Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.70.Saved By The Bell!!!!


Recommended Posts

ωρες ωρες θα ηθελα να ειχα απλα μια μεγαλη οικογενεια σε ενα χωριο χωρις υποχρεωσεις και απαιτησεις και να ημουνα απλα εκει ευτυχισμενη.. :roll::roll:

τεσπα.....

Αυτό που λες είναι λιγάκι εγωιστικό και σου το λέω γιατί μου θυμίζει κάτι φίλους που έχουμε, όπου η γυναίκα έχει ξεφύγει τελειως.....θέλει να πάει και να μείνει σε ένα αργόκτημα μακρυά από όλους και να ζήσει όπως ζούσαν στην ταινία "το μικρό σπίτι στο λιβάδι" :o:o:o ...

στο σπίτι επιτρέπει το ιντερνετ μόνο μία ώρα το βράδυ ....... έχουν 3 παιδιά 17, 13 και 10......ούτε που σκέφτεται τι θέλουν τα παιδιά και ποιές οι ανάγκες τους!!!....

εσύ ναι θα ήσουν ευτυχισμένη, όμως τι θα πρόσφερες στο παιδί? πώς θα αποκτούσε εμπειρίες ώστε όταν μεγαλώσει να αποφασίσει τι θα κάνει στην ζωή του?....μετά θα έβλεπες πόσα προβήματα θα είχε όταν θα έβγαινε στην κοινωνία......εκτ΄ςο φυσικά και συνέχιζε την αγροτική ζωή μακρυά από όλους! ;)

Ιουλία καλή αρχή-προσαρμογή, εγώ νομίζω ότι θα τα παέι μια χαρά ο Γιώργης, μεγαλώνει και όσο μεγαλώνουν τα παιδιά προσαρμόζονται πιο εύκολα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα, αυτά τα 70ε μπορείς

- να τα βάλεις στην άκρη και να προσθέσεις στο κόστος των καλοκαιρινών διακοπών

- μπορείς να αγοράσεις ρουχαλάκια στα παιδιά (πιο εύκολα)

- μπορείς να βάλεις τον Φ. σε μια δραστηριότητα χωρίς να σκεφτείς το επιπλέον κόστος

2. δεν είναι μόνο η βενζίνη, είναι και το ΄σερβις που χρειάζεσαι πιο πολύ αν μετακινείς το αμάξι συχνά.......

και τι θα γίνει αν το αυτοκίνητο χαλάσει? πώς θα πας το παιδί στον παιδικό?

3. τα νευρα και το στρες που θα έχεις εσύ δεν θα μεταδίδεται στο παιδί το πρωί? και την κούραση που θα έχεις εσύ όταν γυρίζεις και δεν μπορείς να είσαι μαζί τους???

4. επίσης δεν ειναι πιο ασφαλές το παιδί να πηγαίνει με τα πόδια από το να πηγαίνει με το αυτοκίνητο κάθε μέρα?

εγώ είμαι υπέρ ενός σχολείου που είναι κοντά στο σπίτι......

όσο για την προσαργμογή εσύ ξέρεις καλύτερα αν ο Χ. προσαρμόζεται εύκολα ή όχι.....

το μόνο αρνητικό στον καινούργιο σταθμό είναι ότι δεν είναι δοκιμασμένος και δεν ξέρεις τι δουλειά κάνουν!!! :!:

έχεις την δυνατότητα να τον πας για ένα μήνα στον "κήπο" να δεις πώς πάει και μετά τον πας στο τζίνι?!

γιατί η πεθερά δεν μπορεί να πάει να πάρει τον Χ.? πόσο δύσβατη είναι η περιοχή σας πού με την πρώτη βροχή ή χιόνι δυσκολεύουν τα πράγματα? και ο πεθερός δεν μπορεί να καθήσει στο σπίτι με τον Γ. ώστε η πεθερά να πάει μόνη να πάρει τον Φ.? (σε περίπτωση κακοκαιρίας?) :?:

επίσης εγώ δεν θεωρώ και τόσο πλεονέκτημα το παιδί να κάθεται μέχρι τις 17.00 στον παιδικό (εκτός και δεν υπάρχει δυνατότητα κάποιος να το πάρει)......

χθες που πήγες να τον δεις, πήρες και τον Χ. μαζί να δει τον χώρο και να του πεις ότι ίσως έρθει εδώ?

πολύ σημαντικό είναι να δει το παιδί το σχολείο πριν την πρώτη του μέρα! ;)

Η Ιω της Γωγώς άλλαξε πάλι σχολείο, την πάει σε ακόμη πιο κοντινό στο σπίτι....

και ο Γ. της Ιουλίας σε άλλο....

καλό είναι να μην αλλάζουν συνέχεια, αλλά όπως είπα μεγαλώνουν και προσαρμόζονται πιο εύκολα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω ολα αυτα που λες..τα εχω πει του Ο..δεν ειναι λιγα τα 70 ευρω...και οσα ειπες για τη μετακινηση ειναι ενας λογος που δενθελω λεοφορειο..δε με ενθουσιαζει ηπροοπτικη να κοβει γυρους για καμια ωρα μεσα απο δρομους και στενα...

η υγεια του πεθερου με προβληματιζει...ειναι 68 χρονων..εχει κανει 3 εγχειρησεις οσο ειμαι εγω παντρεμενη με τον Ο...

το καλοκαιρι η υγεια του ελαφρος επειδηνωθηκε κυρως λογο ζαλαδων. Τον χειμωνα η υγρασια των πειραζει στα κοκκαλα- εχει οστεοπορωση γεννικα ιεναι πολυ αρρωστος..αλλα επειδη προσεχει πολυ τον εαυτο του εχει μια αξιοπτεπη ζωη και μπορει να κανει μερικα πραγματα..

το θεμα δενε ιναι στη δισβατοτητα..αλλα στο οτι ΕΑΝ κατι γινει..η πεθερα μου δεν θα μπορει να βαζει τον Γιαννη στο καροτσι και να πηγαινει να παιρνει τον Χ μαζι του...για τον απλουστατο λογο που ο Χ δενε ιναι απο τα παιδι απου στεκονται στο πισω μερος του καροτσιου κλπ..δενθα περπατισει ολο αυτο το διαστημα, θα γκρινιαζει θα απαιτησει να καθισει εκεινος στο καροτσι...

να αφισει τον Γ στην κουνιαδα μου...πολυ πιο χλωμοτερο εχει γινει τοσο πολυ υποχονδρια με το δικο της παιδι που οσο ειναι ο γιαννης κατω δεν κατεβαινει απο φοβο μη δωσει καμια μπουφλα στοπ δικο της. Να μινει ο πεθερος με τον Γιαννη στο σπιτι επισης δυσκολο γιατι δεν μπορει να τον κανει αλλο ζαφτι επειδη ζωηρεψε και το μικρο. Και δεν μπορω να βασιζομαι στο οτι ο Γιαννης θα κοιμαται περιπου εκεινη την ωρα για να βγει η γυναικα...

Δε με απασχολει εμενα οσο τον Ο η προσαρμογη..θα προσαρμωστει...ειναι ολα τα παιχνιδια καινουρια νεα γι'αυτον, εχουν διαδραστικο πινακα( τελειος ειναι) οι δασκαλες φανηκα εμπειρες και αγαπανε τα παιδια δηλαδη δεν ειδα καμια απο τις 3 να εχει λουκ στριμενης η υποκρητριας με ψευτικο χαμογελο η να προσπαθουν να με δελεασουν με υποσχεσεις...

Εαν θα ηταν μεχρι 5-5:30..δε θα το συζητουσα καν..δε με νοιαζει που εχει τον πιτερ παν σε φουξ φοντο, νεραιδες και ξωτικα..ειλικρινα. Αλλα πραγματα με ενδιαφερουν τωρα...

Και παλη ποσο πια σας ειπα να ειναι χαλια...δεν ξερω...η προσαρμογη ΟΚ..ε τι θα κανει...αντε θα παει πισω κανα μινα με δυο η τουαλετα...εκει που λεει τσισα και κακα αλλα μονο στο γιογιο..αντε να τα ξανακανει πανω του..για ποσο..ενα μηνα..δυο..ε τοσους μηνες αλλαζα πανες επλενα γιογιο, καθαριζα κακα..να το ξανακανω για αλλους 2-3 μηνες...

αντε θ'αριζει να ξυπναει τις νυχτες και θα ξανακολησει πανω μου...για ποσο;;..παλη για 1-2 μηνες...

οποτε...

Σκεφτηκα να τον γραψω για εναν μηνα στην απογευματινη τους βαρδια που ειναι 5-9 για μερικε ςωρες..να δω τι ψαρια θα πιασουν...αλλα ειναι 150 ευρω..και αυτη τι στιγμη δεν μπορω με τιποτα να τα δοσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας

Διαβάζω για τους παιδικούς και για την προσαρμογή των παιδιών μας :?

Σκεφτείτε ότι μας περιμένουν εμάς και τα παιδιά μας πολύ δύσκολες μέρες και μακάρι να είναι η μόνο προσαρμογή σε καινούργιο σχολείο που θα πρέπει να επωμιστούν. Εδώ λέμε ότι αλλάζει άρδην η ζωή, οι συνήθειες και η καθημερινότητα των περισσοτέρων μας..το σχολείο θα είναι το λιγότερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εγώ θα μιλούσα στα πεθερικά, στον πεθερό.....πόσο πρόβλημα θα είναι για εκείνον να μείνει για μισή ώρα με τον Γ.? δλδ μέχρι να έρθει η πεθερά!! :?

ο Χ. είναι δύσκολος ακόμη και με τα πεθερικά?

π.χ. τα δικά μου παιδιά είναι διαφορετικά με μένα και διαφορετικά με τον μπαμπά τους...εξαρτάται από το τι επιτρέπει ο κάθε ένας!!! :!:

πάντως του Χ. )μόλις τώρα το διάβασα στο φέις) του άρεσε....οπότε την προσαρμογή βγάλε την από τον προβληματισμό σου!!!......μένει να λύσεις το θέμα της παραλαβής! :?

συζήτησέ το με τα πεθερικά γιατί στην ουσία εκείνους αφορά!!!

και, όπως λέει και η Μαρία, δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στην χώρα αυτόν τον χειμώνα, άρα σίγουρα χρειάζεστε τα 70ε......να το αναφέρεις αυτό και στα πεθερικά ώστε να προσπαθήσουν λίγο παραπάνω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δε με ανισυχει τοσο το θεμα προσαρμογης..οσο ανισυχει τον Ο...

ειλικρινα πιστευω πως αργα η γρηγορα θα προσαρμωστει..

ειναι ωραια εκει..εμενα μου αρεσε..ανετος χωρος μεγαλη φωτεινη αιθουσα αλλα και σκιερη ταυτοχτωνα γιατι τα αυτοκολητα που εχουν βαλει στα γυρω τζαμια φιλτραρουν το φως και αφινουν να περναει..

εχουν χαμιλα ντουλαπια γυρω γυρω απο τα τζαμια για λογους ασφαλιας- και αυτο ειναι ισος ενα απο τα λιγα σοβαρα που με προβληματησαν, θα σας πω μετα γιατι...

εγω ημουν με τα χιλια..μενει μονο να αποφασισει ο Ο να "διαπραγματευτει" με τους γονεις του..

δεν ξερω..παιδια..ειλικρινα κουραστηκα απο το ολο θεμα να το αναλυουμε τοσο πολυ λες και δεν υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα.

Κατανοω απολυτα το γεγονος οτι δυσκολευονται να μας βοηθησουν σε αυτο, γιατι το να εισαι ολη μερα δεσμευμενος στο σπιτι με ενα παιδι και να μη μπορεις να κανεις τιποτα αλλο ειναι δυσκολο..γιατι ολα τα ιατρικα τους ραντευου τα προγραμματιζουν απογευμα κλπ κλπ κλπ...

αλλα χτεςιε ιλικρινα σας λεω δεν αντεχα αλλο..συζηταμε συζηταμε...δεν..

δεν ειναι μονο τα λεφτα..εγω εξαρχας ηθελα κατι κοντα στο σπιτι..κανω πολυ μεγαλο κυκλο και ο δρομος και φυσικα η οδιγικη συμπεριφορα...δεν ειναι και τα ασφαλεστερα..ομολογω οτι η προωπτικη αλλου ενος χειμωνα ετσι..δε με ανθουσιαζει..

ο Ο αντιπροτεινε να παρουμε αλλο ενα καρεκλακι- αφου ουτως η αλλως θα παρουμε για τον Γιαννη καινουριο καποια στιγμη- και να τον πηγαινει αυτος το προι στο σχολειο, και εγω να τον παιρνω το μεσιμερι...αλλα και παλη εδω δενκανουμε οικονομια..παρα μονο απαλειφουμε τον μισο παραγοντα μετακινηση..

Αλλα ρε παιδια..ειμαι εξοργισμενη με την περιοχη που μενω..δηλαδη ολοι οι υπολοιποι..ΤΙ τα κανουν τα παιδια σου;;;;..καθονται σπιτι;;;;...

2 παιδικη σε αθλια κατασταση περιμετρικα σε ακτινα 1 χιλιομετρου απο το σπιτι...

2 δημοτικοι στο διαμερισμα μας...και 5 συνολικα σε ολοκληρο τον δημο που ομως δεν ειναι προσβασιμοι με ΜΜΜ..

τα προνηπια εκλεισαν..εμειναν μονο τα νηπια...

το καινουριο που χριστηκε και ειναι διθεσιο..φετος απ'οσο ειδα στις ανακοινωσεις...πηρε προνηπια μονο 5 παιδια...με βισμα φανταζωμαι...

Ελεος το κρατος μου μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικά πρέπει όλοι να προσπαθήσουν, ο κάθε ένας στο κομμάτι που του αναλογεί.....όπως και εσύ κάενις υποχωρήσεις τόσο καιρό σε μερικά θέματα, έτσι και εκείνοι θα πρέπει να προσπαθήσουν....ας προσπαθήσει να πάρει τον Χ. από τον παιδικό μαζί με τον Γιαννάκη και αν αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα να βρει τρόπο για να το βελτιώσει την επόμενη φορά!......

και εγώ έπαιρνα την Ρ. 8 ημερών κάθε πρωί για να πάμε τον Λ. στον παιδικό.....και εγώ θα ήθελα το κοριτσάκι να κοιμάται στα ζεστά του το πρωί, αφού το βράδυ δεν κοιμόταν,.....αλλά τι να κάνουμε? από την στιγμή που δεν γίνεται διαφορετικά.......

σας εχω πει πόσες φορές με έχει δυσκολέψει η Ρ. στην επιστροφή στο σπίτι.....ε πάντα θα βρω κάποιον τρόπο να την κάνω να περπατήσει......

Χρύσα τι να πω.....δεν ξέρω.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μέτρησα χθες την Ρ. με τον δικό σου τρόπο :roll::roll::roll: δλδ ξαπλωτή και έκανα τα σημαδάκια.....μάλλον το παιδί αναρρωτήθηκε "τι κάνει η τρελή η μάνα μου?" :lol::lol::lol:

σας αφήνω λέω να πάω καμμιά βόλτα με το ποδήλατο, έχω πονοκέφαλο από χθες το πρωί :(

έχασα 1,5 κιλό :) ....ψιλολιμοκτονώ βέβαια :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αργυρουλα..ποτε δεν φανταζωμουν οτι τοσο απλα πραγματα θα με δισκολευαν τοσο πολυ...

Ειχα χαρει τοσο πολυ που θα ανοιγε επιτελους κατι καινουριο στη γειτονια μας..

δεν ξερω,,θα το συζητησω εγω σημερα με τα πεθερικα ..ιιισσσοοοςςςς απο Οκτωβρη να παει εκει...

εαν δεχτουν...και να παρω το ρισκο πως εαν στραβωσει κατι..θα μεινω ξεκρεμαστη ...

γιατι λεω πως αν γινει κατι...στη πολυκατοικιας της μαμα μου εχω φιλους..γειτονες..ε 1-2 φορες ολο και καποιος θα παει να τον παρει τον Χ..ανθρωπους που τους ξερει και που τους εχω εμπιστοσυνη..στη δικη μου γειτονια, δενε χω κανεναν

δεν ξερω.,..το αναμασαω συνεχεια και θεωρω οτι ασχολουμαι υπερβολικα πολυ...ισος απλα θα επρεπε να πω..παει στο νεο παιδικο...4 τον παραλαμβανετε..και τελος...

εγω φταιω που λαμβανω υποψη μου και αλλους παραγοντες...τεσπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Εγω είμαι με την αργυρώ 70 είναι πολλά!! Για τις μέρες μας πια είναι πολλά και δεν ξερεις τι έρχεται τον χειμώνα.

όσα σου ειπαι η αργυρώ είναι σωστά κιι ναι δεν θα έπρεπε να το σκευτεσε αλλα να πας κατευθαν στο παιδικό δίπλα σου.

Έλεος 20 λεπτά δεν μπορεί κάποιος να πεταχτεί να πάρει το παιδι???!!!

εγω αν πηγενε ο Μ στον παιδικό της εδω δίπλα αυτο θα έκανα και δεν είναι και 10 λεπτά αλλα περισσότερο και ανιφορα!! Προσαρμοζεσε δεν είναι ολα όπως τα θέλουμε ααι όλοι πρέπει να βαοηθανε ....αλλιώς να σου δεινουν τα πεθερικά τα 70 τον μήνα ...

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι τούς σκευτεσε τόσο! Απο την στιγμή που σας έχουν βάλει σε τόσο οικονομικές υποχρεώσεις για δικο τούς όφελος ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΦΙΛΟΥΝ να κάνουν το σκατόγριες τούς παξιμάδι να βοηθάνε όταν πρέπει .....άντε γιατι τσατιστικα τωρα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο γι τον Χ που λες οτι θα θέλει να κάτσει ...πάρε ενα σκαλάκι 50 κανει και θα στέκεται εκει ...τα παιδιά μαθενουν να προσαρμοζονται.

Χθές πήγαμε με τον Μ μια μεγάλη βόλτα με τα πόδια εγω και αυτός. Πήγαμε απο το φαρμακείο, απο βιβλιοπολεια (ψάχναμε κατι) απο.σούπερ μάρκετ κιι είδαμε και βιτρίνες με παουτσακια .....ήρθαμε πηδώ και ήταν πτώμα χαχαχα μετα πήρα τον μικρό για βόλτα πήγαμε σε λλο σούπερ και ο Μ έμεινε με τον μπαμπά σπίτι χωριςα θέλει να έρθει.

ΘΑ του κάνω εγω μαλλον ημερολόγιο τοίχου δεν βρησκω στην αγωρα και δεν θα παραγγείλω απο το ιντερνετ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω σκαλακι καλε...χεσμενο το χει...μια φορα ανεβηκε..πηρε το σοβαρο του υφος..για μερικα εκατοστα..και παπαλα...

ο Γιαννης να παει στο σκαλακι...ετσιλεει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το αγαααει το σκαλάκια του, είναι για μεγάλα παιδάκια!!! Μεσα στο σούπερ δεν κάθεται μόνο γιατι τσουλαει το καλάθι!

Σήμερα θα παμε για το μμρ ...ο Θεος βοηθός!! Έχω φρικαρει απο τον φόβο ...λέτε να μην το κάνω πάλι όπως και στον Μ και να κάνω της ανεμοβλογιας τωρα?? (Το έχω πάρει και υτο είναι για τον επόμενο μήνα) ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο δεν ξερω..τικ να σου πω...εμεις τωρα Σεπτεμβρη θα κανουμε της Ανεμοβλογιας και τον Οκτωβρη το ΜΜΡ..αλλα ψηνομαι να κανουμε τωρα το ΜΜΡ..μη σου πω σχετικα αμεσα

δεν ξερω εγω τα εμβολια τα κανω...και κανω το σταυρο μου....

φοβαμαι να μη τα κανω...και με μιση καρδια τα κανω..δυστιχως ετσι οπως εχουν τα πραγματα..εγω προσωπικα πιστευω πως δε μας παιρνει να μη κανουμε τουλαχιστων καποια βασικα εμβολια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα θυμήθηκα τι με ειχε ρωτήσει η Νατασουλα.

Νατασουλα εμένα η γιατρός μου έχει πει οτι για να γίνει το μμρ πρέπει πρωτα να κανει ο μαντου ....οχι γιατι ετσι είναι σε σειρά αλλα γιατι ετσι πρέπει. Πχ στον Μ στους 15 μήνες κάναμε το Μαντού αλλα μετα δεν κάναμε το μμρ ....πριν λόγους μήνες που το κάναμε ξανά επαναλαβαμε πρώτα το μαντου γιατι είχαν περάσει 2 χρονια απο το άλλο και έπρεπε να δει ξανά ....δεν την έχω ρωτήσει να μου πει ακριβός για πιον λόγο και απο οτι βλέπω γύρω μου άλλοι γιατροί λειτουργούν διαφορετικά ....εγω εμπιστευωμαιντην γιατρό μου, είναι μεγαλουτσικη (έχει προλάβει και έχει πάρει σύνταξη απο το ικα!!) Είναι πολλά χρονια πιδιατρος (μια κοπέλα απο εδω μεσα την ειχε αυτήν!!) Ειναι καλή γενικά δεν μου έχει δημιουργισει προβλήματα ....αν ετσι λέει οτι πρέπει γιατι σχετίζοντας τότε οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κ απο εμας!

αραζουμε σπιτι ηταν να ερθουν να βαλουν κουρτινες αλλα χαλασε το αμαξι κ θα ερθουν απογευμα

να δουμε!

για τηνο κοιταξα λιγακι χθες πολυ νταβαντουρι να πας απο σαλονικη πρεπει να παςμυκονο κ μετα με το καραβι

τηνο :?

μαλλον θα παμε με την αστρα αιρλινεσ θεσσαλονικη-μυκονο κ πισω 3 ατομα 500 ε νομιζω :roll:

θα το ψαξω κ αλλο ...θα δουμε!

για τα χαλια δν θελω χειροποιητα κ δν συμμαζευεται...εχω αλλεργια στο μαλλι ποολυ εντονη

κ μου τη σπαει...δν μπορω ...ασε που ειχε κατι χειροποιητα ο αντρας μου κ σκεφτομαι που να τα βαλω μν πανε χαμενα...να φανταστειτε τα αγγιζω κ φουντωνω

σκεφτομουν για το σαλονι ενα μονοχρωμο με σχεδιο μεσα στην πλεξη του απλο

κ για το σαλονι κατω μια οικολογικη μοκετα μαλλον θα δω...οχι μονο για μενα αλλα κ για τα παιδια...

α επισης κατι να πλενεται με νερο λαστιχακι κ βερεντα..

χρυσα δυσκολη αποφαση αλλα οπως λενε κ τα κοριτσια τα 70 ε ειναι πλεον ενα ποσο που το υπολογιζεις στον προυλογισμο του μηνα...κ ειναι καθε μηνα το ποσο θα μπορουσες ισως να κανεις κατι αλλο με αυτα

κ προσωπικα θεωρω δν ειναι πολυ ωρα ενα μισαωρο ναμεινει το παιδι με τον παππου οσο κ να τον ζορισει...ελεος δλδ..

δλδ η πεθερα σου θα κραταει το ζαν κ μετα το χ απο τις 4 μεχρι τις 5 περιπου;ενω στον αλλο θα τον παιρνεις εσυ γυριζοντας απο τη δουλεια;το λεω γιατι αν βρει κ η κουνιαδα δουλεια θα κραταει κ το μωρο;εκει θα ειναι κομματακι δυσκολο....

αχ δν ξερω τι θα εκανα στη θεση σου ....μαλλον θα κοιταζα το οικονομικο αν ηταν σημαντικο ποσο γιαμενα θα τον αλλαζα,νομιζω εκει ειναι γτο θεμα..

βενι μπραβο οφιλιππακος...δν το θελει το γαλα;αν δν το θελει δν μπορεις να δοκιμασεις τυρι η γιαουρτι;η πρεπει να ξεκινησετε απο κει ;ευχομαι ολα να πανε καλα κ να ξεπερασει την αλλεργια..

επισης για τα ψωνια αν παμε εγω εσυ μαριευη κ φιλιππακος νομιζω θα γινει ανακαινιση ....με την καλη εννοιια το λεω παντα ε; :lol::lol: αν και εχει ενα μαγαζι στη γειτονια σου νομιζω κοντα στον παιδοτοπο τοχει γνωστος θα κοιταξω μαλλον κ εκει!

επισης για παιδοτοπο μεσα!σε ποιον εκει που ειχαμε παει την αλληφορα;

πειτε ποτε κ ερχομαστε!

ιουλια περιμενουμε εντυπωσεις!μακαρι να μν ξεκολλαει αποεκει!φιλια!

νατασσουλα γειτονισσα ευχαριστω πολυ βρεεεεεε :-*

για το βουναλι θα σε τηλ για την αλλη βδομαδα !

α για πες κ κανα αυγουλακι απο που να παιρνω ;ειμαι πολυ σπαστικια ε; :lol::lol:

αλλα οχι θα τα σημειωσω οσα ειπες γιατι αλλιως θα τα ξεχασω κ θα σε ξαναρωτησω! :lol::lol::oops:

η κορη μουμε χτενιζει ποση ωρα τωρα!μιλαμε εχει ξεριζωσει πολυ τριχα!!!!!!!!

παω α λεμε αργοτερα!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωιτσα η πεθερα μου θα κραταει τον Γιαννη...και μετα θα πηγαινει και θα παιρνει και τον Χ..και θα τους κραταει ΚΑΙ τους δυο μαζι..ενδεχομενος ΚΑΙ τους τρεις μαζι ...

δεν ξερω...ουφ..δεν ασχολουμαι αλλο..πολυ το σκεφτομαι..ας ασχοληθει και λιγο ο πατερας τους με τετοια θεματα..δεν μπορω να τα σκεφτομαι ολα εγω...

Παρελαβα την παραγγελια απο το φαρμασι εξπρεσ...ειχε μεσ ατιγκα δειγματακια απο φριζιντερμ...αλλα μου στειλανε λαθος τοε να μου μεικ απ...γκρρρρ +

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμένω το κουριερ με παπούτσια κόκκινα ....είμαι παν βρώμικη και ζεχνω και περιμένω να έρθει πρώτα και να κάνω μπάνιο ....μην με βρει μεσα και δεν μπορώ να ανοίξω .....

Βρήκα σήμερα την νικελοντεον και ο Μ κοιτάζει σαν αποβλακομενο απο το πρωί τα νέα παιδικά!!! Δεν έχει φαει καν το γιαουρτάκι του ακόμα ...θα ξίνισε!!! Ο Π στον κόσμο του παίζει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Τι κανετε?

Επιτελους καταφερα να κοιμησω τον μικρο, αρχισε να τον κοβει τον ενδιαμεσο υπνο :twisted: Χθες στο τσακ γλιτωσαμε το νοσοκομειο με τα καμωματα του παλι. Εκει που χορευανε με την Ειρηνη μεσα στην καλη χαρα σαν τα κατσικια πεφτει ο Γ. και σκαει με τα μουτρα στην γωνια του επιπλου της τηλεορασης :( αιματα κακο, ανοιξε τρυπα ευτυχως οχι τοσο μεγαλη για να ειμαστε για νοσοκομειο και εχει και 2 μεγαλες γρατζουνιες. Αμα τον δειτε πως εγινε...η καρδια μου σπαραζει :(

Χρυσα τι πω για το θεμα του παιδικου. Συμφωνω σε ολα με την Αργυ και την Αφρο. Καλο ειναι να μιλησεις και εσυ με τα πεθερικα και ειμαι σιγουρη πως θα την βρειτε την ακρη. Τοσα κανετε γιαυτους ελεος δηλαδη δεν μπορουν να κανουν κατι και αυτοι για εσας?

Ιουλια καλη αρχη στον παιδικο!!! Ευχομαι να προσπαρμοστει γρηγορα χωρις κλαματα και φωνες.

Αφρο πολυ ομορφα παπουτσακια!! Πονηρουλα μου εσυ :D Μα ποσο γελασα με το λαπτοπ και την φωτια που μου ειπες προχθες :lol::lol::lol: Μα ειναι δυνατον να μην τον απολυμανω αφου ηταν μεταχειρησμενος? Που ξερω εγω τι επιανε αυτος που τον ειχε!

Βενακι καλη συνεχεια με την προκληση. Δηλαδη τωρα πινει γαλα χωρις να τον πειραζει?

Αργυ θα μετρησω και εγω την Ε. ετσι οπως εσυ και η Αφρο. Η Ρ. ποσο υψος εχει? Χθες την ζυγισα μονο και ειναι 13 κιλα ακριβως! :roll:

Ζωουλα μην τα βαζεις τα χαλια αν σε πειραζουν βρε. Θες να ταλαιπωρησαι εναν χειμωνα? Καλη επιτυχια στο ψαξιμο!

Μαρια το βιβλιο που ειπες ποιος το εγραψε? Μου αρεσουν πολυ τα ατιμα αλλα μονο στην τουαλετα βρισκω χρονο να τα διαβασω και αυτο οχι παντα :lol: Τωρα που ημουν κατω πηρα τα 2 του Παπαβεντση και ακομα ουτε 3 σελιδες απο το καθενα δεν προλαβα να διαβασω :twisted:

Θου που χανεσαι πουλιμ? Το λαπτοπ το πηρα 75€ Με τον παιδικο κανενα νεο?

Χθες ψωνισα ρουχαλακια απο τα H&M για τα παιδια. Με 100€ πηρα ενα σωρο ρουχα! Μονο 3 μπλουζες και ενα παντελονακι ειναι μεγαλα στην Ε. και θα παω για αλλαγη. Μου δωσανε και δωροεπιταγη 5 ευρω. Θελω να της παρω βρακακια και καλτσον και θα την εξαργηρωσω εκει. Τις μποτες που εψαχνα δεν τις βρηκα και θα τις παραγγειλω απο το ιντερνετ σημερα. Παω να βαλω το φαγητο στον φουρνο τα λεμε αργοτερα, φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να΄μαι παλι!

λοιπον..

το πρωι ζησαμε ενα ψιλοθριλερ..ενω φτασαμε μια χαρα κ μπηκαμε μια χαρα,μολις εφυγα..εγινε το ελα να δεις!χρειαστηκε να ξαναμπω στην ταξη κ να τον ηρεμησω,μαζι με αλλα παιδακια που αρχισαν να κλαινε κ εκεινα..αλλα τα καταφερα κ τα ηρεμησα ολα! 8-)8-)8-)

μετα η διαυθυντρια φυσικα ευγενικα με ξαποστειλε κ τα ουρλιαχτα του γιωργου ακουγονταν σε ολο το τετραγωνο!!

οταν πηγα να τον παρω..ηταν πολυ καλα!μου ελεγε διαρκως για το πώς περασε,μου εδειξε το ντουλαπακι του κ πολλα πολλα αλλα ελεγε!η δασκαλα του μου ειπε οτι μιλαει παρα πολυ κ εγω το εξελαβα ως θετικο..τωρα δεν ξερω αν εννοουσε οτι την επρηξε! :lol::lol::lol::lol:

αυριο τελικα πηρα γονικη αδεια κ θα τον παω παλι εγω..κ απο δευτερα ας τον πηγαινει πεθερα,μπαμπας ή οποιν φωτισει ο Θεός τελοσπαντων! ;)

καμια σχεση παντως με τον περσινο παιδικο,τον ιδιωτικο!εκει χαλια ολα!μου ειχε μεινει μια πικρια οταν εφυγα την πρωτη μερα..εγω ενιωθα μια σιγουρια..κ οι χωροι τεραστιοι,καθαροι κ πολυ πολυ ωραιοι!κ πουθενα τηλεοραση!οταν πηγα η δασκαλα τους καθοταν,πλατη στην πορτα,κατι τους ελεγε κ συζητουσαν χωρις να τρεχουν δεξια,αριστερα!πολυ μου αρεσε!αντε..να δουμε η συνεχεια!

αργυρω..ο γιωργος δεν αλλαξε παιδικο..

περσι πηγε σε ιδιωτικο 3 μηνες κ μετα σταματησε λογω ωτιτιδας..

κοιταξτε..το οικονομικο ειναι προβλημα για ολους μας..σοβαροτατο..

αν το προβλημα χρυσα ειναι ο πεθερος μονο..τοτε ασυζητητι αγγελικη!

εγω νομιζα οτι η προσαρμογη ηταν το θεμα..αφου αυτο δεν υπαρχει..παω πασο,μαζι σου! ;)

παντως,περα απο την πλακα..μεγααααααααααααααλη υποθεση να πηγαινεις με τα ποδια!πολυ το ευχαριστηθηκα!ουτε αμαξι,ουτε δεσε σε καρεκλακι,ουτε παρκαρε,ξεπαρκαρε..

τρωμε ψαρακι με το καμαρι μου,θα τα πουμε σε λιγο παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! :D

Μπαίνω σας διαβάζω και μέχρι να σας διαβάσω δεν έχω χρόνο να γράψω! :twisted:

Νατασα βρε τρελοκομείο δεν προλαβαίνω να κλ@σω όχι να γράψω τα νεα του γιατρου! Γραψτα εσυ! Σε αφήνω! :lol::lol::lol:

Ρε κορίτσια την γκαντεμιά μου μέσα δηλαδη... μάλλον θα απεργήσουν αυτη την εβδομαδα οι καθηγητές! Ελπίζω οι δικοί μας να απέχουν!!! :oops:

Θελω και κάτι άλλα να σας πω σχετικα με την Χ και το κολλημα της με τον πατερα της, αλλά τώρα δεν προλαβάινω.

Ιουλιάκι μια χαρα θα είναι ο Γ φέτος θα δεις!

Χρυσα έλεος!! όντως το σκέφτεσαι του ματς! Τα 70 € για μένα αυτή τη στιγμή είναι ΠΑΑΑΑΡΑ πολλά χρήματα, οποτε ούτε καν θα το σκεφτόμουν για τζίνι και απο την στιγμη που ο συζυγος θέλει τζινι, ας βρει και ενα τροπο να εξοικονομησει αυτα τα λεφτά. Κατα τα άλλα μια χαρα τα λέει η Αφρο!

Ουφ!! Ειμαι εκτός ύλης και δεν ξέρω αν θα προλάβω! Ειχα συνηθίσει η ψωναρα στις επιτυχίες και τώρα μου κακοφαίνεται που τα πάω μαύρα χάλια!!! :oops::evil::geek::geek::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήρθα πάλι :P

πήγα με το ποδήλατο 20χλμ και γύρισα και βλέπω μήνυμα στον τηλεφωνητή από τον παιδικό της Ρ.,.....ήταν η δασκάλα της και έλεγε ότι έκανε κακά της στο βρακάκι της :o:o:o:o:o:o και να την πάρμε να την πα΄ρουμε ή να της τηλεφωνήσουμε :? ......πήγα και την πήρα (μία ωρα νωρίτερα),.....η δασκάλα μου είπε καλύτερα να την πάρω και να ελέγξω την κατάσταση διότι έχουν ίωση με διάρροια.....αν και τα κακά της ήταν κανονικά....η Ρ. είπε ότι δεν είχ εχρόνο να πάει στην τουαλέτα :o:o:o:o:o

πάντως είναι μια χαρά και τρώει, και παίζει και ξανέκανε κακά στην τουαλέτα κανονικά! :|

Λενάκι η Ρ. είναι 111 και γύρω στα 18κιλά, τώρα για τα κιλά δεν είμαι σίγουρη γιατί έχω καιρό να την ζυγίσω! :roll::roll:

Ιουλία εγώ πιστεύω ότι μια χαρά θα περάσει ο Γ. ;) ....μόνο 3 μήνες πήγε πέρυσι? ..... ναι θυμήθηκα που το έλεγες, οπότε είναι σαν να πάει πρώτη φορά! :?

Ζωή υπάρχουν αντιαλλεργικά χαλιά! ;)

δεν θυμάμαι τι άλλο ήθελα να γράψω ..... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...