Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το στηθος στην αρχη της εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας!!! Είμαι 2μιση μηνών έγκυος και γενικά το στήθος μου έχει πρηστεί και πονάει πάρα πολύ από τις πρώτες κιόλας εβδομάδες. Σήμερα όμως με έχουν πιάσει σουβλιές στον αριστερό μου μαστό κοντά στη θυλή και πονάω αρκετά....το υποφέρω αλλά μου κάνει εντύπωση που το νιώθω μόνο από το ένα στήθος. Το έχει νιώσει καμία από εσάς? Είναι φυσιολογικό? Δώστε μου τα φώτα σας....:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RIRI μου είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που νιώθεις. Στο πρώτο τρίμηνο είχα κάτι ενοχλήσεις μόνο, αλλά από εκεί και πέρα σχεδόν τίποτα. Το έχω καταευχαριστηθεί πάντως γιατί πάντα ήμουν στο νούμερο 1 σουτιέν και τώρα είμαι για 3!!! Να μη σας πω ο άντρας μου χαρές!!! ;)

Αναστασία μου εγώ μετά το μπάνιο βάζω baby-oil (αυτό που είναι για τα μωράκια να τα χαλαρώνει...) σε κοιλιά και στήθος (όχι στις θηλές όμως) και το πρωί Fissan Mama στην κοιλιά και την αντίστοιχη στο στήθος. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει κάποιο σημάδι και ελπίζω να μείνει έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Riri μου καλημέρα!Και γω στην αρχή είχα πργσμένο στήθος και υπήρχαν μέρες που δεν μπορούσα καν να το ακουμπήσω:S.Μετα αν θυμαμαι καλα στο 2οτρίμηνο η κατάσταση ήταν καλήτερη.Πάντως δεν χρειάζεται να ανυσηχείς καθόλου!!Οι διαφορες ενοχλήσεις στο στήθος προέρχονται απο την εγκυμοσύνη..μια σταματάνε μια αρχίζουν..:dry: Σε λίγο θα σκουρήνουν και οι θηλές σου...να ξέρεις;) Φιλάκια καλο υπόλοιπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εγω ζω ενα δραμα σε καθε εγκυμοσυνη

εχω μεγαλο στηθος 4-5 νουμερο το οποιο

μεγαλωνει απο την αρχη αλλο ενα νουμερο

και στο τελος την εγκυμοσυνης με το ζορι το

κουβαλαω χαχαχ.....

ξεκιναω απο 49 κιλα βαρος και βαζω γυρω στα +20

ντροπη μου:blush: :blush: :blush:

αυτη τη φορα ελπιζω να μην βαλω τοοοσα,

αλλα δεν εχω σημαδια και ραγαδες διοτι σε ολη

τη διαρκεια μετα το βραδυνο μπανιο τη μια νυχτα

αλειφομουν παντου βαζελινη για μωρα

την επομενη την fissan mama k.o.k.

ετσι το δερμα ηταν παντου μαλακο και

ελαστικο οσο και να τεντωνε:)

τα κιλα τα εχανα σε 2 μηνες το πολυ!

και το στηθος παντοτε με καλα σουτιεν

με 2 θηλασμους ειναι ακομη αψογο και στην θεση του:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

riri mou kai egw mexri ton 3 mina megalwne kia megalwne kai megalwne...eipa pou tha ftasei...meta stamatise omws....meta pali omws otan gennisa kai katebike to gala...priksimo...oso gia megethos pamela kai bale...xaxxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως και στην ωορρηξια αλλα και στην περιοδο εχω ακριβως τα ιδια (πρηξιμο-πονος-ξεφουσκωμα)...οποτε δεν θα καταλαβω και μεγαλες διαφορες....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλο απογευμα κ απο μενα:) κ εγω πριν την εγκυμοσηνη ειχα αρκετα εντονο στηθος,αλλα τωρα που κλεινω τον τριτο σε λιγες μερες δε παρατηρησα καποια μεγαλη διαφορα,δε το νιωθω πρησμενο κ ουτε να με πονα,απλως λιγακι πιο φουσκωμενο θα ελεγα.....αλλα να σας πω την αληθεια μπροστα στο θαυμα της ζωης που ζω δε με απασχολει κ τοσο....:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και από εμένα

Το στήθος μου ήταν προμύνημα εγκυμοσύνης από την πολύ αρχή. Έχω πρηστεί πάρα πολυ -ούσα στη 10η εβδομάδα- και όχι pamela anderson, όχι dolly barton αλλά γενικώς είμαι συγκρίσιμη με όλες τις σταρ αισθησιακών ταινιών με τη διαφορά ότι το δικό μου το στήθος δεν ανέχομαι ούτε να το ακουμπάω κατα λάθος εγώ με τον αγκώνα μου. Δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμητα, δεν μπορώ να φορέσω στενά μπλουζάκια κτλ.

κατά λάθος ο καημένος ο αντρας μου στον ύπνο με έχει ψιλοζουλήξει και μόνο μπουνιά δεν του έριξα... Μου είπανε ότι μέχρι και το 1ο τρίμηνο μεγαλώνει και μετά ηρεμεί. Ελπίζω να ισχύει γιατί αν συνεχίσει για 9 μήνες θα θέλω δικό μου δωμάτιο να το "βολεύω"...

Κατα τα άλλα μονο το στήθος μου μεγάλωσε γιατί η κοιλιά μου τίποτε ακόμη.

Τέλος πάντων, καλά να ειμαστε και καλό είναι να τα παίρνουμε τα πράγματα λίγο χαλαρά και λίγο στο χιούμορ.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΡΗΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΥΤΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΣΕ ΓΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ.ΧΙ ΧΙ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...