Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Α, οκ τότε για τα μπιφτέκια!

Όσο για τον πιτόγυρο, επιμένω σαλονικιώτικα!!!

εεεεεεεεεετσιιι σαλονικιωτικα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρίνα, έεεεεεεεεεεεεεετσιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και το καλαμάκι είναι για τον φραπέ!!!!!!!

Α, δε σας είπα!!!!! Χτες βράδι (δηλαδή σήμερα το πρωί ήταν, αλλά καταλαβαίνετε...), είδα στον ύπνο μου ότι έφαγα ένα σωρό γλυκά, κι ότι μετά έφτιαχνα ένα σούπερ λαχταριστό γλυκό, το οποίο άλειβα από πάνω με νουτέλα και θα το έβαζα στο φούρνο να ψηθεί, και περιμένοντάς το να γίνει, έφαγα κι ένα μπίτερ σοκολατάκι το οποίο με λίγωσε (στον ύπνο μου πάντα!), και άρχισα να νιώθω τύψεις και σκεφτόμουν "πώς θα γράψω στα κορίτσια όλα αυτά τα γλυκά που έφαγα, ρεζίλι θα γίνω"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα Αννα-Μαρια αγχος σου εχουμε γινει!!!

Οσο για το καλαμακι .........ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΛΕΜΕ!!! :lol::lol::lol:

Λοιπον τα δικα μου χθεσινα:

Πρωι:Γαλα και δημητριακα

Σνακ:1 ροδακινο

Μεσημερι:Βλητα με 1 τσιπουρα

Σνακ:1 γιαουρτι

Βραδυνο:Βλητα με 1 αυγο βραστο και μια φετα ψωμι....

Αυτα,μαζευτηκα αρκετα χθες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...εμεις χθες τρεχαμε ,ειχαμε και παιδιατρο!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ψυχωση ε???

λοιπον τα χθεσινα μου,,,

πρωινο-1 φετα κεικ νηστησιμο

προγευμα-3 συκα+1 νεκταρινι

μεσημεριανο-πουρε με 5 μικρα κομματακια λουκανικο τηγανητο+1 φετα ψωμι

βραδινο-1 σαντουιτς με ψωμακι και μπιφτεκι απο ολα :lol::lol::lol::lol:;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τόνια μια χαρά σε βλέπω εσένα.

Μαρίνα, δεν ξέρω από θερμίδες τι γίνεται, γιατί δεν το κατέχω το άθλημα, αλλά καλό θα ήταν να προσθέσεις λίγη ποικιλία στο μεσημεριανό σου, δηλαδή όχι όλο πουρέ με λουκάνικο!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Δύο φέτες ζυμωτό ψωμί, η μία με βιτάμ, τυρί και ντομάτα και η άλλη με βιτάμ, φέτα και ντομάτα.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα κομματάκι ρολό κιμά, γίγαντες, λίγο πληγούρι, φέτα και γιαούρτι (όπως καταλαβαίνετε, κάναμε καθάρισμα του ψυγείου απ' ό,τι είχε μείνει!).

Απογευματινό: Λίγο σταφύλι.

Ένα χωνάκι παγωτό με δύο μπάλες.

Βραδινό: Μια μικρή ντομάτα σαλάτα, ένα κομμάτι χαλούμι και δύο φέτες ζυμωτό ψωμί.

Ένα μεγάλο ποτήρι γάλα με τριαντάφυλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....χθες τα σκατωσα τελειως...αλλα πηγαμε επισκεψη σε μια θεια μου οποτε καταλαβαινετε...

λοιπον...

πρωινο-1 φετα κεικ+1 χυμο

προγευμα-σταφυλια

μεσημεριανο-3 σουβλακια εψησα μαζι με 2 ψωμακια ατομικα τα εκανα σαν σαντουιτσακια

απογευματινο-γλυκο κουταλιου κερασι+1 φετα κορμο(κερασμα)

βραδινο-1 πιττα γυρο απο ολα!!(κερασμα)

:lol::lol::lol: παει η διαιτα...!και εχθες λεγαμε ολοι μαζι το σοι να χασουμε κιλα μεχρι την γαμοβαφτιση και παραλληλα τρωγαμε τα σαντουιτς!!! :lol::lol::lol::lol::lol: πολυ γελιο!!!

αυτο που λενε απο Δευτερα διατα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Μαρινακι συνηθως ετσι κανω και εγω!!!Τρωω-τρωω σκαω και μετα λεω,το μετανιωσα,αρχιζω διαιτα :lol::lol: !!!

Εγω χθες κοριτσια δεν εφαγα πολλα πραγματα...Εχω πρηστει γιατι περιμενω και δεν εχει ερθει ακομα :) και δεν εχω και πολυ ορεξη...

Πρωινο:1 τοστ με μαυρο ψωμι και 1 φετα τυρι dirollo-1 φραπε

Σνακ:1 μπαρα δημητριακων

Μεσημερι:1 Ντοματα και ελαχιστο ψητο κοτοπουλο,τελικα βγηκε πολυ στεγνο....

Απογευμα-Βραδυ:1 μικρο κομματακι καρπουζι....

Αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί. Δεν ήπια κάτι, μόνο νερό.

Δεκατιανό: Μισό ροδάκινο (όπως καταλαβαίνετε, το άλλο μισό το τρώει ο Αντρέας).

Μεσημεριανό: Ένα μεγάλο κομμάτι τυρόπιτα που έφτιαξα εγώ με μυζήθρα, φέτα, ντομάτα, πιπεριά, ρίγανη και βασιλικό + κολοκυθάκια τηγανιτά με αβγά.

Απογευματινό: Σταφύλι.

Ένα παγωτό με δύο μπάλες, σος καραμέλας, μπανάνα, και κομμάτια από χωνάκι!

Βραδινό: Ένα κομμάτι τυρόπιτα.

Ένα ποτήρι γάλα με τριαντάφυλλο.

Τόνια, εσύ ασκήτεψες!

Μαρίνα, επαναλαμβάνω ότι δεν είναι μόνο θέμα δίαιτας, είναι και θέμα καλής διατροφής. Σαλάτα δεν αναφέρεις, και όλο σουβλάκια, γύρο και λουκάνικα μας λες αυτές τις μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα-Μαρια μου εχω γινει σαν μπαλονι εχω φοβερο πρηξιμο και δεν εχω ορεξη......

Μαρινακι οντως....Φαε και τιποτα αλλο βρε κοριτσι μου...Ειδα το ποστακι σου που λες για τις ζαλαδες...Συγγνωμη κιολας,αλλα μηπως οφειλονται και με τη διατροφη σου????Για δες το λιγο...Θυλαζεις αρα λογικο ειναι να θες μια πιο ισσοροπημενη διατροφη...Συγγνωμη για το "μαλωμα".... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι κοριτσια δικιο εχετε ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!!! :cry: ειμαι συνεχεια πανω απο τον μικρο!!!

πρεπει να αγορασω λαχανικα...μονο ντοματες τρωω!επειδη καθαριζονται ευκολα!

Τονια τελειααα αντε να μην σου ερθει για 9 μηνες ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα μου δικιο εχεις...Βεβαια δεν ξερω πως ειναι να εισαι με μωρακι στο σπιτι αλλα φανταζομαι πως δεν σου μενει και πολυς χρονος και οταν μενει λιγο θα πρεπει να ξεκουραζεσαι κιολας.....

Μακαρι να μην ερθει Μαρινακι μου αλλα δεν ξερω πραγματικα τι θα συμβει.......Με το καλο να'ναι οποτε και να'ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, πόσο σε καταλαβαίνω... Αλλά αφού μαγειρεύεις που μαγειρεύεις, κάνε κανένα λαχανικό, κανένα τουρλού, φακές που έχουν σίδηρο. Ο μικρός δεν κάθεται στο ριλάξ; Εγώ τον έπαιρνα στην κουζίνα, του τραγουδούσα και μαγείρευα. Καλά, μη φανταστείς ότι έπιανε πάντα, ούτε και τώρα πιάνει που τον βάζω στο πάρκο. Πολλές φορές κλαίει, τσιρίζει και αναγκάζομαι να αφήσω το μαγείρεμα... Αλλά τι να κάνω; Ειδικά τώρα που μαγειρεύω και γι' αυτόν... Όποτε λείπει ο άντρας μου τρέχω και δε φτάνω!

Εσένα ο άντρας σου λείπει επί καθημερινής βάσεως απ' το σπίτι;

Τόνια, σου εύχομαι να μη σου έρθει, αλλά και να έρθει μην απογοητεύεσαι! Προσπαθείς πολύ λίγο καιρό, στο πρόγραμμα είναι αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...τα χθεσινα μου..

πρωινο-1 φετα νσηστησιμο κεικ+χυμο(επιτελους τελειωσε το κεικ :D )

προγευμα-4 συκα+μισο πεπονι

μεσημεριανο-μακαρονια με λιγη κετσαπ

απογευματινο-1 σοκοφρετα υγειας

βραδινο-1 τοστ με γαλοπουλα+1 ντοματα

αυτα για εχθες!!!χθες αγορασα τελικα λαχανικα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα-Μαρια μου καλα τα λες ειναι πολυ νωρις και δεν θα πρεπει να απογοητευτω,απλα πρωτη φορα εχω καθυστερηση....Παντα σε 27,28 μερες ερχοταν ανεξαρτητως καλοκαιριου κλπ,κλπ....Τωρα ακομα πρηξιμο,πονακια....Αλλα θα δουμε,νομιζω σημερα δεν θα τη γλυτωσω :( ...

Μαρινακι αν δεν μου εχει ερθει ως τη Δευτερα,ναι θα κανω χοριακη(αν και δεν την μπορω καθολου).....Θα δουμε!!

Λοιπον χθες παλι ασκητεψα που λεει και η Αννα-Μαρια

Πρωινο:Καφε+1 τοστ με μαυρο ψωμι+ dirollo

Σνακ:τιποτα

Μεσημερι προς απογευμα:1 μικρο κομματι ομελετα φουρνου (χωρις λαδι,κλπ,κλπ,μονο χτυπημενα αυγα και βαζω μεσα 1 ντοματα,1 πιπερια,λιγο γαλα,λιγο τυρι οτι να'ναι και φουρνο για κανα μισαωρο-Μαρινα ευκολη,γρηγορη και υγειηνη συνταγη,στη συστηνω)

Βραδυ:2 κομματακια πεπονι.,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ πάλι χτες δεν ασκήτεψα καθόλου!

Τι έφαγα:

Πρωινό: Δύο φέτες ζυμωτό ψωμί με βιτάμ και ντομάτα και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Μισό ροδάκινο.

Μεσημεριανό: Πατάτες φούρνου ψημένες με μουστάρδα, λεμόνι και κύμινο + σαλάτα ντομάτα-πιπεριά-κρεμμύδι.

Απογευματινό: Λίγο καρπούζι.

Φρουτοσαλάτα με μια μπάλα σορμπέ βατόμουρο (ήταν ΑΠΑΙΣΙΑ. Η φρουτοσαλάτα φρικτή, τίγκα στο μήλο, είχε φράουλες ενώ δεν είναι εποχής, και ένα φρούτο που είχε άσχημη γεύση, και το σορμπέ ξινό, σαν ξινισμένο, μπλιάααααααααααχ! Τη θυμάμαι και αναγουλιάζω!).

Βραδινό: Πατάτες και σαλάτα.

Μαρίνα, περιμένουμε να δούμε σήμερα τις λαχανοφαγίες σου!

Τόνια, κι εγώ και τις δύο φορές που έμεινα έγκυος, από στιγμή σε στιγμή την περίμενα. Τη δεύτερη (και τυχερή) φορά, μάλιστα, είχα και λίγα καφέ και χάρηκα που ήρθε να ξεμπερδεύω! Δε θέλω όμως να σε βάζω στο τρυπάκι να σκέφτεσαι ότι είσαι έγκυος, καλύτερα να λες ότι θα σου έρθει η περίοδος, επειδή τα έχω περάσει κι εγώ ξέρω πώς είναι... Άσε αυτό το "η χοριακή είναι αρνητική". Ευτυχώς άκουσα και δύο φορές ότι είναι θετική, και ξεπέρασα τη φοβία!

Μην τρως τόσο πολύ ρε κορίτσι μου, θα πάθεις τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να έρθω και εγώ μήπως και το πάρω ξανά απόφαση και χάσω κανένα κιλό? Εγω της εγκυμοσύνης τα έχω χάσει ήδη (17 κιλά είχα βάλει), αλλά μου έχουν μείνει του γάμου..δηλαδή 3-4 κιλάκια ακόμα...τώρα είμαι 62 κιλά και πρέπει να φτάσω 58 αν προλάβω και δεν ξαναμείνω έγκυος..θα σας δίνω αναφορά μήπως και κόψω την μάσα...είμαι γλυκατζού, πολύ γλυκατζού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να έρθω και εγώ μήπως και το πάρω ξανά απόφαση και χάσω κανένα κιλό? Εγω της εγκυμοσύνης τα έχω χάσει ήδη (17 κιλά είχα βάλει), αλλά μου έχουν μείνει του γάμου..δηλαδή 3-4 κιλάκια ακόμα...τώρα είμαι 62 κιλά και πρέπει να φτάσω 58 αν προλάβω και δεν ξαναμείνω έγκυος..θα σας δίνω αναφορά μήπως και κόψω την μάσα...είμαι γλυκατζού, πολύ γλυκατζού..

καλως ηρθες στο κλαμπ!!! :D:D:D:D εσυ αφου θες και να μεινεις εγκυος κανει να κανεις διαιτα? :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα κορίτσια!

Αντε Τονια με το καλό να μην σου έρθει!

Καλως ήρθες eugeniafrapa

Εγω κορίτσια αυτες τις μέρες τα σκάτωσα για τα καλά!Εβαλα κ 1 κιλό αλλα με όλα αυτα που τρώγαμε τις ώρες που τα τρώγαμε....Τώρα θα μπω σε κανονικό πρόγραμμα γιατί δεν πάει άλλο νομίζω θα σκάασω κ αισθάνομαι μπόγος

Χθες¨:

Πρωι καφέ

Δεκατιανό σταφυδοκούλουρο

Μεσημέρι Μουσακά, σαλάτα, 1 φέτα ψωμί κ τυράκι

Απόγευμα -

Βράδυ Μπυρα κ καρπούζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθετ Χριστινα μου!!!!!Μακαρι να μην ερθει και να'ναι απο νινακι!!!

Πωπωπω μου εχουν ληψει τα σταφιδοψωμα και σταφοδωκουλουρα σου....Αλλα φατε ματια ψαρια...δεν ξερω να τα φτιαξω και δεν τα εχω δει σε κανα φουρνο εδω γυρω :x ....

Ευγενια τι να χασεις και συ ρε????Αντε τωρα!!!!!Μια χαρα εισαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girls επανήλθα στο forum αλλά όχι από τις διακοπές γι αυτό δεν ξέρω τι να γράψω από φαγητά γιατί τρώμε ότι να'ναι όποτε να'ναι και άλλ' αντ' άλλων!!!

Νομίζω οτι δεν έβαλα κιλά γιατί μπαίνω κανονικά και σε παλιά ρούχα μου που δεν τολμούσα μέχρι πρόσφατα κι έχω ακούσει και σχόλια οτι αδυνάτισα σε πρόσωπο-χέρια-πόδια εκτός από την κοιλιά! αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία, καλώς ήρθες! Τι ύψος έχεις;

Μαρίνα, αν θυμάσαι, κι εγώ σε ποστ για κιλά είχα ανακοινώσει την εγκυμοσύνη μου! Δεν έκανα δίαιτα, αλλά διατροφή, έτρωγα κανονικά, αλλά δεν έσκαγα απ' το φαΐ και είχα κόψει τα γλυκά. Αυτό με βοήθησε πάρα πολύ να μην πάρω καθόλου κιλά το πρώτο τρίμηνο (και το ότι μου είχε κοπεί η όρεξη και είχα αναγούλες και εμετούς, βεβαίως βεβαίως!!! :lol::lol::lol: ).

Χριστίνα και Ελίνα, καλώς ξαναήρθατε!

Χριστίνα, μουσακάαααααααααααααας!!!!!!!!!!! Όλο λέω κι εγώ να φτιάξω, να δούμε πότε! Μήπως να παρέλειπες το ψωμί που έφαγες με τον μουσακά;

Ελίνα, η κοιλιά φεύγει μόνο με γυμναστική, με δίαιτα δε γίνεται τίποτα. Μπράβο, πάντως, που έχασες!

Α, χτες ξέχασα να σας πω ότι μετά το παγωτό-τραγωδία, έφαγα και δύο δαγκωματιές από το καλαμπόκι του άντρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!αμαρτησα και αποψε λογω γενεθλιων του κουνιαδου μου :oops::oops:

λοιπον..

πρωινο-1 τοστ με γαλοπουλα+1 φυσικο χυμο πορτοκαλι

προγευμα-3 συκα

μεσημεριανο-1 μπουτι κοτοπουλου με κριθαρακι με διαφορες πιπεριες μεσα+1 φετα ψωμι+σαλατα μαρουλι+καροτο με μπολικο λεμονακι ;););)

απογευματινο-1 bars all bran

βραδινο-1 ψωμακι με φιλετο κοτοπουλο σχαρας+1 κομματι τουρτα Blavk forest :oops::oops::oops: ok...den mporesa na antistathw!!το παραδεχομαι :lol::lol::lol: αλλα ζαλιζομουνα και μολις το εφαγα μετα απο λιγο μια χαρα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, κάπως καλύτερα σήμερα! Ρε συ, μήπως σε πιάνει υπογλυκαιμία και ζαλίζεσαι;

Τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μοσχαράκι κοκκινιστό με διάφορα λαχανικά και κριθαράκι και σαλάτα ντομάτα-πιπεριά.

Απογευματινό: Φρουτοσαλάτα (μισό ροδάκινο-μια μπανάνα-λίγο σταφύλι), λίγο παγωτό βανίλια και σιρόπι φράουλα από δικό μου γλυκό κουταλιού.

Σταφύλι και ένα κομμάτι χαλούμι (στην παραλία).

Βραδινό: Μοσχάρι με κριθαράκι (το έφαγα μη μείνει, και πάλι έμεινε...).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!ευχαριστω ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ για τα ευσημα :D:D:D και εγω περιμενω ο μικρουλης μου να αρχισει αυτα τα απολυτως θρεπτικα φαγητακια να τρωω και εγω μαζι του! :D γιατι αλλιως δεν μπαινω σε τετοια διαδικασια να κανω τετοια φαγητα...δεν μου αρεσουν καθολου οι σουπες :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Μπραβο Μαρινακι,επιτελους βλεπουμε λαχανικα!!! :lol::lol::lol: !!Αλλα ειδε κατι το ματι μου για black forest :?:?:? Ax και να'χα μια,ΟΛΟΚΛΗΡΗ :lol::lol::lol: !!!!!!!

Τα χθεσινα μου λοιπον:

Πρωινο:1 ποτυρι χυμο απο 2πορτοκαλια-1 φετα dirollo-1 κουλουρι στρογγυλο Θεσ/νικης

Σνακ:Φραπεδακι με καλαμακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μεσημερι:1 κομματι απο την περισσευουμενη ομελετα με 1 ντοματα

Βραδυ:3 κομματακια πεπονι+5 ρογες σταφυλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...