Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Δάφνη χαίρομαι που περάσατε καλά. Κι η Κατερίνα όλη την ώρα πάμε και πάμε είναι από την ωρα που γυρίσαμε, σε καταλαβαίνω. Προσπαθώ να την πηγαίνω βόλτα μετά τη δουλειά όταν έχω κουράγιο, τη βγάζει και η μάνα μου λίγο το πρωί και περπατάνε αλλά μάλλον δεν είναι αρκετό γιατί τα βράδια μου βγάζει την πίστη για να κοιμηθεί. Ξεκίνησα να της διαβάζω παραμύθια για να σταματάει τα κλάματα στην κούνια και χτες πρώτη φορά έπιασε! Στο δεύτερο παραμύθι είχε αποκοιμηθεί! Έχω ενθουσιαστεί!

Άντρια να κάνεις ό,τι καλύτερο για το μωρούλι σου και την ψυχική σου ηρεμία. Να μην πιέζεσαι καθόλου με τη δουλειά.

Δανάη πόσο σύντομα ξαναβγαίνεις σε άδεια! Τέλεια! Θα χορτάσεις και τη Μυρτώ!

Σαμάνθα καλή δουλειά και καλό ταξίδι!

Ελενάκος μην αγχώνεσαι με το βάρος! Κι εμένα τα ίδια μου έλεγαν (υποψιάζομαι για να επαναλάβω την εξέταση, όπως και έκανα και να πάρουν κι άλλα χρήματα :evil: ) και είχα σκάσει από τη στενοχώρια μου αλλά τελικά η Κατερίνα βγήκε 3070.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια :)

ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια και την συμπαρασταση σας...μου κανει καλο να σκεφτομαι οτι με νοιαζεστε :)

αρχιζω και συνερχομαι σιγα-σιγα, δηλ. δεν κλαιω πια και πνιγω τα συναισθηματα μου...γελαω και χαιρομαι μονο με το αθηνουλι μου, ο,τιδηποτε αλλο με αφηνει παγερα αδιαφορη, δεν μου προκαλει καμια συγκινηση....δε με νοιαζει ουτε σε ποιο σχολειο θα ειμαι, ουτε τι μαθηματα θα κανω, ουτε ποσες ωρες θα εχω...στεναχωριεμαι, μονο, οταν σκεφτομαι οτι τα πραγματα ειναι τοσο αβεβαια που δεν μπορω να πω "μια χρονια ειναι, θα περασει" γιατι και του χρονου δεν ξερω αν θα παιξουν το ιδιο ασχημο παιχνιδι στην πλατη μου :(:(

γωγω μου, μπραβο, ειναι πολυ σημαντικο να τα πατε καλα με τον παιδιατρο :) μια χαρα το χριστινακι, μοντελακι!!! καλη αναζητηση!!

ελενα-σαμανθα , νομιζω οτι με τα πεισματα και τα ξεσπασματα των μικρων μας πρεπει να ισχυει εκεινο το παλιο "τεντωνω το σκοινι τοσο οσο-ουτε πολυ χαλαρα, ουτε πολυ σφιχτα", για να ειναι ολοι ευχαριστημενοι!!! καλη δουλεια!!συνεδριο εχεις;;;που;;;

δαφνη, πραγματικα περασατε τοσο ωραιες διακοπες που αξιζουν την γκρινια της επιστροφης!!! :lol: ο αρουλης ειναι το αγαπημενο μου ζουζουνι :D ποσα δοντακια βγαλατε;;;;η αθηνα εχει ακομα 8, περαζει;;;

αντρια, μπραβο σου που αλλαξες γιατρο!!!μου εκανε εντυπωση ποσο λογικη ηταν η αντιμετωπιση του νεου γιατρου στο θεμα του φτ μετα απο κτ!!! ελπιζω σε λιγα χρονια να ειναι παντου αυτονοητο :evil: για το αφεντικο σου, μην πολυσκας, πραξε οπως νιωθεις καλυτερα!!!να σου πω, επισης, οτι μονο στη β'επιπεδου εισαι 99% σιγουρος για το φυλο του μωρου ;)

δαναη μου, ειχα ξεχασει οτι κανεις ψυχοφθορα δουλεια, και ηθελα να σου πω ποσο θαυμασα τον τροπο σκεψης σου..."στεναχωριεμαι λιγο, αλλα προσκαιρα"!! να'σαι καλα κοριτσακι μου, να βοηθας τους αλλους με την καρδια σου και να ζεις μονο ομορφες στιγμες!!

δεσποινα, συγχαρητηρια για το νεο σας ...χομπι :lol: !!καλους υπνους ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου,σου εύχομαι καλή προσαρμογή στις νέες συνθήκες!να 'σαι καλά για τα καλά σου λόγια!

Ελενα-Σαμάνθα,τα ραντεβού που κάνω είναι με χρήστες ουσιών και με γονείς χρηστών,κυρίως εφήβων κ νεαρών ενηλίκων,όπως κ ομάδα θεραπευτική.Μπορεί για κάποιον τρίτο η εγκυμοσύνη να φαίνεται σαν μια εύθραστη κατάσταση,σε μενα όμως η μητρότητα κ η εγκυμοσύνη και η οικογένειά μου,μου δίνει κουράγιο κ οξυγόνο για να ισορροπώ μετά τη δουλειά.Παρόλα αυτά η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι,και σωματικά.ξυπνάω σταθερά στις 7,φεύγω για δουλειά στις 8.30 κ επιστρέφω στις 3.30.τρώω και μετά χαλαρώνω λίγο στον καναπέ κ ασχολούμαι με τη Μυρτώ.Αποφάσισα ότι χωρίς μισή-μια ώρα μεσημεριανό ύπνο δεν την παλεύω μετά κ δεν έχω ενέργεια.οπότε αποφάσισα να κοιμάμαι λίγο μετά το φαγητό,να έχει ο κώστας τη Μυρτώ (ο οποίος με παρακαλάει να κοιμαμαι το μεσημέρι) κ μετά να έχω ενέργεια για παιχνίδια,βόλτες κτλ.

Όσον αφορά τα πείσματα που λες,προσπαθώ να είμαι ήρεμη (δεν τα καταφέρνω πάντα) και σταθερή (πάντα).Της εξηγώ όσες φορές χρειαστεί,μπορεί να κάνει την έκρηξή της αλλά μετά από λίγο όταν βλέπει ότι δεν αλλάζει κάτι,ηρεμεί κ ασχολείται με κάτι άλλο.

Που θα πας από βδομάδα;;Εγώ ακόμα δεν έχω αποχωριστεί τη δικιά μου,χθες που πήγα στην κλινική ρώτησα αν μπορώ να έχω τη μικρή για επίσκεψη κ μου είπαν βεβαια,αρκει να μην είναι άρρωστη.οπότε ηρεμησα.

Δέσποινα,ωραίο το σύστημα με τα παραμύθια!κ μενα μου αρέσει να της διαβάζω το απόγευμα (σήμερα διαβάζαμε τις πριγκίπισσες άγνωστες κ ξεχασμένες) αλλά δεν συγκεντρώνεται πολύ στο παραμύθι,μετά απο λίγο σηκώνεται κ κάνει κάτι άλλο οπότε το διαβαζω μόνη :D ) Για νανούρισμα το βράδυ κρατώ τον παραδοσιακό τρόπο από νεογέννητο,αγκαλίτσα,νανούρισμα με το "στείλε μήνυμα" και φιλάκια.

Δάφνη μου,καλή προσαρμογή!!είναι λογικό να προτιμάει την εξοχή!μπραβο του που είναι έτσι κοινωνικός κ γενναιόδωρος!θα κάψε καρδιές,προβλέπω!!!κ εμάς μας έλειψες!

Πολλά φιλιά κ στις υπόλοιπες!!Παω να αράξω!χάζευα το απόγευμα το ημερολόγιο που είχα από την πρώτη εγκυμοσύνη κ είχα μια φωτογραφία που με είχε πάρει ο κώστας να κοιμάμαι σαν το βόδι στον καναπέ...Μια από τα ίδια κ τώρα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditaki mou auto me to fisiologiko toketo mou to eipe enas giatros sto kratiko nosokomeio pou 8a gennisw k oxi o neos gatros, autos mou eipe na min to diakindine4w k na paw pali me kaisariki ''afou den pas gia 3o kane tin k auti na teleiwneis den paizoume me auta'' alla egw 8a to pale4w.. Euxomai sto kratiko na simfwnoun k alloi giatroi me tin gnwmi tou enos gatrou pou dextike tin epi8imia mou..

Edw k ena mina i Victoria stamatise to apogeumatino ipno den einai pws den nistazei einai mesa stin gkrinia alla den 3erw giati peismwnei etsi, tin dokimaza alla ginotan o mavros xamos edw k 2 apogeumata tin afinw na klaiei ok otan dw pws klaiei poli paw tis milaw k irema paizei k ligo sto krevvataki tis k koimate meta alla epeidi ka8istera na tin parei o ipnos (mporei na ginei 5:30-6:00) ws tis 9:00, 9 para afou den 3pnisei tis dinw to gala tis k tis allazw pani san koimate k paei ws to prwi..Den 8elw na sinexisei auto enw palia kata tis 4:00-5:00 koimotan ws tis 7:00 3ipnouse paizame k 3ana koimotan stis 9:00 k twra auto k den mou aresei..Na anaferw pws meiwse k ligo ton ipno tou prwinou k etsi girw stis 3:00-4:00 to apogeuma 3ekinaei i gkrinia k etsi "epimenw" ligo na koimi8ei to apogeuma gia na iremisei..Pws na to antimetwpisw? Na arxizw pio nwris tin diadikasia na tin koimizw? 3ipnaei girw stis 12:30-1:00 to mesimeri..

Despina se katalavainw egw pelagwsa me ton apogeumatino ipno..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Προσπαθώ να διαβάσω τα νεάκια σας και να γράψω κιόλας.

Νιώθω σαν λαγός και χταπόδι μαζί.... Από τη μία τρέχω να προλάβω (σήμερα έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά για να προλάβει να πάει ο άντρας μου στην ώρα του για βάρδια) και από την άλλη στο σπίτι καθαρίζω, μαγειρεύω και προσέχω τη Γεωργία μαζί..(μακάρι να είχα πολλά χέρια..)

Σήμερα πήγαμε πρώτη μέρα παιδικό σταθμό!!! (για 1 ώρα μόνο)

Όλα πήγαν καλά. Μέχρι να τελειώσει η προσαρμογή θα ξυπνάω 5:30 για να πάρω λεωφορείο να πηγαίνω στη δουλειά διότι το αυτοκίνητο θα το έχει ο άντρας μου για να πηγαίνει τη μικρή στο σταθμό και να περιμένει να την πάρει. Τρεχάτε ποδαράκια μου για όλους οικογενειακώς!

Δανάη, να σας σήσει το βαπτηστήρι! Τη Γεωργία την κράταγε η κυρία στο κενό τα μεσημέρια. Μέχρι να ξεκινήσει πλήρες ωράριο στον παιδικό θα τη χρειαζόμαστε αλλά έφυγε για μια βδομάδα διακοπές.

Γιούλη, πολύ χάρηκα για το σταθμό! Σκεφτόμουν το "αδιέξοδο" που είχες κι εσύ με τον μικρό αλλά ευτυχώς όλα καλά. Φαντάζομαι χαρά όταν έμαθες τα νέα,ε? Με το καλό να ξεκινήσει ο Αλεξάκος!

Δάφνη, καλωσήρθες! Ζόρικη η προσαρμογή στην Αθήνα.. Κι εγώ αγχώνομαι πολύ για τον φετινό χειμώνα.

Σαμάνθα, δεν είνια κακή η ιδέα για 2ο αλλά δεν έχω ανακτήσει δυνάμεις ακόμη. Θέλω να δώσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου. Σίγουρα θέλω κι άλλο παιδάκι αλλά όχι ακόμη. Ελπίζω όταν το αποφασίσω να "συμφωνεί" και η παναγίτσα και να μου το δώσει όπως έκανε και με τη Γεωργία! Πάντως σας θαυμάζω όσες κάνατε γρήγορα το 2ο!!!!!!

Αχ, το πιστεύετε ότι γράφω αυτό το μήνυμα εδώ και 1 ώρα? (με διακοπές εννοώ)

Η Γεωργία έχει γκρεμίσει το σπίτι και κλαίει γιατί δεν ασχολούμαι μαζί της..

Αφήστε που φωνάζει από τωρα "νιά"!!!!!!! Και το "νιά" σημαίνει γάλα :shock:

Πως της ήρθε και το λέει νια?

Άντρια, μια συνάδελφος κύπρια, μας έφερε ταχινόπιτα! Είχα σκάσει να τη δοκιμάσω από τότε που είμασταν έγκυες και μας την περιέγραφες όταν μια βραδυά έστειλες τον Γιώργο να σου φέρει!!! Θυμάσαι? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑς ,ΝΕΑ ΠΟΛΛΑ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΜΟΝΟ!!!!!!!

ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑ 16 ΜΗΝΕς ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΑΚΟ ΜΟΥ...ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ,ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΛΛΟς ΑΝΘΡΩΠΟς,Ο ΛΕΥΤΕΡΗς ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΝΑΕΙ,ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΙς 1 ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΩ,ΕΥΤΥΧΩς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕς ΟΙ ΩΡΕΣ,Η ΜΑΡΙΕΤΤΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΠΑΛΛΕΤΟ ΚΙΘΑΡΑ,ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΘΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΗς ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ!!!!!!!

ΣΤΑ ΤΑΡΖΑΝΑΚΙΑ ΒΑΛΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΑΚΟ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ...ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΔΕΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΠΑΝΩ ΕΥΤΥΧΩς ΤΟ ΕΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΑ,ΤΟ ΜΥΡΙΣΑ ΔΗΛΑΔΗ........

ΕΓΚΥΟΥΛΕς ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟς ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ,ΓΛΥΚΕΙΑ Η ΠΡΟΣΜΟΝΗ....

ΔΑΦΝΗ ΦΙΛΗΣΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΩΤΟΓΕΝΗ ΑΡΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕς ΤΟΥ,,ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΠΑΝΤΑ!!!!! ΣΟΥΛΙΤΣΑ ΠΩς ΠΑς ΜΕ ΤΙς ΚΟΡΕΣ;ΝΑ ΤΙς ΦΙΛΗΣΕΙς...

ΓΙΟΥΛΗ ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ!

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ;ΚΙ ΕΓΩ!!!!!

ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....ΚΟΥΚΛΑ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ

ΕΛΕΝΑΚΟς ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 2200 ΜΟΝΟ!

ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΣΑ ΠΩς ΤΑ ΠΑς ΣΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗς ΑΡΤΑς; ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΟΥΛΑ ,ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΝΕΙς ΜΕ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙς ΣΟΥ ΕΚΕΙ;

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΜΕ ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ;Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑς,ΤΙ ΚΑΝΕΙ;

ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ ΝΙΚΑΙΩΤΙΣΣΑ ΠΩς ΤΑ ΠΑς ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΚΟΥΚΛΑ ΣΟΥ;

ΓΩΓΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙς ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ, ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ,ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΚΟΥΚΛΑ ΠΟΛΛΑ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥς ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ,ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ...... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i8ela taxinopita k mou efere? xexe oxi den to 8imame :lol::lol:

Axx xa8ikame me ta zouzounia mas k tis douleies mas k mou leipei poli i palia parea k oi sizitiseis mas alla 3erw ta pragmata einai gia oles mas piesmena..

Anastasia mou 8a einai ligo talaipwreia me to lewforeio ee? Ipomoni!!! Katalavainw ti simainei na min exeis to autokinitaki sou :? Auti einai i 5i evdomada pou dianuoume pou eimai me daneiko autokinito (tis mamas mou) :o:shock: i mama mou krataei tis nimfis mou k i nimfi mou opou 8elei tin paei o aderfos mou niw8w asxima pou tous kaname olous mallia kouvaria me ta autokinita alla den exw alli epilogi, evelpistw pws autin tin evdomada 8a teleiwsei to diko mou..

Kali arxi Glikeria mou k polla filia sta zouzounia sou..Kali arxi k stin Marietta!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή αρχή,Γλυκερία μου!!πολύ καλό που θα σχολάς νωρίς!

Αναστασία,ζόρικο πρωινό ξύπνημα!!και γκρινιάζω εγώ που ξυπνάω στις 7... :oops: κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΙς ΕΓΚΥΟΥΛΕς ΓΙΑ ΤΙς ΕΥΧΕς!ΑΝΤΡΙΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙς ΚΟΝΤΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΙΝ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΧΡΥΣΟΧΕΡΑ ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ ΜΕ ΤΗ ΦΟΒΕΡΗ ΚΟΥΚΛΑ ΚΑΙ Η ΓΛΥΚΕΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ , ΤΗς ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τις όμορφες μανούλες!! Γλυκερία μου πολύ χαίρομαι που σε "βλέπω" πιο ανανεωμένη κ χαρούμενη! Καλή σχολική χρονιά σε σένα κ το Μαριετάκι σου!! Πότε τα προλαβαίνει όλα αυτά??τσακαλάκι είναι! Όσο για τον Λευτεράκο συμπάσχουμε! :lol: Να τα βάλουμε μια μέρα όλα μαζί να καταστρέψουν τον κόσμο.. :o

Αναστασία βάρβαρο το τόοοοοοοοσοοοοο πρωινό ξύπνημα! :| Ούτε να το φανταστώ,καλόμαθα να ξυπνάω στις 9-10 κάθε μέρα. :oops: Καλή προσαρμογή στην Γεωργίτσα! Άν κ πιστεύω μια χαρά θα τα πάει είναι κοινωνικότατη!!

Δανάη κοιμήσου τώρα που προλαβαίνεις γιατί σε λίγους μήνες...θα φαντάζει όνειρο ο μεσημεριανός ύπνος!χιχι

Άντρια την θυμάμαι κ εγώ την ταχινόπιτα! Τρελοκομείοοο!! τώρα δν του έχεις ζητήσει τίποτα??

Οι υπόλοιπες που είστε?? ξεκίνησα να μπαίνω κ χαθήκατε εσεις?? χμ...για να μαζευόμαστε πολυάσχολες κυρίες μου!! :D

Λοιπόν να σας πώ κ τα δικά μας νέα! ΄Χθές είχαμε γιατρό..Την Τρίτη κάνω εισαγωγή στις 9 το πρωί για εξετάσεις κτλ κ Τετάρτη πρωί ο Γιωργάκης μου θα αποκτήσει αδερφούλα επίσημα πλέον!!! Απίστευτο μου φαίνεται πώς πέρασε αυτή η εγκυμοσύνη.. κ ακόμα πιο απίστευτο οτι θα ξαναγίνω μαμά!!! Τί ευτυχία κ άγχος μαζί..! Να είναι γερή η μπουμπούκα μου,να την αγκαλιάσω! Απο την άλλη σκέφτομαι που θα αποχωριστώ το μωρούλι μου κ σκάω απο την στεναχώρια..πρώτη φορά θα μείνουμε χώρια.. Τεσπά,μην σας ζαλίζω.

Α! Έλενα και Σούλα,ήθελα να ασς ρωτήσω΄σχετικά με την τομή της καισαρικής! Γίνεται στο ίδιο σημείο ή λίγο πιο κάτω κ καλύπτουν μαζί την πρώτη τομή?? έχω ακούσει διάφορα αλλα δν έχω καταλήξει τελικά τι ίσχύει!

Άντε καλέ,μπείτε να πούμε κανα νέο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Glikeria mou to 3erw pws eimai poli tixeri eidika i mama mou me voi8a apisteuta!!!

Elenaki mou an dw kapoio fagito p.x stin tileorasi, sto periodiko i mageirevei kapoios k mou dwsei i mirwdeia tou nai to pe8imw k 8elw na faw xexe :lol: alla sta kala ka8oumena na pe8imisw den etixe :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pou xa8ikate?

Emeis kaname 16 mpiftekia k ta valame stin kata4i3i k ka8isame gia dialeimma k twra 8a pame na kanoume k rola kima me auga variemai apisteuta, kaname k tin kouzina xalia alla eipame na kanoume na exoume stok :)

Efiga paw na sinexisw!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??ΕΓΩ ΕΔΩ ΣΠΙΤΙ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ....ΕΙΧΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΧΤΕΣ Κ ΞΑΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ....ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΧΑΝΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ Κ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΝΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ....ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΛΙΩΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ 2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΙΚΑ ΑΝΑΓΚΗ...ΠΗΓΑΜΕ ΤΖΑΜΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΣΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ..ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ..ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ Κ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ...Μ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ..ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ Κ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ...ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΕ 330...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Κ ΤΩΡΑ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΟΥΣΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ..

ΕΛΕΝΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ?ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...ΕΙΜΑΙ ΑΤΥΧΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΛΙΓΟ....ΟΝΤΩΣ ΑΝΤΡΙΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ....ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΟΣΟ...

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ?

ΣΟΥΛΑΚΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ?ΤΗΣ ΕΠΕΣΕ Ο ΙΚΤΕΡΟΣ?ΕΔΡΑΙΩΣΕΣ ΘΗΛΑΣΜΟ?Η ΕΛΕΝΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ?

ΣΑΜΑΝΘΟΥΚΟ ΜΟΥ ΕΣΥ???ΟΛΑ ΚΑΛΑ?Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ?

ΓΛΥΚΕΡΙΑ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ??ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ?ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΤΑΞΗ?ΓΤ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΛΛΑ...

ΔΑΝΑΗ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΒΑΦΤΙΣΙΜΙΟΣ Κ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΤΩΡΑ :D:D:D:D:D:D

ΑΧ ΔΑΦΝΗ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ Κ Ο ΑΡΗΣ ΞΕΦΥΓΕ ΛΙΓΟ....ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΤΟ ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΕ.... ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕ.....ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!! :?::?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες,πολλες και αρκετα δροσερες απο το φιορο του Λεβαντε,ψυχρα το πρωι......

Γιουλη μου ευτυχως που σαν γυμναστρια δεν μπαινω σε ταξη....η αυλη μου κανει καλυτερα,δεν εγκλωβιζομαι ,βεβαια ειναι πολυ δυσκολο οσο κι αν το θεωρουν απλο,25 παιδια να μπορεις να τα κρατησεις στην αυλη χωρις απωλειες,ποιος μπηκε,ποιος βγηκε ,ποιο αυτοκινητο περασε,οι κοπελιτσες ποιος τις κοιταξε και τετοια....απλα ακουγονται αλλα δεν ειναι,αλλα οπως καθε δουλεια προσαρμοζεσαι.....

Παω να ετοιμαστω 8 παρα.......πολλα φιλια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια! τι κανετε??

εμείς καλά, εργασία και χαρά!

να ρωτήσω? σε παιδότοπους πάτε?

ΕλεναΚος η εξωτερική τομή γίνεται στο ίδιο σημείο αλλά η εσωτερική στην μήτρα μπορεί να γίνει λίγο παρακάτω-παραπάνω εάν είναι πολύ κοντά οι τοκετοί (όπως και σε εμένα) και αργότερα ενσωματώνεται με την 1η τομή...ακούω για τομές στην μήτρα και με πιάνει ένα άγχος...ελπίζω η καισαρική να μην έχει κάποια επίπτωση στην υγεία μας στο μέλλον...έχετε ακούσει κάτι σχετικο?

Δανάη θα είναι η 3η φορά που θα αφήσω την Έμμα: η 1η ήταν για να γεννήσω το αγγελούδι μου (ήρθε όμως να με δει στο μαιευτήριο), η 2η 5 μέρες τον αύγουστο για να πάει διακοπές με τους παπούδες και εγώ έμεινα Αθήνα με το αγγελούδι να δουλέψω στον καύσωνα και τώρα η 3η φορά που θα πάω Ελβετια-Ισπανία για δουλειά/συνέδριο

ενώ πριν το 2ο παιδί μου φαινόταν ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να την αφήσω, τώρα με το 2ο και την δουλειά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς...είναι και αυτό το ....μην πω....κράτος που μας πιέζει από παντού και δεν μπορούμε να πούμε να ελαττώσω τις δουλειές...

Επίσης, θέλω την γνώμη σας σε αυτό, κάνω σκέψεις να στείλω την Έμμα για 20 μέρες στους γονείς μου για να τελειώσω κάτι projects που με πνίγουν και γενικά να ...στρωθούμε στην δουλειά μέχρι αργά το βράδυ ...Μετά θα πάω να την πάρω και θα αφήσω το μωράκι για άλλες τόσες ημέρες...

τι λέτε? θα το κάνατε? απλώς φοβάμαι ότι δεν θα αντέξω μακρυά της τόσο πολύ...εκείνη τέλεια θα περάσει έχει ανθρώπους που θα την προσέξουν καλύτερα και από εμένα...λόγω του ότι δεν θα έχουν και άλλες υποχρεώσεις...σκέφτομαι ότι είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα και χωρίς βοήθεια δεν γίνεται ...

τι λέτε? θα το κάνατε?/

σας φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχ απλώς ώρες ώρες νιώθω ότι είτε λόγω κούρασης είτε λόγω καθαρά έλλειψης χρόνου: δεν μπορώ να προσφέρω στα παδιά μου αυτα που θέλω................ουφφφφφφφφφφφφφφ :?:?:?:?:?:?:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεερα!!!

Σαμανθα μου ισως να το εκανα ισως και οχι. εχω μαθει να τρεχω με τα δυο παιδια παντου, βεβαια δεν κανω την δουλεια σου. Θα πρεπει ομως να μπεις οσο μπορεις σ'ενα προγραμμα για να εχεις και χρονο με τα μικρα. ο καιρος περναει σαν νερο και δεν θα καταλαβεις ποτε θα μεγαλωσουν και θα μετανιωσεις που δεν αφιερωσες περισσοτερο χρον, στο λεω γτ το ενιωσα εγω με τον Αλεξανδρο.

Εγω ειμαι μες στην αγωνια. Θελω να μου στειλετε ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΘΕΤΙΚΗ ενεργεια!!!!!!!!!!!!!!!!! σημερα την νυχτα κατα πασα πιθανοτιτα βγαινουν τα αποτελεσματα. εχω πολυ λιγες πιθανοτητες να με παρουν αλλα θελω να ελπιζω. Οι παιδικοι που ειχα δηλωσει εχουν λιγες θεσεις ακομη αδειες. εγινε μπαχαλο αλλιως θα ειχα μπει.

Ελενα με το καλο να γεννησεις!!!!!!! εαν δεν σου κανει κοπο στειλε μου μηνυμα οταν γεννησεις.

Γλυκερια ειναι καλη η δουλεια για λιγο αλλα οι π...δες θελουν να δουλευουμε και 6 μερες και τα παιδια μας να τα μεγαλωνουν οι ξενοι!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας παραθετω κατι που βρηκα σε εφημεριδα της πολης...

http://www.econews.gr/2012/06/27/mikrop ... exnopolis/

http://www.paidiadromi.gr/

Ειναι φεστιβαλ για γονεις κ παιδια...Η παιδιαδρομη ξεκιναει σημερα μεχρι κυριακη στο σεφ κ η εισοδος ελευθερη...

κ η μικροπολις ειναι στο γκαζι στις 20-23/9...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα που εισαστε ολες σημερα;;

Εγω εχω μεγαλο ματσ ειμαι σε αναμονη για τα αποτελεσματα απο ωρα σε ωρα!! Ευτυχως μου συνδεσανε και το ιντερνετ και ετσι ειμαι στο λαπτοπ μου. Πολυ αγωνια και απο τους αλλους γονεις και ετσι δεν νιωθω και μονη μου.

Ο Διονυσης μου αντιδραει στο να πινει το γαλα στο κρεβατι του με τπτ δεν το θελει. και ετσι εχθες του το εδωσα στο καναπε και μετα υπνο στην κουνια του. Σημερα του το εβαλα στο ποτηρι με καλαμακι και το ηπιε μονορουφι γυρω στα 220γρ. Μαλλον αυτο θα κανω πια και τελειωσαμε με το μπιμπερο το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα,έχεις όοοοολη τη θετική μου ενέργεια!!!!στη Μυρτώ 2 φορές δοκίμασα να της δώσω το γάλα σε ποτήρι αντι για μπιμπερό κ δεν ήθελε!

Ελενα,εγώ μάλλον δεν θα τα άφηνα...Αλλά αυτό είναι προσωπική επιλογή.ο άντρας σου τι λέει;

Ελενάκος,με το καλό!!!!!!ενημέρωσέ μας!!

Εμείς σήμερα το απόγευμα πήγαμε στο πάρκο διάσωσης χλωρίδας κ πανίδας εδώ κοντά κ ήταν πολύ όμορφα.η Μυρτω έτρεχε στις ελιές,στριφογύριζε κ το ευχαριστήθηκε!θα ξαναπάμε!

πάω να κοιμηθώ γιατί κουτουλάω!την καληνύχτα μου σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Molis ligo fagame gia vradino :o:shock: , o mpampas mou k o george ftiaxnoun tin veranta evgalan ta keramika giati apo tin igrasia 3ekollisan k twra teleiwsan gia simera k fagame, exoume arketi douleia akomi alla eimaste se kalo dromo..Min deite to spiti apo mesa pws einai, oloaspro gemato skones apo tin veranta alla eipa na teleiwsoun teleiws k na ta kanw ola apo gwnias..

Gewrgianna ti egine? Vgikan ta apotelesmata?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Δυστηχως δεν μας πηρανε. μεγαλη αδικια επαιξε. Ο ανδρας μου μου λεει να μην στεναχωριεμαι αλλα δεν μπορω. 380ε μειον καθε μηνα!! σημερα θα παρω τηλ. σε καποιον υπευθυνο σε ιδιωτικο που εχει και παιδοτοπο και να δουμε τι μπορουμε να κανουμε οικονομικα, μηπως μια καλυτερη τιμη. ηταν η 1η επιλογη αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Δυστηχως δεν μας πηρανε. μεγαλη αδικια επαιξε. Ο ανδρας μου μου λεει να μην στεναχωριεμαι αλλα δεν μπορω. 380ε μειον καθε μηνα!! σημερα θα παρω τηλ. σε καποιον υπευθυνο σε ιδιωτικο που εχει και παιδοτοπο και να δουμε τι μπορουμε να κανουμε οικονομικα, μηπως μια καλυτερη τιμη. ηταν η 1η επιλογη αυτο.

κοριτσακι μου, λυπαμαι πολυυυυ :(:( ηξερα οτι ηταν σημαντικο για την οικογενεια σας..... αν εχουν μπει στο προγραμμα μαμαδες με λιγοτερα μορια, μπορεις να κανεις ενσταση...ευχομαι οοο,τι καλυτερο για τον διονυσακο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...