Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκιααα.

Αααα τι βλέπω γίνανε οι πρώτες συναντήσεις? Ζηλεύωωωω. Θέλω κι εγώ.

Έλενα τι καλά που έστρωσα η μπουμπου. Εγώ εκεί που λέω έχει στρώσει εκεί κάτι γίνεται και μου κάνει πάλι τα ίδια. Γκρίνια και άγιος ο Θεός.

Γρήγορη ερώτηση γιατί κλαίει ο μπέμπης. Σκέφτομαι να πάω για μπάνιο τώρα που θα ζεστάνει ο καιρός. Πήγα και σήμερα και ήταν τέλεια. Αλλά λέω να βουτήξω και τον μικρό. Εκτός από καπέλο και Libero sweempants τι άλλο θα χρειαστώ? Μπορώ να του βάλω αντηλιακό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελενακι δινω ξενο αλλα θα ζητησει σιγουρα κ στηθος,αποκλειεται να κοιμηθει μονο με ξενο.μαλλον με θελει για νανουρισμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα...για λίγο.

Ωχ για μέση ακούω. Πολύ φοβάμαι ότι παραμονεύει και μένα πόνος στην μέση. Περαστικά κοριτσάκια.

Έλενα εμένα μου είπε ο παιδίατρος ελαιόλαδο ή αμυγδαλέλαιο. Δεν είναι απαραίτητο να ξοδευτείς.

Εμείς πάθαμε τσίμπλες στο ένα μάτι. Κάποια μόλυνση μάλλον πάλι. Ο παιδίατρος μου είπε να βάζω γάζα με ορό να το καθαρίζω αλλά αυτό όσο πάει και χειροτερεύει και πήρα μόνη μου την πρωτοβουλία και έβαλα σταγόνες τομπρεξ το πρωι και βλέπω ήδη βελτίωση. Για να δούμε. Θα βάλω και το βράδυ.

Κι εμένα μία φορά γύρισε μπρούμυτα γιατί τον είχε σφινώσει η μάνα μου στο πλάι και δεν μπορούσε να γυρίσει ανάσκελα. Έβαλε τα κλάματα και φοβήθηκα κι εγώ. Από τότε τον βάζω ανάσκελα κι αν θέλει γυρνάει και στο πλάι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este piges thalassa?? Egw kruwnw twra kai den paw! An kai alles xronies pigaina mexri ton Oktwbri...twra nomizw epidi paragei to swma mou gala oti kruwnw pio eukola, den kserw an isxuei auto, to exei paratirisei kamia sas? Bebaia h thalassa twra prepei na einai zesti! Alla egw otan bgainw eksw thelw na zestainomai!

Gia ton mikro de kserw alla nomizw oti bazoun antiliako sta mwra! Mipws na rwtiseis ti giatro?

H mpempa den exei strwsei kai toso...stin kaliteri twra kanei ena 5wro seri...mallon einai me tis meres tis.

Bikaki an epairne kai mena mpoukali mporei to bradu na edina ligo kseno gia na dw an tha koimatai pio polu...alla mallon prepei na kanw upomoni...kapoia stigmi tha to parei den mporei...aurio tha leipw 4 wres kai tin Pempti 6! An den parei mpoukali tha meinei nustiki toses wres :(

Stauroula lew na parw auto to ladaki pou mou eipe h Lia gia na eimai sigouri.

Egw anaskela tin bazw otan exei perasei kamposi wra pou exei faei...alla an molis exei faei tote sto plai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Η χαρα μου πολυ κρατησε..Παλι τα ιδια η φραουλιτσα.Ολη μερα ξυπνια,ολη μερα κλαμα, ολη μερα θηλασμός :?:?:?:?:? Ούτε 10 ημερών να ήταν..Τι να πω;; Πανω που παω να χαρω λιγακι παλι με ξεσκιζει :evil::evil::evil: Ευτυχώς που σήμερα έχω και τον άντρα μου μαζί αλλιώς θα είχα φρικάρει πάλι..

Ποτέ δε θα στρώσει η φραουλίτσα μου..

Ελενάκι δυστυχώς θα δουλεύω και Σάββατο ένα διωράκι :?:?:? Αναγκαστικά. Δεν ήθελα καμία μέρα να λείπω πάνω από 4 ώρες και έτσι μου βάλανε και Σάββατο..

Κορίτσια σας αφήνω γιατί πάλι λυσσάει η μπέμπα..Τα έχω δει όλα πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια

Τι κανετε :?: πως περασατε :?: ευχομαι καλα.εμεις σημερα πηγαμε στην συνυφαδα μου κ νονα του μωρου ψησαμε φαγαμε κ γενικα περασαμε πολυ ομορφα.επιτελους ειπια κ εναν καφε σαν ανθρωπος.

πω πωκοριτσια τι να πω για τις φωτο Νανσυ κ Βικακη :?: τι καλα που τα βρηκατε μπραβο σας...μακαρι να ειμασταν ολες πιο κοντα κ να βρισκομασταν.

Μαρακι η μπουμπου σου ειναι κουκλιτσα περιμενω να σας δω απο κοντα.

Ανθη αυριο ξεκινας δουλεια :?: καλη αρχη κευχομαι με την φραουλιτσα σου να στρωσουν τα πραγματα.

Κατερινακι κ σεις ωραια βολτουλα κανατε...

το Πασχαλιτακι που ειναι :?:

Ελενα η μπουμπου τσακαλικι ε :?: που να τα ξεγελασεις τα μωρα ειναι πανεξυπνα...

Σταυρουλα κ γω νομιζω πρεπει να βαλεις αντηλιακο..καλα μπανακια...

παω να βαλω τον μικρο για υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia! brika epitelous xrono na mpo! pos eiste? exasa polla epeisodia!!!

nansoula kai bikaki ti oraia pou pigate gia kafedaki! teleio zeugaraki einai o tonis kai santy ;)

elena na kanonisoume kai emeis kapoia stigmi na pame gia kafedaki :) telika thumasai pou sou elega gia ti ksaderfi tou antra mou pou douleuei sti kliniki? den apantouse sto tilefono kai sta minimata apo zileia!!!! nai nai apo zileia!!! mou to eipan exthes kati suggeneis se ena trapezi pou eimastan! epeidi ekana diduma kai auti exei mono ena zilepse! ti na po??? den paei kala o kosmos!!!

exthes arraboniastike enas ksaderfos mas kai epitelous bgika!!! pige o antras mou stin arxi kai meta gurise spiti kai piga ego. kala itan alla ekane polu kruo!!

auta pros to paron pao na diabaso ta nea sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphinaki kai h mikroula sou kouklitsa!

Pwpw toso kruo ekane kai tis forouses auto to pragma?? Mou thumizei kati pou tha tis ebaza an pigainame sta xionia!!

Kokona nai, prin pou den iksera apo mwra tipota apolutws, nomiza oti itan auto pou legane oti ena mwro einai mam kaka kai nani, alla twra suniditopoiw oti kai xaraktira exei apo toso mikro kai katalabainei polla!! Einai polu eksupna!! Anthrwpakia einai mwre!

Simera to kratouse o antras mou kai tou elega pws den mou thumizei toso mwro, einai ena anthrwpaki to psuxouli mou!

Kai kati allo den mporousa na fantastw prin kanw paidi...den mporousa na fantastw poso polu mporw na agapisw auto to plasmataki...h mitrotita einai apla teleia! kai as exei tosi kourasi! Giauto sas lew sunexeia oti den thelw na xanw stigmes!

Beboula nai na to kanonisoume! Molis mpoume se ena programma kai emeis, kapoia stigmi leme na pame Hrakleio na doume kati filous...isws mporoume na to sundiasoume etsi kai na stamatisoume kai Rethumno gia ena kafe!! Tha ithela polu na dw kai ta dudimakia sou!! Kala auto pou mou eipes gia tin ksaderfi to pernaw kai egw me mia theia! Nai theia! Einai eleutheri kai arketa nea gia theia...alla oxi arketa nea gia na ftiaksei ti zwi tis...bebaia den einai kai apithano, alla einai idi 47 kai den exei kanei kati...kai pio palia pou imoun eleutheri kaname parea polu kai bgainame san eleutheres mazi...apo tote pou arrabwniastika arxise na feretai polu paraksena...alla eidika twra pou ekana kai paidi bgazei polu kakia, oti kai na mou pei tha petaksei sponta h kapoia kakia...ti na pw...exw stenaxwrethei me auto to thema alla den mporw na allaksw kati. Prepei na mi dineis simasia kai egw exw apofasisei pleon oti opoios mou kanei kako h me stenaxwrei apla tha ton kanw pera diakritika giati thelw pia tin iremia mou, den eimai opws palia pou epsaxna na brw to logo h na lusw to problima tou kathenos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το Πασχαλιτακι που ειναι :?:

Στο Δαφνι δεν επιτρεπουν χρηση υπολογιστη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Υ.Γ.Ποτε θα στρωσουμε ομαδικως οεοοοοοοοο? Οι συμπεθερες ολα τα λεφτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: κατερινα στο δαφνη? :lol::lol:αντε πασχαλιτσακι κανονισε να εισαι προς τα μας για τα βαφτισια!!! κ για σενα υσχιει ναταλια μου!!!

οντως δικακι κ νανσυ κουκλες!!!συμπεθερες ε???καλα αντωνης -σαντυ ολα τα λεφτα!!!πανεμορφα κ τα δυο!!

ελενα ειχε παρα μα παρα πολυ κρυο!!αφου με το που γυρισαμε σπιτι κ σχετικα νωρις λογου κρυου,πηγα κατευθειαν στην μπανιερα κ εριχνα καυτο νερο για να ζεσταθω..ηταν ψηλα στο βουνο..κτημα λικνο λεγαιτε..οι σαλονικιες πρεπει να το ξερουν..ειναι πολυ ομορφα με το εξωκληση αλλα μονο καλοκαιρι.

ανθη κριμα μωλε..αλλα ειναι μικρουλα ακομα..θα στρωσει..αυριο πιανεις δουλεια?αντε καλη αρχη!

χριστινα τοσο πια?δεν πειραζει..εσυ σαν νεα κ ομορφη μαμα κ με διδυμα να καμαρωνεις κ να μην ακους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου..

επιτελους ησυχια..εκανα τα μωρα βραδυ μπανιο αντι για μεσημερι να δω εαν ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα..οχι οτι κοιμηθηκαν νωριτερα η μπεμπα τωρα κοιμηθηκε πανω μου στο μαρσιπο κ ο μπεμπης ακομα ξυπνιος..αλλα τουλαχιστον ειναι αρκετα ηρεμα..

ειχαμε ομως θεμα με την σαντυ ειχε πολυ γκρινια κ ακολουθησα τισ συμβουλες της παιδοψυχολογου..την εβαλα στο δωματιο εκατσα μαζι της βεβαια με την μπεμπα επανω μου κ δεν την αφηνα να βγει μεχρι να ηρεμησει,,της ελεγα συνεχεια οτι ο μπαμπας ειναι θυμωμενος(εκλαιγε επειδη τη μαλωσε που πεταγε το γαλα κατω)κ εκεινη στεναχωρημενη κ πως πρεπει πρωτα να ηρεμησει κ αυτη κ ο μπαμπας κτλ..τελικα ειχε επιτυχια!

δεν ειναι το στυλ μου η πεθαρχια κ ισως για αυτο η μικρη να χει γινει τοσο ατιθαση..γενικως δεν μπορω να την μαλωσω μπροστα σε κοσμο..μου πεταξε κατι διπλα που ειμασταν κ δεν την μαλωσα κ αρχισε το κηρυγμα ο αντρας μου μπροστα στους αλλους..εγω δεν την μαλωσα γιατι ηταν αλλοι μπροστα κ ο αντρας μου δε ντραπηκε να κανει κηρυγμα :evil::evil::evil: πηγα κ εξω να κανω ενα τσιγαρο κ αρχισε την μουρμουρα οτι τον αφησα με 3 παιδια κ που το ενα κοιμοταν..εγω τι να πω που μαι συνεχεια μονη;; :evil::evil: τελικα δε το εκανα..ειπα το πρωι με την ησυχια μου!αμαν πια :lol::lol:

παντως οι αντρες πνιγονται σε μια κουταλια νερο..κρατησε εχθες την μπεμπα λιγο που κοιμηθηκα κ δεν αντεξε. :lol::lol: επειδη γκρινιαζε..

αχ ρε μπεμπουλα δεν ειναι απιστευτο το σιδερο που μαζευεται με 2 μωρα;;σκεψου εχω κ τη σαντυ..

αυτα κοριτσακια αυριο παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Γυρισαμε κι εμεις χτες βραδυ και ξεραθηκαμε οικογενειακως!Πολυ βαρετα ηταν,δεν καναμε και καμια βολτα,μου την ειχε δωσει κι εμενα 'καποια' και ημουν λιγο χαλια.Ωραια πραγματα δηλαδη!!

Μαρια η νυφη μου ειναι κουκλα!Την εδειξα και στον πεθερο της και εγκρινει! :D

Αλλα βλεπω να μας την τρωει κανενα καρντασι!

Κοριτσακια περαστικα με της μεσουλες σας.Οσο βαραινουν τα πιτσιρικια μας αυτα θα εχουμε!Οταν αρχισουν να καθονται θα εεναι αλλιως ελπιζω.Κι εμενα ποναει το σωμα μου.Πλατη,μεση και τα ποδια σχεδον ολοκληρα,σαν να εχω σταθει ορθια ωρες!

Ελενακι το λαδακι μυριζει λιγο εντονα,αλλα ωραια,σαν την κρεμουλα και το αφρολουτρο της σειρας.Φυσικα και μπορεις να βαλεις κι ελαιολαδο,κι εγω ειχα βαλει.Οντως κι εγω εχω παρατηρησει οτι κρυωνω πολυ πιο ευκολα τωρα!Παντα ημουν κρυουλιαρα βεβαια,αλλα τωρα παραγινε!!

Ειμαστε μηχανες παραγωγης ανθρωπων και γαλακτος!!Καποια στιγμη τα παιζει το μηχανημα! :lol::lol::lol:

Σταυρουλα πηγες για μπανιο??Και μονο που το διαβασα ενιωσα μια ψυχρα!

Να σου πω κοριτσι εσυ δεν μενεις κοντα στη Ν.Μακρη??Αντε να κανονισουμε καμια μερα βολτα!

Κι εγω ζηλεψα που βρεθηκαν τα κοριτσακια!!

Για το ματακι καλα εκανες και του βαζεις τομπρεξ,θυμασαι που ειχε και ο δικος μου τσιμπλες,κιτρινοπρασινες κιολας! :o Του εβαζα μια σταγονα πρωι-βραδυ αλλα για 10 μερες μου ειχε πει η παιδιατρος.Τωρα εχει φτιαξει και απλα εχουμε τον φραγμενο πορο,του βαζω μια σταγονα καθε μερα.

Θα σου στειλω το σαιτ ξανα μετα.

Οταν ειχα ρωτησει την παιδιατρο για αντηλιακο,μου ειχε πει απο 3 μηνων μπορουμε.Αλλα να του το βαζεις απο πριν κι ας μην εχει πολυ δυνατο ηλιο τωρα,εχουν πολυ ευαισθητο δερματακι.

Ο δικος μου ακομα μπρουμυτα μονος του δεν εχει γυρισει,αλλα γυρναει κανονικα στο πλαι και κοιμαται,παει να τον παρει λιγο η ''κατηφορα'' και να βρεθει στο μπρουμυτο,αλλα τελικα κραταει την ισορροπια του! :D

Αλλα εχει αρχισει και αλλαζει θεσεις.Τον εβαλα το βραδυ κανονικα στην κουνια του και στις 4 το πρωι τον βρηκα με το κεφαλι απο την αλλη μερια,εντελως αντιθετα,πως χορεσε και το εκανε?

Μας εδωσαν και πολλα ρουχαλακια για τον μικρο,απο το ξαδερφακι του που δεν του κανουν πια.Και ειναι κομματια μεχρι 2 χρονων.Πρεπει να κατσω να κανω ξεκαθαρισμα,πλυσιμο,σιδερωμα,αποθηκευση.Πιο μεγαλη γκαρνταρομπα εχει ο γιος παρα εγω!Αν και τα περισσοτερα που μας εδωσαν ειναι για μεσα στο σπιτι.Για εξω δεν το γλιτωνουμε το ξοδεμα.

Ανθουλα παλι τα ιδια ε?Ουφ,τι να κανεις κι εσυ..Ολα τα αλματα μαζι τα περναει η φραουλιτσα σου?? :|

Θα δουλευεις και Σαββατο?Τουλαχιστον θα ειναι μονο 2 ωρες,με το φαγητο της μικρης τι θα κανεις?

Μπεμπουλα βγηκες κι εσυ να ξεσκασεις?Ειχατε κι εσεις το τρομερο μενου των Κρητικων??? :lol::lol:

Μα τοσο ζηλεια ποια η αλλη?Ενταξει ,αλλο να ζηλεψεις ''γλυκά'',να πεις ''τι καλα,κι εγω θα ηθελα'',με το χαμογελο.Αλλα οχι και να κρατας τετοια μουτρα και να μη σηκωνεις τηλεφωνα!Ελεος! :lol:

Ελενα πραγματικα ειναι τρομερο το συναισθημα.Τον κοιταω και νομιζω πως θα σπασει η καρδια μου απο την αγαπη.Αυτο ελεγα χτες βαδυ στον αντρα μου που τον κοιτουσαμε και μου ερχοταν να δακρυσω απο το συναισθημα!!(μελούρα... :lol: )

Κι εμενα μου φαινεται ενας μικρος ανθρωπος,οχι απλα ενα μωρο.Ειναι πανεξυπνα!Και βλεπω ποσο γρηγορα μεγαλωνει και νομιζω πως δεν προλαβαινω να τον χορτασω!Ασε που μου λειπει συνεχεια!!

Νανσουλι και Βικακι τι ωραιες που ειστε!!!Μπραβο σας ρε κοριτσια,ή κουραση κουραση αλλα αμα εισαι μοδελο δεν κρυβεται! :lol::lol:

Το ζευγαρακι ειναι σουπερ,αν τα βρηκανε κιολας μια χαρα!

Νανσυ αγαπω αυθορμητη ποζα-ανασκαφη Σαντυς!!! :lol::lol::lol: Τελικα το βρηκε αυτο που εψαχνε?? :lol::lol::lol::lol:

Πετυχε η ηρεμη συζητηση με τη μικρη,και καταλαβε.Μπραβο.Ενταξει νομιζω πως πρεπει να υπαρχει μια μεση λυση στο θεμα ''μαλωμα''.Οχι εντελως αδιαφορια,ουτε κραξιμο μπροστα στον κοσμο.

Ισως αν τα παιρνουμε σε αλλο δωματιο και τους μιλαμε εκει ,σαν μαλωμα,να εχει καλυτερα αποτελεσματα,γιατι μπροστα σε κοσμο κανεις δεν νοιωθει ομορφα να του τη λενε :)

Ουφ!!!Παλι πολλα εγραψα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou

eida fwto teleio to zeugaraki k oi sumpetheres.. ti wraia pou tairiaksate...

ante salonikies na vrethoume k emeis epitelous....

maraki koukla i mikri exw k egw ena teteio mpoufanaki alla mou fenete nwris akoma an k ekei sigoura tha eixe pio poli kruo apoti edw katw... wntws wraio meros gia kalokairi...

este mou perastika mme to mataki, nai nomizw antiliako mporeis na valeis emena mou eixe apagorepsei tin thalassa opote den eixame pei tpt gia antiliaka...

emena kanei kolotoumpes mesa sto krevati mia apo dw gurnaei mia apo kei twra pia fovamai k ston kanape na ton vazw k sto rilaks xwris na einai demenos...

lia gemisate rouxalakia gia polu kairo eee

antwnia ti wraia pou vgikate kseskases ligaki...

koritsia koimithike pali paw na tin pesw k egw oso prolavenw gt koutoulaw... ta leme meta..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες.

Έλενα αυτό σκεφτόμουν κι εγώ για την μητρότητα. Και ότι όσο περνάει ο καιρός αντέχεις και πιο πολύ. Εγώ τώρα αν μου κάτσει και σύντομα ένα 2ο δεν θα με χαλάσει. Ο μικρός χτες το βράδυ λες και ήταν νεογέννητο. Ξυπνούσε κάθε 3 ώρες. Κοιμήθηκε 9μιση ξύπνησε 12μιση μετά 3 και μετά 6. Τα έχω παίξει γιατί και το προηγούμενο βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά. 2 συνεχόμενες βραδιές τον έπιασε η κοιλιά του και χέστηκε πατόκορφα μέσα στη μαύρη νύχτα. Χτες είχαμε μία ανησυχία γιατί τον ζύγισα και έχει πάρει μόνο 160γρ. αυτή την εβδομάδα και παρατηρούμε ότι σε σχέση με τις προηγούμενες βδομάδες έχει μία φθήνουσα πορεία. Ελπίζω να ξαναπάρει τα πάνω του γιατί δεν έχει πολλές δίπλες σαν μωρό και ανησυχώ μήπως είναι πολύ αδύνατος. :roll::(

Έλενα ναι πήγαμε χτες για καφέ αρχικά αλλά είχα φορέσει και το μαγιό μου σε περίπτωση που μπορέσω και οι συνθήκες είναι καλές να κάνω μπάνιο. Και ευτυχώς δηλαδή γιατί θα το μετάνιωνα αν δεν έβαζα μαγιό. Η θάλασσα χτες ήταν καταπληκτική. Πεντακάθαρη, ήρεμη και ζεστή. Σαν πισίνα. Τόσο δεν ευχαριστήθηκα όλο το καλοκαίρι την θάλασσα όσο χτες. Επίσης, μπήκα 1μιση το μεσημέρι οπότε είχε ζέστη και έξω εκείνη την ώρα. Εγώ πιστεύω ότι αν κάνει ζέστες ο Σεπτέμβρης είναι ο καλύτερος μήνας για μπάνιο γιατί ούτε αέρα έχει και η θάλασσα είναι πια ζεστή ενώ τον Ιούνιο παραμένει κρύα. Την Τετάρτη θα φτάσει 36 βαθμούς απλά αυτό που θα πρέπει να προσέχουμε αυτή την εποχή είναι ότι νωρίς το πρωί και μόλις αρχίσει να πέφτει ο ήλιος έχει ψύχρα. Δηλαδή υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας και το καλό είναι ότι ο ήλιος στις 12 δεν βαράει τόσο όσο μέσα στο κατακαλόκαιρο. Γι'αυτό σκεφτόμουν μήπως τον βούταγα λίγο τον μικρό μιας και του αρέσει πολύ το νερό αλλά φοβάμαι κιόλας. Τον παιδίατρο δεν τον ρώτησα γιατί είμαι σίγουρη ότι θα μου πει όχι. Αλλά εγώ σκεφτόμουν ότι θα βγάλει καλύτερα και τον χειμώνα αν κάνει και ένα μπανάκι. Δεν θα τον αφήσω και με τις ώρες, ούτε θα του βουτήξω το κεφάλι. Μετά θα τον βγάλω θα τον ξεπλύνω με ζεστό νεράκι που παίρνω σε μπουκάλι από το σπίτι και θα τον ντύσω καλά. Λέτε να έχω πρόβλημα. Φοβάμαι λίγο η αλήθεια είναι γιατί ο άντρας μου είναι πολύ φοβιτσιάρης και αν τον βουτήξω δεν θα του πω τίποτα. Θα δούμε.

Σήμερα έχω ένα σπίτι άνω κάτω. Την Τετάρτη έχω γυναίκα και πρέπει να μαζέψω το σπίτι για να καθαρίσει.

Τέλειες οι συμπεθέρες η μία ομορφότερη από την άλλη. :lol: Νάνσυ η τσαντούλα είναι Must τελικά, αν δεν σας είχα ξαναδει σε φωτογραφία θα ξεχώριζα από την τσάντα ποια είσαι εσύ :lol::lol:

Λια ναι αμέ να κανονίσουμε να βρεθούμε. Θα σου γράψω σε μήνυμα που μένω.

Καλέ κι εγώ κρυώνω αφού όταν πήγα για καφέ φορούσα και μακό ζακέτα χαχαχα αλλά εκείνη την ώρα που βούτηξα ήταν ζεστά μέσα έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!

βρε κοριτσια γιατι τετοιο ανγχος με το μπρουμητα!εμενα η μπεμπα μονο ετσι κοιμαται..απλα φροντιζω να εχει ρευτει καλα!οπως ειπε κ το καγκουρο νομιζω εαν δεν εχει μαξιλαρι δεν υπαρχει φοβος..εμενα απο τις θερμοκιτιδες μονο ετσι κοιμωταν.κ κοιμαται κ σερι ολο το βραδυ..μονο ο μπεμπης μου ξεπναει ο μπουχεσας!! :lol::lol: αλλα αυτος μονο ανασκελα δεν μπορει να γυρισει γιατι ειναι χοντρουλης! :lol::lol:

α!για τους φραγμενους πορους στα ματακια το ειχε η σαντυ κ μου χε πει η παιδιατρος μασαζακι με τον αντιχειρα κατω απο τα ματια κ το τομπρεξ ωσπου εφτιαξαν μονη του κ δεν χρειαστηκε καυτηριασμο.εμενα τις ετρεχε συνεχεια!

επιτελους αν κ καθυστερημενα τα σαραντησαμε!κ η πλακα ειναι οτι φοραγα τζιν σαλοπετα στο αγορι κ τζιν φορεματακι στο κοριτσι κ ο παπας τα περασε για αγορια κ τα εβαλε κ τα δυο στο ιερο! :lol::lol: δεν τον προλαβα!επρεπε να με βλεπατε που επρεπε να κραταω κ τα δυο!!λεω του αντρα μου κοιτα ακομα κ η εκκλησια αδικει τους πατεραδες..μονο τις μανες διαβαζουν.. :lol::lol: κ του μου απανταει βρε κοριτσια;;;ετσι πρεπει μονο γυναικες θελουν διαβασμα!! :lol::lol::lol:

κοριτσια σημερα ξεκιναω διαιτα κανονικη!γιατι εχουν κολλησει 7 κιλα κ δεν φευγουν με τιποτα!!αν κ νομιζω οτι φταιει που ακομα δεν εχω αδιαθετησει..αφου δε τρωω κ ολη μερα τρεχω..βεβαια εχω χασει ηδη παρα πολλα εαν σκεφτειτε οτι ειχα βαλει 25..

παω να βαλω πλυντηριο..αμαν αυτα τα απλυτα δεν τελειωνουν ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τρελη στην τσαντα πηγε το ματι σου;;;δεν παιζεσαι! :lol::lol::lol:

μπανιο;;παναγια μου κρυωνω!!μονο στη σκεψη!!καλα εγω δεν ειμαι κ λατρης!

εστε οσο μεγαλωνουν τα μωρα τοσο λιγοτερο βαρος θα βαζουν την εβδομαδα.φανταζεσαι να επαιρναν οσο στην αρχη;;;παιδοβουβαλα θα ηταν ολα! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη εβδομαδα να εχουμε.

Δυσκολα την περασα την παρασκευη με τον στρατηγο απων....... ευτυχως κανει 4 υπηρεσιες το μηνα και απλα πρεπει να το παρω αποφαση οτι εκεινες τις μερες θα ειμαι μονη..... ειχα τετοιο αγχος και νευρα απο την πεμπτη που το μετεφερα μεσω του γαλακτος και στη νεραιδουλα μου αλλα και στον πριγκιπα με τη συμπεριφορα μου. Την παρασκευη και τα 2 ειχαν γκρινια και ανησυχια λες και το εκαναν επιτηδες :shock::shock::shock::shock::shock: .

Το σαββατο βγηκαμε για καφεδακι οικογενειακως αλλα δεν μπορω να πω οτι το απολαυσα. Εχει αρχισει να κανει κρυο εδω πανω και την μικρη δεν της αρεσε που καθησαμε μεσα στο μαγαζι. Ξυπνησε σχετικα νωρις και ειχε γκρινια,μονο με βολτα ηρεμουσε η πονηρω!!!

Ακουω για μπανια και ενα θα σας πω. προχθες το πρωι αναψαμε καλοριφερ :o:o:o . ΜΕσα στη νυχτα ειχε 4 βαθμους και το πρωι στις 9 μολις 9 βαθμους. Καλο χειμωνα δηλαδη!!!!!

Αυτο με τη μεση βλεπω το εχουμε ολες. Εγω κοριτσια πιστευω οτι μετα την πρωτη επισκληριδειο κατι χαλασε στη μεση και εχω ευαισθησια. Οσο για το ματακι που τρεχει σε μερικα μπεμπακια μεγαλωνοντας συνηθως διορθωνεται απο μονο του. Το μασαζακι παντως βοηθαει ;);););)

Δεν θα αλλαζα και εγω τη μητροτητα με τιποτα βρε κοριτσια. Οσο και να κουραζομαι, οσο και να ρουτινιαζω το συναισθημα που με κατακλυζει οταν αντικρυζω τα θαυματακια μου και με κοιτανε και αυτα με τα αθωα ματακια τους ειναι μαγικο :D:D:D:D:D:D

Σημερα ευτυχως εχω γεμιστα απο εχθες, θα τηγανισω και λιγα κεφτεδακια και μια χαρα. Σιδερο εχω αρκετο αλλα θα τα βολεψω που θα παει ;)

ΜΑκαρι εμεις οι βορειες να βολεψει συντομα να τα πουμε απο κοντα. Οταν με το καλο θα ξαναπαμε βεροια αν καθησουμε αρκετες μερες θα προσπαθησω να ερθω σαλονικα και να το πιουμε το καφεδακι μας :):) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τα θυμαμαι αυτα τα κρυα κοριτσακι..νοσταλγω τοσο πολυ εκεινα τα χρονια..

κ εγω φυσικα δεν αλλαζω τη μητροτητα κ τα παιδακια μου!οχι ομως οτι δε θα θελα να παω για ενα μαλλον 2 αντε 3 ποτακια :lol::lol:

αλλα χωρις τα παιδια δεν υπηρχε περιπτωση θα ειχα πεθανει απο την πληξη!!ποσες φορες να βγεις εξω;καποια στιγμη βαριεσαι!τα τσιγαρα τα ποτα κ τα ξενυχτια καποια στιγμη τα βαριεσαι!τα παιδια ποτε!!

εγω ουτε ανυπομονω να μεγαλωσουν..γιατι εκτος οτι θα μεγαλωσουμε παραλληλα κ εμεις..αλλα μετα πιστευω θα νοιωσουμε μεγαλη μοναξια που θα αρχισουν να φευγουν απο το σπιτι..εκτος κ εαν εχουμε λεφτα κ αρχισουμε τα ταξιδια.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!

Επιστρέψαμε στη βάση μας χθές.Τελικά τζάμπα αγχωνόμουν για το ταξίδι.Με τον καθρέφτη που αγόρασα είχα πλήρη οπτική πρόσβαση στο παιδι.Τη 1μιση ώρα κοιμότανε και την υπόλοιπη μισή καθόταν "παναγίτσα"! Βέβαια μου κατσε και είχα και παρέα στο δρόμο γιατί είχε κατέβει και η κουμπάρα μου στην Πάτρα και γυρίσαμε μαζί.

Σταυρούλα, συμφωνώ απόλυτα για τις θάλασσες του Σεπτέμβρη!Είναι οι καλύτερες διαπιστωμένα.Και γώ αυτή τη βδομάδα θα κάνω μπάνια γιατί μου έχει λείψει πολύ, έχω να κάνω απο τον Ιούνη!

Νανσυ και Βίκυ, τί ωραία που συναντηθήκατε!Και μιλάμε ότι δεν φαίνεται ίχνος κούρασης στα προσωπά σας, είστε πολύ λαμπερές!

Νάνσυ καλή αρχή στη δίαιτα, πάντως όντως έχεις χάσει πάρα πολλά, οπότε μην αγχώνεσαι!

Κατερινάκι, τί θερμοκρασίες ακούω ότι έχετε εκει?!Χαρας στο κουράγιο σας!Οσο για όταν έχει υπηρεσίες ο άντρας σου, προσπάθησε να μην σε παίρνει απο κάτω, σκέψου ότι είναι μόνο 4 φορές το μήνα!Τί να πω και γω που ο αντρας μου δουλέυςι απο δω και πέρα απο το πρωι με ένα διάλειμμα 2 ωρών το μεσημέρι και μετά μέχρι τίς 8 το βράδυ...

Σήμερα θα πάω την μπέμπα στα πεθερικά μου να την δουν γιατί τους έχει λείψει πολύ, στην Πάτρα με έπαιρναν 2 φορές την ημέρα τηλ!

Κατα τ αλλα φαντάζεστε τί δουλειες έχω που είχα αφήσει τον άντραμου 10 μέρες μόνο του!Προσπάθησε να το έχει σε μία τάξη αλλά τα ασιδέρωτα είναι βουνό και το ψυτγείο άδειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

αυτες οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε...μιλαμε για πολυ ρουχο..κ πολυ σιδερο...

Πασχαλιτακι υπομονη θα βρειτε τους ρυθμους σας κ θα εισαι καλυτερα θα δεις.

Σταυρουλα εδω εχουμε πολυ κρυο το πρωι κ το βραδυ..σε ζηλευω που κανεις ακομα μπανακια,καλα κανεις.για τον μικρο δεν ξερω κ γω ισως φοβομουν.οσο για τα κιλα νομιζω πως απο δω κ περα δεν παιρνουν τοσα βαρος τα μωρα οσο στην αρχη.μην στεναχωριεσαι.ο παιδιατρος τι λεει :?: ποτε θα κανετε εμβολιο..το αλματακι βλεπω ξεκινησε για τα καλα,σε ποια βδομαδα ειστε στην 17 :?: την πιο κρισιμη μηπως :?: κ μεις μπαινουμε στην 15 κ ξεκιναν τα οργανα..κουραγιο κ υπομονη...την μητροτητα δεν την αλλαζω με τιποτα..ειναι οτι καλυτερο μου εχει συμβει..κ ειμαι πτωμα στην κουραση καθε μερα.ευχομαι γρηγορα να κανεις κ δευτερο μωρακι....

Λιακι μια χαρα βολευτηκε ο Στρατουλης σου με τα ρουχα,ωραια τουλαχιστον θα γλυτωσεις καποια εξοδα.

Νανσυ διαιτα ε κ γω θελω να χασω 7 κιλα ακομα κ δεν μπορω..αλλα ξερεις τι βλακεια κανω δεν τρωω ολη μερα κ μετα μολις πανε τα μωρα για υπνο ολο κ κατι θα τσιμπησω,δεν τρωω πολυ αλλα κατι θα βαλλω στο στομα μου.φοβαμαι κ μην μειθει η παραγωγη επειδη θηλαζω..δεν ξερω μπορει να ειναι κ μυθος.το μενου σημερα τι λεει αφου θα ξεκινησεις διαιτα να παρω καμμι ιδεα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανω μια κυκλικη διαιτα.ειναι η μονη που μπορω να κανω κ εχει σιγουρα αποτελεσματα.6 κιλα σε 3εβδομαδες.ειναι βιβλιο κ ειναι πολυ φθηνο 9.60 εχει.εχει πολλα λαδερα οσπρια ψαρι κ κρεας κ κανονικα μαγειρεμενα κ βολευει για ολη την οικογενεια.εχει εναλλακτικα καθε μερα κ τι μπορεις να φας εαν εισαι εξω.

σημερα εχει φακες η λαχανικα αναμεικτα κοκκινιστα 2 ελιες μια σαρδελα 1 φετα ψωμι κ το βραδυ εχει μεγαλι σαλατα τυρι κ αυγο.δεκατιανο απογευματινο φρουτο κ το πρωι εχει εναλλακτικα πρωινα.το μονο δυσκολο ειναι το πρωινο.γαλα με μια φρυγανια ή αυγο ή γαλα με λιγα δημητριακα ή κριτσινι με μισο χυμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μία fashionista πάντα πρώτα την τσάντα κοιτάει, μετά τα παπούτσια και μετά σκανάρει τι φοράς :lol::lol:

Αντωνία ο παιδίατρος μου είπε ότι πρέπει να παίρνει 180γρ. την εβδομάδα γι'αυτό ανησύχησα. Και γενικότερα το καλούπι του μικρού είναι αδύνατο ίσως λόγω αποκλειστικού θηλασμού. Τι να πω?

Νάνσυ εμένα μου έχουν μείνει 4 κιλά και δεν είχα και δίδυμα. Μην αγχώνεσαι καλέ είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Πασχαλιτσάκι λογικό το κρύο εκεί που μένεις. Εδώ έχει εδώ και δεν θα έχει εκεί?

Κοριτσάκια μία ιδέα είναι. Έλενα ειδικά εσύ δεν θα έπρεπε να κρυώνεις εκεί κάτω έχετε πιο πολύ ζέστη. Περίμενε να έρθει η Τετάρτη και ξαναμιλάμε :lol::lol:

Αριάδνη ναι να πας γιατί θα το μετανιώσεις. Εμείς που δεν χαρήκαμε την θάλασσα φέτος πρέπει τουλάχιστον να πούμε ένα τελευταίο αντίο :lol::lol:

Νάνσυ εγώ αντίθετα είμαι πολύ φαν ειδικά αν η θάλασσα είναι ήρεμη και καθαρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...