Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πληγωμένες Θηλές...ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα σας μανουλες.... Για μια ακομα φορα θα χριαστω τη συμβουλη σας! Εχω ενα βυζανιαρικο στο σπιτι 18μερων ο οποιος μου εχει ταραξει τα βυζια μου. Τον θηλαζω αποκλειστικα αλλα υποφερω απο τη μια θηλη. Χρησιμοποιω την πουρελαν αλλα δεν εχω δει καποια σημαντικη βελτιωση....

Μηπως υπαρχει κανενα μυστικο να μου πειτε μπας και μπορεσω να ανακουφισω τις θηλες μου???? Σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο μπορεις να αφήνεις το στήθος ακάλυπτο να.. αερίζεται. Topless δηλαδή για να κρατήσεις μακρια την υγρασία και την τριβή με υφάσματα 8-)

Είναι ταλαιπωρία αλλά περνάει με λίγη υπομονή.

Επίσης για να μη σου ματώσει και η άλλη θηλή, πρόσεξε τη στάση και θέση που παίρνει το μωρό όταν θηλάζει.

Φαντάζομαι γνωρίζεις το kellymom ρίξε μια ματιά εδώ:

http://kellymom.com/bf/concerns/mother/nipplehealing/

Να σου ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου επειδη και εμενα ο πριγκιπας με ειχε πληγωσει πολυ τις θηλες, αυτο που εκανα ειναι να τις αφηνω εκτεθειμενες οσο γινοταν χωρις σουτιεν, να βαζω την πουρελαν αλλα επισης ισχυρο φαρμακο για πληγωμενες θηλες ειναι και το να τις αλειφεις με το δικο σου γαλατακι αμεσως αφου τελειωνεις τον θηλασμο.

Αααα και κατι ακομη. Να μην τις βρεχεις συχνα με μπανιο και αφρολουτρο γιατι ξεραινονται.

Καλη επιτυχια :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε οτι ειπαν τα κοριτσια παραπανω θα συμπληρωσω κ κατι αλλο

να μην τον αφηνεις να πειναει πολυ γιατι θα αρπαζει το βυζι αγρια.

κοιτα τη σταση του θηλασμου, αν κανεις κατι λαθος διορθωσε το

κ αν μπορεις περιγραψε μας κ την θηλη που σε ενοχλει περισσοτερο, μηπως μπορεσουμε κ βοηθησουμε παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκααααα!!!!!!

Που χαθηκες και σε ψαχνουμε??

Να σου ζήσει ο Πετρακος κοπέλα μου, να τον χαιρεστε, να 'ναι παντα καλα, γερός και δυνατός!!!

Και εγώ τα ίδια είχα παθει τις πρώτες μερες..και θα συμφωνήσω με τα κορίτσια..και εγώ τοπλες γύρναγα μες το σπίτι, τετοιος καιρός ήταν, είχα παρει και κρεμα αλλα δεν πρόλαβα να τη βαλω γιατί η φύση εκανε όλη τη δουλεια!!!Εβαζα το γαλατακι μου πανω στη θηλή συνεχεια και εγινε μια χαρα..διορθωσα και τη σταση του θηλασμου..και όπως είπε η πιο πανω κοπέλα, προσεχε στο μπανιο..μην πλενεις τις θηλες με σαπουνι..νερακι είναι αρκετό..φαντασου ότι είναι σαν το δερμα των χειλιών...

Περνα να μας πεις τα νεα σου!!!! Ολες σε ψαχνουμε και σε ζητάμε!!!

Η Σαντυ τί κανει? Πως είναι? Ποιά η αντίδραση με τον μικρό κολοκύθα?? Σε ποιον μοιαζει ο μικρός?

Σε φιλώ πολύ γλυκα..μας έλειψες στο ξαναλέω!!! Εχεις ευχες από όλες μας!!!

Φιλια στα μωράκια σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου το ιδιο επαθα κ εγω..πηρα καλυπρες κ εβαζα την αλοιφη της μεντελα το πουρελαν..ετσι με το συνδιασμο των 2 εγιναν τελειως καλα.. χρονια πολλα κιολας για χτες να χαιρεσαι τον πεθερο κ τον γιο σου !!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναστε καλα βρε κοριτσια και να σας ζησουν τα παιδακια σας!!! η αληθεια ειναι οτι δεν τις αφηνω ακαλυπτες για το λογω που εχω και τη μεγαλη σπιτι και με βλεπει περιεργα...

αιμα δεν βγαζουν απλως στη βαση της μιας θηλης ειναι σα να ειναι κομμενη πιο ασπρη δηλαδη και με το αρπαγμα του μικρου δεινοπαθω αλλα μολις την πιασει καλα και πιπιλισει λιγα δευτερολεπτα ηρεμω

φροσακι το σαιτ που μου εδωσες πολυ κατατοπιστικο! σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να συμπληρώσω και γω με τη σειρα μου,περα απο αυτά που σου είπαν τα κορίτσια, μπορείς να βάζεις κάπου κάπου και sudocrem (εχει κάποια βιταμίνη) την οποία φυσικά θα ξεπλένεις ΄πριν θηλάσεις.Εμένα με βοήθησαν όλα αυτά σταδιακά,να ξέρεις πάντως πως θέλει λίγο χρόνο για να ηρεμησει η θηλή.Εμένα μέχρι και στην πλάτη με χτυπούσε ο πόνος.Υπομόνη πάνω απόλα και σε λίγο καιρό μόνο θα απολαμβάνεις τον θηλασμό! :D

α ξέχασα η μαία στο νοσοκομέιο μου είχε πει και απλό ελαιόλαδο κάνει πολυ καλή δουλειά.Δοκίμαζετα όλα αυτά εναλλαξ και θα σε βοηθήσουν πιστευω.

ps.να σου ζήσει το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia soy kopela mou!!!na sou zisei h mpempa!!!

loipon kai egw ypefera mexri poy xrisimopoihsa thn kalyterh krema!!!!

parthn apo to farmakeio!!!kanei thaumata,tha me thimitheis!!!

frezyderm nipple care legetai!einai para poly kalh!!apla auth xreiazetai ksevgalma prin thilaseis! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι δικές μου θηλές είχαν γίνει κομμάτια ήδη από το μαιευτήριο και τα χα παίξει τελείως. Η μαία μου είπε να βάζω δικό μου γαλατάκι επάνω και να κυκλοφορώ χωρίς σουτιέν ενώ παράλλαλα να θηλάζω από το άλλο στήθος για 2-3 γεύματα συνεχόμενα. Στις 5 το πρωί το στήθος μου έτρεχε αίμα ποτάμι και στις 5 το απόγευμα θήλαζα κανονικότατα!!! :) Δεν είναι τίποτε, ειδικά στις αρχές όλες το παθαίνουμε μιας και το δέρμα είναι πολύ ευαίσθητο εκεί και τα μπεμπάκια μας απίστευτα δυνατά και μας πληγώνουν άθελά τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

καλό είναι είναι και το αλατόνερο βοηθάει αρκετά .απλά μην φοράς σουτιέν και ασε να παίρνουν αέρα.Εγώ δεν είμαι υπερ στις κρέμες γιατί μπορεί να ανακουφίζει εσένα αλλα τι φταίει το μωράκι να καταπίνει και την κρέμα που όσο και να πλυθείς καλά όλο και κατι θα έχει μείνει .εσύ αποφασίζεις απο εκεί και πέρα ,επίσης καλό είναι και το δικό σου το γαλατάκι να το τρίβεις λίγο επάνω στις θυλές .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...