Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες μας....αρχισε να φτιαχνει παλι ο καιρος,ετσι δειχνει τουλαχιστον.Ελπιζω να μην κανουμε Χριστογεννα αντι για Πασχα!! :lol:

Χθες εκανα δουλιτσες μαζι με την μικρη...εχει γινει αρκετα καλη,μεγαλωνει η σκατουλα.Αλλαξαμε και τις θηλες μας σε 6+ για να ρουφαει καλυτερα το γαλατακι,ισως εφταιγε αυτο που κανει μικρα γευματα συνεχεια για να δουμε.....

που χαθηκατε καλεεεεεεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φιλες μου..τι κανετε?

Εγω εδω..δουλιτσες..κλασσικα..με πολλη γκρινια βεβαια..

Ο δικος μου δεν καθεται παραπανω απο 20λεπτα στην εκκλησια..ξεκιναει τις φωνες μετα..

Εδω ο καιρος ειναι χαλια..ολη τη νυχτα εβρεχε..αστραπες μπουμπουνητα κτλ..

Σας αφηνω γιατι ξυπνησε..

Εδω γυρω θα ειμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εσεις που δεν θηλαζεται,ποση ωρα κανουν να πιουν το γαλα τους?Εμενα κανει ενα μισαωρο με 2 διαλειμματα....της ξεκινησα σημερα να την δινω ανα 3 ωρο και το πινει με δοσεις....παρολο που αλλαξα και την πιπιλα σε μεγαλυτερη.....για να δουμε θα τα καταφερω,πρεπει γιατι οταν αρχισουμε φρουτα και ρυζαλευρο να μπορω να της κανω προγραμμα!

Αγγελικουλα παλι καλα ο δικος σου,η δικια μου απο την αρχη θα κανει φασαρια! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εσας γκρινιαζουν μετα το εμβολιο....την εβαλα να κοιμηθει στις 13.30....ξυπνησε στις 14.00 και στις 15.00 ξαναγκρινιαζε και τωρα κοιμαται,αλλα με 2 γκρινοδιαλειμματα ενδιαμεσα και εχει και συνεχεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς κάναμε τις φλαούνες σήμερα στη μάνα μου, μαζί με την υπάλληλο που έχουν οι γονείς μου στη δουλειά, γιατί η μάνα μου δεν μπορούσε να κάνει και πολλά πράγματα.

Πριν κανένα σαραντάλεπτο ήρθα σπίτι, ευτυχώς ο μικρός κοιμήθηκε στο αμάξι!

Αυτές τις μέρες κάνει πολλά τρελά και μας τρελαίνει!!! Και είναι και πάρα πολύ χαρούμενος! Όλο γελάει και σε όλο τον κόσμο. Είναι πολύ καλόβολο παιδάκι τελικά!

Ο καιρός πάρα πολύ άστατος, αλλά είπαν ότι από αύριο θα φτιάξει.

Το πρωί πήγαμε και εκκλησία, κάθισε μια χαρά, αλλά δεν μείναμε πολλή ώρα γιατί μέχρι να πάμε τελείωσε. 8.12 ήμασταν ήδη στο αμάξι για να φύγουμε, έλεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες τι κάνετε?? εμείς είμαστε καλα τώρα είχαμε λίγο πυρετουλι και βηχα με μύξουλεσ αλλα τώρα είμαστε καλα.....τρέχω όλη την μέρα με ψώνια και με τα μωρα και το Σπιτι...θα έχω πολλα άτομα και Σάββατο και Κυριακή οπότε καταλαβενετε... Ευχομε σε ολες καλη ανάσταση και καλο Πάσχα να έχουμε ....σας φιλω ολες γλυκααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

τι κανετε???

στην ανασταση θα παει μαλλον ο αντρας μου με τον μικρο, αν αντεξει κ δεν κοιμηθει, γιατι συνηθως κοιμαται κα τα τις 9.30.

εχω βαλει φωτο απο το παρτυ στο φεις! τις ειδατε? αν θελετε θα βαλω κ στην κρυφη μας ομαδα μερικες

αναστασακο αν δεν κανω λαθος, οι θηλες δεν εχουν διαφορα στο μεγεθος της τρυπας αλλα στο μεγεθος της θηλης, μεγαλωνει η θηλη δηλ οσο μεγαλωνει το μεγεθος. την τρυπα (νομιζω) πρεπει να την ανοιγεις εσυ αν θες να εχει διαφορα. αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη.

παντως λενε οτι για να εχει η τρυπα το σωστο μεγεθος πρεπει οταν γυρνας το μπουκαλι να μην τρεχει συνεχομενα το γαλα, αλλα σταγονα σταγονα

για τη γκρινια τι να σου πω, απο τον ανασταση δε θυμαμαι, στο μικρο εχουμε ακομα μεχρι να κανουμε το πρωτο

δωρα το ακουσα για το δυστυχημα κ ειχα στεναχωρεθει παρα πολυ.. μα τοσο κριμα να χανονται ετσι ανθρωποι..

νια μυο περαστικα σας..

αγγελικουλα ακομα βρεχει εκει?

αννα μαρια μ. εβδ πρωι 3εχω παει μονο στην αποκαθηλωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας......ομορφος καιρος σημερα,αλλα νυσταζω τοσο πολυ που βαριεμαι να παω οπουδηποτε! 8-)

Λενακι τωρα διαβασα για τις θηλες nuk και εχεις δικιο,εχει κατηγοριες αλλα μονο στα μεγαλα μπουκαλια....θα παρω μηχανημα για τρυπες αν ειναι και θα ανοιξω αλλη μια!Ισως ετσι τρωει καλυτερα! Χθες πηγαμε οικογενειακως στο σουπερ...η μικρη χαζευε και τραγουδουσε :lol: ειχε πλακα αλλα κουραστηκε και στο γυρισμο γκρινιαζε!Αρχισαμε να εντασομαστε στον εξω κοσμο! :D

Ανασταση λεω να στειλω τον αντρα μου,εκεινη την ωρα κοιμαται η μικρη και δεν ειναι για εξω,αλλα ειπαμε πιο πολυ απο τις καμπανες θα ακουγεται! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Τι κάνετε κοριτσούδια εσείς και τα μωράκια σας!

Εμάς ξύπνησε ο κύριος στις οκτώ, τον τάισα και μετά δεν ξανακοιμόταν και όλο έκλαιγε. Τον κρατούσε ο άντρας μου μήπως κοιμηθώ μια σταλίτσα, γιατί είχα ξυπνήσει και στις πέντε και τον τάισα και τον άλλαξα και δύο φορές μάλιστα, αλλά πού... Έκλαιγε και δεν έκλεισα μάτι. Τελικά σηκώθηκα στις δέκα και δέκα, τον κράτησα λίγο στην αγκαλιά μου και αποκοιμήθηκε ο γλυκούλης μου!

Λένα, εγώ παλιά τη Μεγάλη Βδομάδα πήγαινα εκκλησία πρωί-βράδι όλες τις μέρες. Τώρα με τίποτα δεν το αντέχω. Πήγα χτες και μάλλον αύριο και μεθαύριο. Καλά, το Σαββάτο το πρωί γίνεται μεγάλο πανηγύρι και δεν το χάνω με τίποτα! Μόνο πέρσι δεν πήγα, που ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης και ήμουν λίγο χάλια.

Αναστασία, βλέπεις, μια χαρά τα πάει η φραουλίτσα στις εξόδους της!

Λυδία, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?εμεις καλα....μεγαλωνουμε κ ζωηρευουμε :lol:

τα δικα μου μπιμπερο παντως οσο ανεβαινουν οι μηνες εχουν κ περισσοτερες τρυπες....δεν εχει σχεση με το μεγεθος της θηλης....αλλα δεν το θελουμε καθολου το μπιμπερο μας αρεσει τις μαμας μονο....βγαζω γαλα η κακομοιρα κ πινει λιγακι...προσπαθω να την κανω να το συνηθισει....πινει γυρω στα 40-70μλ αναλογα...δεν ξερω αν ειναι καλα....

θα αρχισουμε κ εμεις τις ετοιμασιες για την βαπτιση....μετα το πασχα θα ψαξουμε κ εμεις για διαφορα με την νονα....

ααα η νονα ειναι η αδελφη μου τελικα..μου ειχε πει η κολλητη μου αλλα δεν τα καταφερε :cry: ...ηθελε παρα πολυ..κ εγω ηθελα πολυ γιατι την αγαπω πολυ την κοπελα....

ειναι δυσκολα με την οικονομικη κριση, ολοι δυσκολευοντε..αντε να φτιαξουν λιγο τα πραγματα ....εντωμεταξυ κ τον γιο μου μου τον βαπτιση παλι αδελφη μου..οχι η ιδια...ειμαστε μεγαλη οικογενεια....ααα κ εγω βαπτισα της μικρης μου αδελφης τον γιο....δεν πειραζει καλυτερα γιατι εχουμε κ ανεση μεταξυ μας :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αναστασουλα μου εβαλε εμβολιακι η φραουλιτσα?εμενα παντως εχει 6 μερες που το βαλαμε και κανει νουμερα ακομα!αχχχχ!

Νιακι μου περαστικουλια σας!

Αγγελικουλα μου ο μικρος Χαρουλης δεν καθεται στην Εκκλησια ε?εγω την πηρα σημερα το πρωι γιατι πηγα να κοινωνησω και ηταν πολυ καλη!δεν ηταν καθολου γκρινιαρα!λογαριαζουμε να παμε και αποψε με τον αντρα μου και τη μικρη!θα χει και αρκετο κοσμο αλλα κροτιδες να μην εχει γιατι θα την τρομαξουν!

Αννα μαρια και μας σημερα 9 παρα κατι ειχαμε βγει απο την Εκκλησια!

Λυδιακι μου τι κανει η μικρουλα σου?εμεις θα τη βαφτισουμε 28 του Απριλη!

Χρυσανθη ναζακια σας κανει η μικρη ε?δεν συνηθισε το μπιμπερο?

Λενακι μου τι κανουν τα αντρακια σου?

Εμεις ειπαμε στην Ανασταση να παει ο ενας απο τους 2 και ο αλλος να μεινει με τη μπεμπα γιατι εκεινη την ωρα κοιμαται και ειναι κριμα να την ξυπνησουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια μου. Τί κάνετε;

Εδώ στους γονείς μου είμαστε, ο άντρας μου έφυγε χτες γιατί δούλευε σήμερα. Βάψαμε τα αυγά μας, κάναμε τα τσουρέκια μας, μοσχοβόλισε το σπίτι.

Σήμερα έβγαλα και την μπεμπούλα έξω μια βόλτα. Της άρεσε πολύ.

Μόλις γυρίσουμε σπίτι μας θα πάμε στη γιατρό για το εμβολιάκι μας και μάλλον θα μας πει και πότε θα αρχίσουμε τροφές.

Κορίτσια μου, καληνύχτα και καλή ξεκούραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια!

αναστασακο αντε μια χαρα η μπεμπαρα με τον εξω κοσμο!! :D

αννα μαρια εγω ποα πταν γεννησα τον ανασταση δεν πολυπηγαινω στην εκκλησια.

αυριο θα παμε να προσκυνησουμε τον επιταφιο, το βραδυ στην περιφορα κ ειπαμε στον ανασταση να κοιμηθει το σαββατο το μεσημερι για να παμε κ στην ανασταση

χρυσανθη ειδα κ στο εξπρες που ρωτησες για τα μλ κ ξεχασα να σαπαντησω :oops:

οσο θελει ας πιει, αφου τοσο τη χορταινει..

για τις θηλες εγω λεω για τις νουκ (τετοιες ειχα στον ανασταση) αλλα κ παλι δεν ειμαι σιγουρη μπορει να μη θυμαμαι καλα

ποιο θηλαστρο χρησιμοποιεις? ποσα μλ βγαζεις?

βασουλα τι κανει η κοριτσαρα? τα δικα μου καλα ειναι! τα μαναρια μου!!!

εφη φιλακια!

πηρα θηλαστρο σημερα, χειροκινητο της μεντελα

εβγαλα σχεδον 30 μλ!! σταγονα σταγονα βεβαια παλι, μεσα σε 20' αλλα εβγαλα!

θα δοκιμασω κ το πρωι!

φιλακια κοριτσια!

αν δεν ξαναμπω καλο πασχα να εχουμε! να περασετε ομορφα μτις οικογενειες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας.....τελειωνει και το Πασχα σιγα σιγα,εμεις μεγαλωνουμε,περνανε οι ημερες και χαμπαρι δεν παιρνουμε...γερα να ειναι τα μωρακια μας!

Λενακι τελικα ισχυει αυτο που μου ειπαν,το οποιο δεν το πιστευα ποτε,οτι μεγαλωνοντας θα ηρεμησει η μικρη και θα μπει σε προγραμμα....που να αρχισουμε και τις στερεες,δεν θα μας πιανει κανεις!! :lol:

Χθες βγηκαμε βολτουλα,πηγαμε στα βαφτηστικα μας,ηταν λιγο γκρινιαρα,ξενιζεται το ατιμο αλλα ηρεμησε για 1 ωριτσα,ισα που εφαγα το γλυκο μου δηλαδη και ειπια εναν καφε!Το θεμα με την δικια μου ειναι ο υπνος απο οτι καταλαβα,δεν ξερει να κοιμηθει και γκρινιαζει....ελπιζω να λυθει κι αυτο συντομα,μεγαλωνοντας να καταλαβει οτι ο υπνος ειναι προσωπικη υποθεση! 8-)

Σημερα θα παμε να περασουμε και απο τον επιταφιο,θα κανουμε και καμια βολτουλα και θα γυρισουμε μετα να κανω κανενα γλυκακι για το Πασχα να παω στην πεθερα...εμ ολοκληρο αρνι θα βαλει αυτη,να μην τους γλυκανω? :?:twisted:

Καλα να περασετε ολες σας με τις οικογενειες σας!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....πηγαμε εκκλησια αλλα ειχε τελειωσει....που να προλαβω μια να ετοιμασω το ενα μια το αλλο...χαμος..τωρα το απογευμα...

λενα της μεντελα εχω ενα που κανει 180ευρω....φοβερο...αναλογα βγαζω κ 110μλ κ συνηθως 70μλ..δεν καθομαι πολυ 5λεπτα μονο....δοκιμασα κ ενα αλλο αλλα δεν μου αρεσε καθολου.

το ειδα που εγραψες κ εσυ αλλα μεχρι να το συνηθησεις να κανεις ζεστο μπανιο κανα 10λεπτο κ πολυ μασαζ την ωρα που το εχεις πανω στο στηθος....ισως σε βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσιααα δεν μπορουσα να βρω το 4 με τιποτα...μου εγραψε η Αναστασια οτι εχει ανοιξει 4 και πουθενα...πωπω...σας βρικα ομως χαχα...τι κανετε??τελειωνει και το πασχα σιγα σιγα...πως πανε τα μωρακια...εμεις εδω μια χαρα...μεγαλωνουνε και τα 2...η Μιλα κανει Παλαμακια στεκεται ορθια πλεον και κρατιεται απο οπου μπορει ναι...χορευει φουρειρα με τρελα και τρωει οτι δει μπροστα της..αμεεε ανανα μπισκοτα κεικ πασατεμπο ειναι πολυ λιγουρα...ετοιμαζουμε και τα διαβατηρια..της Μιλας ειναι ετοιμο στο χριστοφορο πρεπει να ξανα παμε γιατι δεν δεχτικαν την φωτο...αντε να τελειωνουμε και με αυτα και να δουμε ποτε θα φυγουμε..καλη Ανασταση να εχτεε και καλο πασχα..τωρα που σας βρικα...χαχα θα μαθω και τα νεα σας φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυ να'μαι κ εγω υστερα απο τοοοοσο καιρο!!!!

δεν σας εχω ξεχασει , ομως αφιερωνω τις ωρες μου στα μικρουλια μου!!!!

μεγαλωνουμε , περναμε τελειααααααααααα!!!!!

καλο Πασχα να εχετε κ καλη Ανασταση με υγεια!!!!!!

να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!

πολλα πολλα φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...