Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο6


Recommended Posts

Αριάδνη ελπίζω να μην είναι καμια τιμη σοκ!!! :shock:

Πως το έμαθες ρε Νανσυυυ!!!Πάντα είχα απορία αν είναι παντρεμένος κλπ,αλλα ντρεπόμουν να ρωτήσω.Ασε που δεν μπορω να προσδιορίσω την ηλικία του ,γιατι μικροδείχνει. :)

Λετε να φάω 'χέρι' σήμερα??? :shock::shock:

Ερωτησηηηη!!!!Το καθισματάκι αυτοκινήτου,το είχατε/εχετε βάλει στη ακρη ή στη μέση?

Στη μέση υποτίθεται είναι πιο ασφαλές σε περιπτωση ατυχήματος?(φτου φτου φτου)

Εμείς το βάλαμε πισω απο του συνοδηγου.Αλλα το σκέφτομαι μήπως το βάλω στη μέση.

Καλα Νανσυ πάντα όλο και κάτι εξτρα βρίσκουν να χρεωσουν τελευταια στιγμη.Ειδικά αυτο με τις εξετάσεις που χρεωνουν εξτρα μου φαινεται λίγο μουφα.Γιατι δηλαδη δεν είναι στη στανταρ εξεταση που του κάνουν??Απορώ κι εγώ πόσο θα μας βγει τελικά.

Κανένα αλλο κουτσομπολιο ξέρουμε???? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Lia στην μέση θα ήταν καλά αλλά πως θα το βγάζεις το μωρό από το αμάξι το σκέφτηκες? Θα είναι πιο δύσκολο απ'ότι αν είναι στην άκρη. Κι εμείς πίσω από την θέση του συνοδηγού το βάλαμε, την βάση δηλαδή γιατί το καθισματάκι στο έχω στη βάση του καροτσιού πάνω στο σπίτι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω Λία αυτό ελπίζω!

Σταυρούλα,ναι τα πλαστικά εννοώ γιατί απ΄ότι έχω δει και απο φίλες μου που έχουν παιδιά, αργότερα τα παιχνιδόκουτα "μεταφέρονται"στο σαλόνι, στο μπαλκόνι και ..παντού!!Αλλά αυτό που σου αρέσει, είναι όντως και επιπλάκι αφού θέλεις κάτι τέτοιο και είναι όμορφο.

Δες και αυτα που μου άρεσαν:

http://www.toys.gr/site.php?&PHPSESSID= ... ricerange=

http://www.toys.gr/site.php?&PHPSESSID= ... ricerange=

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θέλω να πάρω και κανένα καθρεφτάκι να το βλέπω από το κάθισμα του οδηγού.

Αριάδνη ωραία και αυτά. Βρήκα όμως ένα (που ελπίζω να το έχουνε να μην είναι παλιό κομμάτι) το οποίο πιστεύω ότι ταιριάζει απόλυτα με το δωμάτιο και είναι και κοντά μου το μαγαζί που το έχουν οπότε θα τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αν το έχουν και διάσταση. Και δεν είναι πολύ ακριβό (97 ευρώ) είναι αυτό http://www.infokids.gr/wp-content/uploa ... 50x187.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσαρες μου! ο καιρος σκατα και σαν να μην εφτανε αυτο πηγα στο γυναικολογο του ικα για να μου γραψει τα φαρμακα και μου ειπε οτι εχουν ντολη να μη γραφουν φαρμακα μεχρι .... ετσι και εγω πηγα και πηρα παο το φαρμακειο μονο τα υποθετα και τα αλλα οταν θα μου τελειωσουν!!!!

κικιτσα μου τι κοιλιτσα υπεροχη ειναι αυτη?μεγαλωσε παρα μα παρα πολυ!!!! αντε καλοριζικη και η παντα!

σταυρουλα και εγω θα σου προτεινα στο πρωτο συρταρι να βαλεις τα καλλυντικα και ασε κομοδινακια και τραπεζακια οταν θα φτιαξεις κανονικο παιδικο δωματιο

μη παρεις κατι τετοιο γιατι μετα που θα κανεις βαφτιση το κουτι θα σου μεινει.... ριξε ενα βλεφαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα λες ε? :roll: Με έβαλες σε σκέψεις. Αυτό που παίρνουμε για την βάφτιση είναι μεγάλο? :roll:

Καλά θα δω πως θα πάνε τα πράγματα μπορεί να το πάρω αργότερα αν βρω τα σκούρα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ 2/ΠΟΡΟ Κ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΤΟ ΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΑΝΑΠΟΔΑ.ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΑΜΑΞΙ.Κ ΤΟ ΒΑΛΆΜΕ ΣΤΟ ΚΑΥΘΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΤΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ Κ DVD Κ 3 ΩΡΕΣ ΤΑΞΙΔΙ ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ.

ΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ Κ ΜΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ Κ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑΣ ΕΧΕΙ ΜΑΓΑΖΙ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ.Ε!ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΜΑΘΕΥΟΝΤΑΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΦΗΜΗ Κ ΠΩΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ.ΤΗΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΕΙ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ;Κ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ :lol::lol: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω

βρε νανσυ που με πηρες χαμπαρι οτι εφαγα μια ζαμπονοτυροπιτα απο το φουρνο της γειτονιας μου!

τουλαχιστον αξιζουν τα χαδια του γιατρου σου ή σε πιανει ανατριχιλα???

κοκονα μου και εγω σημερα πρεπει επειγοντως να σιδερωσω αλλις θα μαζευτουν υπερβολικα πολλα και θα βαριεμαι περισσοτερο.... μιας και δεν εχω καφε εξω σημερα θα τον πιω μαζι με το σιδερο!!!!

λια εγω το εχω βαλει στη θεση του συνοδηγου απο πισω..... στη μεση δεν θα σε βολεψει γιατι αν εχεις παρει το κουβα καθισμα που ειναι αναποδο δεν θα μπορεις να δεις καθολου το μωρο.... τη μεγαλο καρεκλακι της κορης το εχω στη μεση και παλι μονη μου οταν οδηγαω το βαζω στην ακρη γιατι δνε με βολευει στο να την βλεπω ασε που με χτυπαει με τα ποδια της στο μπρατσο που βαζω το χερι μου και τσαντιζομαι!!!!

δεν εχ καθησει ποτε πισω με τη σαντυ μονο τωρα που αν περνουμε το αλλο αυτοκινητο δεν βαζω το καρεκλακι της και την βαστω.... προτιμω να σταματησει ο αντρας μου το αυτοκινητο για να παω πισω να δω γιατι κλαιει παρα να καθησω σε ολη τη διαδρομη πισω μαζι της

σταυρουλα αυτο με την καμηλοπαρδαλη ταιριαζει με το δωματιο σας!!!! αν και νομιζω ειναι τσαμπα λεφτα....

εγω για παιχνιδοκουτο πηρα απο τα τζαμπο εκεινα τα πτυσσομενα που ειναι σα υφασμα (λες και βαζουμε τα απλυτα μεσα) με το μικυ και τοχω στο σαλονι και να χαλασει τι εγινε

ριξε μια ματια σταυρουλα στο http://www.facebook.com/bulaGR απο αυτην την εταιρια πηρα τα βαφτιστικα ειναι ολα ξυλινα και μου εκαναν και τις μετατροπες που ηθελα ας πουμε αν δεις μεσα στο δωματιο εχω ενα καθρεφτη πυργακια ειναι απο αυτους και φυσικα σε οτι αποχρωση ηθελα εγω.... γιαυτο σου κανει κρατη ριξε μια ματια στο καταλογο της (θα παθεις πλακα) και μετα αποφασιζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koiloumpes mou...

maraki ante katse sta auga sou twra k ftanei me tis douleies...

egw paw kathe tetarti apogeuma stin kliniki gia nts...

auti tin fora eixa liges suspasoules parapanw tha dw ti tha mou pei k i giatros simera....

kikitsa polu wraia koilitsa k i proikoula poli wraia...

k egw gia ta mpimpero kserw mono gualina stin arxi...

stauroula sumfwnw me tin aleka tha exeis k tis vaftisis meta ektos ama parete tpt allo, asto pros to parwn pantos mou arese k me tin kamilopardali einai pio paidiko k to aspro tairaizei me to dwmatio polu...

autes tis prosthetes eksetaseis tha tis kanete? emena mou eixan pei oti tis kanei k o paidiatros meta pou to vlepei sto spiti k den uparxei logos na tis kaneis stin kliniki k na plirwneis extra...

k emas to autokinito einai dipotro k skeftomoun na to valw stin mesi gia na me voleuei na to vgazw k ma kathomai k egw...

ariadni elpizw na min sou pei tpt tsouxtero k frikareis....

kokona me kolazeis twra pou na tin vrw tin vafla prwiniatika?

egw koimithika parapanw simera...

k xthes pou gurisame me epiase mia upnilia to apogeuma prwti fora etsi alla to vradi eixa kati ponakia san souvlies apo katw eutuxws perasan grigora...

ante na perasei i wra na paw na dw to mwro mou elpizw na gurise.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,

σας γραφω τα νεα μου και μετα θα κατσω να διαβασω τα δικα σας, εχω 10 σελιδες homework που λεει και η Αλεκα.

Χθες ειδα το αντρακι μου, εχει φτασει 2200 :o:o και ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο αλλα μεσα στα φυσιολογικά για την εβδομαδα που ειμαι. Μου φανηκε καπως γιατι δεν περιμενα να εχει ξεπερασει τα 2 κιλά κρινωντας και απο την Αγγελική (γεννηθηκε 2650 στις 40 εβδομαδες) αλλά μου ειπε ογιατρος οτι ειναι αγορακι και δικαιουτε να εχει περισσοτερο βαρος. Για πειτε μου τα αντρακια σας ποσο ηταν στις 32 εβδομαδες περιπου?

Ο γιατρος μετραγε συνεχεια την κοιλιτσα του γιατι εβγαινε παραπανω και γιαυτο βγαινει και το βαρος τοσο αλλα δεν τον ανησυχει κάτι γιατι οπως μου ειπε η καμπύλη ζαχαρου ηταν φυσιολογική πριν τρεις βδομαδες και αποκλειει να εκανα ζαχαρο ξαφνικά.

Αυτο ομως που αγχωσε εμενα περισσοτερο ειναι οτι ειναι εγκαρσια, ενω πριν τρεις βδομαδες ηταν με το κεφαλι κατω γυρισε πλαγια. Παλι μου ειπε να μην αγχωνομαι γιατι βλεπει οτι εχει περιθωριο να γυρισει αλλα φοβαμαι μηπως δεν προλαβει γιατι ειμαι ηδη 32 εβδομαδων. Αχ θα τρελαθω μεχρι την αλλη φορα που θα τον δω μακαρι να γυρισει.

Α μαζι με τα κιλακια δεν μου λετε και ποτε γυρισανε μπας και ξεαγχωθώ καθολου.

Αλεκα για να μην το ξεχασω γραψε στη λιστα επομενο ραντεβου 6/6.

Επανερχομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα δηλαδή μπορώ να της πω αυτηνής ότι πχ. θέλω το τάδε μπαουλοπαγκάκι σε πορτοκαλί χρώμα με ζωγραφισμένη καμιλοπάρδαλη επάνω και να το φτιάξει? :roll: Και αυτό πόσο θα κοστίσει? Και είναι απαραίτητα αυτά στα βαφτίσια? Γιατί αν είναι να κοστίσει το ίδιο και να μην είναι και απαραίτητο να το έχεις στα βαφτίσια τότε προτιμώ να πάρω το άλλο και να μην πάρω καθόλου τέτοιο για τα βαφτίσια.

Άσε που παίζει ρόλο και η διάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι εμένα περίπου στην 31η με 32η γύρισε ο μπέμπης. Και από κιλά ήταν 2040 στην 32η αλλά στην 34η πήγε 2700 και στην 36η 3400. Οπότε είναι φυσικό να παίρνει τώρα μπόλικο βάρος. Είναι αυτές οι εβδομάδες που το παίρνουν απότομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι στις 32βδομαδες εμενα ο πετρακης ηταν 2 κιλα και φυσικα που να παρει θεση.... τωρα στις 36 2700 και ειναι γυρισμενος και ετοιμος! οχι βρε μην αγχωνεσαι εμας εχουν χωρο να γυρισουν γιαυτο αργουν!!!! ασε και μενα το αντιθετο με αγχωσε η κορη μεγαλυτερη απο το γιο :lol::lol::lol:

σταυρουλα αυτο που σου λεω ειναι το κουτι των βαφτιστικων που εχει μεσα τα ρουχαλακια και ολα τα σχετικα της βαφτισης ή αλλιως περνεις τσαντα με ολα τα αξεσουαρ μεσα.... τα περνει ο νονος αυτα δεν ανακατευομαστε εμεις.... απλως εγω με τη νονα της συννενοηθηκαμε και μοιραστηκαμε τα βαφτιστικα ωστε και να τα χρησιμοποιησω εγω μετα στο δωματιο της και να τα στολισω!

παντς για λεπτομεριες μονο αν συννενοηθεις μαζι τους γιαυτι δεν ξερω με την καμηλοπαρδαλη τι θα γινει.... παντως το μονο που ξερω οτι αυτη η εταιρια πουλαει και μενονωμενα κομματια δεν χριθαζεται να παρεις το σετ.....

παω για δυτερο γυρο σιδερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκιτσες μου.

Εννοειται πως ειναι ετοιμος να βρεξει ο καιρος :shock::shock::shock: ΚΑλα που εχω το στεγνωτηριο και σωθηκα αλλιως θα φορουσαμε τα βρεγμενα ή τα βρωμικα :lol::lol::lol::lol:

kikitsa τι όμορφη κοιλίτσα :):):):):):):)

Λια ή δικη σου ειναι η πιο μυτερη που εχω δει ποτε!!!! Και εμενα στον πριγκιπα ηταν μυτερη και ολοι ελεγαν "αγορι θα κανεις" αλλα η δικια σου απλα δεν υπαρχει!!!!! ΜΕ το καλο στον γιατρουλη και περιμενουμε νεα :):):)

Ναταλια περιμενουμε και τα δικα σου νεα απο την εξεταση ;););)

Σημερα ο μπαμπας μας ειναι ασκηση και θα ερθει αργα το βραδυ και αυριο υπηρεσια που σημαινει "ΜΟΝΑΞΙΑ" :cry::cry::cry::cry::cry: ΘΑ μαγειρεψω κοτοπουλο με πατατουλες στο φουρνο και θα σιδερωσω ενα πλυντηριο του πριγκιπακου μου. Τα λεμε αργοτερα.

ΥΓ. Ποσο να περιμενω να ειναι η νεραιδουλα μου απο κιλα? θα εχω κλεισει τις 28 εβδομαδες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα είχες δίκιο. Πήρα τηλ στο μαγαζί που έχει το παιχνιδόκουτο με την καμιλοπάρδαλη και έχει διάσταση 61 μήκος κάπου τόσο είναι και στο μαγαζί με τα βαφτιστικά ένα που είδα με μεγαλύτερο ύψος. Θα το αφήσω να το πάρω τότε και να το παραγγείλω όπως θέλω. Απορώ όμως πως το κουβαλάμε αυτό στην βάφτιση :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΜΠΑΖΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΕΣΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ Κ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ :lol::lol:

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΚΟΥΤΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ο δικός μου ο μπεμπούλης είναι ο πιο μικρούλης δηλαδη; Είμαστε στις 32 εβδομάδες κ είναι 1850. Κομψός μάλλον θα είναι. Εγώ γεννήθηκα τελειόμηνη στα 2600. Απο εμένα θα πήρε. :D

Εδω βαλιτσάκι κάνουν στη βάφτιση απο ότι ξέρω.

Ξύπνησα το πρωι κ γύρισα να αγκαλιάσω τον άντρα μου. Όλη νύχτα αγκάλιαζα το μαξιλάρι. Λοιπόν, ξεκίνησε ο μικρός να κλωτσά κ τον ένιωθε κ ο άντρας μου. Όση ώρα ήμασταν αγκαλιά κλωτσούσε. Μόλις τραβήχτηκα σταμάτησε. Ζηλιάρης μας βγήκε μου λέει ο άντρας μου. Εγώ γελούσα κ του έλεγα ότι θα πρέπει να κρυβόμαστε να με αγκαλιάζει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nανσυ τελικά πόσο είναι ο γιατρος μας???Τα εχει πιάσει τα 50? :) (στους αντρες σπανίως πέφτω μέσα στην ηλικία..)

Εγω πάντως οσα κιλά και να μου πει σήμερα δεν θα το δέσω και κομπο μετα απο τις τρελες αποκλίσεις που εχω δει να κυκλοφορουν!

Αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι να πάρει σωστη θέση.Ειναι με το κεφαλι κατω απο τη β επιπεδου τουλάχιστον,αλλα η πλατιτσα ειναι λιγο προς τα αριστερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...