Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Γεια σας!

Τι κάνετε κορίτσαροι; Πεσμένη η κίνηση στο καφενεδάκι μας, ελέω σαββατοκύριακου προφανώς!

Καγκουράκι, πώς, πώς, έρχομαι να σου κάνω το σίδερο το συζητάς; Το καλύτερό μου! Διεύθυνση δώσε και σε πέντε λεπτά είμαι εκεί! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κι ο Αντρέας σήμερα το πρωί πολλή γκρίνια, αλλά πώς γίνεται να γκρινάζει μόνο όταν τον κρατά ο άντρας μου; Τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι δεν κοιμήθηκα και πολύ...

Χριστίνα, το είδα το σχόλιο, αλλά επειδή μου είχες γράψει εδώ ότι θα το διαβάσεις, νόμισα ότι ήταν για το πρώτο διήγημα. Καλέ, διαβάστε το και οι υπόλοιπες να μου πείτε καμιά γνώμη! Το πρόβλημα είναι ότι είναι πολύ μεγάλο για να δημοσιευτεί σε περιοδικό και πολύ μικρό για να εκδοθεί ως αυτόνομο βιβλιαράκι.

Μακάρι να πάρουν τον άντρα σου στη δουλειά. Κοίτα, δες το από τη θετική πλευρά. Αν δεν βλέπεστε συχνά, τότε δε θα τσακώνεστε και συχνά!

Τα μωράκια σας τα σκέφτομαι, δε σας ξεχνώ!

Καρολινάκι, ξέχασα να σου πω για το χαλούμι! Έχω λίγο στο σπίτι. Παλιότερα δε μου άρεσε καθόλου, τώρα άρχισα να το τρώω. Όταν θα πεταχτώ στου Καγκουρακίου για το σίδερο, θα περάσω κι από σένα να σου το φέρω!

Ωχ, ξύπνησε.

post-15592-13873939601138_thumb.jpg

post-15592-13873939602136_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν λίγο γυρίσαμε απο παιδοτοπο, ειχαμε παει με κατι φιλους μας και τα παιδακια τους. Πηγαμε στην μαρινα του φλοισβου τι ωραια που ηταν. Τωρα το πρωι δεν ειχε πολυ κόσμο, φυσαγε και ενα ωραιο δροσερο αερακι μια χαρα. Η Αγγελική λυσαξε στο παιχνιδι και ο μικρουλης εφαγε δυο φορες απο την μανουλα και γενικα ηταν ησυχουλης στο καροτσακι του. Τώρα έχουν πεσει και τα δυο ξερά για ύπνο. Χθες ο μικρός κοιμήθηκε απο τις 10 το βράδυ μέχρι της 6 το πρωι. Τι καλο παιδάκι που έχω ήμουν τόσο κουρασμένη χθες που με άφησε και κοιμηθηκα :D άλλο αν εγω μετα δεν ξανακοιμηθηκα....

Γιατι καλε σας κάνει εντυπωση τι θέλει να βάλει μέσα στην τσάντα ο Δημητρακης της Κατερίνας,θέλει ένα βρακι μην τυχόν του συμβει κανά ατύχημα και ένα αγγουρακι για να φάει....και εγω γέλασα πολυ :lol::lol:

Χριστινακι ότι και να ναι όσες ώρες καλο είναι να έχει ο άνθρωπος μια δουλεια απο το τίποτα θα είναι σημαντική βοήθεια.

Ανθη που χαθηκες, πως τα παει η φραουλιτσα με το φαγητο και τον ύπνο?

Άννα Μαρία σε περιμένω :D:D ,εγω έχω καταφέρει να διαβάσω το πρώτο μονο....το τέλος συγκλονιστικό και απρόβλεπτο!

Πάω να ξαπλωσω και εγω λίγο γιατι θα κουτουλαω το βράδυ και έχουμε να πάμε σε γαμήλιο πάρτυ, ο γάμος έχει ήδη γίνει γιατι ήταν πολιτικός.

Τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου.

Εγω ειμαι λιγο κουρασμενη αλλα αντεχω ακομα. Η κατασταση εξακολουθει να ειναι η ιδια.Η φραουλιτσα μου ολη μερα στηθος και το βραδυ παμε απο το κακο στο χειροτερο.Χθες πχ κοιμηθηκε 2.30 το βραδυ (εγω 3.30 μεχρι να αποστειρωσω θηλαστρο και να συμμαζεψω), ξυπνησε 5.30, μια ωρα ετρωγε, κοιμηθηκε 6.30 και μετα ξυπνησε 7.30, εφαγε, κοιμηθηκε 8.30 και ξυπνησε 9.30...Κατα τη διαρκεια της μερας ελαχιστος υπνος...Αυτα τα ωραια. Δεν πειραζει. Την κοιταω, ευχαριστω την Παναγιτσα που μου την χαρισε και χαμογελω.Αισιοδοξια θελει και αντοχες.

Χριστινακι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να την παρει την δουλιτσα ο αντρας σου γιατι και θα ανασανετε οικονομικα και ο ιδιος θα νιωσει καλυτερα ψυχολογικα!!!

Νιωθω τυψεις για τον Πανο, οχι γιατι επαθε κατι με το ξενο αλλα γιατι σε αυτον επελεξα την ευκολη λυση ενω τωρα με εχει πιασει το πεισμα μου και παιδευομαι να τα καταφερω. Νιωθω ότι εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου.Νιωθω τυψεις που δεν πεισμωσα και στο αγορακι μου. Που δεν εκανα το ιδιο και στα 2 μου παιδια..Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις...Πιστευω ωστοσο οτι το πιο βασικο ειναι να νιωθει μια μανουλα καλα ψυχολογικα για να μπορει να προσφερει το 100% στο παιδακι της..

Θα χαρω πολυ να ερθεις σε καποια απο τις συναντησεις μας!

Αννα Μαρια σ' ευχαριστω πολυ που εψαξες αρθρο για μενα ασχετα αν δεν ήταν το καταλληλο για την περιπτωση μου. Όσο για την Πάτρα καταλαβαίνω απόλυτα γιατί δε θες να πας. Κι εγω θα προτιμουσα να μεινω μονη με το παιδί..Θα ηθελα όμως πολυ να ερχοσουν κάποια στιγμη Αθηνα για να σε γνωρισω απο κοντά..Στην πρωτη ευκαιρια θα μπω να διαβασω το διηγημα σου..Το θέλω πολυ. Μπαινω ισα ισα να γραψω και μετα βγαινω για να σχοληθω με τα παιδια ή για να κοιμηθω λιγο αν τα καταφέρω..

Κατερινάκι όλο βολτούλες το έχεις το κουνελάκι σου! Και σε γαμηλιο πάρτυ;; Γλετζές θα σου βγει :lol::lol::lol::lol: Σε χαίρομαι πάντως που δε μασας πουθενα και τον παιρνεις μαζί σου παντού! Ευχαριστώ πολύ για τις καμπύλες που μου έβαλες!!! Οι καμπύλες που εχουν τα βιβλιαρια είναι για τα μωράκια που δε θηλάζουν;;Να μην τις συμβουλεύομαι;;

Κατερίνα μου γέλασα κι εγώ πολύ με το αγγούρι και το βρακί :lol::lol::lol::lol: Άπαιχτος ο Δημητράκης :lol::lol::lol: Όσο για τα σχόλια που ακούω για το θηλασμό (τα οποία κάνει ένα μόνο άτομο :evil::evil::evil::evil: ) με πεισμώνουν ακόμα περισσότερο να συνεχίσω...Με θυμωνουν τοσο πολύ που πεισμωνω απιστευτα. Και δεν έχω γενικώς και το πιο εύκολο μωράκι του κόσμου :?:?:?:?:?

Μαρινάκι ξέρω πολύ καλά πώς είναι να είσαι άυπνος γιατι το μωρό ξυπνά όλη την ώρα..Σκέψου όμως να είχες και ένα μεγαλύτερο παιδάκι και να πρέπει να το φροντίσεις, να του μαγειρέψεις, να παίξεις μαζί του κλπ κλπ...Στα λεω ολα αυτα για να δεις οτι υπαρχουν και χειροτερα :?:?:? Κανε υπομονη..

Καρολινακι μου πολυ χαιρομαι οταν βλεπω δημοσιευση σου στο θεματακι μας! Καλη αρχη αυριο στη δουλιτσα!!

Φιλακια πολλα φιλεναδες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες μου

εμεις χθες παλι περιπετειες ειχαμε ο Γιωργος μετα το φαγητο σκαρφαλωσε πανω στο νεροχυτη του μπανιου για να πλυθει και γλυστρισε το ποδι του και χτυπησε στο σαγονι,το αποτελεσμα ηταν τρια ραμματακια ,ευτυχως οταν τον ραβανε δεν εκλαψε καθολου δεν πονεσε λεει τωρα απο εγωισμο το εκανε ποιος ξερει;;τελοσπαντων αυτο το παιδι μυαλο δεν βαζει ,με το που ηρθε απο το νοσοκομειο αρχισε παλι να σκαρφαλωνει παντου,ακομα και σε μια χαμηλη σκεπη ανεβηκε το απογευμα και μετα αναρωτιεται γιατι τα παθαινω εγω ολα και συνεχεια χτυπαω ελα μου ντε;; :o:o ,χθες εφτιαξα λουκουμαδες τελικα τους μισους με μελι-κανελα και τους αλλους με λιωμενη σοκολατα και φουντουκι τριμμενο κρατηθηκα και δεν εφαγα πολλους γυρω στους 5 ,τα παιδια βεβαια τους τσακισαν ,κερασα και μια φιλη μου και λεει φτιαχνω κι εγω αλλα δεν εχω καθολου χρονο,εντωμεταξυ εχει ενα κοριτσακι μονο( την αγαπημενη του Δημητρη)και δεν δουλευει και τις λεω εγω δηλαδη τι πρεπει να πω που εχω τρια ακου δεν εχεις χρονο,τι να πεις....

σημερα τι μαγειρευετε;εγω μπριζολες με πατατες στο φουρνο θα φτιαξω

Ανθη μου θα σου τπο ξαναπω κανε λιγη υπομονη ακομα και θα επιβραβευτεις για τους κοπους σου σε λιγο θα στρωσει η φραουλιτσα και εσυ θα καμαρωνεις που τα καταφερες και δεν λυγισες,πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα

Αννα Μαρια αυτο το ειχα ξεχασει με τα πεθερικα σου καλα κανεις και δεν πας τοτε δεν σου χρειαζεται να περασεις συγχηση παλι,αρχισαν παλι αυτα τα βαρετα σεμιναρια ε;;ειναι απαραιτητα καθε φορα;εγω δεν καταφερα ακομα να διαβασω το δευτερο διηγημα σου ειναι και μεγαλουτσικο και θελει λιγο χρονο θα σου πω οταν το διαβασω

Χριστινακι πιστευω οτι καμια μας δεν ξεχναει τα μωρακια σας και θελουμε να μαθαινουμε τα νεα τους να το ξερεις αυτο,μαρεσει που σε ακουσα αισιοδοξη ετσι σε θελω περιμενουμε και το δικο σου διηγημα,κουρευτηκε τελικα το ζιζανιο;

Κατερινιω ολο βολτιτσες ειναι ο μπεμπουλης βλεπω πολυ καλα κανεις,η Αγγελικη πως τα παει στον παιδικο;;

εχω και σιδερο σημερα Αννα Μαρια δεν ερχεσαι να κανεις και τα δικα μου; ;)βαριεμαι ελα και θα σου φτιαξω οτι θελεις να φας ,σε δωροδοκω κιολας εγω ειδες; :lol::lol:

παω να τους βαλω να φανε και να φτιαξω το φαι μας πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσούδια!

Χτες δεν μπόρεσα να γράψω γιατί κουτουλούσα το βράδι. Όλη μέρα έκανα δουλειές, καθάρισα τα δύο υπνοδωμάτια, γιατί ήταν μες στη σκόνη. Δε σας είπα, την Παρασκευή το βράδι, πριν πάω για ύπνο, πάω να ελέγξω τον Αντρέα. Όπως έβγαινα απ' το δωμάτιο, παίρνει το μάτι μου μια τεράστια κατσαρίδα πάνω στην αλλάχτρα του!!!!!!!!!!!! Πανικοβάλλομαι, εννοείται, λέω στον άντρα μου να πάει αμέσως να τη σκοτώσει, αλλά αυτός έπαιζε σκάκι με χρόνο λέει, και καθόμουν και τον περίμενα να τελειώσει. Έλα, όμως, που η κατσαρίδα δεν είχε την ίδια υπομονή και έφυγε... Αυτός κοίταξε λίγο, δεν τη βρήκε, τσαντίστηκε κιόλας που τον έκοψα απ' το σκάκι, κι έφυγε. Μετά που ξαναπήγα στο δωμάτιο, την ξαναείδα κάτω απ' τη συρταριέρα, κι ευτυχώς την πρόλαβε αυτή τη φορά και τη σκότωσε. Οπότε, την επομένη, απολύμανα τη συρταριέρα με οινόπνευμα, σφουγγάρισα με ντετόλ, κ.λπ.

Μετά το βράδι πήγαμε σε ένα φιλικό ζευγάρι που μας έφτιαξαν μακαρονάδα, κι όταν γυρίσαμε κουτουλούσαμε.

Σήμερα το πρωί πήγαμε εκκλησία, και μετά, αφού τάισα τον Αντρέα την κρέμα του, καθάρισα το γραφείο, που για το ξεσκόνισμα και μόνο θέλει πάνω από ώρα...

Τώρα σε λίγο θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό, είπε θα φτιάξει χοιρινό με πατάτες στη γάστρα.

Χτες έδωσα για πρώτη φορά στον Αντρέα γιαούρτι. Του πήρα κανονικό άσπρο γιαούρτι. Είχα διαβάσει ότι το πιο ελαφρύ είναι το κατσικίσιο, αλλά δε βρήκα κι έτσι του πήρα αιγοπρόβειο. Έφαγε λίγο με το κουταλάκι και του άρεσε, και μετά που του έφτιαξα τη σούπα, δεν του έβαλα το πληγούρι μαζί, αλλά ξεχωριστά με λίγο γιαουρτάκι. Αυτός έτρωγε, έτρωγε, και τελικά σε κάποια φάση αναγούλιασε και έβγαλε και λίγο. Δε νομίζω, όμως, ότι το έπαθε επειδή δεν του άρεσε το γιαούρτι, αλλά ίσως λόγω της υφής του φαγητού. Όσες φορές έκανε εμετό φαγητό, ήταν γι' αυτόν τον λόγο. Αν δεν του είχε αρέσει, δε θα το έτρωγε ευθύς εξ' αρχής.

Τώρα πότε λέτε να του δίνω το γιαούρτι; Το πρωί αντί για την κρέμα; Πώς να του το δίνω; Σκέφτηκα με φρούτο, αλλά είναι ξινό γιαούρτι, δεν είναι από αυτά τα επιδόρπια γιαούρτης, και δε νομίζω ότι πάει με φρούτο. Μήπως να του δίνω γιαούρτι και ψωμάκι;

Ωχ, ξύπνησε.

Θα σας σχολιάσω μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, ευτυχώς κάθισε ήσυχος στο πάρκο του!

Σας σχολιάζω και πάω να ετοιμαστώ γιατί θα φύγουμε.

Καγκουράκι, ωραία περάσατε στον παιδότοπο! Πώς πήγε το γαμήλιο πάρτι χτες; Είχαμε κι εμείς γάμο χτες βράδι, αλλά δεν πήγαμε. Παντρευόταν ο γιός μιας συναδέλφου και το γλέντι ήταν σε ένα χωριό, τρέχα γύρευε. Δεν το ξέρω το παιδί, αν έλεγα στον άντρα μου να πάμε θα γκρίνιαζε, μόνη μου να πήγαινα αποκλείεται, οπότε θα της πάω αύριο το δώρο.

Χριστίνα και Ανθή, για την Αθήνα που λέτε, και να ερχόμουν Πάτρα δε θα περνούσαμε από Αθήνα. Έχουν βάλει τώρα πτήσεις από την Πάφο στον Άραξο και αυτό το δρομολόγιο θα κάνει ο άντρας μου. Από Αθήνα ήταν τεράστια ταλαιπωρία. Την τελευταία φορά που πήγαμε Πάτρα από Κύπρο περάσαμε μια οδύσσεια, θα σας τα πω άλλη φορά! :lol::lol::lol::lol:

Ανθή, κράτα γερά! Κάνεις το καλύτερο για το παιδάκι σου!!! Άσε που, αν το μωρό είναι δύσκολο, είτε θηλάζει είτε δε θηλάζει, πάλι δε θα κοιμάται και θα σε ταλαιπωρεί. Πολλές κοπέλες που δε θηλάζουν έχουν τα ίδια προβλήματα, οπότε μη σκέφτεσαι ότι ο θηλασμός φταίει που η φραουλίτσα δεν κοιμάται.

Κατερίνα, περαστικά στο Γιωργάκη! Πολύ δυνατό παιδί έχεις, αφού δεν έκλαψε! Αν και, θα του είχαν κάνει τοπική αναισθησία, οπότε λογικά δε θα πόνεσε. Αλλά και μόνο στη σκέψη ότι τον ράβουν, το κάθε παιδί θα έκλαιγε!

Ρε συ, για πες το μυστικό σου που τα προλαβαίνεις όλα, γιατί κι εγώ έναν έχω και δεν είναι και δύσκολο παιδί, και δεν προλαβαίνω τίποτα. Οκ, και φαγητά φτιάχνω, και γλυκά, αλλά κάπου βλέπω ότι πνίγομαι. Ειδικά τώρα που άρχισε το σχολείο, μέχρι να βρούμε τους ρυθμούς μας, είμαι χαμένη τελείως. Όλη τη βδομάδα μόνο μαγείρεμα και τα βασικά προλάβαινα να κάνω. Εσύ πώς τα προλαβαίνεις όλα αυτά, και τρία παιδιά, και δουλειές, και μαγείρεμα, και χίλια δυο γλυκά και σνακ και κοιλιακούς στο γκαζόν; :P Για πες το μυστικό σου.

Το σεμινάριο είναι υποχρεωτικό δυστυχώς. Αν δεν πας πρέπει να στείλεις επιστολή στον επιθεωρητή, με πολύ καλή δικαιολογία, κ.λπ., οπότε πας, το υπομένεις και ξεμπερδεύεις.

Λοιπόν, σας κλείνω και σας φιλώ!

Θα τα πούμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!! Καπως καλυτερο βραδυ περασαμε..Τωρα φυσικα θηλαζω παλι αλλα πλεον το συνηθισα.

Αννα Μαρια πιστευω οτι τα μωρακια που πινουν γαλα απο μπιμπερο, ειτε ξενο ειτε μητρικο, κοιμουνται καλυτερα γιατι χορταινουν περισσοτερο και μαλιστα σε μια δοση.Παρολ' αυτα δεν εχω σκοπο να σταματησω την προσπαθεια μου.Θα ηθελα να τη θηλασω τουλαχιστον 6 μηνες.Μακαρι να τα καταφερω.

Μα και αυτη η κατσαριδα..να μην κανει λιγη υπομονη μεχρι να την σκοτωσει καποιος :lol::lol::lol::lol: Παλι καλα που τη βρηκατε και τη φαγατε λαχανο :lol::lol::lol::lol:

Κατερινακι μου περαστικα στο αγορακι σου το γλυκο το σκανδαλιαρικο...Και ο Πανος ταρζανακι εχει γινει και σε καταλαβαινω απολυτα..Οσο για το θηλασμο..μονο υπομονη κανω και ελπιζω να ανταμειφθουν οι προσπαθειες μου πριν καταρρευσω :?:?:?:?:?:?

Σε λιγο θα παω στους γονεις μου. Ο Πανος ειναι ηδη εκει.Θα μπορεσω να ξεκουραστω λιγακι..

Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχω κατσαριδες και κανω γενικη καθαριοτητα...φυσικοι τροποι να φυγουν??????????????????

γιατι λεμε να ψεκασουμε αλλα δεν κανει :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, πως τα περασατε το σαββατοκύριακο.

Εμείς χθες είχαμε αυτο το γαμήλιο πάρτυ, εκει που το έκαναν είχε μέσα παιδοτοπο και έτσι απασχοληθηκε λίγο η μικρη βεβαια καποια στιγμη κατα τις 11μιση δεν αντεξε αλλο κοιμηθηκε στην αγκαλια μου και ευτυχως που ειχαμε παρει και το δικο της καροτσι και κοιμηθηκε εκει. Ο μικρός κύριος έφαγε κάθισε λίγο ξυπνιος στο portbebe και μετα κοιμήθηκε και αυτός. Γενικα καλα περάσαμε αλλα χωρίς την τελετή μονο το τραπέζι μετα σαν κάτι να έλειπε....

Ανθη μου δύσκολη η φραουλιτσα αλλα και εγω θέλω να πιστεύω ότι σιγα σιγα θα στρώσει ούτε μήνα δεν έχει κλεισει ακόμα! Το σημαντικο ειναι οτι εχεις θεληση και θα τα καταφερεις στον Πανο δεν ειναι οτι δεν ηθελες προσπαθησες ειχες το θεμα οτι δεν επιανε στηθος και εδινες μονο με το μπιμπερο και οι αντλησεις ειναι πολλες φορες πιο κουραστηκες. Ο Πανουλης τι κάνει? Για τις καμπύλες έτσι είναι αυτες που έχουν μέσα τα βιβλιάρια έχουν προκύψει απο βρέφη που τρέφονται με γάλα σκόνη ή μικτή διατροφη και οχι αποκλειστικο θηλασμο.

Κατερίνα τι έπαθε ο Γιωργακης σου, δεν το βάζει κάτω όμως και θαρραλέος με τα ράμματα περαστικα του! Λουκουμάδες ε με μέλι και κανελλα μιάμ μιάμ και με σοκολάτα και φουντουκι μιάμ μιάμ μου τρέχουν τα σαλια....

Η Αγγελική μια χαρα με τον παιδικο απο την πρώτη μέρα προσαρμοστηκε πάλι σαν να μην περάσε μήνας. Της αρεσει και σίγουρα περνάει καλα με τόσα παιδάκια και τις δραστηριότητες που κάνουν. Α και το βράδυ τελικα την ξυπναω και την πάω τουαλέτα και πάντα κάνει λίγα τσισακια και ξανακοιματε αμέσως ευτυχώς και δεν είχαμε άλλο ατύχημα.

Άννα Μαρία έκαναν πάλι την εμφάνιση τους οι κατσαρίδες, δεν πήγε πολυ μακριά και το έφαγε το κεφάλι της :lol::lol:. Εγω το γιαουρτακι το έδινα απόγευμα και τα φρούτα το πρωι, και βασικα αντικατεστησε την κρέμα που έτρωγε. Εσυ θα αντικαταστησεις κάποιο γεύμα? Μπορείς να το δίνεις το πρωι και να φάει το φρούτο του πριν ή μετα.

Πάω να βάλω ένα πλυντήριο και να κοιμηθω μετα.

Φιλακια καληνύχτα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Απο τα άγρια χαράματα σήμερα ο μικρός! 6.30 μου έκανε ζουζουνιές μέσα στην κούνια!

Κατερίνα δεν τα έφτιαξα τα ντόνατς...Η βαρεμάρα νίκησε την επιθυμία. Αλλά έφτιαξε πολλές αλμυρές λιχουδιες αυτή τη βδομάδα! Α!Κ λίγη μαρμελάδα με κάτι φρουτάκια που είχαν παραωριμάσει κ δεν ήθελα να χαλάσουν κ να τα πετάξω. Νόστιμη βγήκε!

Κορίτσια, το Σάββατο ξυπνάω ωραία κ καλά,ξεκινάω δουλειές κ την ώρα που αρχίσω να καθαρίζω τις φακές με πιάνει ένας ίλιγγος...πωπωωωω!!! Όλα δεξιά-αριστερά κ πάνω-κάτω πήγαιναν. Ευτυχώς που ήταν ο άντρας μου σπίτι! Ε, λέω, θα περάσει...συνεχίζω δουλειές κ μαγείρεμα αντί να ξεκουραστώ. Φυσικά χειροτέρεψε! Να μη μπορώ να σταθώ. Πήγα κ στο φαρμακείο, του είπα πως θηλάζω κ μου έδωσε ένα κουτί χάπια(15€!!!για να πιω 1 μόνο!!!Έλεος!!!). Ήπια ένα αλλα τίιιιποτα. 8 το βράδυ ξάπλα στο κρεβάτι, 8.30 μου έφερε ο άντρς μου τον μικρό να τον θηλάσω ενώ κοιμόμουν. Δνε μπορούσα με τίποτα να τον κοιμήσω. Αν σας πω ότι μου πέρασε Κυριακή μεσημεράκι;

Ελπίζω να μη με ξαναπιάσει...Τώρα γιατί αυτό, δεν ξέρω. Σκέφτηκα μήπως είναι απο τον αυχένα μου, που έχω πρόβλημα, αλλά δεν ξέρω κιόλας.

Εσείς τι κάνετε; Θα διαβάσω αργότερα τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααα τί κάνετε??????

Καλή εβδομάδα να έχουμε και καλή αρχή στα μαθητάκια αύριο!!!!!!

Επιστρέψαμε από Τήνο προχθές περάσαμε καταπληκτικά όλη μέρα εκδρομούλες!!!!!!

Μπανάκια το απόγευμα αφού οι θάλασσες ήτανε μπούζι!!!!

Ο μικρός ξετρελάθηκε στα πλίτσι-πλίτσι το μανάρι μου!!!!!! Μιλάμε για ατέλειωτο παιχνίδι και άπειρο γέλιοοοοοοο!!!!!! Τον χορτάσαμε και τον κατευχαριστηθήκαμε κι εμείς πάρα πολύύύύύ!!!!! Αν κι επειδή βρήκαμε μόνο αμμουδιές 1 θεματάκι με την άμμο το είχαμε αλλά τος πάντων.... δεν έφαγε πολύ ΟΚ......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πανέμορφο νησί πάντως θα ξαναπάμε σίγουρα!!!!! Προσκυνήσαμε και στη Μεγαλόχαρη!!!!! Με πιάνει ένα δέος κάθε φορά που μπαίνω στη συγκεκριμένη εκκλησία (3η φορά πήγα εγώ 2η ο καλός μου!!!!)

Ααααααα σήμερα έχουμε την Επέτειό μας!!!!!! 8 χρόνια Θρησκευτικού Γάμου!!!!!!

Ο Πολιτικός είχε γίνει πολύ νωρίτερα για δάνειο που ουδέποτε πήραμε τελικώς!!!!!!

Αυτά!!!!!! Πάω για μπουγάδα και σκουπο-σφουγγαρίσματα..... όσο με αφήσει το αλάνι!!!!!

Αααααααα κλείνοντας..... σας ζητώ συγγνώμη που αναστατώθηκε το ποστάκι εδώ με δικό μου θέμα!!!!!!!

Θα προσπαθήσω να μην επαναληφθεί!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Χτες βράδι πήγαμε βόλτα στην παραλία και σήμερα το πρωί είχαμε διάφορες εξωτερικές δουλειές.

Τώρα που φάγαμε είπα να καθίσω να σας γράψω, αλλά ξύπνησε ο μικρός... Ω ναι! Ελπίζω να καθίσει για λίγο φρόνιμος να σας γράψω, και μετά θα τον ταΐσω, γιατί δεν έφαγε μεσημεριανό, αφού κοιμόταν.

Το πρωί σήμερα του έδωσα γιαουρτάκι με κουάκερ, και έφαγε το περισσότερο. Δε φάνηκε να ενθουσιάζεται, αλλά ούτε και να μην του αρέσει. Το έφαγε με σχετική ευχαρίστηση.

Α, ευτυχώς όχι μόνο κάθεται στο πάρκο, αλλά κάνει τρελές χαρούλες και κολλάει τη μούρη στο δίκτυ του πάρκου!

Ανθή, το είπα αυτό για το δύσκολα μωρά, γιατί ξέρω αρκετές περιπτώσεις που τα μωρά θήλαζαν και δεν κοιμούνταν, έδωσαν ξένο μήπως και ηρεμήσουν κάπως, και τα πράγματα έμειναν ίδια, μη σου πω ότι έγιναν και χειρότερα. Απλά δεν είχαν το κόλλημα στο βυζί όλη τη μέρα και τη νύχτα!

Καγκουράκι, εμείς από την αρχή του δίναμε το ρυζάλευρο το πρωί και όταν βάλαμε φρούτο, του το δίναμε απόγευμα. Μετά που αντικαταστήσαμε το ρυζάλευρο με τις βιολογικές κρέμες χωρίς γάλα και ζάχαρη, μπλα μπλα μπλα, και το κουάκερ, συνεχίσαμε να του το δίνουμε το πρωί. Φυσικά, έχει τύχει να του δώσουμε και φρούτο το πρωί, χωρίς πρόβλημα. Αλλά το θέμα είναι ότι τώρα που πάω σχολείο, ο άντρας μου δεν καταφέρνει να του φτιάξει κρέμα, ενώ τη φρουτόκρεμα τη φτιάχνει χωρίς δυσκολία, οπότε αναγκαστικά το φρούτο πάει απόγευμα που λείπω. Σήμερα του αντικατέστησα την κρέμα με γιαούρτι, δηλαδή, ούτε καν την αντικατέστησα, αφού του το έδωσα μαζί με το κουάκερ.

Για το γλέντι που λες, στην Κύπρο ο περισσότερος κόσμος δεν κάνει τον κόπο να πάει στην εκκλησία, πάνε κατευθείαν στο γλέντι... Και πολλοί ούτε καν κάθονται, απλά πάνε, χαιρετούν, δίνουν το φακελάκι και φεύγουν.

Κορίνα, άσε τα χάπια απ' το φαρμακείο και πήγαινε σε γιατρό. Για ίλιγγο πρέπει να πας σε ωτορινολαρυγγολόγο και νευρολόγο. Εγώ είχα ιλίγγους πριν από εφτά χρόνια, κάθε μήνα και είχαν σχέση με τον κύκλο μου. Μου έδωσαν κάτι χάπια και τα έπαιρνα όποτε είχα ίλιγγο, αλλά είχαν πολλές παρενέργειες, και τελικά μου πέρασαν από μόνοι τους οι ίλιγγοι.

Μαρίνα, τι να σου πω για τις κατσαρίδες, εμάς βγαίνουν από τα σιφόνια, καμιά φορά μπαίνουν και ιπτάμενες απ' έξω, οπότε απλά περιμένουμε να φύγει το καλοκαίρι...

Πόπη, καλώς ορίσατε! Χαίρομαι που περάσατε τόσο ωραία!

Στην Τήνο εγώ δεν έχω πάει ποτέ μου.

Χρόνια πολλά για την επέτειό σας!

Σας φιλώ όλες, γιατί άρχισε να γκρινιάζει ο γαϊδαράκος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

σημερα καναμε αγιασμο στον παιδικο σταθμο,ο Δημητρης μπηκε μεσα στις αιθουσες με τα παιχνιδια και ουτε που νοιαστηκε αν ειμαι εκει ή αν εφυγα,οταν πηγαμε πιανοταν χερακι χερακι με την αγαπημενη του και συνεχεια την ηθελε κοντα του,του αρεσε πολυ το σχολειο του και ηταν πολυ χαρουμενος,ελπιζω να συνεχισουμε ετσι,αυριο θα κανουν και τα μεγαλα και να συμμαζευομαστε σιγα σιγα, τα κεφαλια μεσα ωχ αρχιζουμε διαβασμααααααααα,θα αρχισω παλι το παπι και η πατατα οι δασκαλες μας ξερουν :lol::lol::lol: και ο μεγαλος ιστορια και θρησκευτικα φετος αντε να δουμε τι μας περιμενει παλι :o

Αννα Μαρια κι εγω απογευμα τους εδινα γιαουρτακι εναλλαξ με την κρεμα και πρωι φρουτο ,εσυ βεβαια θα προσαρμοσεις το προγραμμα του οπως σε βολευει,οσο για το μυστικο που λες δεν εχω κανενα μυστικο απλα προσπαθω να τα προλαβαινω ολα,προσπαθω να κανω γρηγορα και οταν φτιαχνω κατι για σνακ συνηθως φτιαχνω δυο πραγματα μαζι,δεν ειμαι υστερικη με τις δουλειες οτι προλαβω, τα βασικα ξερεις πλυσιματα,σκουπα οχι καθε μερα και οτι αλλο προλαβαινω μαζεματα και τετοια ,τωρα με τα διαβασματα θα ζοριστουμε λιγο αλλα πιστευω θα τα καταφερουμε,ευτυχως σε γενικες γραμμες τα παιδια με ακουνε και δεν με κουραζουν πολυ ,ευχαριστω για τα περαστικα για τον Γιωργο μου παραπανω εγωιστης ειναι και λεει οτι δεν ποναει αφου του εβαλε τις φωνες ο αντρας μου δεν μπορουσε να κανει κι αλλιως,αμαν πια μαυτες τις κατσαριδες

Ανθη μου σε ευχαριστω κι εσενα για τα περαστικα ασε απο ταρζανιες αλλο τιποτα,κι εγω πιστευω πως ειναι στο παιδι για το θεμα του υπνου και δεν οφειλεται στον θηλασμο το οτι δεν κοιμαται καλα,να δες της Κατερινας ο μπεμπης πως κοιμαται μια χαρα;;μη σκεφτεσαι ετσι

Κατερινακι μια χαρα τα παιδακια σου με το γαμηλιο παρτυ, ο Δημητρης δεν θα κοιμοταν με τιποτα στο καροτσι θα γκρινιαζε και θα ηταν μεσα στην υπερενταση αν δεν κοιμοταν στην ωρα του ,μια χαρα που δεν ξαναειχε ατυχημα με τα τσισα ,σε ευχαριστω για τα πεσαστικα ,ασε κολαση οι λουκουμαδες αφου με το ζορι κρατιομουνα να μην πλακωθω και φαω πολλους

Ποπη καλη προσαρμογη στο σπιτακι σας τωρα,να ζησετε με τον αντρα σου και να ειστε παντα ευτυχισμενοι ευχομαι αντε και με μια κορουλα τωρα!!!

Κορινα οπως ειπε και η Αννα Μαρια ασε τα φαρμακεια και πηγαινε σε ενα γιατρο ειδικα αν συνεχισεις ετσι θηλαζεις κιολας μην παιρνεις φαρμακα χωρις να σε δει γιατρος ,περαστικα συντομα ευχομαι

πολλα φιλια κοριτσακια μου τα λεμε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνετε κοριτσια μου? Θα σχολιασω μονο οσα θυμαμαι πριν ξυπνησει ο μικρος...

Ανθη μου πιστεύω είναι πολύ νωρίς για την μικρη σου...θα στρωσει..Ιδιαιτερα οταν θηλαζουν θελουν λιγο χρονο για το βραδυ να κοιμουνται. Βεβαια καμιά φορά ειναι καθαρά στο παιδι. Ζωηρεψε ο Πανούλης τώρα με την μικρή? Πώς τα πάνε γενικά?

Κατερίνα μου τι έπαθε ο Γιωργάκης σου? Πάλι καλά που στάθηκε γενναίος στα ράματα. Ο Δημητρακης πήγε παιδικό? Μια χαρα πέρασε η μερα βλέπω. ΑΝτε καλή σας αρχή και καλά διαβάσματα!!!

Καγκουράκι μου μια χαρά το πέτυχες με την Αγγελική και το θέμα της πάνας. Σιγά σιγά θα ξυπνάει από μονη της οταν θα θέλει πιπι. Μπραβο κιολας που προσαρμόστηκε και πάλι αμέσως στον παιδικό. Ειναι και σε ηλικία που κάνουν διαφορες ευχαριστες δραστηριοτητες που τους τραβάνε την προσοχη. Ο μικρούλης πώς είναι? Τι έγινε με τη δουλειά που μας έλεγες?

Κορίνα συφμωνω με τα κοριτσια, αν σε ξαναπιασε πηγαινε στο γιατρο, ειδικά αφού θηλαζεις...Περαστικά ευχομαι και φιλιά στο μικρό σου.

Καρολινάκι πού είσαι εσύ? Πώς είναι τα μικρα?

Αννα Μαρία αρχισες σχολείο κ εσυ? Για το θεμα των δουλειών μην αγχωνεσαι επειδη θα λειπει ο αντρας σου...Εγώ όλο το καλοκαιρι μονη τη βγαζω μεχρι να γυρισει ο αντρας μου για τη δουλεια και τα προλαβαινω με λιγο προγραμματισμο. Οταν κοιμηθει ο μικρος κανω οτι προλαβω. Και σκεψου οτι εμεις εχουμε ενα μωρο. Η Κατερινα που κανει τοσα??? :lol: Ετσι οπως ειναι τα πραγματα να ευχεσαι να καλεσουν τον αντρα σου αντικατασταση και ειμαι σιγουρη οτι μια χαρα θα τα καταφερεις. Κ ακομη ο Αντρεας δεν εχει περπατησει....πού είσαι ακόμα!!! :lol:

Για το θεμα των κτιριων που λετε με την Χριστινα ναι συμφωνω το μαθημα ειναι το θεμα...Αλλα οταν εχεις παιδια με ειδικες αναγκες τα οποια δυσκολευονται στην μετακινηση κ οχι μονο, ακομα και οι κτιριακες εγκαταστασεις και το εκπαιδευτικο υλικο παιζει μεγάαααλη σημασια. Εγω που δεν εχω τα απαραιτητα για να δουλεψω με τους μαθητες μου, τι να κανω? Και μιλάμε για απαραιτητα που επρεπε να παρεχει το υπουργειο παιδειας. Να τα αγοράσω εγώ με δικά μου έξοδα? Οποτε σε τετοιες περιπτώσεις δεν παιζει μονο το μαθημα.

Οπως σας ειπα γυρισα σημερα στο σχολειο οκ ολα καλα, οι μαθητες μου ειναι πολύ καλοι. Δεν εχουν βεβαια λογο αλλα ειναι μια γλυκα!!! Ο Στεφανακος ειναι καλά...ζωηρεψε πολύ και ολο πεφτει και χτυπά...

Σας αφηνω γιατι εχω πολλή προετοιμασια για αυριο...

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου,

Μόλις κοιμήθηκε η Αγγελική και τώρα θηλαζω και τον Νικόλα για να κοιμηθει και αυτός. Άννα Μαρία αφου δεν ήρθες και σε περίμενα έκανα εγω το σίδερο :lol::lol: Και έχω και άλλο για αυριο....

Σας είπα που έχει αρχίσει και μου γελάει και βγάζει και ήχους και ακουμπαει και τα παιχνιδακια απο το γυμναστήριο του, το αγοράκι μου το λάτρευω!!!! Η δε Αγγελική είναι μεγάλος παπαγαλος ότι πιασει το αυτί της το επαναλαμβάνει, πολλές φορές άμα της λέω κάτι και δεν μου δίνει σημασία της λέω τι εγινε δεν εχεις αυτιά στα πήρε ο λύκος. Τώρα που ήρθε ο άντρας μου απο την δουλεια μιλαγαμε και τον φώναζε η μικρη και δεν την ακουσε και έρχεται τον πιάνει απο το χέρι και του λέει: ε δεν ακούς σου πήρε τα αυτια ο λυκος :lol::lol:

Ποπη πάντα ευτυχισμένοι να είστε με τον άντρα σου, περασατε όμορφα στην Τήνο ε να είστε καλα και να ξαναπατε.

Κορινα μην το αφήσεις έτσι αυτο με τον ιλιγγο να το κοιτάξεις, και να προσεχεις όταν είσαι μονη με το μωρο.

Κατερίνα καλη σχολική χρονια και καλα διαβασματα, Ο Νίκος παει τριτη και ο γιωργακης πρώτη? και ο Δημητρακης μια χαρα θα προσαρμοστει αφου δεν σε αναζητησε είναι καλο.

Μαρακι καλη σχολική χρόνια και σε σένα, παρα τις δυσκολίες θα τα καταφέρεις! Πες μας καμία σκανταλια του Στεφανακου. Με τη δουλεια τίποτα μάλλον, σκέφτομαι πάντως να πάρω το θάρρος και να πάρω τηλεφωνο αφου την ξέρω την κοπέλα και να ρωτήσω έτσι για να μου φύγει η αγωνία, εσείς τι λέτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Εγώ πριν λίγο γύρισα απ' το σχολείο, έφαγα κάτι, και είπα να μπω να σας γράψω, γιατί σίγουρα σε κάποια φάση θα ξυπνήσει ο Αντρίκος για να θηλάσει, γιατί δεν ήπιε γάλα. Ούτε καν άφησα γάλα, αφού δε θέλει το μπιμπερό και κοιμάται χωρίς γάλα.

Για τις δουλειές που λέτε, Κατερίνα και Μαρία, κι εγώ προσπαθώ να έχω ένα πρόγραμμα. Η εβδομάδα που πέρασε ήταν λίγο δύσκολη γιατί ήταν η πρώτη από το άνοιγμα των σχολείων, και δεν είχαμε μπει στους ρυθμούς μας. Μαρία, το πρόβλημα δεν είναι όταν λείπει ο άντρας μου, είναι και όταν είναι εδώ! Οι δουλειές είναι πάντα δουλειές. Το θέμα είναι ότι δε θέλω να σπαταλώ όλο το πρωί κάνοντας δουλειές, και μετά να φεύγω για το σχολείο. Θέλω να ασχολούμαι με τον Αντρέα, και να έχω και λίγο χρόνο για διάβασμα και γράψιμο. Δεν μπορώ να αφιερώνω όλο τον "ελεύθερο" χρόνο μου στο σφουγγάρισμα και το σιδέρωμα και τα παρόμοια, μέχρι τώρα όλο και κάτι έγραφα, κάποιο άρθρο, κάποια μελέτη, και δε θέλω να τα αφήσω όλα τώρα... Θα προσπαθήσω να οργανωθώ για να τα προλαβαίνω όλα (λέμε τώρα!!!). Καγκουράκι, όπως καταλαβαίνεις, γι' αυτό το λόγο δεν ήρθα να σου κάνω το σίδερο.

Κατερίνα, έτσι λέω να κάνω κι εγώ, εναλλάξ κρέμα με γιαούρτι, το πρωί, όμως, και το απόγευμα φρούτο.

Καλή αρχή στα αγόρια σου! Για τον Δημητράκη δεν είχα καμία αμφιβολία ότι θα προσαρμοζόταν αμέσως, αφού είχε την αγαπημένη του μαζί!

Για την ιστορία και τα θρησκευτικά ό,τι θέλεις εδώ!

Μαρία, εννοείται ότι αρχίσαμε σχολείο από τις 3 του μήνα, οι μαθητές μας, όμως, έρχονται στις 17.

Δύσκολα τα πράγματα στο σχολείο όπως τα περιγράφεις, αλλά τουλάχιστον οι μαθητές σου είναι μια γλύκα! Εμάς να δεις γλύκα οι δικοί μας. Ουουουουουουουουουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τέτοια γλύκα που δεν τη φαντάζεσαι!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καγκουράκι, και δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο την κοπέλα; Τι έχεις να χάσεις; Να ξέρεις και τι σου γίνεται στο κάτω κάτω. Καλέ, ψιτ! Σ' εσένα μιλάω! Δεν ακούς; Σου πήρε τ' αφτιά ο λύκος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κορίτσια μου!!!!!

Η Τήνος ήτανε το 2ο ταξίδι του μέλιτος που λέμε!!!!!!! Αχαχαχααααααααααα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Την επόμενη φορά..... θα πάμε τέσσερις!!!!!! Όόόόόόποτεεεεεεε.....

Καλό μας ξημέρωμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια;; Εγω ειμαι στεναχωρημενη γιατι ο Πανος αρπαξε ιωση.Φοβερο μπουκωμα και 37,5 η θερμοκρασια του(προς το παρον τουλαχιστον).Προσπαθουμε με νυχια και με δοντια να τον κρατησουμε μακρια απο τη μικρη...Φοβαμαι τοσο πολυ..Ειναι τοσο μικρουλα....

Κατερινακι με εχεις ρωτησει πολλες φορες αν ο Πανος θα παει παιδικο κι εγω παντα ξεχνω να σου απαντησω..Δεν θα τον στειλω για να μη φερνει συνεχεια ιωσεις.Δυστυχως ομως ηδη εφερε την πρωτη του ιωση :(:(:(

Καλη αρχη στα αγορακια σου!!!!!

Καλως ηρθες Πηνελοπη!!!!Χαιρομαι που περασατε ομορφα οι τρεις σας!!!

Κατερινα μου μια χαρουλα τα παιδακια σου στο γαμηλιο παρτυ!!!Ο Νικολας ολα τα λεφτα! Τρελαινεται για βολτα!!!Η δυνατη μουσικη δεν τον ενοχλουσε;;;Μια χαρολα και η Αγγελικουλα με τον παιδικο!!!Αντε να ξεπεταχτει και η φραουλιτσα να με αρχισει στα χαμογελα!!!!

Μαρακι θαυμαζω τους ανθρωπους που ασχολουνται με παιδακια που εχουν προβληματα.Εγω δεν ξερω αν θα το αντεχα..Μπραβο σου!!!!!

Αννα Μαρια τυχερη εισαι που δεν χρειαζεται να κανεις αντλησεις.Οταν αρχισε ο Πανος να πινει ξενο γαλα ημουν ετοιμη να πεταξω το θηλαστρο γιατι το ειχα μισησει.Να ομως που ξαναμπλεχτηκα στα διχτυα του :evil::evil::evil::evil: Ευτυχως που δεν το πεταξα τελικα....

Κορινα θα συμφωνησω με την Αννα Μαρια.Καλυτερα να συμβουλευτεις γιατρο και να μην παιρνεις ετσι φαρμακα..

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια επιτελους σας διαβασα!!!!!!!!!! :D:D:D

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ καλη αρχη στο σχολειο...νωρις ξεκινησατε!τελικα δεν χρειαζεται αντλησεις ε??μια χαρα...γιατι και εγω το θηλαστρο το μισησα...,αφου για 1,5 μηνα εβγαζα με αυτο :twisted:

καγκουρακι μια χαρα τα μωρακια σου αφου κοιμουνται και καθεστε ησυχοι εξω τελεια :D

Ανθη καλυτερα να εχεις τον Πανο σε αλλο δωματιο εντελως και να τους αποκοψεις τελειως,...μεγαλος ειναι θα καταλαβει...μην τρεχετε σε νοσοκομεια...γιατι ειναι τοσο μικρουλα που αν παθει κατι σιγουρα θα σας στειλουνε σε νοσοκομειο...και ειναι κριμα!!!τα ξερω απο την καλη και την αναποδη!!!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΑ :D:D:D

πιπιτσα τι εννοεις θα πατε 4???Εισαι εγκυος???μην μου πειςςςςςςςςςςς :shock::shock::D:D

κοριτσια με το θηλαστρο θελω να αντλησω 150-200ml για να τον αφησω ενα τριωρο στην μανα μου...πως να το κανω τωρα???ενω τον θηλαζω κιολας?για πειτε ιδεες...στο facebook με ειπανε να αφηνω το στηθος 1 ωρα μετα το θηλασμο και μετα να βγαζω...και ποσο καιρο πριν να το κανω???1 ημερα?νομιζω φτανει ε? :?

κοριτσια οσες θηλαζετε ξερετε αν οντως κανουν οι ανταυγιες στο θηλασμο????γιατι ρωτησα κοπελες στο φεις και ειπαν κανει,.,,μονο βαφη δεν κανει...εσεις τι ξερετε?? :?

φιλιαααα!!!ααα χθες κοιμηθηκαμε φτου φτου...μονο 2 φορες τον θηλασα και ξυπνησαμε εντελως στις 9.30 το πρωι!!!τελεια....αρχιζει και συνηθιζει το κρεβατακι του γιατι κοιμοταν στην καλαθουνα...κακως τον ειχαμε μαθει ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςς όόόόόλες καλά???????

Επανέρχομαι αργότερα!!!!!!!

Μωρουδένια όχι βρεεεεεεεεεεεεε

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σε μπουρδούκλωσαααααααααααα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Έβαλα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο, έκανα και ένα σκουπισμα ξεσκονισμα και τώρα που κοιμάται το κουνελακι φτιάχνω τις φωτογραφιες στον υπολογιστη, μονο τις Αγγελικης είναι κοντα 2000 και τις είχα σε ένα φάκελο αλλα τώρα φτιάχνω υπό φακέλους ανά έτος και ανά γεγονότα γιατι σε λίγο δεν θα βρίσκω άκρη....

Εσείς όλα καλα?

Ανθη περαστικα στον Πανουλη ελπίζω να μην ήταν τίποτα και να είναι ήδη καλα και το κυριότερο να μην κολλήσει τίποτα η φραουλιτσα σου γιατι είναι πολυ πολυ μικρούλα και είναι κρίμα να ταλαιπωρηθει.

Μαρίνα Αφου θες μονο για μια φορα βγάλει μια μέρα πριν και φυλαξε το στο ψυγείο, μπορείς να δωσεις δυο ή τρία συνεχόμενα γεύματα απο το ένα στήθος και μετα να αντλησεις απο το άλλο που θα έχει γεμίσει κιόλας.Μια χαρα κοιμήθηκε στο κρεβατακι του ο μικρός σα να τον βολεύει καλύτερα.

Εκει που είχαμε παει δεν ήταν τόσο δυνατή η μουσική ήταν και ανοιχτός ο χώρος και έτσι κοιμήθηκε ο μικρουλης, και η Αγγελική όπου και να είμαστε αν παει η ώρα 11 και δεν έχει κοιμηθει δεν αντέχει άλλο, οπότε την περνω αγκαλιτσα κλείνει τα ματακια της και κοιμάται ε και μετα την έβαλα στο καρότσι. Αλλες δυο φορές που μου το είχε κάνει αυτο και είμασταν έξω για φαγητο την βγάλαμε αγκαλια έτσι αυτη την φορα προνοησαμε και πήραμε το καρότσι της μαζι γιατι γενικα δεν το χρησιμοποιούμε πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ανθή περαστικά στον Πανούλη. Εύχομαι να μην είναι τίποτα και να περάσει γρήγορα. Πρόσεχε με τη μικρή, μην τον αφήνεις να την πλησιάζει, ή αν θέλει να πάει κοντά της, με καθαρά ρούχα και μάσκα. Μεγάλο ζόρι πάντως να έχεις και νεογέννητο και άρρωστο παιδάκι...

Μαρίνα, όπως τα λέει το Καγκουράκι για το θήλαστρο. Άφηνε το ένα στήθος να γεμίζει κανένα δεκάωρο, τάιζε εν τω μεταξύ από το άλλο, και μετά βγάζε!

Εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω με το θήλαστρο. Χτες πήγα σχολείο χωρίς να αφήσω γάλα όπως σας είπα. Ο κυριούλης κοιμήθηκε και δεν ξύπνησε για γάλα. Ξύπνησα εγώ στις έξι το πρωί, με τα βυζιά τούμπανο που λέει και η Πόπη (!!!!!), και αποφάσισα να τον θηλάσω ούτως ή άλλως, αλλά ευτυχώς εκείνη την ώρα ξύπνησε κι αυτός και τον θήλασα χωρίς να χρειαστεί να τον ξυπνήσω εγώ. Είναι φυσιολογικό να μην πίνει γάλα το βράδι; Αν πεινούσε θα ξύπναγε, βέβαια, αλλά υποτίθεται το βράδι πρέπει οπωσδήποτε να πίνουν γάλα. Συνολικά θηλάζει περίπου 3-4 φορές τη μέρα, αν υπολογίσουμε και τον θηλασμό στις 5.30-6 το πρωί.

Για τις ανταύγειες απ' όσο ξέρω κάνει.

Καγκουράκι, κι εγώ προσπαθώ να τις τακτοποιώ τις φωτογραφίες και να μην τις αφήνω, γιατί γίνεται χαμός.

Δε σας είπα! Σήμερα είναι τα γενέθλια του πατέρα μου και πήγαμε έξω για φαγητό. Του πήρα και ένα δώρο, ένα βιβλίο, πήρα και για μένα άλλα δύο βιβλία μια που πήγα στο βιβλιοπωλείο ( :lol::lol::lol: ).

Ήρθε και ο ξάδελφός μου πριν από το σπίτι να μας χαιρετήσει, γιατί φεύγει Αγγλία για σπουδές. Μου φαίνεται απίστευτο που μεγάλωσε τόσο!

Σας φιλώ, γιατί σε λίγο θα πρέπει να αρχίσω να ετοιμάζομαι για το σχολείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Ο Πανουλης ειναι παρα πολυ μπουκωμενος αλλα προς το παρον μονο αυτο ευτυχως.Το καλο ειναι οτι επιτελους εμαθε να φυσα τη μυτη του.Η μαμα μου κοιμηθηκε σπιτι μου και προσπαθουμε με νυχια και με δοντια να μην ερθουν σε επαφη τα παιδια..Δε μου φτανει η κλεισουρα στο σπιτι, τωρα ειμαι κλεισμενη σε ενα δωματιο :?:?:?:?:? Δεν αντεχω αλλο.Για κακη μου τυχη ο Πανος δεν ηθελε να κοιμηθει στη μαμα μου. Το εξελαβε ως διωξιμο και πεισμωσε :?:?:?:? Ελπιζω να παει σημερα το βραδυ.Βαρεθηκε ολη μερα στο σπιτι.

Μαρινα προτεινω να μην αφησεις την αντληση για μια μερα πριν. Το στηθος συνηθως θελει χρονο μεχρι να προσαρμοστει στα νεα δεδομενα του θηλαστρου.Εγω την πρωτη μερα που αντλησα εβγαλα 20 μλ και αντλουσα επι μιση ωρα :?:?:?:? Απο εκει και περα καλο ειναι να αντλησεις το πρωι για να εχει μαζεψει πολυ γαλα το στηθος σου. Απο το ενα βγαζεις γαλα και απο το αλλο θηλαζεις το μωρο!

Αννα Μαρια να χαιρεσαι τον μπαμπα σου! Ειναι πραγματι δυσκολο να εχει κανεις νεογεννητο και αρρωστο μεγαλυτερο παιδακι.Τα εχω δει ολα :shock::shock::shock::shock:

Κατερινακι μου τι κανει το κουνελακι σου;;Εξακολουθει να ειναι τοσο καλοβολος στον υπνο;;;Η φραουλιτσα εχει πονους απο αερια ή κολικους και δεν μπορει να κοιμηθει ευκολα. Εκανα μαλλον βλακεια που σταματησα τις σταγονες στις 2 μερες πανω που ειδα μια μικρη βελτιωση.Τις αρχισαμε ξανα.

Σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη πολυ δυσκολο αυτο να προσπαθήσεις να μην έρθουν τα παιδάκια σε επαφή και κυρίως για την ψυχολογία του Πάνου, ελπίζω να θελήσει να παει στη μαμα σου και να είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Υπομονη και για το μπουκωμα υπομονη και για τα πονακια της μικρής. Δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ποτε αυτες τις σταγόνες αλλα αφου είδες να κάνουν δουλεια μάλλον πρέπει να τις συνεχίσεις. Το κουνελακι είναι μια χαρα όταν μου γελάει λιωνω,και στον ύπνο του καλός έχει φτιάξει για την ώρα ένα καλο προγραμματακι. Τον ζυγισα το πρωι με την μέθοδο την δικια μου στην ζυγαρια και πρέπει να τα έχει φτάσει τα έξι κιλα. Την δευτερα έχουμε και παιδιατρο οπότε θα μου τον ζυγισει κανονικα.

Άννα Μαρία να χαίρεσαι τον μπαμπα σου. Αν συνεχίσει έτσι ο Αντρεας και δεν αντλεις καθόλου γάλα σε δυο τρεις μέρες θα προσαρμοστει το στήθος στα δεδομένα και δεν θα ξυπνας τούμπανο. Μην ξεχνάς μεγαλώνει το μπουμπούκι σου και θα ελαττώνει τους θηλασμους σταδιακά.

Αυτα καλο βράδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πήγα σχολείο, γύρισα, έφαγα, και ο Αντρέας ξύπνησε και θήλασε... Δεν ξέρει τι θέλει αυτό το μωρό... Έτσι δεν προσαρμόζεται το στήθος... Αφού μία είναι έτσι και μία αλλιώς. Τέλος πάντων, τουλάχιστον δεν αντλώ.

Ανθή, λογικό να το δει ως διώξιμο ο Πανούλης. Ελπίζω να γίνει σύντομα καλά και να μπορεί να κυκλοφορεί σε όλο το σπίτι! Κουράγιο, είναι πάρα πολύ δύσκολο να είσαι συνέχεια κλεισμένη σ' ένα δωμάτιο. Κι εγώ κάπως έτσι ήμουν όταν γεννήθηκε ο Αντρέας, στην αρχή τον είχαμε συνέχεια στο δωμάτιό του, επειδή είχε πιο πολλή ζέστη, εκτός απ' το βράδι, βέβαια, που κοιμόταν σ' εμάς, οπότε όλη μέρα ήμουν στο δωμάτιό του και τον θήλαζα.

Καγκουράκι, μια χαρά ο Νικολάκης! Ο Αντρέας έγινε έξι κιλά όταν ήταν περίπου τριών μηνών, και μετά του άρεσε τόσο πολύ αυτό το βάρος που σταμάτησε σ' αυτό. Τώρα με τις στερεές πήγε νομίζω οκτώ. Θα μάθουμε αύριο που έχουμε παιδίατρο.

Ουφ, έφαγα πολλά και ανακατεμένα σήμερα και νιώθω ένα τούβλο στο στομάχι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...