Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.70.Saved By The Bell!!!!


Recommended Posts

Θου στον άλλο παιδικό θα πλήρωνα 120 ευρώ το μήνα...Αλλά θα ήθελα και πόσα λεφτά στις βενζίνες πέρα δώθε κάθε μέρα..Οπότε μια η άλλη...Μη σου πω και φθηνότερα μας έρχεται τώρα... 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γωγώ εγώ της Ρ. της φοράω φουστανάκια και φούστες το χειμώνα και μιλάμε για μείον θερμοκρασίες όχι καλοκαιρινό χειμώνα τςη Ελλάδας 8-) , αλλά με καλτσονάκι ή αν είναι μπλουζοφουστάνι με κολάν! ;)

γενικά τα παιδιά δεν τα ντύνω βαριά....ο Λ. και με μείον θερμοκρασίες τζιν φοράει! :o:o είναι πολύ τζινάς!!! :lol::lol::lol:

Θούλη και η Ζωή ψηλή είναι ρε? :o:o:o:o:o αμάν ρε κορίτσια :roll::lol::lol:

Νατασούλα :(:(:( για την Έλενα, υπομονή.... :x

Γωγώ :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd για τα χωρίσματα στην τουαλέτα :lol::lol::lol::lol::lol:

έχουμε ελληνικό καλοκαιράκι εδώ 8-)8-)8-)8-) και μου αρέσει :D8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ έχουμε γύψο στο πόδι εδώ και 10 μέρες από ένα χτυπηματάκι που είχε τον Ιούλιο, πρήστηκε μάζεψε υγρό και έκανε κάποια αιματώματα και θέλει ακινησία

Παιδικό δεν ξεκινήσαμε, τον επόμενο μήνα και βλέπουμε

Θου όχι δεν ξαναπήγαμε γιατρό, την Τετάρτη έχω ραντεβού για δεύτερη γνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.....Νατασούλα και βολεύει ρε συ η τουαλέτα, ανέβασε κατέβασε καλσόν;;;; :roll::roll::roll: Δεν υπάρχει κίνδυνος να τα κατουρήσουν;;;; :roll::roll::roll::roll:

ρε συ τι κολάν τι καλσόν? το ίδιο είναι!!! πάλι κατεβάζει, πάλι ανεβάζει :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ τι κολάν τι καλσόν? το ίδιο είναι!!! πάλι κατεβάζει, πάλι ανεβάζει :lol::lol::lol::lol:

και η φόρμα επίσης το ίδιο πάλι την ανεβοκατεβάζουν............ οπότε φοράμε απόλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε συ Νατασούλα.... :(:(:(:(:( Κρίμα μωρέ το κοριτσάκι σου... :(:(:(:(:x:x:x:x Θυμάμαι που είχατε χτυπήσει το καλοκαίρι το ποδαράκι, αλλά δεν ήταν τίποτα...Εξελίχθηκε τόσο πολύ;;;; :(:(:( Κρίμα μωρέ η καρδούλα μου....Περαστικούλια σας.... :x:x:x:x:x

Συγγνώμη ρε, δεν το είχα πάρει χαμπάρι... :oops::oops::oops::oops:

Αρτζι μωρή δε λέω για το κρύο όχι κολάν..Για την ευκολία το λέω.... :?:?:?:?:? Αλλά έχεις δίκιο...Δεν έχει διαφορά με κολαν και μπλουζοφόρεμα... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Θα δούμε τότε κι εμείς για φέτος... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Όσο για τουαλέτες, πάμε την πρώτη μέρα σχολείο, την αφήνω στην τάξη της και κοιτάζω απέναντι να δω τι είναι...Βλέπω τουαλέτες...Βλέπω κανονικά χωρίσματα...Όπως των μεγάλων...Και το πρώτο που σκέφτηκα ήταν "Που 'σαι Αρτζι να δεις τουαλέτες με χωρίσματα..." :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτό που δε μου άρεσε, αλλά δεν το ρώτησα... :oops::oops::oops: Δίπλα στην τάξη της Ιωάννας, ήταν μια αίθουσα και η πόρτα έλεγε "Ύπνος"..Κάτι τέτοιο....Και ανοίγω και βλέπω καμια δεκαρια κούνιες....Η μια δίπλα στην άλλη και πάνω από την άλλη....Δηλαδή κολλητά η μια στην άλλη και από πάνω (σαν κρεβατάκια δίπατα).... :shock::shock::shock::shock::shock: Πόσο ασφαλές είναι αυτό;;;Και γιατί κούνιες;;;;Δεν έχουν βρεφικό τμήμα..Από 2,5 ετών και πάνω.... :roll::roll::roll::roll::roll: Λέτε να ρωτήσω τίποτα;;;Η διευθύντρια είναι φοβερή τύπισσα...Και κάθε πρωί που με βλέπει με φωνάζει στο γραφείο της και μου τα χώνει για τους δημοσιογράφους.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και οι δασκάλες της καλές φαίνονται...Πολύ συμπαθητικές..Επίσης, έχει το καλό ότι μερικά παιδάκια τα ξέρει από την παιδική χαρά της γειτονιάς..Μένουν τα περισσότερα τριγύρω...Και λογικά μετά όλη η φουρνιά θα συνεχίσει μαζί και στο νηπιαγωγείο και δημοτικό κοκ.... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα μου όχι...Δε μου έκαναν ξενάγηση...Μόνη μου την έκανα.... :roll::roll::roll: Μπήκα στην τάξη της Ιως, στις τουαλέτες, στο δωμάτιο ύπνου και στην κουζίνα.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Λες να κοιμίζουν αλλού τα μεγαλύτερα;;;; :roll::roll::roll: Μπα, χλωμό το κόβω... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά η κούνια αυτή καθαυτή δε με ενοχλεί...Αλλά να είναι η μια κούνια πάνω στην άλλη;;;Σαν διόροφο κρεβάτι;;Και αν πέσει και πλακώσει το άλλο παιδάκι το από κάτω;;;;; :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγά μην πέσει βρε, λες να μην ξέρουν? ή είναι η πρώτη φορά που τα χρησιμοποιούν? ;)

φυσικά το κακό δεν αργεί να γίνει......αλλά αν έχεις τις αμφιβολίες σου ρώτησε αύριο και πες μας!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη τι εννοείς για το χωριό τελικά, που γράφεις στο άλλο? δεν κατάλαβα :?

δλδ στο χωριό δεν έχεις άγχος και μέχρι και παιδιά κάνεις? :o:o:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελιες!κ απο εδω! :P

Αργυ για το φβ να σου πω τι εννοω...

Πχ ανεβασε η αφρο φωτογρ τις προαλλες κ δεν φανηκε στην αρχικη μου...ουτε εκει αριστερα στις επιλογες που λεειφωτογραφιες/παιχνιδια κλπ...Οκ δεν εχουμε συχνη επαφη μεσω φεις αλλα πως αλλαζει αυτο?δλδ θα ηθελα να βλεπω φωτο ολων στην αρχικη μου κ αν καποιος δε με ενδιαφερει τοσο να απενεργοποιω εγω τις ενημερωσεις για εκεινον....καταλαβες?

Στο παρτυ απο μαμμυ ηταν η Νατασα,η θουλη κ η Ζωη! :D:D

Φωτογραφια θα βαλω με την Αννυ μονο για προφανεις λογους...

Αφηστε που εκανα βλακεια....δεν ξερω πως το σκεφτηκα και εδωσα τη μηχανη στους κουμπαρους να βγαζουν....τραβηξαν καμια 20ρια την Α,λιγες τα μωρα τους κ 1-2 καποια αλλα....ουτε μια γενικη με ολα τα μωρα.... :(:(:(:(:( Μα τι ποντια?Τραβα μωρη μονη σου οτι θελεις κ μετα δινεις τη μηχανη να βγεις κ εσυ με το παιδι....Εμ που μυαλο!

Σημερα 2η μερα παιδικο!Στην εξωπορτα με αφησαν!Την πηρε η δασκαλα μεσα κ με ξαποστειλε παλι!3 ωρες!περασε σουπερ αν κ ειναι κομματια!!! :lol::lol::lol: Αλλα φυσικα δεν κοιμηθηκε μεσημερι!

αυριο παλι 3 ωρες κ μεθαυριο παραπανω!

Μου λεει η Νατασα απο το τηλ "και τωρα?τι θα κανεις?" εγω νομιζα ρωτουσε γενικως στη ζωη μου αλλα αυτη

πιστευε πως θα.....βαρεθω στο σπιτι.....ανεμελια για 3-5 ωρες! :lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)

Ρε κοριτσια απο την τριτη που επεστρεψα δεν καθισα!Ολο δουλειες κ φαγητα και παλι δουλειες....και δεν μπορω να πω πως ειναι κ πολυ καθαρο το σπιτι....βασικα εχει "πληγες"....πρεπει να κανω γενικη...και να αγορασω κρεβατι στην Αννυ...και ξεκαθαρισμα ρουχων-παιχνιδιων...

Ρε μηοως να δωσω μερικα απο αυτα που κραταω???Απο μπεμπε μεχρι σημερα πιανουν τοσο χωρο και

πιθανοτατα να μην κανω αλλο παιδι....αλλα αν τα δωσω και κανω?κ δεν εχω λεφτα να αγορασω αλλα? :lol::lol::lol::lol::P:P:P:P:oops::oops::oops:

Αργυρω τη ζηλεψα τη βολτα σου!!!!!

Θουλακι δεν ξερω τι ειχα ρε συ...γενικως καπως ετσι ειμαι την τελευταια βδ...χωρις λογο και ενω νιωθω πραγματικα ευχαριστημενη απο τη ζωη μου! :?:?:?:|:|:|

Η Α εκανε μια μελανια σαν μικρο καρουμπαλο και λεει 'αυτο το επαθα με την μαριευη!Απο τον φιλο μου(μαλλον δε θυμαται το ονομα του Θ :lol::lol::lol::lol::lol::oops: ) δεν ποναω"! :P:P:P

Γωγω μπραβο ρε που σας πηραν σ'αυτον που ειναι κοντα!!!

Αφρο επισης συγχαρητηρια!

Ερωτηση!(κ αλλη!!!)

ετσι απλα σας "ξαποστελνουν' οταν τα πηγαινετε στο σταθμο?Και παντα προσεχουν να ειναι η πορτα της αιθουσας που ειναι τα παιδια κλειστη!Στο τελος μου λεει μερικα πραγματα για τη μερα τους(η δασκαλα) αλλα...αυτο?Δλδ δεν τα εχω δει ποτε πως ειναι κατα τη διαρκεια.... :? πολλα ζηταω? :lol::?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! :D:D

τί μου κανετε;

εγωγυρισα πριν καμια ωριτσα,ο γιωργος σημερα πηγε με τη γιαγια παιδικο!ολα μια χαρα!τερμα τα κλαμματα,ολα ομαλοτατα!η δασκαλα του,μου ειπε η πεθερα μου,οταν πηγε να τον παρει,της ειπε οτι ηταν πολυ καλος,πολυ ομιλητικος κ πολυ κοινωνικος! 8-)8-)8-):):):)

μακαρι να συνεχισουμε ετσι! :):)

ανετα ρουχακια στον παιδικο,εγω με τα κρυα,αγαπώ τις φορμες για τα παιδακια μας!κ ειναι κ ωραιο σπορτιφ στυλακι! ;);)

ξερω..ξερω αργυρω..εκει μονο τα τουρκακια φορανε φορμες!ε...εδω...............μονο οι γερμανοι κ τα γερμανακια κυκλοφορουν με σανδαλι κ καλτσα καλοκαιριατικα κ κοροιδεύουμε..αλλά τί να πεις;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-):-*:-*:-*:-*:-*:-*

αφρο ειναι καλο να ανεβοκατεβαινουν ευκολα τα ρουχακια ωστε να μπορουν τα παιδακια κ μονα τους..ο γιωργος μονος του τα κατεβαζει,στο ανεβασμα θελει βοηθεια βεβαια!

τί εγινε με το εσπα;δεν καταλαβα :roll:

γωγω μπες στο κρυφο να μας λες νεα ρε... :geek::geek::geek::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::):):):):):)

δεν ξερω για υπνο..στου γιωργου εχουν σε μια αιθουσα στρωματα μεγαλα κατω..

ομορφα,καθαρα κ περιποιημενα,αλλα δε με πολυενοιαζε γιατι δε θα κοιμαται εκει..θα πηγαινει να τον παιρνει η πεθερα 2 παρα! ;)

βενη σ.κ. ημασταν στο χωριο του χ..εδω κοντα..

ολες μα ολες οι κοπελες εχουν πανω απο 3 παιδια! :shock::shock::shock::shock:

ΑΛΛΑ δε μου αρεσει καθολου ο τροπος σκεψης τους..γενικα..μα τί ακουσαν τα αυτακια μου.. :o:o:o

εγω περασα τελειακ φυσικα χαλαρωσα..αλλα μονιμα ουτε με σφαιρες!κ ας ειναι χωριο μολις 20 λεπτα απο την πολη!κ ας εχουμε κ εκει σπιτι με μεγαλο κηπο..κ ας ειναι εκει η δουλεια του χ....

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!

Ειναι κατι το οποιο ο χ. μου "κρατάει¨",επειδη θα ηθελε παρα πολυ να μετακομισουμε εκει..αλλα ειναι μια αποφαση της οποιας την απολυτη ευθυνη εχω παρει πανω μου κ δεν αλλαζω με τιποτα..μα με τιποτα..κ ειναι απο τα ελαχιστα πραγματα για τα οποια ξερει οτι δε θα μπορεσει να με μεταπεισει κ εχει παραιτηθει..!

μμμ..θα γραψω κ αλλα μετα..1!φιλακια προς το παρον!

ζυμωνω λεμε! 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τασια γιατο φεισ που ρωτας..δεν ξερω..αλλα και εγω..ετσι εχω χασει φωτοσ....

ναι

ναι καπως ετσι μας ξαποστελνουν...μας λενε κοιμηθηκε..εχεσε..κοιμηθηκε...γειασας..ε αμα εχουνχρονο..λεμε καικαμια χαζομαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι μπραβο για τη δευτερη ημερα σας στο σχολειο! :D:D:D

ρε την τρελη την νατασα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)

εγω παλι,τις 2 φορες που πηγα να τον παρω,κ σημερα που πηγε η πεθερα,μπαινουμε μεσα στο σχολειο,χτυπαμε κουδουνι,ανοιγει η προισταμενη κ μετα ,η πορτα της ταξης ειναι ανοιχτη,χτυπαω διακριτικα στο πλαι,γυριζει η δασκαλα,μιλαω,χαιρεταω,χαμογελαω στα παιδακια,βλεπω τί κανουν κ ο γιωργος ερχεται,παιρνειτσαντα κ ο,τι εχει,χαιρεταμε κ φευγουμε!

την πρωτη φορα ηταν σε ενα καναπεδακι,κοιτουσε τη δασκαλα κ χαζευε εξω απο το παραθυρο.τξ δευτερη,μαζευε τουβλακια λεγκο με ενα αλλο αγορακι,γιατι οπως μου ειπε"πρεπει να μαζεψουμε ολα αυτα για ν απαρουμε αλλο παιχνιδι" :shock::shock::shock::shock:

κ σημερα εμπαιναν μεσα απο την αυλη κ ηταν πιασμενα ανα 2 απο χερακι,ειπε η πεθερα! ;)

κ η δασκαλα..μας λεει πώς τα πηγε οσο ηταν εκει..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία :lol::lol::lol::lol:

ρε συ σανδάλια και κάλτσα φοράνε οι μεγάλοι σε ηλικία και οι χαμηλού επιπέδου! ;):lol::lol::lol::lol::lol:

οι νέοι όχι!!! ;)

επίσης με -5 ή -10 θα φορέσει φόρμα? θα κρυώνει νομίζω!!! :?

Αναστ. και μένα μου άρεσε η βόλτα μου και λέω να ξαναπάω αύριο :D:D

επίσης εδώ πάμε τα παιδιά μεσα δλδ μέχρι την τάξη, βγάζουν τα παπούτσια τους, φοράνε παντοφλάκια, τα βάζουμε στην τάξη και φεύγουμε!!! ;)

Ιουλία συμφωνώ μαζί σου 1000% για το θέμα χωριό!! :D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς έχουμε την δυνατότητα να μιλήσουμε στην δασκάλα το πρωί που πάμε τα παιδιά, όση ώρα θέλουμε, αλλά και όταν πάμε να τα παρουμε (αν είναι η δασκάλα ακόμη εκεί)!

έτσι μπράβο τα παιδάκια σας/μας να περνάνε καλά στο σχολείο και να το ευχαριστιούνται! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ για το φβ να σου πω τι εννοω...

Πχ ανεβασε η αφρο φωτογρ τις προαλλες κ δεν φανηκε στην αρχικη μου...ουτε εκει αριστερα στις επιλογες που λεειφωτογραφιες/παιχνιδια κλπ...Οκ δεν εχουμε συχνη επαφη μεσω φεις αλλα πως αλλαζει αυτο?δλδ θα ηθελα να βλεπω φωτο ολων στην αρχικη μου κ αν καποιος δε με ενδιαφερει τοσο να απενεργοποιω εγω τις ενημερωσεις για εκεινον....καταλαβες?

μήπως η Αφρο έχει ρύθμιση ώστε να μην τις δεις εσύ? :lol::lol::lol::lol::lol:

πλάκα κάνω Αφρο και Αναστ. :x:x

κοίτα αν δεν έχεις κάποια συχνή χρήση μπορεί και να μην τις δεις ή αν έχεις και άλλα πράγματα να βγαίνουν στην αρχική τότε μπορεί οι π.χ φωτό της Αφρος να περάσουν και να μην τις δεις!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω..! :lol::lol::lol:

-10 εδω στην ελλαδα,στην πολη μεσα δεν εχουμε!! :o:o:o

-5 στα μεγαλα κρυα..ισως..για λιγο..

κ παλι ρε..η φορμα ειναι ζεστη..σιγουρα πιο ζεστη απο τζην! :roll::roll: δε μιλαω για λεπτες φορμουλες..ουτε τις γυαλιστερες..αλλα αυτες τις κανονικες οπως τα φουτερακια! ;)

αναστασια κ εγω απο εδω καταλαβα οτι η αφρο εβαλε φωτο κ θα παω να δω κ απο εδω καταλαβα οτι κ η παναγιωτα εβαλε κ θα παω να τις ψαξω! :geek::geek::geek::geek::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία τι;;;;Σε ξαποστέλνουν έτσι;;;;; :o:o:o@-)@-)@-)@-)@-)@-)

Εμένα μου φτιάχνουν και καφεδάκι, καθομαι μέσα στην αίθουσα, παρακολουθώ το τσίρκο, λέμε και με τις δασκάλες τα γκομενικά μας και μετά φεύγω..... 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-} Έλεος μωρή....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μα τι θες να κάνουν;;;; :lol::lol::lol::lol:

Βασικά πέρυσι στον ιδιωτικό, είχε βιβλιαράκι που μου έλεγε τι κάνανε αναλυτικά...Φέτος δε νομίζω.... :roll::roll::roll: Μας λένε αν έφαγε, αν κοιμήθηκε, ότι είναι κοινωνική, φιλική κλπ(καλά αυτά όχι κάθε μέρα) και δρόμο... :?:?:?:?

Βέβαια, φαντάζομαι ότι αμα ρωτούσαμε, θα μας έλεγαν, αλλά τι;;Να κάθεσαι κάθε μέρα να ρωτας σαν την ηλιθια "Τι κάνατε σήμερα;;;Τραγουδήσατε;;Με τι έπαιξαν;;;" :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Τζούλια δε ζούσα σε χωριό με την καμία..... :o:o:o:o:o Αποκλείεται!!!! :roll::roll::roll::roll: Εγραψα κάποια νέα στο κρυφό πριν...Δεν τα είδατε.... :cry::cry::cry::cry::lol::lol::lol::lol::lol:

Επίσης πόσο γέλασα με τους Γερμανούς και το σανδάλι/κάλτσα.... :lol::lol::lol::lol:

Στάσααααα κι εγώ το κάνω αυτό το λάθος με τη φωτογραφική... :twisted::twisted: Και μετά δεν έχω τις φωτος που θέλω... :cry::cry::cry:

Ρε Αργυρούλα δεν είναι ζεστές οι φόρμες;;;; :o:o:o Πλάκα μας κάνεις;;; :shock::shock::shock: Γιατί το καλσόν ή το κολάν θεωρούνται πιο ζεστά;;;;; :?:?:?:?:?:? Εγώ νομίζω ότι οι φόρμες είναι το πιο ζεστό ρούχο....Και φυσικά το βρίσκω στιλάτο....Παντελόνι φόρμας με μακό μπλουζάκι, ίδια ζακετούλα με φερμουάρ από πάνω και αμάνικο μπουφανάκι...Πολύ μούρη.... ;);););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε ρε Ιουλια!!!Την εχεις σκισει τη γατα εσυ ρε! :P:P:lol: Πλακιτσα για το θεμα χωριου!!!

Βασικα ο σταθμος ειναι μια σταλια.μπαινεις στην αιθουσα υποδοχης που αφηνουν τσαντες παπουτσακια κ κατευθειαν απο μια πορτα μπαινεις στο κυριο δωματιο οποτε δεν εχει κ περιθωριο να την παω καπου...

αλλα αυτο που δεν βλεπω μεσα....ισως ειναι κ λογω προσαρμογης(των αλλων παιδιων προς το παρον)...δλδ να μη βλεπουν κοσμο κ ξεσηκωνονται... :?:?

Τωρα θυμηθηκα κατι αστειο!Την ρωταει ο μπαμπας της τι εχει μεσα στην τσαντα.

Λειε κ αυτη "ε!(ανασηκωνοντας τους ωμους) μερικα βρακια κ μαντηλακια μπας κ κατουρησω παλι πανω μου" :lol::lol::lol::lol::lol:

Γωγω :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale nai maria to kourier apo ekso sto xarti den egrafe kanena poso oute tipota htan mono gia paralabi !!!

lete na mou erthoun aurio kai na mou poun to kai to ...na to paikso trelh ?xaxaxax

anastasia sta aristera kato apo tis omades pou exeis exei na deis ti postarous oi filoi alla kai apo to profil sou mpoeis na allajeis ti katastash exeis balei kapoioys filoys px stenoys h apomakrismenoys ...emena nomizo me exeis stoys apomakrismenoys ...ego se blepo kanonika pantos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e ναι καλε!αυτα τα συντομα εννοουσα οτι λενε οι δασκαλες..οχι οτι αναλυουμε κ τη θεωρια της σχετικοτητας! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ασε που φετος δεν εχω ορεξη να ρωταω..ολα τελεια! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

αλλα..στον ιδιωτικο περσι...που κατι δε μου κολλουσε..ρωτουσα παααααααααααααααααρα πολλά!κ τί καταλαβα;;;;;;;;;;;σκ@τ@ στα μουτρα μου! :lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωωωωω συγχαρητήρια κορίτσι μου μπράβο !!! Κι εις ανώτερα!!! Καλά κανεις κ παίρνεις το χρόνο σου.. Καλοκαιράκι τώρα, βόλτες, παραλία, ποτά κ θα έρθει κ το σποράκι!! Εγώ σήμερα ξύπνησα απαισιόδοξη.. Ενώ το στήθος επιμένει τα υγρά υποχώρησαν όποτε μάλλον έρχεται η αχώνευτη !
    • Κορίτσια μου, στα υπόλοιπα νέα.. εγώ χθες έκανα την αυχενική!! Δόξα σύ όποιος και αν άκουσε τις προσευχές μου εκεί πάνω, φαίνεται να είναι υγιές! Περιμένω φυσικά σήμερα και τα αποτελέσματα των αιματολογικών για ολοκληρωμένη εικόνα..  Χθες ημερολογιακά ήμουν 12+2, βάση τερ έχουμε Πητ 5/1/25 σύμφωνα με τις μετρήσεις το έβγαλε ο γιατρός 12+5 και Πητ μας έδωσε για 2/1/25..!! Μας είπε φυσικά ότι αυτό θα αλλάξει μελλοντικά και στους επόμενους μεγάλους υπερήχους.. 160 χτύποι, 32mm τράχηλος, ρινικό οστό ορατό, κεφαλουραιο μήκος 63,5mm, μέσο PI μητριαιας αρτηρίας 1.000 ισοδύναμο με 0,622 ΜοΜ (ότι και αν σημαίνει αυτό..) όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά..  Σύμφωνα με τις υπερηχογραφικές μετρήσεις μας έδωσε πιθανότητες για: Τρισωμια 21: 1/4.217 Τρισωμια 18: 1/5.083 Τρισωμια 13: <1/20.000 Προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/300 Περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/494 Αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες: 1/109 Οι πιθανότητες προεκλαμψιας, περιορισμός ανάπτυξης και αυτόματου τοκετού με ανησύχησαν, ο εμβρυομητρικος είπε ότι είναι λόγο του αιματωματος το οποίο παραμένει ακόμα εκεί, του ιστορικού και του Doppler μητριαιων αρτηριών αλλά από τις μετρήσεις είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά με την εικόνα του εμβρύου.. ο γιατρός μου πάντως δεν φαίνεται να ανησυχεί, μου είπε ότι θα περιμένουμε και τις αιματολογικές να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και θα το συζητήσουμε τότε.. τα κορίτσια που έχετε εμπειρία, τι πιστεύετε;;; Θα στείλω και στην αιματολογο μου μόλις έχω όλα τα αποτελέσματα.. αλλά μέχρι τότε αγωνιώ λίγο.. Αααα!!!! Και το πλέον σημαντικό!! 😝🤣🤣🤣🤣 Μάλλον κοριτσάκι!!! Θα ξέρουμε σίγουρα πιο μετά αλλά έτσι όπως το είδε ο εμβρυομητρικος, πιθανολογεί κοριτσάκι!! Δεν το έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι;; 😂😂😂😂 Ο καημένος ο συζυξ ακόμα κρατιέται στη περίπτωση να είναι αγόρι γιατί ο γιατρός δεν μπορούσε να πει από τώρα με βεβαιότητα... 🤣🤣🤣🤣 Πάντως ο γλυκός μου ντιπ για ντιπ κοσμαρα!! Εγώ να είμαι με το άγχος της εξέτασης και εκείνος με το άγχος του αν θα βρούμε να παρκάρουμε στο Κολωνάκι!!! 😂😂😂😂 Δεν μπορώ ώρες ώρες!! Κλαίω!! 🤣🤣🤣🤣 Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα!!!! 😱😱😱😱😱 Καλά ούτε καν..!! Και επόμενη άμεση αγορά το doppleraki και να πάει να απαυτωθει που θα κάτσω να σκάω!! Ευτυχώς ο πλακούντας είναι οπίσθιος αν και είναι χαμηλός.. πιστεύω θα ανέβει όμως μετά.. ε;!  Ήθελα να σας γράψω από χθες το πρωί που ξύπνησα μέσα στην αγωνία από τα χαράματα.. αλλά είπα να το παίξω ψύχραιμη..!! 😂😂😂 Καταπιάστηκα με δουλίτσες στο σπίτι (μα να μην μπορώ να στρώσω κωλο κάτω..!!) και ευτυχώς πέρασε η ώρα.. έμπαινα διάβαζα τα όμορφα νέα σας αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!  @Θέτις Κ.μου ευχαριστώ για την σκέψη κοριτσάκι μου! Ναι και εμένα δεν μου είχαν δώσει καμία οδηγία και επειδή φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στην αυχενική της είχε δώσει ένα σωρό οδηγίες ανησύχησα.. και εγώ πάντως που περίμενα πόση ώρα στο ιατρείο πήγα τουαλέτα, δεν άντεχα άλλο (!) και μια χαρά φάνηκαν όλα του μωρού με άδεια κύστη ενώ σκέψου είμαι και λίγο τσουποτουλα αυτή τη στιγμή..! Καλά για κρέμες κτλ τα έχω σταματήσει όλα.. φοβάμαι τα συστατικά τους.. θέλω να πάρω από το φαρμακείο αλλά δεν φτάνουν τα κουκιά και είναι και πανάκριβα!!  Οπότε θα υπάρχει διαφορετική οδηγία στη Πορτογαλία.. ότι οδηγίες σου δίνουν κοριτσάκι μου!! Θυμάμαι έχεις και εδώ στην Ελλάδα γυναικολόγο.. όταν θα έχεις τα αποτελέσματα και της αυχενικής με το καλό, δεν του τα στέλνεις να πάρεις και αυτού την άποψη; Που θα γεννήσεις αλήθεια με το καλό; Εκεί ή εδώ;  Ρε σου λέω πήγε η ψυχή μου στη κουλουρη με το σκατουλι!! Κράτησε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός τι βλέπουμε αλλά δεν θέλει περισσότερο να πάθεις το εγκεφαλικό!!! 🤣🤣🤣 Κοίτα να δεις εντωμεταξυ, ακόμα δεν έβγαλαν δόντια, θα τα χαλάσουν!! 😝🤣🤣🤣🤣
    • Θα πεταχτώ τώρα λίγο και θα πω πως είναι φοβερή η ιστορία μου μας είπες και πως στο τέλος πήγαν όλα καλά είναι τόσο ενθαρρυντικό να το διαβάζουν κοπέλες και να παίρνουν δύναμη από την ιστορία σου να την χαίρεσαι την κορούλα σου κορίτσι μου 🩷🌈 οσο για την περιπέτεια που περνάς τώρα δώσε λίγο χρόνο ακομα και αν δεν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για αποξεση πες του πως θέλεις λίγο χρόνο να καταλάβεις τι εχει γίνει και θα το πάρεις τηλ εσυ να κλείσετε ραντεβού  εγω αυτό έκανα πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω αποξεση ειδα 7εβδ +3 μερες καρδιά να κουνιέται αλλά δεν είχαμε ήχο .. ξανά πήγα 8 εβδ η καρδούλα σταμάτησε ήταν ημέρα Δευτέρα  και αποξεση έκανα την Πέμπτη, πήγα σε άλλον γιατρό γιατί ο ιδιώτης ήθελε 700 ευρώ για να την κάνω όποτε όταν μου είπε να κλείσουμε ραντεβού του ειπα πως θέλει λίγο χρόνο και ότι θα τον παρω τηλ εγω δεν έκλεισα εκείνη την ώρα ηθελα λίγο να ηρεμήσω πρώτα και να σκεφτώ με καθαρο μυαλό τι θα κάνω να ζυγίσω τα πράγματα τότε θηλαζα κιολας + να σκεφτώ το κόστος ..  εσυ μπορείς να θες να περιμενεις μέχρι την Δευτέρα πηγαινε και σε άλλον να κανείς υπέρηχο να σιγουρευτείς 
    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...