Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Αριάδνη από εδω και πέρα όλο τετοια θα έχεις, αφού προετοιμάζεται η μπέμπα για την έξοδο της. Πάντως μεγάλη ανακούφιση η τουαλέτα! ;)

Σταυρούλα πως πήγε το μπανάκι του μικρού; Είμαι σίγουρη ότι και μονη σου μια χαρά τα κατάφερες. ;):D Πόσο μου έλειψαν αυτά τα μουσταρδί νερουλά σκατουλάκια! 8-}8-}:x:x

Μπεμπουλα με τις δημόσιες υπηρεσίες και νοσοκομεία πρέπει να έχεις πολλή υπομονη και πολύ τσαμπουκά. μεγεια τα καλλυντικά σας.

Μαρία τι ωραία που σας είχε βγει το πρόγραμμα του άντρα σου όταν γέννησες. Καλή η μάνα μου και η αδελφή μου, αλλά και εγώ τον άντρα μου προτιμώ για παρέα και βοήθεια.

Κατερίνα μεγεια τα αυτοκόλλητα. Σήμερα είναι ο γιατρός; Να έχεις μονο καλά νέα. Αχ μακάρι να μην είναι βιαστική η μπέμπα μου, δεν θέλω. :cry: Η βαλίτσα έκλεισε; Εγώ τα έχω μαζέψει όλα σε ένα τραπέζι και μένει να τα βάλω μέσα στη βαλίτσα που στέκεται δίπλα ακριβώς. Για ρούχο εξόδου μάλλον μονο εσωτερικό κοντομάνικο κορμάκι θα της βάλω και όπως θα είναι στο καθισματάκι του αυτοκινήτου θα ρίξω ένα σεντονάκι από πάνω της. Εξωτερικά φορμάκια έχω μονο ολόσωμα για τις πρώτες μερες στο νοσοκομείο, οπότε θα δω αν χρειαστεί θα της βάλω ένα τετοιο.

Ανθή καλά να περάσετε στις μινι διακοπούλες. Να εκτονωθεί και ο Πάνος, να χαρεί το παιδί. 3,5 κιλά τα διδυμα της φίλης σου;;;;;;;; Πωπω, τη κοιλιά θα είχε αυτή η κοπέλα;;; :o:o:o:o:o

Αλέκα πως και δεν έβαλες καμιά φωνή στο σύζυγο να απασχολήσει δημιουργικά τη Σάντυ μονο να τη βάζει τιμωρία ήξερε; Σε είχα για πιο δυναμική και απαιτητική. Άντε τρίξτου λίγο τα δόντια. Τωρα για τη μικρή μωρέ αφού από ότι μας έχεις πει γενικά είναι πολύ καλή και συνεργάσιμη απλά θα έτυχε και θα είχε και αυτή κακή διάθεση.

Βίκυ μα πόσο ηλίθια ήταν αυτή στο ικα; :evil::evil::evil: Αλήθεια τα δοντακια σου πως πάνε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Σαν να ειμαι λιγο καλυτερα :):):):):)

Περιμενω να ερθει ο στρατηγος (μπαμπας μας!!!) να φαμε και να την πεσω για υπνο με καμια κομπρεσα στο κεφαλι για να ανακουφιζομαι. Φοβαμαι να παρω και κανενα παυσιπονο......δεν ειχα παρει στον πριγκιπα και δεν θελω να παρω και τωρα.

Λιακι εσυ που υπεφερες απο τις καουρες, ΕΙΧΕΣ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΑΝΕ????? Εγω ειχα τ κρυο γαλα αλλα πλεον ουτε αυτο με πιανει :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εννοειται εχω κοιταξει στο ικεα.Αλλα ναι πολυ μικρες βρε παιδι μου.Λεμε μηπως του παρουμε τωρα μια φτηνη και σε 2 χρονια να του παρουμε κανονικο παιδικο κρεβατακι,και να βαλουμε μπαρα ασφαλειας.

Δεν του πολυαρεσει του αντρα μου η κουνια που βγαινει το ενα καγκελο και γινεται κρεβατακι.

Τι να πει κανεις... :?

Πασχαλιτσα αστα να πανε!!Απο αυτα τα γνωστα'' κρυο γαλα ''κτλ ουτε καν ανακουφιζομουν.χειροτερα ηταν.

Το μονο που με ανακουφιζε ηταν το γκαβισκον.Τελειωνα ενα μπουκαλι την εβδομαδα.

Αλλα ειχα παρατηρησει πως οταν κοιμομουν θεονηστικη δεν ειχα καουρες.Τουλαχιστον οχι τοσο ανυποφορες.

Αλλα ποιος αντεχει να πεσει για υπνο νηστικος...εε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsia ta exw paiksei den kserw ti na kanw pia k den exw ka kamia upostiriksi apo kanenan sxetika me ton thilasmo mono esas exw...ton antra mou pou ton eipa na ferw mia sumboulo na me voithisei den me afinei.. :(:(:( foteini se euxaristw polu gia auta pou mou egrapse ontws exeis dikaio k egw eixa aporia giati na min ton dinw stuthos osos thelei.... esteila mnm stin aglaia me tin periptwsi mou k perimenw apantisei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαξιμ εξηγησε στον άντρα σου ότι η συμβουλος θηλασμού είναι αυτή τη στιγμή για το μωρό σας ότι και ο παιδίατρος. Δώστου να διαβάσει και κανένα άρθρο για τα οφέλη του θηλασμού μπας και αλλάξει γνώμη. Ακολουθησε και αυτά που θα σου πει η Αγλαϊα ή όποια κοπέλα απαντήσει στο θέμα σου (κάποιες ξέρουν όσα και οι σύμβουλοι θηλασμού)

Λια οι κουνιες στο ικεα έχουν τις διαστάσεις που έχουν οι περισσότερες κούνιες 60χ120. Εμείς από εκεί πήραμε. Τώρα φυσικά τον μεταφέραμε σε κανονικό κρεβάτι γιατί στην κουνια θα μπει η μπέμπα.

Πασχαλιτσακι εγώ καούρες δεν έχω αλλά από την ξαδελφη μου ξέρω ότι την ανακούφιζε η σόδα, και η τσίχλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΞΙΜΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΧΑΠΙΑ ΜΑΓΙΑ ΜΠΥΡΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΙΝΑ Κ ΡΟΦΗΜΑ ΓΛΥΚΑΝΙΣΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΓΑΛΑΤΟΣ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΦΥΤΩΝ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΧΩΘΕΙ Κ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΒΓΑΖΩ..ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΜΩΣ ΑΠΕΒΑΛΑ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ Κ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΗΛΑΣΑ 6,5ΜΗΝΕΣ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΕΛΑΤΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΑ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΒΟΝΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΕΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧα ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΙ ΦΑΓΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ(Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ)Κ ΕΚΕΙΝΗ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ.

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ Κ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.ΠΑΝΤΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΓΑ..

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΜΙΚΡΑΝΙΕΣ..Κ ΝΑ ΣΑΙ Κ ΕΓΚΥΟΣ..ΣΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ..

ΒΡΕ ΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΝΕ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΠΑΝΙΟ ΑΠΛΑ ΟΡΘΙΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ Κ ΚΑΝΑΜΕ ΣΩΜΑΤΑΚΙ Κ ΜΕΤΑ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΒΡΑΧΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΤΙΣΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΔΙΑΒΡΟΧΕΣ ΓΑΖΕΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΑΚΙ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΗ ΜΟΥ ΓΛΙΣΤΡΙΣΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν να ειμαι λιγο καλυτερα :):):):):)

Περιμενω να ερθει ο στρατηγος (μπαμπας μας!!!) να φαμε και να την πεσω για υπνο με καμια κομπρεσα στο κεφαλι για να ανακουφιζομαι. Φοβαμαι να παρω και κανενα παυσιπονο......δεν ειχα παρει στον πριγκιπα και δεν θελω να παρω και τωρα.

Λιακι εσυ που υπεφερες απο τις καουρες, ΕΙΧΕΣ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΑΝΕ????? Εγω ειχα τ κρυο γαλα αλλα πλεον ουτε αυτο με πιανει :(:(:(:(:(

Εγω επινα νερο με μαγειρικη σοδα διαλυμενο και λιγο λεμονι για γευση,το πινεις καθως ανακατευεις την σοδα και αφριζει(μισο ποτηρι επινα).Και ειδα μεγαλη διαφορα....

dXQAp3.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσάκι μπράβο ακριβώς έτσι είναι τα κακά μας.εμένα με βοηθούσαν και τα παγωμένα αναψυκτικά στις καούρες. Υπομονή!

Α εγώ και νηστική είχα καούρες :lol:

fotini κι εμένα μου έλεγε ο καλός μου ότι θα πάρει άδεια αλλά τελικά μου φαίνεται έχει πιο πολύ δουλειά από ποτέ. Μέχρι που γύρισε το αφεντικό και του είπε αφού δεν θα πας διακοπές τι την θες την άδεια :shock::shock::twisted::twisted: Έλεοςςςς λες και δεν έχει ζωή ο άλλος είναι σκλάβος μέρα νύχτα στην δουλειά. Τα νεύρα μου.Nαι μια χαρά τα καταφέραμε και μόνοι μας στο μπάνιο. Μπήκα μέσα στην ντουζιέρα και τον έπλυνα για να μην φεύγουν έξω τα νερά.

Μαράκι και μένα είχε βγάλει σπιθουράκια και μου γράψανε μία φαρμακευτική κρέμα στο μαιευτήριο να την πάρω. Έβαλα κανα 2 φορές και μετά φύγανε τα σπυράκια. Δεν νομίζω ότι έκανε πολλά η κρέμα πιστεύω ότι θα φεύγανε έτσι κι αλλιώς.

Ο Στρατούλης και χτες το βράδυ κοιμήθηκε σερί από τις 10-4.30 το πρωί. Και σήμερα πάλι τον πήρε ο ύπνος κατά τις 2.30-3 το μεσημέρι και κοιμάται ακόμα. Για να δούμε.

Θέλω έναν καλό θερμαντήρα να πάρω γιατί αυτός που έχω μου σπάει τα νεύρα. Κάνει πολύ ώρα να ζεστάνει το γάλα και μέσα στο ξημέρωμα είναι απελπισία να περιμένεις και το μωρό να κλαίει.

Νάνσυ ποιος μου είπες ότι είναι καλός και γρήγορος? Πόση ώρα κάνει να το ζεστάνει? Το βγάζει στην ιδανική θερμοκρασία? Αυτό με το νερό πολύ εκνευριστικό. Και πες η κόρη σου τα κάνει στην πάνα, μετά πως θα την πλύνεις? ε?ε? Για πες μου. Σαν τα γατάκια που η γάτα τους γλύφει τον ποπο? :lol::lol:

Ναταλάκι μου καλύτερα να μιλήσεις με πιστοποιημένη σύμβουλο θηλασμού και όχι με παιδίατρο. Μην ακους τον άντρα σου καλέ τι τον αφορά αυτό το θέμα? Ζήτα από την Αγλαια το τηλ της μήπως τουλάχιστον μπορεί να σε βοηθήσει τηλεφωνικώς. Οι παιδίατροι τα έχουν μπερδεμένα στο μυαλό τους και λένε πολλές λάθος συμβουλές σε ότι έχει να κάνει με τον θηλασμό. Το θήλαστρο δεν κόβει με την καμία την παραγωγή του γάλατος. Αν ήταν έτσι τόσο που άντλησα τις πρώτες μέρες με τον ίκτερο που έδινα ξένο γάλα και αντλούσα το δικό μου τώρα δεν θα είχα ούτε σταγόνα. Η μαία μου μου είπε ότι το στήθος δεν ξεχωρίζει αν αντλεί το μωρό ή το θήλαστρο το γάλα. Το πιο σημαντικό είναι να αντλείς με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο κάθε 3ωρο το πολύ. Το γάλα κόβετε όταν πετρώνει και δεν βγαίνει. Επίσης, μπορείς να κάνεις μασάζ με ζεστό νερό έτσι αυξάνεις ακόμα πιο πολύ την παραγωγή του γάλατος. Προσπάθησε να βρεις μία σύμβουλο θηλασμού που θα σε καθοδηγήσει σωστά. Αυτό που σου είπε η παιδίατρος πιστεύω ότι είναι λάθος. Δεν υπάρχει καθορισμένος χρόνος που πρέπει να θηλάζει το μωρό. Θα θηλάσει όσο αυτό θέλει και θα το αφήσει μόνο του το στήθος. Κι εμένα στην αρχή μου λέγανε 20 λεπτά στο ένα και 20 στο άλλο. Βλακείες. Όσο θέλει να θηλάσει το μωρό θα θηλάσει και αν τον παίρνει ο ύπνος να τον ξυπνάς. Να τον βγάζεις από το στήθος και να τον ξαναβάζεις εν ανάγκη. Επίσης, δοκίμασε και καμία άλλη στάση μήπως τον εκνευρίζει η στάση του θηλασμού. Επίσης, δοκίμασε την ώρα που θηλάζεις και εκνευρίζεται να βάλεις το πιστολάκι για να ηρεμήσει και να φάει. Μία φίλη μου που θήλαζε ένα χρόνο μου είπε ότι πολλές κοπέλες την πατάνε γιατί μειώνεται η ροή του γάλατος και νομίζουν ότι δεν έχουν γάλα απογοητεύονται και έτσι τους κόβετε τελείως. Θέλει υπομονή και επιμονή το συγκεκριμένο θέμα.

Με κάλυψε η φωτεινη σε όλα.

Νενε μέσα στην 2η εβδομάδα πρέπει να έχει πέσει ο αφαλός. Αν δεν πέσει φώναξε τον παιδίατρο γιατί μπορεί να σου κάνει μόλυνση. Μπάνιο τον κάνεις αφού πέσει ο αφαλός αλλά αν πάει τρεχούμενο νερό δεν πειράζει. Απλά δεν πρέπει να μουλιάζει το παιδί μέσα σε στάσιμο νερό (αφρόλουτρο) και επίσης μετά το μπάνιο πάντα καλός καθαρισμός με οινόπνευμα. Ευτυχώς που έφερα τον παιδίατρο νωρίς και μου έδειξε πως να τον καθαρίζω γιατί ήταν δύσκολος ο αφαλός του δικού μου.

Λια κι εγώ μία από τα ίδια η παραγωγή μου και απορώ πως άντεξες τόσο καιρό χωρίς θήλαστρο. Εμένα επειδή κοιμάται πολλές ώρες το βράδυ (ποτέ δεν τον ξυπνάω μέγα λάθος να ξυπνήσεις το μωρό του δημιουργεί μεγαλύτερη νευρικότητα) προτιμώ να αντλήσω λίγο γάλα να ξεπρηστεί το στήθος μέχρι να ξυπνήσει παρα να τον ξυπνήσω. Εμένα πονάει κιόλας το στήθος γιατί πρήζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου,τι κανετε;

νανσουλα κ εγω ειχα θεμα με το νερο αλλα ηρθε τελικα κατα τις 1.30 ευτυχως γιατι κ εγω αυτο σκεφτομουν με τα κακα του παιδιου,καλα βεβαια θα τον σκουπιζα αλλα τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι ξυνει το κωλακι του κ λεω μην εχει παθει τιποτα κ ενω παντα τον επλενα οταν εκανε κακα ειδικα τωρα ειμαι πολυ καθετη.

το απογευμα θα παμε να του παρουμε κ γιο γιο αν κ δε το βλεπω ευκολο να κοβει την πανα.

πασχαλιτσακι μου να μη φοβασαι να παρεις κανενα παυσιπονο δηλ ενα ντεπονακι,δε πειραζει,εγω εχω πιει τοσα με τα δοντια κ τους πυρετους κ ειχα πιει κ στο α τριμηνο ντεπον που εκανα 39,5 πυρετο.οσο για τις καουρες δε ξερω να σε βοηθησω,ευτυχως προσωπικα σπανια εχω.

ναταλακι μου αστον να λεει τον αντρα σου γιοα τη συμβουλο,εσυ θα κανεις αυτο που θες,δηλ γιατι να παιδευεσαι εστι κ οχι τιποτα αλλο μεταδιδεις πιστευω κ τη νευρικοτητα στο παιδι.καλα εμενα ο δικος μου θα τη φωναζε πριν απο μενα.

παω στην ομαδα να δω τα νεα της μπεμπουλας μας,δεν εχω να σχολιασω κ τιποτα,στανταρ κατι ξεχναω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΣΤΕ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ ΔΩΡΟ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗ ΜΑΡΚΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ Κ ΜΟΥ ΧΕΙ ΠΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ.ΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΛΗΤΩ ΣΤΟΥΣ ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΑΤΟ ΕΥΡΩ.ΕΙΔΑ Κ ΕΓΩ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΓΑΛΑ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!

ΒΙΚΑΚΙ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΑ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ Κ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΜΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ Κ ΜΩΛΙΣ ΗΡΘΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΠΑΝΙΟ..ΜΑ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΓΑΜΕ ΝΕΡΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΒΑ..

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Η ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ..ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ..ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΧΙ ΜΑΛΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΝΑ Κ ΜΕΝΑ ΟΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και λιγες μερες κοιμαμαι και πεφτει ιδρωτας βροχη,μιλαμε για πολυ ιδρωτα.Καιγομαι,τραγικο....Μετρησα τη πιεση μου γιατι φοβηθηκα.Το παθαινει ή το παθαινε καμια αυτο????Απο την αλλη βηχω γιατι την εχω ψιλοαρπαξει(εδω και 2 εβδομαδες και δεν λει να περασδει)).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη, είναι φυσιολογικό νομίζω ο ιδρώτας, οι εγκυες ζεσταίνονται τριπλάσια απο τον μέσο άνθρωπο. Φαντάσου εμένα που και μη εγκυος υπέφερα απο τη ζέστη...

Εμένα η κοιλιά μου δεν μου έχει περάσει ακόμα, είμαι ψιλοχάλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το μεσημερι και μετα νομιζω οτι ειμαι καλυτερα :)

Κοιμηθηκα και 1,5 ωρα περιπου και συνηλθα γιατι εχω μια εβδομαδα που ο υπνος εχει γινει μαρτυριο......

Ελπιζω να ειμαι αυριο εντελως καλα. Την Παρασκευη θα φυγει η μαμα μου το πρωι θα παει στη Βέροια γιατι της τελειωσαν τα φαρμακα της (ειναι υπερτασικη) και θα ξαναγυρισει την Κυριακη για να φυγουμε με το καλο την επομενη ΠΑρασκευη ολοι μαζι.

Θα φερει μαζι της και τον ανηψιο μου που ειναι σχεδον 7 ετων γιατι η αδερφη μου δουλευει και δεν μπορει αλλο να τον κοιταξει η πεθερα της, οποτε ο πριγκιπας θα εχει και παρεουλα. Τα πανε πολυ καλα οι δυο τους, παιζουνε πολυ με τα αυτοκινητακια και τη μπαλα οποτε η μικρουλης μου θα περασει ευχαριστα την τελευταια μας εβδομαδα στην Καστορια. Οταν με το καλο θα ξαναγυρισουμε θα ειμαστε πλεον 4 :D:D:D:D:D:D:D:D

Νενε μου περαστικουλια κοπελα μου. Οσο για τη ζεστη.............ειναι φυσιολογικο.Υπομονη 2 μερουλες εμειναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,επιτελους βγηκα εξω λιγο με τον αντρα μου,πηγαμε για ενα καφεδακι και ξεσκασα.Η κλεισουρα με εχει τσακισει!!!Αυριο θα παω στο γιατρο...Αντε να δουμε....Σας ευχομαι ενα καλο βραδυ...Φιλακια στις κοιλιτσες και στις κοιλιτσες αντιστοιχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας νυχτερινή σήμερα, αλλα όλη μέρα δεν καταφερα να μπω

Το πρωι συναντήθηκα για άλλη μια φορα με την Ανθη και την Καρολινα για το καθιερωμένο πια καφεδακι μας, μου άρεσε που η γκαρσόνα μας λέει βλέπω η μια ξεφουσκωσε...μας έχουν μάθει πια :lol::lol::lol:

Το απόγευμα είχα γιατρο, όλα καλα ο μικρός είναι περίπου 3200 και αρκετά χαμηλά. Τον περιμένουμε οπότε εκείνος θέλει να βγει. Θα ξαναπαω πάλι στις 16/7 (αν δεν εχει ερθει μεχρι τοτε) οπου θα έχω κλεισει και τις 39 εβδομαδες και μάλλον τότε θα δει και απο κάτω τι γινεται.

Τωρα το βραδυ Κολλησαμε και τα μισά αυτοκόλλητα στον τοίχο είναι πολυ όμορφα δεν καταλαβαίνεις ότι είναι αυτοκόλλητα φαίνεται λες και το σχεδιο είναι ζωγραφισμένο στον τοίχο. Αυριο θα βάλουμε και τα υπόλοιπα και μετα θα σας βάλω φωτογραφία.

Επειδη δεν έχω αλλες αντοχές θα διαβάσω τα νεα σας το πρωι. Καλο βράδυ κοριτσακια μου!!!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου αύριο φεύγουμε για λίγες μερούλες..Τώρα κατάφερα να μπω γιατί έπρεπε μα ετοιμάσω τα πράγματα..Ελπίζω να τα καταφέρω να μπω από το ξενοδοχείο για να διαβάσω τα νέα σας..Αν όχι, θα επανέλθω σε λίγες μέρες! Δε σχολιάζω κάτι διότι νύσταξα πολύ και αύριο πρέπει να σηκωθώ νωρίς-για τα δεδομένα μου :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου... σκεφτομαι να παρω παιδιατρο που ειναι κ συμβουλος θυλασμου οταν ερθει ο αντρασ μου θα το συζητησω κ μαζι του σιμερα παλι μου λεει να δωσουμε ξενο γιατι κλαιει ο μικρος κ δεν τρωει...

τα νευρα μου...

νανσυ βοηθισαν τα χαπιακια απο μαγια μπυρας?

κοριτσια το θεμα μου ειναι οτι ο μικροσ δεν τρωει καλα κ απο το στυθος, τρωει λιγο κ σταματαει ή κλαιει ή κοιμαται ή δεν ανοιγει το στομα του μετα απο το 10 λεπτο περιπου για αυτο η γιατρος μου ειπε να τον δινω κ με το μπουκαλη παλι δικο μου γαλα για να τρωει καλα... γιατι μεχρι τωρα που δεν τον εδινα δεν αυξησε κανονικα το βαρος του κ δεν τον εφτανε... κ μου ειπε να το κανουμε ετσι για να ξερουμε κ περιπου τι τρωει...

συγνωμη που δεν σχολιαζς τιποτα αλλα δεν ειμαι κ πολυ στα καλα μου.... προσπαθω να το ξεπερασω αλλα μου ειναι πολυ δθσκολο οταν δεν εχω κ κανεναν να με υποστιριξει σε αυτο... κ συγνωμη αμα σας τα ζαλισα με το θεμα του θυλασμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ναταλία, δεν μας πρήζεις, μην το ξαναπεις, απλά εγώ δεν μπορώ να σου δώσω καμία συμβουλή :( Ελπίζω ο παιδίατρος σήμερα να σε βοηθήσει.

Ανθή,καλά να περάσετε και καλή ξεκούραση!

Κατερίνα, άντε κοντεύεις και συ!

Εμένα κορίτσια με ενοχλει δεξιά η κοιλιά μου αρκετά και έχω θορυβηθεί. Ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον είναι το έντερο,δεν ξέρω, έχω αγχωθεί.Βέβαια, δεν είμαι χάλια όσο χθες αλλά θα δείξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μας και μωρακια μας. Ελπιζω να ειχατε ηρεμη νυχτα.... εγω παλι ημουνα καλυτερα οσον αφορα τις καουρες (εφαγα για βραδυνο καρπουζι, δεν ξερω αν αυτο με βοηθησε) αλλα εξακολουθει να με ποναει το κεφαλι μου, με λιγοτερη ενταση ευτυχως.

Ελενακι μου καλα εκανες και βγηκες. Κακο πραγμα η κλεισουρα. Βγες τωρα που μπορεις γιατι μετα με το μωρο και ειδικα αν σκοπευεις να κρατησεις σαραντισμο θα φας κλεισουρα οσο να ναι ;);););)

Καγκουρακι σε ζηλευω που βρισκεσαι με καποιες κοπελες απο εδω μεσα :):):):) μια χαρα το μωρακι σας. Εμενα αν μου ελεγε οτι ειναι τοσο με το που θα εμπαινα στο μηνα μου θα ελεγα κανονισε χειρουργειο. Εγω γενικα δεν κανω μεγαλα μωρα :shock::shock::shock::shock::shock:

Με γεια και τα αυτοκολλητακια σας.

Ανθουλα με το καλο να ταξιδεψεις. Μακαρι να μπορεις να μπαινεις να μας λες τα νεα σου.

ΝΑταλιτσα καθολου δεν μας πρηζεις μικρουλιτσα μου. Γι αυτο ειμαστε εδω, να μοιραζομαστε και τις χαρες μας και τα αγχη μας ;);););) Αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα εννοειται οτι πρεπει να αλλαξεις γιατρο, να βρεις καποιον που να σου εμπνεει εμπιστοσυνη, να σε ηρεμει και να σε στηριζει. Οσο για την υποστηριξη τε εχουμε πει ;););););) . Μην περιμενεις και πολλα απο τους γυρω σου...... κανενας δεν μπορει να μπει στη θεση της μανας και να καταλαβει πως νιωθουμε. Κανε εσυ αυτο που πιστευεις καλυτερο για εσενα και το μωρο και ασε τους αλλους. Αργοτερα θα καταλαβουν, οπως μετα απο πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο καταλαβαν και οι δικοι μου και ο αντρας μου.

Αριαδνουλα μου περαστικα. Οσο δεν αγχωνεται ο γιατρος, μην αγχωνεσαι ουτε εσυ :):):):) . Αλλωστε μπηκες στο μηνα σου οποτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τιποτα απο εδω και περα. Ολα θα πανε καλα ;);););););)

Αυτα για την ωρα. Η μαμα θα κατεβασει τον πριγκιπα για να δει τα παρκαρισμενα στην πυλωτη μηχανακια (!!!!!) και εγω θα φαω πρωινο με την ησυχια μου. Εχθες μεσα στη νυχτα εγινε σεισμος παλι. Γινεται πολυ συχνα τελευταια ρε γμτ και ειναι ο μοναδικος μου φοβος. Τιποτα αλλο δεν φοβαμαι εκτος του σεισμου, γιατι ειναι γεγονος απροβλεπτο. Και ειδικα οταν ο στρατηγος εχει υπηρεσια τοτε παρακαλαω την Παναγιτσα να μην κανει σεισμο και τι θα κανω με μωρο και σε λιγο καιρο με μωρα μονη......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια αγαπημενες μου!

Δεν ειχα μπει γιατι ειχαμε και τις τελευταιες δουλιτσες στο σπιτι, οποτε τωρα ειμαστε ετοιμοι και περιμενουμε τον μπεμπη να ρθει :D:D

Ο αντρας μου εχει γινει μεγαααααλος χαζομπαμπας ειδη! Οπου σταθουμε και οπου βρεθουμε με βγαζει φωτογραφιες :lol::lol: Μεχρι και στο σουπερ μαρκετ που πηγαμε :lol: Περιμενει πως και πως....αφου μου λεει να πω σημερα στο γιατρο οτι δεν αντεχω αλλο να τον δει επιτελους...

Εχω βαρυνει αρκετα πια και εγω ζεστενομαι παρα πολυ!

Εχω και πολλα υγρακια τελευταια δεν ξερω εσεις?

Σημερα θα σας εχω και εγω νεα απο το γιατρο θα παμε το απογευμα....

Νενε θα περιμενουμε και τα δικα σου νεα σημερα.... Αυριο τετοια ωρα θα εχεις τη μικρουλα σου!!!!! :D

Περασανε ολα , εφτασε η ωρα ειδες??Ολα θα πανε τελεια!!!!!

Κατερινακι τι επαθες και εσυ με τη ζημια? Ελπιζω να βρηκατε ακρη!

Καλοριζικα και τα αυτοκολλητα θα περιμενουμε φωτο οταν τελειωσεις....

Μια χαρα τα νεα απο το μικρο σας!!! :D

Ανθη καλα να περασετε!

Ναταλακι πιστευω οτι ο παιδιατρος θα σε βοηθησει και δεν θα ταλαιπωρεισαι μετα. Ολα θα φτιαξουν!

Σταυρουλα ο μικρος εκλεισε μηνα? Πως περασε ετσι ο καιρος!Μια χαρα τα πατε , τελεια!

Αριαδνη και τα δικα σας νεα απο το γιατρο μια χαρα ειναι, και πατε για φ.τ. τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...