Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπάκια 8ου-9ου-10ου 2010 Νο. 5! Πάμε πάλι από την αρχή


Recommended Posts

Γεια σας φιλεναδούλες μου γλυκές.Τι κάνετε?Εγώ απολαμβάνω που δε δουλεύω και επιτέλους έχω χρόνο για δουλειές και αραλίκι με την μικρή μου.Προσπαθώ να διαβάσω τα νέα σας αλλά είναι λες και θα δώσω μάθημα και δεν εχω ανοίξει βιβλίο :shock: Γλωσσοκοπάνες πως τα προλαβαίνετε όλα δε ξέρω.και τσουρέκια και δουλειές..χρυσοχέρες μου εσείς....

Φουφούκα καλοπερνάς στην Αθήνα ε?Πάλι κώλο δεν έβαλες μέσα...Αχ το Στελάκι του κάνατε και τρυπίτσες ε?Αντε εγινε και αυτό μεγάλη κοπέλα.Καλύτερα οι εξετάσεις της Αγγελικής?Αντε να φτιάχνεις γλυκά χωρίς τυψεις.

Αλεξάνδρα μου είσαι καλύτερα?Τι κανει η Κωνσταντίνα με το φαγητό της?Πάλι αρχισε να μη τρωει?Για τις βόλτες εξω γιατι δεν παιρνεις μπισκοτάκια ή καμία μπανανουλα που δε λερωνει πολύ?Οσο για το παπουτσι και εμείς στο 19-20 είμαστε ακόμα.μινιόν!!!!!

Ρουλάκι τι γλυκός ο Τασουλης στις φωτογραφίες!!!Εκεινη η ομορφη μαζι του εσύ είσαι? :):) Να τον χαίρεσαι για αυριο.Θα έρθουν και οι γονείς σου Τρίπολη για Πασχα?Χρόνια πολλά αν και καθυστερημένα.Τι γλυκός ο αντρούλης σου που σου εκανε εκπληξη...Τα μπαλόνια τα μαζεψες ή θα έρθει και αλλος πελάτης και θα τρομάξει?Πόσο γελασα :lol::lol::lol:

Χαρά καλά να περάσετε στο χωριό σου.Καλά καλέ πάλι ενα σκασμό πράματα αγόρασες...Δε πιστευω να εχει κλεισει κανένα εμπορικο μαγαζι στην γειτονιά σου...Σε βλέπουν και το χαμόγελο ως τα αυτιά!!!! :lol::lol:

Μαγδα μου λυπάμαι πολύ για τον πεθερό της αδερφής σου..Και ο Βασιλάκης της σκουπιζε τα ματάκια..τι τρυφερό αγόρι είναι αυτό...Πως είναι τωρα?

Καλα φαντάζομαι ουρά που θα κάνουν οι πελάτες στο μαγαζί..Τετοια γλυκιά και ομορφη κοπέλα που θα βρουν να τους εξυπηρετήσει..

Μαράκι πως είσαι εσύ?Εχεις αδεια?Αντε να ξεκουραστεις λιγάκι..Να στρωσεις και τη Δημητρούλα που τη βλέπω να παίρνει αποβολή από τον παιδικό... :lol::lol: Καλέ τι ζωηρά παιδακια εχουν μαζευτεί εδώ...

Με το μεταπτυχιακό πως πάει?Δεν εχεις δει φωτογραφία μου??? :shock::shock: Αφού σου εχω στειλει..Ωχ ποιος ξερει που τις εχω στειλει...Α θα βάλω εδω γιατι με τα μειλ εχω χασει τον μπουσουλα.Οχι τιποτα αλλο αλλά δε ξέρεις τι χάνεις... :lol::lol::lol:

Φωτεινή τι κανεις εσύ?δε πιστευω να πλακωθηκες στα σουβλάκια?ναι ναι το ξέρω είναι το κολπο για να ακους τη μικρη.. :lol::lol: Τι κανει το μπιζελάκι?Ποτε θα πατε να το δειτε?Καλέ και εσυ λίγα ρουχαλάκια πείρες... :lol::lol: Με γεια!!!!

Βικάκι από τωρα κουνούπια?Είναι καλα ο Ιακωβος τωρα?Με την Μαρίσα κανε αυτο που σου λεει η φουφού.Δοκίμασε χωρις να την πιέσεις και θα σου δειξει μόνη της αν μπορεί και πόσο..

Αρια ήρθε ο αντρούλης σου?Καλά να περάσετε!!!Τι κανει η ζημιαρούλα μας?

Δεσποινα εσυ πήγες στην μανούλα?καλα να περάσεις!!!Εχεις ιντερνετ εκεί?

Στεργια τι κάνει η μπουμπού?Απολαμβάνετε τις βόλτες τωρα που ανοιξε ο καιρός?

Ελενα συμπεθερούλα μου τι κάνεις?Φιλιά στον Ορεστάκο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σταυρουλίτσα μου,χάθηκες!Απολαμβάνεις στιγμές ηρεμίας ε;Καλά κάνεις!

Καλά ένα ένα τα θυμάμαι!Ρουλίτσα μου,χρόνια πολλά και για τον Τασούλη σου!Σου τα λέω από τώρα σε περίπτωση που δεν προλάβω να μπω αύριο.

Καλή Ανάσταση,φιλεναδούλες μου!Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος Ανεστη κοριτσακια μου.Να χαιροσαστε τις οικογενειες σας.Ρουλα μου να χαιρεσαι τον Τασουλη.Ζητω συγνωμη που χαθηκα τον τελευταιο καιρο αλλα πραγματικα δεν ειμαι καθολου καλα.ψυχολογικα ειμαι ρακος.Εχω ενα προβλημα με το στομαχι μου εδω και χρονια και τον τελευταιο καιρο λογω αγχους με ταλαιπωρει πολυ.Ξαπλωνω και δεν μπορω να κοιμηθω απο την υπερενταση.Ο αντρας μου δε μπορω να πω οτι με καταλαβαινει.Νιωθω μονη μου.Συνεχως θελω να κλαιω και δεν εχω καθολου υπομονη με το μωρο το οποιο ζωη να εχει ειναι πολυ ισχυρη προσωπικοτητα.Οταν πηγαινω στη δουλεια ξεχνιεμαι,οταν ομως γυρισω σπιτι αρχιζει παλι και με διακατεχει ολος αυτος ο αρνητισμος.Δε μπορω να χαρω σχεδον με τιποτα.Το καταλαβαινω οτι χρειαζομαι βοηθεια αλλα δεν ειμαι ετοιμη να το κανω.Χθες το απογευμα με καποια αφορμη με επιασαν τα κλαματα και δε μπορουσα να σταματησω.Πλεον φοβαμαι και για την υγεια μου.Το ξερω οτι κανω κακο στον εαυτο μου.Με τον αντρα μου νιωθω απαμακρυσμενη.Του εχω πει πολλες φορες πως νιωθω αλλα η κατανοηση κραταει για πολυ λιγο,μετα παλι ο εαυτουλης του μπαινει μπροστα.Δε ξερω τι με επιασε και σας τα λεω τωρα ολα αυτα αλλα ηθελα να το κανω.Διαβαζω καθημερινα τα νε α σας και σας σκεφτομαι συνεχως.Οποτε μπορεσω θα σας ξαναγραψω.Σας φιλω ολες.να προσεχετε τα μωρακια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια!Χρόνια Πολλά ΧΡιστός Ανέστη.Να χαίρεστε τις οικογένειές σας! :) Πώς περάσατε;Εμείς είχαμε ένα περίεργο βράδυ.Η Αγγελική ήταν ανήσυχη όλη τη νύχτα,αφού είχε ανεβάσει πυρετό κι έκανε και δύο φορές εμετό.Κοιμήθηκα στις 3 και δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές σηκώθηκα μέχρι τις 7.Δηλαδή ύπνος μηδέν.Ήμουν κομμάτια το πρωί.Ψήσαμε και η Αγγελική ήταν όλη την ώρα αγκαλιά μου.Ο αντρούλης μου να θέλει να με βοηθήσει,αλλά αυτή να μη θελει να πηγαίνει σε κανέναν και να είναι κολλημένη επάνω μου.όταν πήγε μία την πήγα για ύπνο και κατά τις 2 γκρίνιαξε,ξανακοιμήθηκε αλλά μετά πάλι ξύπνησε.Ευτυχώς όμως τις κράτησε και τις δύο ο καλός μου,που υποτίθεται είχε κοιμηθεί κάπως καλύτερα το βράδυ,και κοιμήθηκα κάπως.Τώρα δεν έχει πυρετό κι ελπίζω να μην ξανανεβάσει.Όχι τίποτα αύριο ταξιδεύουμε κιόλας.

Ελενάκι μου,χρόνια πολλά κοπέλα μου!Αληθώς ανέστη!Αυτό είναι το κακό με τους άντρες.Όταν τους λεμε τις περισσότερες φορές πώς αισθανόμαστε,μας καταλαβαίνουν μόνο για λίγα λεπτά.Μήπως τελικά είναι έτσι από τη φύση τους; :roll::? Δεν ξέρεις τι σε έπιασε και μας τα λες όλα αυτά;Απλά κοριτσάκι μου,έπρεπε να το κάνεις εδώ και καιρό για να νιώσεις καλύτερα.Καλά έκανες και τα έγραψες,για να φύγει λίγο βάρος από πάνω σου.Να ξέρεις πως ότι χρειαστείς είμαστε δίπλα σου.Πλεόν αυτό δεν είναι απλά λόγια,έχουμε αποδείξει ότι είμαστε η μία για την άλλη. :) Μη διστάζεις να μας ανοίγεσαι.Γι'αυτό είναι οι φίλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ!!

Πως περαστε ; εμεις ησυχα φαγαμε με τους γονεις μου και μετα υπνο....στεναχωρηθηκα γιατι καθε χρονο το ιδιο κανουμε και ενω του ελεγα του αντρα μου να καλεσουμε 2-3 φιλους να φαμε να κανουμε χαβαλε ε πασχα ειναι βρε παιδι μου....δεν ηθελε...τεσπα εχω συνηθησει...

ρουλακι να χαιρεσε τον τασουλη πολυχρονος και γερος!

φουφουκα κανατε και τις τρυπουλες μια χαρα...εμενα η μικρη αρνειτε και απο το να μας ακουσει ολη η παρος το εχω αφησει για το μελλον!!οσο για τα βιβλια και τη ζωγραφικη δεν τη πιεζω οποτε θελει μονη της ερχετε και μου το λεει και ασχολουμαστε!

ο ιακωβακης ενταξει με τα κουνουπια τα σημαδια εχουν μεινει αλλα απο οτι καταλαβα ειναι αλεργικος στα τσιμπιματα και αργουν να φυγουν τα σημαδια αρκετα.

σταυρουλα απολαυσε την ξεκουρασει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τωρα για την πριγκιπισουλα μας!

Ελενακι μου πολυ στεναχωρηθηκα που εισαι ετσι :(:( , ακριβως ετσι ημουν και εγω και φυσικα κατανοηση απο τον αντρα μου και γενικα μηδεν....ετσι ενιωθα και νιωθω ακομα πολλες φορες....θα σου δωσω τη συμβουλη μου μια που ειμαι παθουσα....

και εγω δεν μπορουσα να χαρω τιποτα ουτε τα παιδια μου και τωρα που ειμαι καλυτερα στεναχωριεμε για τον χαμενο χρονο...

πηγα σε ψυχολογο και μια φορα το μηνα παω ακομα...μην νομιζεις οτι θα τα ξεπερασεις ολα...απλα κουβεντιαζεις και τα βγαζεις απο μεσα σου και καπως νιωθεις λιγακι καλυτερα....ομως πρεπει να το δουλεψεις μονη σου κυριως....και εγω ενιωθα σαν μικρο παιδακι και νιωθω ακομα που θελω να πιαστω απο καπου να νιωσω στοργη και αγαπη αλλα δυστηχως οτι και αν εκανα και στο χαλι μου που ημουν καμια σημασια απο πουθενα....ολα ειναι θεμα σκεψης....οι σκεψεις μας μας ταλαιπωρουν και μας κανουν κακο με το αγχος και στην υγεια μας...μηλαω και εγω που ακομα ταλαιπωριεμε...αλλα ετσι ειναι μη δινεις σημασια μη στεναχωριεσε με το παραμικρο γιατι στη φαση που εισαι φανταζομε οτι ολα σε ενοχλουν και τα βλεπεις μαυρα.....παρε το παιδακι σου πηγενε μια βολτα παιξε μαζι του....το ξερω δεν εχεις ορεξη αλλα πρεπει να βαλεις τα δυνατα σου γιατι οσο περναει ο καιρος θα γινεσε χειροτερα....οσο για τις αυπνιες....δεν ειναι υπερενταση ειναι απο τη καταθλιψη ...εγω ειχα μηνες να κοιμηθω βραδυ κοιμομουν καμια δυο ωρες...και πολλα νευρα φυσικα κατα τη διαρκεια της μερας.... :(:(:( απο τοτε που ξεκινισα τα χαπια αρχησα να κοιμαμε ευτυχως....και μην νομιζεις οτι μου εκαναν και κατι τρελο τα χαπια στον υπνο με βοηθησαν και ειμαι λιγο πιο ηρεμη...σε ενα μηνα τελιωνει η θεραπεια μου και απο τωρα θελω να τα πεταξω ολα στα σκουπιδια....δεν θα συνεχισω να τα παιρνω οτι και να λεει ο γιατρος γιατι ναι μεν με ξεκουρασαν αλλα η ψυχολογια μου παραμενει ετσι με τα σκαμπανεβασματα της...για αυτο καταλιγο οτι πρεπει να αυτοβοηθηθεις....συγνωμη αν σε ζαλισα ειμαι εδω οτι χρειαστεις να με ρωτησεις και να σε βοηθησω ειλικρινα μη δυστασεις!

σε φιλω και να προσεχεις τον εαυτο σου και το παιδακι σου...γιατι οι αντρες βαρανε το βιολι τους :( και αυτο δεν αλλαζει δυστηχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!καλε που ειστε ολες;;;

επεστρεψα εγω και φυγατε εσεις;

καλεεεε μηπως δεν με θελετε;

εχω πονοκεφαλο 2 μερες :twisted::twisted::twisted:

ελπιζω ολες καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες,Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη!Πως περάσατε;Εμεις καλά,2 μέρες τώρα όλο έξω ήμασταν σε κήπους.Προχθές στο εξοχικό των γονιών μου και χθες στης Φωτεινής.Ω ναι πήγαμε με τέλειο καιρό(παρόλες τις προβλέψεις της Δέσποινας για βροχή).Παιδιά έχει ένα σπίτι,ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα με τον άντρα μου.Κήπο,γκαζόν,όλα τακτοποιημένα και όμορφα.Έχουν και 3 σκυλάκια...Η Δήμητρα ξεσάλωσε,ήταν που ήταν.Έκανε τσουλήθρες,κούνια,ποδήλατο,τη γουρούνα του Αλέξανδρου...Θα σας βάλόυμε φώτο με τη Φωτεινή.Το Χρυσανθάκι πήρε χρώμα από τον ήλιο και είναι τα μαγουλάκια του ροδαλά.Παιδιά όμως αυτή η Φωτεινή δε κάθεται στιγμή,όλα μόνη της τα κάνει και έγκυος.Εγώ έτρεμα μη πάθει κάτι και αυτή σήκωνε καρέκλες και κουβαλούσε...

Στα δικά σας τώρα για όσες γράψατε..

Έλενα μου πολύ στεναχωριέμαι με αυτό που περνάς,πίστευα ότι εσύ που προσφέρεις βοήθεια στους άλλους με το λειτούργημα που κάνεις δε θα έπεφτες ποτέ ψυχολογικά,αφού φαντάζομαι τα ματάκια σου βλέπουν πράματα και θάμματα κάθε μέρα,οπότε βλέποντας τα χειρότερα τα δικά σου θα φαίνονται ιδανικά.Τι να πώ ίσως να πάρεις τη συμβουλή ενός ειδικού που λέει και η Βίκυ που το πέρασε.Τα παιδάκια όλα νομίζω είναι ζωηρά και ανυπάκουα σε αυτή τη φάση οπότε μη σε παίρνει από κάτω επειδή δε του κάνεις όλα τα χατήρια πχ ή επειδή δεν έχεις όρεξη ίσως να παίξεις μαζί του.Όλες περνάμε τις φάσεις μας.Όσο για το πρόβλημα με το στομάχι λόγω άγχους επιτείνεται.Καλά έκανες και μας τα πες και αφού μπαίνεις καθημερινά γράφε μας,μπορεί μια κουβέντα της καθεμιάς μας να σε βοηθήσει.

Σταυρούλα ξεκουράστηκες λίγο ωραία.

Φουφούκα καλή επιστροφή....

Μπήκε κόσμος σας αφήνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!

Πως περάσατε?Εμείς οικογενειακά και ήσυχα.Δεν κάναμε τίποτα το ιδιαίτερο αλλά είδαμε κόσμο που είχαμε μέρες να δουμε καθώς και την αδερφή μου και τα ανίψια μου που είχαμε να τους δούμε από τα χριστούγεννα.

Η Εμμέλεια ήταν μες στην τρελή χαρά πράγμα που με έκανε πολύ χαρούμενη γιατί δεν της αρέσει να είναι με πολύ κοσμο.

Φουφούκα πως είναι η Αγγελική?γιατί αρρώστησε μωρε το πουλάκι μου?τωρα είναι καλά?

Βικυ δεν πειράζει που δεν είχατε και μεγάλη παρέα.κανονίστε κάποιο σαββατοκύριακο άσχετο να είσαι και πιο ξεκούραστη.

Ελενάκι μου έπεσες ψυχολογικά?Είναι δύσκολες οι μέρες που περνάμε και όλοι κάπως έτσι είμαστε.Αν θες να δεις κάποιον ειδικό μη διστάσεις, θα σε βοηθήσει.Εγώ αυτό που κάνω τον τελευταίο καιρό είναι να μη σκέφτομαι και πολύ.Σαν τον καιρό που ήμασταν φοιτητές ενα πραγμα. ;) Οτι και να γίνει δεν το σκέφτομαι και πολύ.Σαν να εχω πάρει ένα μόνιμο ηρεμιστικό...

Μαράκι βρεθήκατε με την Φωτεινή?Περάσατε καλά?Φαντάζομαι θα ξεσάλωσαν τα μικρά...Αντε περιμένουμε φωτογραφίες...Πες της καλέ να μη κουράζεται γιατί θα την μαλώσουμε..

Οι υπόλοιπες πως περάσατε?Πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδουλες ,Χρονια πολλα!Χριστος Ανεστη!!!!γυρισαμε σπιτακι…δεν μπορω να πω ότι ξεκουραστηκα ιδιαιτερα..κυνηγουσαμε την μικρη διαρκως…ηθελε να είναι συνεχεια εξω…κ μας τραβαλογουσε να την παμε να δει τα κατσικακια..ευτυχως αναλαμβαναν κ οι παπουδες..αλλο που δεν ηθελαν και αυτοι..χαχαχα!!το Μ.Σαββατο την πηγα να κοινωνησει,εν τω μεταξυ πηγαμε νωρις νωρις κ περιμενα 1,5 ωρα με την Κωνσταντινα αγκαλια…ειχαμε βγαλει την μπεμπελη…η Κωνσταντινα ειχε κατακοκκινησει κ όταν πια εφτασε η ωρα να κοινωνησουμε κ ολοι με εστελναν να περασω μπροστα(λογικο!)όταν ζητησα σε μια να περασω μπροστα τι μου απαντησε;;’’ολοι γι αυτό το λογο ειμαστε εδώ..’’κ της λεω δηλ θα πρεπει να σας περιμενει το μωρο;;κ μου γυρισε την πλατη!!!!τι να πεις…είναι κ αγιες μερες…μου εκαναν χωρο καποιοι αλλοι ανθρωποι κ περασαμε τελικα!μετα πηγαμε στο εξοχικο,αρχισαν οι βολτες καταλαβαινεται….το βραδυ βεβαια πηγα να την κοιμησω κ δεν ηθελε με τιποτα την κουνια..δεν ξερω πως της καθεται κάθε φορα,την προηγουμενη φορα που ειχαμε παει για σκ επεφτε για υπνο κ ουτε ακουγοταν…προσπαθουσα επι 1,5 ωρα,τι με το καλο τι με το αγριο τιποτα.της φτιαχνω λιγο γαλα , πινει μια γουλια κ κανει εμετο…κ ότι ημουν ντυμενη για την Ανασταση…τελικα κοιμηθηκαμε αγκαλια στο κρεβατι μου.πηγαμε στην Ανασταση,αναψα κ την λαμπαδιτσα της,φαγαμε την μαγειριτσα μας.κατα τις 4 κ ενώ κοιμομασταν με τον αντρα μου στο διπλα δωματιο για να μην την ενοχλησουμε ξυπνησε ,εκλαψε για λιγο κ μεχρι να σηκωθω την βλεπω στον διαδρομο να με ψαχνει…οποτε πηγαμε τα δυο μας στο διπλο αγκαλια,κ όταν λεμε αγκαλια με γραπωνε από το λαιμο,κ αν εκανα λιγο να απομακρυνθω κολλουσε πανω μου…κ ετσι συνεχισαμε να κοιμομαστε μεσημερι βραδυ αυτες τις μερες...να σας πω οτι δεν μου αρεσε;;ψεμματα θα πω!!αλλα δεν θα το αντεχα καθε μερα αυτο....την Κυριακη ξυπνησαμε νωρις νωρις βαλαμε το αρνακι μας κ το κοκορετσακι μας στην σουβλα,εφαγε κ το Κωνσταντινακι.κ το βραδακι βαζουμε ένα ξυλο στο τζακι να σπασει λιγακι η υγρασια.εγω ημουν στο πανω σπιτι να αλλαξω την μικρη κ καταβαινοντας στους δικους μου βλεπω από την καμιναδα να βγαινουν σπιθες…για να μην σας τα πολυλογω,ειχε πιασει φωτια η καμιναδα ,το σπιτι μεσα ειχε ντουμανιασει…πηρα το παιδι κ απομακρυνθηκα κ οι αλλοι εβγαζαν τα ξυλα από το τζακι κ ανεβαιναν στην σκεπη να σβησουν την φωτια…φυσαγε κιολας κ ετρεμα μην πιασει καμια φωτια…την επομενη μερα χαλαρα,ξαναφαγαμε το υπολοιπο αρνακι κ το βραδυ φυγαμε!!!σημερα ξεκινησα τα πλυντηρια κ λιγο συμμαζεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουφουκα με γεια οι τρυπουλες της Στελλιτσας!!!μάρεσει που νομιζατε ότι θα την ξεγελασετε…χαχα!! παλι πυρετο η Αγγελικουλα;περαστικα της μωρε!!πως ητα το ταξιδι της επιστροφης;ελπιζω να μην ειχαμε παλι τιποτα παρατραγουδα!!!

Το Στεργιακι που μιλησαμε στο τσατ μου ειπε ότι δεν προλαβαινει να διαβασει το θεματακι μας αλλα είναι πολύ στεναχωρεμενη κ απογοητευμενη γιατι η μικρουλα δεν πινει το γαλα της,πινει λιγο κ κλαιει..μαλλον δεν της αρεσει γιατι το αλλαξαν λογω της δυσκοιλιοτητας..

Σταυρουλιτσα ξεκουραστηκες τωρα στην αδεια;δεν πρεπει να λειπεις πολλες μερες εδώ..ειναι καποιες κοπελειες εδώ που αμα μπουν κ πουν να γραψουν….δεν συμμαζευονται..χαχαχα η Κωνσταντινα κανει κατι κολπα που κ που,να σημερα δεν ηθελε με τιποτα μεσημεριανο,την εβαλα για υπνο κ δεν κοιμοταν,δεν ξερω τι ηθελε πια!!την ξανασηκωσα στις 4 μπας κ φαει τιποτα παλι,τελευταιο γευμα στις 11 το φρουτο…τι να πω;;κ το Εμμελειακι μικρο ποδαρακι ε;αν θυμαμαι καλα είναι κ στο ιδιο μποι κιολας..αμα ειμαστε εξω της εχω μπισκοτακια κ ρυζογκοφρετες γιατι μπανανα κ γενικα φρουτα δεν τα τρωει ολοκληρα.αλλα της φτανουν αυτά;;σαν δεκατιανο εννοω..χαρηκε το Εμμελειακι το Πασχα;ε μεγαλωνει τωρα κ θελει παρεουλανα παιζει.

Ελενακι μου εχεις κουραστει μαλλον κ πιεζεσαι καθημερινα…να μπαινεις να τα βγαζεις από μεσα σου..οι αντρες είναι γνωστο ότι δεν καταλαβαινουν…μην σε παιρνει από κατω ..ειμαστε εδώ για ότι χρειαστεις!!!φιλια στον Ορεστακο!!

Βικουλα να κανεις την θεραπεια σου!ακομα κ στο υπνο που βοηθουν είναι αρκετο γιατι φαντασου να μην κοιμασαι κιολας…τουλαχιστον εισαι ηρεμη κ από τον τροπο που γραφεις μερα με την μερα φαινεσαι καλυτερα!!! Ο αντρας σου πως κ δεν ηθελε κοσμο;συνηθως ψοφανε για κατι τετοια,ο δικος μου να φανταστεις σημερα κανονισε ψησιματα για το σκ…εμ βεβαια,αυτος θα μαζευει κ θα πλενει;;φιλια στον Ιακωβακη να του περασουν τα σημαδακια!!!

Μαρακι γυριζατε αυτές τιε μερες ε;μια χαρα!!!να εκτονωθουν κ τα κοριτσια!!!!περιμενουμε φωτο από την συναντηση με την Φωτεινη,δεν πιστευω να ειχαμε τιποτα υποπτο με τον Αλεξανδρουκο παλι;;

Δεσποινακι πως εισαι;;ελπιζω να ανεβηκε λιγακι η διαθεση σου!!

Κοριτσακια για να μαζευομαστε σιγα σιγα..περιμενουμε τα νεα σας..Φωτεινουλα,Μαγδουλα,Χαρουλιτα,Αριακι,συμπεθερα!!!

Θα σας στειλω κ φωτο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Επιστρέφουμε σιγά σιγά μία μία ε;Αυτό είναι! ;) Εγώ σας γράφω πλέον από την όμορφη Λήμνο.Ήρθαμε εχθές το βράδυ.Πετάγαμε 20,30 και στις 21,30 ήμασταν σπιτάκι μας.Όπως καταλαβαίνετε αυτή τη φορά το ταξίδι μας ήταν χωρίς ευτράπελα.Γυρίσαμε,ξεκίνησα να φτιάχνω ντουλάπες,αλλά ήρθαν τα γειτονάκια και συνέχισα σήμερα.Ευτυχώς που δεν είχα φέρει άπλυτα.Τα είχα πλύνει και τα είχα σιδερώσει όλα στην Αθήνα και έτσι μπήκαν κατευθείαν στη θέση τους.ΒΑσικά,κατέβασα και τα καλοκαιρινά και τα χειμωνιάτικα τα ανέβασα στην επάνω ντουλάπα.ΤΑ έφτιαξα τώρα αφου άδειασα που άδειασα τις βαλίτσες.Τι τώρα τι σε 10 ημέρες;Αφού η πρόσβαση και στα καλοκαιρινά και στα χειμωνιάτικα είναι εύκολη. ;) Μετά ήρθε η μεταφορική,τακτοποίησα και τα πράγματα και φτιάξαμε και αυτά που είχαμε πάρει,βιβλιοθήκη και γραφείο.Οπότε ξεμπέρδεψα.Η Αγγελική ευτυχώς δεν έκανε πυρετό ούτε ένα 24ωρο.Μαλλον ειναι ο άλλος κυνόδοντας,αφού το βράδυ της Κυριακής ψιλοέκλαιγε και πήγε ο αντρούλης μου και μάσαγε με μανία την πιπίλα στην πλευρά του δοντιού.Το ίδιο είχε γίνει και τις πρώτες μέρες που ήμασταν Αθήνα,αν θυμάστε κι έσκασε το δόντι.

Βικούλα,κι εγώ απο χθες έχω περίεργο πονοκέφαλο και δεν ξέρω γιατί.Κάτι μάλλον με περιτριγυρίζει.

Σταυρουλίτσα,μεγαλώνει και θέλει παρέα το κορίτσι μας!

Ρε Αλεξανδρούλα,τι ήταν αυτό που πάθατε;Τέλος καλό όλα καλά.Το Κωνσταντινάκι τι έπαθε μωρέ;Είναι οκ τώρα;Αυτή στην εκκλησία δεν τη σχολιάζω.Κάτι τέτοιοι ανθρωποι θέλουν κατα τ'άλλα να κοινωνήσουν. :evil:

Κοριτσάκια,πάω να βάλω τις ζουζούνες για ύπνο.Φιλακια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!ΤΙ γίνεται καλέ;ΠΟύ είστε όλες σήμερα;Είμαι σίγουρη ότι κοιμάστε,αφού ποιος ξέρει μέχρι τι ώρα ήσαστε εχθές στο τσατ!Ξεμυαλισμένες!Ήθελα κι εγώ,αλλά έφυγα για να βάλω τις μικρές για ύπνο και μετά καταλαβαίνετε....είχαμε παρεούλα! :lol::lol::lol:

Περιττό να πω τι κουκλιά είναι Αλεξάκος,Δημητρούλα,Χρυσανθάκι!Τι τέλειες φωτογραφίες! :x:x:x Και το βιντεάκι Μαράκι,όλα τα λεφτά.Αυτό με τις τσουλήθρες και τα αλογάκια είναι το σπίτι της Φωτεινής;Εντάξει...τέλειο!Σωστός παιδότοπος! :D Τι καλά που βρεθήκατε;Εμείς πάλι δεν αξιωθήκαμε να βρεθούμε στην Αθήνα! :evil: Δεν μπορεί δεν μπορεί κάπου θα συναντηθούμε... :lol::lol::lol: Σήμερα ο αντρούλης δε θα γυρίσει,αλλά θα έρθει με το καλό αύριο το πρωί.Οπότε είμαι όλη δική σας! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλα να κανεις την θεραπεια σου!ακομα κ στο υπνο που βοηθουν είναι αρκετο γιατι φαντασου να μην κοιμασαι κιολας…τουλαχιστον εισαι ηρεμη κ από τον τροπο που γραφεις μερα με την μερα φαινεσαι καλυτερα!!!

σε ευχαριστω αλεξανδρα μου ακομα και αυτα τα λιγα λογια που διαβαζω που ειναι καλα με ανεβαζουν ψυχολογικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεεεεεεεεεεεεε που ειστε ολες;;;;εξαφανιζολ επεσε; :lol::lol:

φουφουκα τακτοποιηθηκατε;αχ τι ωραια κανουρια πραγματακια και μενα μαρεσουν πολυ αυτα αλλα τρεχω να τα βαλω στη θεση τους με πολυ ενθουσιασμο!!!οσο για τις ντουλαπες εμενα γινετε μυλος περιμενω να φτιαξει ο καιρος να τις φτιαξω μια και καλη...

εδω βρεχει και φυσαει πααααααααααρα πολυ....χαμος ουτε χειμωνας να ητανε...

αυτα κοριτσαρες φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια;τι χαλια καιρος;ειχα απλωσει κιολας χθες κ αντε παλι πλυσιμο...ειδα κ τις φωτο απο Φωτεινη κ Μαρια...τελεια κ τα 3 ζουζουνακια!!!τι ωραιος κηπος!!!κ απο οτι ειπε η Μαρια κ το σπιτι τελειο...το βιντεακι δεν μου ανοιγει δυστυχως....

φουφουκα μονο εσυ δεν θα εφερνες απλυτα μαζι σου... :lol::lol::lol::lol: εγω δεν εφτιαξα ακομα ντουλαπες...περιμενω να φτιαξει κ ο καιρος να πλυνω κ τα ρουχαλακια της μικρης τα κ αλοκαιρινα κ να ανεβασω τα πολυ χειμωνιατικα.η Κωνσταντινα ευτυχως εδω κοιμαται στην κουνια της...το μεσημερι δεν πολυθελει γενικα να κοιμηθει...αλλα στο τελος κοιμαται..βγαζει δοντακι η μικρη;λες για υτο να ανεβαζε πυρετο;

Βικουλα πραγματικα στο λεω,οχι για να σε ανεβασω,οταν μπηκα εδω εβλεπα την ανησυχια των κοριτσιων που δεν ησουν καλα,μετα αρχισες να μπαινεις κ ελεγες οτι δεν εισαι κ πολυ καλα αλλα τωρα...πετας!!!! :D:D σιγουρα θα εχεις κ στιγμες που θα εισαι down κ ποιος δεν ειναι ετσι;;αλλα ολα καλα θα πανε!!!

συμπεθερα μην λουφαρεις..μπες να σχολιασεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι πάλι κοριτσάκια!Τι κάνετε;Εβάλα την Αγγελική νωρίς για ύπνο γιατί νύσταζε και ξύπνησε 4 παρά.Ωστόσο είχε κοιμηθεί και το ΣΤελλί,αλλά μετά ξύπνησε με την Αγγελικη.Από τη μια νύσταζα,αλλά από την άλλη λέω,ίσως είναι καλύτερα,για να μου κοιμηθούν το βράδυ νωρίς,που είμαι και μόνη μου. :roll:

ΒΙκούλα μου,κι εγώ δε θα τις έφτιαχνα ακόμα τις ντουλάπες,αλλά λέω αφού θα άδειαζα βαλίτσες να μην το κάνω δυο φορές.Κι εδω χάλια καιρός ρε παιδί μου!Α πα πα!Μάιος κοντεύει,αν είναι δυνατόν! :?

Αλεξανδρούλα,μάλλον από το δόντι ήταν ο πυρετός.Να σου πω αυτό εύχομαι κιόλας,γιατί και οι ιώσεις δεν είναι ό,τι καλύτερο.

Αυτά,πάω για τσατ. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα φουφου κουκλιτσες κ οι δυο!!!κ αυτο το χαμογελο της Στελλιτσας... :D:D:D στο παρτυ ολα αυτα ειναι ξαδερφακια;εσυ εισαι αυτη με την ασπρη μπλουζα;μου φαινεσαι διαφορετικη...το μαλλι μαλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρούλα,τα περισσότερα από αυτά είναι ξαδερφάκια.Είχαν έρθει και κάτι άσχετα παιδάκια,που ήταν εκείνη την ώρα στον παιδότοπο.Δε φαίνονται όλα τα ανήψια μου στις φωτογραφίες.Εγώ είμαι με την άσπρη μπλούζα και το τζιν.Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια για τα μουσουδάκια μου!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσουδες;;;;; :D

μα που τις βλεπετε τις φωτο ;;πειτε μου και μενα.... :roll:

φουφουκα απο τα δοντακια λες κανει πυρετο η μικρουλα;μπορει...αφου ειναι για τοσο λιγο...

αλεξανδρα ασε με το απλωμα και το καιρο εγω χτες που επλυνα μου τα ξεμανταλωσε ολα απο το σχοινη και ολα κατω στη βεραντα :twisted::twisted::twisted: τωρα εχει γεμισει το ντουλαπι αλλα αν δεν σταματησει ο αερας δεν πλενω :lol:

καλε που ειστε ολες;μου φαινετε κανετε τσατ τα λετε και εδω τιποτα ε :lol::lol::lol::lol:;);););););)

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! Εμεις οπως καταλαβαινετε απολαμβανουμε οικογενειακες στιγμες γι'αυτο χαθηκα λιγακι! Περασαμε πολυ ομορφα κι ακομα περναμε δηλαδη...η μικρη ξεσαλωσε με τον μπαμπα της, μονο αν βρει τα σκουρα φωναζει κανενα "μαμα" κατα τα αλλα πισω απο τον πατερα της οοοοολη μερα!!! Με τον υπνο εχουμε ενα θεματακι αφου κοιμαται σχετικα καλα την νυχτα αλλα ξυπναει απο τις 6.30 πλεον! Συγνωμη αλλα δεν θα σχολιασω τα νεακια σας αν και τα διαβασα αλλα με καλει το αισθημα...Φιλακια πολλα!!!

Ρουλακι να χαιρεσαι τον Τασουλη!!! Ενα μεγααααλο φιλι να του δωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...