Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωρακια '10-'11-ηρθε η μπεμπα και εφερε γκαστροσκονη


Recommended Posts

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!!!!

Λόγω κρίσης θα κλείσουμε το μαγαζί….. μάλλον δεν έχετε χρήματα για καφέ!!!

Άντε μη σας χ…σω πρωί, πρωί!!!

Κοιμηθήκαμε λίγο καλύτερα σήμερα ( κ είχατε μία αγωνία…) ξύπνησε μία όταν με έπαιρνε ο ύπνος ( πάλι χωρίς σχόλια…) κ μία λίγο αργότερα για γάλα…. εεε μετά τον πήρα στο κρεβάτι μου αλλά κοιμηθήκαμε μέχρι τις 8.30 σερί! Σερί από τις 4 εννοώ…!

Άλλα νέα δεν έχω γιατί τα ξέρετε άρα δεν είναι νέα….

Μέχρι το βράδυ θα είναι εδώ η μαμά μου, μετά πάει στην αδερφή μου….. στο καλό, με έσκασε…!!!

Μαράκι μου απογοητευμένη δεν είμαι…..λίγο αγχωμένη είμαι!

Ξέρω πολύ καλά πως όλα μπορούν να συμβούν κ γι’ αυτό δεν τα παρατάω ( ο Σπύρος έτσι αναπάντεχα ήρθε… ) Το θέμα είναι πως το πρόβλημα το έχω εγώ…τα προβλήματα δηλαδή (γιατί ένα δεν είναι….χαχαχα) κ για να προχωρήσουμε πρέπει να λυθούν! Κ όχι δεν έχω πρόβλημα με την επεξεργασία άλλωστε τώρα τον Ιούνιο γι’ αυτό θα πηγαίναμε αλλά ήρθαν άλλα….. κ αν η εξέταση δεν βγει καλή, που το απεύχομαι κ ελπίζω, μία απλή «επεξεργασία» δεν θα μας λύσει το πρόβλημα!

Θα το αντιμετωπίσουμε, δεν λέω, ότι κ να είναι, απλά μπορώ να μην αγχώνομαι?

Κατά τα άλλα…. ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ…… χαχαχαχαχα

:lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κι απο μενα!!

ερωτηση:οταν σε παιρνει...ο υπνος....γερνεις κιολας;απο ποια μερια; :lol::lol::lol:

ολα θα τα αντιμετωπισετε με αγαπη....απο αυτη ειστε ΠΛΟΥΣΙΟΙ!!!!

εμεις καλα ειμαστε,κοιμηθηκε μεχρι τις 07:45 και τωρα τι κανει,δε ξερω...μαλλον θα τρωει το φρουτο!!

μου λειπει το παιδακι μου και ας μη το λεω...

θα ξαναμπω...

γραφτε τιποτα κι εδω...τα πρωινα δεν εχω fb....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν γέρνω…..εσύ συνήθως γέρνεις….? Χαχαχα…… με τον ύπνο ή με τον ξύπνιο…..?

Να σου γράψω κανένα ανέκδοτο να γελάσεις…?

Γαμώτο την μέρα που συνδεθήκαμε όλες μέσω σκάιπ έπρεπε να σας πω ένα που πρέπει να βλέπετε…..χαχαχα …την επόμενη φορά!!!

:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν γέρνω…..εσύ συνήθως γέρνεις….? Χαχαχα…… με τον ύπνο ή με τον ξύπνιο…..?

Να σου γράψω κανένα ανέκδοτο να γελάσεις…?

Γαμώτο την μέρα που συνδεθήκαμε όλες μέσω σκάιπ έπρεπε να σας πω ένα που πρέπει να βλέπετε…..χαχαχα …την επόμενη φορά!!!

:roll::roll:

εγω γερνω συνηθως απο αριστερα..εκ πεποιθησεως....απομειναρια του παρελθοντος...κι απο ιδεολογια αριστερα γερνω...αλλα τον παιρνω απο ο,τι φενεται!!!

παλι γινομαι χυδαια...αλλα μου αρεσει!!!

πρεπει να οριζουμε ραντεβου για το skype....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γερνω συνηθως απο αριστερα..εκ πεποιθησεως....απομειναρια του παρελθοντος...κι απο ιδεολογια αριστερα γερνω...αλλα τον παιρνω απο ο,τι φενεται!!!

παλι γινομαι χυδαια...αλλα μου αρεσει!!!

πρεπει να οριζουμε ραντεβου για το skype....

ΦΑΙΝΕΤΑΙ.....απαπα!!! τι σκατα ορθογραφικα λαθη κανω;

ειναι πρωι για μπυρα Στελλα!!!.....ΕΛΙΖΑ ηθελα να πω.... :lol::lol::lol::lol:

οταν ειμαι ξυπνια δε γέρνω...γερνώ!!!!!!για αυτο και προτιμω να κοιμαμαι...τουλαχιστον φτιαχνω επιδερμιδα!!!μα με ενα παιδι;θυμαστε την παλια διαφημιση του LYX????

παλι προδιδω την ηλικια μου...σαν τις CLOE με φτερα!!!!

τα πουπουλα ειναι αλλου!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοσμε..δηλ.αλικη και μαριεττα..που ειστε ολες???

να σας βαλω κι εδω το ερωτημα που με απασχολει σημερα...γιατι ποναω σαν να περιμενω περιοδο??και με ποναει και η μεση??στον μανωλη πονουσα ετσι οταν ημουν στις μερες που οντως περιμενα περιοδο τωρα ομως ειναι πολυ νωρις..

μεχρι να παω στον γιατρο θα χασω την μιση μου ζωη...και το στομαχι μου κομπος απο το αγχος και την αγωνια..

αλικη ασχολεισου μαζι μου να μην ασχολειθεις μαζι σου ..τζαμπα θα τον φας τον πονο γιατι ολα καλα θα πανε σημερα..αν και εχω μια εντυπωση οτι σημερα δεν θα πονεσεις τοσο οσο την πρωτη...

:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΙΝΕΤΑΙ.....απαπα!!! τι σκατα ορθογραφικα λαθη κανω;

ειναι πρωι για μπυρα Στελλα!!!.....ΕΛΙΖΑ ηθελα να πω.... :lol::lol::lol::lol:

οταν ειμαι ξυπνια δε γέρνω...γερνώ!!!!!!για αυτο και προτιμω να κοιμαμαι...τουλαχιστον φτιαχνω επιδερμιδα!!!μα με ενα παιδι;θυμαστε την παλια διαφημιση του LYX????

παλι προδιδω την ηλικια μου...σαν τις CLOE με φτερα!!!!

τα πουπουλα ειναι αλλου!!!! :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πες χρονολογία γιατί από τότε έχει κάνει 200 διαφημίσεις……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι θα στο πω κ εδώ…… πόνους τέτοιους μπορεί να έχεις σε όλη την εγκυμοσύνη….. κ μη μου λες πως δεν κουράζεσαι…μόνο το παιδί, το μαγείρεμα κ τα λοιπά…μην συγκρίνεις εγκυμοσύνες…..

Ναι τελικά αποφάσισα να την κάνω στο Λητώ γιατί κάποιοι λένε πως φταίει ο τρόπος που σου κάνουν την εξέταση για τον πόνο…. Χμμμμμ ας το δοκιμάσουμε κ αυτό το μαραφέτι…τόσα κ τόσα έχω βάλει….με κόλλησε η Τέτα…που είναι βρομόστομη!!

post-14553-1387393937892_thumb.jpg

post-14553-13873939379758_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα...αλικη ενοειται καθε μαραφετι ειναι διαφορετικο

και μια και ρωτας τι αλλο με απασχολει οχι οτι θελω να ειμαι το επικεντρο η ψωναρα....να πω αλλον εναν προβληματισμο μου..αν κατι δεν πηγαινε καλα θα ειχα αιμα η ειναι ασχετο?δηλ.μπορει κατι να μην πηγαινει καλα κι ας μην εχεις αιμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι ξεκουρασου!!!

τα πονακια αυτα ειναι φυσιολογικα,αλλα θελει και ξεκουραση!!

να βαζεις τα ποδαρακια σου στον καναπε,να ξαπλωνεις λιγο το κορμι σου..

αλλα αν σε ανησυχει κατι,να παιρνεις τον γιατρο...μη περιμενεις το οποιοδηποτε ραντεβου....

παρ'τον και τωρα τηλ....εγω τον τρελαινα συνεχεια στα τηλ....αφου ειχε πια αναγνωριση κι ελεγε:καλως την Μαριεττα,πες το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως δεν χρειάζεται να συζητάμε τέτοιες κουταμάρες μόνο κ μόνο για τα πονάκια που έχεις…… οι πόνοι περιόδου είναι πολύ συχνοί στην εγκυμοσύνη…τέλος

Έχεις δυνατούς πόνους στην κοιλιά? …..οχι….αφού δεν έχεις κ αίμα (που κ αυτό δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα) τότε όλα είναι καλά!

Άμα όμως νιώθεις αγωνία πήγαινε να κάνεις έναν υπέρηχο….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετα εισαι ο βραχνας του καθε ανθρωπου..χαχαχαχαχ :lol::lol::lol:

αλικη δεν ειπαμε να τα πουμε ολα εεε??αφου τα σκεφτομαι να μην τα πω??και επισης κατι ακομα...αιμορροειδες..υπαρχουν φορες που υποφερω..μου βγηκε στον μανωλη και τωρα παλι με το σιδηρο λεω αντε γεια...κατι απλο και ευκολο εχουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φευγω παω να μαγειρεψω τσακα τσακα και να ξανακατσω..σημερα εχει μακαροναδα το μενου..απλα και ευκολα...τα λεμε πιο μεταααα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαράκι μου εννοείται……

Αιμορροΐδες….. άσε κ εγώ στον Σπύρο την απέκτησα….. κ τώρα έχω πρόβλημα γιατί δεν έχω κ χρόνο να πηγαίνω τουαλέτα να κάθομαι, οπότε καταλαβαίνεις!

Πολύ χαμομήλι κ νερό, πολύ νερό όμως!!!

Εγώ έτσι την έβγαλα στην εγκυμοσύνη…κάθε πρωί χαμομηλάκι κ νερά, νερά, νερά…κάτι γινόταν !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω φάει ένα πιάτο κεράσια λέτε να με πιάσει κόψιμο την ώρα της εξέτασης…?

Εκτός από τις σάλπιγγες θα ξεβουλώσει κ το εντεράκι μου…..τέλεια 2 σε 1!!!!

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέτα έχεις κλειστεί στο χωράφι της Αννούλας για να την βοηθήσεις αλλά αυτή είναι θάλασσα...... οπότε τσάμπα ξελαρυγγιάζεσαι εκεί μέσα!!!!!

Της Ευγενίας της έχω ποτίσει 200 φορές τα καλαμπόκια κ όλο ξερά τα βρίσκω….. είναι όλη μέρα καφέδες κ ρημάξανε τα πάντα…σε λίγο θα ψοφήσουν τα μοσχάρια!!

Η Εύη έχει να μαγειρέψει κάτι δεν ξέρω κ εγώ από πότε……πάει, χάλασε κ αυτή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!! αιμορροιδες!! τι ωραιο θεμα!!κι εγω με τον Ηλια τις απεκτησα!!!

ο γιατρος μου ελεγε να εβαζα παγο,αλλα ποιος βαζει παγο στον κωλο;!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

εκανα υπομονη....με την γεννα ομως τα ειδα ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εκλαιγα στην τουαλεττα....

αντε και τρωτε τωρα!!!πού να κατσω σε καρεκλα;

δε θα ξεχασω ποτε:ημουν στον 7ο μηνα κι ειχα φτιαξει μπιφτεκια(καλη ωρα η Αλικη)..το μεσημερι ηρθε η ζαμπα και δεν ειχα φτιαξει σαλατα...παντα ξεφλουδιζω τις ντοματες κι ειχε προσφερθει να τις κοψει εκεινη...της λεει ο Μ.μανα ξεφλουδισε τις...ζαμπα:σιγα μη κατσω να τις ξεφλουδισω!!και πηρε ο Μ. και τις ξεφλουδισε και μου εφτιαξε δικο μου πιατο σαλατας,γιατι σιχαινομαι να τρωω σαλατα απο κοινο πιατο....

μιλησε κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω πως δεν χρειαζόσουν πάγο….αφού είσαι κρυόκωλη….

Τι ωραία πράγματα που θυμάσαι…..?

δεν είπα τίποτε….αλλ’α αν έχεις κ άλλα ελαττώματα να τα πεις τώρα γιατί στην Χαλκίδα ποιος θα κάτσει να φάει μαζί σου…..χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου όμορφες γειά σας!!!

Δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο για να μπω να σας διαβάσω...έχω πάρα πολύ δουλειά στο γραφείο, πολλές δουλειές στο σπίτι..μέχρι τις 12 κάθε βράδυ έχω σίδερο και καθόλου αντοχές...σήμερα έχω χαλια, αυρίο παιδιατρο για εμβόλιο, την Παρασκευή πάρτυ σε παιδότοπο της μια κουμπάρας, την Κυριακή πάρτυ σε μαγαζί της άλλης κουμπάρας!!!

Αλίκη μου εύχομαι σήμερα τα αποτελέσματα να είναι τα καλύτερα!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έρθεις αισιόδοξη και ήρεμη.

Μαράκι και για εσένα το ίδιο ισχύει..πρέπει να ηρεμήσεις!! Τα πονάκια σαν περιόδου είναι το καλύτερο δείγμα ότι όλα πάνε καλά...έτσι μου είχε πει ο γιατρός μου!! Οπότε χαλάρωσε και μην σκέφτεσαι τα χειρότερα... :x:x:x.

Για οτιδήποτε πάντως έχεις άγχος και απορία πέρνεις τον γιατρό σου...

Αιμοροείδες...πως την έχω γλιτώσει δεν ξέρω ακόμα...δυσκοίλια από την γέννηση μου. Με έχουν σώσει τα all bran που τρώω κάθε πρωι μαζί με λίγη βρώμη. Μετά την γέννα μου πέρασε η δυσκοιλιότητα και τώρα έχω σταθερό πρόγραμμα επίσκεψης στην τουαλέτα..Εννοείτε πως συνεχίζω και τρώω all bran - σίδηρο πέρνω τον ferro sanol που δεν μου κάνει δυσκοιλιότητα και δεν πειράζει το στομάχι.

Όσο για το χωράφί μου - όλα θα ψοφίσουν γιατί δεν παίζω καθόλου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γιατί ακούω όλο άσχημα πράγματα για παιδάκια? Δεν θέλω να ακούω τπτ - θέλω όλα τα παιδάκια να είναι καλά..

Ενα ζευγάρι που έχει κοντά μας φαρμακείο προσπαθούσαν χρόνια για παιδί με εξωσωματική και τα κατάφεραν. Το παιδάκι τους, περίπου 1 έτους, έχει όγκο στον εγκέφαλο και δεν μπορούν να του κάνουν τπτ - απλά περιμένουν πότε θα φύγει για τον ουρανό. Τώρα με πήρε ο Δημήτρης και ενός γνωστού μας το εγγόνι (10 μηνών) έχει μια πολύ σπάνια παθηση.Τα αγγεία του στο ένα πόδι αντί να είναι κάθετα είναι οριζόντια και αν το πλακώσει με το άλλο πόδι σταματάει η ροή του αίματος και μελανιάζει...κάτι τέτοιο. Δεν υπαρχει άλλη τέτοια περίπτωση στην Ελλάδα και υπάρχει μόνο έναν νοσοκομείο στην Γερμανία και ένα στην Ελβετία που να έχει μονάδα σχετική με τα αγγεία σε βρέφη..και πρέπει να φύγουν άμεσα γιατί επέμβαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ να ακούω τέτοιες ιστορίες….. μακάρι να μην υπάρξουν ποτέ άλλα παιδάκια με προβλήματα…. Κ αυτά που έχουν κάτι να γινόταν ένα θαύμα να τους περνούσαν όλα!!!

Τι άλλο να πω……!!!

Ευγενάκι είσαι πολυάσχολο κορίτσι…τι τα ήθελες τα μοσχάρια αφού δεν προλαβαίνεις….χαχαχαχα

Πάω να πλυθώ, να φάω κ να ετοιμαστώ!!! Ελπίζω να προλάβω πριν φύγω να μπω…..

Σας φιλώωωωωωω…….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τα παιδακια που εγραψες Ευγε....δε μπορω να σχολιασω τιποτα...το στομαχι μου σφιχτηκε...

για τις ντοματες που εγραψα περι ζαμπας,το εγραψα γιατι ηθελα να πω στην Κρητικια οτι οι ντοματες με βοηθανε γενικα να μην ειμαι δυσκοιλια...το αντιθετο,φερνει αιμορροιδες Μαρακι...το ξερεις ηδη!!

Αλικακι παρε μια ανασα και απολαυσε το σαν το σεξ!!!

θυμαμαι οταν εκανα πρωτη φορα σεξ,ειχα παρει μια πολυυυ βαθεια ανασα και ουτε καταλαβα ποτε μπηκε το λουκανικο...το ξερω δεν ειναι το ιδιο τωρα,αλλα μπορει ισως να βοηθησει φιλαρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια……..

Κ οι απουσίες συνεχίζονται…..

Με έπιασε μία ημικρανία εχθές που δεν έβλεπα την μύτη μου (περίεργο γιατί φαίνεται από 10 μίλια) κ ο Σπύρος για να κοιμηθεί δεν το συζητούσε!!! Με τα πολλά τον έβαλα στο κρεβάτι αλλά μέχρι τις 3.30 είχε ξυπνήσει 3- 4 φορές, μετά του έδωσα ένα κοκτέιλ γάλα – ντεπόν κ ξυπνήσαμε 9 το πρωί!!!

Τετάκι μπράβο, ωραία ιδέα ρε….. έτσι έκανα αλλά μου είπε να μην σφίγγομαι για να περάσει η μα…κια (το φάρμακο)χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...