Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Καλησπέρα φίλες και χριστός Ανέστη ....αναστασακι χρόνια πολλα και καλα κοριτσάκι μου να χαίρεσαι την οικογένεια σου ...λενακι χρόνια πολλα στον αναστασακο σου...να τον χαίρεσαι ...

Εγω κορίτσια ξεπατωθηκα στις γιορτές είχα και το Σάββατο και την Κυριακή στο Σπιτι τραπέζια και κουραστικα πολυ αλλα οκ περάσαμε όμορφα και αυτο μετράει... Σας φιλω....ολες γλυκα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!!!

τι κανετε??

αναστασια τι να σου πω, κ ο αναστασης γενικα ηταν πολυ γκρινιαρης αλλα οχι σε τετοιο σημειο..

μπορει καπου να ποναει, κατι να την ενοχλει.. ουφ ευχομαι πραγματικα να ηρεμησει γρηγορα

χρυσανθη ζηλευει δε ζηλευει πρεπει να κανουμε κατι. οταν εχει κατι, πχ πειναει, δε λεει οτι πειναει, αρχιζει κ ουρλιαζει κ τσιριζει κ αν τυχον κανει κανενας τη βλακεια κ του μιλησει τρωει κ 2-3 αναποδες. ηταν δυσκολο παιδι απο παντα αλλα τωρα εχει παραγινει.

βανεσσακι αννα μαρια γιωτα μαρια φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες βρε συ Λενα...πωπω ουτε χαιρετισα ουτε τιποτα γεια σας φιλεναδες...ξανα μανα..τι λες βρε συ Λενα γιατι τετοιο θεμα..οχι να πας να δεις και μια αλλη γνωμη φυσικα..για καλο ειναι...Αναστασια μου δεν ξερω τι παιζει με την μικρη..αλλα μια περιοδο η Μιλα εκανε ενα θεμα μιλαμε αν δεν πηγαινε η ωρα 1 η2 τη νυχτα μετα απο κουνηματα τρομερα και περαδωθε και γκρινια και ουρλιαχτα δεν κοιμοταν...αυτο με το ντεπον μην το κανεις καλυτερα μωρε...μονοσε κανα εμβολιο και λογω πυρετου το δινουμε αστο καλυτερα για τα δοντια υπαρχει και το μουντισαλ εμενα η Μιλα μιλαμε αρχιζε την γκρινια και μετα την υστερια τωρα πλεον την εχω μαθει αλλα λιγο πχ να ξεφυγει η κατασταση περναει στο σταδιο της υστεριας και δοντια δεν εχουμε ακομα ειναι φαφουτα...πλεον ο υπνος εχει γινει ρουτινα...κοιμαται κατα τις 10.30 μεχρι 11 το πρωι αλλα φυσικα τρωει τη νυχτα στην καλυτερη 1 φορα στην χεροτερη 5...χιχι..τι να την κανω ειναι και αδυνατη πλεον ζηλευει οοοοτι τρωμεε και τα θελει οοολα ακομα και να εχει φαει ουρλιαζει για να φαει οτι τρωμε ειναι τρομερη...αλωνιζει το σπτιτι με την στρατα και ανοιγει ντουλαπια συρταρια σκουπιδοντενεκεε οτι να ειναι...αλλα το θεμα με το καθησμα του αυτοκινητου εξακολουθει να υπαρχει και δνε το εχει ξεπερασει δεν τολμαμε να μπουμε στο αυτοκινητο ουρλιαααζειι τραγουδαμε σε ολη τνν διασδρομη κατι κανει αυτο αλλα οχι παντα...βγαλαμε και διαβατηριο αμεεε...του χριστοφορου μενει τωρα γιατι το απορηψανε δεν ηταν καλη φωτο...3 φορες χρειαστικε να βγαλουμε ελεος...σε καμνια βδομαδα θα ειναι ετοιμο..να δουμε τιο θα γινει και με τα αυτοκινητα για να φυγουμε...αυτααα...φιλια πολλα παω για νανι γιατι σημερα ετρεχα πατρα για τα διαβατηρια εκανα δουλειες εκανα ζυμαρι για πιτσα εφτιαξια και μια να φαμε...εκανα και μια τουρτα με φραουλες τεζα ειμαι..φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...χαλια καιρος,βρεχει απο χθες το βραδυ και ακομα.....αχ καλοκαιρακι ελα ελα....

Χθες η μικρη κατα τις 20.00 ξεκινησε γκρινια παλι.....καναμε δοκιμαστικο,δωσαμε ντεπον.....κοιμηθηκε σαν αρνακι.....κατι ποναει τελικα...δοντια ειναι...κατι αλλο,δεν ξερω.....θα παρω τον παιδιατρο να μου πει τι να κανω,αν συνεχισω να δινω ή οχι...

Λενακι καλε δεν σου ειπα χρονια πολλα για τον Ανασταση σας,να τον χαιρεστε...η φραουλιτσα μου πηρε τα μυαλα και ξεχασα! 8-)

Νιακι μου τι κανουν τα μικρα σου?εσυ?

Βανεσσσακι πως πανε οι ετοιμασιες για την βαφτιση?

Το Λυδακι μας χασαμε .....θα τρεχει κι αυτη με δικαστηρια.....

Η Μυριαμ κι αυτη σιγουρα με δουλειες κλασικα......

Συμπεθερα ολο στη βολτα θα εισαι και δεν μπαινεις,χαλαλι του γαμπρου μου

Αννα Μαρια εσεις τι κανετε?ο μικρος Αντρικος?

Αγγελικουλα μου που εισαι βρε ψυχη,ειχα την παρεα σου τα πρωινα.....

Ευη μου δεν πιστευω οτι καθε φορα παιρνανε φαση,νομιζω αν γκρινιαζουν κατι τα ενοχλει...δεν ξερω ετσι λεω.....αχ ποτε θα αρχισει να οργωνει και η δικια μας.....περπατουρα δεν εχω,κατι διαβασα την απαγορευσαν....ισχυει?

Εφη μου που εισαι κι εσυ?με τετοιο καιρο ολες εδω επρεπε να ημασταν!

Δεν ξεχασα καμια θαρρω....

Τι τρωμε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορουδες!τι κανετε?βλεπω μαζευτηκατε για τα καλα,ε!?αντε να συνεχισει ετσι το ποστακι μας..

Εγω χαθηκα λιγο αυτες τις μερες..μια οι γιορτες και τα τραπεζια(εγω δεν εκανα, καλεσμενη πηγαινα χιχιχι) μι οι δουλειες..δεν με αφησαν λεπρο ησυχη..αλλα εκανα πολλες δουλεεις ομως..ειδικα εξω κηπους, αυλη κτλ..τα τελειωσα..κι εκει που λεω θα απολαυσω τους κοπους μου και θα ταιζω και τον μικρο εξω στην φυση με τα πουλακια και τα σκυλακια..τσουπ χαλαει ο καιρος παλι..τι βλακεια κι αυτο?!αντε ..καλο χειμωνα να εχουμε παλι..ελεος..

Σχολιαζω οτι θυμαμαι..

Λενακι, να τον πατε τον Ανασταση να δειτε γιατι το κανε..δλδ η περιπτωσγπη βα ειναι απλα κακομαθημενο και να αντιδρα ετσι παιζει η ειναι κατι παραπανω?

Χρυσανθη πηγατε για το υπερηχο για γοπ?ο γιος σου δεν ζηλευει καθολου με την μικρη,ε?μια χαρα..αληθεια πως θα ονομασετε την μικρη?

Αννα μαρια, στην τελικη ευθεια για την βαφτηση,ε?ο αντρικος δλδ ειναι το πρωτο μωρακι του ποστακιου που θα βαφτηστει...εμεις ετσι οπως παμε θα ειμαστε οι τελευταιοι..

Βανεσσακι τι κανεις φιλεναδα?περασατε καλα?

Γιωτακι , συνεργασιμος ο θανουλης ε? δικος μου οταν καθομαστε καπου,μας κανει την χαρη για κανα μισαωρο..οχι παραπανω..μετα ξεκιναει την γκρινια..

Συμπεθερουλα, γυρισατε η οχι ακομα?περασατε καλα?

Βασουλα, κι εσεις τελος του μηνα βαφτιζετε,ε?αντε με το καλο..ετοιμαστηκατε?

Νασιουκο, σε ξαναπεριμενουμε στην παρεα μας..μακαρι να βαλετε γρηγορα ιντερνετ..

Ευη μου, φαφουτακια ειμαστε κι εμεις καλε..ψαχνει τα ντουλαπια η μιλα,ε?χαχαπλακα εχει..εγω δεν θα του πατω στρατα..θα του παρω εκεινο που γυρναει γυρω γυρω αλλα δεν μετακινηται..

Αναστασακι, ολα τα μωρακια περνανε απο διαφορες φασεις ποστευω..κι ο δικος μου ενα φεγγαρι αν δεν πηγαινε 3δεν ελεγε να κοιμηθει..τωρα κοιμαται απο τις 9:30 αλλα ξυπναει δυο φορες την νυχτα..εγω τον κοιμηζω στο κρεβατι μου το βραδυ και μετα τον βαζω στο δικο του..στο ξυπνημα ομως των 5-6 τον ξαναβαζω στο κρεβατι μου και θηλαζει κι αποκοιμιεται παλι..απο τοτε που τον εβΑλα στο κρεβατι μου ηρεμησε αρκετα ο δικος μου..δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος κι αν μετα δεν θα ξεκολλαει αλλα προς το παρον δεν με πειραζει..ετσι κι αλλιως κι εμενα μ αρεσει που ξυπναω και βλεπω διπλα μου το προσωπακι του..αλλα ειναι και στο παιδι πισευω..υπαρχουν παιδια που οι γονεις τους δεν τα εβαλαν ποτε στο κρεβατι και πηγαιναν μονα τους οταν περπατησαν και ειχαν μεγαλυτερο προβλημα μετα οι γονεις..εχει πολλα πλεονεκτηματα το co sleeping ..εγω βεβαια δεν τον βαζω ολη τη νυχτα μαζι μας γιατι δεν εχω εμπιστοσυνη στον αντρα μου..το πρωι για κανα μισωρο μονο γιατι μετα ο αντρας μου σηκωνετε..

Σημερα μαγειρευω αγριογουρουνο στιφαδο..απο χθες εβαλα το κρεας σε μαριναδα με κρασακι και μπαχαρικα..για να δουμε τι θα βγει..δεν εχω ξανακανει αγριογουρουνο..εγω δεν τρωω τετοια βεβαια..μαλλον κανα μπιφτεκακι για μενα..

Μυριαμακι, ηλιαννακι, χριστινακι ,λυδιακι,νιακι τα φιλια μου..

Εδω θα ειμαι..,ε?πυ να πας με τετοιο καιρο γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Καλό χειμώνα!!! Δεν παίζεται με τίποτα φέτος. Αγανάκτησα!!!

Επιστρέψαμε κι εμείς σπίτι μας. Τώρα είμαστε οι τρεις μας και τα πρωινά οι δυο μας. Για λίγο βέβαια. Τη Δευτέρα θα πάμε στο χωριό του άντρα μου για μια βδομάδα. Έχουμε να πάμε από τον Οκτώβριο, έγκυος ήμουνα.

Σήμερα θα πάμε για εμβόλιο και η παιδίατρος θα μας πει πότε θα ξεκινήσουμε τροφές. Μεγάλωσε η καραμελίτσα μου.

Άρχισα να αγχώνομαι και για τη βάφτιση. Τίποτα δεν έχω κάνει ακόμα. Αφού δεν έχουμε καταλήξει ακόμα πού θα γίνει.

Τί θα μαγειρέψετε σήμερα; Ξεσυνήθισα κιόλας. Όλες αυτές τις μέρες μαγείρευε η μανούλα.

Εδώ θα είμαι. Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Λένα, μάλλον ζήλεια θα είναι. Καλά κάνεις που θα τον πάρεις σε ειδικό.

Αναστασία, ακόμα κι αν βοήθησε το ντεπόν, θα της δίνεις ντεπόν κάθε βράδι για να κοιμάται; Όπως σου είπαν και τα κορίτσια, στο κρεβάτι σου την πήρες; Εγώ πάντως δεν τον πήρα ποτέ στο κρεβάτι μου. Όπως σας είπα και παλιότερα, έχει λίγη υγρασία στο δωμάτιό μου, ελάχιστη βέβαια αλλά δεν το διακινδυνεύω. Έτσι, κοιμάται μια χαρά στην κούνια του μόνος του, χωρίς νανούρισμα. Το βράδι ξυπνά μία ή δύο φορές συνήθως.

Αγγελική, κι εγώ καθάρισα όλο το σπίτι την περασμένη βδομάδα, αλλά πάλι μες στη σκόνη είμαστε. Δεν έχω κουράγιο να ξανακάνω γενική, ένα σκούπισμα-σφουγγάρισμα-ξεσκόνισμα όσα βλέπει η πεθερά, μια που θα έρθει την Παρασκευή... Ουφ, ουφ, ουφ (τα ουφ για την πεθερά που θα έρθει).

Έφη, κι εμάς σήμερα συννεφιά έχει. Μία συννεφιά μία ήλιο, αλλά πάντως έχει ζέστη.

Αγγελική, γιατί δε δοκιμάζεις το αγριογούρουνο, έτσι για αλλαγή; Μπορεί να σου αρέσει, πού ξέρεις;

Εμείς σήμερα τρώμε φασόλια μαυρομάτικα με διάφορα λαχανικά και τόνο.

Σας φιλώ γιατί κλαίει.

post-14553-13873939199708_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωω Αννα Μαρια εχουμε επισκεψεις?!τα κοκινα χαλια τα εστρωσες??θα ερθει να δει το εγγονι της,ε?θα μεινει μερες?σπιτι η ξενοδοχειο?θα καλοπερασεις παντως..

Δεν τρωω τετοια εγω καλε..τα κρεατα που τρωω πρεπει να ειναι φιλεταρισμενα και χωρις λιπος..απο μικρη δεν αμτεχα την αισθηση του λιπους στο στομα...αφου δεν εχω φαει ποτε σουβλα τοσα χρονια εδω..ουτε αρνι εχω φαει ποτε..παλια ημουν σχεδον χορτοφαγος..

Εφη,περασατε καλα?συνηθισε η μικρη με τα ταξιδια?ειναι μεγαλες οι αποστασεις που κανετε?καλα να περασετε..

Εμεις την αλλη βδομαδα ξαναπαμε αθηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, θα έρθει για τη βάφτιση. Αυτή, η μάνα της και ο μικρός γιός. Θα μείνουν στο σπίτι της μάνας μου. Τη λυπάμαι την κακομοίρα...

Μόνο που σκέφτομαι ότι τη Δευτέρα θα πάω σχολείο και θα αφήσω τον μικρό στο έλεός τους... Ευτυχώς Τρίτη είναι τα μύρα και δε θα πάω σχολείο και Τετάρτη φεύγουν.

Κι εγώ πάντα αφαιρώ το λίπος από το κρέας. Τις προάλλες που έκανα αρνί αφαίρεσα το λίπος κι έμεινε το μισό! Ακόμα και από το κοτόπουλο αφαιρώ το ελάχιστο λιπάκι που έχει. Η σούβλα κι εμένα δε μου αρέσει, μπορεί να φάω κανένα κομμάτι, αλλά αν έχει κι άλλα φαγητά προτιμώ κάτι άλλο. Αν είναι το μοναδικό φαγητό, όμως, δε θα την περιφρονήσω! Γενικά στο φαγητό είμαι πολύ εύκολη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα με χαλια καιροοοο...

Αναστασακο μου η στρατα δεν κανει ειδικα οταν τα παιδακια δεν στερεονονται και ταλαντευονται δεν κανει καλο στα ισχυα βεβαια αν ειναι για λιγο την ημερα δεν πειραζει αν ειναι για οοολη μερα οπως κανανε οι παλιες δεν ειναι οτι καλυτερο ..Η Μιλα ομως εδω και καιρο νομιζω πανω απο μηνα στεκεται την βαζω στο τραπεζι πχ το κραταει και στεκεται κανονικα την πιανω απο τα χερακια και στεκεται μονη της στα ποδια χωρις να πιεζεται και ετσι οταν κανω δουλειες στην κουζινα την εχω μαζι και αυτη αλωνιζει το θελει πολυ..Αννα Μαριαα λιγο εμεινεεε αντε με το καλο...σας βαζω φωτο με τη Μιλα ορθια στο γκρουπακι φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, καλά περάσαμε. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε πρόβλημα με τα ταξίδια. Μπορεί μερικές φορές να εκνευρίζεται αλλά της περνάει γρήγορα. Χτες κοιμόταν δύο ώρες στο αυτοκίνητο. Και μετά έκανε χαρούλες. Το επόμενο ταξίδι όμως είναι μεγαλύτερο, γύρω στις 4 ώρες, και δεν ξέρω τι θα γίνει. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Πάντως όσο κι αν γκρινιάζει δεν τη βγάζω από το καθισματάκι, μην της γίνει και συνήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα καλα ξεχασα να σας πω ειχα κανει της Μιλας και του χριστοφορου κατι αποτυπωματα απο χερακια και ποδαρακια και μια κοπελα τα επασημωνει και της το εστειλα και το εκανε υπεροχοοο σας βαζω φωτο εχω παθει πλακα..ειναι τελειο και πλεον θα το εχει για παντα χωρις να παθει τιποτα..ειλικρινα αξιζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη εχω τρομερο προβλημα με το αυτοκινητο εστω και 2 βηματα να παμε ουρλιαζει και κλαιει και δεν σταματαει φυσικα δεν τη βγαζω και ελπιζω να της περασει αλλα μιλαμε την πιανει υστερια τραγουδαμεεεε και τιποτα...δεν ξερω ειλικρινα αγχωνομαι με το αυτοκινητο καθε φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!ευη τελειο το αποτυπωμα!!!!πανω σε τι υλικο το εκανες???νομιζω ειχα δει κατι στα mothercare αλλα δεν του ειχα δωσει σημασια...τωρα που βλεπω αυτο, ειναι τελειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεε εγω το εκανα με ζυμαρι και το εστειλα στην κοπελα και μου το εκανε με ασημι εγινε τελειο σου λεω αυτη κανει πολλα πχ την πιπιλα του μωρο το βραχιολακι απο το μαιευτηριο σου βαζω λινκι να ριξεις μια ματια

http://www.facebook.com/shine4ever.gr

http://www.shine4ever.gr/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη κι εγω το ειχα αυτο με το αυτοκινητο,μην κλαψει και τι θα κανω....τωρα την ταιζω,ρευεται και μετα ξεκιναω με αυτοκινητο,ευτυχως καθεται,χαζευει και δεν κλαιει...μεχρι και 1 ωρα εχει ταξιδεψει και εχει αποκοιμηθει!

Αννα Μαρια δεν την βαζω στο κρεβατι,φοβαμαι μην το μαθει και μετα αλλο δεν θα βγαινει ουτε απο το δωματιο μας!Δεν ξερω τι να κανω με το ντεπον,αν ειναι δοντια και ποναει να μην την δινω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη πολυ ωραιο το πατουσακι..θα μπω μετα να δω τι αλλο μπορει να κανει..ειναι ωραιο αναμνηστικο..

Εφη εμεις με το καθισμα συνηθως δεν εχουμε προβλημα..τι ριχνει στον υπνο ο δικος μου..βεβαια οταν οδηγω μονη μου και δεν τον προσεχει κανεις πισω ετυχε μια δυο φορες να κλαψει κι υστερα αποκοιμηθηκε..η βλακεια ειναι οτι ημουν εθνικη εκεινη την ωρα κι εψαχνα καπου να σταματησω να δω τι εχει..πηρα ενα καθρεφτακι αλλα δεν κανει γμτ..

Κλαιει,,επιστρεφω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καθρεπτη στο αυτοκινητο,αποσπα την προσοχη...καλυτερα να σταματησετε δεξια....ο κεντρικος καθρεπτης ή πισω θα κοιτας το δρομο ή το μωρο,ενδιαμεσα δεν εχει....ειναι επικινδυνο.Το ειχα βαλει και το εβγαλα.Αλλωστε σε λιγο καιρο το καθισμα θα γυρισει μπροστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη με ζυμαρι, ε>????καλοοοοο!!!θα μπω να τα δω, ευχαριστω πολυ!!!

κοριτσια εγω δεν εχω τολμησει ακομη να οδηγησω και να την εχω μονη της πισω.και με μενα που καθεται παντα πισω συνεχεια κλαιει μεχρι να αποκοιμηθει.αφηστε που δεν μπορω να τη δεσω και καλα.παντως σιγα σιγα πρεπει να το κανω.αααααα!!!ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο.εγω ειχα παρει το trio scoop ths chicco και το καθισματακι ειναι πολυ μικρο πια.δε μπορω να βρω και το manual.ξερει καμια μεχρι ποτε το κραταμε αυτο???δηλαδη τωρα πρεπει να παρουμε αλλο????σε λιγο δε θα χωραει καν!!!!μα για ποσο τα φτιαχνουν για 3 μηνες :evil::evil::evil:

αγγελικουλα μου, τι κανεις φιλεναδα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου καλοπερνά πάντως στο αυτοκίνητο! Μόνο μία ή δύο φορές έκλαιγε. Στην αρχή κοιμόταν με το που ξεκινούσαμε. Τώρα παρακολουθεί τα πάντα, τρώει τις ζώνες και κάθεται ήσυχος!

Καθρέφτη δεν έχω βάλει, κοιτάω τα πόδια του ότι είναι στη σωστή θέση όταν σταματήσω σε κανένα φανάρι!

Αναστασία, για να μη μάθει, όμως, στο μέλλον να έρχεται στο κρεβάτι σας, ταλαιπωρείσαι τώρα τόσο πολύ. Δεν ξέρω κιόλας, μπορεί και να μη βοηθήσει. Όπως είπα εγώ δεν τον έχω πάρει ποτέ στο κρεβάτι μου, και λόγω υγρασίας, αλλά και υγρασία να μην είχε, και πάλι δε θα τον έπαιρνα. Αν όμως είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα κάθε βράδι, θα δοκίμαζα κάθε πιθανή λύση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Πως περασατε?

Εμεις κυριακη πηγαμε στο χωριο του αντρα μου!εχει απο περσι τον μαρτη να παμε:-)τον μηνα που ειχα μεινει εγκυος!2 ωρες δρομο!πηγαμε και επιστρεψαμε την ιδια μερα γιατι το βραδυ κανει πολλη κρυο στο χωριο!

Η μικρη Δοξα Τον Θεο ηταν πολυ βολικη αλλα το κουρασαμε πολυ το μαναρακι μου!

Αλλα ρε κοριτσια απ τη δευτερα αρρωστησα και σημερα εφτασα στο αμην και πηγα γιατρο!γαστρεντεριτιδα επαθα κι ειμαι ολη μερα με τη μασκα!

Αναστασια μου κι εγω πιστευω αν την επαιρνες για λιγο στο κρεβατι σας ισως να ηρεμουσε και μετα να την επαιρνες στο δικο της!

Αγγελικουλα ναι το αλλο σαββατο βαφτιζουμε τη μικρη!ελπιζω να ναι ηρεμη!

Αννα μαρια μου καταφθανουν οι συγγενεις ε?καλως να τους δεχτεις:-)

Γιωτακι μου πως ειναι ο θανουλης?

Εφη μου και γω προσπαθω να μην την βγαζω απ το καθισμα του αυτοκινητου γιατι μετα θα μαθει να μη καθεται εκει!βεβαια καποιες φορες εκνευριζεται τοσο πολυ που την παιρνω,την ηρεμω και την ξαναβαζω παλι!

Ευη μου τελειο το τυπωμα για τη μιλα!

Βανεσσακι μου πως ειναι το κοριτσακι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, αμάν, μεγάλο μανίκι η γαστρεντερίτιδα... Εκτός από μάσκα, να πλένεις πάρα πολύ καλά τα χέρια σου. Εγώ έβαζα και αντισηπτικό κάθε φορά που τον έπιανα. Κι αν μπορείς, να αλλάζεις ρούχα όσο πιο συχνά γίνεται.

Ποιο είναι το χωριό του άντρα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν μπορειτε να φανταστητε τι γινεται με το αυτοκινητο εγω πλεον δεν σταμταω γιατι οτι και να κανω δεν σταματαει αν την πιασει υπνος ειμαι πολυυυ τυχερη...το καθησματακι απο το 3ο ειναι μεχρι 13 κιλα εμενα ακομα το εχει η μικρη αλλα ειναι 6 κιλα και ο χριστοφορος καπου στο χρονο δεν χωραγε πια εκει..αυτα τα 3ο ειναι χαζομαρα καλυτερα να παρεις αλλο καθησμα απο την αρχη να ειναι απο 0-18κιλα εγω εχω ενα τετοιο γιατι το αλλο απο 0-13 που εχω ηταν μαζι με το καροτσι αλλα ηταν 2ο και το ειχα οληρωσει 150ευρω οποτε δεν εδωσα και τρελα λευτα...ναι το πατουσακι ειναι τελειο ειλικρινα ποολυ καλο αναμνηστικο οκ κοστιζει αλλα οταν καποιος καποια στιγμη διαθετει το ποσο ειναι πολυ καλο γιατι το εχεις για παντα εσυ μετα το παιδι μετα το εγγονι μιλαμε οταν το ειδα και απο κοντα επαθα εχω κανει και χερακι αποτυπωμα και του χριστοφορου το χερι αλλα σιγα σιγα θα τα κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, φιλεναδίτσες μου.

Με το αυτοκίνητο που λέτε εγώ δεν οδηγώ μόνη μου. Φοβάμαι με την μικρή πίσω μόνη της. Πότε γυρνάμε το καθισματάκι μπροστά. Εμείς αυτό που έχουμε είναι το maxi cosi και είναι μέχρι 13 κιλά. Το επόμενο μάλλον θα είναι το cybex pallas ή κάπως έτσι, που είναι μέχρι 36 κιλά. Το έχει η κουμπάρα μου και μου αρέσει πολύ.

Σήμερα πήγαμε στη γιατρό. Γίναμε 68 πόντους και 7760 κιλά!!!! Από την Κυριακή θα ξεκινήσουμε ριζάλευρο βανίλια. Ανυπομονώ να δω πως θα τα πάει. Πάντως αν βλέπει κάποιον να τρώει κάνει σαν τρελή. Φρουτόκρεμα και φαγητό από τον άλλο μήνα.

Καληνύχτα κορίτσια μου. Καλή ξεκούραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

αγγελικουλα απο τη ζηλια του ειναι, αυτο αρχισε 2 μηνες πριν γεννησω κ τωρα εχει φτασει στο αποκορυφωμα. θελω να τον παω σε ειδικο να δω κ τι θα μου πει

παι αθηνα ε?? θεσσαλονικη ποτε?? :mrgreen::mrgreen:

αννα μαρια γιουχουυυυυυυυυυυυυυυ ερχεται η πεθερα???? σε εσας θα μεινει?

καλε τι ιεροσυλες εισαστε?????????????????? τρελαινομαι για σουβλα!!!!!!!!!!!!!!!!

ευη τα πατουσινια ειναι φοβερα!!!!!

βανεσσακι νομιζ μεχρι 13 κιλα ειναι αυτα, αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη

αναστασακο εγω θα τον κρατησω αναποδα στο καθισματακι οσο περισςσοτερο μπορω. επισης θα διαφωνησω οτι ο καθρεφτης αποσπα την προσοχη, περισσοτερο θα σε αγχωσει ενα μωρο που κλαιει κ ουρλιαζει κ δε μπορεις να το δεις καν

τον ανασταση τον επαιρνα μαζι μας, μας αρεσε κ στους 2 παρα πολυ

ακομα κ τωρα περιμενουμε πως κ πως να σηκωθει για να κοιμηθει μαζι μας :lol::lol::lol::lol::lol:

κ τον μικρο τον εχω στην κουνια κολλημενη στο κρεεβατι μας, ειναι πολυυυυυυυ ξεκουραστο παντως το co sleeping κ πραγματικα ολα αυτα τα θα μαθει κ δε θα ξεκολλαει κ θα κακομαθει κλπ τα ακουω βερεσε κ τα 4εχω βαρεθει. εγω τωτα τον ανασταση τον κυνηγαω για να τον φιλησω κ να τον αγκαλιασω, δεν καθεται.

βασω περαστικα! πως εισαι σημερα?

ευη εχεις δικιο για τα καθισματακια.. εμεις στον ανασταση ειχαμε παρει ενα 0-18 κ ακομα εκει καθεται. σε κανενα 6μηνο θα το αλλαξουμε, για να κατσει εκει ο μικρος

εφη μια χαρα η μικρη!

κ εμενα ο δικος μυο μας λιγουρευεται πολυ. χτες τον ειχα στο ριλαξ με την πιπιλα κ ετρωγα ενα κουλουρι. με κοιτουσε κ ειχε γουρλωσει τα ματια! του δειχνω το κουλουρι κ του λεω ενα να φας κ κανει ενα φτουυυυυυυυυυ την πιπιλα ανοιξε το στομα του κ αρπαξε το κουλουρι με τα χερακια του!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: εεεεεεεεεχει ακομα!! :lol::lol::lol:

αχ σημερα ηρθε μια συμμαθητρια μου με το γιο της να μας δουν. ο μικρος της ειναι 6 χρονων. μπηκε μεσα στο παιδικο κ αρχισε να παιρνει ολα τα παιχνιδια του μικρου κ να τα σκορπαει απο εδω κ απο εκει κ δεν εεαφηνε τον ανασταση να παιξει. σ εκαποια στιγμη φρικαρε ο μικρος κ οταν ο χ. πηγε να παρει ενα τηλεκατευθυνομενο που του ειχαν φερει δωρο στα γενεθλια του δεν τον αφησε να το παρει κ πηγε κ το εκρυψε μεσα στην κρεβατοκαμαρα. μιλαμε ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ!!! αρχισε να φωναζει ο αλλος, ουρλιαζε ο αναστασης κ παει κ του δινει μια τακ στο χερι του αλλου κ ο αλλος αρπαξε τον ανασταση κ να τον βαραει κλωτσιες κ σφαλιαρες :shock::shock: ο αναστασης να τον εχει απραξει απο τα μαλλια κ να κλαιει κ να τσιριζει! κοριτσια δε μπορουσαμε να τους χωρισουμε!!! πρωτη φορα ειδα τον ανασταση ετσι!!!! ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...