Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Συμπεθερα βλεπω το ζευγος να παιζει κλωτσιες για πορτοκαλια χαχα κ μενα τα τρωει

Σαν μανταρινια χαχα

Φωτεινουλα χρονια πολλα κουραγιο βαστα γερα!!!

Δε γραφω αλλα ειμαι καπως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,κοριτσάκια μου!!!Τι κάνετε;Χρόνια πολλά καλή χρονιά!!!Να χαίρεστε τις οικογένειές σας!!!Σήμερα επιστρέψαμε στη Λήμνο.Φτάσαμε στο σπίτι στις 10 και 10,15 ξεκίνησα τις δουλειές.Αυτή τη φορά δεν κατάφερα να γυρίσω και να τα βρω όλα στην εντέλεια όπως άλλες φορές,αφού ήταν εδώ μόνος ο αντρούλης. :mrgreen: Τελείωσα όμως,έφτιαξα και τις βαλίτσες και είπα να μπω τώρα που τις κοίμισα να σας πω ένα για κι ευχές.Βρε παραπονιάρες,ήμουν στην Αθήνα και μετά έφυγα και πήγα στην Καρδίτσα όπου δεν είχα νετ.Έτσι εξαφανίστηκα.Περάσαμε ωραία,ξεκουραστήκαμε και γυρίσαμε με γεμάτες μπαταρίες.Η Στέλλα μου με έκανε κομμάτια πρωί πρωί που φεύγαμε από Αθήνα.Σχεδόν όλες τις φορές που έχουμε πάει Αθήνα,τις δύο τελευταίες μέρες ζητάει να γυρίσουμε στη Λήμνο.Σήμερα λοιπόν φεύγοντας δεν πήγαινε στη μαμά μου να τη φιλήσει,σκέφτηκα ότι θα είναι έτσι επειδή ξύπνησε στις 5,30 το πρωί.Βγαίνοντας από το σπίτι,ήταν έτοιμη να βάλει τα κλάματα και μου λέει "μαμά,θα μου λείψουν η γιαγιά κι ο παππούς".Περιττό να σας πω ότι έκλαιγα κι εγώ μαζί.Πολύ ψυχοφθόρο να είσαι μακριά από τους δικούς σου ανθρώπους. :( Τις πήγα και στον παιδίατρό μας.Έχουν 1 κιλό διαφορά.Η Στέλλα μου είναι 15,ακριβώς όσο ήταν και το Πάσχα,αλλά ψήλωσε 3 πόντους και 14 η Αγγελική,που επίσης ψήλωσε.Μου είπε ότι η Αγγελική είναι λίγο χοντρούλα και όταν ρώτησα για τη στέλλα αν είναι πολύ αδύνατη μου είπε αυτό να μη με πειράζει καθόλου.Το ίδιο είπε και στη νύφη μου για τις ανηψιές μου.Τα ακούς Άλεξ;Το να είναι ένα παιδί αδύνατο δεν είναι καθόλου κακό.

Μαράκι,περάσατε πολύ ωραία απ'ότι κατάλαβα ε;Άντε και του χρόνου να είστε καλά! :D Έτσι ο άντρας σου με το μωράκι ε;Ανάλαβε δράση. :lol::lol::lol: Όντως όσο μεγαλώνουν τα παιδάκια μας,τα Χριστούγεννα θα είναι κάθε χρόνο και καλύτερα.Μακάρι να είναι έτσι για όλο τον κόσμο. :) Ο Χριστός κι ο Απόστολος από τώρα βγάλανε αποκριάτικα;Δεν είμαστε καλά!Καλέ άσε την αδερφή σου;Τι σημασία έχει η διαφορά ηλικίας;Ρε με άγχωσες τώρα.Λες η Στέλλα να μου κάνει ιστορίες αύριο στο σχολείο;Αν και μου έλεγε και ποια τσάντα να της δώσω.Θα δείξει.

Χαρουλίτα μου,με την κακοκαιρία ταξιδεύαμε εμείς.Ευτυχώς δε μας δημιούργησε προβλήματα στο ταξίδι μας.Διάβασα το περιστατικό στο κομμωτήριο κι έμεινα κάπως έτσι. :-o:-o:-o Χέζομαι επάνω μου και μόνο στην ιδέα.Πάλι αρρώστησες;Τουλάχιστον σε αποζημίωσαν τα χριστουγεννιάτικα ποτάκια! ;) Αχ,συγκινήθηκα μωρέ με το Δημητρούλι!!!Ψυχούλα,έχει αρχίσει και καταλαβαίνει. :? Αχ,τι ωραία με το Μάικ κι εγώ ήθελα αλλά δεν προλάβαμε.Θυμάμαι είχα πάει της Στελλίτσα όταν ήταν 19 μηνών και καθόταν σούζα.Το τελευταίο 10λεπτο είχε αρχίσει να παραπονιέται.

Μαγδουλίτσα μου,να χαίρεσαι το αντράκι σου το όμορφο!!!Να τον καμαρώσεις!!!Τι τυχερή που είσαι που καταργήσατε το καρότσι.Το έχουμε καταργήσει εδώ και πολλούς μήνες,αλλά η Αγγελική μας έχει τρελάνει στην αγκαλιά.Ειδικά τώρα τελευταία.Ακόμα και στον καναπέ να κάθομαι,έρχεται και ζητάει αγκαλιά.Μου έχει πέσει η μέση.Είναι και 14 κιλά.Μπορεί να είμαι φορτωμένη κι εκείνη να ζητάει αγκαλιά.Δράμα η κατάσταση.Ελπίζω ότι και να είναι αυτό που σε στεναχωρεί να περάσει γρήγορα και να διορθωθεί.

Βικούλα,χρόνια πολλά και σε εσένα!Να είσαι πάντα καλά.Πες να μας πεις τα νέα σου!!!

Αλεξανδρούλα,πολύ μου άρεσε έτσι όπως περιέγραψες την αλλαγή του χρόνου και τα σχετικά!!!Και του χρόνου!Άστα να πάνε με το φαγητό.Το είχα ξεκαθαρίσει στον άντρα μου από την Αθήνα.Με το που πατήσουμε το πόδι μας στη Λήμνο ξεκινάμε υγιεινή διατρόφη.Το παρακάναμε οικογενειακώς.Εγώ θα σε έλεγα τρελή αν έλεγες ότι θα έπεφτες στη θάλασσα.Α πα πα!Θα κοκκάλωνες καλέ.Σήμερα πάλι φύγαμε από την Αθήνα με ήλιο και φτάσαμε εδώ με χιονόνερο.Ξεκινήσαμε τώρα το απόγευμα να πάμε να πάρουμε πράγματα που θέλαμε και γυρίσαμε,αφού χιόνιζε και το έστρωνε.Καλέ το κορίτσι μας πήρε το πρώτο του ραβασάκι!Να το φυλάξετε για ενθύμιο! :lol::lol::lol:

Μητσάκο,έκανες κι εσύ την περιποίηση σου απ'ότι κατάλαβα! ;)

Φωτεινούλα μου,χρόνια πολλά!!!Να χαίρεσαι τη γιορτούλα σου και να σε χαίρονται ο αντρούλης σου και τα παιδάκια σου!!! :D Άντε καλέ μπες να μας πεις κανά νέο.

Ρουλάκι,βαρέθηκες ε;Κι εγώ φέτος δεν είμαι όπως ήμουν πέρυσι ρε παιδί μου!Επειδή κοιμούνται νωρίς τα παιδιά,δεν μπορούμε να πάμε και πουθενά,γιατί θα κοιμηθούν σίγουρα στο αυτοκίνητο.Οπότε έχουμε περιοριστεί σε πσκ.Δώρο;Χα!Ας γελάσω.Εμένα φέτος μου πήρε,αλλά εγώ τον πήγα να μου το πάρει,αλλιώς θα σου έλεγα!Σαν το δώρο που θα πάρει η Μαρία στα γενέθλιά της θα έπαιρνα κι εγώ. :lol::lol::lol: Αχ,καλέ σοκαρίστηκα που σε ρωτάει ο Τασούλης πού πάτε;Μου το κάνει η Αγγελική κάθε πρωί που ετοιμαζόμαστε να την πάω στη φιλεναδούλα κι εγώ να πάω σχολείο με τη στελλίτσα.

Κοριτσάκια μου,αφού σχολίασα και σας είπα και νεάκια,θα σας καληνυχτίσω!!!Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορασίδες...Το ίδιο βιολί και σήμερα στον παιδικό....ουα ουα...ειδικά η Δήμητρα η τσιρίδα σύννεφο.Η Χρυσάνθη μου δε μοιάζει και πολύ καλά αυτές τις μέρες.Είναι λίγο φουσκωμένη στο ΄πρόσωπο,τα βράδια δε κοιμάται καλά,δε πολυμιλάει γενικώς είναι κάπως,τρίβει και το πιπι της που και που.Σήμερα θα την πάμε γιατρό αν και δεν έχει ούτε πυρετό και τρώει κανονικά ούτε βήχα ή μύξες.Να δω τι συμπτώματα θα του πω...Λέτε να ναι ψυχολογικό που γυρισαμε σχολείο;Αν και το ξεκίνησε από την Παρασκευή.

Χαρά και γω ξέχασα να σχολιάσω περί κατσαβιδάκια...Φρίκαρα μιλάμε και που κλειδωθήκατε στο μπάνιο και αυτός από έξω θα χα πεθάνει από το φόβο μου.Έχω που έχω μια φοβία ότι θα πάθω κάτι και θα μείνουν μόνα τα παιδιά να με ζητάνε αν μου τύχαινε κι αυτό.... α πα πα

Μάγκυ πες μας ρε τι συμβαίνει να ξαλαφρώσεις θέμα υγείας είναι;οικονομικό; τι;Περαστικά στη μανούλα,αχ αυτές οι μανούλες ήρωες...Και μένα η μέση έχει διαλυθεί με τα σηκώματα .Και μένα η Χρυσάνθη 14 κιλά δε τη σηκώνω μόνο καθιστή.Αλλά και η Δημητρούλα 11 πάλι δύσκολα τα καταφέρνω ειδικά να ανεβούμε τις σκάλες του σπιτιού μας που είναι 2ο όροφο χωρις ασανσερ.

Κατερινιώ welcome back...Απόλαυσε και σε χιονισμένο τοπίο αν και ωραία είναι να σαι σπίτι χουχουλιάρικα όταν έχει άσχημο καιρό.Μη φοβάσαι για το Στελλί είναι πιο μεγάλο μια χαρά θα κάτσει σήμερα.Καλή αρχή και σε σένα με το σχολείο.Τι σου πήρε ο αντρούλης δε μας είπες;

Χιόνισε Αθήνα;Απολαμβάνετε τοπίο;Εδώ ψοφόκρυο χθες αλλά και σήμερα ξυρίζει...

Εχω μια μελαγχολία δε ξέρω γιατί...φοβάμαι μην έχει τίποτα και το Χρυσανθάκι.Μην ξαναπαθε μονοπυρήνωση όπως το καλοκαίρι,αν και ο γιατρός είχε πει απαξ και το περάσεις μια φορά μετά έχεις αντισώματα.Θα δείξει,μακάρι να καταλάβει τι έχει χωρίς να μας τρέχει για εξετάσεις αίματος ούρων κλπ..Δε μιλάει και αυτό το ευλογημένο να μου πει πονάω εδω ή εκεί.Χθες η νονά της μου έλεγε στα 2,5 να την πάω σε λογοθεραπευτή να διαγνώσει αν κλείνει σωστά τα δόντια,αν χτυπάει η γλώσσα στον ουρανίσκο όταν βγάζει ήχους και τέτοια.Το θεωρώ νωρίς όταν ο παιδίατρος λέει να περιμένουμε μέχρι τα 3-3,5.Είναι νηπιαγωγός και έχει δει λέει παιδάκια που δε συλλαβίζουν σωστά επειδή άργησαν να μιλήσουν και οι γονείς δε τα έτρεξαν σε ειδικούς από νωρίς...Τι να πω...με άγχωσε κι αυτή...

Χθες τρώγαμε όλοι μαζί μεσημεριανό στα πιατάκια τους μόνες τους.Και σε μια φάση η Χρυσάνθη έριξε έξω από το πιάτο το κριθαράκι και γυρίζει η Δήμητρα από απέναντι με ύφος δασκάλας και της λέει :"Τιτάτη κάτσε όμοφα!!!"Παιδιά πεθάναμε στο γέλιο...Παπαγάλος σωστός...

Αντε καλημέρα...πήζω και στη χαρτούρα είμαι και με λίγες ώρες ύπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο την χιονισμενη Δάφνη!!! :D:D ξυπναω το πρωι,βαζω την μικρη στον καναπε να δει παιδικα,ανοιγω τα πατζουρια .....και χιονιζει!!!!!πωπω κρυο!!!η Κωνσταντινα καθεται στο παραθυρο ενθουσιασμενη κ μου λεει 'κοιτα μαμα!!!''.κ ο αντρουλης θα δουλευε εξω σημερα σε μια δουλεια...μπρρρρ!!!σημερα θα κανω μια ωραιοτατη κρεατοσουπα να ζεσταθουμε!!!ξεστολισα κιολας..η πρωτη αποπειρα δεν πετυχε αφουμολις εφερα σακουλες κ κουτεςη Κωνσταντινα τααρπαξε φωναζοντας οχι οχι κ τα πηγε στο δωματιο μου!!αδειο το σπιτι!! :(

Ρουλακι μπραβο στον Τασουλη που εδωσε μονος την πιπιλα του!!!καλα για δωρο κι εμενα τα ιδια..να μου δωσει λεφτανα παρω οτι θε΄λω..μα εγω θελω να διαλεξεικατι εκεινος...τελικα πηγα κ πηρα μποτακια ,τα εβαλα κ κατω απο το δεντρο κ τα ανοιξα ολο εκπληξη!!! :lol::lol: κατα τα αλλα ωραια περασετε,κ μπουζουκια...

Μαρακι καλε βγες κ εσυ κανενα βραδακι...να δεις μετα που θα σου αρεσει...να συνηθιζουν κ τα κοριτσια λιγακι.εμεις ειχαμε βγει πριν την Πρωτοχρονια κ τωρα σχεδιαζουμε κτην επομενη εξοδο.μηπως εχει τιποτα αλλεργικο το Χρυσανθακι κ εχει πρηστει;θα την δει ο γιατρος κ θα σαςπει.μακαρι να μην ειναι τιποτα!!απο λεξουλες δεν λεει τιποτα;ρωτα κ τον παιδιατρο αλλα κι εγω απο τα 3 ξερω οτι τα πανε σε λογοθεραπευτη.που ειναι κ αυτη η Σταυρουλα,εμενα μου ειχε πει πολλα πραγματα για την δικια μου!

Μαγδουλα μου δεν μπορω να σε νιωθω στεναχωρεμενη....κουραζεται η μανουλα ε;ειχε ηδη προβλημα με τοχερι ή ηταν ηπεθερα σου;για το αλλο θεμα ελπιζω συντομα να διορθωθει να μην στεναχωριεσαι!!!με τον υπνο αν παρεκλινατε που κοιμοταν 10 εμενα που κοιμοταν μετα τις 12 πως θα τηνφερω στον ισιο δρομο;;χθες την εβαλα ισα με 30 φορες πισω στο κρεβατι...

Κατερινακι της λειπουν της Στελλιτσας οι παπουδες ε;ε λογικο...μετα που θα εχεις κ τις 2 να στεναχωριουνται οταν φευγεται ,εκει να δεις κλαμα!!!ετσι με τα κιλα ε;ε τοτε εμας γιατι μας στελνει συνεχεια για εξετασεις κ αγχωνομαστε;;;τωρα ομως που τρωει ,πινει κ το γαλα δεν με νοιαζει να δω ποσο ειναι.αν κ θα ηθελα να εχει παρει κατιτις...καλε τι να κρατησουμε ενθυμιο;;μολις το πηρε στο χερι η μικρη,το αρπαξε ο μπαμπας κ επιστράφηκε!! :lol::lol: ακους συμπεθερα;;;; :lol::lol:

λοιπον παω να συμμαζεψω,να βαλω κ την σουπιτσα,καλοριφερ στο φουλ!!!αμα το στρωσει θα σας βαλω φωτο!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο λεξουλες δεν λεει τιποτα;ρωτα κ τον παιδιατρο αλλα κι εγω απο τα 3 ξερω οτι τα πανε σε λογοθεραπευτη.που ειναι κ αυτη η Σταυρουλα,εμενα μου ειχε πει πολλα πραγματα για την δικια μου!

Το είχαμε πει στον παιδίατρο το καλοκαίρι ότι δε μιλάει και λέει να περιμένουμε μέχρι 3-3,5.Από λεξούλες λέει μαμά,μπαμπά,γιαγιά,παππού,γάλα αυτά νομίζω...Τα άλλα είναι ακαταλαβίστικα.

Μακάρι να μπει και η Σταυρούλα να μου πει ως ειδική.Αν και γω θεωρώ νωρίς το 2,5 για να την πάω σε ειδικό αφενός γιατί και να περπατήσει άργησε πήγε 18 μηνών και τα παιχνίδια τα αντιλαμβάνεται με μια καθυστέρηση πως παίζονται σε σχέση με τη Δήμητρα πάντα και αφετέρου γιατί πιστεύω ότι δε θα κάτσει σε ειδικό να της κάνει πχ ασκήσεις αν και λογικά θα χουν τον τρόπο τους να τα προσεγγίσουν τα μικρά.

Είμαι υπερ της βοήθειας των ειδικών πχ ψυχολόγων,λογοθεραπευτών,εργοθεραπευτών απλά δε ξέρω το πότε.2,5 θα είναι το Μάρτιο.Αλλά και η Δήμητρα τώρα μέσα στις γιορτές ξεκίνησε να μιλάει με προτάσεις, ξαφνικά.Κάθε μέρα και κάτι καινούριο.

Όλο έχω και στο μυαλό μου ότι γέννησα πρόωρα 1 μήνα και λένε ότι τα προωράκια έχουν αυξημένες πιθανότητες για μαθησιακές δυσκολίες.Με το θείο μου το γιατρό που το συζήτησα κάποτε μου χε πει ότι υπάρχουν χίλιοι δυο άλλοι λόγοι να έχει ένα πχ παιδί δυσλεξία ή διάσπαση προσοχής από το να γεννηθεί πρόωρο και να μην ανησυχώ.

Θα δείξει...όπως λέει και η δασκάλα της πέρσι μας έπρηζες που δε περπατάει φέτος μας πρήζεις που δε μιλάει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα......ξυρίζει κόντρα το κρύο σήμερα...Φαντάζομαι στις "απάνω" γειτονιές τι θα γίνεται ε;;;

Βρε συμπεθέρα που λέει και η Μάγκυ άλλαξε το αβαταρ της Δημητρούλας με το μπικινάκι την βλέπω και θέλω να χουχουλιάσω πιο πολύ...Βάλε μας με σκουφι και κασκόλ...

Τελικά δεν πήγαμε γιατρό,ήταν μια χαρά η Χρυσανθούλα που την πήραμε από το σχολείο,έφαγε,έπαιξε,ροδαλή ροδαλή.Μάλλον είχε στρεσαριστεί με τη δυκοιλιότητα και την έβλεπα κάπως.

Γενικώς ήταν πολύ καλές χθες το απόγευμα παίξαμε,ζωγραφίσαμε τους έχω πάρει κηρομπογιές τώρα και βάζουν τις παλάμες τους στο χαρτί και τους σκιαγραφώ το χέρι τους και μετά ζωγραφίζουν νυχάκια ωραία ασχολία είναι και προπάντων δε λερώνει δοκιμάστε το και μαθαίνουμε και τα χρώματα.

Ηρθε χθες εσπρεσσομηχανή που παραγγείλαμε.Από το καλοκαίρι ψάχνει ο άντρας μου επιτέλους κατέληξε γιατί ήθελε να πάρει μια ημιεπαγγελματική.Την παράγγελει από Γερμανία.Χθες μετά τις 21,00 που κοιμήθηκαν τα κορίτσια κάναμε δοκιμές εμείς...χα χα

Σήμερα ξεκινάει η γυμναστική μου,είχαμε σταματήσει για γιορτές...Τα κεφάλια μέσα,πρέπει να πάω αν και είπαν και κάτι φίλοι θέλουν να ρθουν να δουν τις μικρές να δοκιμάσουν και το καπουτσίνο να δούμε...

Μη χάνεστε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!τελικα μαλλον θα κοψω τον μεσημεριανο υπνο...θελοντας κ μη δηλαδη!!χθες την εβαλα,ξαπλωσα μαζι της οπως λεγαμε Μαγδα τιποτα το ματι γαριδα,την αφησα μονη κ τι εκανε το τερας;της ειχα κλεισει αρκετα την πορτα να ειναι σκοτεινα να μην βλεπει να παιζει,κοιταζα ανα διαστηματα γιατι συνηθως την ανοιγει να βλεπει ή ερχεται στο σαλονι αλλα η πορτα οπως την ειχα αφησει.σε καποια φαση σηκωνομαι,εκεινη με ακουσε κ τρεχει μεσα στο δωματιο της!!ειχε βγει,επαιζε στο δικο μου δωματιο αλλα ειχε ξανακλεισει την δικια της πορτα για να μην την καταλαβω!!!μα τι πονηρω!!!το βραδυ της εδωσα το γαλα νωριτερα κ κατα τις 8.30 πηγαμε στο κρεβατι,δεν ηθελε βεβαια,καθισα κ εγω μαζι της κ 9 κοιμοταν ηδη!!το πρωι 8.30 ξυπνησε.ιδια ωρα ξυπνησε αλλα κοιμηθηκε περισσοτερες ωρες,γιατι πρωτα εφτανε 11.30 για να κοιμηθει επιτελους!!

Μαρια εσεις τελικα τι κανατε με τον μεσημεριανο;τις ξυπνατε νωριτερα;το βραδυ πως τα πανε;εγω οταν την ξυπνησα κανα 2 φορες νωριτερα πολυ γκρινια...κ το βραδυ τα ιδια. με την Χρυσανθηαφου κ η Δημητρα τωρα αρχισε να μιλαει δωσε της ακομα χρονο...κ μην σκεφτεσαι τις μαθησιακες δυσκολιες κ ολα αυτα.ετσι ελεγες κ με το περπατημα κ μια χαρα το παιδι!!με γεια κ η μηχανη!!δεν μας κερνας ενα καπουτσινο να ζεσταθουμε λιγακι;;

αντε φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα τους είπαμε στο σταθμό να τις ξυπνάνε στις 2 ώρες να μην τις αφήνουν 3 γιατί ηταν πολύ.Οπότε τις βάζουν 12,30 με 14,30 και μετά τις σηκώνουν.Και τα σκ έτσι κάνω 14,00 με 16,00.Δε γκρινιάζουν όταν τις σηκώνω,2 ώρες τους είναι αρκετές για μεσημέρι για να κοιμηθούν το βράδι 21,00-21,30.

Αφού έκοψε το μεσημεριανό θα σου κοιμάται νωρίτερα τα βράδια,πόσο να αντέξει κι αυτό;;;Εμεις δεν έχουμε βγάλει τα κάγκελα ακόμα οπότε και να θέλουν δε μπορούν να βγουν από τη κούνια.Αλλά έχουν μάθει τη ρουτίνα από 10 μηνών μπάνιο-γάλα-νάνι και πάνε μόνες τους πια.Στην Αθήνα μόνο που ξελογιάζονται δε μπορώ να τις βάλω στο ωράριο τους για ύπνο.Αν πήγαινα να τις βάλω νωρίτερα σηκώνονταν και χοροπηδούσαν πάνω μου ώσπου φεύγανε από το δωμάτιο και πηγαίναν στη γιαγιά που ήταν ξύπνια και έμενα εγώ να παριστάνω τη κοιμισμένη...χα χα

Σήμερα τα πειράματα με την εσπρεσσομηχανή..Αύριο πρωί πρωί πιστεύω θα σας κεράσω τέλειο καπουτσινάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδακια ρεπαρω σημερα κ απολαυσα τσαρκες πηγαμε γλυφαδα τα τρια μας μιας κ ο συζηξ ειναι απογευ ματινος

Πηρα παλτο κ τζιν με λεφτα πεθερουλη πηραμε μπιτακια για β ειχε μονο αθλητικα κ δε μου πηγαινΕ με καποια στυλ

Τωρα με το μποτακι με τζιν δερματινο μπουφαν κ σκουφι ειναι μοντελακι

Προχτες παιδια τον ταιζα φακες στο δωματιο του κανει κατα λαθος μια κινηση κ μου ρθαν καπελο τοιχοι κουρτινα χαλια ρουχα ολα κωλος επαθα εγκεφαλικο ειχα κ τον αντρα μου ας προσεχες μονο καρεκλακι πρεπει κ ο μικρος ελεγε μην ανησυχεις θα τα μαζετσω εγω

Επισης προχτες το βραδυ ξυπνησε 290 φορες ποτε δεν ξυπναει αλλα οταν αποφασισει με τιριριμ κανονικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ συνεχιζω χτες παλι σχολαγα 9 απο τον οτε παω να φυγω δεν μας

Ειχαν αφησει κλειδια εχω δικα μου του οτε αλλα μονο της μιας πορτας η συναδελφος τα ξεχασε κ ετσι κατσαμε αμανατι

Αλλη μια ωρα να ρθει καποιος να φερει κλειδια μπας κ με μουντωσανε;

Κατα τα αλλα το ηθικο καλυτερα ο το προσωπο που λεγα σαν να βρισκει ακρη για να μην σας βαζω περιεργεια εχει περει θυμα απατης κ ψαχνει

Τροπο να το αποδειξη ευτυχως φαινεται ξεκαθαρα αυτο γιαυτο πολυ προσοχη αγαπες γιατι η καλη του η καρδια τον εφαγε

Η μαμα μου χειρουργειο απο τα χρονια που κανε δουλεειες κ σηκωνε βαρος ειναι το προβλημα

Κ η πεθερα εχει θεματακια αλλα οχι για χειρουργειο λογω καρδιας δε μπορει να κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου κ μεις τρελη ρουτινα σα ντεζα βου νιωθω καποιες φορες διαβαζουμε

Τα παραμυθια 6 παρακαλω ακομα κ με την ιδια σειρα αν πιασω αλλο λεει μαμακα πωτα μογλης μετα γουγιουνακια πχ

Αστα αλλα κ εγω μεχρι γυμνασιο λογω ρουτινας 9.30

Ξεραινομουν κ η μαμα μου μας ειχε σε τρελη πειθαρχια παρολο που δε μας χαλαγε χατηρια ποτε διατροφη κ υπνος ηταν κερβερος

Την ευγνωμονω κ τα ιδια κανω κ εγω τωρα!!

Για τη μικρη χαρηκα που δεν εχει τιποτα αγχωθηκα οσο για την ομιλια δεν εχει θεμα καλε ακομα

Θελει το χρονο της απλα ...στο παιδι ειναι μη συγκρινεις με αλλα

Η κελυ 2.5 κοντα 3 μιλησε αλλα τωρα ειναι μια γλωσσου αααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξουκω τα παμε κ εκ τηλεφωνου καλα κανεις ξεκινα 8 κ 9 θα ναι τεζα πολυ πονηριαρα ε!!!!

Μαρακι κ μας μας φεραν στο γαμο οι συναδελφοι μου τεραστα καπουτσινομηχανη βολευει τρελα δεκα ειδη φτιαχνει φρεντο αποολα θα τη ευχαριστειθειτε στανταρ μεγεια!!!

Φουφουκι καλως σαι σε χασαμε αλλα περασες καλα χαλαλι αυτο με το κλαμμα το βιωνα κ ακομα με πιανει σφιξιμο σκεψου οταν σκεφτομαι την τελευταια μας μερα στο χωριο κλαιγαμε εμεις οι φιλοι οι γειτονες αστα κ οσο πιο μεγαλα χειροτερα θα ναι

Τωρα τελευταια κ ο β μου λεει μη πας οτε βγαλε τη μπλουζα σε πακαλω !!!

Με μαυρη καρδια φευγω

Λοιπον βγαινω φιλια στις υπολοιπες παω να σιδερωσω τωρα που κοιμαται ο ταρζαν

Α σπριντερ εχει μιση τιμη κ ειχε ωραια κοριτσιστικα πατε καμια βολτα οσες εχετε κοντα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλινάδες!!!Έτσι έλεγε μια Κοζανίτισσα φίλη της μάνας μου...φιλινάδα!

Σα να μαλάκωσε λίγο το κρύο...Εμεις καλά...Έκανα κοπάνα δε πήγα Gym χθες πρώτο μάθημα και φτιάχναμε καπουτσινάκια...το αποτέλεσμα με αποζημίωσε αν και θέλουμε πειράματα ακόμα...

Τα κορίτσια θέλαν να φέρουμε το μωρό πάνω χθες να παίξουν.Έχουν φάει κόλλημα,όλο το μωρό ζητάνε το χουν περάσει για κούκλα.Πήγε ο άντρας μου τους χτύπησε αλλά περιμέναν επισκέψεις.Ηρθε λίγο ο παππούς κάναν τα χαζά τους και μετά νάνι.

Μάγκυ αφού δεν είναι θέμα υγείας με το συγγενικό πρόσωπο όλα τα άλλα λύνονται.Υγεία πάνω από όλα.Α πα πα με τις φακές,ούτε να το σκέφτομαι...Αν και εμένα δε κάθονται πια στα καρεκλάκια,σκεφτόμουν να τα μαζέψω.Τραχανόσουπα χθες βράδυ τρώγαν στο τραπεζάκι του σαλονιού.Πάντα με επίβλεψη όμως...μαμά κέρβερος από πάνω...Τα sprider εδω έκλεισαν,είναι σε πτώχευση λέει.Μεγειά τα ψώνια.Όλο ρούχα είσαι βρε Μάγκυ.Εγώ ζήτημα να χω 10 μπλούζες 3 παντελόνια 2 μπουφάν και 2 αθλητικά.Και όχι από τσιγκουνιά,απλά τώρα με τα παιδιά δε δίνω βάση στο ντύσιμο μου,δεν ήμουν και ποτέ του λούσου δηλαδή αλλά μου αρέσει να βλέπω περιποιημένες μανούλες.Μα να προσέχεις και το γιο να χει ταιριαστα μποτίνια με δερμάτινο και τζιν....ω ρε καρδιές που θα κλέψει αυτός...Εγώ όλο με αθλητικά και φόρμες τις έχω λόγω παιδικού.Αφού φορέματα έχουν από 1-2 η καθεμιά και αυτά ζήτημα αν τα βάλαμε τα Χριστούγεννα.Θέλω να ναι και άνετα η αλήθεια.Βλέπω αλλες κοριτσομάνες τα χουν πχ στον παιδότοπο σαν μπομπονιέρες ντυμένα.Μου αρέσει να το βλέπω αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι άνετα να παίξει και να τρέξει το παιδί.

Ουφ καλέ πολυλογού είμαι.Σήμερα θα τις πάω στη μαμά του συμμαθητή μας να παίξουν λίγο,φαγώθηκε κι αυτή ελάτε κι ελάτε.Μένουν 3 τετράγωνα πιο κάτω από μας.Κάνουμε πλάκα ότι θα συμπεθερέψουμε.Ο μπαμπάς ζητάει ήδη Ε9 να δει.Πάντως τα σκατούλια αμφότερα όταν βρίσκονται να δείτε τι χαρά κάνουν.Χθες τα βάλαμε και μιλούσαν στο τηλέφωνο.

-Αντώνη τι κάνεις;(Δήμητρα)

-Καλά σύ;(Αντώνης)

-Καλά(Δήμητρα)

-Έλα εντω (Δήμητρα)

-Μαμά εν μπορεί (Αντώνης)

-Καλά... νύτα!(Δήμητρα)

-αμπα ντα να μααααααα ντονη(Χρυσάνθη)

Χα χα τα θέατρα...και μεις χαζομαμάδες χειρότερες φυσικά...

Αντε σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσακια μου!!!Πριν ξεκινήσω οποιαδήποτε δουλεια, λεω θα γραψω στις φιλιναδες μου, που ειπε και η Μαρία!!!Νέα φοβερα δεν εχω, δεν κανουμε και τιποτα αυτες τις ημερες γιατι ο μπαμπας μας διαβαζει κι εγω προσπαθω να αναπληρωσω τον χαμενο καιρο στη δουλεια!Ευτυχως που ειναι κοντινες οι αποστασεις γιατι τον παω και πρωι και απογευμα στη πεθερα μου, χθες μαλιστα δεν τον πηρα καν στο σπιτι, εκατσα κι εγω εκει, ειδαμε και το τουρκικο (με κολλησαν μαμα και πεθερα!) και ηρθα παλι στο γραφειο, βεβαια κατα τις 8.30 τα ματια μου θολωναν απο τη νυστα!Χθες φωναξα καποια στιγμη στον Τασουλη και μου λεει με υφος "ασε τα νευρα!", που τα ακουει ηθελα να ηξερα, φανταστειτε να παει και παιδικο τι θα ακουν τα αυτια μου!!!Κατα τ' αλλα εχω βγαλει χιονιστρες και στα δυο ποδια στα δαχτυλα και με πονανε και απαρνηθηκα και τις γοβες μου!Χιονι ουτε εδω εχουμε, μονο παρα πολυ κρυο, προχθες το βραδυ του εβαλα πανω απο την φορμα την στολη του σκι για να τον παω στην πεθερα μου!!!Με δουλευε η κουνιαδα μου και της λεω κατσε να κανεις παιδι και θα σε δω!!!Τελευταιο του Τασουλη, παιρνει ενα παιχνιδι κινητο που εχει, το βαζει στο αυτι και κανει οτι μιλαει στην παιδιατρο του (την οποια οταν παμε οι τσιριδες του ακουγονται σε ολο το τετραγωνο!!) και της λεει Γιουλα μου, εφαγα πολλες σοκολατες και τωρα ποναει η κοιλιτσα μου, αντε γεια!!!!Το ζουπας ή δεν το ζουπας;;;;Την πηρα τηλεφωνο και της το ελεγα και γελαγε!!!Στα δικά σας τώρα!

Αχ Μαρακι μου θα στεναχωρηθηκες που τις εβλεπες να κλαινε, αλλα θα σας ειχαν συνηθισει ολες αυτες τις ημερες να ειστε μαζι και τους κακοφανηκε!Θα στο ξαναπω αλλη μια φορά με πολλυ αγαπη, πρεπει να βγαινεις με τον αντρα σου ειτε με παρεα ειτε οι δυο σας, την πρωτη φορα θα παρεις 100 τηλεφωνα, θα σου λειπουν, αλλα σκεψου οτι θα ειναι με ανθρωπους που τις αγαπανε οσο εσεις, οταν γυρισετε το σπιτι θα σου φαινεται αδειο, αλλα πρεπει να το κανεις!Δεν ξερω αν στο εχω ξαναπει αλλα η μαμα μου δεν πηγαινε πουθενα, ειχε φιλες, αλλα ολο ελεγε που να αφησω το παιδι κλπ, τα χρονια ομως περνανε τοσο μα τοσο γρηγορα και τωρα που εχω φυγει δεν εχει τι να κανει και θα σου πω και το αλλο, δεν μπορω να σκεφτω π.χ. να φυγουμε να παμε καπου οι τρεις μας τις γιορτες γιατι οι δικοι μου τι θα κανουν μονοι τους, δηλαδη ειναι καταπιεστικο και για τα παιδια οταν μεγαλωσουν, αν ειχαν καποιους φιλους να πανε θα ελεγα ενταξει εχουν παρεα, γι' αυτο προσπαθησε το σε παρακαλω, δεν λεω συνεχεια, αλλα μια φορα το μηνα ειναι καλα!Αχ, ουτε και σ' εσας κανουν δωρακια, και νομιζα μονο εγω εχω παντρευτει τον μη ρομαντικο, γιατι παλια ηταν ή μπορει να φερει σε καποια επετειο λουλουδια, αλλα απο δωρα μονο κοσμηματα και τσαντες ηξερε να παρει, μεχρι που του ειπα δεν θελω αλλα, δεν προλαβαινω να τα βαλω!Αφου αργησε να περπατησει προφανως τα κανει ολα λιγο πιο αργα και τι εγινε;Πηγαινε βεβαια να την δει για να εισαι ησυχη. Οταν θα μιλησει η Χρυσανθη μου φαινεται θα της απαντησει της Δημητρουλας για ολα, ακου Τιτατη κατσε φρονιμα!!!Εγω του πηρα ξυλομπογιες, αλλα δεν καθεται πολυ να ζωγραφισει, τωρα εχει κολλησει με ενα παιδικο ψαλιδακι και της εχει κανει το σπιτι της πεθερας μου λες και ειναι γεματο χαρτοπολεμο!!Με γεια η μηχανη, κι εμας μας ειχαν κανει δωρο στο γαμο, φτιαχναμε στην αρχη συνεχεια, αλλα μετα βαρεθηκαμε!Ειδες τιποτα δεν ειχε η Χρυσανθουλα!Δεν μπορουν να σκαρφαλωσουν απο την κουνια;;Γιατι αν ειναι νομιζω στη μεση τους το καγκελο μπορουν να βγουν και πρεπει να το βγαλουμε , καπου το ειχα διαβασει και αμεσως το βγαλαμε, στην αρχη του εβαζα κατι μαξιλαρια απο κατω, αλλα δεν εχει πεσει, μην το ματιασω βεβαια!Βρε κοπανα απο το πρωτο μαθημα;;;;Εμενα ο μπαμπας μου μου εδινε συμβουλες απο μικρη να εισαι παντα περιποιημενη, πως θα σε βλεπει ο αντρας σου αργοτερα, μαλλον το προσεχε στη μαμα μου, που για να βαφτει καναμε παρτυ, λεει απο την νονα σου πηρες την κοκεταρια, βεβαια δεν ντυνομουν παλια, οπως ντυνομαι τωρα για την δουλεια. Αν ειχα κοριτσι νομιζω οτι θα της φοραγα φορεματα και κοτσιδακια, αλλα σιγουρα δεν θα ειναι τοσο ανετα οσο οι φορμες, αλλα με κολανακια κλπ θα ειναι και ομορφες και τσαχπινες!!!Καλα να περασετε το βραδυ!!!

Μαγδουλα μου, αφου δεν ειναι θεμα υγειας, ολα τα αλλα φτιαχνουν, μην ανησυχεις!Μετα απο τοσα χρονια ποσο να αντεξουν και τα χερακια της μανουλας, αντε με το καλο!!!Με γεα τα πραγματακια σας οικογενειακως!!!Ουτε να φανταστω δεν θελω την εικονα με τις φακες παντου!!!Το καρεκλακι κι εμεις το εχουμε καταργησει καθεται μαζι μας στο τραπεζι.Νοικοκυρης ομως θα τα μαζεψει μονος του!!!Αν θελεις οποιαδηποτε συμβουλη για το συγγενικο σας προσωπο, παρε με τηλεφωνο, εχουν βγει αποφασεις που και απο e-mail μπορεις να αποδειξεις καταστασεις.Να ειναι γερες μαμα και πεθερα για πολλα χρονια, να σε βοηθανε κι εσενα!

Φουφουδελακι, μπες να μας πεις ολα ενταξει με τον σεισμο;;;Καλώς γυρισατε στο σπιτακι σας!Αχ μωρε η Στελλιτσα, ειναι μεγαλη πια και καταλαβαινει, φανταζομαι και τους γονεις σου ποσο θα στεναχωρηθηκαν.14 κιλα και ειναι χοντρουλα;;;Κι εμενα τοσο ειναι ο Τασουλης αλλα χοντρο δεν τον λες και ειναι 98-99 πόντους.Σημερα μου ειπε να φυγεις μαμα θα κατσω μονος μου σπιτι!!!Απο τωρα θελει να με διωξει!!!Καθε πρωι τον κυνηγαω να τον ντυσω για να φυγουμε γιατι θελει να κατσει στα παιχνιδια του και καθε μεσημερι τον κυνηγαω για να φυγουμε απο την γιαγια και τον παππου, ολο κυνηγαω τον Τασο!!!

Συμπεθερουλα μου, εγω η ανεπροκοπη ακομα να ξεστολισω και εχω και ενα σπιτι σαν βομβαρδισμενο τοπιο!!!Ασε που καθε μεσημερι μου λεει ο Τασουλης μαμα αναψε τα φωτα να ειναι ομορφο το δεντρο, ετσι δεν ειναι!!!Βρε την πονηρω την νυφουλα μου!!!Μαλλον η πιο αντιπαιδαγωγικη ειμαι εγω μου φαινεται, τον βαζω στον καναπε με το μπουκαλι το γαλα και παιδικα και κοιμαται αμεσως και μετα τον παω στη κουνια του, δυστυχως ειμαι τηλεορασακιας κι εγω και μου φαινεται τον εχω κανει ιδιο!!!Εμενα ξυπναει στις 7.30 με 8 και κατα τις 10 τον βλεπω οτι ψιλονυσταζει αλλα αν ειμαστε μαζι δεν τον βαζω για υπνο, αν ομως ημασταν σε αυτοκινητο σιγουρα θα κοιμοταν, 2.30 με 3 που τον παιρνω απο την πεθερα μου κουτουλαει και τις πιο πολλες φορες κοιμαται στο αυτοκινητο, βεβαια τωρα εχει χαλασει το προγραμμα του κι αν δεν παει 10 με 10.30 δεν κοιμαται, αλλα θα τον επαναφερω!

Χαρουλιτα μπες να μας πεις οτι εισαι καλα!!!

Κι εσεις οι υπολοιπες για μαζευτειτε!!!Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ρουλίτσα πόσο δίκιο έχεις για τις εξόδους και τη μουροχαβλίαση μου,όλοι μου το λένε πια.Γονείς άντρας φίλοι άλλες μανούλες.Κοίτα για καφέ πχ βγαίνουμε πάντα όλοι μαζί σκ σίγουρα και μέσα στην εβδομάδα μια φορά.2 φορές που βγήκαμε μόνοι με τον αντρούλη χωρίς παρέα βαρέθηκα,δεν είχαμε τι να λέμε.Νιώθω ήσυχη να βγω βράδι αφού κοιμήσω τα κορίτσια γιατί κακώς τις έχω μάθει έτσι που χωρίς εμάς μπαμπά και μαμά δε θα ακολουθούσαν τη ρουτίνα ύπνου αλλά θα παίδευαν αυτόν που θα έμενε να τις κοιμήσει.

Βράδι 3 φορές που έτυχε να βγούμε ξενύχτι αφού κοιμήθηκαν ήρθε η μάνα μου.Ε τις 2 από αυτές γύρησα και τη ΄βρήκα να έχει αγκαλιά ή τη μια ή την άλλη γιατί λέει ξύπνησαν και ήθελαν παιχνίδι.Βασικά η μάνα μου και το παραμικρό βήξιμο να ακούσει θα τις σηκώσει.Και μετά φυσικά άντε να κοιμηθεί το παιδί.

Θα μου πεις όλα αυτά δικαιολογίες είναι και δε θα συμβαίνουν πάντα.Δε νιώθω όμως και την ανάγκη να βγω,νιώθω τόσο γεμάτη που και να κάτσω χαλαρά με πυτζαμούλες στο καναπέ με τον αντρούλη να μιλάμε ή με φίλους που θα ρθουν για κανα κρασάκι με γεμίζει το ίδιο.

Επίσης θες η κούραση θες η βαρεμάρα 22,00 ή 23,00 που όλοι βγαίνουν εγω το μόνο που έχω κουράγιο είναι να βάλω πυτζάμα και να κουρνιάσω.

Και τη Πρωτοχρονιά μας είπαν αλλά δε πήγαμε και τώρα το ζευγάρι με το συμμαθητή με πιέζουν να πάμε κάπου με ζωντανή μουσική το Σάββατο και αντί να σκέφτομαι τι θα βάλω πχ σκέφτομαι τι δικαιολογία θα πω για να μη πάμε.Τόσο κόλλημα.Νιώθω ότι πρέπει αν το ξεπεράσω και για τον αντρα μου και για μένα πάνω από όλα αλλά δε μπορώ.Ημουν πάντα σπιτόγατα όμως.Πιο καλά περνούσα πχ να ρθουν φίλες μου σπίτι να κουτσομπολέψουμε παρά να πάω να σταθώ στριμωγμένη όρθια σε ένα μπαρ με ένα ποτήρι στο χέρι και να βλέπω τους άλλους να χτυπιούνται καθότι δε χορεύω κιόλας.Μουρόχαβλη παιδί μου τελείως.Κοριτσάκι 12 χρονών τώρα και όνειρευόμουν να χω μια μεγάλη οικογένεια,ούτε λούσα ούτε ταξίδια ούτε λεφτά ουτε εξόδοι μόνο πολλά παιδάκια....

Ασυγχώρητη το ξέρω...ίσως το ξεπεράσω από το πολύ κήρυγμα ή ίσως βγω δω τη γλύκα και αλλάξω γνώμη.Και μετά από όλα αυτά παραπονιέμαι κιόλας ότι τα κορίτσια μου έχουν μαμακίαση,αφού και γω δε τα αφήνω ποτέ ούτε κοιμισμένα πως να μη κολλήσουν κι αυτά....

Χθες όση ώρα έκανα μπάνιο η Δήμητρα είχε πάρει το σκαμνάκι της και τα παιχνίδια της και τα φερε μέσα στο μπάνιο και καθόταν σε μια γωνιά να με βλέπει.Βρε βγες έξω τίποτα αυτή.Για να καταλάβετε κόλλημα...

Βρε τον Τασούλη τον πολυλογά και είναι και ο μικρότερος της παρέας μπράβο του.Ούτε ο συμμαθητής μας που είναι Μάιο του 2010 δε μιλάει τόσο καθαρά και να λέει τόσα πολλά.

Η κούνιες είναι μεγάλες γιατί γίνονται προεφηβικά κρεβατάκια έχουν προεκτάσεις.Τα κάγκελα τα θεωρώ ψηλά για να πηδήσουν τους έρχονται όμως μέχρι το στήθος όπως λες.Δεν έχουν κάνει απόπειρα όμως φτου φτου...Αν ήταν χωρίς κάγκελα πιστεύω θα ρχονταν να μας βρίσκουν το βράδι....

Περαστικά για τις χιονίστρες,φαντάζομαι θα χεις προμηθευτεί τις κατάλληλες αλοιφές.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, ουτε και σ' εσας κανουν δωρακια, και νομιζα μονο εγω εχω παντρευτει τον μη ρομαντικο, γιατι παλια ηταν ή μπορει να φερει σε καποια επετειο λουλουδια, αλλα απο δωρα μονο κοσμηματα και τσαντες ηξερε να παρει, μεχρι που του ειπα δεν θελω αλλα, δεν προλαβαινω να τα βαλω!!

Αυτό το αφήνω ασχολίαστο....στον κρεμασμένο για σχοινί δε μιλάνε....You know

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλιναδες που λεει κ το μαρουσκακι καταρχην ευχαριστω ρουλιτσα ελπιζω απο δευτερα

Θα χουν τελειωσει ολα τον εφαγαν οι γραφιοκρατιες παντως ελλαδαρα κλασικα!!

Βρε το τασουλινι μας γλωσοκοπανα ετσι κ μενα πεταει ατακες κ θα μεινω καραφλη

Τρεχεις κ εσυ μια απο τα ιδια πχ σημερα δουλεια σπιτι παιδιατρο δουλεια παλι ψοφησα

Καναμε το μαντου κυριος το καμαρι μου ο παιδιατρος του κανε κ ζωγραφια κ τωρα ο β λεει εχει τατου κ καμαρωνει

Του δωσε κ μια καραμελα κ αυτοκολητα σουπερ απο υψος θηριο κιλα μετριος λογω υψους κατα τα αλλα εκει που ρωταγε για αναπτυξη απανταγε ο β μονος του σκεψου απο αναπτυξη εχουμε δεξιοτητες τριχρονου ειπε καλα παμε

Μαρακι θα σου κανω πλυση εγω βγες καλε θα ναι σουπερ ιδια ο συζηξ μου σαι δωστου σπιτι κ χουχουλισμα κ τοποτα δε θελει

Εμενα στο καρεκλακι τρωει παντα μια φορα ειπα να αλλαξω αλλα σκυλομετανιωσα

Με το ντυσιμο εγω εχω κολημα δινω πολυ προσοχη παντα εδινα

Εχω απειρα ρουχα το ιδιο κ ο βασιλης θελω ολα να ταιριαζουν αλλα παντα διαλεγω πρακτικα πανω απο ολα

Στη δουλεια φοραω στολη!!κατα τα αλλα ησυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια!!!!Αχ,συμπεθερα αν κουτουλας εσύ,εγώ να δεις!!!!Είμαι νοσοκομείο,είχαμε γενική εφημερία,δεν χω κλείσει μάτι από εχθες,αδιαθετησα και γίνεται και πανικός!!!!

Το θέμα είναι σήμερα,πως θα την παλέψω,που δεν έχουμε ούτε ένα κενό κρεβάτι!!!

Γενικά χάθηκα γιατί από την ημέρα που γύρισα γίνεται πανικός!!!Κάθε μέρα φεύγω απο εδω αργά και κομμάτια!!!Στα πλαίσια των συγχωνεύσεων,ενώ είμασταν δύο κλινικές,γίναμε μία και μας μείωσαν τα κρεβάτια.Μιλαμε για δυο κλινικές που είχαν συνέχεια πληρότητα!!!Και το χάλι συνεχιζεται...

Η Μιμικα παρκαρισμένη στη γιαγιά,από την μέρα που ήλθαμε δεν έχει ελθεί σπίτι το μωρό μου!!!Βέβαια βρήκε πάλι τα ξαδέλφια της και περνάει σούπερ!!!

Την μεθεπόμενη εβδομάδα όμως θα χτυπήσω μια αδειουλα πάλι και θα της αφιερωθω!!!Δεν έχω σκοπό να χαρίσω ούτε μια μέρα άδεια!!!

Θα μπω το βράδυ για σχολιασμό...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Αχ βρε συμπεθέρες Μάγκυ και Χαρουλίτα τόση κούραση με τις δουλειές σας...τι κωλοωράρια για μανούλες.Πόσο τυχερή νιώθω όταν διαβάζω την κούραση σας.

Μάγκυ στολή;;;;Α πα πα μετά από τόση γκαρνταρόμπα να πρέπει να φοράς στολή κάθε μέρα,έλεος πες τους στον ΟΤΕ...άστε με να βάλω τα sexy μου και θα σας διπλασιάσω τους πελάτες..χα χα

Εμεις ήσυχα,ξεσαλώσαμε χθες στο σπίτι του συμμαθητή.Έχει μια ηλεκτρική μηχανή pegperego μέσα στο σπίτι και την καβαλούσαν και πήγαιναν πάνω κάτω πάνω κάτω αφού έλεγα από μέσα μου δε τελειώνει ποτέ αυτή η ρημάδα η μπαταρία να ηρεμήσουμε...χα χα πλάκα είχαν.Τους έφτιαξε η μαμά του ψωμί με μερέντα και γάλα και καθήσαν ευλαβικά και τα 3 στο τραπέζι της κουζίνας σα μεγάλοι και έτρωγαν.Εγω να τους το κάνω σπίτι θα χαν λερώσει όλο το κόσμο.Ο μιμιτισμός τελικά...

Η Χρυσάνθη χθες που τις έπλυνα τα δόντια είδα έσκασαν οι 2 τραπεζίτες μέσα μέσα,βγάλαν από μια κορυφή.Εξ ου και το πρήξιμο μάλλον τις προάλλες στα μαγουλάκια.Όσες φορές έβγαζε δόντι φούσκωνε λίγο μονόμπαντα τώρα το συνδύασα.

Χθες φευγοντας από το συμμαθητή αφού τον φιλήσαμε και τον αγκαλιάσαμε αμφότερες 500 φορές μας πέταξε ένα "Καλό δόμο" και μας έλιωσε μάνα και κόρες...Είναι μεγαλώσομος εντωμεταξύ τους ρίχνει ένα κεφάλι και "άγριος" στο παιχνίδι και χθες ήθελε να παίζει κάτι μαγνητάκια μόνος του.Τον πλησιάζει η Δήμητρα και του λέει :"μαζι Ντονη παίτσουμε μαζι".Πολύ γέλιο τα σκατούλια,οι μανάδες δε το χουμε σίγουρο το συμπεθεριό...Οπότε δε ξαναλέω για το Βασιλάκη να θυμώνει και η Χαρα να μας προσάπτει χαρακτηρισμούς αντροχωρίστρων.χα χα

Ένα τελευταίο...μας κάλεσε η κουμπάρα μου που της βάφτισα το γιο στα γενέθλια της κόρης της αύριο σε παιδότοπο.Ωραια της λέω θα ρθουμε.Και μου λέει θα κόψουμε και για το βαπτιστικό σου τούρτα και κεράκια γιατί ζηλεύει,που είχε γενέθλια τον Ιούλιο!!!!!Δηλαδή εγω πήρα δώρο τότε,πήρα τα Χριστούγεννα θα πάρω τώρα και θα ξαναπάρω και τον Ιούλιο;;;Τραβηγμένο δεν είναι;Πως να συνδυάσει 2 γενέθλια που είναι καλοκαίρι και χειμώνα;;;Το καλοκαίρι δε του χε κάνει πάρτυ αλλά εγώ πήγα με το δώρο μου.

Αντε σας φιλώ...Παρασκευάρα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καναμε το μαντου κυριος το καμαρι μου ο παιδιατρος του κανε κ ζωγραφια κ τωρα ο β λεει εχει τατου κ καμαρωνει

Τώρα το κάνουν το μαντού καλέ;;;Έχω χάσει επεισόδεια...Γιατί νομίζω αυτό το κάναμε περσι το Γενάρη με τον κύκλο στο χέρι που αν κοκκινήσει σε 2 24ωρα έχεις θέμα.ή αυτό δεν ήταν το μαντού;ήταν το τεστ για μαντού;Εχω μπερδευτεί.Είχα την αίσθηση ότι δε μας λείπει κανένα εμβόλιο.Έχουμε το Μάρτιο αλλά είναι η β δόση ηπατίτιδας και μετά μας είπε θα ξαναπάμε το 2015 για εμβόλιο.

Εσεις πρώτη φορά κάνατε αυτό που το κυκλώνεις στο χέρι και το παρακολουθείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!τι κανετε;εμεις καλα,αν κ η μικρη ξυπνησε το βραδυ,όπως κ το προηγουμενο κ εκλαιγε κ ηρθε στο κρεβατι μου,εκει κοιμηθηκε βεβαια αλλα τωρα που δεν κοιμαται μεσημερι,κοιμαται μεν νωρις το βραδυ αλλα αρχισε να ξυπναει πολύ νωρις το πρωι…ουφ ποτε θα κανει ένα σωστο προγραμμα πια;;κατά τα αλλα χθες κατεβηκα στο κεντρο για κατι δουλιτσες,ηρθε η πεθερα μου να κατσει με την μικρη καιαπολαυσα βολτουλα αν και μονη!!μιας κ βρεθηκα κεντρο πηγα και σε ένα μεγαλο μαγαζι με βιολογικα κ ψωνισα για την μικρη αλλα ρε κοριτσια είναι πανακριβα!!1κιλοαλευρι 9.50 ευρω!!!πηρα και κατι αλλα πραγματακια,βρηκα κ τα γλυφυτζουρια χωρις ζαχαρη που μου ελεγες Μαγδα. Σημερα αδιαθετησα κιολας…κρυωνω,θελω να φαω ένα ολοκληρο εργοστασιο σοκολατας αλλα κρατιεμαι!!! Η Κωνσταντινα αρχισε να κανει μεγαλυτερες προτασουλες,το λεξιλογιο μεγαλωνει..τι καλα!!!τωρα πια χαλαρωσα και με αυτό το θεμα!!!προχθες μας βαζει για νανι με τον μπαμπα της στον καναπε,εγω κοιμηθηκα καμια ωριτσα κ ο μπαμπας υποτιθεται προσεχε την Κωνσταντινα.ξυπναω ,παω προς το δωματιο της μικρης ,ανοιγω την πορτα και ειχε αδειασει 3 συρταρια ρουχα σε ολο το δωματιο!!!!!!

Μαγδουλα με γεια τα ρουχαλακια και τα παπουτσακια σας!!!Κι εμας χθες η γιαγια ειπε ότι θα παρει στην μικρη μποτακια μιας κ χασαμε τα αλλα τα Χριστουγεννα,για να δουμε!!!ετσι κι εγω την ντυνω,να ταιροαζει το παπουτσι αναλογα το στυλ,ασορτι κοκαλακι ή κορδελα ΄η σκουφο .καλα με τις φακες τι να πω;;εγκεφαλικο!!και να εχεις κ την Κατακουζινα να σε μαλωνει!!χαχα ,αλλα ο μικρος σου..τι καλο παιδι!!!εγω στο καρεκλακι μονο το φρουτο πια δινω,γιατι αμα σταξει η μπανανα στα χαλια ή στους καναπεδες…το φαγητο το τρωει στο τραπεζακι του σαλονιου ή στο δικο της το τραπεζι αλλα λογω γιορτων το ειχα παει στο δωματιο της. απατη ε;ευτυχως βρισκει ακρη!!πλεον πρεπει να προσεχουμε πολύ εσι που μας καταντησαν!! Βρε τον Βασιλη…σε λιγο θα πηγαινει και μονος του στονπαιδιατρο…μπραβο για την αναπτυξη!!!

Μαρακι σε βλεπω εσυ να εγκαινιαζεις το θεμα με εγκυμοσυνη!!με συνεργους τα κοριτσια θα τον πεισετε τον μπαμπα σας…!!!ρε συ μην παραπονιεσαιπου σας καλει η μαμα του συμμαθητη!!εγω με την φιλη μου που ειναιιδια ηλικια σχεδον οι μικρες μας οσο ειχε αδεια ειχαμε καθημερινο ραντεβου στην πλατειακαι περνουσαμε ωραια,τωρα δουλευει κ με βαρδιες κιολας οποτε εχουμε χαθει. Αντε κανονισε και καμια εξοδο ανευ τεκνων,καλα τα λενε τα κοριτσια,να δεις που θα σου αρεσει.ειναι καλο και για το ζευγαρι αλλα και για τα παιδια.εγω την πρωτη φορα που βγηκαμε χωρις την μκρη με το ζορι κρατιομουν να μην αρχισω να μιλαω για την μικρη μιας και ειχαμε βγει ’’ραντεβου’’.κι εμεις μην νομιζεις ότι βγαινουμε αργα για ποτα και τετοια,κι εμνα σινεμαδακι είναι αναζωογονητικογια την σχεση.και μην μου πεις ότι κατεβαζεται ταινιες σπιτι!!!ειδεςπου περασατε ωραια στην φιλη;στο βαφτιστηρι παρε κατι μικρο τωρα,ισα ισα για να κρατας κατι,στην ουσια τα γενεθλια της κορης είναι.

Συμπεθερουλα μου θελω να τον ζουμπηξω τον Τασουλη!!!τι ατακες είναι αυτές καλε;θα μας στειλουν αυτά τα παιδια!!!περαστικα για τα ποδαρακια!!!συμφωνω απολυτα μαζι σου,ευτχυως αρχισα να ξεπερναω αυτην την φοβια να αφησω την Κωνσταντινα,και ετσι κανονιζουμε και καμια εξοδο.εννοειται βεβαια πως την σκεφτομαι αλλα ξερω τουλαχιστον ότι και εκεινη περναει καλα και δεν στεναχωριεμαι!! Κι εμενα ετσι πινει το γαλαστον καναπε με τηλεοραση αλλα μετα την παω να πλυνει και δοντακια,ασε που και να την αφηνα θα αρχιζε το παιχνιδι,δεν θα καθοταν να χουζουρεψει και να την παρει ο υπνος.

Χαρουλιτα κανε κουραγιο!!!αντε να παρεις την αδειουλα να δεις και την ομορφη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!Τι κανετε?Εγω σας μιλαω ειλικρινα μπηκα με την προθεση να σχολιασω,αλλα κουτουλαω!!!Μολις εκλεισα 48 ωρες αυπνη!!!!!Και μαντεψτε??????ΑΥΡΙΟ ΕΦΗΜΕΡΕΥΩΩΩΩΩΩ :evil::evil::evil:

Μετα απο τη χθεσινη εφξμερια,καταφερα να φυγω στις 4 απο το νοσοκομειο!!!!Δωσαμε ραντεβου με τον ανδρα μου και πηγαμε στους δικους μου κατ'ευθειαν για να δουμε το κοριτσακι μας!!!Μοθ χει λειψει να μαζευτουμε σπιτι ολοι μαζι :( Ειναι και αυτη μια γλωσσου ,που σε τζακιζει.Μας λεει,"θελω να παμε στο σπιτις μας μαμα,με το αμαξι του μπαμπα".Παω να φυγω και μου λεει:"θελω να λθω μαι σου!!!στην κουλεια σου!!!πειμενε να βαλω τις μποτες μου"!!!!!Και φευγοντας με τσακισε τελειως πια.μου λεει ελα να σου ενα μυτικο!!!Με παιρνει αγκαλια και μου λεει στο αυτι:"μαμακα μου σε αγαπω μεχρι το φεγγαρακι"!!!ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Και ακου Μαρια το προγραμμα της επομενης εβδομαδας:Δευτερα εφημερια ο αντρας μου,Τεταρτη εγω,Πεμπτη ο ανδρας μου,Παρασκευη και Σαββατο εγω και Κυριακη ο ανδρας μου!!!!!Ειπατε κατι??????

Θα χαιρετηθουμε την Τεταρτη και θα βρεθουμε Δευτερα!!!!!

Λοιπον ελπιζω να καταφερω να σχολιασω αυριο απο το νοσοκομειο !!!!Σας φιλω,παω για κουρνια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ τι μου κανετε συμπεθερα σε διαβαω κ περνω κουραγιο πραγματικα πολυ πηξιμο κ τρελα ωραρια μας εχουν εξοντωση μια κοπελα σε μας μαλλον παει αλλου με μεταθεση κ παιζει να αναλαβω τη θεση της κ ετσι εχω πηξει στο διαβασμα οχι οτι κανει κατι περισσοτερο απο μας απλα θελω να μαι κομπλε επισης ανελαβε κ καινουριος επιθεωρητης κ θελω να μαι ξεφτερη οταν ηρθε εδειξε να με συμπαθει μου κανε κ ερωτησεις αλλα ημουν ξεφτερη κ ενθουσιαστηκε.οσο για την στολη εγω γουσταρω τρελα δεν εχω να ψαχνω καθε μερα τι θα βαλω !!!

χτες πηγαμε ριβερ γουεστ με ινα κ πολυ περασαμε φανταστικα οι αντρες καθοταν για καφε αφου περπατησαμε 2 ωρες πηγαμε κ κατσαμε μαζι τους ο βασιλης τσουλαγε την μπεμπα του στο καροτσι οποτε ξεκουραστηκα τρελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρουλα μου να σας παρει παπουτσακια η γιαγια εχει ωραιες εκπτωσεις εμεις 49 ε τα πηραμε κροκοδιλινο πολυ ωραια παπουτσακια εχει ειδικα για κοριτσακια χαμος!!!τις αρεσαν τα οικολογικα προιοντα ειναι ακριβα αλλα αξιζει πιστευω.ειδες που πηρε κ αυτη φορα θα αρχισει να κελαιδαει κ ποιος την πιανει μετα ειναι που ναι μουτρο θα μιλαει κιολας σουπερ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...