Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Κοννα μου να μην πιεζεσαι καθολου!Η αναισθησια σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι το καλυτερο φαρμακο!Εγω το μουστακακι μου το βγαζω με κρεμα..ειμαι απιστευτα φυγοπονη!Αλλα βρε κοριτσια ενα περιεργο πραγμα..σε αυτη την εγκυμοσυνη το μουστακι μου το βγαζω μια φορα το μηνα κ αν!Ενω πριν μεινω εγκυος το εβγαζα καθε εβδομαδα.Με το καλο η αυχενικη!!!!Ολα να πανε τελεια!!!!Καλα να περασετε και καλα αποτελεσματα!!Θα περιμενουμε νεακια σου!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με το καλό η αυχενική, Κόννα μου! Τα καλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι. Βρε κορίτσια, εσείς λαχανιάζετε? Τώρα τελευταία το έχω πολύ έντονα και χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερα κουραστικό. Στα καλά καθούμενα λαχανιάζω και με πιάνει δυσφορία.. ίσως και να χει να κάνει με την πίεσή μου που είναι χαμηλή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό η αυχενική, Κόννα μου! Τα καλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι. Βρε κορίτσια, εσείς λαχανιάζετε? Τώρα τελευταία το έχω πολύ έντονα και χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερα κουραστικό. Στα καλά καθούμενα λαχανιάζω και με πιάνει δυσφορία.. ίσως και να χει να κάνει με την πίεσή μου που είναι χαμηλή??

Αστα κοπελα μου..απο το σαλονι ως τη κουζινα πηγα να σηκωσω το κινητο μου κ ακουγομουν λες κ ειχα τρεξει μαραθωνιο..Εχω βαρυνει αρκετα οχι απο τα κιλα..απο τη κοιλια που κοντευει να φτασει στο στομα μου..χαχαχα!!Λες να φταει κ σε μενα η χαμηλη πιεση??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε Αναστασία.. Εγώ 4 κιλά έχω πάρει αλλά κοιλιά ακόμα δεν έχω κάνει μεγάλη (15η εβδομάδα). Την πίεση μου την μετρησαν 10 η μεγάλη και 6 η μικρή και νιώθω συχνά να ζαλίζομαι. Κι όταν ζαλίζομαι με πιάνει και αυτο το λαχανιασμα, ανασα κι αναστεναγμός. Σαν ασθματικό κάνω για να μου φτάσει ο αέρας. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα να παρω την κορη μου απο τον παιδικο...

ηταν μεσα στα αιματα...

την δαγκωσε ενα παιδακι..πρεπει να την παω να την δουνε στο νοσοκομειο η δεν θα μολυνθει??????

κ για πειτε μου τωρα εγω τι να κανω και τι να πω...

η δασκαλα οταν πηγα να την παρω μου ζητησε συγνωμη κι αν θελω να μου πει τη μαμα του παιδιου να μιλησουμε..

τι να πω με την ξενη γυναικα???? να την πιασω δηλαδη απο τα μαλλια????? τι φταιει αυτη????

παιδια δεν ξερω πως να αντιδρασω ειλικρινα...

αυτα στον ιδιωτικο δεν τα ειχαμε..

ειλικρινα εχω στεναχωρηθει πολυ...

τα δικα μας θα τα βγαλουμε γιωργο και μιχαλη.. ο πεθερος μου και ο μπαμπας μου...

σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες...

Εleni μου συμφωνω απολυτα με την MamaToBe ..Θα πρεπει να ειναι πιο υπευθυνοι και να οργανωθουνε αναλογως..Να πας και να τους τα χωσεις αλλη φορα να προσεχουν περισσοτερο και να μιλησουν οι ιδιοι με τους γονεις του παιδιου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω ΄'οτι τρελάθηκα γιατι όταν του μίλησε ο άντρας μου η πεθερά τα αρνήθηκε όλα , είπε εγώ δεν είπα τίποτα (η φώκια :twisted: ). Ακόμα κ μια βλάκεια του τύπου δεν το εννοούσα έτσι να έλεγε θα το καταλάβαινα αλλά δεν είπα τίποτα πάει πολύ!!! δεν πιστεύω ότι είναι τόσο υπουλοι!! τους είχα για πιο καλόυς....αλλά με έβγαλαν τρελή...

έχω ανεχτεί πολλά όλα αυτά τα χρόνια αλλά το ποτήρι ξεχύλισε....

έκλαιγα γιατί δυστυχώς τους είχα ανάγκη ενω΄οι δικοί μου δεν μπορούν να βοηθήσουν μιας κ η μητέρα μου δουλεύει και ο πατέρας μου έχει πεθάνει. Εκει με έπιασε το παράπονο και έκλαιγα δυο μέρες γιατί ώρες ώρες μου λείπει να τον είχα και εγώ δίπλα μου, στήριγμά σε όλα και ψυχολογικά και πρακτικά...

ΚΟΝΝΑ μου σε καταλαβαινω απολυτα!!!Δυστηχως δεν υπαρχουν πεθερικα σωστα γενικοτερα και αν ναι ειναι πολλοι λιγοι!!!Σε καταλαβαινω γιατι και εμενα οι γονεις μου ειναι μακρια!!!Και εμενα η πεθερα μου ειναι αρκετα περιεργη και την κραταω σε αποσταση γιατι αλλιως δεν θα τα παμε καλα!Οι γονεις μου ευτυχως ισως ερθουνε μονιμα οταν γεννησω γιατι το δηλωσα στη μανα μου οτι μεχρι να μεγαλωσει λιγο το παιδι να παει παιδικο εγω με την πεθερα μου δεν το αφηνω οταν θα παω για δουλεια!Παντως εχεις απολυτο δικαιο σε ολα και ακομα μεγαλυτερο στο οτι το παιδι καλυτερα ειναι να παει παιδικο παρα να μηνει με παππ ουδες και γιαγιαδες!Οσο για τα κλαμματα που βαζει τα περισσοτερα παιδακια ετσι αντιδρουν ρε συ στην αρχη..μετα θα του περασει!!!!Αστους να λενε και μην δινεις σημασια!Να τα περνεις και εσυ στο κρανιο που και που και να τα χωνεις μην τα κρατας μεσα σου!!!Ευτυχως που ο αντρας σου σε καταλαβαινει και ειναι με το μερος σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!Επιτέλους σήμερα τελειώσαμε με την β-επιπέδου. 3η φορά κ τυχερή.Μας άφησε κ τα είδαμε όλα.Όλα είναι μια χαρά.Κ τελικά είναι μπέμπα κ όχι μπέμπης(100% μας είπε ο γιατρός).Ευτυχώς ακόμα δεν πήρα κιλά,έχασα μισό ακόμα.

Όσο για το όνομα δεν ξέρουμε ακόμα.Στο πρώτο θα διαλέξει όνομα το μωρούλι μου(=ο άντρας μου),στο δεύτερο εγώ.Παίζει το όνομα του μπαμπά του Βασίλης,οπότε θα είναι Βασιλική(τη μαμά του την έβγαλε η κουνιάδα μου),αλλά αν δεν έχουμε επεισόδια όπως στο γάμο,σε αντίθετη περίπτωση θα αυτοσχεδιάσει.Για το δεύτερο ξέρω σίγουρα,αν είναι κοριτσάκι Μιχαέλα-Καλιρρόη(κ οι 2 γονείς μου),αν είναι αγοράκι Μιχάλης(ο μπαμπάς μου,δυστυχώς το όνομα της μαμάς μου δεν έχει αρσενικό).

Κάποια κοπέλα ζήτησε βοήθεια για το Καλλιόπη-Μαρία(αν θυμάμαι καλά) σκέψου το "Κάρι".Εγώ για το Μιχαέλα-Καλλιρόη είμαι ανάμεσα στο "Μίκα" ,στο "Μίλι" και στο "Έλλη".

Με τα φαγητά που λέτε συνέχεια μου τρέχουν τα σάλια,αλλά ευτυχώς κρατιέμαι ακόμα.

Φιλάκια σε όλες!!!!

ΛΕΝΑΚΑΡΑ μου μπραβο!!!!Πολυ χαιρομαι που πηγανε ολα καλα με την Β'επιπεδου!!!!Αντε με το καλο το κοριτσακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε Αναστασία.. Εγώ 4 κιλά έχω πάρει αλλά κοιλιά ακόμα δεν έχω κάνει μεγάλη (15η εβδομάδα). Την πίεση μου την μετρησαν 10 η μεγάλη και 6 η μικρή και νιώθω συχνά να ζαλίζομαι. Κι όταν ζαλίζομαι με πιάνει και αυτο το λαχανιασμα, ανασα κι αναστεναγμός. Σαν ασθματικό κάνω για να μου φτάσει ο αέρας. :?

Λοιπον,ακριβως τα ιδια παθαινω κ γω!Εγω οταν ειμασταν διακοπες Ελλαδα για 1-2 δευτερολεπτα γλιτωσα την λιποθυμια.Ειχα απεναντι μου την κορουλα μου, την κοιτουσα κ δεν την εβλεπα.Ειχαν μαυρισει ολα.Ευτυχως που μου εκοψε να σκυψω και συνηλθα για λιγο.Το λαχανιασμα ειναι το μονιμο μου.Αφου πια με κοροιδευει κ η μικρουλιτσα μου..οταν πηγαινω να την παρω απο τον παιδικο ανεβαινουμε με το καροτσι μια ανηφορα και που κ που σταματαω για να παρω ανασα κ παιρνω βαθιες ανασες κ ξεφυσαω.Οταν τυχαινει να περπαταει σε ασχετες στιγμες το κανει κ αυτη.. :lol::lol::lol::lol: και λεει ουφ..μαμα! :lol::lol::lol::lol: η ζωη μου με μιμειται!!!Μωρε εισαι μικρουλα ακομα γι αυτο δεν φαινεται η κοιλιτσα σου..μη βιαζεσαι να μεγαλωσει..ρωτα κ μενα..εγω εχω παρει 5 κιλα και ειμαι(αυριο θα μπω στην 25η εβδομαδα).Ασχετο..πως περασε ο καιρος????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ερωτηση!!!Οταν τρωω αυγο το μωρο μεσα τρελαινεται!!!Δεν μιλαω για αυγολεμονο κ τετοια..Αναφερομαι σε βραστο αυγο που το τρωω στο σαντουιτς μου το πρωι...με τραβαει πολυ αλλα το μωρο τρελαινεται μεσα στη κοιλια..τι να σημαινει αυτο?της αρεσει ή οχι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό η αυχενική, Κόννα μου! Τα καλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι. Βρε κορίτσια, εσείς λαχανιάζετε? Τώρα τελευταία το έχω πολύ έντονα και χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερα κουραστικό. Στα καλά καθούμενα λαχανιάζω και με πιάνει δυσφορία.. ίσως και να χει να κάνει με την πίεσή μου που είναι χαμηλή??

MamaToBe μου μην ανυσηχεις επειδη το ιδιο παθαινω και εγω εδω και καιρο ρωτησα προχθες τον γυναικολογο μου και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και ειναι απο την εγκυμοσυνη...Μου το ανελησε γενικοτερα..δεν θυμαμαι να σου πω λεπτομερειες αλλα μην αγχωνεσαι συμβαινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου!Ειστε καλα?Καλε γεμισαμε μια ολοκληρη σελιδα με νεακια!!Μπραβοοοο!!Εγω κλασσικα ασχολουμαι με το πακεταρισμα.Η μπουμπουκα μου ξυπνησε μια φορα παλι στις 2:30 και απο τοτε δεν μπορουσα να κοιμηθω εγω..το μωλουδελι στην κοιλιτσα να κλωτσαει ακαταπαυστα ολη τη νυχτα μεχρι κ τωρα..η κολια μου παει σαν φουρτουνιασμεο καραβι.

Καντυ μου θα σε απογοητευσω κοπελα μου αλλα απο τα Χριστουγεννα κ μετα θ'απαγορευονται οι γαμοβαφτισεις.Εχει παει ηδη εγκυκλιος σε καποιες μητροπολεις η οποια λεει πως απαγορευουν τη γαμοβαφτιση γτ θεωρουν πως ειναι προσβολη να διαβαζεται στο γαμο η ευχη και δωσε αυτης καρπον κοιλιας ενω ηδη υπαρχει το παιδακι.

Ελενη μου εγω θα μιλουσα με τη δασκαλα μονο και μονο προς συμμορφωση του.Δεν θα πηγαινα με καυγαδιστικη διαθεση φυσικα.Αλλα το παιδακι αυτο αν δεν το συμμορφωσει η μανουλα του θα δαγκωσει παλι ..περαστικουλια σας!! :(

Ζουμπι μου κ ο αντρας μου εχει 26/10 γενεθλια!Οπως κ η αδερφη του.

Λενα χαιρομαι που τ αποτελεσματα ειναι σουπερ!!!!Με το καλο η μπουμπουκα!!!!

Κοννα μου αχ!τι να σου πω?Περασα πολυ δυσκολη φαση το καλοκαιρι που ηρθαμε Ελλαδα για διακοπες με τον κουνιαδο μου κ τη συνυφαδα μου κ μπορω να σε καταλαβω.Αυτοι βεβαια δεν εχουν ακομη παιδια.Με τα πεθερικα μου δεν μπορω να πω..εχουμε πολυ καλες σχεσεις..απλα με ολα αυτα που συνεβησαν απομακρυνομαι γτ η κακια παντα βγαινει η νυφη.Ασε..μακρια....!!!!Υπομονη κοριτσακι μου,ξερω πως μπορει να αισθανεσαι!Εσυ γνωριζεις καλυτερα οτι η κινηση σου το να στειλεις το παιδακι σου στον παιδκο ειναι η καλυτερη!Εγω δλδ που την εστειλα απο 13,5 μηνων?Ειμαι για κρεμαλα ε? :lol::lol::lol: Δεν θα μπορουσες να εκανες καλυτερα απο το να το πας παιδικο..παιρνει τοσα πολλα,ανεξαρτητοποιειται,μαθαινει να εντασσεται σε μια ομαδα,να σεβεται κλπ.Αστους να λενε!

an-n μου τωρα μου εκενες την καρδια περιβολι!!!! :lol::roll: Θα δουμε τι θα γινει μεχρι τοτε..Αν αλλαξουν τα πραγματα το πολυ πολυ θα τα κανουμε ξεχωριστα!!!!ΘΑ ΔΟΥΜΕ..ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ..!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ερωτηση!!!Οταν τρωω αυγο το μωρο μεσα τρελαινεται!!!Δεν μιλαω για αυγολεμονο κ τετοια..Αναφερομαι σε βραστο αυγο που το τρωω στο σαντουιτς μου το πρωι...με τραβαει πολυ αλλα το μωρο τρελαινεται μεσα στη κοιλια..τι να σημαινει αυτο?της αρεσει ή οχι????

Καλά αυτό με το αυγό πρώτη φορά το ακούω :D:D Συνήθως κάνουν έτσι με τη σοκολάτα και τα γλυκά! Λογικά της αρέσει και θέλει κι άλλο :P:P οπότε εγώ προτείνω συνέχισε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω πω καλέ δεν σας προλαβαίνω σήμερα!!! :lol::lol::lol:

Εγώ μώλις έφαγα και κάθομαι!!!

Εγώ ένιωθα αυτό που περιγράφει η Αναστασία με τη ζάλη πολύ χαμηλή πίεση κλπ και ο γιατρός μου έδωσε 3 χάπια σιδήρου την ημέρα και από τότε είμαι μια χαρά!!! Δεν ξαναένιωσα ζάλη!!! όσον αφορά το λαχάνιασμα είναι φυσικό ρώτησα τον γιατρό μου γιατί και μένα με απασχολούσε αυτό και μου είπε ότι η αναπνοή μας γίνεται πιο βαθιά για να φτάσει οξυγόνο στο μωρό!!! Είναι φυσικό εγώ να φανταστείτε που έχω σκάλα να ανέβω για τις κρεβατοκάμαρες λαχανιάζω πολύ και ο άντρας μου φωνάζει να κάθομαι στην μέση της σκάλας να ξεκουράζομαι!!! Όσον αφορά το βάρος και γω άρχισα και το αισθάνομαι τώρα έχω καμιά βδομάδα που έχω γίνει γενικά πιο αργοκίνητη!!! Αν και από κιλά είμαι στα 2 που έχω πάρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες εγκυουλες!!!!!

ΚΟΝΑ για τα πεθερικα τι να σχολιασω!!!!!!!!!!!!!!!απο την στιγμη που γνωρησα τα δικα μου πεθερικα δεν μου κανει εντυπωση τιποτα πλεον μα τιποτα ομως....θεωρω πως οτι και να ακουσω για πεθερικα τα δικα μου δεν τα φτανουν με τιποτα :o:shock: δεν μπορουσα ποτε να πιστεψω οτι γονεις θα συμπεριφερονταν ετσι στο ιδιο τους το παιδι :shock:

απο κει και περα ομως ειναι στο χερι σου......καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο το πανω κατω αλλα βαλε φρενο....κανονικα πρεπει να το ρυθμισει αυτο ο αντρας σου να βαλει ορια αλλα επειδη κανενας αντρας δεν το κανει :evil::evil: πραξε αναλογα γραψτους και κανε αυτο που θεωρεις εσυ σωστο :!:

ΝΙΚΗ θελω βοηθεια!!!!πηρα γαυρο πως αλλιως μπορω να τον κανω εκτος απο τηγανιτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες εγκυουλες!!!!!

ΚΟΝΑ για τα πεθερικα τι να σχολιασω!!!!!!!!!!!!!!!απο την στιγμη που γνωρησα τα δικα μου πεθερικα δεν μου κανει εντυπωση τιποτα πλεον μα τιποτα ομως....θεωρω πως οτι και να ακουσω για πεθερικα τα δικα μου δεν τα φτανουν με τιποτα :o:shock: δεν μπορουσα ποτε να πιστεψω οτι γονεις θα συμπεριφερονταν ετσι στο ιδιο τους το παιδι :shock:

απο κει και περα ομως ειναι στο χερι σου......καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο το πανω κατω αλλα βαλε φρενο....κανονικα πρεπει να το ρυθμισει αυτο ο αντρας σου να βαλει ορια αλλα επειδη κανενας αντρας δεν το κανει :evil::evil: πραξε αναλογα γραψτους και κανε αυτο που θεωρεις εσυ σωστο :!:

ΝΙΚΗ θελω βοηθεια!!!!πηρα γαυρο πως αλλιως μπορω να τον κανω εκτος απο τηγανιτο??

STALITSA μου,εχεις ακουσει που λενε (πλακι στο φουρνο);;;Θα ανοιξεις το γαυρο στη μεση και θα βαλεις αλατακι ριγανουλα και θα το ψησεις στο γκριλ στο φουρνο μετα θα βαλεις και το λαδολεμονο...Γινεται και πολυ νοστιμος και πιο υγειηνος και διαιτητικος εννοειται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STALITSA μου,εχεις ακουσει που λενε (πλακι στο φουρνο);;;Θα ανοιξεις το γαυρο στη μεση και θα βαλεις αλατακι ριγανουλα και θα το ψησεις στο γκριλ στο φουρνο μετα θα βαλεις και το λαδολεμονο...Γινεται και πολυ νοστιμος και πιο υγειηνος και διαιτητικος εννοειται!!!![/quote:1n9whal7]

ΥΓ:Αν δεν θες να βαλεις λαδακι στο ταψακι σου μπορεις να τον ψησεις και σε λαδοκολα και το λαδι το βαζεις μετα μαζι με το λεμονι (λαδολεμονο)οταν το βγαλεις..Αλλιως αν το βαλεις σε ταψι αληφεις το ταψακι με λαδακι για να μην σου κολησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω πω καλέ δεν σας προλαβαίνω σήμερα!!! :lol::lol::lol:

Εγώ μώλις έφαγα και κάθομαι!!!

Εγώ ένιωθα αυτό που περιγράφει η Αναστασία με τη ζάλη πολύ χαμηλή πίεση κλπ και ο γιατρός μου έδωσε 3 χάπια σιδήρου την ημέρα και από τότε είμαι μια χαρά!!! Δεν ξαναένιωσα ζάλη!!! όσον αφορά το λαχάνιασμα είναι φυσικό ρώτησα τον γιατρό μου γιατί και μένα με απασχολούσε αυτό και μου είπε ότι η αναπνοή μας γίνεται πιο βαθιά για να φτάσει οξυγόνο στο μωρό!!! Είναι φυσικό εγώ να φανταστείτε που έχω σκάλα να ανέβω για τις κρεβατοκάμαρες λαχανιάζω πολύ και ο άντρας μου φωνάζει να κάθομαι στην μέση της σκάλας να ξεκουράζομαι!!! Όσον αφορά το βάρος και γω άρχισα και το αισθάνομαι τώρα έχω καμιά βδομάδα που έχω γίνει γενικά πιο αργοκίνητη!!! Αν και από κιλά είμαι στα 2 που έχω πάρει!!!

Nίκη μου, εγώ έπαιρνα 2 αμπούλες σίδηρο legofer την ημέρα αλλά επειδή μου έφερνε τρελή δυσκοιλιότητα, μου το μείωσε σε μια αμπούλα. Λες γι αυτό? Πάντως και ο αιματοκρίτης, και η αιμοσφαιρίνη, όλα στα υπόγεια είναι.. Το μπεμπέκι τρώει καλά φαίνεται.. 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STALITSA μου,εχεις ακουσει που λενε (πλακι στο φουρνο);;;Θα ανοιξεις το γαυρο στη μεση και θα βαλεις αλατακι ριγανουλα και θα το ψησεις στο γκριλ στο φουρνο μετα θα βαλεις και το λαδολεμονο...Γινεται και πολυ νοστιμος και πιο υγειηνος και διαιτητικος εννοειται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα βρε κοριτσια ο σιδηρος μου ειναι πολυ ψηλα.Η αιμοσφαιρινη μου 126 επισης πολυ καλη ,παρολα αυτα εχω χαμηλη πιεση και λιποθυμικες τασεις..Τον σιδηρο τον σταματησα μετα απο συμβουλη της μαιας.Σημερα εφαγα μακαρονια καρμποναρα χωρις κρεατικα ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa, όπως σου είπαν το κορίτσια θα τον έκανα και γω το γαύρο!!! Γίνεται πολύ ωραίος!!!

Αναστασία μου τότε μάλλον είναι φυσικές οι λυποθυμικές τάσεις εάν ο σίδηρος είναι καλός!!!

Εγώ κορίτσια αυτό που λένε για το σίδηρο για δισκοιλιότητα δεν ξέρω τι θα πει... εγώ όπως πήγαινα τουαλέτεα πηγαίνω και τώρα!!! Αλλά δεν παραλείπω την ημέρα πολλά φρούτα και λαχανικά... επίσης κάθε φορά που θα πιω το σίδηρο 1 ώρα πριν το φαγητό τον πίνω με λίγο πορτοκάλι στιφτό, κάνει πολύ καλή απορρόφηση!!!

tanya μου πολύ ωραίο το φαγάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσεχε βρε κοριτσακι μου μην κουραζεσαι τοσο ασε και κανεναν αλλον να κανει καμια δουλεια!!!

δηλαδη ποσο κοστιζει??δεν την κανουν σε νοσοκομειο??

Stalitsa είμαστε πολυ λίγα ατομα προσωπικο και δεν γινεται....Και νομίζω πως ετσι θα πάει εως τα Χριστούγεννα...Κορίτσια Ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον,...Τι κόστος της κυστικής ειναι εριπου 200 ευρώ.. δεν ξερω ποσο κανει σε δημοσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια απο τη Δευτερα το βραδυ ειχα να μπω και διαβασα 5 σςλιδες νεα!!! Μπράβο!! Εγω καλά..εκανα ενα mini Β επιπέδου σήμερα και ολά καλά και σίγουρα κορίτσι...Επίσης εδώ και 2 μέρες έχω αρχλισει να την καταλαβαίνω την μπουμπου....Τι ωραία αισθηση!! Κοννα μου και μένα πάει απο τις 20 Σεπτέμβρη στο παιδικό ο μικρός ακόμα κλαιει καθε πρωι οτι δεν θελει να πάει...μολις τον αφηνω σταματαει..Στο σχολειο η δασκαλα ειναι πολυ ευχαριστημένη..Ειναι φυσιολογικο λεει να κλαινε ακομα και μεχρι τα χριστουγεννα!!!!

Για το ονομα που ρωτουσατε τωρα...εγω εχω ενα θεματακι γιατι διαφωνω με τον αντρα μου και δεν ξερω τι να κανω...Ας ειναι γερο το παιδι...και βλεπουμε...Ηθελα να σχολιασω κι αλλα, αλλα ηταν πολλά και τα ξεχασα........ :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!! Τι κάνετε?????

Αχ να σας πω τι έπαθα εχθές το βράδυ!!! Είχα αγοράσει εχθές μπαλόνια και τα φούσκωσε ο άντρας μου να τα έχουμε στο σαλόνι... εεε τι τα ήθελα???? όλη νύχτα άκουγα μπάμ μπουμ... :shock::shock: σκάσανε 4 κορίτσια η ψυχή του μπέμπη μου πρέπει να πήγαινε στην κούλουρη :lol::lol::lol::lol: με το μπάμ καταλάβαινα και μια κλωτσιά!!! χαχαχαχα βέβαια απόψε ήταν ιδιαίτερα ανύσηχος γιατί πριν κοιμηθώ έφαγα μια σοκολάτα!! Κατά τα άλλα μια χαρά!!!

Σήμερα το μενού έχει ψαρόσουπα!!! Εχθές το βράδυ πηγαμε στη μάνα μου και είχε κουνελάκι με πατάτες στο φούρνο!!!!

Jovi μου, και γω την κυστική 200 ευρώ την είχα πληρώσει... αν θυμάμαι καλά γιατί πάνε και χρόνια!!!

Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου όλα καλά θα πάνε!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...