Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστος Ανεστη!!!χρονια πολλα κοριτσια..με υγεια σε ολους μας!να μαστε καλα και χα χαιρομαστε τα μωρακια μας!

Αναστασακι χρονια πολλα για την γιορτη σου!οτι επιθυμεις και να χαιρεσαι την φραουλιτσα σου!καλα να περασεις και φιλια πολλα!

post-11811-13873939168471_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος Ανεστη σε ολους κοριτσια!με υγεια και χαρα και να χαιρομαστε τα μπεμπακια μας!

Αναστασακι μου χρονια σου πολλα!να ζησεις και να χαιρεσαι την κορουλα σου!

Λενακι μου να χαιρεσαι το γιοκα σου!να σας ζησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΥΓΕΙΑ Κ ΕΥΤΗΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ Κ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΚΙ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ Κ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ fc muriam kard ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ....ΓΙΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΙΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΜΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ Κ ΠΟΛΛΑ Κ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ....ΧΑΧΑ!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστος ανεστη κοριτσια!!!

πως τα περασατε?

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! να χαιρομαστε ολες τα αστερακια μας!!!

τελικα πηγαμε ολοι μαζι στην ανασταση, εγω ο τολης ο αναστασης κ ο μικρος! τονειχα στο σλινγκ κ ολοι με κοιτουσαν σαν εξωγηινο! :lol::lol::lol::lol: ο αναστασης πολυ το χαρηκε το καλο μου, αναψα τη λαμπαδα του, ειδε τα πυροτεχνηματα που εριξαν, τσουγκρισαμε κ αυγα, ριξαμε κ κατι χαζοπυροτεχνηματα στο παρκινγκ.. κοιμηθηκε 1 κ περασαμε πολυ ωραια1!

σημερα βεβαια πολυ γκρινια... αλλα δεν πειραζει!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

Ευχαριστω και παλι για τις ευχες σας.Πως περασατε?

Η φραουλιτσα παλι αρχισε τα τρελα της...για βοηθηστε με....ενω νυσταζει πανω απο μιση ωρα δεν κοιμαται την ημερα και το βραδυ θα την βαλουμε κατα τις 9 με 10 για υπνο και μεχρι τις 12 ξυπναει συνεχεια και κλαιει.....τι να την ενοχλει?δεν ξερει να κοιμαται ή μηπως τα δοντια της το βραδυ την πονανε και την φαγουριζουν....και μετα σχεδον καθε 2ωρο ξυπναει,πινει λιγο γαλα,γκρινιαζει και ξανακοιμαται....το τελευταιο ξυπνημα της κατα της 7 ειναι πιο ησυχο,τρωει και κοιμαται κανενα 2ωρο ησυχα....αυτη δεν θα επρεπε να κανει συνεχομενο υπνο τωρα

Ποτε θα ηρεμησει αυτο το μωρο?Την ξεκινησα και ρυζαλευρο,το τρωει αλλα της δινω λιγο λιγο καθε μερα να συνηθισει το στομαχι της.Σε 15 ημερες θα ξεκινησουμε και φρουτα!

Εκτος απο τον παιδιατρο υπαρχει αλλος ειδικος που βοηθαει για το θεμα υπνου?Ποσες ωρες κατα μεσο ορο κοιμουνται τωρα στους 5 μηνες?Και το γαλα της λιγο και συνεχεια τρωει,δεν μπορω να της το αλλαξω με τιποτα..την αφηνω 3 ωρες νηστικια και παλι πανω απο 100 δεν τρωει...ζορικο μωρο τελικα..σκεφτομαι μηπως επειδη στην εγκυμοσυνη δεν ημουν ηρεμη βγηκε ετσι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα Χριστος Ανεστηηη φιλεναδες αυτες τις μερες ειμαστε ολο στη γυρα και στις βολτες απο αυριο τα κεφαλια μεσα χαχα φιλια πολλαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα χριστος ανεστη

αναστασια μου πολυχρονη να χαιρεσαι την κορακλα σου κ με εναν γιο τωρα :roll:

λενα να χαιρεσαι το γιο σου....παντα γερος...

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια τι να σου πω κοριτσι μου...

πολυ ταλαιπωρεισαι μωρε με την μικρη.. εχεις δοκιμασει να την παρεις να κοιμηθει μαζι σας?

εμεις τον ανασταση θα τον παμε σε αναπτυξιολογο, νομιζω οτι εχει προβληματα στη συμπεριφορα του κ θελω να ξερω πως θα τον χειριστουμε

ρ κοριτσια ελεος πια! τι κωλοκρατος ειναι αυτο που ζουμε?

βγηκε εγκυκλιος για τις εκλογες τις 11-4 που λεει οτι για να ψηφισεις σαν ετροδημοτης επρεπε να εχεις κανει τα χαρτια σου απο τις 29-2 :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: οτι ναναι!!

δ θελουν να παει ο κοσμος να ψηφισει, ετσι σε αναγκαζουν να πας στο δημο που εισαι γραμμενοες, κ σου λεει ποιος θα παει τωρα που ειναι κ η βενζινη 2 ευρω το λιτρο.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ερημιές το ποστάκι μας...

Σήμερα το απόγευμα, ο Αντρίκος κι εγώ πήραμε τους δρόμους. Πήγαμε στον εσπερινό και καλέσαμε και τον ιερέα στη βάφτιση, μετά πήγαμε για καφέ με κάποιους φίλους μας και τους καλέσαμε κι αυτούς και τέλος σ' έναν θείο μου και τους καλέσαμε κι αυτούς επίσης!

Στην εκκλησία τον είχα τον μικρό στο σλινγκ, και όλες οι γιαγιάδες μου λέγανε τι χαριτωμένος που είναι και τι ωραία που τον έχω στο σλινγκ! Δε με κοιτούσαν σαν εξωγήινο, χαχα!

Αναστασία, όντως, πολύ ταλαιπωρείσαι με τη μικρή. Ο παιδίατρος τι λέει; Να μην ξέρει να κοιμάται λίγο κουφό μου φαίνεται. Λες να είναι δόντια;

Λένα, τι προβλήματα έχει ο Αναστάσης;

Σας φιλώ όλες κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α αναστασια για τις ωρες υπνου να ξερεις οτι το καθε παιδι ειναι διαφορετικο κ εχει αλλες αναγκες. σε ενα αρθρο πχ διαβασα οτι απο4 μεχρι 6 μηνων χρειαζονται περιπου 15 ωρες. ο αναστασης πχ ειναι ζητημα αν κοιμοταν 9, ενω ο μικρος κοιμαται παραπανω.

αννα μαρια ζηλευει πολυ, χτυπαει ολο τον κοσμο, γνικα εχει γινει επιθετικος κ διαφορα αλλα, που μπορει μεν να οφειλονται στη ζηλια του για το μωρο αλλα απ οτην αλλη δεν ξερω πως να τα διαχειριστω κ θα ηθελα πολυ να ακουσω τη γνωμη ενος ειδικου πανω στο θεμα της συμπεριφορας του

θα παμ κ τον μικρο

εχω ακουσει οτι ο συγκεκριμενος που θα παμε ειναι αστερι κ σου βρισκει απιστευτα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xronia polla xristos anesth koritsia mou!!!!!!!!!!!!!!!!!!

phgame sto eksoxiko kai perasame super...alla arwsthsa gamwto poly mpoukwma kai o mpempis exei ligo vhxalaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!eyxomai oles sas na eisaste kala kai ta mpempakia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

filakia poolla!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,σαν κοτοπουλο ειμαι απο την νυστα......χαμος χθες το βραδυ,αναγκαστικαμε και της δωσαμε ντεπον και μετα κοιμηθηκε....δεν ξερω αν επαιξε ρολο ή την βοηθησε.....γιατι ειχε 1 ωρα ουρλιαζε που λογικα θα κουραζοταν και κοιμοταν....πως να καταλαβω αν ειναι δοντια?Πρισμενα δεν μου φαινονται...αλλα μονο το βραδυ να γκρινιαζει?Μου θυμιζει οπως εκανε με τους κολικους,μολις επιανε 8 το βραδυ ξεκινουσε η γκρινια.Μηπως της πεφτει βαρυ το ρυζαλευρο?Μεχρι 2 κουταλιες φαγαμε προς το παρον...

Λενακι η αληθεια ειναι οτι συμπληρωνει τις ωρες υπνου που λες,αλλα γιατι χτυπιεται δεν ξερω...στο κρεβατι να την παρω το εκανα 2 φορες και δεν τολμω να το συνεχισω γιατι θα της γινει συνηθεια και αντε μετα να ξεκολησει!

Αννα Μαρια διαβασα στο ιντερνετ οτι πολλα παιδακια δεν ξερουν να κοιμηθουν μονα τους,να γυρισουν πλευρο κτλ και χρειαζονται βοηθεια,αλλα η δικια μου το παρακανε θαρρω....αν περασουν πανω απο 2 ωρες αυπνη κανει τρελα γλεντια.... :( Δεν ξερω ρε κοριτσια θα μου φυγει το μυαλο,τρελη κουραση,αυπνια......ουφ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσακια.τι κανετε?

εμεις καλα...ησυχα οικογενειακα

αυριο εχω ραντεβου να κανω εναν υπερηχο στην μπουκιτσα μου για γοπ....πολλες γουλιτσες μου κανει κ αγχωθηκα....ειχε γενικα ενα θεμα με γουλιτσες, αλλα λιγες, κ απο την παρασκευη εκανε πολλες....εντωμεταξυ απο την παρασκευη την ειχα συνεχεια αγκαλια ορθια για να μην κανει γουλιες....σημερα δεν μου εκανε πολλες ευτυχως...δεν ξερω τι να την πειραξε...

αναστασια εσυ ειχες κανει υπερηχο αν θυμαμαι καλα?ποση ωρα περνει?

λενακι μου καλα κανεις κ το ψαχνεις....τωρα δεν ξερω για αναπτυξιολογο ή που πρεπει να πας γιατι ενα παιδακι γνωστο μας ηταν πολυ επιθετικο κ εκανε εργοθεραπεια-λογοθεραπεια (για αλλους λογους απλα επειδη βαριοταν στο νηπιο κ δεν εγραφε το ονομα του) κ απο τις πρωτες επαφες που ειχε με την κοπελα που του εκανε εργοθεραπεια εγινε αλλος ανθρωπος...ηρεμος χωρις ζηλια...μιλαμε υποδειγμα παιδιου...δεν το πιστευα μεχρι που το ειδα....κανουν φοβερη δουλεια

μηπως ζηλευει το μωρο?

εμενα δεν ζηλευει καθολου....αλλα ηταν ηρεμος απο πολυ μικρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθουλη χρονια πολλα σε ολους σας.Ναι καναμε υπερηχο,15 λεπτακια κραταει,δεν ειναι τιποτα,λιγο ζελε της βαζει στο στηθος και την κοιταει στο μηχανημα και κατευθειαν σου λεει αν εχει ή οχι.Ισως σου ζητησει να την ταισεις εκεινη την ωρα να δει πως αντιδρα.Εγω την ειχα παει ταισμενη και δεν χρειαστηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου σε ευχαριστω...

εχεις μιλησει με τον παιδιατρο καθολου για την φραουλιτσα σου που ειναι ανήσυχει?

εμενα ενα διαστημα εκλαιγε το βραδυ κ τελικα καταλαβα οτι ηθελε ανοιχτα τα φωτα κ να παιξουμε....απο τοτε τι κουδουνιστρες τι παιχνιδια κρεμαστρα χαμος....κ ειναι ηρεμη κ συνηθως μετα κοιματε αμεσως.

επισης οταν παμε καπου κ κουραστει ειναι ανησυχη..γενικα η δικια μου θελει πολυ ηρεμια..

εγω τωρα παιζω με τον γιο μου ενα επιτραπεζιο ψαχνουμε να βρουμε διαφορα αντικειμενα μεσα σε κατι μπερδεμενες εικονες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!χρονια πολλα!!!χριστος ανεστη!!!χαθηκα γιατι πηγαμε χωριο, ειχαμε και κοσμο και τωρα ξαναμπαινουμε στη ρουτινα μας σιγα σιγα!!

αναστασακι μου, εστω και καθυστερημενα, χρονια σου πολλα, να χαιρεσαι τη φραουλιτσα σου και με ενα γιο τωρα!!!

λενακι, να χαιρεσαι κι εσυ τον ανασταση σου!!!

δε σχολιαζω αλλα τωρα γιατι θελω να δω λιγο τον αδερφουλη μου γιατι φευγει αυριο.θα μπω αυριο να τα πουμε!!!φιλακιαααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθη μου και η δικια μου της ηρεμιας ειναι,δεν θελει πολυ βαβουρα και να την ανακατωνουν με αγκαλιες και φιλια....μονο απο μενα και τον μπαμπα της δεχεται....ο παιδιατρος τι να πει...ολα τα μωρα ετσι ειναι λεει....εσυ πρεπει να βρεις το κουμπι της γιατι παθολογικα δεν εχει κατι...αντε βγαλε ακρη! :?

Υποψιαζομαι οτι θελει παρεα για να κοιμαται....ειχα παει τελευταια σε σπιτι μιας φιλης ,την εβαλα σε δωματιο να κοιμηθει κι στο σαλονι γινοταν ο κακος χαμος απο μωρα και μεγαλους,εεε κιχ δεν εβγαλε,κοιμηθηκε 2,5 ωρες χωρις να ξυπνησει....μηπως πρεπει να παρω σπιτι την μπαντα της Βεροιας? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αναστασία, η φραουλίτσα είναι το ακριβώς ανάποδο του Αντρέα! Κάνει με όλο τον κόσμο, γνωστούς και άγνωστους. Δεν τον πειράζει καθόλου να τον κρατάει ο οποιοσδήποτε, ακόμα κι αν δεν τον έχει ξαναδεί στα μάτια του. Για να κοιμηθεί, όμως, θέλει μόνος του στο δωμάτιό του, εκτός αν είναι πάρα πολύ κουρασμένος. Χτες στον εσπερινό, π.χ. αποκοιμήθηκε όπως τον κρατούσα, το ίδιο και στον επιτάφιο, παρ' όλο που είχε πολλή φασαρία.

Βανεσσάκι, εμένα σήμερα ήρθε ο αδελφός μου, που θα βαφτίσει τον Αντρίκο. Μπαίνουμε στην τελική ευθεία για τη βάφτιση...

Χρυσάνθη, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε και εμείς από το χωριό!

Περάσαμε ωραία και ο μπέμπης ήταν πολύ συνεργάσιμος, μέχρι και για καφέ κάθε μέρα πηγαίναμε!

Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη φιλενάδες μου!

Να χαιρόμαστε τα μωρά μας και τις οικογένειές μας και πάνω από όλα υγεία.

Αναστασάκο μας Χρόνια Πολλά για την γιορτή σου

Λενάκι να χαιρεσαι τον Αναστασάκο!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...