Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aσυνηθιστα ονοματα


ilianna

Recommended Posts

Καλησπερα!

Τι κάνετε;Εγώ ψάχνω ονόματα:P Είπαμε τελικά με τον άντρα μου,να ξανασκεφτούμε το θέμα ''όνομα'' και να δούμε και άλλα ονόματα για τα κοριτσάκια μας!Και που καλύτερα απο το mammyland?Νομίζω πουθενά δεν θα ακούσω τέτοιες ιδέες!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φιλάκια στα μωράκια σας,στις κοιλίτσες σας ή σε ότι τελοσπάντων θέλετε!:P:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα κάνει λίστα πριν γεννήσω

Η λίστα είναι:

Κίρκη (πιασμένο)

Περσεφόνη

Αριάδνη

Οριάννα

Χάρις

Αλεξανδρινή (όχι Αλεξάνδρα)

Καλύψω

Μέλινα

Νεφέλη

Φαιδρά

Βασιλίσσα (όχι Βασιλική)

Όλγα

Εριέττα

Έρση

Θεοφάνια

Θεοδοσία

Αν σκεφτώ και αλλά θα στα στείλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα κάνει λίστα πριν γεννήσω

Η λίστα είναι:

Κίρκη (πιασμένο)

Περσεφόνη

Αριάδνη

Οριάννα

Χάρις

Αλεξανδρινή (όχι Αλεξάνδρα)

Καλύψω

Μέλινα

Νεφέλη

Φαιδρά

Βασιλίσσα (όχι Βασιλική)

Όλγα

Εριέττα

Έρση

Θεοφάνια

Θεοδοσία

Αν σκεφτώ και αλλά θα στα στείλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μπεις το www.eortologio.gr θα βρεις πολλά ασυνήθιστα χριστιανικά ονόματα καθώς και πότε γιορτάζουν.

Φιλάκια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μπεις το www.eortologio.gr θα βρεις πολλά ασυνήθιστα χριστιανικά ονόματα καθώς και πότε γιορτάζουν.

Φιλάκια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα τα αγαπημενα μου ονοματα για κοριτσακια ειναι τα εξης Νεφελη,Ιολη,Ηλεκτρα,Δαναη,Μυρτω,Κυβελη,Ελλη,Ανδριανα,Ζωη,Μελινα και το Ηλιαννα αλλα δε μπορεις να το χρησιμοποιησεις γιατι ειναι το δικο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα τα αγαπημενα μου ονοματα για κοριτσακια ειναι τα εξης Νεφελη,Ιολη,Ηλεκτρα,Δαναη,Μυρτω,Κυβελη,Ελλη,Ανδριανα,Ζωη,Μελινα και το Ηλιαννα αλλα δε μπορεις να το χρησιμοποιησεις γιατι ειναι το δικο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου αρέσουν τα ασυνήθιστα ονόματα. Φρόντισε όμως να γιορτάζουν ώστε τα κοριτσάκια

να μην νιώθουν κόμπλεξ όταν μεγαλώσουν, επειδή δεν θα μπορούν να κάνουν κεράσματα

στο σχολείο όπως τα άλλα παιδιά. Ένα όνομα που γιορτάζει είναι και το

Ελέσσα. Η Αγία Ελέσσα είναι στα Κύθηρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου αρέσουν τα ασυνήθιστα ονόματα. Φρόντισε όμως να γιορτάζουν ώστε τα κοριτσάκια

να μην νιώθουν κόμπλεξ όταν μεγαλώσουν, επειδή δεν θα μπορούν να κάνουν κεράσματα

στο σχολείο όπως τα άλλα παιδιά. Ένα όνομα που γιορτάζει είναι και το

Ελέσσα. Η Αγία Ελέσσα είναι στα Κύθηρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλέκτρα, Φαίδρα, Αρτεμις, Δανάη, Λυδία, Λήδα, Ηιώ, Κασσιανή, Δάφνη, Αθηναίς, Αριαδνη, Χαρικλεια, Περσεφόνη, Πηνελόπη, Κορίνα(μου αρεσει πολύ), Μελίνα, Μάγδα, Μυρτώ, Ολυμπία, Αφροδίτη και πολλα αλλα που δεν μου ερχονται αυτη την στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλέκτρα, Φαίδρα, Αρτεμις, Δανάη, Λυδία, Λήδα, Ηιώ, Κασσιανή, Δάφνη, Αθηναίς, Αριαδνη, Χαρικλεια, Περσεφόνη, Πηνελόπη, Κορίνα(μου αρεσει πολύ), Μελίνα, Μάγδα, Μυρτώ, Ολυμπία, Αφροδίτη και πολλα αλλα που δεν μου ερχονται αυτη την στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Με το καλό τα διδυμάκια σου!Θα τα απολαυσεις οσο τιποτα αλλο(μιλαω εκ πειρας).Τα ονοματα που έχω να σου προτίνω είναι Λητώ,Λήδα,Ισμήνη,Τερψιθέα,Ναταλία,Μελιτίνα...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Με το καλό τα διδυμάκια σου!Θα τα απολαυσεις οσο τιποτα αλλο(μιλαω εκ πειρας).Τα ονοματα που έχω να σου προτίνω είναι Λητώ,Λήδα,Ισμήνη,Τερψιθέα,Ναταλία,Μελιτίνα...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...