Μετάβαση σε περιεχόμενο

134 palmous stin 6+5 evdomada!!!!!!!!!!!!1


Recommended Posts

koritsia gia sas.

meta apo mia genna enos koritsiou 2 etwn ezisa prin ena triimino mia palindromi kiisi stin 8 vdomada...

tora ksana vriskome se egimosini (ime 7+2 evdomades)...afti i egimosini sinodevete apo poooooooooli anchos, fowous ke anasfalies...fantastite oti ekana sinechos choriakies ke ana vdomada pao ston giatro mou, o opios vriski afti tin egimosini apo tin archi poli ok...den iparchi apoklisi opos stin teleftea egimosini, iparchune kardiakies liturgies pu tis akusame stin 6+5 vdomada (134 palmus)....

itane na akusume kardula tora stis 3 tou maii alla to pitsirikaki fenete na me lipate ke mu charise prin afto to iperocho akusma:)

isos oso vriskome sto proto triimino na min katafero na diokso afto to anchos pu me katavali, aftous tous fowous......makari na ta kataferna, makari gia na cheromuna tin egimosini opos tha prepe mias ke tipota apo ta simptomata den me taleporune

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mouuu oi palmoi apo to mwraki sou einai mia xaroula!!!!perasa k gw to idio anxos prin merikes vdomades....egw exw didimakiaa kai 6 evdomadwn k 4 imerwn to ena eixe 126 palmous k to allo 120........xanapiga meta apo mia vdomadaaa k ola itane mia xara...sto ena pige 165 kai sto allo 146....ola pane mia xara na mi fovase.........sou euxomai na exeis mia uperoxi eggumosinii k ola na pane teleia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kelly mou se efcharisto poli gia ta logia sou....cherome ke gia sena para para poli!!!!!!!!!!! ola dld pane kalla ke sta didimakia, e?????? bravo....kalla dld ke i palmoi i diki mou???? ach afto to anchos..mia me afini, mia ochi....ke stin archi archi elege pos an akuso tous palmous tou tha iremiso mias ke stin palindromi den akustikane pote....akouo lipon afto to iperocho, tok tok tok tok ke mono gia ekini tin imera eniotha tora ola tha pane kalla...ke tsoup piso ksana, stin anasfalia, sto na min ksana simvi ksana mia palindromi, ke polla alla.....ke akoma ime stin archi....eleos!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ο τιτλος σου μου θυμισε την ανακοινωση εγκυμοσυνης μου πριν δυο χρονακια περιπου εδω στο μαμυ :x:x:x:x:x:x:x:x τι αναμνησεις..;;!!! :x:x:x:x:x:x (326 χοριακη, 16 μερες μετα τη συλληψη)

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ! να μην αγχώνεσαι, καταλαβαίνω οτι φοβασαι μηπως παει κατι στραβα οπως στην παλλινδρομη που ειχες, αλλα λενε καθε εμποδιο για καλο (;) κ αν το καλοσκεφτείς τελικα πολλες φορες ...ετσι ειναι... πολύ δυσαρεστο γεγονος μια εγκυμοσύνη που δεν προχωράει αλλα σκεψου οτι την σταματησε ο οργανισμός εφοσον εκρινε οτι δεν ειχε οτι χρειαζοταν για να εξελλιχθεί σωστά :geek::roll:

καθε περιπτωση ειναι διαφορετική κ μοναδική ! Να προσπαθεις να σκεφτεσαι αισιοδοξα και θετικά!

το χρειάζονται ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ;)

σου ευχομαι μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κ με κανεναν πονο !!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se efcharisto poli gia to esiodokso minima sou ke ne echis dikeo ke to ksero mi nomizis...isos meta apo to proto triimino na mu perasi giati oti epatha to epatha peripou tora:(

kalo mina na echete ke na cherese tin ikogenia sou

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον αγαπητη marinakari, θα μπορουσα καλλιστα να εχω γραψει εγω το Post σου αφου νιωθω και περναω ακριβως τα ιδια! Πηγαινω καθε εβδομαδα για υπερηχο, εχω παει και 2 φορες σε μια εβδομαδα, το οτι ακουσα την καρδουλα με καθησυχασε προς στιγμην αλλα μετα ηθελα να βεβαιωθω οτι συνεχιζει να χτυπαει και πηγαινω καθε εβδομαδα. Οι παλμοι ποικιλουν αλλα το μηχανημα της μιας γυναικολογου δεν ειναι και πολυ αξιοπιστο και δεν μπορω να πω με σιγουρια ποσοι ειναι, προς ταχυκαρδια παει η κατασταση, εχει πολλους παλμους το μωρακι μου, 174 στην τελευταια μετρηση.

Οταν παω για υπερηχο ησυχαζω για 2-3 μερες και μετα παλι αγχος, ζει το μωρο, εκανα κατι και το εβλαψα (αυτο με τρωει απ'την αρχη), μεγαλωνει συμφωνα με τις εβδομαδες του; Ειχα πει αυτη την εβδομαδα οτι δεν θα παω για υπερηχο αλλα δεν νομιζω να μην παω, την Παρσκευη μαλλον θα κανω τη γνωστη επισκεψη! Και πληρωνω 30Ε τον υπερηχο.

Η απουσια συμπτωματων με ανησυχει,ειχα καποια ηπια συμπτωματα αλλα τωρα υποχωρησαν, ομως με πληροφορησε μια αλλη φιλη στο forum οτι κι αυτη ειχε την ιδια πορεια.

Οπως θα δεις απ'το τικερακι ειμαι 9 εβδ. και 5 ημερων, ο μεγαλος κινδυνος φαινεται να ξεπερνιεται, η εγκυμοσυνη ηταν καλη απ'την αρχη αλλα εγω ανήσυχη. Κι επειδη δεν ξερεις την ιστορια μου για να ξερεις γιατι αγχωνομαι, ειναι το πρωτο μου παιδακι, ειμαι σχεδον 40 χρονων και εκανα 6 χρονια να μεινω εγκυος μετα απο αποβολη, μετα απο χειρουργεια κι εγω και ο αντρας μου και θελω τοσο πολυ να παει καλα! Καθε μερα προσευχομαι γι'αυτο το μωρο να ειναι καλα!

Μια απορια: γιατι η καρδια του δικου μου μωρου εκανε ντουπ, ντουπ, ντουπ, ντουπ και καποιες κοπελες λενε οτι η καρδουλα των μωρων τους ειχε ηχο τικ, τακ, τικ, τακ; Ποιητικη αδεία ή ισχυει;

Ελπιζω να εξελιχθουν καλα τα πραγματα κοπελα μου, και για τις δυο μας, οταν το νιωσουμε μεσα μας θα ησυχασουμε γιατι θα κανει αισθητη την παρουσια του! Θα τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vassiliki mou sou efchome olopsicha ola na su pane kalla, ke opos vlepis pane:) stous fowous mas imaste oloidies ke as min ine gia mena i proti egimosini...ta idia skeftome ke ego alla epidi den ime protara tha su po ke to allo....ochi, den tha kathisichasis otan tha to niothis mesa sou na klotsai, giati meta erchonte alla anchi...trefete sosta, iparchi arketo amniako igro akoma, megaloni opos prepi, ine paron ola ta organa pou prepi, ktp....meta ksekinane allou idous iperichografimata...ama lipon ine na anchonese echis arketa akoma brosta sou..ego ksero pos den tha alakso stin poria..elega stin archi mechri na akousume kardula, akusame kardula tora to epomeno vima ke kathe vdomada ke ego giatro...tora pempti ksana (alla emena eftichos ine dorean, mu chreoni mia episkepsi ton mina)...

ne ne na ta leme na entharini i mia tin alli...prepi

tin agapi mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...