Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπάκια 8ου-9ου-10ου 2010 Νο. 5! Πάμε πάλι από την αρχή


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φωτεινή να σου ζήσει η μπεμπούλα γερή και ευτυχισμένη πάντα!!!! :ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

Καλή λοχεία να έχεις.Περιμένουμε λεπτομέρειες από τη Μαρία που θα έρθει να σας δει.Τι κάνει ο Αλέξανδρος?πως αντέδρασε?φιλάκια πολλά και στις 2 σας κουκλίτσα μου!!!

Η αρχή έγινε.εχουμε νέο μπεμπουλίνι στην παρέα.Αντε κοριτσάκια ελπίζω να γεμίσει σύντομα πολλά μικρούλια η παρέα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι να δωσεις πολλα φιλακια αυριο στην ΦΩτεινουλα και την ζουζουνιτσα της!!!καλο σκ να περασετε και να ξεσαλωσετε με τις ταλιμπανιτσες σου!!!

Ρουλακι μου ειχατε παει φοινικουντα???ωραια ηταν????αχ τι τελεια που θα περασετε στο νησι.....μακαρι να μπορουσα να ερθω :cry: ελπιζω να εχεις ιντερνετ και να μπαινεις να μας λες τα νεα σου και τις ζουζουνιες του Τασουλη!!!!καλα να περασετε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιτεμενη στα 30 μωρε Δεσποινα;;;αχ αχ θα σου τραβαγα το αυτι αλλα στην κατασταση σου (βλεπεις ποσο θετικα το βλεπω :lol::lol:)θα σου στειλω ενα φιλι!! :-*:-*

η Κωνσταντινα δεν λεει να κοιμηθει για μεσημερι...δεν θελει...πως να το πει αλλιως...!!!!ηθελα να ξαπλωσω κι εγω αλλα γιατι να μου κανει την χαρη;;θελω παγωτοοοοοοοο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,καλές μου φιλεναδούλες!Τι κάνετε;Εγώ ξύπνησα 8 για να δώσω γάλα στην Αγγελική και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ.Έτσι είπα να σχολιάσω,γιατί από Δευτέρα έχει άδεια και ο αντρούλης και δε θέλω να τα αφήσω να μαζεύονται. ;) Καλά,εχθές μόλις είδα το μήνυμα της Φωτεινής κορίτσια,έβαλα τα κλάματα.Συγκινήθηκα πάρα πολύ!Αχ,να'ναι καλά και τα δύο κοριτσάκια μας. :D:D:D Τι άλλο;Εχθές ξεπατώθηκα.Σιδέρωσα το πρωί,αλλά ξεκίνησα ψιλοαργά αφού ήταν ο αντρούλης μου εδώ,ξάπλωσα το μεσημέρι κανα δίωρο και μετά σηκώθηκα έκανα όλο το σπίτι,βεράντες,πεζοδρόμια και το βράδυ έφτιαξε ο καλός μου κρέπες να φάμε. :x:x:x:x Κουράστηκα βέβαια,αλλά το καλό είναι ότι σήμερα δε θα κάνω τίποταααααααα.Ούτε αύριο δηλαδή. :lol::lol::lol: Είπαμε σαββατοκύριακο.Μετά πήγαμε στους δίπλα και κάτσαμε και μετά νανάκια. i-)i-)i-) Απόψε έχουμε βραδιά κιθάρας και μπορεί να έρθει κι άλλος ένας με μπουζούκι.Θα καεί το πελεκούδι. :lol::lol::lol: Ρε κορίτσια,αυτή η μ@@@@σμένη,έχει αρχίσει και προκαλεί τον άντρα μου.Αυτή και η παρέα της δηλαδή.Προχθές γυρνούσε ο άντρας μου με το αυτοκίνητο και ανέβαινε την ανηφόρα.Ανάποδα από την κατηφόρα,κατέβαινε ο φίλος τους και του κόρναρε για να πάει ο δικός μου πίσω.Φυσικά όμως προτεραιότητα έχει αυτός που είναι στην ανηφόρα,έτσι του έκανε νόημα ο άντρας μου κι έκανε πίσω χωρίς δεύτερη κουβέντα.Εχθές πάλι που γύρναγε,είχαν στηθεί μες στη μέση,εκείνος δε σταμάτησε και τους πλησίαζε σιγά σιγά,μέχρι που αναγκαστικά μετακινήθηκαν.Τότε πάλι ο φίλος τους του έκανε νόημα με το χέρι να πηγαίνει σιγά σιγά.Τότε ο άντρας μου σταμάτησε και τον αγριοκοίταξε και αυτός πήγε και κρύφτηκε.Μα τι κακό συνήθειο είναι αυτό στην παρέα τους να πηγαίνουν να κρύβονται; :lol::lol::lol: Α,και πριν 3-4 μέρες ήταν η φίλη της,ένα γίδι που πηγαίνει σα γύφτικο σκεπάρνι(και να πεις ότι είναι και καμία ωραία),και πάλι ήταν μες στη μέση και της κόρναρε ο δικός μου.Πιστεύω ότι γι'αυτό κάνανε και το χθεσινό σκηνικό.Εν τω μεταξύ ο Δημ. εδώ ιδίως δεν τρέχει,γιατί παίζουν πιτσιρίκια.Ο φόβος μου είναι μην τα πάρει καμιά φορά και κατέβει να πλακωθεί. b-( Δε θέλει και πολύ αυτός.Ήδη μας έχουν φέρει πολύ στα όριά μας. :evil:

Δεσποινιώ μου,είμαι πολύ χαρούμενη και για εσένα.Ανυπομονώ να έρθει η στιγμή που θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα. :x:x:x:x Α,καλά,για τα πεθερικά δεν έχω λόγια.Μακάρι όλα τα προβλήματα υγείας να ήταν τέτοιας φύσης.

Α,ρε Σταυρουλίτσα ήρθε ο άντρας νωρίς το πρωί εχθές,αλλιώς μπορεί να σε πετύχαινα στο τσατ.Καλά για τις βραδιές κιθάρας σίγουρα σκάει η βλαμμένη.Εδώ έσκαγε όταν απλά ψήναμε,φαντάσου τώρα. :-p:-p Δεν πειράζει για τα μπανάκια,μένουν πολλά σκ ακόμα μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι. :):) Μα άσε το παιδί κι εσύ να διαβάσει ιστολία. :lol::lol::lol::lol::lol: Τι άλλο θα πετάξει αυτό το ζουζούνι; :-B Α,εγώ στη θάλασσα με μπρατσάκια την έχω.

Μαράκι,περιμένουμε νέα από τη Φωτεινούλα! :)

Αλεξανδρούλα,πήρατε τελικά τον αποκωδικοποιητή;Άντρες καλέ τι περιμένεις;Όπως είδες υπέκυψα στη γοητεία των ασιδέρωτων. :lol::lol::lol: Μαζεύονται στο πι και φι τώρα που έχω και την ανηψούλα εδώ.Είδα πώς είναι να έχεις τρία παιδιά. :-p:-p:-p Τι έγινε με το γαλατάκι;Συνεχίζετε έτσι καλά;Όσο για τα μπρατσάκια και στη Στέλλα μέχρι πέρυσι ήταν μεγάλα.Γιατί άραγε; :? Άκου να γελάσεις.Έστειλα εχθές μήνυμα στη Χαρά και στη Μαγδούλα να τους πω για τη Φωτεινή.Στη Μάγδα δεν έχει πάει ακόμα,ή δεν έχει σήμα ή το έχει κλειστό.Και τι μου απαντάει η Χαρά;Εσύ τώρα ποια είσαι;Η Άλεξ ή η φούφου;; :lol::lol::lol::lol:

Τώρα που το θυμήθηκα:Αριάκι,θα έρθετε τελικά κατα'δω; :ympray::ympray::ympray::ympray:

Αυτά!Ίσως ξαναμπώ αργότερα να δω και τα νεάκια της Φωτεινής μας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!τι κανετε;εμεις σημερα πηγαμε για μπανακι ...εγω δεν μπορουσα να κανω :(:( δυστυχως κ ηταν ενα δραμα...πολυ ζεστη...αυριο δεν θα παω!!εδωσα ελευθερο στον συζυγο αν θελει να παει εκεινος !!μετα πηγαμε για σουβλακια κ καπως ισορροπησε το πραγμα.. :D:D:lol::lol: απογευμα γυρισαμε σπιτι,η μικρη κοιμηθηκε στο αμαξι αφου ειχε ξεσαλωσει ολη μερα κ μετα την πηγα στο κρεβατι κ δεν καταλαβε τιποτα...κοιμοταν μεχρι τις 7!! προβλέπεται ξενυχτι :?:? !!!τελικα το κολπο με το γαλα μεσα στην κουνια εχει πιασει μια χαρα!!!της εβαλα κ το απογευμα πριν ξυπνησει κ ηπιε αλλο ενα ποτηρακι!!γυρω στα 200μλ με εξτρα θερμιδες καλα ειναι πιστευω ;) ...αφου γλυτωνουμε λιγη γκρινια σε καποια γευματα καλα ειναι :D !!!γιατι καποια με ματιασε που της εδινα μπανανα καλοκαιριατικα κ δν τηνθελει πια :evil: !!! κανενα φρουτο δεν θελει...σιγα μην ηθελε....

φουφουκι εγω ακομα να σιδερωσω :? ...εε σκ ειναι!!!απο Δευτερα ομως...!!!πηραμε αποκωδικοποιητη τελικα!!χθες με ειχε νευριασει τοσο η Κωνσταντινα ,την ωρα του φαγητου εννοειται,κ νευριασμενη οπως ημουν λεω στον αντρα μου να παμε να παρουμε τωρα αποκωδικοποιητη,φαντασου πως ημουν που μου απαντησε ''ναι μαναρακι μου,οτι θες θα σου παρω''σου λεει τρελη ειναι αυτη!!κ μετα απο 3 μαγαζια που πηγαμε,βρηκαμε...χαμος γινοταν..κ επειδη γκρινιαζε η μικρη με αφησαν εμενα στο ταμειο :evil: κ πηγαν εξω κ οταν τελειωσα τους βρηκα σε ενα πεζουλι να καθονται ,η μικρη να κρατα μια σακουλα ποπ κορν κ να εχει κανει κ μια φιλεναδα!!! :D:D

πανε καλα οι αλλοι καλε;;ολοι πειραγμενοι ειναι;κ οι φιλοι τους;το τραβαει ο οργανισμος τους ενα μπινελικι τελικα!!! οι αγγελιαφόροι της παρεας ειμαστε κ μας μπερδεψε η Χαρα;; :lol::lol: κ τωρα που ειδες πως ειναι να εχεις 3 παιδια,τι λες;;;θα το τολμησεις;;

καληνυχτα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσούδια!Τι κάνετε;Εγώ έχω ξυπνήσει με νεύρα,χωρίς λόγο βασικά,αλλά θα μου περάσουν.

Άλεξ,όντως μαρτύριο να πηγαίνεις στη θάλασσα με τη ζέστη και να μην μπορείς να κάνεις μπάνιο. :? Τι ώρα κοιμήθηκε τελικά εχθές το μουσούδι;Α,άμα είναι να σου παίρνει ο άντρας σου ό,τι θέλεις όταν έχεις νεύρα να το καθιερώσεις. :lol::lol::lol: Είδα πώς είναι να έχεις τρία παιδιά,αλλά το ένα είναι σαν να το πήρα έτοιμο και 6 χρονών.Ότι είναι κουραστικά είναι,αλλά είναι και ωραία. :D:D:D Ακόμα το σκέφτομαι πάντως. :P:P:P

Έφτιαξα τώρα μία ζαμπονοτυρόπιτα και μία μπουγατσούλα και πάω να τα τσακίσω μαζί με τους υπόλοιπους.Φιλάκιααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!!!!!σημερα δεν ειχα ορεξη να σηκωθω απο το κρεβατι με τιποτα...σηκωθηκα μια φορα στις 6 που ξυπνησε η μικρη,ειχαν πεσει οι πιπιλες κατω,της πηγα γαλα κ ξαναξαπλωσα...κοιμομουν ,ξυπναγα ...πριν λιγο καταφερα να σηκωθω!!!ευτυχως ειχε αναλαβει ο μπαμπας της Κωνσταντινα.. :D

Μαγδουλα σημερα νομιζω επιστρεφετε ε;περιμενουμε τα νεα σας κ φωτο!!!!Χρονια πολλα κ για την γιορτουλα σου :ymparty::ymparty::ymparty: !!!!!να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!! :-*:-*

φουφουκι καλα αυτο δεν συμβαινει παντα με τον αντρα μου... :?:lol::lol: αλλα ειδε κι αυτος καποιες φορες που πηγε να την ταισει τι θα πει να κανει πεισματα ,αφου την εβαλε κ τιμωρια...κ πιστευω να καταλαβε οτι οταν τα παιρνω κρανιο δεν ειναι για κατι ψιλα...χθες την εβαλα 10.30 για υπνο ,της πηρε λιγακι να κοιμηθει αλλα τουλαχιστον δεν γκρινιαζε....χρυσοχερα μου εσυ...καλη σας ορεξη!!!!

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!!!!!!!!!!

Μαγδουλιτσα επιστρεψατε????????????χρονια σου πολλα να εισαι παντα καλα χαρουμενη κι ευτυχισμενη με την οικογενεια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε να επιστρεψεις να μας πεις τα νεα σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!!

Εμείς δόξα το Θεό καλά,περάσαμε ένα ήσυχο ΣΚ και τώρα πάλι στις θέσεις μας...

Πήγα στη Φωτεινή το Σαββάτο.Είναι μια χαρά και η μπέμπα της το ίδιο...Νομίζω της μοιάζει στα μάτια,αλλά είναι πολύ μικρό μωρέ για να κρίνει κανείς ακόμα.Ο Αλεξανδρούκος μια χαρά,εκεί ήταν καμάρωνε την αδερφούλα.Είχε ευκολότερη γέννα από τη πρώτη,τα υπόλοιπα θα μας τα πει σύντομα η ίδια.

Η Μαγδούλα επέστρεφε χθες βράδι,την πέτυχα στην επιβίβαση στο πλοίο για τις ευχές...

Αλεξάνδρα μου κρίμα που δεν έκανες μπάνιο,απόλαυσες το σουβλάκι τουλάχιστον.Μια χαρά η "πατέντα" με το γάλα...Καλά το σκέφτηκες.Γιατί δε δίνουν μπανάνα το καλοκαίρι;Θεωρείται χειμωνικό φρούτο;Δε το ήξερα.Εγω τους δίνω κανονικά.

Φουφούκα με τις κιθαροβραδιές σου και τα μαγειρέματα σου...Αφού έχεις χρόνο να απολαύσεις αυτά πάει να πει πως προλαβαίνεις και για τρίτο τέκνο...οπότε βουρ!!!!!!!

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια !!!τι κανετε;εγω εστειλα μπαμπα κ κορη στη γιαγια κ θα κατσω να κανω τις δουλιτσες μου γρηγορα γρηγορα χωρις το ζουζουνι να περιφερεται... :lol::lol:

Δεσποινιω μου μακαρι να ειμασταν κοντα να σου εκανα μια αγκαλιτσα.... :YMHUG::YMHUG: εσυ δεν πρεπει να ακους τι σου λενε...κ πανω απ'ολα να μην στεναχωριεσαι για τιποτα!!!θα μου πεις εδω εγω στεναχωρηθηκα...εσενα δεν θα σε πειραζε στην κατασταση σου;αλλα τωρα πρεπει να σκεφτεσαι το μωρακι ή τα μωρακια που θα ερθουν με το καλο!!!!9 και σημερα!!!!! %%-

Μαρια μου τυχερη που ειδες την μπεμπουλα της Φωτεινης μας!!τη μπανανα την βρισκουμε ολο το χρονο,ενω τωρα υπαρχουν κ αλλα φρουτακια ...βεβαια η δικια μου ειχε κολλησει με την μπανανα οποτε δεν το διακινδυνευα να της αλλαξω της συνταγη...

τωρα εδωσα τη σκυταλη στην γιαγια μπας κ την καταφερει να της δωσει που θα λειπω εγω... :lol: παω να ξεκινησω τις δουλιτσες γιατι γι αυτο υποτιθεται εκατσα σπιτι :?:lol::lol: !!!φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια!Τι κάνετε;Βασικά δε θα έμπαινα,αλλά διάβασα αυτά που έγραψε το Δεσποινάκι μας και παραξενεύτηκα. :? Έχουν έρθει να βάψουν τα σπίτια μας απ'έξω. :D Επιτέλους θα δείξουν σαν σπίτια!Γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εχθές πήγαμε για μπάνιο,μετά κοιμήσαμε τα παιδιά και ήρθαν τα γειτονάκια και αράξαμε.Πολύ ωραία ήταν.Λοιπόν ξεκινάω στα γρήγορα.

Άλεξ,τι ωραία που κοιμήθηκες εχθές μέχρι αργά.Το χρειαζόσουν κοριτσάκι μου.Ξεκουράστηκες.Ρε η Μάγδα έχει αλλάξει κινητό.Της είχα στείλει για τη Φωτεινή που γέννησε και ακόμα να πάει.Αν το έχεις στείλτο μου να της ευχηθώ κιόλας.Δεν το ήξερα για τη γιορτή της. :oops: Την είδε κι αυτός τη γλύκα με την Κωνσταντίνα και κατάλαβε ε;Κι εγώ σήμερα ήταν να κάνω το σπίτι,αλλά πρώτον έχει ο αντρούλης άδεια και δεύτερον έχουμε τα βαψίματα,οποτε λουφάρω. :lol::lol::lol:

Μαγδούλα μου,χρόνια σου πολλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!Περιμένουμε νέα!!! :)

Δεσποινιώ μου,πολύ χάρηκα με τα νέα σου σχετικά με τα εμβρυάκια,κάτι μου είχε πει η Άλεξ γιατί την είχα ρωτήσει,αλλά δεν ήξερα λεπτομέρειες.Μπράβο σου!Ανυπομονώ για τα ευχάριστα,εσύ να είσαι αισιόδοξη.Θα πάω αλλού όμως τώρα.Από ποιον δέχτηκες φραστική επίθεση;Το έγραψες σε κανα θέμα εξωσωματικής και σου είπε κανείς κάτι;Αλλά από την άλλη αποκλείεται,γιατί σε αυτά τα θέματα γράφουν κοπέλες που προσπαθούν και καταλαβαίνουν τι περνάς και δε νομίζω μία κοπέλα που έχει περάσει ή περνάει τα ίδια να σου είπε κάτι.Α,ρε μήπως τα πεθερικά;Αλλά και αυτό το ψιλοαποκλείω,γιατί φαντάζομαι θα χαίρονται στην προκειμένη περίπτωση,δε νομίζω να είναι τόσο γαϊδούρια.Από εδώ από εμάς αποκλείεται.Νομίζω πως πια νοιαζόμαστε η μία για την άλλη και χαιρόμαστε.Οι διπρόσωπες πήραν τα κουβαδάκια τους και πήγαν σ'άλλη παραλία,οπότε θα μας πεις από ποιον;Θα σκάσω στο τέλος.Και τι εννοείς φραστική επίθεση και ως προς τι;Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιος άνθρωπος που του λες σε τι κατάσταση είσαι,να επιτίθεται.Είναι ή αναίσθητος ή δεν είναι γονιός.Εσύ κοριτσάκι μου να μην ακούς κανέναν,αν και ξαναλέω δεν μπορώ να φανταστώ να σου επιτίθεται κάποιος για κάτι τέτοιο.Το θεωρώ τελείως κουλό.Μήπως το παρεξήγησες μωρέ επειδή είσαι φορτισμένη;Αλλά από την άλλη άλλο να είσαι φορτισμένη κι άλλο χαζή.Δεν μπορεί να κατάλαβες τόσο λάθος.Α,θα πάρω ανάποδες τώρα.Κάτσε να σε πειράξει κανένας και θα'χει να κάνει μαζί μας.Μα ξέρουμε όλες τις αγωνίες που έχεις περάσει,το κλάμα που έχεις ρίξει,το πόσο λαχταράς ένα μωράκι και θα σε αφήσουμε έτσι;Μην ξανακούσω να στεναχωριέσαι.Εχουμε ξαναπεί.Ο κόσμος είναι κακός και δε χαίρεται πάντα με τη χαρά μας.Εσύ αυτό που θα ξέρεις είναι πως εμείς είμαστε εδώ για εσένα φύλακας άγγελός σου.Α,μου φαίνεται θα ξανατσακωθώ.Πες μου σε ποιο θέμα σε κάνανε έτσι και θα μπω να καθαρίσω.Δεν κάνω πλάκα τώρα.Είναι δυνατόν να λες κάτι σοβαρό και να δέχεσαι όπως λες φραστική επίθεση και αρνητικά σχόλια;Δεν είμαστε καλά.Μήπως ήταν κανα μέλος ψεύτικο.Προσοχή και το λέω σε όλες αυτό.Υπάρχουν μέλη που γράφονται με ψεύτικα στοιχεία και γενικά λένε ψέματα για να δημιουργούν εντάσεις.Δεσποινάκι,πες μου που στο γράψανε να πάω να απαντήσω.Στεναχωρήθηκα τώρα. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινιώ θα άφηνα τη Δέσποινα να απαντήσει αλλά επειδή είδα αγωνιάς να μάθεις μαζί μου τα έχει η Δέσποινα.Με μένα παρόλου που είμαι μανούλα,παρόλο που έχω περάσει τα ίδια,παρόλο που είμαι από αυτό το παρεάκι,παρόλο που τη συμπαθώ πολύ.

Την ημέρα που έκανε την εμβρυομεταφορά μπήκε να μας πει τα νέα της,βρήκε μένα και την Αλεξάνδρα που περιμέναμε με αγωνία στο msn.Λοιπόν μας λέει ότι της έβαλε ο γιατρός 5 έμβρυα.Εγώ παραξενεύτηκα πολύ και της είπα μας πως είναι δυνατόν αφού υπάρχει νόμος που βάζουν μέχρι 3 στις γυναίκες εως 30 ετών.Και μάλιστα είπα αν συμβεί κάτι αρνητικό μπορείς μέχρι και καταγγελιά να κάνεις σε ένα τέτοιο γιατρό.Μου εξήγησε ότι ο γιατρός της έδωσε περισσότερες πιθανότητες,συγκεκριμένα νούμερα,με τα 5 έμβρυα.Πάλι παραξενεύτηκα γιατί στη δική μου περίπτωση δεν μας είχαν δώσει αριθμούς και θεώρησα ότι δε μπορείς να δώσεις πιθανότητες στην εξωσωματική.Τέλος μας είπε ότι ο γιατρός της εξηγησε πως αν ειναι τρίδυμα θα της κάνει περίδεση και θα είναι μια χαρά και εγώ της είπα ότι οι τρίδυμες κυήσεις είναι δύσκολες,ίσως χρειαστεί νοσηλεία,γεννήσει πρόωρα και μετά η ανατροφή απαιτεί οικονομικά καλά.Αυτά έγιναν στη συζήτηση.

Πηγαίνοντας σπίτι συνειδητοποίησα ότι έκανα βλάκεία που έλεγα σε ένα ξένο άνθρωπο πάνω στη χαρά του τόσο προσωπικές μου σκέψεις και δεν έπρεπε.Πήρα την Αλεξάνδρα τηλέφωνο και της είπα μήπως έκανα χοντράδα;;;Και μου λέει ναι,η Δέσποινα στεναχωρέθηκε πολύ.Το βράδι μπήκα για να ζητήσω συγνώμη,βρήκα την ίδια τη Δέσποινα,μιλήσαμε μου είπε ότι στεναχωρέθηκε πολύ,πήρε τη γυναικολόγο της πανικοβλημένη και της είπε να μη διαβάζει τίποτα στο ιντερνετ καιότι δε μου λέει το όνομα του γιατρού για να μη του κάνω καταγγελία.Της είπα ότι δεν είχα τέτοια πρόθεση και ζήτησα συγνώμη.Κατάλαβα ότι το θέμα έληξε εκεί.

Και σήμερα μπαίνω και βλέπω ότι αναρτεί δημόσια στη συζήτηση μας χωρίς να αναφέρει το περιστατικό ότι δέχθηκε φραστική επίθεση και αρνητικά σχόλια χωρις να αναφέρει από ποιον.Νόμιζα ότι το θέμα είχε λήξει αλλά τελικά έκανα λάθος.Δε μου άρεσε ,μου φάνηκε σα να θέλει να δημιουργήσει εντυπώσεις.Δε χρειάζεται να μπω στο κόπο να απολογηθώ,ζήτησα συγνώμη,ευχήθηκα όλα να πάνε κατευχήν,εξήγησα ότι όλα τα είπα από την απορία μου επειδή δεν έχω ακούσει άλλη τέτοια περίπτωση ε μέχρι εκεί.

Για μένα το θέμα είναι λήξαν..

Νόμιζα Δέσποινα ότι είχες καταλάβει πόσο σε συμπαθώ και ήθελα με την εμπειρία μου στην εξωσωματική να σε βοηθήσω και να σε εμψυχώσω κατά καιρούς.Δεν είχα πρόθεση ούτε να σε στεναχωρήσω,ούτε ζήλεψα κάτι τα είπα όλα αυθόρμητα όπως μου ήρθαν εκείνη τη στιγμή.

Για μένα το θέμα είναι λήξαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία,έμεινα κάπως έτσι :o:o:o:o:o ,αφού πραγματικά δεν περίμενα να είναι κάποια από εμάς.Θα σου πω την αλήθεια.Εάν μου λέγανε ότι το είπε κάποια από το παρεάκι μας,θα ήσουν η τελευταία που θα πήγαινε το μυαλό μου.Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα περίμενα από τις άλλες κάτι τέτοιο.Θα σε απέκλεια από την πρώτη στιγμή,όχι μονο,γιατί έχεις περάσει από την ίδια κατάσταση και ξέρεις καλύτερα από όλους ότι είναι όλα καθαρά θέμα ψυχολογίας,αλλά γιατί σε νόμιζα για ένα άτομο πιο συγκαταβατικό.Βέβαια,έμεινα λίγο για το λόγο που της είπες ό,τι της είπες.Αν η Δέσποινα και ο γιατρός της έκαναν καλά,νομίζω ότι είναι καθαρά ένα δικό τους θέμα.Όπως είπες κι εσύ η Δέσποινα είναι κοντά στα 30 και δεν πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να την παραπλανήσει ή να την ξεγελάσει.Απ'ότι κατάλαβα συζήτησε με το γιατρό της και καταλήξανε μαζί σε αυτή την απόφαση.Όλοι οι άλλοι περισσεύουμε.Αν ήταν να κυνηγάμε έτσι το παράνομο,δε θα τολμούσαμε να κοιτάξουμε ούτε δίπλα μας που είναι όλα πλέον παραπάνω από παράνομα.Σίγουρα είναι σημαντικό το γεγονός ότι κατάλαβες το λάθος σου και μπήκες να ζητήσεις συγνώμη από την κοπέλα και μπράβο σου γι'αυτό.Απλά κάποιες φορές νομίζουμε ότι επειδή έχουμε ζήσει κάποιες καταστάσεις γνωρίζουμε τα πάντα.Δεν είναι έτσι όμως.Άλλιώς τα βλέπει ο ένας γιατρός,αλλιώς ο άλλος.Μπερδεύτηκα τώρα,η Δέσποινα φοβόταν μην κάνεις καταγγελία εσύ στο γιατρό της;Από πού κι ως πού;Εδώ δεν καταγγέλουμε άλλα κι άλλα που συμβαίνουν γύρω μας,θα καταγγείλουμε έναν άνθρωπο που πασχίζει νόμιμα ή παράνομα(για εμένα είναι αδιάφορο σ'αυτήν την περίπτωση),να κάνει έναν άνθρωπο ευτυχισμένο;Όσο για το ότι αγωνιώ,νομίζω είχε μέσα μία δόση ειρωνείας.Μπορεί βέβαια να κάνω λάθος γιατί έχουμε πει πολλές φορές ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται.Θα πω όμως ότι πραγματικά ανησυχώ κι εύχομαι να πάνε όλα καλά για εκείνη,ανεξάρτητα αν την ξέρω λίγο ή πολύ καιρό ή αν την έχω γνωρίσει από κοντά.Ακόμη,δε νομίζω στη φάση που είναι ότι θα μπορούσε να σκέφτεται να δημιουργήσει εντυπώσεις.Δεν ξέρω καν αν θυμάται να τρώει κιόλας.Όπως την έχω καταλάβει όλη μέρα θα σκέφτεται τα μωρά της και ζήτημα να πηγαίνει και για κατούρημα να το πω κι έτσι.Θυμήσου όμως κάτι.Πριν λίγο καιρό με το θέμα "Είμαι έγκυος και δεν ξέρω τι να κάνω",μου είχες πει ότι επιτίθεμαι στο ανήλικο και τέτοια πράγματα.Μετά έγραψες και στο θέμα και το συνέχισες παρόλο που τα είχαμε πει στο τσατ.Με τη δική σου λογική,το έκανες για να προκαλέσεις εντυπώσεις;Όχι,απλά ήθελες να πεις τη γνώμη σου φαντάζομαι και στο θέμα μας.Η Δέσποινα λοιπόν γιατί να θέλει να προκαλέσει εντυπώσεις;Και είναι και ενήλικη.Ας μην τη στεναχωρούμε άλλο,καλά λες ότι το θέμα είναι λήξαν,γιατί πιστεύω ότι φθείρει και τη Δέσποινα όλο αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τη πρώτη στιγμή κατάλαβα το λάθος που έκανα και ζήτησα συγνώμη από την ίδια τη Δέσποινα.Τι άλλο να κάνω;;;Μακάρι να γυρνούσε ο χρόνος πίσω να μην είχα αναφέρει τίποτα από τις σκέψεις μου.Ωραία και ο τρόπος μου ήταν επιθετικός και τα λόγια μου απαράδεκτα,δε το κατάλαβα εκείνη τη στιγμή ειλικρινά.Ξαφνιάστηκα με αυτά που άκουγα αυτό είναι όλο.Είχα μείνει με την αίσθηση Δέσποινα ότι το θέμα έληξε από τη Πέμπτη και συ ακόμα είσαι τσατισμένη μαζί μου.Τι να κάνω για να επανορθώσω;;

Και όχι foufou δεν μίλησα ειρωνικά για σένα που ήθελες να μάθεις.Μη κάνουμε τη τρίχα τριχιά.Εδώ μπαίνουμε για να περνάμε ωραία και να ανταλάσσουμε απόψεις δε χρειάζεται να χαλιόμαστε.

Εύχομαι Δέσποινα να το δεις διαφορετικά και να μη με αποφεύγεις.

Καλό βράδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Δέσποινα έχεις δίκιο όπως αισθάνεσαι.Και γω λέω να μη ξανασυζητήσουμε το θέμα γιατί ξέρω σε τι φάση είσαι και την αγωνία που έχεις και να τα αναπλάθουμε μόνο κακό σου κάνει.Τώρα θέλει ηρεμία και ξεκούραση μέχρι να έχουμε τα ευχάριστα!!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!!Μου βγηκαν τα ματια αλλα καταφερα

να σας διαβασω και απο το κινητο!!!!

Απο το κιν σας γραφω και τωρα,στο σπιτι χαλασε το λαπτοπ

και δεν μπορω να μπω :twisted:

Ειμαι στη Τζια,ειναι πολυ ομορφα,αλλα χθες εγινα κομματια με τη μικρη :cry:

ξυπνησε απο τις 5,μαλλον γιτι ειχε στο νου της οτι θα φυγουμε

και χαλασε τον κοσμο!!!!!Την ειχε αγκαλια ο πεθερος μου στην πορτα

και αυτη να απλωνει τα χερακια της και να φωναζει"οκι μαμουλα μου"

κομματια εγινα!!!!Μεχρι ττο μεσημερι εκλαιγσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα μιλησα παλι με πεθερα και μου ειπε οτι ολη μερα ηταν μια χαρα

αλλα το βραδυ ξυπνησε και με εψαχνε :cry: δεν προκειτε να την αφησω παλι

παρα μονο τους γονεις μου που δεν εχει προβλημα!!!!

Κατα τ'αλλα θελω να ευχηθω πρωτα απο ολα στη Φωτεινουλα μα"ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΑΚΛΑ ΣΟΥ" και

ας μοιαζει του μπαμπα,θα βοηθησουμε ολες να δωσεις μεγαλη προικσ :lol::lol::lol::lol:

Επισης χρονια πολλα στη συμπεθερουλα μου!!!!!Πολυχρονη και να σε χαιρονται οι ανδρες σου!!!!!

Δεσποινα,ευχομαι ολα καλα και γρηγορα μια τεραστια χοριακη!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας εχω γραψει στην ομαδα τα φοβερα-πικαντικα νεα μου :twisted::twisted::twisted:

Τωρα για το θεμα που προεκυψε,ειπα οτι δεν θα σχολιασω γιατι νομιζω οτι αφορα μονο τα δυο κοριτσια και

αφ'ετερου δεν θελωνα στε.ναχορω τη Δεσποινα που πτεπει να ειναι ηρεμη!!!!!

Αλλα παρ'ολα αυτα θεωρω οτι η Μαρια ειχε καλη προθεση ασχετα αν μπορει να ξεφυγε το θεμα!!!!Γιατι οταν κατι το γνωριζεις θες να προστατεψεις καποιον που αγαπας,αν δεν σε ενδιαφερει δεν ασχολεισαι

!!!

Γιατι η αληθεια ειναι οτι και εγω σοκαριστηκα οταν ειδα οτι εβαλε 5 εμβρυα,αυτα που λεει η ΜΑρια ισχυουν!!!!Απο την αλλη εγω ειμαι αυτη που σου λεω να εμπιστευεσαι το γιατρο σου και ετσι οως σου τα πε ακουγονται λογικα!!!!!

Παντως θεωρω οτι η Μαρια τα ειπε απο καλη προθεση και μονο!Ομως

ιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...