Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας!! να ειναι γερο το αντρακι μου!! βεβαια αυριο θα ερθει σπιτι το μωρο μου και εχει να τακτοποιησει το δωματιο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα, χρονια πολλα στον αλεξανδρακο σου!! να ειναι παντα γερος και χαρουμενος!!! και καλη προοδο στα μαθηματα του!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Επιτέλους! Κατάφερα να τον κοιμήσω μετά απο 45 συνεχόμενα λεπτά με κλάμματα κ νηστικό!Το λάδι μου έβγαλε πάλι σήμερα.

Να ευχηθώ πρώτα πρώτα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΑ στον Αλεξανδράκο!! Γεωργιάννα να το χαίρεσαι το καμάρι σου κ να είναι πάντα τόσο καλό παιδί!!! Για τον παιδικό,ούτε εμάς μας πήραν που υποτίθεται είχαμε μέσον αλλα τεσπα,καλύτερα γιατί τώρα μένω Πειραιά δε θα μπρούσα να τον πηγαίνω παιδικό στο Περιστέρι. :| Με τον ιδιωτικό τί περιμένεις?? Πολλά λεφτά ρε γμτ,στην ουσία ότι παίρνεις θα το δίνεις εκεί..

Αφροδιτάκι τί κουκλάρα η Αθηνούλα!!! Παραμεγάλωσε κ αυτή η τσούπρα!! :D Απο τη φωτό άν δν ήξερα ηλικία θα έλεγα οτι είναι κοριτσάκι 3 χρονών!! Α!Φτυστή εσύ!!τα ματάκια της τί χρώμα είναι?ανοιχτά μου φαίνονται! Άντε με το καλό να μάθεις τί θα γίνει με την απόσπαση!εύχομαι ότι καλυτερο για εσάς!

Δεσποινα ζήλεψα τις διακοπές σας!! Τί καλά,του χρόνου να περάσετε ακόμα καλύτερα! Εντάξει είναι τώρα το Κατερινάκι ε? προσαρμόστηκε παλί στην ζωή της Αθήνας? Όσο για τον σύζυγο..μη χαλιέσαι μωρέ,όλα μες το πρόγραμμα είναι!εγώ πλέον έχω γίνει πολύ αναίσθητη σε αυτα τα θέματα..εκτός ποια κ άν είναι κάτι πολύ ακραίο θα ασχοληθώ.

Γωγώ με λίγα λόγια δν την παλεύωωωωωω!! Είναι Κασσιδιάρης όνομα κ πράγμα ο Γιωργάκης μου..δν τον κάνω καλά με τίποτα κ πολύ αγχώνομαι με τον ερχομο της μπέμπας..θα έχουμε μάχη πιστεύω..ελπίζω να κάνω λάθος διαφορετικά κλάφτα Χαράλαμπε! :lol: Εσένα η Ζήνα είναι σε νέες δράσεις πάλι?? Όλο πόζες και νάζι την βλέπω στις φωτό!! Μοντελάκι!!

Δανάη ολόκληρο αντράκι έγινε ο Νικολάκης σου!! Μεγαλώνετε κ εσείς αλλα στις φωτό μπορείς να μου πείς που την έχεις την κοιλίτσα?? Κορμάρα σαν την Έλενα είσαι!! Α! παρεμπιπτόντως η Μυρτώ όσο μεγαλώνει σου μοιάζει πάρα πολύ!!

Αντριάκι δν την παλεύεις με την δουλειά ε?πακέτο ρε γμτ στν κατασταση που είσαι..καμιά αδειούλα δν παίρνεις να ηρεμήσεις λιγάκι? Πότε με το καλό έχεις β επιπέδου? Είδες πώς περνάει ο καιρός??

Αναστασία όλο τρέξιμο είσαι!προλαβαίνεις να ξεκουραστείς καθόλου? τώρα που γύρισε η Γεωργίτσα φαντάζομαι δν βλέπεις την ώρα να γυρίσεις στο σπίτι! Παιδικό κάπου τώρα κοντά άν θυμάμαι καλά ξεκινάτε? με τα δικά σου ωράρια τί γίνεται?είναι ελαστικοί?

Άφρο περαστικά στον ξάδερφο σου!Μακάρι να μην του αφησε τίποτα! Για γυναίκα που ρώτησες δυστυχώς δν γνωρίζω καμία..όμως ελπίζω να βρείς την καλύτερη όσο γίνεται!

Γιούλη πώς πάει?? επέστρεψες? αχ δν θυμάμαι :oops: Ο Αλεξάκος πώς είναι τώα που περπατάει κιόλας?? σε τρέχει κανονικά??

Ο Γιώργος κανένα νέο?? σαν εμένα είναι όλο εξαφανίζεται! :lol::lol:

Ελενάκι στο έγραψα κ στο fb! Αστέρι κ η μικρή σου!!! να μου πείς είχε να μοιάσει το παιδί!! χιχι Πάντως όντως φαίνεται αγγελούδι..πολύ ήρεμο!! Δν σχολιάζω τις μαγειρικές σου για μην μου ανοίξει η όρεξη πάλί! Μπράβο σου βρε χρυσοχέρα! Όλα τα έχεις! κουκλάρα,έξυπνη κ νοικοκυρά!! ;):D

Δάφνη πώς πάνε οι διακοπές?? ο Αρούλης ξεσαλώνει κ μαυρίζει??

Γυκερία διάβασα για την 2η απώλεια που είχατε κ λυπάμαι πολύ..τί να πώ! Κρίμα!Να φύγει το κακό επιτέλους κ να χαμογελάσετε λιγάκι..

Ειρήνη δημιουργέ!! :D σας φιλώ εσένα κ τον κλώνο σου!!!

Λοιπόν τα δικά μας τώρα..όπως σας ειχα γράψει μετακομίσαμε.Γυρίσαμε στο σπίτι μας στον Πειραιά για να γλιτώσουμε κανα έξοδο μέχρι να βρούμε κάποιο άλλο για αγορα-τράμπα στο Περιστέρι που θέλουμε.Το κακό είναι οτι πάλι δν έχω βοήθεια εδώ αλλα τουλάχιστον είμαστε κάποια χρήματα συν το μήνα κ ειδικά τώρα με το 2ο είναι απολύτως απαραίτητα. Αυτή τη φορά νομίζω προσαρμοστήκαμε καλύτερα. Ειδικά ο μικρός χαίρεται που έχει πολύ χώρο να παίζει!υγ.όλη μέρα μαζεύω κ δν τελειώνω! Το ζόρι μου είναι ο Γιώργος που έχει ξεφύγει τελείως,κάπου "το έχασα" κ δν ξέρω πώς να τον μαζέψω. :? Έχει γίνει πολύ κ..λόπαιδο.. μας κοπανάει,μας τσιμπάει κ δν τολμάει κανένα παιδάκι να τον πλησιάσει στις κούνιες! Αγροίμι κ δν του έχουμε δώσει ΠΟΤΕ τέτοια παραδείγματα! Πώς να το χειριστώ μου λέτε? προβληματίζομαι γιατί τώρα είναι μικρός άν μεγαλώσει όμως κ έχει αυτή τη συμπεριφορά θα είναι πρόβλημα. Άν κάνω το λάθος κ του αρνηθώ κάτι ή πώ "μή" με έχει παρει ο δια...ς! οτι βρεί μπροστά του το πετάει,κοπανάει το χέρι του στο τραπέζι κ διάφορα τέτοια. Τον παίρνω με το καλό κ κάπως τον κουμαντάρω αλλα για λίγο..Ούφ! Που φταίω βρε κορίτσια? εσάς αντιδρούν έτσι??

Κατα τ'αλλα ανυπομονώ να γεννήσω γιατί κουράστηκα τρομερά τον τελευτάιο καιρό.Να μπούμε σε ένα πρόγραμμα να ηρεμήσουμε! Την Δευτέρα έχω ντόπλερ κ καρδιοτοκογράφο κ την επόμενη Τρίτη στις 11/9 εκτός απροόπτου γιατί έχω ήδη μικρή εξάλειψη τραχήλου κ συνεχείς συσπάσεις θα μπώ να υποδεχτώ το κοριτσάκι μου! :D Δεν έχω ετοιμάσει ούτε βαλίτσα,ούτε το δωμάτιο της. Μόνο πλύσιμο-σιδέρωμα.Για αρχή στο πόρτ μπεμπέ κ βλέπουμε. Αυτά! Σας ζάλισα με τα νέα μας!

Άσχετο,2 φορές την εβδομάδα στάνταρ πηγαίνουμε βόλτα στο πάρκο του Φλοίσβου,δν το είχα ανακαλύψει νωρίτερα.Είναι ωραία για τα πιτσιρίκια.Άν σας βγάζει ο δρόμος καμια μέρα ο δρόμος πείτε μου.

Α!πάλι άσχετο.Εδώ κ 1 μήνα του έκοψα τα αλεσμένα κ παρατηρώ οτι τρώει 15 κουταλιές ή πιρουνιές μόνο ενώ πρίν 300-350γρ. βαριέται να μασήσει ή χορταίνει με τόσο?

Δν θυμάμαι άν ξέχασα κάποια ή κάτι να σχολιάσω! Μετά απο τόσο καιρό δικαιολογείται μια μικρή απώλεια μνήμης!χιχι Τώρα που τακτοποιηθήκαμε με σπίτι κ ίντερνετ θα μπάινω να τα λέμε!

Eυτυχώς που έκανα αντιγραφή γιατί με πέταξε κ άντε να τα ξαναέγραφα :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μ...ζητω συγνωμμη που δεν σου ευχηθηκα για τον γιό σου,δεν ειναι αργα έτσι???

Να τον χαιρεσαι κ να τον καμαρώνεις!!!!Πολυχρονος κ ευτυχισμένος!!!!!

Ελενάκο τι τοποθετησεις ήταν αυτες καλεε??Μπράβο!Τιποτα δεν σου ξέφυγε!

Ο μικρός αγριμι ε?Δεν ξερω πως προκύπτει αυτό,νομίζω το καλυτερο ειναι να αδιαφορείς όταν στα κανει κ ας γινεται χαμός,μεχρι να καταλαβει πως δεν θα περναει το δικό του κ ειδικά μετα απο επιθετικη απαίτηση.

βασικά κ οι Χριστινα ειχε κατι τετοιες τασεις,ξερω ομως απο που τις ειχε δει,απο την ανηψιά μου 3 χρονών,αρχιζε να μου κανει ντα να με χτυπαει κ μια φορά την ειδα να κανει "να¨" στα παιδακια στις κουνιες,πανικοβληθηκα,κραταω αυτη την σταση κ μεχρι τωρα δεν το εχει ξανακανει,μπορει να ειναι κ τυχαιο....ξεμμαλιασμα να δεις που μου κανει!

Φλοίσβο πάει συνεχεια με τον πατερα της,μπορει να την δεις!

Αυτα,θα δω καμιά ταινιουλα κ θα κοιμηθω....φιλακια κοριτσακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι, χαιρομαι που μας ειπες τα νεα σου!!!! και που θυμηθηκες τοσα πολλα για ολες μας, βρε θηριο!!εντυπωσιαστηκα!!! :o:o

κατ'αρχας, να σου πως οτι , οταν τα μωρακια κοβουν τα αλεσμενα ειναι φυσικο να τρωνε λιγοτερο, αφ'ενος γιατι πρεπει να μασανε πλεον και οχι απλα να καταπινουν παθητικα ( αυτο απαιτει χρονο) και αφ'ετερου δεν χρειαζεται να τρωνε την ιδια ποσοτητα γιατι οι τροφες μη αλεσμενες εχουν λιγοτερο ογκο και περισσοτερα θρεπτικα συστατικα!!! αρα, ξερει το παιδι τι κανει και μην ανησυχεις!!! ερωτηση : απο τοτε που εκοψε και η αθηνα τα αλεσμενα βρισκω καροτα, αρακαδες κ.α. στα κακα της ( γιατι προφανως καποια τα καταπινει αμασητα )...μεχρι ποτε ειναι φυσιολογικο;;;;

καλα κανατε και γυρισατε σπιτακι σας!!! το κακο ειναι οτι εισαι μακρια απο τους γονεις σου, αν θυμαμαι καλα :(:( ελπιζω συντομα να κανετε μια τελευταια μετακομιση σε ενα ωραιο σπιτι στο περιστερι κοντα στους αγαπημενους σου :D:D:D

ο γιωργακος σου μπορει να περναει καμια φαση επαναστασης και να εξερευνα τα ορια του..μπορει να καταλαβαινει οτι ερχεται ανταγωνισμος ( η μπεμπα) και να διεκδικει την προσοχη σου...δεν ξερω :? η αθηνα, γενικα, με ακουει, αλλες φορες νευριαζει και γινεεται "ζυμαρι" πεφτοντας πισω..τωρα τελευταια, δεν το πολυκανει γιατι φοβαται οτι θα χτυπησει το κεφαλι της :lol::lol::lol: το απογευμα π.χ. την αφησα να παιζει με το λαστιχο και να γεμιζει τα κουβαδακια της νερο...καμια 10ρια φορες εβαζε το λαστιχο στο στομα για να πιει νερο...δεν την αφηνα, της ελεγα "δεν βαζουμε το λαστιχο στο στομα" και της το τραβουσα...νευριαζε, και επεφτε κατω... της ελεγα " γεμισε τα κουβαδακια σου να ποτισεις τα λουλουδια" και σηκωνοταν... σε λιγακι, παλι το ιδιο με το λαστιχο στο στομα, και εγω παλι της ελεγα το ιδιο πραγμα και της το επαιρνα....καποια στιγμη βαρεθηκε και σταματησε :) γενικα, ειμαι αυτης της αποψης, χωρις φωνες, χωρις θυμο, αλλα με αποφασιστηκοτητα και συνεπεια σε ο,τι ειμαστε διατεθειμενοι να επιμεινουμε...οταν π.χ, ειναι κατι που δεν θα ηθελα να κανει, αλλα δεν το θεωρω και τοσο σημαντικο δεν της λεω καν "μη", το φυλαω για περιστασεις που δεν προκειται να κανω πισω....επισης, οσο μπορεις δημιουργησε ενα περιβαλλον στο σπιτι που να μην "ελκυει" συνεχεια το παιδι να κανει σκανταλιες ;) για να μην εισαι συνεχεια μη και μη, και στο τελος χανει το νοημα του :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Γεωργιάννα μου για το γιόκα σου... Να τον χαίρεσαι, να ναι πάντα γερός και καλότυχος!!Ελενάκος με το καλό να έρθει το 2ο μωράκι σας!! Άνδρια μου δύσκολα ε;; Γιατί δεν αφήνεις ένα βράδυ τη μικρή στη μαμά σου να ξεκουραστείς και να πάρεις δυνάμεις; Βέβαια λέω κάτι το οποίο εγώ ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω!! Δανάη εσύ πως τα πάς; Γεωργιάννα μου εσυ είσαι καλά;;Δεν πρόλαβα να διαβάσω πολλά νέα σας γιατί πραγματικά είμαι πτώμα.. δουλειά μέχρι τις 5-6 το απόγευμα, ο Παναγιωτάκης είχε 3 μέρες πυρετό τώρα του γύρισε σε βήχα και μυξούλες και μπούκομα που σημαίνει ότι δεν μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ οπότε ούτε και εγώ, επίσης βγάζει ο καημένος 8 δόντια μαζί φαντάζομαι συμβαίνει και σε κάποια άλλα παιδάκια εδώ μέσα ε;; Δεν τρώει τίποτα έχω αγανακτήσει..Έχω αναλάβει και επιπλέον δουλειά για το σπίτι απο το μαγάζι και ότι μπορώ όταν έχω λίγο ελεύθερο χρόνο συμαζεύω το σπίτι.. Ταλαιπωρεί καμία σας η τριχοπτωση;; Αύριο θα πάω σε δερματολόγο.. έκανα γενικές εξετάσεις μήπως απο σίδηρο αλλά είμαι μια χαρά! Να σας πω βρε κορίτσια έχω αρχίσει και νοσταλγώ την εγκυμοσύνη αλλά θα ήθελα να προσπαθήσω για δεύτερο κάπου στο Φλεβάρη να καταλαβαίνει και ο Παναγιωτάκης καλύτερα..Πρέπει να αλλάξω τη φωτό του Παναγιωτάκη ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια διάβασα μόλις τα γραφόμενά σας!επειδή είναι αργά κ είμαι κουρασμένη (είχαν έρθει οι κουμπάροι μας κ φάγαμε στο μπαλκόνι κ έφυγαν πριν λίγο) θα ευχηθώ στη γεωργιαννα να της ζήσει ο κούκλος της ο Αλέξανδρος,να είναι πάντα γερός και τυχερός!!!!τα υπόλοιπα αύριο!!!Ελενάκος,χαίρομαι που διάβασα τα νέα σου,θα σχολιάσω αύριο!

την καληνύχτα μου κ καλή ξεκούραση σε όλες τις κουρασμένες μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

ιωαννα, κι εγω με την τριχοπτωση εχουμε γινει κολλητες :( παντα τετοια εποχη μοθ πεφτουν ποοοοοοοοολλεεεεεες τριχες!!!και αυτο συζητουσα χτες με μια φιλη, ηθελε κι αυτη να παει σε δερματολογο :)

περαστικα στον παναγιωτακη σου :( 8 δοντια μαζιιιιιιι;;;;!!!!πως να εχει ορεξη το παιδακι;;; :o:o

δαναη, ωραια περνατε με τους κουμπαρους σας στο σπιτι :D:D οι δικοι μας φιλοι εχουν ολοι παιδακια και δυστυχως δεν μπορουν να τα αφησουν το βραδυ και να ερθουν για ποτακι σπιτι μας, οταν και η αθηνουλα κοιμαται :(:( θυμηθηκα την ελενα που παραπονιοταν οτι οι φιλοι της δεν εχουν μωρακι να την καταλαβαουν :lol: να που υπαρχει κι ο αντιποδας ;):lol::lol:

σημερα βγαινουν οι αποσπασεις!!!!ειμαι πολυ θετικη, πολυ αισιοδοξη, η καλυτερα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα παρω την αποσπαση για την αθηνα!!!!!τοσο, που αρχισα χτες να ψιλομαζευω καποια πραγματα!! :lol::lol:

ευχηθειτε μου καλη επιτυχια!!!!!

post-13747-13873939552495_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμένα!!

ΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΤΗΝ ΣΟΥΛΑ: ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ! ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΚΑΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

περιμενουμε να μπεις να μας πεις νεα !!!!!!!!

Έλενακος κοριτσάκι μου κάνε υπομονή!! Πλησιάζουν οι μέρες!!!!!!!!!!!!!!!! Και η δικιά μου είναι ώρες ώρες πολύ ατίθαση και ακολουθώ και εγώ την τακτική της Αφροδίτης. Επαναλαμβάνω με στωική υπομονή πολλές φορές: οχι αυτό δεν το κάνουμε...μπορεί να το πω και 20 φορές...Επίσης συμφωνώ με την Αφροδίτη ότι πρέπει να προσπαθούμε να μην έχει 'πειρασμούς' για σκανδαλιές...Επίσης εφαρμ'οζω τακτική : στενοχωρήθηκα πολύ τώρα από αυτό που έκανες και θα κλάψω και τότε αρχίζει και γελάει αμήχανα για να γελάσω και εγώ και με κάνει καλό καλό....Πιστεύω ότι καταλαβαίνει με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο. Δεν ξέρω αν και κάποια μικρή 'τιμωρία' θα βοηθούσε όπως για παράδειγμα δεν θα σου δώσω το τάδε παιχνίδι αν το κάνεις ξανά. Ίσως όμως να είναι και μικρή η ηλικία ακόμα και να μην καταλαβαίνει.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε όταν τα μωράκια σας είναι ατίθασα?

ταιζω το νινι και ερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχίζω!!

Αφροδίτη εύχομαι να έρθει η απόσπαση που θέλεις!!! Τι ώρα βγαίνουν τα αποτελέσματα? Να μας ενημερώσεις! Πάντως και εκεί που μένεις τώρα έχει και τα θετικά του. Έχει καθαρό αέρα για το παιδί και τα φαγητά είναι καλύτερα!!

Γεωργιάννα να χαίρεσαι τον Αλέξανδρό σου! Κάνατε γιορτούλα? πώς τα πας με την μετακόμιση? Αχ τα πέρασα και εγώ πρόσφατα & ήμουν και στον 8ο μήνα και ήταν πολύ δυσκολο...Σε ποια περιοχή είστε τώρα? Το σπίτι είναι καλύτερο/μεγαλυτερο/φθηνότερο???

Δανάη , η Μυρτώ πάντως δεν φαίνεται για 8.5 κιλά (τόσο δεν είναι ή κάνω λάθος?). Έχει και τα μαγουλάκια της και τα μπρατσάκια της και απ'όλα...Αλήθεια, έχει καταλάβει ότι έρχεται και 2ο μωράκι στο σπίτι? Η δικιά μου έδειχνε την κοιλιά και έλεγε: μπεμπε!

Χοανίτα περαστικά στον Παναγιώτη!! Καλά 8 δόντια μαζί???????? Ε πώς να φάει το παιδί...Δώσε του παραπάνω γάλα...Αλήθεια που δουλεύεις? Άσε και εγώ έχω πρόβλημα τριχόπτωσης με τις απανωτές εγκυμοσύνες-θηλασμούς...περαστικά μας :lol::lol:

Γωγώ πώς τα πας εσύ με την ακατανόμαστη? ποια ταινία είδες τελικά?

λοιπόν κορίτσια σκεφτόμουν το θέμα 2ο παιδί και

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σκεφτόμουν λοιπόν ότι στο 2ο παιδί δεν υπάρχει ο ίδιος ενθουσιασμός που έχουμε στο 1ο που είναι όλα καινούρια και δεν τα έχουμε ξαναδει ποτέ...εγώ για παράδειγμα έβλεπα κοριτσίστικα ρουχαλάκια και ενθουσιαζόμουν....έβλεπα παιχνιδάκια & κούνιες και πάνες και νόμιζα ότι ήταν κάτι το εξωπραγματικό...στην συνέχεια κατάλαβα βέβαια ότι ένα παιδάκι και το πιο απλο πραγμα στον κόσμο να φοράει είναι ΤΕΛΕΙΟ και στην πιο απλή κουνια να κοιμάται είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ!

στο 2ο όμως παιδί μπορεί να μην υπάρχει ο ενθουσιασμός της 1ης φορά που γινόμαστε γονείς ΑΛΛΑ υπάρχει η εμπειρία και μπορούμε (εγώ τουλάχιστον έτσι το νιώθω) να προσφέρουμε πιο ουσιαστικά πράγματα. Ένα δεύτερο παιδάκι μπορεί να είναι λίιιιγο πιο παραμελημένο αλλά βοηθιέται από μόνο του πολλές φορές καθώς 'τρέχει' να προλάβει το πρώτο σε αντιδράσεις και συμπεριφορές. Εγώ για παράδειγμα είμαι 2ο παιδί και έχω 2 χρόνια διαφορά απο τον μεγάλο αδερφό μου και ΠΑΝΤΑ διάβαζα μαζί του τα μαθήματα επειδή το έκανε εκείνος...πάντα έκανα 2 χρόνια νωρίτερα αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά, μουσική αθλητικές δραστηριότητες κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχίζω!!

εσείς τι λέτε? πώς νιώθετε για το 2ο παιδί?

επίσης καμιά φορά και τα μικρότερα παιδιά είναι τα πιο 'χαιδεμένα'

εσείς πόσα αδέρφια έχετε? μεγαλύτερα ή μικρότερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ελενάκος τι μήνυμα ήταν αυτό? Δεν άφησες καμιά παραπονεμένη! :lol: Εύχομαι του χρόνου να πάτε με τα 2 σου τα παιδάκια διακοπές και να περάσετε τέλεια! Θα είναι και η κορούλα σε καλή ηλικία και θα το απολαύσετε οικογενειακώς! Όσο για τον άντρα μου έχω μπει σε διαδικασία αναισθητοποίησης τον τελευταίο μήνα και να σου πω την αλήθεια έχει βγει σε καλό μέχρι τώρα, δεν έχουμε εντάσεις, μόνο μια πίκρα που έχω μέσα μου αλλά πιστεύω θα φύγει.

Για το Γιωργάκη συμφωνώ με την Αφροδίτη και τη Σαμάνθα. Εγώ ακολουθώ τη συμβουλή της νταντάς αμέσου δράσης: κατεβαίνω στο επίπεδό της, την κοιτάω και της λέω με ήρεμη και σταθερή φωνή ότι αυτό είναι κακό. Χρειάζεται εννοείται να το κάνω παραπάνω από 1 φορά αλλά τελικά το καταλαβαίνει και μου κάνει και εντύπωση που πιάνει. Πάντως θέλει επιμονή και συνέπεια. Κάτι που τον αφήνεις να το κάνει μια φορά μετά δεν πρόκειται να τον πείσεις να μην το ξανακάνει. Στο λέω γιατί την έχω πατήσει.

Αχ, όσο μεγαλώνουν τέτοια θα έχουμε. Την πήγα στην παιδική χαρά προχτές και όταν της είπα να φύγουμε άρχισε να κλάιει και να φωνάζει και να λέει τα δικά της. Είμαι σίγουρη ότι αν μπορούσα να μεταφράσω θα ήταν σιγουρα μπινελίκια! :lol: Προσπαθούσα να μη γελάσω αλλά η αλήθεια είναι ότι τη χαιρόμουν που έγινε πια παιδάκι με άποψη! (Ξέρω, θα το μετανιώσω αυτό που λέω).

Σαμάνθα εγώ είμαι πρώτο παιδί αλλά η αδελφή μου, 2,5 χρόνια μικρότερη, πάντα έπαιζε μαζί μου και μεγαλώναμε μαζί. Παράδειγμα, μόλις εγώ σταμάτησα να παίζω με κούκλες, σταμάτησε κι εκείνη κι ας ήταν ακόμα μικρή. Η μαμά μου λέει μάλιστα ότι όταν μάθαινα να συλλαβίζω εκείνη άκουγε και τα έλεγε πιο σωστά από μένα! Οπότε συμφωνώ ότι τα δευτερα μεγαλώνουν πιο γρήγορα και κάνουν περισσότερα πράγμα για την ηλικία τους. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να καθυστερούν να μιλήσουν, επειδή το μεγαλύτερο αδελφάκι τους πάιρνει όλο το χρόνο! :lol:

Χοανίτα κι εμείς πρέπει να βγάζουμε καμιά 10αριά δόντια(έχουμε μόνο 6 τώρα)! Όλη τη μέρα τα χέρια στο στόμα, σάλια και όλη νύχτα ξυπάνει κάθε λίγο με κλάματα η καημένη. Άντε να βγει κανένα να ηρεμήσουμε!

Αφροδίτη καλά αποτελέσματα σήμερα! Περιμένουμε με αγωνία!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ, ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΝΑΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΕΡΟ

ΠΩς ΘΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη λυπάμαι ειλικρινά! Που είναι η μέση του πουθενά? Ούτε στην Άρτα δεν θα είσαι? Να έχεις τουλάχιστον τους γονείς σου?

Προσπάθησε να σκεφτείς θετικά: θα έχεις πολλές αργίες ως εκπαιδευτικός και θα πηγαίνεις στην Αθήνα, θα έρχεται αν μπορεί και ο άντρας σου, αν το καλοσκεφτείς είναι 8 μήνες μόνο μαζεμένοι...

Αχ μην στενοχωριέσαι και σε βλέπει και η Αθηνούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Elenaki mou eisai asteri, gia oles kati egra4es :D.. K egw 8elw na alla3w spiti alla variemai tin diadikasia na vrw allo spiti pou 8a mou aresei k stin idia timi pou 8a kataferoume na pwlisoume to diko mas giati gia perissotero daneio den mas sikwnei, fisika o andras mou den nomizw na simfwnei..Exw TERASTIO provlima me ta kaka twn pouliwn k ta ftera tous, ka8e mera kanoume tin avli k ka8e mera einai asta na pane, san na k to spiti einai akatoikito sfoggarizw to spiti k panta einai xalia giati molis anoi3w tin porta k fisisei gemizei to spiti kaka k ftera..Aste gia tis kakotexnies pou exoume, edw k 1 evdomada o giwrgos me ton mpampa mou evgalan ta keramika tis veranas giati apo tin igrasia pou eixan 3ekollisane k twra exoume poli douleia k skones :twisted: B epipedou exw an 8imame kala 17 Septemvriou k oso gia adeia den piga akomi ston idiwti giatro mou gia na tou zitisw na mou gra4ei,sto kratiko einai oloi m@l@kes, simera pali eserna to podi mou..I douleia xalia apla kanw ipomoni!!!!!!!

Iwanna mou na pame kapou e3w etixe na tin afisw 2-3 fores alla otan epistrefame tin pername spiti mas den tin afisa kamia fora olo to vradi, den niw8oume kala na tin apoxwrisotume teleiws :D

Afroditi mou lipame poli, kali dinami!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Απο το πρωι διαβαζω τα νεα σας αλλα τωρα βρηκα λιγο χρονο.

Ελενα σου ειπα και πριν στο φατσοβιβλιο οτι η ζηλεια θα μεγαλωσει και αλλο με τον ερχομο της μπουμπους. ολα αυτα πιστευω ειναι και οτι αισθανετε οτι δεν θα ειναι μοναχουλης του. χανει την προτερεοτητα του και ξεσπαει!!

ΚΟυραγιο ΜΑΝΑ!!!!!!!!!!!!!

Καλα τωρα που ηρθα εγω στο <περιστερι την κοπανησες εσυ;;;;

Σαμανθα μου ειναι μεγαλυτερο το σπιτι και 100ε πιο οικονομικα. Βολευτηκαμε αλλα εχουν μεινει μονο οι λεπτομερειες να τακτοποιησω. Φυσικα και δεν εκανα γιορτη και γενικα δεν θελω κανεναν, μεχρι να τελειωσω το σπιτι ετσι οπως θελω εγω. Περιστερι ειμαστε τωρα.

Ιωαννα μου ειναι πακετο 8 δοντια μαζι! και ο δικος μου ειχε ιωση την προηγουμενη εβδομαδα. Με το πουλακι τι εγινε το ανοιξες;

Δεσποινα και εγω χαιρομαι που καταλαβαινει ο μιρκος πια και ας τσακωνομαι μαζι του :lol::lol: . εμεις ναι τσακονομαστε και ο μπαμπας το ευχαριστιεται!!! βρεθηκε καποιος που δεν μπορω να του παω κοντρα προς το παρον!!!στον μεγαλο δεν το ειχε ζησει.

τελικα τα αποτελεσματα δεν βγηκαν ακομη και το μονο που ακουμε ειναι ΘΑ ΘΑ αλλα το ποτε κανεις δεν ξερει!! εγω το ειπα και στην πεθερα μου οτι την αλλη εβδομαδα θα χρειαστει να τον κρατησει. Πως μας εχουν καταντησει ετσι; τσακωνομαι με τον ανδρα μου για τα οικονομικα και στεναχωριεμαι περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! Μπορώ να πώ οτι έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα..μάλλον όμως χρειάζομαι περισσότερη υπομονή για τον πείσω!Δεν είναι "εύκολο" παιδί..δυστυχώς σε αυτό είναι ίδιος με μένα. Για να δούμε! θα σας πώ νεότερα μόλις έχω.

Άχ βρε Αφροδιτάκι τί να πώ ρε γαμώτο! Ειλικρινά λυπάμαι που ήρθαν έτσι τα πράγματα κ δν βολεύουν. :( Δεν ξέρω αν πώ βλακεία αλλα δν υπάρχει καμία περίπτωση να κάνεις κάτι να έρθεις Αθήνα έστω λίγο αργότερα? δν ξέρω τί γίνεται με τους εκπαιδευτικούς γι'αυτό ρωτάω. Πού πήρες απόσπαση? μην απελπίζεσαι κουκλίτσα μου..θα έχεις το κοριτσάκι σου παρέα κ θα περάσει ο καιρός πιο γρήγορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιστεριωτάκι ε???Που ακριβώς? τυχερούλα σε ζηλεύω!! Για τον παιδικό δν βλέπω φώς στον ορίζοντα!Μάλλον πρέπει να βρείς άλλο κάτι άμεσα.Η πεθερά σου γιατί δν τον κρατάει όλο τον χρόνο για να σας γλιτώσει απο τα έξοδα του παιδικού?? δράμα η κατάσταση σε όλα.. Με την δουλειά του Γιώργου τί έγινε? ακόμα του χρωστάνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα που πηγα στην δουλειά μου ανακοίνωσαν πως ειναι η τελευταια μέρα μιας κ εληξε η συμβαση,δεν θα μου την ανανεωσουν λογω περικοπής μισθού....

Γυριζω σπίτι κ εκει που ειμαι χαλια φευγει ο Χρηστος στο νοσοκομειο γτ ο θειος του επαθε εμφραγμα κ εχει θρομβωση στις αρτηριες,του κανουν χειρουργειο κ ειναι ολοι εκει.

Ειλικρινά προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη κ να το μεταδίδω,αλλα κρατιεμαι να μην καταρευσω,χεστηκα για την δουλειά εκμεταλευση ήταν ετσι κ αλλιώς,αλλά δεν θα αντέξω αλλο πόνο.........οχι αλλη στεναχώρια.....

Αφροδίτη μου κουράγιο ...ειναι πολυ δυσκολο,εχεις δικιο,θα περασει ο καιρός,δεν ξερω τι να πώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου πολυ λυπαμαι για την δουλεια. ευχομαο ομως ο θειος να γινει καλα. Ελενα στην Ηρακλεους κοντα στο Μπουρναζι. μπιφτεκια φτιαξε. στο φουρνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...