαρισα, τσουπ ξαφνικα ειχα πιο πολυ αιμα για 2-3 μερες. Ελπιζω και τωρα να ειναι ετσι...

Εχει τυχει σε καμια απο εσας αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,

ο μικρουλης κοιμαται και αφου συμαζεψα λιγο το σπιτι ειπα να δω τι εχετε γραψει τοσες μερες.

Εμεις καλα ξεκινησε η μικρη παιδικο χθες και εχω μια σχετικη ηρεμια τα πρωινα. Ο χοντρουλης μου τρωει πιο αραια τα πρωινα αλλα τα απογευματα καθε δυο ωρες περιπου και το βραδυ ενα 7ωρο θα το κοιμηθει. Α αρχισε να βγαζει και ηχους και να λεει τα δικα του :D . Το αλλο που με απασχολει ειναι οτι ενω εδω και 10-12 μερες ειχα καθαρισει απο χθες εχω παλι κοκκινο αιμα σαν περιοδου και μου κανει εντυπωση τοσο νωρις και με αποκλειστικο θηλασμο. Ηθελα να παω και στο γιατρο αυτη την βδομαδα αλλα θα το αφησω για την αλλη.

Στα δικα σας τωρα

Καταρχην Σοφια καλως ηρθες, να χαιρεσαι το μπεμπακι σου και τα υπολοιπα 4 παιδακια σου. Αφου μας διαβαζεις τοσο καιρο ξερεις πολλα για μας...οποτε θα προσαρμοστεις γρηγορα στο παρεακι μας.

Σταυρουλα τα καταφερατε και κοιμηθηκε στην κουνια ο Στρατουλης μπραβο, αν το δωματιο του δεν ειναι διπλα στο δικο σας και φοβασαι οτι δεν θα τον ακουσεις χρησιμοποιησε ενδοεπικοινωνια οπως σου ειπε και η Ελενα.

Ελενα εμενα μου κανει μονιμως πρασινα κακα και σε μενα σιγουρα δεν εχει να κανει με το αν ειναι λιπαρο η οχι το γαλα γιατι δυο κιλα τα εχει παρει. Ρωτησα ομως την παιδιατρο και μου ειπε οτι στα μωρακια που θηλαζουν αποκλειστικα και οταν λεμε αποκλειστικα εννοουμε μονο μητρικο γαλα και καθολου αλλα ροφηματα οπως τσαι χαμομηλι, το χρωμα στα κακακια δεν παιζει ρολο απλα χωνευουν με διαφορετικο τροπο το γαλα .

Αριαδνη μια χαρα το προγραμματακι της μικρουλας σου ξεκουραζεσαι και εσυ το βραδυ. τωρα για την προσωπικη περιποιηση σιγα σιγα θα βρεθει περισσοτερος χρονος και για αυτο.

Χριστινα εχεις τα διδυμακια εχεις και ορεξη για σεξ, οσο σε αναζωωγονει εκμεταλευσου το :lol::lol:

Εγω τον εχω ακομα με κοντομανικα και μου ξεσκεπαζεται και τη νυχτα, δεν το θελει το σεντονακι του. Καλτσακια του εβαλα πριν λιγο γιατι ηταν λιγο κρυα τα πατουσακια μας!

Ελενα θα σου ελεγα να την φωναζεις με το Εβελινα και για ενα αλλο λογο θα της ειναι πιο ευκολο να το λεει οταν αρχισει να μιλαει και στην αρχη επειδη δεν κατανοουν τις αντωνυμιες χρησιμοποιουν περισσοτερο το ονομα τους απο οτι τι εγω.

Κατερινα εγω τη νυχτα πρωτα του αλλαζω πανα και τις περισσοτερες φορες ειναι λερωμενος και μετα τον θηλαζω. Μονο αν τα κανει την ωρα που τρωει θα τον αλλαξω και μετα. Ο δικος μου σπανια ρευεται, και η κορη μου το ιδιο εκανε, ετσι μετα τον ξαπλωνω αμεσως. Νομιζω οτι με τον θηλασμο δεν ρευονται παντα ειδικα αν τρωνε ηρεμα και οχι λαιμαργα. Για το αιμα εχουμε την ιδια ανησυχια και εγω τωρα δεν ξερω αν ειναι περιοδος η τιποτε αλλο. και οπως και εσυ ετσι ημουν και εγω στην κορη μου στο διμηνο ειχα καθαρισει τελειως και ελεγα τωρα θα ηταν διαφορετικα αλλα μαλλον δεν.

Νανσυ συμφωνω με οσα σου εγραψαν περα απο τον θηλασμο να τρως καλα γιατι εχεις τρια μωρακια που θελουν μια γερη μανουλα. Για τα χαπια δες τι θα σου πει και ο γιατρος αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα. Αφου δινεις ξενο και ελαττωνοντας τους θηλασμους σταδιακα μερα με την μερα θα ρυθμιστει η παραγωγη σου και θα μειωθει το γαλα σου. Σαν δευτερομανουλα δεν διαμαρτυρομαι γιατι οσο ημουν στο χωριο ειχα βοηθεια απο την μαμα μου και τωρα ξεκινησε η μικρη παιδικο οποτε τα ρυθμιζω καπως :roll::roll:

Αμαλια περαστικα τους εβγαλες και ξεμπερδεψες!

Χριστινακι δεν θα ειναι τιποτα, με το καλο να δεις το ψυχουλακι σου και να σκεφτεσαι θετικα, αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα.

Κοριτσακια μου εγραψα πολλα αλλα καταφερα καισας διαβασα, σας ευχαριστω και για τα καλα σας λογια για τις φωτογραφιες αλλα δεν εχετε δει τον αντρα μου τα μικρα του μοιαζουν πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι εγω στη σαντυ αδιαθετησα με το που σαραντησα.κανονικο αιμα μια εβδομαδα.τωρα δεν μου εχουν ερθει ακομα αλλα τα περιμενω γιατι στη σαντυ θηλαζα κ ηρθαν τωρα δε θα ρθουν που τα θηλαζω μονο μια φορα τη μερα;

κ εγω τους βαζω ορο καθε μερα για να μενει καθαρη η μυτουλα τους..

κοριτσια δεν εχουμε καθολου χρονο με τον αντρα μου να μεινουμε μονοι μας..τα μωρα κουμουνται καθε μερα στις 2 κ η σαντυ στις 12.30.το πρωι ξυπναει 10.30 με 11 κ δεν εχω αντοχη να την ξυπνηω νωριτερα για να κοιμηθει νωριτερα.κοιμαμαι οσο κοιμαται κ αυτη γιατι με τα πωρα που ξυπνανε ολο το βραδυ σερνομαι..

πρεπει ομως να μπουμε σε ενα προγραμμα γιατι με τον αντρα μου τους τελευταιους 10 μηνες ειμαστε μονο φιλοι..κ εχει αρχησει αυτο να με ενοχλει..κοιμαται κ στο σαλονι γιατι με την δουλεια κ τον γιο μου που κανει στον υπνο του σαν κατσικι δεν μπορει να κοιμηθει..

τουλαχιστον δεν εχουμε καθολου ενταση οπως θυμαμαι στην σαντυ..παροοτι με τρια τωρα υπαρχει πολυ ηρεμια..με εχει φοβηθει ο αντρας μου μη παθω τιποτα κ δεν μιλαει καθολου :lol::lol:

εδωσα στη μανα μου τα ασιδερωτα κ γλιτωσα..αν κ το καλαθι με τα μωρουδιακα γεμισε παλι..καθε 3 μερες γεμιζει το ρημαδι..κ εμενα δε μου αρκουν τα φανελακια θελω να τα ντυνω κιολας για να μην πανε στραφη τοσα ρουχα.. :lol::lol:

παντως κοριτσια αμα δειτε τιποτα πυροτεχνιματα στο ουρανο θα εχω κανει σεξ..ποτε ομως δεν ξερω..

παλι καλα που προλαβαινουμε να δωσουμε κ κανενα φιλι 0 ενας στον αλλο..

χτινακι μου ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα μην ανχωνεσαι!!να εισαι ηρεμη για να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι δεν εχω δει τον αντρα σου αλλα αν ειστε ιδιοι οπως λεει η Νανσυ ,ε τοτε ναι,του μοιαζουν!Με τους φρονιμητες ξεμπερδεψα προσωρινα...Πρεπει να βγαλω και αλλον... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι πολλοι οταν μας βλεπουν πρωτη φορα και δεν μας ξερουν μας εχουν περασει και για αδερφια :lol::lol: θα σας βαλω φωτο μαλλον απο τον γαμο να με δειτε και μενα νυφη να δειτε και τον αντρα μου και να μου πειτε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ;;;

ΚΟΡΙΤΣΙΑ :ymapplause::ymapplause::ymapplause: ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΟΛΑΒΑ!! :lol::lol:

Κ ΑΥΡΙΟ ΦΤΕΡΝΕΣ!!!Κ ΝΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΙΣ ΠΥΤΖΑΜΕΣ Κ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΤΖΙΝ ΚΑΠΡΙ Κ ΜΙΑ ΜΠΛΟΥΖΑ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΥ ΡΟΥΧΑ ΤΖΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ :lol::lol: ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ 8 ΚΙΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!

ΑΛΛΑ Κ 17 ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΑΖΕΥΩ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eida kai gw tis fwto...katerinaki pws to exete petuxei toso? Akoma kai to xrwma twn malliwn sas idio! Ta mwrakia sou kouklia!

Koritsia epitelous tha paw kommwtirioooo...na ftiaxtw na min eimai san ti sfouggaristra tis katharistrias! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα εμενα βγαζει δακρυα,και στο εν ματακι που ειναι φραγμενος ο πορος τρεχουν πολυ.

Πας κωμμωτηριο??Αντε,γινε τρελο μωρο να σου κανει ο αντρας σου το δευτερο παιδι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ 2 μέρες τωρα τα έχω παίξει..Η μικρή κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν κοιμάται καθόλου και τη νύχτα μέχρι 2ωρο κάνει :?:?:? Την υπόλοιπη ωρα βρίσκεται στο στήθος..Συνέχεια..Αλλιώς κλαιει σπαρακτικά..Ρε κορίτσια δε θυμαμαι κάποια από εσάς να είχε βιώσει κάτι ανάλογο :?:?:?:? Θυμάμαι που λέγατε όλες ότι τα μωρά σας κοιμούνται..Οι μέρες περνούν και αντί να βελτιώνεται η κατάσταση χειροτερεύει..Πριν λίγο καιρό κοιμοταν 5ωρα τη νύχτα. Μάλιστα είχε κάνει και 7ωρο μια νύχτα..Τι έγινε τώρα;;

Είπα στον άντρα μου να μου φέρει σταγόνες ινφακολικ γιατί πολλές φορές δείχνει να ζορίζεται. Έχω ερωτήσεις.Πάλι :lol::lol::lol::lol: Πόσες φορές την ημέρα δίνετε τις σταγονίτσες και για πόσες μέρες σερί γίνεται να της δώσουμε;; Πόσες σταγόνες τη φορά;; Επίσης, τις αφήνετε να πέσουν μέσα στο στόμα ή τις δίνετε με συριγγούλα;; Τα φώτα σας κορίτσια.

Μέσα σε όλα αυτά υπάρχουν και ευχάριστα. Χθες και σήμερα έβγαλα από 150 ml γάλα! Χθες με 3 αντλήσεις και σήμερα με 2!!! Να και κάτι καλό.

Να γκρινιάξω λίγο ακόμα;; Μου την έχει δώσει απίστευτα η κλεισούρα :evil::evil::evil::evil: Από τότε που γέννησα έχω βγει μόνο 1 φορά..Δεν την παλέυω. Την αϋπνία την παλεύω, την κλεισούρα όχι :evil::evil::evil::evil:

Σας έπρηξα πάλι αλλά ξέρω ότι εσείς μπορείτε να με καταλάβετε...

Ελενάκι και η δικιά μου χωρίς δάκρυα κλαίει :lol::lol::lol::lol: Αυτή τη συζήτηση είχα χθες με τον άντρα μου :lol::lol::lol: Ξέρεις πόσες μέρες το παλεύω να πάω κομμωτήριο;;; Θέλω να ισιώσω τα μαλλάκια μου και να γίνω πάλι άνθρωπος. Δεν αντέχω άλλο να με βλέπω έτσι..Τα νεύρα μου.

Κατερινάκι νομίζω πως η Αγγελική μοιάζει περισσότερο σε σένα και ο Νικόλας στον Κώστα. Πάντως είναι γεγονός ότι εσείς οι δύο μοιάζετε αρκετά.

Κορίστια σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας για τις αντλήσεις! Με βοηθήσατε πολύ!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...