Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κούκλες, ποσα γράψατε πάλι σε μια μέρα δεν σας πιστεύω....

Σταυρουλα για θάλασσα ακούω, έχει καλο καιρο ακόμα οπότε γιατι όχι, για το αντηλιακο ρωτα τον παιδιατρο γιατι εδω στο φόρουμ έχω διαβάσει ότι απο 6μηνων και πάνω κάνει να τους βάζεις. Το βάρος του καλο είναι δεν θα περνει πια όσο τον πρώτο καιρο.

Νανσυ έτσι είναι μπροστα σε τρίτους είναι κάπως να μαλώνεις το παιδάκι, αλλα γενικα θέλει πολυ κουβέντα και να μην πάρεις πίσω κάτι που είπες γιατι το χάνεις το παιχνίδι. Πολυ καλο που μπόρεσε και ηρεμησε έτσι.

Ανθη πάλι τα ίδια η μικρούλα, μην απελπιζεσαι τα καταφέρνεις κοριτσάκι μου. Πως ήταν η πρώτη μέρα στη δουλεια και για σένα και για την μικρη?

Αμαλία καλοφορετα τα ρουχαλακια, δεν πειράζει που είναι μονο για μέσα, αυτα χρειάζονται περισσότερο τον χειμώνα.

Κατερίνα απο τώρα τέτοιες θερμοκρασίες μπρρρ....

Έλενα σε ξετιναξε η μικρη χθες βράδυ, μάλλον με τον τροπο της ήθελε να σου πει ότι σε θέλει περισσότερες ώρες μαζι της. Μη το σκέφτεσαι για τα μαθήματα, ας είναι λιγότερες ώρες φέτος, η μικρούλα έχει προτεραιότητα. Καλα γέλασα με τα παπούτσια και μένα ο άντρας μου κάθε φορα που κάνει αλλαγες στην αποθήκη νευριαζει γιατι δεν ξερει πως να εξοικονομησει περισσότερο χώρο και που να βάλει τα παπούτσια μου....

Αριαδνη με γεια και τα δικα σας ρουχαλακια. Πως μαζεύονται οι δουλειές όταν λείπεις απο το σπίτι σου.

Κορίτσια εγω του λέω ' όχι μέρα ούτε δυο ώρες δεν θα αντεχες και με τα δυο μαζι'. Γενικα με βοηθαει αλλα και μένα δουλεύει αρκετές ώρες και γυρίζει αργα. Τουλάχιστον του λέω να έχει έρθει μέχρι τις 8 που ξεκινάω να τα κάνω μπάνιο να τα ταΐζω για να κοιμηθούν και τα δυο. Οταν αργει περισσοτερο και του λεω με παραπονο ποσα εκανα και πως τα κουμανταρισα και τα δυο μου λεει οτι ειμαι ηρωας....Εμένα ευτυχώς δεν βγαίνει μόνος του για καφε γιατι τότε και εγω θα αισθανόμουν όπως περιγράφετε!

Όλο πλησίαζω και όλο κι άλλη σελίδα βρίσκω μπροστα μου :lol::lol:

Πιάσαμε και τα ζωδια βλέπω πως μας είχαν ξεφύγει τόσο καιρο....εγω σκορπιος, ο άντρας μου ταυρος, η κόρη μου τοξοτης και ο μικρός καρκινακι πως μας βρίσκεται??? Έλενα για πες που είσαι ειδική?

Νανσυ και μένα μονο πιάτα μαζεύει τα ξεπλενει και μένουν στο νεροχυτη, και μετα εγω τα βάζω πλυντήριο, και για το σπιτι μου λέει ότι αφου υπάρχουν παιδια αυτα θα είναι όπου είσαι και εσυ δηλαδη σε όλο το σπίτι και τα παιχνίδια ομοίως.

Επιτέλους σας διάβασα

Εμείς ακόμα στο πατρικο μου, σήμερα πήγαμε και είδαμε πατωματα, θα τα αλλάξουμε τελικα σας το είπα δεν θυμάμαι,οπότε καταλαβαίνεται τι με περιμένει. Έχουμε αδειάσει το παιδικο και στην κρεβατοκάμαρα έχει μείνει το κρεβάτι μονο. Και πρέπει να αδειασω και τις ντουλάπες που θα τα βάλω όλα αυτα Θεέ μου και το σαλόνι και η τραπεζαρία δεν χωράνε τιποτε άλλο......

Άντε καλο βράδυ, μην γράψετε πάλι πολλα αυριο γιατι τέτοια ώρα που θα μπω θα θέλω δυο ώρες πάλι να σας διαβάσω....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, αν και δεν την βλέπω :( Έχω κάτι νεύρα...Σας είπα που ο άντρας μου επέμενε να μην την ταίσω στις 12 που την ταίζω συνήθως αλλά να την αφήσουμε να δούμε πότε θα ξυπνήσει και συμφωνήσαμε να σηκωθεί αυτός...Το αποτέλεσμα?Το παιδί ξύπνησε 4 (που καλά είναι, αν σκεφτείτε ότι είχε κοινηθεί 9), έφαγε αλλά δεν μπορούσε να ξανακοιμηθεί γιατί είχε χάσει τη σειρά του...Και έμεινε ξύπνια μέχρι τώρα με απίστευτη γκρίνια, όπου και ξαναέφαγε(που αν την είχα ταισει 12μιση, είναι η ώρα που θα ξυπνούσε πάλι)και φυσικά ξεράθηκε...Ήθελε το παιδάκι μου να επανέλθει στο πρόγραμμά του :) Φυσικά έχω κάτι νεύρα...Ξαγρύπνησα εντελώς και ό αντρας μου κοιμάται...Καλό, ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!ειναι 7 το πρωι..ξυπνησε η μπεμπα στις 5 εφαγε κ μετα ξεπατωθηκε να κλαιει..δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι..τωρα κοιμηθηκε κ μαλλον απο το πολυ κλαμα..

βλεπω τα ζωδια πιασατε..εγω τοξοτης κ ο αντρας μου σκορπιος..καμια σχεση..ο γιος υδροχοος κ η κορη διδυμος!!οτι να ναι!!! :)

για τους αντρες βλεπω λετε..ευτηχως με βοηθαει οταν χρειαζεται.δεν τον λεω,βλεπει..αν δεν ,θα γινοταν χαμος..με κουρασε παρα μα παρα πολυ η μεζονετα..ειμαστε στο ισογειο ακομα κ λεει να μεινουμε κατω φετος λογου οικονομιας στο πετρελαιο..(μονο καλοκαιρι κατεβαιναμε)η κουζινα ειναι πανω..ηδη εχω κουραστει πολυ..οταν θα αρχισει κ το μωρο να τρωει κρεμες δεν νομιζω να αντεξω..για να δουμε.

κατερινα ανοιξες δουλειες με φουντες!θα το αλλαξετε τελικα ε?πωπωωωωω...καλο κουραγιο!

νανσυ οντως ειναι ασχημο μπροστα σε τριτους.κ μενα θα με πειραζε πολυ...η πειθαρχια επισης κανει πολυ καλο..κ εγω δεν το ειχα κ ειχα ενα γιο παναγια μου βοηθα..μετα το αλλαξα ολο το σκηνικο κ δεν τολμουσε να κανει κακα πραματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia! kale posa grapsate apo xthes pou mpika!!! eimai stenaxorimeni! otan pinaei o manolis mou kai ton exo agkalia gurizei to kefali tou sto stithos mou kai psaxnei thili!!! krima pou den mporesa na thilaso polu kairo :(:(

nansy gia diaita akouo :? kai ego thelo alla 8 na xaso! siga siga pisteuo na ta xaso. otan stamatisei kai o antras mou ti mia douleia tote tha arxiso gumnastirio ;)

elena mou kai ego piteuo oti einai kalutera na douleueis liges ores kai na eisai me to paidi sou. kai ego tou xronou logika den tha pao gia douleia! poios tha kratisei ta diduma???i pethera??? kai leo kalutera einai na min doulepso... tha doume bebaia pos tha einai ta oikonomika mas...

stauroula kanate mpanaki ti oraia, kai ego thelo na pao mia mera prin xalaei o kairos alla pos tha ginei??? otan exei o antras mou repo me toses douleies pou exoume na kanoume den prolavainoume oute gia kafe na pame...

lia oikonomises rouxalakia, mia xara. den pirazei pou einai pio polu gia mesa sto spiti...

pasxalitsaki apo tora kalorifer grrrrrr kai i adelfi mou pou menei kozani exei anapsei 2 fores...

nansoula dustuxos oi antres mas den mas katalabainoun!!! kai ego tou leo katse esu ena 24oro kai tha deis pos einai kai mou leei siga to prama!!! proxthes pou itan o arrabonas tou leo tha pas esu protos i ego kai mou leei pigaine esu kai tou leo ta mora tha ksipnisoun 10i ora na fane, tha ta katafereis kai mou leei ase tha pao ego kai meta pou tha exoun faei tha pas esu :shock::shock: !!! kai emena ebgaine tis protes meres pou gurisame apo to nosokomeio kai mia mera tou leo tha pas gia kafe?? mou leei nai tha pao na do kai podosfairo! kai tou leo oraia aurio to bradu tha kanoniso na bgo me tin koumpara mou na pame gia poto opote tha katseis esu me ta mora kai min tolmiseis na miliseis! telika den ksana pige gia kafe :lol::lol::lol:

i ora einai 9.30 o manolis eprepe na eixe ksipnisei tora kai misi ora!!! blepo na ksupnisoun kai oi duo tin idia ora kai den mou aresei na ta taizo tautoxrona!!!

a piasate ta zodia??? ego zugos o antras mou karkinos (den tairiazoume katholou apo oti mas eipan) gia pes elena...

elena teleia, ipie telika apo to mpoukali :) mpraboooo

nansoula polu duskolo einai me 3 paidia!!! edo ego me 2 duo zorizomai!!! kai na eixame kai boitheia kala tha itan.den prolabaino na kano auta pou thelo sto spiti! kai otan erxete o antras mou apo ti douleia tou leo katse me ta mora na kano kamia douleia kai mou leei min kaneis kaneis den tha se pareksigisei :shock::shock::shock::shock::shock::shock: kai tou leo den me noiazoun oi alloi ego gia mena thelo na ta kano!!! grrrrr

ksipnise o manolis pame gia mam, ta leme meta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

αριαδνη δεν σηκωθηκε τελικα ο αντρασ σου; :lol::lol:

αχ καγκουρο εξοδα απο το πουθενα τωρα ε;

εγω δουλειες τωρα που κοιμουνται..

βικακι ποτε θα ρθεις;

κ εγω ταυρος ειμαι κ ο αντρας μου ζυγος η σαντυ αιγοκαιρος κ τ μωρα λιονταρια..

αξιωθηκα κ εβαλα κορσε.. :lol::lol: κ εξαφανιστηκε η κοιλια μου :lol::lol: να ταν παντα ετσι..βεβαια δεν ξερω εαν ισχυει οτι βοηθαει να μαζευτει η κοιλια..αλλοι γιατροι ειναι υπερ κ αλλοι κατα.η αληθεια ειναι οτι μια ξαδερφη φοραγε συνεχεια μετα τις εγκυμοσυνες για καιρο επαθε κυλη.αυτα παω για σφουγγαρισμα..

α!αριαδνη 3διμα;;;;;κ σε τετοια ηλικια;;;;αυτη κ αν θελει δαφνη! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: μου αρεσει που οι αντρες εχουν ολοι τις ιδιες ατακες..εμενα μπεμπουλα οσες φορες χρειαστηκε να παω καπου κ να κρατησει τη σαντυ παντα η σαντυ ειχε 37 κ κατι :lol::lol::lol: κ με επαιρνε τηλ.. :lol::lol: γελατε;;;
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτες. Καλέ πόσα γράψατε πάλι? Στις 10 το βράδυ έφυγα χτες. Δεν κοιμάστε? :lol::lol:

Lia ναι εγώ το είχα βάλει http://www.imaginarium.gr/49212/ecommerce_1/49212

Είναι το μόνο που ευχαριστιέται πολύ γιατί είναι και πανάκι και το πιάνει πιο εύκολα και βλέπει και το αρκουδάκι.

Ναι ναι τα σώβρακα του μπαμπά του να φοράει να κάνετε και οικονομία :lol::lol:

Βικάκι σήμερα θα πάρω και ένα πακέτο babydry να τα δοκιμάσω.

Πάντως και με τις λιμπερο είχα ατύχημα σήμερα. Του άλλαξα φορμάκι γιατί έγινε σύσκατος :lol:

Νάνσυ χαχαχααα απίστευτη η Σάντυ σε παιδεύει αλλά είναι πανέξυπνη. ;):D

Νάνσυ όσο για την γκαρνταρόμπα δεν θα έχουμε πρόβλημα το λευκό είναι πάντα στη μόδα :lol::lol:

Θα κρατάμε και τις τσαντούλες μας κυρίες :lol::lol:

Ελενα ε δεν είναι όλοι οι σκορπιοί ίδιοι και εμένα όσοι με ξέρουν μου λένε ότι δεν μοιάζω με σκορπιό ;)

Οπότε δεν θα έχουμε πρόβλημα :D

Έλενα στην δική μου περίπτωση όχι δεν υπάρχει πιθανότητα δίδυμων εκτός αν γίνει με φυσιολογικό τρόπο γιατί αν πάω ξανά για εξωσωματική δεν πρόκειται να ξαναπάρω ορμόνες το έχω δηλώσει. Θα κάνω με τον φυσιολογικό μου κύκλο οπότε σε αυτή την περίπτωση παίρνουν και βάζουν μόνο ένα αυτό του κύκλου σου.

Αριάδνη μου αυτή φαίνεται ότι δεν τα έχει καταφέρει αφού τα έχει ανεξέλεγκτα. Τα καταφέρνει ο γονιός όταν μπορεί και ασχολείται και μαζί τους. Έτσι ξέρω κι εγώ να τα βάλω στον αυτόματο.

Χριστινάκι μην στεναχωρίεσαι να χαίρεσαι που έχεις τα διδυμάκια σου που προσπάθησες πολύ για να τα αποκτήσεις. Όταν το κάνει αυτό να του βάζεις πιπίλα.

Εμείς χτες ψιλοκαλά τα πήγαμε ευτυχώς γιατί όταν ξεράθηκα πονούσαν τα πάντα πάνω μου μέχρι και οι ρίζες των μαλλιών μου. Τις 2 τελευταίες μέρες έχω και στομαχόπονο. Δεν ξέρω τι είναι αυτό μήπως επειδή τρώω άτσαλα και δεν προλαβαίνω να χωνέψω. Όπως όλες μας δηλαδή :lol:

Κατά τι 1μιση χτες μου φάνηκε ότι ξύπνησε και λέω δεν θα την παλέψω. Ευτυχώς έκανε μόνο ήχους μέσα στον ύπνο του. Κοιμήθηκε 9 κι εγώ 10 και μισή. Ξύπνησε 4 και ξανακοιμήθηκε 5 και ξύπνησε 8. Τώρα κοιμάται πάλι αλλά όπου να'ναι τον βλέπω να ξυπνάει. Σας αφήνω μπας και προλάβω τίποτα.

Λέω να πάω mothercare σήμερα και θα τον πάρω μαζί μου για βόλτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ σηκώθηκε, τάισε αλλά μετά δεν έκανε τίποτα για να της σταματήσει την γκρίνια!!!Ευτυχώς κοιμήθηκα αλλο ενα διωράκι το πρωί και τώρα ήρθα στα ίσια μου, πάω γιατί ξύπνησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

τι να πω πραγματικα ολοι οι αντρες το ιδιο ειναι..Ελενα του αντρα μου ο ενας κολλητος εχει μια καφετερια στην πλατεια κ συνεχεια μου λεει ε σιγα μωρε που θα παω εκει θα ειμαι για καφε κανεις λες κ παω στα μπουζουκια.εχω βαρεθει νασχολουμαι μαυτο το θεμα κ πλεον δεν λεω τιποτα.βλακεια μου βεβαια αλλα δεν μπορω να μαλωνω κ να στεναχωριεμαι συνεχεια για το ιδιο θεμα κ ετσι το χω παρει αποφαση.

Αριαδνη καλα εκανες κ ξεκαθαρισες την θεση σου εμενα ειναι ποντιος κ ανατολιτης αντε βγαλε ακρη.

τι ξερουν καλε οι αντρες απο παιδια κανε αυτο που πρεπει να κανεις κ μην ακους τον αντρα σου.

Σταυρουλα ασε μιλαμε για πολυ μπακουρια κ πολυ φοβαμαι οτι ετσι θα μεινουν αυτα τα παιδια,ποια θα τους παρει καλε..εγω τους λεω οι ερωμενες του αντρα μου ειστε. :lol::lol::lol: αφου συνεχεια μαζι ειναι :evil::evil::evil: α κ κατι ασχετο απο ποιο σημειο της πανας εχεις διαρροες :?::roll::roll:

Κατερινακι πω πω σε μεγαλο μπελα μπηκατε εσεις,ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις πολυ κ να μπουν ολα στην θεση τους γρηγορα.

Χριστινακι μην στεναχωριεσαι κοιτα να απολαυσεις τα μπεμπακια σου..

Ανθη πως πηγε η πρωτη σου μερα στην δουλεια :?:

Νανσυ βαλαμε κορσε κ γιναμε μοντελακια :?::?::?: κ γω ετσι ξερω για τον κορσε οτι μαζευει την κοιλια,δεν ξερω αν ισχυει.

Λια πολυ θα θελα να δω τον γιο σου με σωβρακο :lol::lol::lol::lol::lol:

πολυ σιδερο ευτυχως τα τελειωσα αλλα στεγνωνουν κ αλλα κ αυτα σιδερο θελουν.δεν τελειωνουν ποτε αυτα τα ρουχα :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Niwthw polu kala simera giati koimithika...h mikri koimithike to bradu 4.5 wres kai meta 5 wres.

Stauroula kai egw se ligo tha paw mother care! Thelw na brw kordeles re koritsia pou poulane? Den exw brei pouthena! Kapoia mou eipe sto hondos center oti exei.

Kagouraki esu tairiazeis polu me to gio sou kai o antras sou me tin kori sou!!

Delphinaki kai esena ta paidia sou tairiazoun metaksu tous!! Esu me ton antra sou sexualika tairiazetai! Sta alla oxi toso, eisai pio dunamiki apo oti tha ithele enas skorpios na einai h gunaika tou!! :D

Mpenpoula nai den tairiazetai! :lol:

Kai esu eisai pio dunamiki apo ekeinon...sou peftei polu euaisthitos! :lol: Esu eisai o isorropistis tis sxesis!

Kala tou eipes me ton kafe! Ton ebales sti thesi tou! :lol:

Stauroula fusika kai den einai oloi to idio! Kapoia basika xaraktiristika isws na exoun oloi alla meta paizoun rolo ola ta alla erethismata pou eixe o kathe enas kata ti diarkeia tis zwis tou!! :D Kai egw pisteuw oti den tha eixame problima na tairiaksoume!

Egw nomizw sti thesi sou, stin prwti eksoswmatiki, afou tha tin ekana pou tha tin ekana, isws epidiwka na kanw didima...

Sti deuteri fusika kai oxi! Opote eisai ok afou ginetai etsi! Egw pantws pisteuw oti tha ginei fusiologika ti deuteri! :)

Lia :lol: gia to sobrako!!

Ariadni bre esena koimatai toso kala pou kai stis 4 pou ksupnaei einai kala...kalitera min mas to les emas pou eimaste aupnes tooooso kairo!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.

Εγω ειμαι κριος και ο στρατηγος υδροχοος. Ο γιος διδυμος και η κορη λεων. Και να μη πω για ωροσκοπους!!!!!! Εμπολεμη ζωνη στο σπιτι :lol::lol::lol::lol::lol: Πολλες κριοι μανουλες μαζευτηκαμε....να μη σκεφτω πως θα ειμαστε πεθερες στους γιους :lol::lol::lol::lol::lol:

Λιακι τι ωραια η φωτο με τον στρατουλη.... και εσυ κουκλα. φτου φτου. Εγω κοριτσια αν δεν μακιγιαριστω ειμαι σαν αρρωστη!!!! χθες το πρωι πηγαμε ολοι μαζι για καφε και επειδη δεν προλαβαινα να βαφτω δεν εβγαλα τα γυαλια μου καθολου μην τυχον και φανει η μουρακλα μου που ειμαι σαν το παντα απο τους κυκλους :shock::shock::shock::shock::shock:

Σταυρουλα δεν πολυκαταλαβαινω το μαλλι αλλα ο μπουμπουκος ειναι τελειος!!!

Λιακι για τα τρελοκομεια που λεμε αν υπαρχει μεγαλη λιστα αναμονης :lol::lol::lol: εγω θελω κρατηση ΤΩΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι Έλενα δεν έχω παράπονο αλλά όλοι μου λένε ότι αυτό μπορεί να αλλάξει :( Κορδέλα είχα πάρει απο το τζαμπο.Στο mothercare δεν νομίζω να έχω δει! Αλλιώς ιντερνετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσα κ με τις δουλειες αλλα μαζευτηκε παλι σιδερο....

παω να ασχοληθω τωρα με τα μπεμπεκια γιατι τα εχω παρατησει στο ριλαξ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:evil::evil::evil::evil: τελικα ειχε παει για καφε κ η κουμπαρα μου κ εμενα δεν μου ειπαν τιποτα!!κ με πηρε τηλ κ μου λεει εχθες περιμεναμε τον αντρα σου αλλα δεν ηρθε κ της λεω ναι ημουν ολη μερα μονη μου με 3 παιδια κ μου λεει ε! καλα τωρα... :evil::evil::evil::evil: της ειπα οτι ειχα σαλταρει κ οτι ειχε πιασει κ την σαντυ βλακεια κ μου λεει το ξερω οτι εχεις σαλταρει. :lol::lol::lol:

μετα της ελεγα τα παραπονα μου για το ζορι που τραβαω κ εδειξε να καταλαβαινει..ρε κοριτσια γιατι με εχουν ολοι στο περιθωριο;;επειδη εχω 3 παιδια;τοσο πολυ τους ενοχλουν;;;

σκατα σκατα κ αποσκατα εγινα ψυχολογικα σημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα απο μενα και το γιο μου!

Ο εχει λιγες μερες που κοιμαται ολο και λιγο πιο νωρις ,αλλα δε συμφερει!Γιατι στις 3 θα πεινασει μεσα στον υπνο τοΥ.Ενω πριν 4μιση -5.Κοριτσια κανω καλα που τον σηκωνω χωρις να εχει ξυπνησει και να καλαει για φαι?Μεσα στον υπνο μου σηκωνομαι σαν απο ενσυτικτο καθε βραδυ,και τον βλεπω που γυρναει βαρελακι στο πλαι και κολλαει τα μουτρακια του στα πλαγια στο κρεβατι και θελει να πιπιλισει.Μεσα στον υπνο του αλλα ειναι ανυσηχος εκεινη την ωρα.Και τον παιρνω στο κρεβατι και τον ταιζω και κοιμομαστε εκει μετα.Κανω χαζομαρα λετε??

Νανσυ γενικα οταν κανεις παιδια οι αλλοι που ειναι ελευθεροι λενε ''σιγα μην προλαβαινει τωρα να ερθει για καφε'κτλ.Σπασιμο,αλλα δεν ειναι και ψεμα...Θελουμε ομως να βλεπουμε οτι μας υπολογιζουν ακομα για κανονικους ανθρωπους! :lol::lol:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι??Οταν πατε για ψωνια με τα μωρακια σας,πως πηγαινετε?Τα βαζετε στο αυτοκινητο και οδηγατε ακομα μονες?Πατε μεχρι τα μαγαζια ποδαρατες με καροτσι?Με το μαρσιπο??

Θελω να παω να ψωνισω και δεν ειναι κανεις εδω τα πρωινα να κρατησει τον μικρο.Στο αμαξι μονη μου φοβαμαι να τον παρω,εχω και καιρο να οδηγησω,και καποια μαγαζια που θελω να παω δεν ειναι εδω κοντα ωστε να παω με τα ποδια.Αν τον εχω μαρσιπο και παρω ταξι ειναι επικυνδινο λετε?Που δεν θα ειναι το μωρο δεμενο μεσα στο αυτοκινητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νοιωθω την απολυτη μοναξια κ την πληρη εγκαταληψη!!

Και εγω ετσι νοιωθω γλυκουλα μου...... μονη....μονη...μονη....για να καταλαβεις ανυπομονω να ερθουν τα πεθερικα μου για να εχω εναν ανθρωπο μεσα στο σπιτι, ετσι για ανθρωπινη παρουσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni ela mwre toso kairo etsi einai h kori sou, duskola tha allaksei, ektos an tis to pirazeis esu to programma...nomizw oti eisai h moni mwromana edw mesa pou exeis koimithei! :lol: Kai emeis koimomaste de lew, alla koimomaste orthies :lol:

Sto Jumbo den eida kordeles....den exei sto mother care? Isws na paw sta hondos...den efuga akoma giati h mpempa koimithike kai mexri na balw ena plintirio kai na simazepsw ligo perase h wra...twra me ekbiazei o antras mou, h feugoume twra h alliws den paw pouthena se ligo!

Pasxalitsaki pws tairiakses me udroxoo? :lol:

Esu tha tairiazeis polu me tin kori sou kai o antras sou me to gio sou!

Nansouita min apelpizese...emeis se theloume kai den tha se exoume sto perithwrio!! :lol:

Lia eisai treli??? Den ksupnaei kai ton taizeis??? Etsi einai eukairia na kopsei to braduno! Aston na pipilaei den pirazei...emena an to ekane auto h mpempa tha tin afina!!

Egw pairnw to karotsi gia pswnia...alla den exw odigisei moni me to mwro akoma...omws odigaw xwris to mwro! Opws eipa kai prin den exei xreiastei giati pame pantou me ton suzix! Ektos apo ti douleia pou paw moni mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οι περισοοτερες μας καπως ετσι νοιωθουμε,αλλα δυστυχως καποιες εχουν πιο σοβαρους λογους να νοιωθουν ετσι,οπως κι εσεις.Ειναι πολυ κριμα να μην υπαρχει υποστηριξη απο τους συζυγους ''το αλλο μας μισο'' δηλαδη :(

Ας μην βοηθανε οι γονεις,τα αδερφια,οι πεθερες,το καταπινεις,αλλα απο τον αντρα σου τη λαχταρας τη βοηθεια και την κατανοηση.Μερικους δεν μπορω να τους καταλαβω καθολου,προσπαθω να τους δικαιολογησω αλλα δεν βρισκω πως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ εχεις εμας εδω...δεν εισαι μονη..ρε χαζουλα θα ξεπεταχτουν λιγο τα μωρακια κ θα εισαι καλυτερα θα δεις..ολες καπως ετσι ειμαστε.

Λιακι δεν θα δυσκολευτεις με το μαρσιπο να πας για ψωνια :?: καλα τον σηκωνεις κοιμησμενο να τον ταισεις :?: αστον να κανει το προγραμμα του.μην στεναχωριεσαι αν αυτος πεινασει η χρειαστει οτιδηποτε αλλο θα ξυπνησει για τα καλα.

Ελενα καλα ψωνια

Πασχαλιτακι αποδρασες απο το Δαφνη :?::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου όντως όλες κάπως έτσι νιώθουμε αλλά όπως λέει και η Αντωνία, θα ξεπεταχτούν λίγο τα παιδακια και θα έιναι πιο εύκολα.Εγώ πάντως μερικές φορές απογοητεύομαι πολύ αλλά μετά σκέφτομαι ότι και γω παλιά θεωρούσα ότι δεν προλάβαιναν οι φίλες μου που είχαν παιδιά.. :oops:

Λία εγώ όπως είχα πει έκανα ολοκληρο ταξίδι με το παιδί και στην Πάτρα πάντα μετακινούμασταν με το αυτοκίνητο.Αν εξασκηθείς να βγάζεις το καρότσι απο το πορτ παγκάζ και να βάζεις το κάθισμα πάνω, στο τέλος θα το κάνεις πολύ εύκολα!Εκτός και δεν μπαίνει το καθισμά σου στο καρότσι, που τότε είναι ακόμα πιο εύκολο.Εμένα τώρα μου φαίνεται παιχνιδάκι!Εδώ που οι αποστάσεις είναι μικρότερες, πάω με τα πόδια και το καρότσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου εγω τη σαντυ τη πηγαινα παντου ειναι πολυ ευκολο οταν εχεις ενα παιδι να πας οπου θελει τουλαχιστον οσο δεν περπατει.εγω μεχρι κ για προβα νυφικου την ειχα παρει μαζι.τις πρωτες φορες θα ανχωνεσαι λιγο με το αμαξι αλλα μετα θα ναι οκ.εγω τωρα δεν παω πουθενα γιατι ειναι τρια κ δεν μπορω κ καροτσι κ την σαντυ απο το χερι..κ μου χει αφησει το τζιπ ο αντρας μου κ εκεινος εχει παρει το δικο μου κ εχω ενα θεμα μεχρι να εξικοιωθω με το παρκαρισμα.αλλα που να παω κ με τα τρια..θελω οπωσδηποτε ενα ατομο μαζι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...