Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα, οι περισσότερες, αν όχι όλες, δεν με γνωρίζετε μιας και έχω να μπώ στο forum αρκετούς μήνες... μάλλον κανένα χρόνο!

Ο λόγος που αποφάσισα να σας γράψω είναι ότι κι εγώ σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω την πρώτη εξωσωματική μου προσπάθεια μετά απο 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις. Για πολλούς και διάφορους λόγους αποφάσισα να δωρίσω κάποια απο τα ωάριά μου σε κάποια κοπέλα που δυσκολεύεται να κρατήσει στην αγκαλιά της το ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΑΥΜΑ!

Την απόφασή μου αυτή δεν την πήρα καθόλου επιπόλαια, απλώς πιστεύω ότι όλοι οι άνθρωποι θα πρέπει όταν τους δίνεται η δυνατότητα να βοηθήσουν τον συνάνθρωπό τους, να το πράττουν χωρίς δεύτερη σκέψη. Ίσως αν περισσότεροι άνθρωποι δρούσαν με τον ίδιο τρόπο να είχαμε ένα καλύτερο κόσμο. Ο άντρας μου είναι και αυτός του ίδιου σκεπτικού και έτσι πήραμε αυτή την απόφαση μαζί.

Φυσικά και κατανοώ τον σκεπτικισμό και τους προβληματισμούς σας σχετικά με τα δανεικά ωάρια, όμως καλό θα είναι να έχουμε ανοιχτό μυαλό, ειδικά όλες εμείς που δυσκολευόμαστε να συλλάβουμε με τον παραδοσιακό τρόπο!

Έτσι σκέφτηκα απλώς να σας δείξω και την άλλη πλευρά του νομίσματος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λαμπρινή μου και εγώ αυτό φοβάμαι,μήπως πάω για υπερδιέργερση.Το απόγευμα στις 8 θα πάω για υπέρηχο οπότε εκεί θα μου πει τι να κάνω!Μακάρι να είναι όλα καλά!Ευχαριστώ πολύ,φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Levou κι εγω το ιδιο σκεφτομουν οταν μπηκα σ αυτο το τρυπακι και καταλαβα καποια πραγματα.Δυστυχως δεν εχω ουτε και για μενα οχι να δωσω κι αλλου :( Με το ζορι παραγω καποια.Παρολο που εχω προβλημα υγειας δεν ειναι ειναι κληρονομικο αλλα τυχαιο οποτε υπο αλλες συνθηκες(καλη παραγωγη ωαριων) θα μπορουσα να δωρισω.Δεν το βλεπω σαν υποψηφιο παιδι αλλα απλα σαν ωαριο.Πιστευω οτι ειναι πολυ ωραιο να υπαρχει κατι δικο σου εκει εξω που δινει τοση χαρα (και ζωη) σε καποιους ανθρωπους.Θα μου ηταν πιο δυσκολο να γινω παρενθετη μητερα ομως....

Και κατι αλλο:Αν ολα πανε καλα και μπορεσω καποια στιγμη θελω πολυ να δωρισω την μητρα μου(αν επιτελους γινει και στην Ελλαδα μεταμοσχευση).Ετσι κι αλλιως σε αχρηστεια θα ειναι αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε;;;

Καταρχήν δεν θέλω εντάσεις γιατί είδα λίγο τεταμένη την ατμόσφαιρα στις προηγούμενες σελίδες. Με τόσα που περνάτε είναι λογικό να υπάρξουν και νεύρα και διαφωνίες. Γιαυτό άλλωστε είναι και το φόρουμ ε;

Μαρινάκι πας με φυσικό κύκλο αυτή τη φορά ε; Μπράβο κοριτσάκι! Μην το βάζεις κάτω! Θα έρθει το μπεμπέ!

labrinip εσύ αν κατάλαβα καλά κάνεις νέα προσπάθεια; Ξεκίνησες ενέσεις;

Αγγέλικα εσύ τελικά πότε αρχίζεις με το καλό;

Vango καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου στην προσπάθειά σου!

Είναι άλλη κοπέλα που έχει ξεκινήσει ή περιμένει χοριακή;

Σας φυσώ πολύ δυνατά όλες! Μακάρι να μείνετε εγκυούλες γρήγορα!

ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazάκι μου γλυκό! Πού είσαι κοριτσάκι; Μας έχεις λείψει τόσο! Πες μας τα νέα σου! Πώς είσαι; Πώς είναι η εγκυμοσύνη σου; Εγώ σχετικά ήρεμη είμαι, και πλέον με καλύτερη διάθεση ευτυχώς, αλλά ... πλησιάζει το ραντεβού με τον εξωσωματικό σιγά-σιγά. Ελπίζω να συμφωνήσει να προχωρήσω με φυσικούς και γενικά να βγάλουμε κάποια άκρη... Προετοιμάζομαι πια για κάθε εκδοχή (φκ απλό ή τροποποιημένο, ήπια διέγερση, κανονική διέγερση αργότερα) κ για τα ενδεχόμενα αποτελέσματα (να πρέπει να σταματήσω και άρα να μην έρθει παιδί), αλλά δεν έχω χάσει τις ελπίδες μου. Κοινώς, έχω δρόμο ακόμα. Για τις εντάσεις που δημιουργήθηκαν, λυπάμαι ειλικρινά. Αλλά κι αυτές τελικά χρήσιμες είναι, αφού γνωριζόμαστε καλύτερα...

Vango μου, ελπίζω να έχεις καλά νέα από τον γιατρό και να είναι όλα όπως πρέπει!

Levou & littledancer, ένα έχω να σας πω: Μπράβο σας! Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο και να γίνει πράξη η θέλησή σας για βοήθεια σε όσες την έχουν ανάγκη και το όνειρο της μητρότητας γρήγορα πραγματικότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια τι κανετε;;;

Ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!Θα το κοιταξω!!!

Λαμπρινη,με τον Καπετανιο και τη συμβολη του Τσιλιβακου,εκανα την πρωτη μου προσπαθεια!!!Δεν εμεινα ευχαριστημενη και εφυγα.Αλλη ιστορια κι αυτη....τι μου θυμισες!!!Παντως σαν εργαστηριο το λοκους ειναι πολυ αξιοπιστο!!!

Λεβου,μπραβο κοριτσι μου!!!Εισαι αξια θαυμασμου!!!

Βανγκο,δε τη θεωρω ιδιαιτερα υψηλη,εγω εχω παει και με 984 τη 4η μερα των ενεσεων και δεν επαθα υπερδιεγερση.Ο τελευταιος γιατρος μου που πλεον εμπιστευομαι απολυτα μου ειχε πει οτι 5η 6η μερα τη θελουμε μεχρι 500.Μεινε ησυχη αν και ο γιατρος σου θα ρυθμισει τη δοση σου!!!

Ντιαζ βλεπω κοντευεις να γεννησεις ε;;;Ποτε περασε ο καιρος...ειχα διαβασει για την εγκυμοσυνη σου!!!

Τα φιλια μου σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, αν εννοειται με τον Κ@πετ@ν@κη, μια συναδερφος έκανε 10 προσπαθειες με φαρμακα και τελικά υιοθέτησε ένα αγορακι. Και ήταν και μικρη, γαμωτο. Τις έκανε από 28 εως 38. Μια καθε χρονο. Και τιποτα.

Εγω που έχω επισκεφτει πολλους γιατρους και κεντρα, θεωρω ότι το καλύτερο ειναι ένα γνωστο μεγαλο, απο τα πιο γνωστα. Λενε ότι έχει το καλύτερο εργαστηριο στην Ευρωπη. Δεν θελω να το αναφερω μην θεωρηθω ότι κανω διαφημιση. Ολες όμως φανταζομαι ότι καταλαβαινετε ποιό εννοω.

λαμπρινικ, καλό ξεκινημα! Καλά αοτελεσματα σε όλα τα κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.

Έμεινα πίσω στις δημοσιεύσεις καθώς

1) έλειπα το Σ/Κ

2) ξεκίνησε κολύμβηση η μικρά και δεν μπορεί ο σύζυγος να την πηγαίνει αυτήν την εβδομάδα

3) πράττω τα δέοντα για να ξεκινήσω mama yoga κ κολύμβηση για εγκύους(ψάχνω το που, με ποιον, ποτε, κόστος, βεβαιώσεις κλπ)

Προσπαθώ να διαβάσω μονορούφι τα όσα γράψατε και χαζεψα με το εξής:

η κορη μου απο τη μια τα περιμενει πως και πως και απο την αλλη λεει οτι η κοιλιτσα μου δεν εχει τιποτα μεσα...

πεταει κατα καιρους αρκετα κουφα...

οτι θελει να μπει στην κοιλια μου κ τετοια...

Έτσι ακριβώς: "η κοιλίτσα σου δεν έχει τίποτα μέσα" μου έλεγε η δικιά μου πέρυσι που είχα μείνει έγκυος (αλλά παλλινδρόμησε). 3 ετών παρά κάτι τότε η μικρά.

Φέτος το καλοκαίρι (4 κ 2 μηνών) διατύπωσε την επιθυμία να μπει στην κοιλίτσα μου για να κάνει παρέα στα αδερφάκια της!!!

Άβυσσος τα παιδικά μυαλουδάκια όταν περιμένουν αδερφάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ...

σας διάβασα.

Να σας πω ότι για καρυότυπο ζεύγους είχα κάνει μια πολύ εκτεταμένη έρευνα όσον αφορά τις τιμές.

Απ΄ότι θυμάμαι: το Χωρεμείο χρεώνει 150 ευρώ το άτομο (άρα σύνολο 300). Το έκρινα ασύμφορο.

(Μέχρι 600 ευρώ συνολικό κόστος είχα ακούσει!!!)

Το Πανεπιστημιακό νοσοκομείο Πάτρας είναι αρκετά οικονομικό, μας είχαν ρωτήσει ασφάλεια (εγώ είχα ΟΠΑΔ κ ο σύζυγος ΙΚΑ) και εϊχαν πει 50 ευρώ. Και ραντεβού πολύ κοντινά.

Τελικά, επιλέξαμε ένα κέντρο στη Θεσσαλονίκη, το CARYO, όπου μας έκαναν την εξέταση με συνολικό κόστος 170 ευρώ και αποτελέσματα σε 15 μέρες. Εμάς βόλεψε, γιατί εκείνες τις μέρες θα πήγαινε ο σύζυγος Θεσ/νίκη για δουλειά, οπότε πήρε και το δικό μου αίμα σε ηπαρινισμένο μπουκαλάκι.

Αν βρείτε το τηλέφωνό τους από το κέντρο, μπορούν να σας πουν διάφορες πληροφορίες, όπως πχ με ποιο courier συνεργάζονται και πως μπορείτε να κάνετε αιμοληψία και αποστολή με ασφάλεια του αίματός σας σε αυτούς.

Στις εποχές που ζούμε, χρειάζεται εφευρετικότητα για να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες καλημέρα!βρήκα λίγο χρόνο να σας πω νεότερα γιατί έχω λίγο τρέξιμο στη δουλειά!Λοιπόν άδικα ανησύχησα,όλα οκ,απλώς μου μείωσε τη δόση και μου είπε ότι δεν πάω για υπερδιέγερση!Εγώ πανικοβλήθηκα γιατί καμιά φορά από τις προηγούμενες δεν είχε φτάσει τόσο την 5η μέρα και φανταστείτε ότι στην τελευταία μου προσπάθεια παλέυαμε να την φτάσουμε εκεί που έπρεπε για να κάνουμε ωοληψία!Καμία σταθερότητα ο οργανισμός μου τελικά!Εγώ πιστεύω ότι ανταποκρίθηκε διαφορετικά στο μακρύ πρωτόκολλο,τις προηγούμενες φορές έκανα βραχύ.Σας φιλώ γλυκά!να έχετε μια όμορφη μέρα!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango μου μη μου αγχώνεσαι για τα νούμερα, μπορεί απλά ο οργανισμός σου να αντέδρασε διαφορετικά στο συγκεκριμένο πρωτόκολλο και στις ενέσεις. Κι εγώ αγχωνόμουν δεν λέω, αλλά καλύτερα τελικά να τα αφήνουμε στους γιατρούς αυτά. Ξέρουν καλύτερα! Όταν ερθει το θαυματάκι έχουμε πολλά περισσότερα για να αγχωθούμε! Μακάρι να πάνε όλα καλά και είμαι σίγουρη θα καταλάβεις τι εννοώ ;)

Cristy ήρθε τελικά το αδερφάκι; Πόσα επειδόδια έχω χάσει τελικά!!! Με το καλό! Πόσο είσαι τώρα; Οι ατάκες των μικρών πάντως δεν υπάρχουν!!!!

Μαρινάκι μου έτσι σε θέλω δυνατή! Μη χάνεις τις ελπίδες σου και θα έρθει το μωράκι! Αυτό ισχύει για όλες! Πίστη και επιμονή! Ξεκίνα με φυσικό και βλέπεις! Ένα και καλό θέλουμε!

Η εγκυμοσύνη δόξα το Θεό πάει μια χαρά! Φουσκώνω εγώ, μεγαλώνει το αγοράκι μου και έχω αρχίσει σιγά σιγά να ετοιμαζω τα πραγματάκια του! Ενοχλήσεις και τέτοια δεν είχα, αλλά ότι και να είχα νομίζω ότι δεν έδινα σημασία και φυσικά δεν θα γκρίνιαζα. Και τη γέννα ακόμα χαλαρά τη σκέφτομαι γιατί το μόνο που σκέφτομαι είναι να είναι καλά το μωρό μου!

Για κέντρα που λέτε πάντως, θα πρότεινα να βλέπατε και στα δημόσια νοσοκομεία! Από τη δική μου εμπειρία και εκ του αποτελέσματος μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Οκ δεν έχουν τη χλιδή των ιδιωτικών (δεν δοκίμασα εκεί), αλλά είναι το τελευταίο που μετράει. Και με οικονομικά μας έτσι όπως είναι τώρα γιατί όχι είναι και φτηνότερα. Δόξα το Θεό ήρθε το αγοράκι μου αμέσως! :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;καταρχήν συγχαρητήρια σε levou και littledancer.Κορίτσια είστε αξιέπαινες, τίποτε άλλο.Είναι φυσικό με την πίεση που βιώνετε να υπάρχουν εντάσεις, καλά είπε μια κοπέλα-δεν θυμάμαι τώρα ποια-οτι έτσι γνωριζόσαστε καλύτερα!Μην το βάζετε κάτω, πρέπει να είμαστε μια γροθιά γιατί δεν είμαστε δυο διαφορετικές κατηγορίες, γυναίκες που τα κατάφεραν κι οι ''άτυχες'' που συνεχίζουν(όσο κι αν αυτό ακούγεται θεωρητικό αφού είμασταν τυχερές) αλλά γυναίκες που ξέρουμε τι σημαίνει το ταξίδι της εξωσωματικής.Κι εμένα αυτό το ταξίδι μου έμαθε πολλά.Σας φιλώ κι εύχομαι καλή αρχή σε όσες ξεκινούν, καλή δύναμη και τα καλύτερα αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεβου καλως ηρθες και παλι, καλη επιτυχια με ολη μου την καρδια στη προσπαθεια σας!

dancer συγχαρητηρια για την αποφαση σου!

Ντιαζακι μου σου εχω στειλει και μηνυματακι ευχομαι να πανε ολα τελεια και σε λιγο να κρατας το μπεμπε σου και εσυ οπως και στην Αγγελα μας το ιδιο και στην Ατζη μας καλη λευτερια να εχετε!!!

Σας εχω γραψει στα ενεργα θεματα επειδη με ρωτατε, την εμπειρια τοκετου μου.....

Και για να μην ξεχνιομαστε φφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα μου πολλά μπράβο για τον τρόπο που σκέφτεσαι...πραγματικά!!!!

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...είμαστε όλες το ίδιο...κανένας διαχωρισμός...

σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου και οτιδήποτε σε προβληματίζει ή θέλεις να το μοιραστείς με κάποιον εδώ είμαστε...δε χρειάζεται να λέμε μόνο για προσπάθειες εξωσωματικής...ένα παρεάκι, όπως εμείς, σίγουρα έχει πολλά θέματα να συζητήσει και όχι μόνο ένα...

Λεβού και Λιτλντανσερ είμαι μαζί σας...δεν νομίζω ότι μας είπατε τις απόψεις σας για να σας πούμε "μπράβο", άλλωστε δεν έχει τόσο αξία αυτό όσο το όλο σκεπτικό σας...αυτό και μόνο τα λέει όλα...

Καλή συνέχεια Βάγκο, όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια μου!!!

Αλλος ο Καπετανακης και αλλος ο Καπετανιος!!!Κι αυτη η κοπελα δεν αλλαζε γιατρο;;;τι κολλημα ειχα φαει μ αυτον;;;Τι να πω,μακαρι να μεινει μονη της καποια στιγμη και να εχει δυο παιδακια!!!

Βανγκο μου ειδες που ολα ηταν μια χαρα;;;Αντε καλη συνεχεια κουκλα μου!!!

Αγγελα μου ετσι ειναι οι τυχερες που τα καταφεραν και οι λιγοτερες τυχερες που συνεχιζουν...Δεν εχει ομως σημασια γτ ολες θα γινουμε μανουλες αρκει να μη τα παρατησουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cristy ήρθε τελικά το αδερφάκι; Πόσα επειδόδια έχω χάσει τελικά!!! Με το καλό! Πόσο είσαι τώρα; Οι ατάκες των μικρών πάντως δεν υπάρχουν!!!!

Δύο αδερφάκια παρακαλώ!!! (Πίσω και σας έφαγα που λένε)

Τώρα διανύω την 20η εβδομάδα!

Με το καλό το μωράκι σου κι εσένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι μπράβο κορίτσια, αισιοδοξία, όλες θα γίνουμε μανούλες!!!

Lil τι κάνει ο ομορφονιός;Αγγέλικα, με συγκίνησες...

Vango, Mαρίνα, όλα τα κορίτσια καλή συνέχεια ;) πολλά πολλά φιλιά :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cristy πολύ χαίρομαι που τα κατάφερες και μάλιστα εις διπλούν!!! Μια τέλεια εγκυμοσύνη εύχομαι!!

Κορίτσια συνεχίστε δυνατά! Κι εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης, θεού, γιατρού... όπου πιστεύει η καθεμία. Το σίγουρο είναι ότι όλες θα γίνουμε μανούλες. Άλλες πιο γρήγορα κι άλλες λίγο αργότερα!

Σας φυσώ δυνατά ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ελπίζω να πιάσει τόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου!!!!!!!τι κάνετε?cristy και diazaki με το καλό σας εύχομαι να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά!!!!diazaki σαν χθες μου φαίνεται που μας ανακοίνωσες τα ευχάριστα,πως περνάει ο καιρός!!!!!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις ευχές σας,μακάρι να τα πάμε όλες καλά και να ανακοινώνουμε μόνο ευχάριστα,το θέλω τόσο πολύ για όλες μας!!!!!!!lilaki μας να χαίρεσαι το αγγελούδι σου και σε ευχαριστούμε πολύ για το φύσημα!!!!!!!σας φιλώ γλυκά!!!!!!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango μου σε ευχαριστω γλυκια μου!!! :x Και στα δικα σου συντομα!!!

Αγγελα ειμαστε τωρα 5300γρ. και την αλλη εβδομαδα θα κανουμε δυο εξετασουλες.

Εσυ πως νιωθεις που πλησιαζουν οι μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

Αγγελα μου ειδα το τικερακι σου,ποτε με το καλο ερχεται το μικρουλι σου;;;Με το καλο κοριτσι μου!!!

Τα φιλια μου στις υπολοιπες αιθεριες υπαρξεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

:) Αγγελα με το καλό να κρατήσεις το αγγελούδι σου αγκαλίτσα, φοβερή εμπειρία δεν περιγράφεται, εγω οταν το ειδα δεν το πίστευα δεν ήξερα τι να κάνω ειχα μείνει... ειδικα όταν στο δίνουν αγκαλίτσα και σταματάει να κλεει εκει τα βλέπεις όλα. Εγω θυμάμαι ξεσπασα οταν εφευγα απο το μαιευτήριο πολύ συγκίνηση και πολύ κλαμα, αλλα νομίζω ειναι η ομοεφότερη στιγμή στη ζωή του ανθρωπου. Αχ μακαρι να το ξαναζήσω και να το ζήσουμε όλες κορίτσια... το ευχομαι απο καρδιας.

Λιλ μου πω πω μεγαλώσατε εσεις να ζήσετε μπράβο γλυκεια μου να το χαίρεσαι.

Vango μου με το καλο και στα δικα σου.

Νανα πήγα σήμερα στο γιατρο μας του ειπα οτι μιλάμε αλλα ξερεις δεν θυμόταν με τοσο κόσμο, εγω ειδα ενα ωαριάκι και την Δευτερα θα το ξαναδούμε μήπως και το πάρουμε Τετάρτη - Πεμπτη μακάρι παναγίτσα μου να ειναι καλό και να το χρησιμοποιήσω γιατι εχω μέλλον με το αυγουλομάζεμα.

Πολλα φιλια σε όλες κορίτσια μου και καλες επιτυχίες.!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Vango μου, καλή επιτυχία κορίτσι μου!

ΝΑΝΑ 2 μου, πότε με το καλό ξεκινάς την επόμενή σου προσπάθεια; Να είναι η τελευταία και τυχερή!

Λιλ μου, φτου-φτου-φτου! Μεγαλώνει ο μικρός σας! Και κάθε μέρα θα αλλάζει, τι καλά!

Αγγέλα μου, φτάνει η ευλογημένη ώρα που θα πάρεις τον μπεμπάκο αγκαλιά! Με το καλό και μ' έναν πόνο γλυκειά μου! Κι εμείς αγωνιούμε μαζί σου, μην νομίζεις...

Anji μου & Diazάκι μου, κοντεύετε κι εσείς! Φυσσάτε, φυσσάτε!!! Γεμίζουμε μωράκια! Τέλεια!

Λαμπρινή μου, με συγκίνησε πολύ η περιγραφή σου! Μακάρι να τη ζήσουμε όλες αυτή την ευλογημένη εμπειρία και να μας έρχονται μόνον δάκρυα χαράς από εδώ και πέρα!

Φιλιά πολλά σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...