Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπάκια 8ου-9ου-10ου 2010 Νο. 5! Πάμε πάλι από την αρχή


Recommended Posts

Ομως θεωρω οτι Δεσποινακι μου την αδικησες με ρους χειρισμους σιυ!!!

Το καλυτερο θα ηταν να της στειλεις μην και να της πεις "φιλαρακι το και το",ετσι κανουμε εμεις τα παλιοκαεντασια!!!!

Τι εστεις εσις οι χαμουτζηδες βρε,αμεσως στην μπριζα?!!!Χαλαρα αδελφια!!!!Χαλαρα!!!

Και πρωτη και καλυτερη η Φουφου :lol: αμεσως να τα παρει!!!!ητεμησε μαρι γλωσσου :lol: αλλα και η Αλεξ δεν παει πισω!!!!!και δενσου φαινοτανε σιγανο ποταμακι!!!!!γγια αυτο σας μπερδευω αλανια μου εσιε!!!!!

Παντως για τελειωσω νομιζω οτι η δημοσιευση χωρις να αναφερεις καν το ονομα της αλλα να αφηνεις μπηχτες ηταν λαθος χειρισμος!!!!!!

Και για να κλεισω για να παω για μπανιο εχω να πω:Ειρηνη ημιν αδελφια"!!!!αντε σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαρουλίτα με έκανες και γέλασα με τα καρντάσια και τους χαμουτζήδες και είμαι και στο γραφείο και θα με κοιτάνε καλά καλά,σου λέει τρελή είναι αυτή και γελάει μόνη της.

Καλά να περνάτε αν και διάβασα τι επαθες,περαστικά..

Όσο για τη Δημητρούλα μην ανησυχείς θα της κάνουν όλα τα χατίρια οι παππούδες και θα ξεχαστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!τι κανετε;εμεις μια χαρουλα…αν κ λιγη γκρινιτσα την εχουμε σημερα ωρες ωρες…βγαινει κ ο 3ος κυνοδοντας μαζι με τους 2 πανω που ηδη εχουν σκασει μυτη!!!η Κωνσταντινα ολο γυμνη κυκλοφορει,εβγαλα κ το γιογιο μπας κ δουμε κανενα θαυμα..την βαζω ,καθεται κ αμεσως σηκωνεται…δεν είναι ετοιμη…απλα ειπα μπας και !!!εχω παρατηρησει ότι δεν εχει πολύ φουσκωμενες πανες από τσισα..ουτε καν το πρωι.λογω ζεστης είναι;ή επειδη δεν τρωει πολύ;;

Χαρα αμαν βρε παιδι μου…λιγες μερες φυγατε τα 2 σας κ αυτό βρηκε να σου τυχει…;;να επαναληφθουν οι διακοπες!!!!η μικρη θα συνηθισει κ με τους αλλους παππουδες ,μην αγχωνεσαι!!!αλλα πως σαν καταλαβε ε;; Οσον αφορα το Δεσποινακι, το μονο που θα επρεπε να πουμε ηταν καλη επιτυχια κ να πιασει εστω κ 1 εμβρυακι!!!καλες βουτιες!!!

Δεσποινιω 8 + σημερα!!!φανταρο με καταντησες!!!!!

Μαγδουλα εφερες το σπιτι σε μια σειρα;;βρε τρελη γυρισες κ πηγες κατευθειαν για δουλεια;δεν αφησες ωρα ανεκμεταλλευτη από την αδεια σου ε;χαχα καλα εκανες!!!!

Φιλια πολλα !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινακι εχεις πολλες ευχες απο την Ρουλιτσα μας!!δεν μπορει να συνδεθει κ γι αυτο μεταβιβαζω εγω!!!σημερα πρεπει να πηγατε κ σπιτακι σας ε;φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα δεν ειφα να εχεις την ιδια αντιδραση για την δημοσιευδη

της φουφους που επισης δεν ηταν μπροστα!!!!Αλλωστε ειπα οτι δεν ηταν η καταλληλη στιγμη να σου το πει

αλλα σου ζητησε συγνωμη!!!!!Τι να κανει πια νστεια να κρατησει????Αλλα για το θεμα των δημοσιευσων

μππρω να ρχω αποψη γιατι τις διαβασα!!!!Και στην τελιλη μετα απο τοσο καιρο εω αποψη για ολες μας!!!!!

Τη μαρια την εκτιμω πολυ και δεν πιστευω οτι το εκανε κακοπροεραιυα αυτο ειπα!!!!!!!!Τι οφελος εχει στην υελικη????

Οσο για τα καρντασια κσι τους ψαμουτζηδες,εγω χιουμορ εκανα για να ευθυμησουμε αν δεν το καταλαβες δεν φτσιω εγω ΤΕΛΙΚΑ"!!!!Να σου πω μονο οτι την μιρλα τα καρντασια δεν την εκτιμουμε ιδιαιτετα!!!!!!

Κοριτσια ελπιζω οι πιο παλιες να καταλαβατε το χιουμορ μου και ναην

στεναχωρεσα καμια,αναφερουμαι σε Φουφου και Αλεξ!!!!

Αλλα δεν μπορω παλι τα ιδια να μην μπορω να λεω την αποψη μου!!!!!!

Δεν προκειται να χαλασω αλλο τις διακοπες μου!!!Οποιπς φεν καταλαβαιμει το στυλ που γραφω,ας μην διαβαζει τις δημοσιεθσεις μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγνωμη.Θα μπω λιγο σφηνα μια στιγμη.Μιας κι εγω δεν εχω μωρακι του 2010 που υποτιθεται οτι ειναι και το θεμα.

ΝΤΕΠΠΑ Κοπελα μου ανοιξε ενα θεμα με τιτλο μου εβαλε ο γιατρος 5 εμβρυα και θελω την γνωμη σας!Δεν το πιστευω οτι υπαρχει γιατρος που θελει να καταληξει η εξωσωματικη σε 3δυμη και πανω κυηση οποτε δεν πιστευω οτι σου ειπε πως δεν τρεχει τιποτα και πως θα σε αναλαβει εκεινος ετσι αψηφιστα.Επισης οι μειωσεις δεν ειναι απλη υποθεση και υπαρχει κινδυνος να χαθουν ολα τα εμβρυα.Και οχι τιποτα αλλο δεν θα εχεις και στην καταψυξη αφου τα εβαλες ολα...Ειλικρινα 5 εμβρυα δεν εχω ξανακουσει ποτε σε 30 χρονων κοπελα και εχω την υποψια οτι η αποφαση δεν ηταν και τοσο του γιατρου...Η κοπελα που σου ειπε οτι ειπε(ξερω τι σου ειπε αν και δεν ημουν μπροστα γιατι πολυ απλα σου ειπε την αληθεια για το θεμα) πολυ καλα εκανε και στα ειπε και αν σε ειχε ενημερωσει νωριτερα ισως να μην ειχες επιλεξει να βαλεις 5 εμβρυα τωρα.Αν μη τι αλλο τωρα πια το να μπαινεις στα τοπικς και να κλαιγεσαι παραπεμπει σε παιδακι του νηπιαγωγειου που πηγαινει στη δασκαλα του και λεει κυρια ο ταδε με πειραξε.Εννοειται οτι δεν εχω προβλημα με το ποσα εμβρυα ηθελες και εβαλες.Μηπως εγω σε μένα τα εβαλα;Αλλα το να γκρινιαζεις δεξια κι αριστερα για το σου εκαναν και το τι σου λενε ναι ειναι ενοχλητικο.Μεγαλη κοπελα εισαι και μπορεις να υπερασπιστεις τις επιλογες σου πιστευω.Και ναι δεν θελω να διαβαζω τετοια ποστς αλλα θελω να εξακολουθω να διαβαζω το φορουμ. :roll:

Δεν θα σε "γρουσουζεψω"αλλο!Με 5 αγορια στη κοιλια σου ευχομαι! ;)

Χαιρετω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια δηλ λιγο ελεος...κ λαθος να κανει κ υπερβολικη να ειναι, ειναι σε μια κατασταση που θελει προσοχη!!little dancer απορω πως το μυριστηκες κ μπηκες να σχολιασεις...κανουμε παρεα αρκετους μηνες κ αν θελει να ''κλαφτει''θα κλαφτει σε μας...οποια δεν θελει μπορει να προσπερασει!!!δεν ζητησε την γνωμη μας για τα 5 εμβρυα οποτε δεν θα την ζητησει κ απο ολοκληρο το φορουμ...απλα καποιες εσπευσαν να κατακρινουν τις επιλογες της!!κ εφοσον δεν θελεις να διαβαζεις τετοια ποστ να μην μπαινεις σε θεματα που δεν σε αφορουν!υπαρχει ενα ολοκληρο φορουμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!Μπήκα και εγω να δω τα νέα σας και στεναχωρήθηκα πολύ.Δεν θέλω να πάρω θέση ελπίζω να πετυχω τα κορίτσια στο τσατ και να τους πω πως σκέφτομαι.για μένα όλο αυτό ήταν μια παρεξήγηση και θα ήθελα προσωπικά να τελειωσει εδω.είμαστε τόσο καιρό παρεάκι και νοιαζόμαστε η μία για την άλλη. οτι έγινε το θεωρώ μια κακιά στιγμή δώθηκαν οι εξηγήσεις και τέλος.

littledancer εκτιμώ το ενδιαφέρον σου αλλά σε πολλές φορές δε πρέπει να λέμε τη γνώμη μας και ειδικά όταν δεν μας ρωτάει και κανένας.να σαι καλά!!

Δεσποινιώ ότι έγινε εγινε μη το συνεχίσουμε άλλο γιατί δεν πρέπει να στεναχωριέσαι στην κατάστασή σου.τωρα πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά. ;)

Μαγδα μου γιόρταζες?χρονια πολλά κορίτσι μου και ότι επιθυμείς.με μια γερή και όμορφη σαν εσένα μπέμπα σου ευχομαι.

Χαρά μου είναι να λογικό να στεναχωρηθείς με το παιδάκι σου που έκλαιγε.τωρα θα συνήθισε και θα είναι μια χαρά. όσο για το άλλο πραγματικά γκαντεμιά αλλά κατι θα σκεφτείς και εσύ. ;):lol::lol::lol:

φουφούκα είσαι ακομα με 3 τα παιδιά?ο άντρας σου τη λέει?αντε για 3ο σε κόβω.... :D:D

Αλεξάνδρα μου τι κάνει η Κων?θα πάτε πάλι στο εξοχικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...νυσταζω πολυ σημερα!!!!εκανε κ πολυ ζεστη το βραδυ....

Χαρα δεν παρεξηγησα το χιουμορ σου!!it's ok!!καλα μπανακια!!

Σταυρουλιτσα εμεις κλασικα εδω,τα ιδια!!!θα ξαναπαμε καποια στιγμη για κανα μπανακι...εχουμε κ ολοκληρο Αυγουστο μπροστα μας....φιλια στο Εμμελακι!!!

φιλια κ στις υπολοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη το θεμα ξεχειλωσε και θελω να ληξει εδω...το ποσο εμβρυα εβαλα και το ποσα παιδια θα γεννησω ειναι καθαρα θεμα δικο μου του αντρα μου και του γιατρου μου ουτε ζητησα απο καμια την γνωμη της γι αυτο που εκανα ουτε θα ζητησω απο καμια να τα μεγαλωσει....οσο για εσενα litlledancer δεν θυμαμαι ουτε να σου κλαφτηκα για κατι ουτε να ζητησα την γνωμη σου ουτε καν να συζητησα κατι μαζι σου αν σου ζητησε καποια να κανεις τον συνηγορο της επρεπε να σου πει και την αληθεια γιατι απο αυτα που γραφεις οσες ειμασταν μπροστα καταλαβαινουμε οτι δεν την ξερεις ασχολησου λοιπον με τα προβληματα σου και ασε με εμενα!!!οσες λυπηθηκαν στις λυπες μου αλλα και οσες χαιροντε με τις χαρες μου ξερουν που θα με βρουν!!!οι υπολοιπες καλα να περνατε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Λιώνουμε από τη ζέστη.Αφού λέμε θα φάμε και θα φύγουμε κατευθείαν για θάλασσα.Σήμερα η Αγγελική μου κατούρησε 3 βρακάκια.Δεν είναι έτοιμη ρε κορίτσια,αφού της λέω πού κάνουμε τσίσα και μου δείχνει την πάνα.Θα το παλέψω όμως όσο μπορώ. :roll: Κατά τ'άλλα ήρεμα.

Μαρία οκ,για το θέμα της ειρωνείας.Αλλωστε σου είπα ρε παιδί μου ότι όταν γράφουμε αλλιώς φαίνονται μερικές φορές. ;) Καλέ μη γελάς στη δουλειά με αυτά που γράφει η Χαρουλίτα,μην ξεχνάς καραδοκεί η κόρη του αφεντικού. :lol::lol::lol:

Χαρουλίτα,έκλαιγε μωρέ το κορίτσι μας;Λογικό να στεναχωρηθείς μωρέ.Τώρα όμως αφού είναι καλύτερα απόλαυσε τις διακοπές σου με τον αντρούλη σου. :D Τα νέα σου στην ομάδα δεν τα έχω διαβάσει ακόμα,θα τα διαβάσω και θα σχολιάσω. :) Όπου δω τσαμπουκά πρώτη ε;Έχω απωθημένα από τη γειτόνισσα και ξεσπάω όπου βρω. :lol::lol::lol: Όσο για το χιούμορ σου που λες,κανένα πρόβλημα.Εγώ προσωπικά σε έχω μάθει πλέον και φανταζόμουν από πριν ποια θα είναι η άποψή σου πάνω στο θέμα.Άμα θες το πιστεύεις.Σε έχω γεννήσει εγώ εσένα. :lol::lol::lol:

Άλεξ,βγάζετε δοντάκι μωρέ;Μες στη ζέστη το κορίτσι να έχει και τον πονόδοντο. :?

Δεσποινιώ μου,βρε μη θυμώνεις αν κάποιος δε συμφωνεί μαζί σου.Ο καθένας έχει την άποψή του.Η Χαρά απλά σου είπε τι θα έκανε εκείνη.Είσαι φορτισμένη και γι'αυτό τα παίρνεις όλα στραβά.Κι εγώ δεν ήμουν μπροστά στο σκηνικό κι όμως εξέφρασα την άποψή μου,άλλωστε βρε χαζούλι γι'αυτό μας το είπες.Για να σε εμψυχώσουμε και να σου πούμε τη γνώμη μας.Μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς,όλες οι απόψεις δεκτές. :) Εννοείται πως είναι θέμα δικό σου τα άντρα σου και του γιατρού σου,δεν είπε κανείς το αντίθετο.

littledancer,για να γίνω και λίγο ο δικηγόρος του διαβόλου διαβάζεις όλα τα θέματα και αποφασίζεις σε ποιο θα απαντήσεις χωρίς να σου ζητηθεί;Λίγο κουλό μου κάνει.Όποια και να είναι η γνώμη του καθενός για το θέμα της Δέσποινας,δεν κλάφτηκε και κυρίως δεν κλάφτηκε σε εσένα.Επίσης δε σε υποχρέωσε κανένας να διαβάζεις το θέμα αυτό.Επιλογή σου ήταν οπότε σταμάτα εσύ να κλαίγεσαι ότι δε σου αρέσει να κλαίγονται οι άλλοι,που μοιάζουν με παιδάκια του νηπιαγωγείου.

Σταυρουλίτσα,δε μας έγραψες κανένα νέο από το Εμμελειάκι. :( Για το τρίτο,θα το σκεφτώ ακόμα πολύυυυυ!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη πόσο υποκρίτρια μπορεί να είσαι;Εγώ πότε σε παρότρυνα να τα γράψεις για να την πω εγώ στη Μαρία;Μήπως αν θυμάσαι συζητάγες ποια θα είναι η αντίδρασή της αν τα γράψεις στο φόρουμ;Γιατί όταν τελικά το έγραψες εγώ εξεπλάγην και ρώτα και την Άλεξ άμα θες.Είσαι απαίσια.Φταίω που σε υποστήριξα.Αρχίζω να πιστεύω πως όλα αυτά που μας λες είναι ψέματα και είσαι απλά ένα άτομο με ανασφάλεις χωρίς αυτοπεποίθηση που θες την προσοχή όλων.Μήπως ήθελες να κατηγορήσω και τη Χαρά;Δεν ήξερα ότι πρέπει να τσακωθώ εγώ με όλες τις κοπέλες για να είσαι εσύ ευχαριστημένη.Κατάλαβέ το ο καθένας έχει την άποψή του.Παραλίγο να παρεξηγηθώ με τη Μαρία που στην τελική σε εμένα προσωπικά δεν έχει κάνει τίποτα,για να γυρίσεις και να μου πεις ότι εγώ σε έβαλα να τα γράψεις.Και να σου θυμίσω επίσης ότι σου είχα πει ότι αν θες να τα γράψεις να τα γράψεις στην ομάδα και μου είπες ότι δεν έχεις πρόβλημα να τα γράψεις στο θέμα μας.Είσαι απαράδεκτη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'ότι είδα έσβησες τη δημοσίευσή σου ε;Θα πω εγώ λοιπόν στα κορίτσια τι είχες γράψει για να σου δείξω ότι δεν έχω να φοβηθώ και να κρύψω τίποτα.Είχες γράψει λοιπόν ότι εγώ σε παρότρυνα να τα γράψεις αυτά δημόσια για να την πω εγώ στη Μαρία και τώρα βγαίνεις εσύ η κακιά.Η απάντησή μου βρίσκεται πιο πάνω.Α,και σταμάτα να μου γράφεις στο τσατ να τα σβήσω για να μη γίνομαι ρεζίλι.Τα κορίτσια με ξέρουν 2 χρόνια.Ξέρουν πολύ καλά ποια είμαι.Δε σε άδειασα,απλά από το λεξιλόγιό σου λείπουν 2 λέξεις.Το ευχαριστώ και το συγγνώμη.Αυτό είναι το μεγάλο σου πρόβλημα.Όπως κατάλαβες δε νιώθω για τίποτα άσχημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον επειδη εγω ουτε εχω πει ψεματα ποτε εδω μεσα αλλα ουτε υποκρινομαι και το παιζω καλη απο μπροστα και να λεω απο πισω....το Σαββατο λεγοντας, με την Αλεξανδρα που ηταν μπροστα στην συζητηση μου με την Μαρια,στην Φουφου τι ειχε συμβει η Φουφου με παροτρυνε να μπω και να τα γραψω για να βρει ευκαιρια ετσι να της την πει για ενα αλλο θεμα με μια κοπελα που ειχε δημιουργηθει πριν απο καιρο και ειχαν διαφωνησει.φυσικα δεν με αναγκασε κιολας και οτως μου ειπε να τα γραψω στην ομαδα αλλα εγω ειπα οτι δεν εχω προβλημα και μπορω να τα γραψω και εδω ετσι λοιπον κι εγω μπηκα και τα εγραψα και η αμεσως επομενη δημοσιευση της Φουφους που εψαχνε ποιος να μου τα ειπε αυτα ηταν εντελως στημενη αφου ηδη τα ηξερε ολα.πριν απο λιγο λοιπον εγραψα οτι με παροτρυνε να το κανω αλλα μπηκε και μου ειπε γιατι της το κανω αυτο αφου τελικα με υποστηριξε ετσι λοιπον κι εγω για να δωσω τοπο στην οργη διεγραψα την δημοσιευση μου μετα λοιπον αφου με εβρισε μου ειπε οτι ειναι η πιο παλια εδω μεσα και ολες θα πιστεψετε αυτην και οχι εμενα και πολυ καλα θα κανετε απλα σας τα λεω γιατι εμενα ποτε δεν μου αρεσε και ουτε μ αρεσει η υποκρισια και τα μαχαιρωματα πισω απο την πλατη εγω ξερω ποια ειναι η αληθεια και δεν ειμαι η μονη.φυσικα ολα αυτα δεν σας αφορουν αλλα καλο ειναι ολοι να ξερουμε τι γινεται γυρω μας!!!!!!!!!!!!!αα και σε ευχαριστω που με παροτρυνες να κανω ολο αυτο γιατι ετσι εμαθα να μην εμπιστευομαι αγνωστους ανθρωπους και συγνωμη που εγινα αιτια να αποκαλυφθει ο χαρακτηρας σου!!!οπως βλεπεις το λεξιλογιο μου τις περιεχει και τις 2!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σου είπα ότι είμαι η πιο παλιά και γι'αυτό θα με πιστέψουν;Ή σου είπα ότι τα κορίτσια με ξέρουν τόσο καιρό και ξέρουν ποια είμαι;Όσο για το αν τα ήξερα ναι τα ήξερα,αλλά μου είχες πει να μην αναφέρω τίποτα.Προφανώς τα έγραψες γιατί ήξερες ότι θα έχεις τις πλάτες μου,δε σου έκατσε όμως να με βάλεις να τσακωθώ και στράβωσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για το αν ήθελα να την πω στη Μαρία,μπορούσα να το κάνω όποτε ήθελα χωρίς την πολύτιμη "βοήθειά" σου.Μάλλον δε σου αρέσει να ζεις αρμονικά και γι'αυτό όπου πας δημιουργείς προβλήματα.Το παραδέχομαι λοιπόν έπεσα στην παγίδα σου.Σε παρακαλώ μην ξαναναφερθείς σε εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα που σου λεω παρα πεντε μου τα λες και πεντε σου ειπα να μην ξανασχοληθεις μαζι μου αλλα προφανως δεν εχεις κατι αλλο να κανεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ το συνέχισες μικρή μου οχιά!!!!Κι όσο για το αν δεν έχω τίποτα να κάνω σίγουρα έχω περισσότερα από εσένα,από το να προσπαθώ να δημιουργήσω εντάσεις.Τέλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμμη αλλα δεν θα με στειλετε σε αλλη παραλια επειδη δεν ειμαι στην ομαδα σας.Μελος του φορουμ ειμαι και δικαιουμαι να γραψω σε οποιο θεμα θελω!Και μπροστα μπορει να μην ημουν αλλα κι εσεις δεν ξερετε που αλλου κλαιγεται η φιλεναδα σας για να μου την πειτε.Ενα φορουμ ολοκληρο ασχολειται με το ποσα εμβρυα εβαλε η Ντεππα και το ποσο πληγωνεται απο ολες οσες απορριπτουν την επιλογη της.Ας ανοιξει θεμα η κοπελα με τα αποθημενα της και τις ανασφαλειες της να γλιτωσουν τα υπολοιπα θεματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα,ελεος επιτελους!!!!!Αν δε σε νοιαζει που εχεις δημιουργησει ολ

ο αυτο το σκηνικο,τουλαχιστον προστατεψε τον εαυτο σου και μη λες μετα οτι σου κανουν κακο οι αλλοι που δε σεβονται την κατασυαση σου οταν εσυ η ιδια δημιουργεις τετοιες εντασεις!!!!!Το θεμα ολο ειναι δικη σου ευθυνη αφου εσυ αρχισες τις δημοσιεθσεις με τις ανωμυμες μπηχτες και τωρα αυτο που κανεις να μπαινεις και ναγραφεις τα οδα μυρια καιετανα τα δβηνεις ειναι τουλαχιστον ανεντιμο!!!!!Γιατι ειχα προλανει να διανασω οδα ειχες γραψει για μενα πριν το αντικαταστησειςε τις 3 τελειες!!!Αλλωστε οταν επιλεγεις να γραψεις ολα αυυα σε δημοσια συζητηση θα υπαρχουν και αποψεις που δεν θα σου αρεσουν και πρεπει να εσαι προετοιμασμενη για αυτο!!!

Και επιτελους δεν μποτει να τη λες σε ολους και να θες να χεις παντα τον τελευταιο λογο!!!Επιτελους δεν ειμαστε η πεθερα σου για να σε ανεχομαστε!!!!

Κατερινακι,οπως εσυ εμενα,ετσι και εγω ρσενα σε εχω γεννξσει!!!Ημουν σιγουρη γισ τη σταση σου!!Στο χω ξαναπει,εισαι παρορμητικη και εχεις μια ταση να υπερασπιζεδαι τους αμυνενους,ειδες ομως που δεν εχουν παμ παντα δικαιο??Μην της απαντας αλλο σε παρακαλω,εμεις σε ξερουμε 2,5 χρονια τωρα!!!Δεν χρειαζεται να μας αποδειξειε τπτ γλυκια μου γλωσσου!!!!!!

Little dancet,σε αντιθεση με τις αλλες θα συμφωνησωμαζι σου,οταν γραγεις σε δημοσοες συζητησεις μπορει να απαντησει ο καθενας για αυτο ειπα απο την αρχη οτι επρεπε να στειλει μην η' οως ειπε η φουφου να γραψει στην ομαδα!!!Τωρα για το αν κλαιγεται ,η αληθεια ειναι δεν εχω παρακολουθησει αλλες δημοδιευσεις της!!!!Φοβαμαι ομως αυτα που λες μην τυχον και επιβεβαιωθουν ενδομυχες σκεψεις μου!!!!

Κοριτσια παρυε ολες θεση σας παρακαλω για το τι θελετε να γινει γιατι αυτο το ξεκατινιασμα δεν μπορει να συνεχιστει!!!!Μιλαμε τοσο καιρο δεν θα μας χαλασει τωρα κλιμα!!!!

Μαρακι,που χαθηκες και δεν μπαινεις?Ειμαι σιγουρη οτι εχεις στεναχωρεθει και για αυτο απεχεις!!!Το ξερα οτι δεν πεφτω εξω μαζι σου!!!Δωσε παρον σε παρακαλω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται, τι κάνετε; Καλά;;;;; Πάντα καλά! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Μπήκα χτες να σας πω τα νέα μου, αλλά έκανα το λάθος και πρωτα σας διάβασα, οπότε συγχύστηκα και τελικά δεν έγραψα τίποτα.

Σήμερα όμως θα σας γράψω τα νέα μου, έτσι για να σας την σπάσω και να χαλάσω αυτό το υπέροχο κλίμα που βρήκα. :twisted::twisted::twisted::twisted:

Λοιπόν είμαι σπίτι με την κοράκλα μου και ευτυχώς το φωτοτυπικό μηχάνημα δούλεψε και αυτή τη φορά και έτσι δεν θα χρειαστούμε προίκα Χαρά. Κατά γενική ομολογία είναι ίδια ο Αλέξανδρος, άρα ίδια εγώ. Την πρώτη μέρα μας μπέρδεψε λίγο, αλλά όσο περνάει η ώρα τόσο δείχνει την ομορφάδα της που πήρε από εμένα. Σας ευχαριστώ παρα πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας.

Λεπτομέρειες τώρα.

Παρασκευή πρωί μπαίνω για πρόκληση. Μετά το ξυρισμα/κλύσμα πάω στην αίθουσα τοκετού και αρχίζουν να με ψαχουλεύουν και να μου λένε πόσο εύκολα και γρήγορα θα γεννήσω.

8 και κάτι αρχίζει ο ορός, οπότε μετά από λίγο αρχίζουν και οι πρωτοι πόνοι. Εντωμεταξύ χαμός στις αίθουσες τοκετών, ήμασταν 6 επίτοκες, οι 3 με τον ίδιο γιατρό και οι μαίες να τρέχουν πανικόβλητες να μετράνε διαστολές!!! Ο γιατρός μου θεωρούσε ότι θα γεννήσει πρώτα μια άλλη εγκυος που είχε εκεί και μετά εγώ, αλλά η Δανάη είχε άλλα σχέδια.

9:20 μου σπάει τα νερά. Ο καλός μου φυσικά απουσίαζε αφού θυμήθηκε ότι δεν είχε αγοράσει παγοκυψέλες για τα βλαστοκύτταρα και έφυγε να πάει να αγοράσει.

Μετά το σπάσιμο των νερών βάζει χέρι ο γιατρός και αρχίζουν οι συννενοήσεις με τη μαία. Η διαστολή ήταν νομίζω 6 σε εκείνο το σημείο. Αφού έστησαν τα ποδάρια (αυτές τις βλακείες που βάζεις πάνω τα πόδια σου) μου λέει ο γιατρός κατέβα πιο κάτω και ξεκινάμε!!!! :o:o:o:o Φυσικά οι πόνοι είχαν πολλαπλασιαστεί και εγώ είχα αρχίσει τις τσιρίδες αλλά μου ήρθε πολύ απότομο όταν μου είπε ξεκινάμε γιατί θεωρούσα ότι ήταν πολύ νωρίς.

Ανάμεσα στην πρώτη και δευτερη σπρωξιά ακούω από την πόρτα να λένε "ήρθε, να μπει;" και απαντησε θετικά ο γιατρός. Ήταν ο άντρας μου πάλι καλά που πρόλαβε γιατί αλλιώς σήμερα δεν θα ζούσε, και μόλις τον είδα του λέω "κάμερα" ανάμεσα στις φωνές που έβγαζα και γελούσαν οι μαίες. Οπότε να ξέρετε ότι όποτε θέλετε να δείτε φυσιολογικό τοκετό πείτε μου να σας στείλω το βίντεο, τα έχει τραβήξει όλα!! :shock::shock:

Δεν πρέπει να πέρασαν πάνω από 5 λεπτά και τσουπ να τη η στρουμπουλίτσα μας. :x:x:x:x:x:x:x:x Στις 10:10 είχε βγει το μαναράκι μου και έβλεπα τον γιατρό να την κρατάει ανάποδα και να κόβει το λώρο!!!! Ο πόνος εννοείται ήταν αφόρητος στις εξωθήσεις και είχα και τις μαίες να με δουλεύουν ότι με άκουσαν σε όλο το νησί, αλλά ευτυχώς ο τοκετός κράτησε ελάχιστα και δεν εξαντλήθηκα όπως είχα εξαντληθεί στον Αλέξανδρο. Μου την έφεραν αγκαλιά και της μιλούσα!! Μόλις φυσικά μου είπε ο γιατρός ότι θα αρχίσει το ράψιμο ζήτησα να πάρουν τη μικρή γιατί θυμαμαι στον Αλεξ πονουσα στο ράψιμο. Για να μην σκιστώ ο γιατρός είχε κάνει μια τομή που φτάνει μέχρι πίσω, και αν και μου έκανε 2 τοπικές αναισθησίες πάλι ένιωθα την καρφιτσούλα που έμπαινε και έβγαινε. Δεν μπορείτε να πείτε να σας κάνω λεπτομερή περιγραφή! :lol::lol::lol::lol::lol:

Την μικρή την είχαν πάρει σε άλλη αίθουσα να την πλύνουν, ζυγίσουν, ντύσουν και μετά από λίγο έρχεται ο άντρας μου και μου λέει ότι ακριβώς μου είχε πει και στην γέννα του αλεξ στο ίδιο σημείο "και αυτή σου μοιάζει"!!!! :lol::lol::lol: και στη συνέχεια μου είπε ότι βγήκε 4 κιλά!!!

Αυτά με τον τοκετό. Μετά πήγα στο δωμάτιο και περίμενα πότε θα μου τη φέρουν. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα πότε θα φέρουν το φαγητό αλλά δεν σας το λέω για να μην με πείτε πεινάλα :lol::lol::lol: Τελικά πρώτα ήρθε η μικρή γιατί πεινούσε και αυτή :lol::lol::lol: και ξεκινήσαμε τον πρώτο μας θηλασμό! Ολά πήγαν τέλεια. Την Κυριακή ζήτησα να φύγω 1 μέρα νωρίτερα και ευτυχώς με άφησαν γιατί δεν άντεχα άλλο εκεί μέσα. Και από τότε είμαστε όλοι μια χαρούμενη 4μελής πλέον οικογένεια. Τον μπαμπά βέβαια δεν τον πολυβλέπουμε λόγω ωραρίων του αλλά ευτυχώς είναι η μαμά μου όλη μέρα εδώ και βοηθάει. Γενικά όλα καλά πάνε. Η μικρή τρώει μέσα σε 10 λεπτά αλλά κάνει πολύ ώρα να ρευτεί, και βαριέμαι να περιμένω, ειδικά τη νυχτα με παίρνει ο ύπνος.

Ο Αλέξανδρος έχει δεχθεί με πολύ θετικό τρόπο τον ερχομο της αδελφούλας του. Ζητάει κάποιες στιγμές αγκαλιά την ώρα που κρατάω τη μπέμπα ή να θηλάσει την ώρα που θηλάζω τη μικρή, αλλά αυτά τα θεωρώ φυσιολογικά. Σήμερα τον παρακολουθούσα που την φιλούσε χωρίς να του πει κάποιος να το κάνει, όπως και στο νοσοκομείο όταν ήρθε μονος του χάιδευε το μωρό και έλεγε "καλή" χωρίς να του πούμε να το κάνει. :D

Υπάρχει άνθρωπος που ακόμα διαβάζει αυτό το μήνυμα;;;;; Αν ναι, να του στείλω κέρασμα!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...