Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γειά σας.

Ελένη όλα καλά λοιπον, άντε υπομονή μεχρι την Πέμπτη, πλησιάζεις πάντως.

Φωτεινή συμφωνώ με αυτά που λες περι σαραντισμου. Εγω σκέφτομαι πώς αν η δική μου ψυχολογία είναι καλή και θέλω να βγω, θα βγώ και δεν πάνε να λένε οι άλλοι...δεν με ενδιαφέρει.

Όσο για το πρόγραμμα που λες, καλό ειναι που μας προσγειώνεις στην πραγματικότητα...

Βαριέμαι και ζεσταίνομαι, το κλιματιστικό έχει βαρέσει υπερωρίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΤΑΧΕΙΜΩΝΟ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ 40 ΜΕΡΕΣ ΜΕΣΑ Κ 3 ΜΗΝΕΣ ΟΧΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΑΠΟ ΞΕΝΟΥΣ.Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ.Κ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΚΟΣΜΟ ΟΤΑΝ ΕΠΕΦΤΕ Ο ΗΛΙΟΣ ΚΤΛ.ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ Κ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΜΑΖΕΥΕ ΣΠΙΤΙ ΚΤΛ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΜΟΝΟ ΜΠΥΡΑ Κ ΚΡΑΣΑΚΙ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΙΕΙ ΠΟΤΕ ΟΥΙΣΚΙ ΚΤΛ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΑ ΠΙΕΙ ΕΝΑ ΔΑΚΤΥΛΑΚΙ ΜΑΡΤΙΝΙ Κ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΧΥΜΟ ΑΝΑΝΑ.Κ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΠΙΝΑ ΜΟΝΟ ΧΥΜΟ.

Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΗΡΩ ΣΑΡΑΝΤΑΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΙΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ αν τηρείς 40ημερο από επιλογή είναι δικό σου θέμα και καλά κάνεις, αλλά νευριάζω όταν θέλουν να σου το επιβάλλουν γιαγιάδες, πεθερές, κλπ. Τα πρώτα εμβόλια πάντως μονο από τις ιώσεις που κυκλοφορούν δεν προστατεύουν αλλά είναι για μηνιγγίτιδα, κοκκύτη, ηπατίτιδα κλπ. Άσε που και το μωρό να μην βγαίνει μπορεί ο άντρας σου ή εσύ αν βγεις έξω να φέρεις κάποια ίωση στο σπίτι. Εγώ τα Χριστούγεννα κολλησα γαστρεντερίτιδα και είχα πάει μονο μέχρι το σ/μ !

Για το αλκοόλ και γενικά αυτά που λέω για το θηλασμό είναι από βιβλία και σαιτ της La Leche League. Έχω ρίξει πολύ διάβασμα 21 μήνες τώρα. Δυστυχώς υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση γύρω από τον θηλασμό και πολλές φορές όλες αυτές οι απαγορεύσεις κάνουν μια γυναίκα να αισθάνεται σαν εξωγήινη και να σταματάει χωρίς λόγο τον θηλασμό. Έχω ακούσει και κοπέλα που σταμάτησε να θηλάζει γιατί ήθελε να βάψει τα μαλλιά της και της είπαν ότι απαγορεύεται. :evil::evil:

Αριάδνη έχουμε Πητ με μια μέρα διαφορά και το επόμενο ραντεβού μου είναι και εμένα 2/7. :D Άντε να δουμε ποια θα γεννησει πρώτη. Και το δικό μας α/κ δουλεύει ασταμάτητα. Για το πρόγραμμα και την καθημερινότητα που θα έχεις όταν θα έρθει το μωράκι δεν μπορείς να ξέρεις από τώρα πως θα είναι, εύχομαι να είναι όσο πιοα ήρεμα γίνεται. Απλά νομίζω ότι όταν δεν είσαι προετοιμασμένη γι'αυτή την τεράστια αλλαγή και ειδικά αν έχεις συνηθίσει τελείως διαφορετικά σου φαίνεται βουνό και τα νεύρα είναι τεντωμενα. Ενώ όταν γρήγορα αποδεχθείς ότι είναι εντελώς φυσιολογικό πως το μωράκι δεν κοιμάται σερί πάνω από 4 ώρες τότε μαλλον το βλέπεις διαφορετικά το θέμα. Τα λέει και η Κατερίνα και όλες οι δευτεροεγκυούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula όχι δεν έγραφε για ivf αλλά εγώ δεν είχα γυναικολόγο τον εξωσωματικό μου. Γεννήθηκε 3280.

Μαράκι το ξέρω πως ότι τρώμε το παίρνει το μωρό μέσω θηλασμού. Όσπρια δεν τρώω όπως επίσης δεν τρώω χόρτα. Είχα φάει κολοκυθάκια για μέρες συνεχόμενα και είδα ότι τον ενόχλησε και τα σταμάτησα. Για την κοκα κόλα δεν το ήξερα οπότε αυτό ισχύει για όλα τα αναψυκτικά ε? Ωχ την πατήσαμε και έπινα και κοκα κόλα και πορτοκαλάδα με ανθρακικό. :?

Λοιπόν για το κιντερτε μου είπε ο παιδίατρος ότι δεν κάνει γιατί το φουσκώνει πολύ το παιδάκι. Καλύτερα γλυκάνισο ή τίλιο.

fotini ευχαριστώ για τις συμβουλές. Η ξαπλωτή στάση θηλασμού μου αρέσει και μένα και του μπέμπη αλλά ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε ότι δεν κάνει γιατί μπορεί να πάει γάλα στα αυτιά του! :shock:

Σήμερα όμως που ήμουν πάλι λιώμα ξαναθήλασα ξαπλωτή γιατί δεν άντεχα.

Κοριτσάκια όσες ενδιαφέρεστε για φτηνά pampers No1 το amazon έχει με 17 λεπτά την πάνα. 216 πάνες 38 ευρώ. Οι 108 πάνες 28 ευρώ. Εγώ παρείγγειλα και μου ήρθαν μέσα σε 2 μέρες με ups courier και χωρίς χρέωση μεταφορικών. Δείτε εδώ http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003 ... tore&psc=1

fotini 4 ωρες είναι καλά να κοιμηθεί. Οι από 2 και κάτω είναι το πρόβλημα που δεν προλαβαίνεις να ξεκουραστείς. Εμένα κάνει και κάτι ήχους στον ύπνο του και καμια φορά κλαίει χωρίς να έχει ξυπνήσει και πετάγομαι και ενδιάμεσα. Μαρτύριο αλλά τι να κάνουμε υπομονή.

Γνωρίζετε αν κάνει να βάλουμε κλιματιστικό με το μωρό στο δωμάτιο? Έχει σκάσει το μικρούλη μου. Προς το παρόν βάζω μόνο ανεμιστήρα αλλά δεν κάνει και πολλά πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα απ΄οτι είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι επιτρέπεται το κλιματιστικό στους 26-27 βαθμους και με λίγο ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες,λεχωνιτσες και φουσκοκοιλιτσες πως ειστε?πως πατε με την ζεστη?εγω δεν την παλευω καθολου παρολου που ειμαι συνεχεια με το aircodition

βλεπω βρισκετε τον ρυθμο σας σιγα σιγα παλι και γραφετε οπως γραφατε πριν ερθουν τα μωρακια σας στον κοσμο

αλεκα μου πως πανε οι βολτουλες σας?

καγκουρακι μου πολυ χαιρομαι που η μικρη σου βλεπει τις διαφορες αλλαγες με καλο ματι και μενα ο γιαννης οταν ειχε δει το λικνο ηθελε να μπει μεσα και να κοιμηθει ενταξει οχι οτι ειχαμε παραξενες αντιδρασεις μετα αλλα μια ζηλιτσα υπηρχε βεβαια ομολωγω να πω πως ο ηλιας μεγαλωσε λιγο στον αυτοματο χι χι χι χι οχι πολλα γουτσου γουτσου ουτε πολλες αγκαλιες μαμ αλλαγη μπανακι και νανι για να μην νιωθει ο γιαννης οτι προσεχουμε πιο πολυ τον μικρο ααααααααααααααα και το πιο συμαντικο που μας το ειχαν πει ο ηλιας εφερε δωρα στον γιαννη οπως θα κανει και η μικρη και στους 2 τωρααααα χι χι χι χι ευχομαι καγκουρακι μου να μην εχετε καμια εκδηλωση ζηλειας φανερη η μη βεβαια εσενα ειναι κοριτσακι και ισως βλεπει αλλιως ενα μωρακι

αμαλια μου ποιον μαρσιπο εχεις?παντως σε καταλαβαινω εγω στον γιαννη ειχα παρει ring slling και δεν με βολεψε καθολου η κατι εκανα λαθος και ποναγε η μεση μου η δεν ειναι για γυναικες με στηθος αρκετο σαν και μενα

μετα στον ηλια πηρα ενα mai tai αυτον τον αγαπησα κανει χιαστι πισω στην πλατη και οι τιραντες οι μεγαλες που εχει ερχονται και δενουν μπροστα στην μεσουλα του μωρου και ετσι ξερεις οτι ειναι ασφαλες τωρα λεω να δοκιμασω και εναν αλλο http://www.mariaevita.gr/index.php?disp ... t_id=30633 η αυτον http://www.mariaevita.gr/index.php?disp ... t_id=30616 μαλλον για τον δευτερο λεω θα δουμε

ναταλια μου λογικα θα την εχετε παρει την ευχουλα τωρα ηρθε ο πατερ σπιτι?εμας ετσι ειχε κανει και στα 2 και μαλιστα τους ειχε διαβασει μια πολυ ωραια ευχη και μας ειχε ρωτησει και το ονομα που θα τους διναμε

μπεμπουλα μου δεν χρειαζεται να ανυσηχεις ο γιατρος σου ξερει καλυτερα αλλα συνηθως τα διδυμακια δεν τα αφηνουν μεχρι το τελοςκαι καλυτερα εδω εμας και στην καισαρικη μας τα παιρνουν 38 εβδομαδα στα δυο θα τα αφησουν πιο πολυ το βαρος τους θα το εχουν παρει και δεν το ρισκαρουν να γινει κατι

ανθη μου με το καλο περιμενουμε νεα σου απο την μικρουλα σου

νανσυ μου και συ με το καλο να δεις τα δικα σου και να μας πεις τι σου ειπε ο γιατρος σου πως τα βρηκε κτλ

ωραια να διαβαζουμε οτι τα πατε καλα με τον θυλασμο εγω και στους 2 δεν ειχα θυλλασει πολυ 3 με 4 μηνες μετα αγχωθηκα που θα πηγαινα στην δουλεια και απο την αλλη τα δικα μου μαγικα απο ημερων κοιμοντουσαν ολο το βραδυ 8 με 8 και ετσι το γαλα μου λιγοστεψε αρκετα τωρα ελπιζω να τα παμε καλυτερα η εστω και τοσο αλλα με αλλα 2 παιδια δεν ξερω ποσο ευκολο θα ειναι

μαξιμ μου εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι στην αρχη μετα τις 3 ωρες αν δεν ξυπναει να τον ξυπναω να του δινω αλλα οταν τα κιλακια του αρχισαν να ειναι ικανοποιητικα μου ειπε αστον οπως θελει εκεινος ετσι και εκανα κανενα απο τα παιδια μου δεν ξυπναγα?γιατι για να χουν γκρινια μετα?οχι αφου δεν ξυπναγαν παει να πει οτι χορταιναν αρα ολα καλα και μια χαρα ειναι κατα 2 τους μεχρι και σημερα

νανσυ μου και μενα μου ελεγε για τις 40 μερες ηταν βλεπεις χειμωνας και ειναι δυσκολος φοβουνται και τις ιωσεις αλλα αυτο που λες για τον αντρα σου μου το λεγε η πεθερα μου χι χι χι χι τι θυμηθηκα τωρα

αριαδνη και φωτεινη ειστε οι επομενες δηλαδη με το καλο και οπως λεει και η φωτεινη καλυτερα να περιμενεις τα χειροτερα και να ρθουν τα καλυτερα παρα το αντιθετο το μωρο ειναι μωρο απροβλεπτο αλλα σιγα σιγα ολα θα φτιαξουν εσυ δεν πρεπει να σε παιρνει απο κατω και καμια μας γενικα να μην αφηνει να την επιρεαζουν διαφορα

και γω ειχα ρωτησει για το κληματιστικο μου ειχαν πει γενικα σαν κανονα αν εγω ζεστενομαι 1 το μωρο ζεστενεται παραπανω αρα ενα ρουχο λιγοτερο και οτι τους καλοκαιρινους μηνες στο δωματιο το παιδικο να εχει θερμοκρασια γυρω στους 22 -25 βαθμους αλλα ειχαν γινει 6 μηνων τωρα για την μικρη θα ξαναρωτησω αλλα φανταζομαι αν δεν την χτυπαει το κληματιστικο και αν η θερμοκρασια στο δωματιο ειναι εκει γυρω μια χαρα θα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foteini auto prospathw twra na ton mathw xwris tin pseutothili tin mia tin evgale k tin pianei kala me tin alli akoma den mporei k tsatizete k egw kratiemai alla otan to vlepw na klaiei polu k na tsatizetai den antexw k ton vazw pseutothili lew kalutera na trwei iremos k tha tin vgaloume siga siga...

oso gia ton sarantismo k tis euxes o papas mou eipe oti misos sarantismos den uparxei k oti kanonika prepei na ton kaneis olo gia mena k to mwro pio polu gia tin ugeia mas k epeidi eimaste epirepeis k teteia.. twra ama thelw na vgw auto einai stin krisi mou...

i euxi einai gia tin gennisi....

este emena o paidiatros mou eipe na exeito dwmatio tou paidiou 26-27 vathmous k to klimatistiko na to vazw se allo dwmatio kalutera me anaklisi tin porta...

egw vazw sto saloni to klimatistiko k ftanei k sto dwmatio ligo drosizei...

oso gia to programma sumfwnw pws diaferei kathe paidi k kathe mera einai diaforetiki akoma den exoun kanei programma einai mikroulia emena pote etsi me paei pote alliws to vradi omws ta pame kala pros to parwn...

este k emena arxise na vgazei kati ixous ta vradia k petagomai...

katerinaki perastika stin mpoumpou sou xairomai pou to pire kala perimenoume na doume to dwmatio...

nene me to kalo koukla mou plisiazeis k esu...

nansy k anthi perimenoume nea apo giatrous...

den thimamai kati allo twra... egw pali moni mou eimai o antras mou pige me enan filo tou na paroun rilaks pou ithele na mas kanei dwro k ekatsan k gia kafe k emeina moni kathomai sto mpalkoni k nostalgo ena tsigaraki....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βΡαδιασε αλλα δε δροσισε!!Πως ειστε βυζουμπες και κοιλουμπες?Εμεις ειμαστε τα δυο μας ,μαμα και γιος και εχουμε τα ζιζακια μας εξω και δροσιζομαστε! :D

Περιμενω να κοιμηθει να πιω μια μπυριτσα,χωρις αλκοολ 8-) ,στο μπαλκονι,να χαλαρωσω,αντε να ερθει και ο μπαμπας μας.

Α αυτο για την ορμονη που δεν σε αφηνει να χαρεις το σεξ οσο θηλαζεις,δε νομιζω κι εγω να ισχυει!Μια χαρα ορεξη εχω,αλλα κανω οτι δεν το σκεφτομαι,ασε που και να μπορουσαμε,ειμαι χωμα.

Ρε κοριτσια τι καψουρα ειναι αυτη με το γιο!!??Αφου σκεφτομαι τι θα εχανα αν εκανα κορη!Χζομαρα η σκεψη αλλα ...

Τα νυχακια ποτε να του τα κοψω???

Νανσουμπα ημουν σε τετρακλινο,και πληρωσαμε 1100 μαζι με τις εξτρα εξετασεις,που ηταν 300.Καπου στα 800κατι δηλαδη.Με ΕΟΠΥΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι παλι :D η μικρη μου κοιμήθηκε και εγω έβαλα λίγο παγωτάκι

Φωτεινή συμφωνω κάθε φορα με όλα όσα γραφεις :D

Σταυρουλα κλιματιστικο μπορείς να βαλεις αρκεί να μην χτυπάει προς το μωρο και στην θερμοκρασια που σου είπε η Αριαδνη. Επίσης μπορείς να το βάλεις να δουλέψει λίγο να δροσιστει το δωμάτιο και να βάλεις μετα τον μπέμπη μέσα. Η ξαπλωτη στάση στον θηλασμο είναι πολυ βολικη θυμάμαι και μένα με είχε βολέψει και φυσικά μας έπαιρνε μαζι ο ύπνος!

Ελένη ξεχασα να σου πω να είσαι προετοιμασμένη για την Πέμπτη αλλα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι αν σε δει απο κάτω θα ξεκινήσει και ο τοκετος.

Αυτα κοριτσακια μου καλο βράδυ σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα αν τα κιλα του μωρου σου ειναι καλα μια χαρα ειναι οι 37 εβδομαδες...γιατι θα κανεις καισαρικη???μιλησατε καθολου για την ναρκωση???εγω ειχα κανει ραχειαια την πρωτη φορα κ τωρα το ιδιο..

σταυρουλα αν το κλιματιστικο δεν χτυπαει πανω στο παιδι βαλε!εγω περισυ την ειχα μονο με την πανα της κ ανεμηστηρα...

kangaroo οταν λες ξαπλωτη σταση τι εννοεις???δηλαδη εισαι ξαπλα στο πλαι η κανονικα???κ αν εισαι ξαπλα πλαγια πιο στηθος δινεις???

ελενη με το καλο να ξεκινησει ο τοκετος κ ευχομε να εχεις μια ομορφη κ ευκολη γεννα!!!

λια μολις μεγαλωσουν τα νυχακια κοψτα με το δαχτυλο σου σαν χαρτι ειναι στην αρχη!!!κ κορη να ειχες πιστεψε με την ιδια καψουρα θα ειχες!!!!!!!

εδω η κορη μου αρχισε τωρα να με αγκαλιαζει κ να με φιλαει κ τα εχω κανει πανω μου απο την χαρα μου!!!

οσο για το σεξ εγω βρε κοριτσια να σας πω την αληθεια οταν γεννησα κ μετα δεν ηθελα με τιποτα ενοιωθα οτι τωρα που εγινα μαμα δεν πρεπει να κανω τετοια πραγματα :oops::oops::oops: ζοριστικα πολυ μεχρι να μπω ξανα σε ρυθμο κ μολις μπηκα ξανα βγηκα :lol::lol::lol: αντε ξανα απο την αρχη παλι :lol::lol:

maxim υπομονη με τις ψευδοθηλες με τον καιρο θα βγουν οι δικες σου κ δεν θα τις χρειαζεσε!!!ειχα παρει κ εγω γιατι ειχαν ματωσει οι δικες μου αλλα δεν καταλαβα πως γινετε κ βεντουζαρουν πρεπει να τις κρατας???τις nuk ειχα..

κατερινακι μπραβο στην κορουλα σου!!!!!μακαρι να συνεχισετε ετσι!!!!!!!!!

αγγελικη μουυυ γλυκο κ νοστιμο ραπανακι μου!!!!πως παει η μπεμπουλα?μεγαλωνει????εσυ εισαι καλα???

καλε εγραψες mai tai κ εγω νομιζα πως εγραφες για το κοκτειλ :lol::lol::lol: το ωραιοτερο mai tai το ηπια χαλκιδικη!!!!!!

ασχετο :lol::lol::lol::lol:

εγω δεν θα παρω μαρσιπο αν κ θα το ηθελα αλλα τον χειμωνα ετσι κ αλλιως δεν βγαινω εξω..

φωτεινη μου συμφωνο με τις 40 μερες κλεισουρας που λες αλλα διαφωνο εντελως σχετικα με την διατροφη της θηλαζουσας...ο καφες εκνευριζει τα μωρακια ειναι κατι που το ειδα με τα ματια μουη ανιψια μου εκανε σαν τρελη δεν μπορουσαν να την ηρεμησουν κ ολο αυτο απο ενα καφεδακι..οσο για το αλκοολ αμεσως μετα τον θηλασμο ενα ποτηρακι κρασι η μπυρα ναι αλλα οχι βαρια ποτα...

σημερα ενοιωσα πρωτη φορα οτι θα λιποθυμησω με επιασε αποτομα κ ημουν μονη μου φοβηθηκα για την ελενα μην πεσω κατω κ τι θα γινει το παιδι ειχα κ κρεας να βραζει στην χυτρα...

ουφ...

αιντε καλο βραδυ κ καλη ξεκουραση!!!!/b]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Σήμερα έκανα το ντόπλερ και η φραουλίτσα μου ήταν μια χαρούλα!!! Δέκα στα δέκα είπε ο γιατρός! Μου έβγαλε και μια φωτό τη φατσούλα της. Έχει κάτι μαγουλάρες..απίστευτες! Είναι 1 κιλό και 780 γραμμάρια! Μεγάλωσε το σκαθαράκι!

Έλενα ήσυχο μωράκι η μπουμού σου ε;;; Μπράβο η ζουζούνα! Χορταίνει και κοιμάται με την ψυχούλα της! Άμα είναι ξεκούραστη η μάνα όλα είναι διαφορετικά!

Ελένη μου μακάρι να δεχτεί καλά ο Πανούλης την αδερφούλα του γιατί δε θέλω να υποφέρει η ψυχούλα του..

Αντωνία μου πώς τα πάτε με τη Δέσποινα;; Είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα;;; Καλά θα κάνεις και θα πας στη μαμά σου για να ξεσκάσεις λιγάκι ;)

Μαράκι μου η μπέμπα σου είναι μια κουκλίτσα! Σαν ζωγραφιά!! Να σου ζήσει και πάλι!!!!!

Μπεμπούλα μου νομίζω κι εγώ πως δεν είναι καθόλου νωρίς να γεννήσεις δίδυμα σε αυτή την εβδομάδα..Βέβαια ο γιατρός σου θα σου πει τι είναι καλό για τα μωρά σου!

Αχ βρε Αμαλία, επιθύμησες βραδινό ποτάκι;; Εγώ θυμάμαι πως είχα πάει λίγο πριν σαραντίσει ο Πανούλης..Ήταν όμως όλα έτοιμα για τη μαμά μου που τον φύλαξε γιατί έτσι και αλλιώς του έδινα το γάλα μου με μπιμπερό και όχι με το στήθος...Αυτό το άρμεγμα με έφαγε :?:?:?:?:?:?

Κατερινάκι μου περαστικά στην Αγγελικούλα σου τη ζουζούνα!!! Μπράβο στο κοριτσάκι σου που δέχτηκε τις αλλαγές τόσο καλά!!!!!!!

Νάνσυ απαράδεκτη η γνωστή σου με το τσιγάρο. Χτες ήμουν έξω και με πήρε τηλ. η αδερφή μου για να τις πάρω τσιγάρα. Ο περιπτεράς όταν ζήτησα ένα πακέτο τσιγάρα με κοιτούσε καλά καλά :lol::lol::lol::lol::lol:

Φωτεινή μου φιλόλογος είμαι κι εγώ...Το προτιμάς που πλέον ασχολείσαι μόνο με τα ιδιαίτερα;; Το κακό με τα ιδιαίτερα είναι ότι δεν υπάρχει η σιγουριά. Μου έχει τύχει να μου ακυρώσουν πολλά μαθήματα σε ένα μήνα..Σκέψου να στηρίζεσαι σε αυτά..Εγώ συμφωνώ μαζί σου με όσα λες για το σαραντισμό. Μόνο αν είναι χειμώνας τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά γιατί μία ίωση για ένα νεογέννητο κρύβει πολλούς κινδύνους :?:?:?:? Από ιώσεις δεν κινδυνέυει βέβαια μόνο τις πρώτες σαράντα μέρες..

Αυτά κοριτσάκια μου...Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kouklitses mou...

emeis eixame ena duskolo vradi to mwraki mou olo to vradi vogkouse k den mporouse na koimithei sto telos ton pira sto krevati mazi mou agkalitsa k koimithikame ligaki... lete einai oi kolikoi:? den kserw pws einai...

den ekane k kakakia katholou to vradi k lew mipws gia auto zorizotan toso polu to mwro mou...

happy egw exw tis medela k kolaei kateutheia sto stuthos xwris na to krataw mono ama to smprwksei o mikros me to xeri feugei..

kale pou eiste oles koimaste? moni mou emeina...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια εγραφα μια ωρα κ χαθηκε!!

σας γραφω ξανα τα μισα γιατι ειχα γραψει παρα πολλα!!

ολα καλα στον γιατρο.1900γρ ο γιος 1700 η κορη.το αλλο σαββατο θα παω στο μητερα να ξανακανω doppler επειδη ειναι διδυμα.μου κανει κ ο γιατρος αλλα θελει να κανουμε κ στο νοσοκομειο.σε 4 εβδομαδες εαν πανε ολα καλα γενναμε.δεν εχω βαλει καθολου βαρος!κ ο γιατρος ειναι πολυ περιφανος για εμενα.παω να πλυνω την μικρη κ επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα τα μωρα μεσα σε δυο εβδομαδες πηραν 350 γραμμ το καθενα.κ απο εδω κ περα θα βαζουν 150 γραμμ την εβδομαδα περιπου.

φωτεινη μου σιγουρα το μωρο μπορει να κολλησει ιωση απο τον μπαμπα παππου γιαγια που ερχονται σπιτι αλλα καθε γονιος προσπαθει να κανει το καλυτερο που πιστευει για τα παιδια του.κ μην ξεχναμε οτι υπαρχει κοσμος που δεν σεβεται κ μπορει να ερθει σπιτι να δει το μωρο κ να χει περασει ιωση κ σου λεει ειμαι καλα τωρα!για αυτο κ γινομαστε λιγο αυστηροι.κ φυσικα καθε γονιος ακουει την παιδιατρο που εχει κ εμπιστευεται.η δικη μου ειναι καπωσ αυστηρη αλλα εχει βγει σωστη πολλες φορες.ειναι της αποψης οτι το προστατευεις οσο περισσοτερο γινεται γιατι αλλιως θα αντιμετωπισει ενα 40αρη πυρετο ενα μωρο αλλιως ενα παιδι 1ετους αλλιως 2 ετων.εμενα μου χε απαγορεψει να παει παιδικο η μικρη πριν τα 2 κ εαν μπορουσα να την εστελνα κ στα 3.κ τωρα με τα διδυμα μου πε να μην το σκεφτομαι καν για παιδικο γιατι θα κουβαλησει τα παντα σπιτι.κ πιστευω πως εχει απολυτο δικαιο.δεν εχω βοηθεια κ θα προσπαθησω να τα προστατεψω οσο μπορω.

οσο για το ποτο που με ρωτησες δεν μου αρεσε ηταν σαν να επινα χυμο.προτιμω την μπυρα! :lol::lol: κ γενικως το μαρτινι μου φαινεται πολυ ελαφρυ ποτο..εγω ειμαι του ουισκι :lol::lol:

ανθη μου κ σενα πολυ καλο το βαρος του μπεμπε μπραβο!!!αντε κοντευουμε σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera fouskitses kai manoules! 10h ora ksipnisa simera :shock: koimithika polu kala, mono 2 fores ksipnisa... exthes eixe douleia o antras mou sti poli kai katebika mazi tou gia bolta, ton afisa ekei pou eixe douleia kai eipa na pao mia bolta sta magazia na paro kati panes tetragones pou ithela! alla telika den ta katafera pote, perpatisa 100metra kai den antexa allo! gurisa piso kai ekatsa se mia kafeteria mexri na teleiosei! exthes katalava oti apo do kai pera den eimai gia polla polla!!!

nansoula mou xairomai pou einai ola kala, kai polu kala ta kilakia tous ;);) meiothike kai i diafora barous pou eixan an thumamai kala :) kala i gnosti sou eixe kalutera tro tsigaro apo to na thulasei to moro tis??? :shock::shock:

anthi polu kala kai sena ta nea tis fraoulitsas sou ;)

nansoula ouiski mmmmm kai ego tou ouiski eimai! kala tha itan na mename konta kai meta pou tha teleioname me to thulasmo na pigainame ena bradu gia methusi :lol::lol: polla zitao??? an erthete diakopes rethymno sigoura tha to kanonisoume :lol::lol:

kangaroo polu kala to pire i koroula sou ;)

gia alkool pou lete ego ipia ena potiraki krasi to pasxa alla ligoureuomai ena gordon space, eidika ta bradua alla...

happy tha kano kaisariki epeidi exo diduma kai den me afinei o giatros mou oute o allos giatros tou nosokomeiou na genniso fusiologika. tha kano episkliridio...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη και νανση μια χαρα τα νεα απο τα μωρακια σας!!! :D

Κατερινακι περαστικα στη μικρη σου!

Φαινεται οτι μια χαρα εχει παρει τον ερχομο του μικρου η κουκλιτσα σου!Ευχομαι να ειναι ετσι και μετα!

Πολυ ωραιες και η φωτο που ειδα με τα μωρακια σας!

Νενε καλη επιτυχια στο γιατρο την Πεμπτη! Χαιρομαι που πανε ολα καλα!

Χαθηκαμε... αλλα και εγω νιωθω οτι εχω βαρυνει δεν βολευομαι στον υπνο και θελω γερανο για να σηκωθω..

Αυτη η ζεστη που κανει δεν παλευεται, ενω πριν την εγκυμοσυνη δεν ειχα τετοιο προβλημα...

Εχθες βαλαμε το καθισματακι στο αυτοκινητο για να ημαστε ετοιμοι...

Τωρα αυριο θα παμε στο γιατρο.....

Εχθες παθαμε και ενα σοκ... :o

Φευγαμε απο την βιοιατρικη που πηγαμε για εξετασεις και σε δρομο με πλακοστρωτο παρακαλω(πεζοδρομος)

περπατουσαμε με τον καλο μου μπροστα εκεινος πισω εγω, δεξια αριστερα παρκαρισμενα δεν φαινοταν πεζοδρομιο,

περασε μια με το αυτικινητο (ετρεχε μαλιστα) ακουμπαει τον αντρα μου με το καθρεφτη στο χερι και εγω ενστικτοδως το βλεπω

γυριζω στο πλαι και για να προστατευσω την κοιλια μου την ακουμπισα στο παρκαρισμενο φορτηγο διπλα μου!!!

Ολα εγιναν σε δευτερολεπτα!

Αν ημουν αφηρημενη σιγουρα θα ειχαμε προβλημα!!!! :oops:

Βαλαμε τις φωνες .......σταματησε και μας ζητουσε συγνωμη :?

Μας ελεγε αν χτυπησα.... οτι εχει ευαισθυσια με το θεμα γιατι εκεινη προσπαθουσε 7 χρονια για παιδι, δεν με προσεξε

και τραβουσεε τα μαλλια της :evil:

Τελος παντων μετα απο αυτο το σοκ....ευτυχως ειμαι καλα και ισα που με ακουμπισε στο πλαι.......

Ο κοσμος φαινεται με τοσα προβληματα που εχει ειναι πολυ αφηρημενος , γι αυτο πρεπει να εχουμε το νου μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπάκια και λεχωνάκια. Τι κάνετε? Εμείς ευτυχώς προς το παρόν ήσυχα. Είχαμε κάτι πονάκια αλλά λίγα πράγματα.

Το ριλαξ από πόσο μηνών μπορώ να το χρησιμοποιήσω? :roll: Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω ένα γιατί τώρα το βάζω είτε στο πορτ μπεμπε που δεν του αρέσει να κάθετε αν είναι ξύπνιος είτε στο καθισματάκι αυτοκινήτου που τον κάνω και καμιά βόλτα μέσα στο σπίτι αφού το έχω βάλει πάνω στο καρότσι. Όμως θέλω ριλαξ για να έχει και κούνημα αλλά και παιχνιδάκια επάνω για να χαζεύει.

Lia κι εγώ μεγάααλο έρωτα με τον γιο. Συμφωνώ μαζί σου. Απορώ που ήθελα κόρη και ήμουν και ανένδοτη. :lol: happy αυτή είναι η ξαπλωτή στάση θηλασμού http://d4en8cg0dz6wz.cloudfront.net/cdn ... asmos3.jpg

Εμένα τα νυχάκια του από την αρχή ήταν σκληρά και τα έκοψα με ψαλίδι.

Ναταλία οι κολικοί ξεκινάνε από την 2η εβδομάδα οπότε μπορεί να ήταν κολικός. Θυμήσου τι είχες φάει εκείνη την ημέρα μήπως τον πείραξε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου,χτες κοιμηθηκα καπως καλυτερα.ειχε ερθει η μαμα μου σπιτι κ ανελαβε τον μπεμπη.η αληθεια ειναι οτι 2 φορες ξυπνησε το βραδυ για γαλα.σηκωθηκα εγω να το φτιαξω αλλα ολα τα αλλα τα εκανε η μαμα μου.ειχα 20 μερες σχεδον να κοιμηθω κανονικα κ δεν παλευα αλλο!

LIL ευυχως που δεν παθατε κατι χειροτερο.ηαληθεια ειναι οτι ο κοσμος ειναι τοσο τρελλαμενος που θελει ματια 14 στους δρομους,ειτε εισαι πεζος ειτε οδηγεις!

ανθη μια χαρα τα νεα της μπεμπας σου,μπραβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...

Η κουραση εξαλκολουθει να διακατεχει το σωμα μου....νυσταζζωωωωωω...

Νανσουλα πολυ καλα τα νεα σου απ τα μωρακια Μπραβο!!!!αντε κοριτσαρα κανε υπομονη 4 βδομαδες δεν ειναι τιποτα....ολα καλα θα πανε....

Ανθουλα κ σενα η φραουλιτσα σου μια χαρα μπραβο....οσο για την Δεσποινα δυστυχως δεν θελει το παιδι ακομα να συνεργαστει...χρειαζεται χρονο...εκει που ηταν ησυχη κ δεν καταλαβαινες οτι υπαρχει παιδι στο σπιτι τωρα ειναι ακριβως το αντιθετο...ουρλιαζει ολη μερα επιτηδες......κ δεν ξερω ποσο θα αντεξω ακομα γιαυτο θα κανω μισο σαραντισμο για να παω στην μαμα μου να με βοηθησει λιγο ...δεν την παλευω αλλιως....

σασ αφηνω κλαιει ο μικρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα, είστε καλά?

Ανθή, πολύ καλά τα νέα της μπέμπας, μπράβο!

Νάνσυ, και σένα πολύ καλά τα μπεμπάκια σου!Σε 4 εβδομάδες, ε?Κοντά, κοντα μας βλέπω!

Ελένη, που είσαι? Όλα καλά?

Λίλ, τί απρόσεκτος κόσμος!Πρέπει να έχουμε τα μάτια μας δεκατέσσερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ λιλ τι πηγες νΑ ΠΑΘΕΙς...Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ Κ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΠΕΖΟΥΣ..

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΩΤΕς ΜΕΡΕΣ!ΑΝ Κ ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ! :lol::lol:

ΑΧ ΕΓΩ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ Κ ΠΑΡΟΟΛΟ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ..ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΠΛΗΡΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΦΩΛΙΑΣ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΟΙ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΚΤΛ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΑΠΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕς ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Κ ΤΗΝ ΤΟ ΤΜΗΝΑ ΤΗΣ ΑΠΛΗΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ.ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΟΥ ΛΕΩ Κ ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Κ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΘΑ ΣΕ ΓΕΛΑΣΩ..Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

ΕΣΤΕ ΤΑ ΡΙΛΑΞ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΞΑΠΛΩΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ 0 ΜΗΝΩΝ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΡΙΛΑΞ ΣΕ ΣΤΥΛ ΚΟΥΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΛΑΨΑΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ..ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΞΑΠΛΩΤΟ ΚΑΘΟΤΑΝ.Κ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Κ ΤΟ ΒΟΛΙΚΟΤΕΡΟ!!ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΩΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΕΩ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΘΟΣ ΑΓΟΡΑ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΦΘΗΝΟ ΤΗΣ CHICCO ΜΕ 40 ΕΥΡΩ Κ ΚΑΘΟΤΑΝ ΩΡΕΣ..ΤΩΡΑ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΕ 70 ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ Κ ΔΟΝΗΣΗ.Κ ΕΙΠΑΜΕ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΔΟΝΗΤΑΙ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως κοριτσακια μου πρεπει να εχουμε τα ματια μας 14!!!!!!

Μην καθυσηχαζομαστε οτι ολοι μας βλεπουν με τις κοιλιτσες μας και θα μας προσεξουν!!!

Νανση και εμενα με εχει πιασει αυτο και τα θελω ολα τελεια!

Δυο , τρια ρουχα μαζευονται και βαζω πλυντηριο για να μην μου πεσουν πολλα μετα και εχω και το μωρο...

Μαξιμακι και αννουλα υπομονη με το μικρουλια...φανταζομαι να βρειτε συντομα τους ρυθμους σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...