Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.70.Saved By The Bell!!!!


Recommended Posts

άη μωρη χαμενη που θα μου κανεις κ πλακα για το χωριο! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αλλο αν εμενα εξαρχης εκει..αλλα τωρα στα γεραματα με τιποτα!εσυ εισαι πιπινι ακομη! ;);):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

σιγουρα εχει νακανει με την προσαρμογη των παιδιων το να μη τα αναστατωνει η παρουσια αλλων γονιων..αν αισθανθεις καποια στιγμη οτι θελεις να τη δεις εν ωρα..δρασης :lol::lol: ,συζητησε το με την κοπελα!δε θα σου αρνηθει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αργυρω εμεις εδω εχουμε ζεστες φορμες..χαχα...

ρε παιδια...εχω ΤΡΟΜΕΡΟ πονοκεφαλο...ειλικρινα...

δηλαδη..δεν ξερω τι με πιανει...το παθαινω συχνα/...

πιεση δεν εχω..οι προσφατες αιματολογικες που εκανα αψογες...

Τζουλι ρε..εγω θα πηγαινα στο χωριο..αλλα ναι..εκει αλλες αντιληψεις...ειναι αυτο που ελεγα την Τασια στο κρυφο..μερικοι δεν θεωρουν απαριτητα ταΑγγλικα...τα κανουρια ρουχα κρεβατια..αυτοκινητα....καρεκλακιαμοπρφωση...δεν παω μακρια...κοιταζω την οικογεννεια της συγχορεμενης κουμπαρας μου..

Απο πολυτεκνη οικογεννεια και οι δυο....

Απο τα παιδια της θειαςμου...6 ζωη να εχουν (5 πλεων) εχουν 2 απο 4 παιδια, 1 τρια και 3 απο δυο...

Ειναι καταρχας σε τι περιβαλλον μεγαλωνει ο καθένας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αφρο σε εχω απλα στους φιλους....βασικα τις διεγραψα τις ομαδες που εβαζα τους φιλους :?:?

Ιουλιακι μου μην το αποκλειεις το χωριο....εχε το στο πισω μερος του μυαλου σου γιατι ειναι πολυ κοντα στην πολη!

Χρυσα αληθεια ρε συ γτ δεν ηρθες στο παρτυ?Ξεχασα να σε ρωτησω! :P:P

Παω γυμναστηριο!σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι αραγε;;;...μηπως γιατι ο αντρας μου δουλευε...και μετα πηγε την αδελφουλα του σε γαμο να ξεσκασει;;;;

ΟΚ..δε θα σας κλαιγομαι και καθε φορα που γινομαστε κ@λ@ς για αλλους...δε μου φταιτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τί λες τρελη;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

γιατι να πω καλε στο χωριο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

μονο εναν λογο βρισκω..το να χαρει ο χ...............

κ πιστεψε με..δε μου ειναι αρκετος!μπου χα χα!αν δεν ειχαμε κ εδω σπιτι..ισως...αλλα οοοοοοοοοοοοοοοχι!!ασε καλε που δε με βολευει με τη δουλεια μου!κ πολλα πολλα αλλα που δε θα ηθελα..να ξεκινησω απο σχολεία..φροντιστηρια..εξοδους,για το παιδι οταν μεγαλωσει..νοοτροπια κυριως..δε θιγω κανεναν κ ουτε ειναι προθεση μου..αλλα αυτα τα θεματα συζητησης που ειχαμε 2 μερες τωρα με τις κοπελες εκει..φυσικα κ κρατησαν το ενδιαφερον μου..φυσικα κ δε βαρεθηκα..αλλα αν ποτε φανταστω τι κυριος προβληματισμος μου θα ειναι γιατι ο παπας εβγαλε απο την εκκλησια την ταδε που εκανε φασαρια το παιδι της.ή γιατι το ταδε ζευγαρι ενω ποτε δεν επαιρνε προφυλαξεις,το ζευγαρι δεν ηταν παρον,εχει 3 παιδια με μεγαλη διαφορα ηλικιας..αραγε γιατι δεν επιαναν αμεσως παιδια;; :shock::shock::shock::o:o:o:o κ διαφορα τετοια χαριτωμενα..τί να σας πρωτολεω τωρα 8-)8-)8-)8-)8-) ....ε.......ποτε!

καλοκαιρια κ σε αργιες,ναι,ευχαριστο διαλειμμα!ως εκει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ιουλιαααα....τετοιοα καυτα ζητηματα απασχολουν και τους κατοικους φιλυρου...χαχα...

Οχι καλη μου...τετοια θεματα συζητησης...δεν θα το αντεχα..οτε για ΣΚ...οβερντοσ θαπαθαινα....χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!

ρε κοριτσαι δεν με καταλαβαινετε τι λεω και πως το λεω :roll:

δεν λεω να παω σε ενα χωριο στο τελος του κοσμου να ζω σαν αγροικος..

λεω να ητανε η ζωη μου ετσι που να κοιλουσε χωρις αγχος..και αυτη τη στιγμη το μονο μερος που θα μπορουσε να γινει αυτο ειναι σε ενα μερος μακρυα απο εδω..να μην σκεφτομαστε την κριση, το πενιχρο εισοδημα, τους φορους τα χρεη..κτλ αυτο εννοω..ουτε εγω ειμαι καμια κατινα που δεν θελει να δουλευει(απο τα 20 μου δουλευα 10ωρες την μερα) ή που θελει να εινα ιαποκομμενη και να μην μαθει το παιδι της ξενες γλωσσες κτλ αλλα σε αυτη την φαση της ζωης μου θα ητανε πιο καλα..δεν μπορειτε να καταλαβετε γιατι μαλλον δεν νιωθετε το ιδιο..δεν ειμαι ευχαριστημενη απο τιποτα το μονο που θελω ειναι η οικογενεια μου η οποια δεν προκειτε να μεγαλωσει λογω αγχους & καταστασεων..καταλαβατε τι εννοω?? :? εαν δεν υπηρχε το αγχος και η κολοκατασταση εδω ολα θα ητανε διαφορετικα..οποιος καταλαβε καταλαβε δεν εχω αλλα λογια να το πω.. :roll::roll::roll:

κατα τα αλλα..

ο μικρος με τον παιιδκο καλα..σημερα ομως εκλαιγε με μαυρο δακρυ..γατζωθηκε πανω μου και δεν εφευγε :|

τελικα εφυγα εκλαιγε πολυ αλλα μετα μου ειπανε ηρεμησε..το προβληαμ μου εινα ιπου δεν μπορω να τον αφησω για φαγητο γιατι πρεπει να γινει οοοοοολοοοοοοκληρη ιστορια για να πηγαινω εγω φαγητο λογω της αλλεργιας..ακομα συζηταμε.. :?:?:?

αναστασια εγω μπαινω βλεπω μιλαω..δεν με διωχνουνε αλλα στους ιδιωτικους ετσι ειναι..τα αφηνεις στην πορτα... ;) καλη αρχη πολυ γελασα με τα βρακια και τα μαντηλακια.. :lol::lol::lol::lol::lol:

ρε αφρο μεγια τα παπουτσια αλλα κριμα ρε λογικα θα τα χρεωθει το κουριερ.. :?:? \

αργυ ωραιες βολτες κανεις :) αααα στις τουαλετες μας δε νεχει χωρισμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ακομα ξυπνητος ειναι να δω πως θα ξυπνησει στις 7 παλι.. :?:?

χρυσα καλη τιμη 25 δολαρια για ολα..αλλα τι μεταφορικα?

μου αρεσετε παντως ωρες ωρες.. :roll: δηλ. εδω στην πολη δεν κουτσομπολευετε εσεις?δεν ασχολειστε με το τι κανει ο διπλανος σας? δεν ξεψειριζετε τι θα φαει το παιδι πως θα το φαει που θα παει σχολειο πως θα ειναι εμφανισιακα το σχολειο πως θα εινα οι τουαλετες και οοοοολα αυτα?? ολα αυτα δηλ. ειναι σημαντικα και δεν ειναι χωριατικα?? φιλικα το λεω ε?? :? δηλ. εμεις στην πολη ειμαστε ολοι μερα με σημαντικα θεματα απασχολημενοι και δεν κατινιαζουμε..ποτε!

φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερες!

αχ βρε βενετια μου..εχεις τα χιλια δικια..

απο την αρχη καταλαβα τί εννοεις κ πώς το εννοεις..

φυσικακ εμεις εδω,στο μεγαλο χωριο,ειμαστε συχνα οι χειροτερες κατινες,κ φυσικα κ στα χωρια υπαρχουν αξιολογοι κ ισορροπημενοι ανθρωποι που βαζουν τα γυαλια σε πολλους,οπως η αναστασια! ;)

εγω απλα μιλησα για κατι πολυ συγκεκριμενο,για τη συγκεκριμενη παρεα τη συγκεκριμενη στιγμη,κ για τη δικη μου ζωη κ τα θελω,επειδη ομως μπορω ακομη να τα διεκδικησω..ή ετσι νομιζω.. :roll:

δεν εχω φτασει ακομη στο τελμα,ουτε ο χ..,γι αυτο εγραψα ο,τι εγραψα..αν εφτανα καποια στιγμη κ ενιωθα να κινδυνευει η οικογενεια μου,οι ισορροπιες της,η ψυχικη υγεια ολων ή καποιων απο εμας..φυσικα κ δε θα το σκεφτομουν καν..θα μετακομιζα κ ας μην ηταν ανεκαθεν το ονειρο μου!

προτεραιοτητα φυσικα κ εχει η οικογενεια μας..ολα τα αλλα περιττευουν..

κ παλι χιλια συγγνωμη αν σε στεναχωρησα :(:-*:-*:-*:-*

κ μια που λεμε για χωριο..

ο χ. με πηρε πριν λιγο τηλ..το πρωι στις 7 εχει να παραδωσει μια παραγγελια..κ θα μεινει το βραδυ εκει...

παρτα τωρα ιουλια που δε θελεις το χωριο κ κατσε μονη σου να τρως τα κουρου που εψησες :evil::evil::evil::(:(:(8-)8-)

αυτο με το φαγητο δε το καταλαβα..δε δεχονται δηλαδη να πηγαινεις εσυ φαγητο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!!!!!!

Κοιμούνται και ηρεμώ!!!!

Εμείς δεν έχουμε τόσα νέα... Σχολείο δεν πάμε, οι δραστηριότητες δεν ξενίκησαν ακόμη οπότε χαλαρά. ;););)

Αύριο θα πάμε στη Θουλοοικογένεια!!! Τα δυο μας μείναμε εκτός σχολείων και θα βαρεθεί να βλέπει η μια την άλλη!!!(Θου για σένα!!)

Ιουλία μου είσαι λάθος. Μπορεί οι κυρίες που γνώρισες να ήταν κουτσομπόλες κλπ κλπ αλλά δεν είναι όλοι οι κάτοικοι των χωριών έτσι. Εγώ λαχταράω πραγματικά να επιστρέψω στο πατρικό μου. Αν δεν χρειαζόταν κάποιες αλλαγές το σπίτι θα πηγαίναμε σήμερα κιόλας. :roll::roll::roll:

Επίσης θέλω να σε ρωτήσω και το ξεχνάω συνέχεια. Σε ποιό σχολείο είσαι φέτος;;;

ΙΟυλία Μαρία και γω τέτοιου είδους ταπερ θα πρότεινα . Μπορείτε να βρείτε και φθηνότερα. Με 6-7 ευρώ έχει μεταλλικά ταπεράκια. Η Σουμέλα (το πολυκατάστημα του χωριού εδώ) που έχει τα πάντα έχει και ταπερ!!!! (Η σουμέλα πουλάει από σκούπες μέχρι βαφές μαλλιών-όζες και χαλάκια για το μπάνιο) :lol::lol::lol:

Αναστασία να σε δω ρε τρελλή όταν θα τελειώσεις με τις δουλειές σου τί θα κάνεις. Θα γυρνάς σαν την άδικη κατάρα μέσα στο σπίτι!!!! :lol::lol::lol: (Δε σε χόρτασα την Κυριακή και εμένα δεν μου φάνηκες κάπως)

Γωγώ τι καλά ρε βλάκα που σας πήραν τόσο κοντά!!!!!Τα λεφτά μου φαίνονται πολλά βέβαια για δημπαιδ σταθμό αλλά δεν βαριέσαι!!! :lol::lol::lol:

Νατάσα πόσο θα φοράει ακόμη τον γύψο; Πωπω πίκρα. Άντε να τη μαζέψεις τώρα και να το καταλάβει... :(:(:(

Bενετία ξεκινήσατε σχολείο;;;; Για πες!!!!

Αφρο συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα! Μια χαρά θα περασει ο μανωλιός αλλά νομίζω πως εσύ θα περάσεις καλ΄υτερα!!!! :lol::lol::lol:

Αργυρουλα και γω παντελόνι μπλούζα θα επέλεγα! Φουστανάκια κομματάκι δύσκολο!!!! Επίσης πόσα χρόνια έχει που έφυγες από την Ελλλάδα;;; Ώρες ώρες μαυτά που γράφεις νιώθω οτι δεν έμεινες ποτέ εδώ!!! :lol::lol::lol:

Θου ντύσου πλύσου χτενίσου!!!!Έρχομαι! Να μην έχεις τπυτ που τρώγεται!!!! Μόνο νερό και καφέ θέλω!!! Α και έναν κούκλο 2μετρό να μου κάνει μασαζάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασακι στο σταυρό ειμαι κ φετος...κ καθε χρονο δηλαδη θα ειμαι εκει,αν δεν παρω μεταθεση,αφου πηρα οργανικη(=κανεις δε με κουναει απο εκει)! :lol::lol::lol::lol::lol:

χαιρομαι ομως πολυ για αυτο..ριζωσα καπου κ εγω..ειναι κ παραθαλασσιο χωριο! ;) το χειμωνα ειδικα ο,τι πρεπει! :lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)

δε μιλησα για ολους τους κατοικους των χωριων,δε γενικευω ποτε κ για τιποτα..ειπα οτι αναφερθηκα σε πολυ συγκεκριμενα πραγματα,καταστασεις,ανθρωπους!

ουτε ειμαι ανθρωπος που ξεκουνιεται ευκολα..εδω στην πολη κ δεν παιρνω τα ποδια μου να παω ευκολα καπου..απο το χωριο θα εκοβα βολτες στην πολη;;;;;;;;;;

τεσπα..ο καθενας μας προσπαθει να οργανωσει τη ζωη του οπως θεωρει κ αισθανεται καλυτερα,δεν υπαρχει σωστο κ λαθος!

αφου εχω τη δυνατοτητα να συνδυασω,λογω κοντινης αποστασης,χωριο κ πολη,δε βρισκω τον λογο να μετακομισω μονιμα στο χωριο..σαββατοκυριακα,καλοκαιρια ολοκληρα,χριστουγεννα κ πασχα θα μπορουσαμε να πηγαινουμε..οχι βεβαια οτι το χω επιχειρησει για τοσο καιρο..αλλα γιατι οχι; 8-)

ταπερακια εμεις δε θα χρειαστουμε απο τη σουμελα! :lol::lol::lol: θα τρωει στον παιδικο ο γιωργος! 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιουλια μου δεν με στεναχωρησες τοσο εσυ..ασε αλλα με στεναχωρουνε :-*

ειδες ρε νατασσα??? :D:D:D με νιωθεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

θα πας στην μαρθα και ζητας να μην εχει φαγωσιμο?? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αρχισα διατροφη και καθημερινι στεπ 20 λπετα σε συνδιασμο με λαστιχα...να γυμναστει και το πανω μερος..τωρα ομως εφαγα γιαουρτι λιγο παραπανω με ψωμακι λιγο παραπανω..πειραζει πολυ?απο το να ετρωγα ομως σαντουιτσακιακια χαζα παλι καλα δεν ειναι????

σημερα εφαγα γιαουρτι με μουσλι χωρις ζαχαρη, πεπονι, ρεβυθια με 1 φετα ψωμι, αχλαδι με μια φετα μιλνερ και το γιαουρτι με το ψωμακι..πολλα εινα ιπειτε γνωμη...??????????

κοριτσια και εμενα ο παιδικος που μας πηρανε κανονικα τοσο εχει 180ε περιπου σε νορμαλ εισοδηματα.. :?

ναι ιουλια μου λενε να τρωει εκει αλλιως ψωμακι.. :o:o:o

τεσπα οι δακσαλες εινα ιδεκτικες πολυ μενει να παρω και αδεια να τελειωνουμε..ουτε δουλεια παω..οχι οτι καιγομαι αλλα..να για τα ματια του κοσμου :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μενει πολλες ωρες εκει ο φιλιππακος;

εννοω..αν ετρωγε ψωμακι εκει..κ μετα φαγητο σπιτι;;ή λεω βλακειες;; :oops::oops:

ο δικος μας παιδικος εχει 90ε ως τις 2 παρα κ 110ε αν το παιδι κοιμαται εκει κ φευγει 4..

αλλα ειναι αναλογως κ την περιοχη..στην καλαμαρια εχουν 150ε νομιζω,ισως κ παραπανω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια τσουπρες!

τι κανετε;

εμεις καλα,ησυχα δουλιτσες λιγο τρεξιμο

το παιδακι μου ολημερα τιτιβιζει,ενταξει δν τα λεει καθαρα εγω την καταλαναινω ομως κ συζηταμε οοοοοολη μερα! :lol:

για το παρτυ ηταν ΟΛΑ υπεροχα!καταχαρηκαμε που ηρθαμε !!!!το φαγητο ηταν σπιτισιο να σημειωσω κ πεντανοστιμο L-) η μαριευη επαιξε πρωτη φορα τοσο πολυ καποιες φορες που ειχαμε παει σε παιδοτοπο

ουτε μεσα δν εμπαινε!

σορυ κοπελια για την κουτουλια ,εκανε κ μελανια ε;δωσε φιλακι :-*

επισης ειδα νατασσουλα,κουκλα κ αυτη κ οι κορακλες της,μα ποσα καλα παιδακια ειναι!

κ γνωρισα τη θουλη!ουτε κ αυτη φαινεται μανουλα 2 παιδιων,πολυ πολυ συμπαθητικη,καλα οι γιοι τι να πω!απο τα ομορφοτερα αγορακια πουχω δει στη ζωη μου!το λεω κ το εννοω...κατι ματακια,κ οι 2 πανεμορφοι κ της μοιαζουν πολυ!να τους χαιρεσαι θουλιτσα!

αργυρω τελεια φαση,βιβλιακι,καφεδακι....χαλαρωση!

βενετια σε νιωθω πως το λες!αλλα κ σενα ιουλια :lol:8-) αλλωστε κ τα παιδια στα χωρια σπουδαζουν ,βρισκουν ενδιαφεροντα,μαθαινουν ξενες γλωσσες,οκ μπορει να μν πανε στο σουπερ ντουπερ παιδικο-απασχοληση αλλα ζουν κοντα στη φυση κ με εναλλακτικους τροπους μαθαινουν-ψυχαγωγουνται ;)

εγω ταχω ζησει κ τα 2...ειναι θεμα χαρακτηρα που θα νιωσεις καλυτερα,τι ζητας κ τι θα σε καλυψει!

εμενα μουαρεσει η αισθηση του χωριου,με κανει κ νιωθω οικεια,ζεστα,απλα, τοχω ξαναπει νιωθω ασφαλεια!

με τον αντρα μου επιλεξαμε το ρυσιο,αλλοι ρυθμοι,αλλη αισθηση,πας στο μινι μαρκετ κ πιανεις κουβεντουλα,ριζωνεις αλλιως στο χωριο,δν χανεσαι...

...η κατινια μια ειναι απλα η μια θα ασχοληθει με την γειτονισσα η αλλη με τη διπλανη πολυκατοικια

ασε που εγω το κουσκους χωρις κακια παντα ετσι ;δν το αποτασσομαι :oops::lol: ερχεται η μανα μου απο το νησι κ φτιαχνουμαι καφε κ της λεω λεγε!κ ξεκιναει κ λεει ολα τα νεα του χωριου κ περιχωρων..... :lol::lol::lol::lol:

ω ρε σεντοναρα παλι αποψεεεεεεεεε!

συντομα γωγουλα!μπραβο για τον παιδικο!ολα τακτοποιηθηκαν ειδες;φιλακια!

νατασουλα κ τι να της πεις κιολας της μικρης!εδω μεγαλος εισαι καταλαβαινεις την καασταση κ σπαν τα νευρα σου!περαστικα :x

βικυ κ γω δν καταλαβα,που την πηρανε;θα την στειλεις η οχι;

σισσιω πως παει;εγραφες σημερα;ολα καλα;

νατασσουλα αντε βρε ελατε ρυσιο! !:D:D:D:D η σουμελα που ειναι καλε;εδω σε μας; :lol::lol:

χρυσα κοριτσι :-* καλα θα με κανεις να παρω τη μικρη ,να γκουγλαρω δυτικα κ ναρθω να σε συναντησω :lol::lol:

πρεπει να κανονισουμε καφεδια κοπελια!να σε γνωρισω κ σενα!α και τη νατασσα αλλα λιγο δυσκολο τωρα με τη μικρη οταν συνελθετε!φιλια πολλα!

αυτα κ καληωυχτα τα λεμε αυριο φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά είπατε τσούπρες και με τον πονοκέφαλο που έχω δεν κατάλαβα μια!!

πήγα το απόγευμα με τον μανώλη τα δυο μας να πάρουμε τσαντουλα . Πήραμε μια μπλε με στρουμφακια ....ο Μ ήθελε να είναι και γεμάτο καιβχαλαστικε χαχαχα. Πήρε και πλει ντο μια κουζινουλα να μαγιρευει πλαστελινες.

τέλεια περάσαμε!! Μπήκαμε και μεσα στον ηλεκτρικό και του έδειξα τα τρένα και χάρηκε, του έδειξα και τον χαρτι που είμαστε και που πάει το τρένο!! Ενθουσιαστικε και θέλει να πάμε βόλτα με το τρένο μακριά!!

Αναστασία δεν τονειπα κάπως αυτο με τούς φίλους, εγω στην αρχη σας είχα βαλεινσε λάθος κατηγορία και μετα κάθησα να σας φτιάξω ...μετα απο χρονια, άπλα σημβινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Βένη μια χαρά αυτά που έφαγες, λίγα κιόλας!!! :roll:

και εγώ δεν τρώω περισσότερα, π.χ μπορεί να φάω το πρωί ένα αυγό σπαστό με 2 φέτες του τοστ (δλδ το κάνω σάντουις) =p~=p~=p~=p~=p~ (είμαι πολύ αυγουλού και όλη μέρα αυγά να τρώω δεν με πειράζει!!!)

μετά ένα μήλο, μετά το μεσημεριανό σέ μικρό πιάτο με λίγη σαλάτα και το απόγευμα λίγους ξηρούς καρπούς και βράδυ τίποτα! δλδ από τις 17.00 και έπειτα τίποτα!!! :?

Νατάσα :lol::lol::lol::lol::lol: ρε συ μην ξεχνάς ότι εγώ όταν ήμουν Ελλάδα ακόμη ήμουν ελεύθερη και δεν είχα ιδέα από παιδικούς, παιδότοπους και ό,τι αφορά παιδιά και οικογένεια, οπότε...... :lol::lol::lol::lol: γέλασα μπα σε καλό σου! :x

Ζωή θα ψάξω μετά στο γκουγκλ να δω πού μένεις :);)

εγώ δεν θα μπορούσα να μένω σε χωριό, όχι λόγω κουτσομπολιού γιατί δεν υπάρχει στις πόλεις άλλωστε?, αλλά λόγω λίγων ανθρώπων.......θέλω κόσμο, πολύ κόσμο.....μπορείς να μου πεις να μένω στο κέντρο της ΝΥ? πολύ ευχαρίστως :D .....το να είμαι μόνη εγώ και 2-3 οικ. ακόμη δεν είναι για μένα!!! :roll::roll:

Γωγώ ρε θα την βγάλω με -5 ή -10 με αμάνικο μπουφανάκι έξω? :o:o:o:o:lol::lol::lol:

επίσης έτσι όπως το έγραψες νόμιζα ότι στα αλήθεια σου κάνουν καφέ και συζητάτε :o:o:o μετά αφού το διάβασα όλο κατάλαβα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αφρο μεγειά την τσαντούλα :x

Μαρία καλή αρχή στις ομορφούλες σου σήμερα, όλα να πάνε καλά :D:x

Νατασούλα και στον Μηχαλάκη καλή σχολική χρονιά και καλή πρόοδο :D:x

πάω να ξυπνήσω τα παιδιά :)

α! Ιουλία σήμερα αγιασμός και Παναγιώτα καλή αρχή και σε σας! :x καλή προσαρμογή :lol::lol::lol:

για πείτε μου είναι αλήθεια ότι τα βιβλία είναι στα σχολεία και θα τα πάρουν αμέσως οι μαθητές ή όχι? έτσι διάβασα χθες στο νετ!! :roll::roll:

βέβαια αύριο έχετε και απεργία.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα σεολες! :D

αλλοενα αυπνο βραδυ αποψε

με πυρετο η μικρη 38,5 παρακαλω κ ασταματητο κλαμα

μια εκλαιγε μια κοιμοταν...

για να δουμε πως θα ειναι σημερα..

αργυρω δες το εξωτικο ρυσιο χαχαχαχα :lol:

κ συ βοννη ειπες μενεις ετσι γραφεται;θα σε γκουγλ κ γω κοπελια :lol:

μιτσακι καλο μου ηθελα να σε ευχαριστησω για τις πληρ. για τηνο κ ολες τις υπολοιπες βεβαιως :D

κλεισαμε τελικα 20-23 σεπτ. :D

επισης τι εγινε με το μεταπτυχιακο;γραφτηκες;σε ποιο αν επιτρεπεται;

καλη αρχη κ καλη δυναμη!φιλια

μαρια καλη αρχη στις κοπελες σου!(αχ βρε αργυ νασαι καλα :lol:;) )να εχουν μια ομρφη δημιουργικη χρονια!

επισης για το μεταπτυχιακο....με επεισες....θα το αφησω προς το παρον... :lol::?

οχι ενταξειεχω στο νου ξαοποια προγραμματα του καποδιστριακου για φετος αλλα ειναι 4μηνα κ μεσω υπολογιστη οποτε παλευονται!

αφρο με γεια παπουτσακια τσαντουλα!ποτε ξεκινατε;

λενακι συνηλθε ο γιωργης πιστευω ε;η ειρηνη με τον παιδικο;α για πεςμε το αμαξι;το χρησιμοποιεις;πατε βολτουλεςμε τα παιδια;φιλια!

κοπελεςφιλια σε ολες!τα λεμε μεσημερακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α επισης αργυ new york εμενα κ γω

παντα ηθελα να παω αμερικα κ να μεινω νυ για λιγο διαστημα....

με τραβαει πολυ αυτη η πολη!

α κ παρισι θα εμενα ...

ειπαμε χωριατοπουλα χωριατοπουλα αλλα με ιντερνατιοναλ φιλινγκ..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αντε καλημερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera! τι κανετε?? ααα ολα και ολα..και εγω παω νεα Υορκυ

και βαρκελωνη να μεινω..αρκει να ειναι μακρυα απο εδω και οπου θελει... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πηγαμε παιδικο εκλαψε αλλα τον πηρε αγκαλιτσα η δασκαλα και εκατσε σχετικα ηρεμα.. :):) δεν χτυπιοτανε τουλαχιστον :)

αργυρω αυτο το στεπ εχω το μικρο..καλη δουλεια κανει τελικα..εχει και λαστιχα να γυμναζεις και τα χερια πλατη στηθος ταυτοχρονα το δικο μου.. ;)

καλε περαστικα ζωη :(

σας φιλω παω στο κεπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπονζουρ!!!

τι κανετε;;;

καλη αρχη σημερα σε οσαπαιδια χτυπαει το πρωτο κουδουνι...

Τι κανετε;;;..

Βενακο..εγω σε καταλαβαινω, εγω ετσι ηθελα να ζω παντα..να πηγαινω στην Πολη μονο για διασκεδαση, δουλιες κλπ..

τη μισω τη ζωη στη πολη..δε μου ταιριαζει καθολοου.

Θα επανελθω...εξακολουθω να εχω κεφαλι καζανι..και ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πολυ δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

me εκανες να συνδεθω αργυ για να δωφωτο!χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol:8-)

οχι καλε δν ειναι.. :roll:

ειναι μονοκατοιια σε εκοχη αλλα δν ειναι αυτα....

μα τι ομορφο τυπακι η μικρη σου!

ευχαριστω για τα περαστικα κορες!ακομα κοιμαται...εμ αφου ολο το βραδυ εκλαιγε!

παω να την ξυπνησω να φυγουμε

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωωωωω συγχαρητήρια κορίτσι μου μπράβο !!! Κι εις ανώτερα!!! Καλά κανεις κ παίρνεις το χρόνο σου.. Καλοκαιράκι τώρα, βόλτες, παραλία, ποτά κ θα έρθει κ το σποράκι!! Εγώ σήμερα ξύπνησα απαισιόδοξη.. Ενώ το στήθος επιμένει τα υγρά υποχώρησαν όποτε μάλλον έρχεται η αχώνευτη !
    • Κορίτσια μου, στα υπόλοιπα νέα.. εγώ χθες έκανα την αυχενική!! Δόξα σύ όποιος και αν άκουσε τις προσευχές μου εκεί πάνω, φαίνεται να είναι υγιές! Περιμένω φυσικά σήμερα και τα αποτελέσματα των αιματολογικών για ολοκληρωμένη εικόνα..  Χθες ημερολογιακά ήμουν 12+2, βάση τερ έχουμε Πητ 5/1/25 σύμφωνα με τις μετρήσεις το έβγαλε ο γιατρός 12+5 και Πητ μας έδωσε για 2/1/25..!! Μας είπε φυσικά ότι αυτό θα αλλάξει μελλοντικά και στους επόμενους μεγάλους υπερήχους.. 160 χτύποι, 32mm τράχηλος, ρινικό οστό ορατό, κεφαλουραιο μήκος 63,5mm, μέσο PI μητριαιας αρτηρίας 1.000 ισοδύναμο με 0,622 ΜοΜ (ότι και αν σημαίνει αυτό..) όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά..  Σύμφωνα με τις υπερηχογραφικές μετρήσεις μας έδωσε πιθανότητες για: Τρισωμια 21: 1/4.217 Τρισωμια 18: 1/5.083 Τρισωμια 13: <1/20.000 Προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/300 Περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/494 Αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες: 1/109 Οι πιθανότητες προεκλαμψιας, περιορισμός ανάπτυξης και αυτόματου τοκετού με ανησύχησαν, ο εμβρυομητρικος είπε ότι είναι λόγο του αιματωματος το οποίο παραμένει ακόμα εκεί, του ιστορικού και του Doppler μητριαιων αρτηριών αλλά από τις μετρήσεις είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά με την εικόνα του εμβρύου.. ο γιατρός μου πάντως δεν φαίνεται να ανησυχεί, μου είπε ότι θα περιμένουμε και τις αιματολογικές να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και θα το συζητήσουμε τότε.. τα κορίτσια που έχετε εμπειρία, τι πιστεύετε;;; Θα στείλω και στην αιματολογο μου μόλις έχω όλα τα αποτελέσματα.. αλλά μέχρι τότε αγωνιώ λίγο.. Αααα!!!! Και το πλέον σημαντικό!! 😝🤣🤣🤣🤣 Μάλλον κοριτσάκι!!! Θα ξέρουμε σίγουρα πιο μετά αλλά έτσι όπως το είδε ο εμβρυομητρικος, πιθανολογεί κοριτσάκι!! Δεν το έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι;; 😂😂😂😂 Ο καημένος ο συζυξ ακόμα κρατιέται στη περίπτωση να είναι αγόρι γιατί ο γιατρός δεν μπορούσε να πει από τώρα με βεβαιότητα... 🤣🤣🤣🤣 Πάντως ο γλυκός μου ντιπ για ντιπ κοσμαρα!! Εγώ να είμαι με το άγχος της εξέτασης και εκείνος με το άγχος του αν θα βρούμε να παρκάρουμε στο Κολωνάκι!!! 😂😂😂😂 Δεν μπορώ ώρες ώρες!! Κλαίω!! 🤣🤣🤣🤣 Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα!!!! 😱😱😱😱😱 Καλά ούτε καν..!! Και επόμενη άμεση αγορά το doppleraki και να πάει να απαυτωθει που θα κάτσω να σκάω!! Ευτυχώς ο πλακούντας είναι οπίσθιος αν και είναι χαμηλός.. πιστεύω θα ανέβει όμως μετά.. ε;!  Ήθελα να σας γράψω από χθες το πρωί που ξύπνησα μέσα στην αγωνία από τα χαράματα.. αλλά είπα να το παίξω ψύχραιμη..!! 😂😂😂 Καταπιάστηκα με δουλίτσες στο σπίτι (μα να μην μπορώ να στρώσω κωλο κάτω..!!) και ευτυχώς πέρασε η ώρα.. έμπαινα διάβαζα τα όμορφα νέα σας αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!  @Θέτις Κ.μου ευχαριστώ για την σκέψη κοριτσάκι μου! Ναι και εμένα δεν μου είχαν δώσει καμία οδηγία και επειδή φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στην αυχενική της είχε δώσει ένα σωρό οδηγίες ανησύχησα.. και εγώ πάντως που περίμενα πόση ώρα στο ιατρείο πήγα τουαλέτα, δεν άντεχα άλλο (!) και μια χαρά φάνηκαν όλα του μωρού με άδεια κύστη ενώ σκέψου είμαι και λίγο τσουποτουλα αυτή τη στιγμή..! Καλά για κρέμες κτλ τα έχω σταματήσει όλα.. φοβάμαι τα συστατικά τους.. θέλω να πάρω από το φαρμακείο αλλά δεν φτάνουν τα κουκιά και είναι και πανάκριβα!!  Οπότε θα υπάρχει διαφορετική οδηγία στη Πορτογαλία.. ότι οδηγίες σου δίνουν κοριτσάκι μου!! Θυμάμαι έχεις και εδώ στην Ελλάδα γυναικολόγο.. όταν θα έχεις τα αποτελέσματα και της αυχενικής με το καλό, δεν του τα στέλνεις να πάρεις και αυτού την άποψη; Που θα γεννήσεις αλήθεια με το καλό; Εκεί ή εδώ;  Ρε σου λέω πήγε η ψυχή μου στη κουλουρη με το σκατουλι!! Κράτησε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός τι βλέπουμε αλλά δεν θέλει περισσότερο να πάθεις το εγκεφαλικό!!! 🤣🤣🤣 Κοίτα να δεις εντωμεταξυ, ακόμα δεν έβγαλαν δόντια, θα τα χαλάσουν!! 😝🤣🤣🤣🤣
    • Θα πεταχτώ τώρα λίγο και θα πω πως είναι φοβερή η ιστορία μου μας είπες και πως στο τέλος πήγαν όλα καλά είναι τόσο ενθαρρυντικό να το διαβάζουν κοπέλες και να παίρνουν δύναμη από την ιστορία σου να την χαίρεσαι την κορούλα σου κορίτσι μου 🩷🌈 οσο για την περιπέτεια που περνάς τώρα δώσε λίγο χρόνο ακομα και αν δεν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για αποξεση πες του πως θέλεις λίγο χρόνο να καταλάβεις τι εχει γίνει και θα το πάρεις τηλ εσυ να κλείσετε ραντεβού  εγω αυτό έκανα πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω αποξεση ειδα 7εβδ +3 μερες καρδιά να κουνιέται αλλά δεν είχαμε ήχο .. ξανά πήγα 8 εβδ η καρδούλα σταμάτησε ήταν ημέρα Δευτέρα  και αποξεση έκανα την Πέμπτη, πήγα σε άλλον γιατρό γιατί ο ιδιώτης ήθελε 700 ευρώ για να την κάνω όποτε όταν μου είπε να κλείσουμε ραντεβού του ειπα πως θέλει λίγο χρόνο και ότι θα τον παρω τηλ εγω δεν έκλεισα εκείνη την ώρα ηθελα λίγο να ηρεμήσω πρώτα και να σκεφτώ με καθαρο μυαλό τι θα κάνω να ζυγίσω τα πράγματα τότε θηλαζα κιολας + να σκεφτώ το κόστος ..  εσυ μπορείς να θες να περιμενεις μέχρι την Δευτέρα πηγαινε και σε άλλον να κανείς υπέρηχο να σιγουρευτείς 
    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...