Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.70.Saved By The Bell!!!!


Recommended Posts

Αργυρω ειναι αλατι ημαλαιων δεςβ μερικες πληροφοριες εδω

http://ecohealth-enallaktika.blogspot.g ... st_01.html

Εγω χρισημοποιω ειτε αυτοειναι Ανθο Αλος στη μαγειρηκη..βαζωομω σε καθε πιατο χωριστα

Θουλιιι..που με ρωτησες που το ψαχνω τοσο..ρεβ συ..τι να κανω;;;;...ειναι ολα θεμα Χρηματων...

αν ο Ο πληρονοταν..και δεν ειχα να πληρωνω στεγαστικο χωρις φορολογικες ελαυθυνσεις και εκπτωση απο το φορο..και χαρατσια χωρις να μου ανοικει το σπιτι....δε θα ειχα προβλημα να στειλω ΚΑΙ τα δυο παιδια παιδικο..και να μηνβ εχωφ αναγκη και κανενα....

Τωρα ομως η θα πρεπει ναβ κοψω ρουχα και φαγητο απο τα παιδια-απο μενακαποια ειναι κομμενα προ πολλου..η να κοβω απο αλλου...

και Βενζινι ειναι μεγαλο εξοδο για μας...οπως ξες και εσυ απο σας..δλαδη και 50 ευρω το μηνα να γλυτοσω..ειναι 600 το χρονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α ρε Χρύσα το ξέρω!!!!

Δουλεύει ένας φίλος μου εκεί!!!

Ντοινγκ ντοινγκ!!!! Έχει και γαμώ τα τυριά! Και είναι πολύ πολύ ενημερωμένος!

Δημητρούλι μου ματσ μουτσ!!!! :lol::lol::lol:

Αργυρώ τέλεια! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα για τυρια δεν το συζητω..αγαπημενες Κρητικες γραβιερες..στακα..μναιμμμμ...

αφου ειπα του Ο πως θα κανω σπιτι γευσιγνωσια τυριων φρουτων και κρασιου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηράκλειο ε;

Όχι δεν λέμε τον ίδιο! :D

Αλλά ρε γαμώτο, δεν με βολεύει καθόλου το Ηράκλειο, θέλω στάνταρ μισή ώρα να φτάσω. :roll::roll:

Πολλή ώρα, πολλή κίνηση, πολλή βενζίνη! :?

Στείλε μου όμως αν μπορείς, τηλ κι ό,τι άλλο στοιχείο έχεις!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ Ιουλιάκι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια...

δεν ξερω...

ειμαι εγω η στριμμενη;;;;;

Με πηρε η μαμα μου τηλ..εφερε ο μπαμπας μια σακουλα παπουτσακια..πεδιλακια, υφασματινα, Αθηλητικα ολα με τις ετικετες..ειναι δειγματα και ειναι ολα Νο 25...

τα πεταξαν παιδια..το πιστευετε...

προλαβε και πηρε μονο τη σακουλα πριν τα ρηξει στο μηχανιμα ανακυκλωσης ο υπαλληλος της αποθηκης...

μα ειναι δυνατων;;;;...δεν μπορουν να τα δωσουν σε ιδρυματα...σε παιδια;;;;...η σακουλα ειχε μεσα 12 ζευγαρια..θα κρατισω 3 των παιδιων...και τα υπολοιπα θα τα στειλω στο ιδρυμα παιδικης προστασιας...

ειμαι ΠΑΡΑ πολυ θυμιμενη...γιατι υπηρχαν αλλα 100 ζεγαρια τουλαχιστων...

σκεφτειται ποσα παιδια θα τα χαιροντουσαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα γιατι τα πεταξαν;; :roll::roll:

με ποιο σκεπτικο;; :roll::roll:

κριμα :(:(:(

νατασακι καλωσηρθατε! :):):)

απο τη γιορτη της ειρηνης,τον μαη,η δαναη εχει αλλαξει παρα πολυ!!ξεπεταχτηκε η τσουπρα!!μα ποσο κουκλιτσα!κ ξανθουλα! :):):):)

κ γελασα τοοοσο με την ποζα της ειρηνης οταν χαμογελαει για φωτογραφια! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

να τις χαιρεστε κοριτσακι κ συντομα..να τριτωσετε τα τέκνα!! 8-)8-)8-)8-)8-)8-):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

δεν πηγα τελικα στη γιορτη..ο χ. ηρθε αργα κ εγω τωρα θελω μονο να αραααααααααααααααξω! :geek::geek::geek::geek::geek::geek::geek::geek::geek:

τελικα αυριο θα παμε παιδοτοπο;;

ασχετο!μια γνωστη μου,εχει ενα κοριτσακι κ προσφατα γεννησε αγορακι!αρα..σπαει κ αυτη τις στατιστικες Αργυρω! :geek::geek::geek::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χρυσα εγω καταλαβαινω το μπερδεμα σου με τους παιδικους..

ομως εχεις εναν πολυ ισχυρο παραγοντα΄το οτι ο χριστοφορος προσαρμοστηκε κ τα πηγε μια χαρα μια χρονια εκει..αυτο απο μονο του για εμενα σημαινει.."κανε το σκ@το σου παξιμαδι κ συνεχισε εκει" :geek::geek::oops::oops::oops::oops::oops:

στο λεω οπως θα μιλουσα σε κολλητη μου,ε! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα βαλθηκα να τελειώσω την εργασία μου! Τελικα το άγχος λειτουργεί θετικά σε μένα. :mrgreen::geek:

Σας διαβασα το απογευμα οταν γυρισα απο τον γιατρό που έχω τώρα μου έγραψε εξετάσεις, φαρμακα, άδειες... όλα καλα! Σ'αυτά είναι αστέρι! :lol::lol::lol:

Βαπτιστηράκι μου αυτη η στατιστική είναι του τρενακίου! Δεν ισχύει για όλες τις γυναίκες! :D Ή αυτό εχω καταλάβει τελοσάντων! :mrgreen:

Αυριο θα συναντηθούμε με τις τσούπες τις Αθηναίες! :x Θέλω να φαω σουφλε σοκολάτας με παγωτο, κανονίστε που θα καθίσετε μέχρι να έρθω! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Νατασακι καλωσήρθες ρε ψυχάρα!! Είμαι πολύ αισιοδοξη και για το θέμα του ΦΤΜΚΤ! θα σε πάρω να σου τα πω την Δευτέρα! ;)

Σας φιλώ όλες!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Νατάσα καλώς ήρθες :D:D:D

Εγώ δεν είμαι στα πολύ καλά μου σήμερα.......

θυμάστε πριν από κανένα 2μηνο που σας είχα πεί ότι λεπεσε η Έλενα κα χτύπησε το γόνατο?

Την τελευταί μέρα που ήμασταν διακοπές ήρθε και μου είπε ότι την πονάει και ήταν πάλι πρησμένο, και κάθε πρωϊ που ξυπνούσε το έσερνε λίγο. Χθες το πρωϊ μου είπε πάλι ότι την πονάει και το απόγευμα έκλεισα ραντεβού και την πήγα σε ορθοπαιδικό.

Έχει λοιπόν 2 κύστες στο γόνατο γεμάτες με υγρό :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Το μεσημέρι θα πάμε στην κλινική που είναι ο γιατρός για εξετάσεις. Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πολύ γιατί είδα και τον γιατρό προβήματισμένο :?:?:?:?

Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Νατασούλα μην στεναχωριέσαι βρε, άσε να βγουν και οι εξετάσεις, αν έχει υγρό σηνμαίνει ότι πρέπει να αφαιρεθεί ε?..... υποθέτω ότι θα της πονάει μετά :?

ελπίζω να είναι κάτι που δεν έχει ούτε πόνο ούτε τίποτα :x

ήθελα να σε ρωτήσω τι κάνει το παιδάκι της κουμπάρας που μας έγραψες? έχουν κανένα θετικό νέο? :?:

ρε Ιουλίαααααα μιλάμε για την στατιστική του τρένου καλέ :lol::lol::lol::lol: όχι για όλο τον κόσμο και σε μένα δεν ισχύει διότι εγώ γέννησα πριν ανοίξεις το τρενάκι ή τουλάχιστον συμμετείχα μετά! :geek::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::x

Χρύσα ποιός πέταξε τα παπούτσια? δεν κατάλαβα, το μαγαζί που τα πουλούσε? :? κρίμα πάντως....

ρε κορίτσια ξέρετε οι ψήρες πώς δημιουργούνται? εννοώ οκ τις κολλάς από κάπου, αλλά η αρχή πώς γίνεται :roll::roll::roll: ....δεν ξέρω και βαριέμαι και να ψάξω :oops::oops: ....... έχει το γκρουπ της Ρ. και την ψάχνω καθημερινά, αλλά ευτυχώς μέχρι τώρα τίποτα :)

έχει να κάνει με την υγιεινή? νομίζω πώς όχι!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα θα αφαιρεθει η κυστη μην ανισυχεις..κριμα παντως που δεν το ειδαν νωρητερα..η μαμα μου ειχε κηστες εκανε 2 φορες παρακεντιση ..πονουσε λιγο ηταν με ισχυρα αναλγητικα..αλλα η αποθεραπεια πηγε παααρα πολυ καλα και ο πονος κρατησε πολυ λιγες μερες ..

απλα ισος θα πρεπει να μπει ναρθηκας επειδη ειναι παιδακι γαι να μη το κουραζει...

Αργυρω τα πεταξε η αποθηκη που τα δειγματιζε..

ετσι ειανι οι πολιτικες εδωσ την Ελλαδα...

και η εταιριας του μπαμπα μου υποχρεουται να τους δωσει πιστοποιητι9κο καταστροφης...δηλαδη δεν μπορει να τα δωσει εκεινη σε ιδρυματα...

αλλά δεν τους απαγορευει να παρουν πραγματα σε ατομικε ςποσοτητες..ο μπαμπας μου κατα καιρους εχει φερει πολυ καλα πραγματα..μεχρι και μια βαλιτσα τροχιλατη ντελσε, ντιβιντι player απορροιπαντικα κλπ...

Αργυρω κολλας ενηληκες ψηρες παντα..αυτες τρωνε και αφινουν αυγα...τα αυγα μετα απο 2 ευδομαδες οριμανσης γεννουν νεες ψειρες...γιι'αυτο ειναι απαραιτητο ολες οι αντιφθειρικες εγωγες να επαναλαμβανονται μετα απο 7 & 14 ημερες ωστε να εξοντωθουν ολες οι κονιδες και οι νεαρες ψειρες πρωτου φτασουν σε "αναπαραγωγηκη" ηλικια και γεννισουν και αλλα αυγα τα οποια θα γινουν ψειρες κλπ κλπ κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα δεν είναι μόνο να αφαιρεθεί το υγρό αλλά αν έχει γίνει κάποια ζημιά όπως πχ να έχει μετακινηθεί κάποιο κόκκαλο. Μου είπε ότι λόγω ηλικίας επειδή αναπτύσσονται υπάρχουν πολλά κενά και το πρώτο που θέλει να δεί είναι αυτό.

Αν τελικά κάνουμε παρακέντηση γιατί δεν είναι σίγουρο ακόμα θα στείλει το υγρό για εξετάσεις και με ρώτησε αν κάνει συχνές αμυγδαλίτιδες ή στρεπτόκοκκο :?:?:?

Επίσης υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί μαγνητική και είναι δύσκολη όπως καταλαβαίνεται διοτί δεν θα κάθετε οπότε θα χρειαστεί μέθη :(:(:(:(:(:(

Τέσπα θα μάθω το μεσημέρι 2-2:30 μου είπε να πάω

Αργυρώ δυστυχώς κανένα θετικό νέο....

Για τις ψείρες αυτά που σου είπε η Χρύσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα χτες και μου ειπαν να παρω σημερα να μιλησω 10-12...ε καποια στιγμη σημερα θα παρω..αν και δεν το κοβω γιατι σημερα στο γραφειο μπορει να γινει Ο χαμος με τις εξεληξεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια! :D

Νατασσούλα μου ελπίζω να μην έχει τίποτα το σοβαρο το κοριτσάκι σου! Να μην στεναχωριέσαι πριν κάνετε τις εξετάσεις. Εντάξει θα ταλαιπωρηθείτε λίγο, αλλά όλα καλά θα πάνε.

Να μας την φιλήσεις! :x

Σημερα το πρωί ξύπνησα απο πόνο χαμηλά στην κοιλιά και στην μέση, πονούσα αρκετά θα έλεγα για κάποια ώρα, ίσως για κανα δεκαλεπτο, αλλα μετα μου πέρασε σταδιακά. :roll: Αν με ξαναπιάσει θα πάρω τον γιατρό. :?

Αργυρούλα και γω πάντα αυτό είχα απορία... ποιός σκατα φέρνει τις ψείρες στο σχολείο!!! :twisted::twisted::twisted:

Χρυσακι κριμα που δεν μπορεσε να σωσει περισσότερα ο μπαμπάς σου. Τοσα παιδάκια έχουν αναγκη... :(

Σας φιλώ! Πάω να δω τις τελευταίες λεπτομέρειες της εργασίας μου! :geek::mrgreen:

Ιουλιάκι είσαι πολύ λάκυ!!! :lol::lol::lol: Μπράβο!!! Καλη αρχή! Καλή σχολική χρονιά!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω μου γιατι πολυμ..μηπως κουραστηκες;;;..ησουν αρκετη ωρα καθισμενη;;;;

Προσεχε και κοιτα να ξεκουραστεις,.....

παιδια...μα δεν το πιστευω..καταρχας Τουλακι..χιλια μπραβο και σε σας!!!!

εμενα το δικο μου παιδι δε θα το παρουν πουθενα;;;..θα χρεοκοπισω ετσι οπως παμε...

Ρε συ Ιουλια..ναι..πολυ καλη προσαρμογη δενε χω παραπονο..ΑΛΛΑ..ειναι πολλα τα λεφτα Αρη....

και ειλικρινα θα ηθελα να παιε και οΖαν παιδικο..κουραστηκα με ολα αυτα ..ειλικρινα...

Σισσιω οχι και πολυ ευχαροστες..για μαλακιες τωρα θα γινει ο χαμος..και θα σφαχτουν λιγακι, και θα ειμαστε λιγο τσιτα νευρα σημερα..δε μπορω να πω περισσοτερα..ΟΤΑΝ θα εχω χρονο, θα σας τα γραψω στο κρυφο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την ενσταση τί εγινε;;

σε καταλαβαινω απολυτα ομως!

ελπιζω τουλ.εκει να γινει κατι!

αν πεις οτι ειναι για 2 παιδακια σε ιδιωτικο,ξερω οτι κανουν καλυτερη τιμη..δες το αυτο της νατασουλας :roll::roll:

στο μικρο τζινι μικρα δεν παιρνουν;

αλλιως..ξερω κ εγω..κανε αιτηση στο δημο ωραιοκαστρου,ολα τα πηραν εκει! 8-)8-)8-):lol::lol::lol:

χαζοπλακιτσα κανω..αλλα τί να πω.. :roll::roll:

νατασουλα :(:(:(:(

ελπιζω να μη ταλαιπωρηθειτε καθολου..οτι δε θα ειναι κατι σοβαρο,δε θα ειναι,σιγουρα!αλλα να ξεμπερδεψετε κ αμεσα ευχομαι!θα σε παρω τηλ.!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κουράστηκα καθόλου αυτές τις μέρες γιατι είμαι μόνιμα καθισμένη στον καναπέ και συγγράφω! :geek::lol:

Ξαναμπήκα γιατί ξέχασα να σας πω οτι τη Δευτέρα το βράδυ γέννησε η γυναίκα του κολλητού του Παν.

Έσπασαν τα νερά της την Κυριακή στις 23:00 μ.μ. και τελικά της το πήρε με καισαρική την Δευτέρα στις 22:00 μ.μ. μετά από 23 ώρες. Της είπε να την περιμένει αν ήθελε μέχρι το πρωί, αλλα την πληροφόρησε οτι μετα το παιδί θα έκανε σίγουρα αντιβιώση και οτι θα το αναλάμβαναν οι παιδίατροι. Τελικά το παιδάκι δεν την γλίτωσε την αντιβίωση, γιατι του παρουσαστηκε κάποιο είδος λίμωξης. :( Αλλά είναι πολύ καλά κατα τα άλλα και αυτό και η μαμα του.

Σε αυτόν τον γιατρό θα πάω την Δευτέρα να συζητησουμε το VBAC.

Την επόμενη του τοκετού της κοπέλας πήγα και τον είδα στο μαιευτήριο για μία πρώτη επαφή και μου είπε οτι ήθελε να την περιμένει, αλλα δεν μπορούσε να το αποφασίσει μόνος του αυτό. Αιτια ήταν οτι το παιδί δεν κατέβαινε και ο τράχηλος δεν εξαλειφόταν. Ε και η κουραση της μαμας μετα απο μια μέρα οδυνών.

Η κοπέλα πάλι θεωρεί οτι ευθύνονται οι μαίες που ζήτησαν επισκληρίδιο σε διαστολή 2 χωρις την άδεια του γιατρού της και ίσως αυτό να σταματησε την εξέλιξη του τοκετού.

Για τα δικά μου τώρα είχε να μου πει θετικά πράγματα. Μου έκανε και υπέρηχο να δει σε τι επιπεδα κυμαίνεται το παιδάκι, το οποίο λογικά θα είναι στα 3 κιλά και με μέση περίμετρο κεφαλιού. Μέχρι στιγμίς όλα δείχνουν να βαίνουν καλώς. Προληπτικά θα κάνω στον 8ο και βυθοσκοπηση στα ματια και ενα τριπλεξ κάτω άκρων για να δω σε τι κατασταση βρίσκομαι, αλλά αυτά θα τα κάνω απο μόνη μου. Προς το παρόν δε μου έχει ζητησει τιποτε αυτός. Θα τα συζητησουμε όλα την Δευτέρα.

Αυτά τα νέα κορίτσια που ήθελα καιρό να σας τα γράψω... απο την Τρίτη. :lol::lol::lol:

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να της ζησει το μωρακι της κοπελας!! :D:D:D:D:D

γερό κ καλοτυχο να ειναι!! :D:D:D:D:D

κοιτα..για την επισκληριδιο..ηξερα,απο μονη μου κ εγω,οτι απο διαστολη 4 κ μετα βοηθαει..πιο πριν..οχι..

αλλα αυτο δε μου το επιβεβαιωνε ο γιατρο ςμου..

πιο πριν,μου ελεγε οτι ,ενταξει με διαστολη 0 δε το συστηνει,αλλα αν ποναω αφορητα,ενταξει!

τελικα..εγω πηγα με διαστολη 2 στην κλινικη..

πονουσα,αλλα επειδη δεν ειχα ορο,ακομη,ηταν ακανονιστοι οι πονοι,κ αντεχα..

μετα την περιβοητη οξυτοκινη :evil::evil: ,παρολο που εγω ελεγα οχι στις μαιες,αυτες με κοιτουσαν ετσι :shock::shock: ,κ ελεγαν,μα ο γιατρος σας ειπε μια μικρη δοση..τεσπα,τις αφησα..πονουσα πιο πολυ..μου ελεγαν για επισκληριδιο,ηθελαν να ειδοποιησουν την αναισθησιολογο που τελειωνε η βαρδια της :evil::evil: ,κ ελεγα, θακανω σιγουρα αλλα πιο μετα,πιο μετα..περιμενα το 4 :roll::roll:

ειχα κ τον χ. που ελεγε κανε λιγη υπομονη ακομη..μου εσπαγε τα νευρα :evil::evil:

σε καποια φαση μου λεει ο γιατρος διαστολη 4!α ωραια λεω..θα περιμενω λιγο ακομη! 8-)8-)

σηκωνομαι να παω τουαλετα κ Ο πονος..πιαστηκα απο τον ορο..θα επεφτα..πριν μπω στο δωματιο λεω ηρεμα στις μαιες..φωναξτε αναισθησιολογο ΤΩΡΑ!!!

μετα ηρεμησα..κ γεννησα την επομενη ωρα!!

αρα..ισως κ να επαιξε τον ρολο του..απο μονο του ομως οχι..εμενα π.χ. ο τραχηλος ειχε ολος εξαλειφθει μερες πριν γεννησω :roll::roll:

για τον γιατρο που λες..ακουγεται καλος κ συνεργασιμος..αυτο με τη αντιβιωση αν περιμενε δεν καταλαβα ομως :roll::roll:

σισσακι ολα θα πανε σουπερ1!θα τα καταφερεις νονακα μου!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι οριστικοι πινακες θα αναρτηθουν μετα τις 12..αλλα επειδη ειανι λιγοι οι σταθμοι και πολλα τα παιδια..

επα τον πεθερο μου να παει απο κει..ειδομεν..αναμενω...

Στο Τζινι παιρνουν παιδιακια τοσο μικρα..και ακομα εχουν θεσεις..και συνηθως αδειαζουν καια λλες κατα Δεκεμβρη μηνα..το θεμα ιναι πως για δυο παιδια που θα καθονται μεχρι τις 5 ειναι 500 ευρω απο 550...ε βαλε και 50 ευρω βενζινι που θελλω το μηνα να τα πηγαινοφερνουν..550...

Τετοια λεφτα δεν μπορω να τα δοσω..

υπολογισε οτι σημερα θα πληρωθουμε..και δευτερα θα φυγουν

240 παιδικος

245 ΔΕΗ χαρατσομενη ( γιατι τα πεθερικα υπολογιζουν τη δικη τους καταναλωση μονοσε ακκαθαριστικους..και φσικα θα το υπολογισουν με τη χαμηλοτερη κλιμακα)

335 στεγαστικο..

ποσα μου μενουν νομιζεις για λογαριασμους κινητων σταθερου τροφημα βενζινι δικη μου και του Ο;;;;

με τον χειμωνα προ των πηλων...

και πρεπει να κρατισω και λεφτα γιατι Οκτωβρη ο Ο περναει ΚΤΕΟ..και εχει ΚΑΙ την ασφαλεια του;;; ..οποτε οσα και να του δινει εναντι το αφεντικο του δεν εχω να υπολογιζω σε αυτα..

ευτυχως πηγα τοτε καρφουρ και πηρα πανες για 100 ευρω ( 10 πεκετα) και δενε χω ΚΑΙ αυτη την εννοια

Λεω δοξα το Θεο γιατι ειμαστε καλα....

ναι μεν δενε χω περιθωρια για "σπαταλες"..αλλα σκεψου πως εγω παιρνω εναν υπερβολικα καλο για τα σημερινα δεδομενα μισθο, σουπερ υπερβολικα καλο...και τα βγαζω ισα ισα περα..τι να πουν ολοι οι αλλοι;;;;;

Θα μου πεις..οσα εχεις ξοδευεις στην τελικη...αλλα...

Σισσυ κοιτα..εγω με το θεμα γεννες καισαρικη κλπ..επαψα να ασχολουμαι...

καταλαβα πως δενε ιναι ολα απλα οπως θελουν να τα παρουσιαζουν..ουτε ομως και τοσο πολυπλοκα οπως θελουν οι περισσοτεροι να τα παρουσιαζουν...

γεννικα ειναι καλο να εχεις επιλογες...και οτι δωσει ο Θεος...

Σημασια εχει να ειναι καλα μητερα και παιδι...σωματικα κυριως και μετα και ψυχολογικα..

Προσπαθησε...και οτι γινει..κανε ολε ςτις εξετασεις που θελεις..και ολα πιστευω θα πανε καλα..τι στο καλο..κορη εχεις..τα κοριτσακια ειναι πιο ανθεκτηκα σε τετοιες περιπτωσεις..ολα θα πανε οπως τα θες..προεχει η υγεια σου και η υγει ατου παιδιου σου...αμα ηρεμισεις..θα δεις πως ολα θα παρουν το δρομο τους...

μη σου γινει αυτοσκοπος ολο αυτο..αλλα μια φυσιολογικη εξεληξη μιας ομαλης εγκυμοσυνης..και θα δεις πως ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία αυτό με την αντιβίωση ούτε εγώ το κατάλαβα. Δεν ξερω γιατι θα έπρεπε να πάρει... μηπως επειδη ηταν πολλες οι ωρες που είχαν σπάσει τα νερα της; Δεν ξερω να σου πω... :?:roll:

Χρυσα δε μου γίνεται αυτοσκοπός βρε μην ανησυχεις. Θεωρω οτι το ελέγχω, απλως δε θελω να αφησω πολλά πραγματα στην τύχη τους και να πάω να με γεννησω με όσο το δυνατόν καλύτερες προϋποθέσεις για να πετύχω τον στόχο μου. Δε θα τα βαψω μαυρα αν δεν τα καταφέρω, ωστόσο θέλω να ξεκινησω ένα φυσιολογικό τοκετό και να μην αφήσω να με "κοροϊδεψουν" δευτερη φορά. ;)

"Fool me once shame on you, fool me twice shame on me " που λενε και οι "φιλοι" μας οι Άγγλοι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...