Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

[smilie=occasion15.gif] Χρόνια πολλά στη Χριστίνα μας!!! [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] Να'ναι πάντα γερή, χαρούμενη, ζωηρή και ναζιάρα! (*) Γωγώ μου να τη χαίρεστε, να τη καμαρώνετε πάντα!!

Καλό μήνα σε όλη την παρέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φιλενάδες!!!

Σας υπερ ευχαριστώ για τις πολύτιμες ευχές σας κ λέω πολύτιμες γτ ξέρω πως είναι αληθινές,με νοιώθετε κ σας νοιώθω.Οπως λεει κ η Γιουλη όλο αυτό το ταξίδι απο το πρώτο χαμόγελο στα πρώτα βηματα ή στο οτιδηποτε συνεπάγεται για εσας,λίγο πολύ το περάσαμε μαζί....

Απο μικρουλι σποράκι στην κοιλίτσα μας,τις μπουρμπουλήθρες, τα φτερουγισματα ,τις αγωνιες μας και όλα όσα σχεδιάζαμε για αυτά πριν ερθουν στον κόσμο,τωρα ειναι εδω κ κάθε μέρα μας συνεπέρνουν πιο πολύ.

Σημερα ήταν μια πραγματικά υπεροχη ημέρα....αλλά θα σας δωσω μία συμβουλή γτ 1η φορά 1η εμπειρία για τον καθένα μας...χαλαρα σε ολα κ οχι πολλά πολλά σε μενού κτλ,χανετε στιγμες κ δεν το επιτρεπει κ ο χρονος βεβαια.......

Ηταν τόσες πολλες οι ετοιμασίες που αναγκάστηκα απο το πρωί να έχω στο πάρκο την Χριστίνα να παίζει μονη της για να κάνω τις δουλειες μου...ενω θα επρεπε να την παιζω,να την παμε βόλτα μια τοσο ωραια μερα που ειχε κτλ κτλ

Βεβαια μετα τις 17.00 δεν σταματησε να παίζει κ να ευχαριστιέται παιχνίδι.

Απλα το αγχος μου δεν με αφησε εμενα να την χαρώ περισσοτερο απο αυτό που ηθελα.

Παρολαυτα περασαμε όλοι υπεροχα,ειχαμε πολύ κοσμο κ μικρο σπίτι αλλά πολλά παιδιά,σύνολο 6 μωρά κ 4 παιδιά.....τι χαρούμενο κλιμα που είχαμε :D

Αντε κ στα επόμενα γενεθλεια με το καλό μανουλίτσες!!!

Τελικά είχα πιτσακια,τυρόπιτα,πρασόπιτα,σπανακτυροπιτα,πατατακια,πορτοκαλάδες,χυμούς κ μια υπεροχη τουρτα πολυ νοστιμη με νεραιδουλες :D

Σας φιλω,πάω να χαλαρωσω γτ εχω πολυ υπερενταση....αυριο λεπτομέρειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Αφροδιτη ειναι και για τους μεγαλους. Γενικα ολα αυτα που θα κανω ειναι μπουκιτσες και σε μικρη ποσοτητα. Μου αρεσει να υπαρχει ποικιλια.

Εχθες το βραδυ με πηρε ενα φιλος μου που ειναι μαγειρας. αφηστε μ'εβαλε στην πριζα να φτιαξω και αλλα πραγματα περιεργα. Παντα μου κανει μαθηματα απο το τηλ.!!!!! Τωρα θελει να μου μαθει ατομικη χωριατικη!! Ειναι τρελος και αγω το ιδιο. επαθε πλακα ποσο ψαχμενο ειναι το μενου αλλα και απλο!

Γωγω χαιρομαι που περασατε ωραια! κΙΑ που δεν εχασες το χιουμορ σου. Ετσι ειναι οταν κανεις παρτυ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!

χάθηκα γιατί το σκ ήμασταν έξω συνέχεια κ είχα κ δουλειές στο σπίτι και χθες ήταν δύσκολη κ φορτισμένη μέρα κ στη δουλειά!

είμαστε καλά όμως!!η μικρή μας έχει ξετρελάνει κ έχει γίνει κ πολύ καλή νοικοκυρά!!!χθες καθάριζε με χαρτί το τραπεζάκι στο σαλόνι!!! :lol: αντε να μεγαλωσει λίγο να μάθει και να σφουγγαρίζει,να μας ξεκουράσει λίγο :lol::lol::lol: κατά τα άλλα,λέει λίγες λεξούλες μαμα,μπαμπά,παπα (-κι),ναι,τι; (κάνει κ το χεράκι της) και όταν θέλει στήθος απλά μου τραβάει την μπλούζα :lol:

παπουτσάκια πήραμε τελικά από το μουγιερ,τα geox δεν ειχαν ποικιλιά στο νουμερο 18 κ το ποδαράκι της είναι μικρό!!!!το 18 της περισσεύει κ λίγο!αν βρω φωτο θα σας βαλω!

Καταρχήν,να ευχηθώ αναδρομικά ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΖΗΝΑ ΜΑΣ!!!!!!!!ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ (ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΤΗ ΜΑΜΑ Κ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ :lol: ),ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΜΟΝΗ,ΠΑΝΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ!!ΓΩΓΩ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ Κ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ!!!μεγάλη συγκινηση ε;;;χαίρομαι που περάσατε καλά κ έχεις δίκιο για τις ετοιμασίες!

Γιούλη,ευχαριστώ για το πακετάκι!!!θα το περιμένω!!!

Ανδρια,περαστικά σας!!!είναι καλά τώρα η μικρή;εσύ;

Ελενα,πως παει;;;;;χαλακι πηρα από το ικεα ενα πρασινό με ενα λαγουδακι κ καρότο,δεν πιανει ολο το δωμάτιο,μονο στη μέση.νομιζω συνθετικό.

Γλυκερία μας,σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και μια ζεστή αγκαλιά!!!!καλή δύναμη!!

Γεωργιάννα,μας έχεις ξετρελάνει με τις μαγειρικές σου!!!!!!τυχερός ο άντρας σου κ οι γιοι σου!!!!!!

Ξύπνησε,παω να την αλλάξω κ να τη θηλάσω!!

καλή μέρα σε όλες/όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δανάη, μας έλειψες το σκ. γενικά είχαμε πολλές απουσίες! χι,χι! το ρίξαμε όλοι έξω.

Έχω φτιάξει κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο και έχει μοσχομυρίσει όλο το σπίτι. Κλαψ, θα πρέπει να περιμένω τον μπαμπά μας για να φάμε μαζί...!!!

Άντρια, περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!Δανάη μου σε ευχαριστώ κ εσενα πολύ :D

Και μενα η Χριστίνα κάνει "τιιιιιι???"κουναει το κεφαλι περα δωθε κ το χερακι αναρωτιόντας!

Επίσης παιρνει το τηλ της κ λεει "ναιιιι????" κ το βαζει στο ωμο :lol:

Εχει πολύ πλακα....!

Αναστασια μεχρι εδω μύρισε γιαμμιιι!!!

Εγω ήμουν πρωί στην δουλεια κ σε λίγο θα πάρω την Ζηνα να πάμε στην Νεα Σμυρνη να αλλάξω μεγεθος σε καποια δωράκια κ να χαζέψω γενικότερα γτ μας περιμένουν πολλά γενέθλεια!

Τετάρτη ειναι της Αλεξάνδρας ξαδερφης με 3 μερες διαφορα κ την Κυριακή της Βασιλικής 3 ετών...κ τα 2 σε παιδότοπο,ωραία θα περάσουμε!

Αλλά εχω κ βαπτιση τελος του μηνα κ αλλα 3-4 γενέθλεια να πάμε.

Αχχ πολυ χαρούμενα event!

Περιμενουμε της Γιουλης τώρα,να μας πεί εντυπωσεις απο το 1ο πάρτυ του Αλέξη.

Γιουλη μ,σε ευχαριστω για την προσκληση αλλά δεν προλαβαινω όπως βλέπεις :(

Φιλια ,τα λεμε μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κι εγω !! δε σας πφρολαβαινω..μονο η Νεκταρια ειναι τοσο απαιτητικη βλεπω..δε με αφηνει να κανμω τιποτα μεσα στο σπιτι θελει ολο να παιζουμε..μολις ανοιγω το πισι η ξυπναει η θελει παιχνιδια!!! αχ χρονια πολλα στο χριστινακι!!!! γερη και παντα ζωηρη !! χεχε

Ωραια παπουτσια αναστασια μου!!! θα ριξω μια ματια ξερετε γιατι;; ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΜΑΕ ΤΟ 1ο μας βημααααα χωρις βοηθεια...βεβαια μετα πεσαμε σηκωθηκαμε ακι περπατουσαμε παλι με υποστηρξη αλλα ειναι μια αρχη!!

Διαβασα για τα χαλια..εχει ωραια κι στο leryo merlyn...

για τα λεφτα που μιλατε δεν θα πω κατι..ειναι χαλια η κατασταση κοριτσια για ολους..κοιτατε τα μπουμπουκια σς και τπτ αλλο!

σας φιλω μακαρι να μποφρουσα να μπαινω πιο συχνα :( δε μου το επιτρεπει ο χρονος μυ... ολη μερα εχω την νεκταρια και το βραδυ πλεκω εχουν μαζευθτει παραγγελιες ενα σωρο ! ουφ!

φιλακια σε ολους

η Γλυκερια τι κανει με τους μ,παμπαδες ξερουμε;; ευχ0μαι ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!

Ειρηνη και ο Διονυσης θελει συνεχεια να ειμαι μαζι του, αλλα αυτο δεν γινετε. Δεν μπορω να αφησω το σπιτι στο αυτοματο ουτε να ειμαι ξεκουραζομαι λιγο.

Ειμαι χαρουμενη γτ κοιταγε το αφεντικο μου τις ημερομηνιες και θα εχω αδεια απο την Μ. Πεμπτη μεχρι τις 23.04. Θα κατσω με τα παιδακια μου σπιτι!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιουπι!!!!

Δαναη απιστευτη η μικρη!! Ο δικος μου δεν λεει το ναι! Ανδρας!!!!!! που δεν του αρεσει να μιλαει στο τηλ.!! Αλλα περνει μωρομαντηλα και καθαριζει ακομη και τον καναπε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Simera stin douleia eimoun xalia me poli diskolia evgala tin mera, to mesimeri pou piga stin mama mou, mou edwse i nimfi mou Nurofen cold & flu k eimai poli kalitera..

Euxaristw gia ta perastika..

Danae mou i mikri mia xara einai 1 mera mou ekane pireto k teleiwse oloi mou lene pws ta dontia 8a itan gia na min sinexistei.. Euxaristw gia to endiaferon..

Xtes ir8ane to apogeuma kati filoi mas me ton 8 mino gio tous k tous valame sto parko mazi, to agoraki ka8ise se mia gwnia isixos xwris na vgalei kix k kratouse paixnidia tis Victorias tou ta epairne me viaio tropo k ton xtipouse, evaze to daxtili tis sto mataki tou, tou travouse ta mallia apapa den ton afise se xlwro kladi, ntrapika poli tis e3igousa, tis milousa irema den mou edine simasia tis milousa me entono tropo auti tipota sinexize, evgale ton mikro nok aout :D:oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου όμορφα!

τι κάνετε?

μπήκα να πω τον πόνο μου...να γκρινιάξω :lol::lol::lol::lol: με θέλετε? :D:D:D

λοιπόν! το Σάββατο μετά από 12 μήνες και κάτι (κάλλιο αργά παρά ποτε χιχι) βάλαμε την μικρούλα μας στο δωματιάκι της! Το πρώτο βράδυ κοιμήθηκε τέλεια, αλλά από το 2ο και μετά άρχισε να ψιλο-ξυπνάει την νύχτα....

το θέμα είναι ότι έχουν σκάσει πολλά δόντια, σύνολο 7-8 αλλά τα 3-4 μεγαλώνουν αυτές τις μέρες και την πονάνε και είναι μέσα στην γκρίνια οπότε δεν μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι λόγω της αλλαγής (που προσωπικά δεν το νομίζω-τουλάχιστον όχι συνειδητά) ή από τα δοντάκια...

το άλλο είναι ότι τελευταία δεν έχει καθόλου υπομονή...πχ ξύπνησε σήμερα στις 6:30 το πρωι γιατί πεινούσε (λόγω των δοντιών δεν τρώει πολύ καλά μέσα στην ημέρα και παροτι πίνει αρκετό γάλα πεινάει μέσα στην νύχτα?) μάλλον... και μέχρι να της ζεστάνουμε το γάλα φώναζε και έκλαιγε τόσο δυνατά που δεν έκλαιγε ούτε σαν βρεφάκι....σας μιλάω για black metal φωνητικά (αν έχετε ακούσει ποτέ :lol::lol::lol: )

εκεί που ήταν ένα ήσυχο μωράκι ξαφνικά μεταμορφώθηκε σε ανήσυχο και πεισματάρικο και όταν δεν γίνεται το δικο της ουρλιάζει...αφού μας έπιασαν τα γέλια δεν πιστεύαμε το ουρλιαχτό που ακούγαμε!!!.....ο άντρας μου εντωμεταξύ είχαι πρωινο δικαστήριο, εγώ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου λόγω εγκυμοσύνης (είμαι ΚΑΤΑΚΟΠΗ τελευταία....) οπότε καταλαβαίνεται επανήλθαμε σε εποχές Μαρτίου-Απριλίου 2011 :lol::lol::lol:

και κάτι ακόμα...σήμερα είχα αγκαλιά το ζουζούνι μου και ήρθε η γυναίκα που την κρατάει και ενώ συνήθως κλαίει και δεν θέλει να πάει, σήμερα άπλωσε τα χεράκια της και την πήρε αγκαλιά με χαρα :cry::cry::cry::cry: αχχχχχχχχχχχχχ και με σκότωσε................................κλαψ κλουψ

ααα για το Πάσχα έχετε κανονίσει κάτι? Εμείς τίποτα...εδώ θα είμαστε και θα προσπαθούμε να ξεκουραστούμε...

ααα ευχαριστώ πολύ και για τα tips για το χαλί! τελικά πήρα 1.70*2.40 ένα πανέμορφο τύπου shaggy μεταξωτό με μοβ-ροζ-γαλάζιο σαν να έχει πάνω χαρτοπόλεμο σε παλ χρώματα!!!

αυτά για την ώρα...

σας φιλώωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμανθα εχω διαβασει οτι ο χρονος μεταξ 12-17 μηνων ειναι δυσκολος γαιτι εχουν ενταση λογω αγχους αποχωρισμου.. με λιγο υπομονη θα προσαρμοστει!

ανδρια κι εμενα ειναι βιαιη με τα αλλα παιδακια αλλα ειναι μες το προγραμμα..οταν ηταν βρεφακι της φαιρονουσταν ασχημα τα αλλα μωρα ετσι παει χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΣΟΥΠΡΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!!ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΕΡΙΝΟΣΠΟΡΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ..........ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ???ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΧΤΕΣ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ,74 ΠΟΝΤΟΥΣ 9 ΚΙΛΑ ΕΧΑΣΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ....ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΘΗΚΑ ΟΤΙ Η ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟΝ ΑΛΕΞΗ Η ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ ΜΑ ΤΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΡΟΦΕΣ....ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ,ΟΣΠΡΙΑ ΤΟΣΤ,ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ,ΡΥΖΟΓΑΛΟ,ΚΟΙΝΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΚΙ ΜΕΙΣ...ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΥΓΟ ΚΤΛ....ΧΑΡΗΚΑ ΓΤ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ...ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ Κ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΜΟΝΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Κ ΜΟΣΧΑΡΙ.....ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΟΥΝ Κ ΔΥΟ ΠΑΝΩ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

Ο ΝΙΚΟΣ ΤΑΞΙΔΙ,ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΑΔΕΙΑ ΠΟ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ Κ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ...ΗΡΘΕ Η ΝΤΑΝΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ Κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ..ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ Κ ΗΡΕΜΗ....ΕΧΩ Κ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΥ,ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ Κ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΣΤΟ ΧΕΡΙ....Ε!!!ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!

ΣΑΜΑΝΑΘΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΤΑΤΗ ΓΙ ΑΥΤΟ....ΠΟΤΕ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΣΟΥ??ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ?ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΤΟΙΜΗ???ΧΡΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΑΝ ΨΕΜΜΑΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ....

ΣΤΕΙΣΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΣΤΩ Κ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΑ...

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ,,,,ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ(ΔΕΒ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΗΛΑΔΗ) ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΕΓΩ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ...ΤΗ Μ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΩΡΙΟ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ,ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ Ο ΝΙΚΟΣ ΤΗ Μ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ....ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΑ ΠΑΛΙΑ....ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ,ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ,ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟ ΖΟΥΜΕ ΕΝΤΟΝΑ,ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΛΑΚΟ ΣΕ ΛΑΚΟ ΓΙΑ ΕΥΧΕΣ Κ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΤΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΧΟΡΕΥΤΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ....ΤΕΛΕΙΑ!!!!ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ,ΘΑ ΔΩ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΜΟΥ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΚΤΛ......ΑΑΑΑΑ!!!Κ ΤΗ Μ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ(ΟΥΖΟ-ΤΣΙΠΟΥΡΟ) ΕΙΝΑΙ ΕΘΙΜΟ....ΣΑΣ ΦΙΛΩ Κ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, Γιούλη τι ωραία που περιγράφεις τα έθιμα του χωριού!!!

Εγώ λείπω τόσα χρόνια από την πόλη μου, που δε θυμάμαι τίποτα από έθιμα.

Εμείς ταξιδεύουμε με τη Γεωργία αεροπορικώς για Θεσ/νίκη το σάββατο. Τα Γιαννιτσά είναι 40 λεπτά. Θα έρθει να μας πάρει ο αδερφός μου από το αεροδ/μιο. Θα μείνουμε 2 εβδομάδες!! Γιούπι!

Πάμε να κάνουμε μαμ οικογενειακώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ τριγυρνάω κι εγώ... χαμένη λίγο στις σκέψεις μου, επικρατεί μια απογοήτευση αυτές τις μέρες πάλι, φουσκώνουν οι λογαριασμοί, το ταμείο άδειο και η ασυνεννοησία με το Βαγγέλη καλά κρατεί... Σας σκέφτομαι. Θα επανέλθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα δεν πιστευω οτι πονανε απο τα δοντια. το προβλημα ειναι μεχρι να σκασουν μετα τπτ. Πιο πολυ ειναι η αλλαγη που της εκανες. το καθε παιδι την παιρνει διαφοερτικα. Ο δικος μου τωρα οταν ξυπναει μες στην νυχτα σηκωνετε και κοιταει τον αδελφο του. Υπομονη και θα περασει η μπορα!!!

Γιουλη μου καλα θα κανεις να φυγεις. Μπραβο σου που της τα ειπες της παιδιατρου!!

Το τοστ τι θα εχει μεσα; ειμαι περιεργη!

Επανερχομαι!! σε καμια ωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas xeretw omorfi pareoula :D

Gioulaki mou se zilevw (me to kalo tropo) 8elw k egw na kanw Pasxa se xwrio exei alli "geusi" ta xwrioudakia exoun mia zestasia.. I pe8era mou einai apo xwrio k exei k spiti alla eginan kati kavgades me ta periousiaka k den milietai me ta 2 aderfia tis (aderfi k aderfo) k i aderfi tis exei e3oxiko apo katw tis k den 8elei na tin dei k exei pooolla xronia na panane, i pe8era mou malakwse alla o pe8eros mou oute kan to sizita.. O andras mou den 8elei giati ntrepete gia tin katantia tous..

Elenaki mou ipomoni makari i mikri na iremisei..

Daphne mou mia apo ta idia oles mas, 8etiki ske4i k aisiodo3ia k ola 8a ftia3oun..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα δεν πιστευω οτι πονανε απο τα δοντια. το προβλημα ειναι μεχρι να σκασουν μετα τπτ. Πιο πολυ ειναι η αλλαγη που της εκανες. το καθε παιδι την παιρνει διαφοερτικα. Ο δικος μου τωρα οταν ξυπναει μες στην νυχτα σηκωνετε και κοιταει τον αδελφο του. Υπομονη και θα περασει η μπορα!!!

Γιουλη μου καλα θα κανεις να φυγεις. Μπραβο σου που της τα ειπες της παιδιατρου!!

Το τοστ τι θα εχει μεσα; ειμαι περιεργη!

Επανερχομαι!! σε καμια ωρα!!!

Ε μα ναι δεν πηγαινε αλλο ρε συ...Ελεος!!!Κ μολις της ειπα για να αλλαξω γαλα επεμενε να συνεχισω σκονη 3ης βρεφικης ηλικιας........Τα πηρα κ της λεω δεν υπαρχει πιθανοτητα εγω να παρω αλλα σκονογαλατα,οποτε προτεινε μου ποιο παστεριωμενο να παρω και τι γιαουρτι να δινω εκτος απο τα επιδορπια γιαουρτιου....Μου ειπε μπορω να του δωσω οτι γιαουρτι θελω....τι να παρω?προβειο η κατσικισιο?αγελαδινο το αποφευγω γτ εχει πολυ πρωτεινη κ τα νεφρα κ το ηπαρ ειναι ακομη ανωριμα για να το μεταβολισουν....με λιγα λογια ειναι βαρυ γαλα...Το τοστ να εχει μεσα γαλοπουλα βραστη και τυρι,ντοματα....Επισης μου εβαλε οτι φρουτο θελω για τη φρουτοκρεμα εκτος απο φραουλες που δεν ειναι η εποχη τους ακομη....ρυζογαλο,ανθος αραβοσιτου,κεικ(θελω να βρω μια συνταγη ειδικη για παιδια να μην ειναι φουλ στη ζαχαρη)αυτα!!!

Αχ χαιρομαι που θα παω χωριο αλλα οσο σκεφτομαι τις μερες που θα περασω εκει κ θα ειναι ο πατερας μου τρελαινομαι....εχουμε μια κακιστη σχεση κ η σχεση με τη μαμα μου ειναι οριακη....Υπαρχουν φορες που τον σιχαινομαι αυτον τον ανθρωπο εχω περασει τοσα απο αυτον που μονο κακες αναμνησεις εχω να θυμαμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια!τι κάνετε;;

Αναστασία,κ εμένα μου λείψατε!νιώθω πολύ κουρασμένη αυτές τις μέρες,επιστρέφω απο τη δουλειά έχω περίπου μισή ώρα (στην καλυτερη περίπτωση)να φάω κ λιγο να χαλαρώσω μέχρι να ξυπνησει η μικρή,μετά την παίζω,τη θηλάζω (ξυπνάει ανήσυχη απο το μεσημεριανό ύπνο κ ηρεμεί πάνω μου),μετά κρέμα και μετά βόλτα.μετά μπάνιο,μετά θήλασμα κ νάνι.και την επομενη μια από τα ίδια....σήμερα μάλλον θα παίξουμε μέσα,εχει κ συννεφιά,είμαι κ κομμάτια.θέλω διακοπές και ξεκούραση!αρχίζω να προβληματίζομαι μήπως βιάζομαι για το 2ο,μήπως τα δω όλα;;;ο κώστας βοηθάει,η πεθερά μου όποτε της το ζητησω ειναι διαθέσιμη,αλλά εξακολουθώ να αισθάνομαι κουρασμένη.μάλλον φταίει κ η συγκεκριμένη εβδομάδα που ήταν ζόρικη,το Σάββατο έχουμε μια ημερίδα για τις φυλακές όπου θα μιλήσω (πάει κ το μισό Σάββατο μέχρι τις 4,ευτυχώς θα πάρω ρεπό αντ'αυτού).

Ειρήνη,μπράβο στη Νεκταρία μας για το πρωτο βηματάκι!!!!!αντε κ στα επόμενα!!!

Ανδρια,τι να πω για τη Βικτώρια;;;;ότι κ εγώ μικρή έδερνα τα αγορακια;;;;κάτι ήξερα :lol::lol::lol:

Ελενα,σε καταλαβαίνω γι'αυτο που λες για την νταντά..καμμιά φορά το νιώθω με την πεθερά μου αν κ τελευταία έχω αρχίσει λίγο να μαλακώνω.η μικρή θα προσαρμοστεί,μην ανησυχείς.ίσως το δεύτερο να το βάλετε νωρίτερα στο δωμάτιό του,πχ στους 5 μήνες.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ Κ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ!!!

Δάφνη,ψυχραιμία και υπομονή!τι δεν καταλλλλλλλλλαβαίνει (όπως λέει κ ο Σαλονικιός στη διαφήμιση? :lol: ) ο Βαγγέλης;

Παω να την παρω,ξύπνησε.φιλάκια κ στις υπολοιπες!!!!σας σκέφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη μπορεις να φτιαξεις εσυ κεικ και να βαλεις την μιση ζαχαρη. εγω του δινω μια φορα στις τοσες. Οσο για το αγελαδινο τι σε πειραζει απο την στιγμη που του βαζεις κνορ! Δεν εχω ξανακουσει για το γιαουρτι ολα αυτα, εγω αγελαδινο του δινω μια φορα στις 2 εβδομαδες!! και αν!!!!

Μπορει να μασησει το τοστ; δεν θυμαμαι στον Αλεξανδρο.

Οσο για το μπαμπα σου αδιαφορησε οσο μπορεις αλλιως μη πας εαν δεν θα νιωσεις καλα.

Ειρηνη αντε καλο τρεξιμο!!! εκανε και αλλο βημα;

Δαναη υπομονη και θα περασει αυτη η κουραση!! μηπως να μην βγεις 1-2 μερες; Οσο για το 2ο ειναι πραγματι πολυ πακετο! η συμβουλη μου ειναι σ'ενα χρονο να βαλετε μπρος καλυτερα. Τωρα θα αρχισει να περπατει και θα την κυνηγας.

Δαφνη μου πολυ πεσμενη!!! Ανεβα λιγο ερχετε και το Πασχα! ποτε θα φυγετε;

Επιτελους πηρα μιξερ!!!!!!!!!! Ελεος πια δεν εβρισκα πουθενα και πανακριβα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη μπορεις να φτιαξεις εσυ κεικ και να βαλεις την μιση ζαχαρη. εγω του δινω μια φορα στις τοσες. Οσο για το αγελαδινο τι σε πειραζει απο την στιγμη που του βαζεις κνορ! Δεν εχω ξανακουσει για το γιαουρτι ολα αυτα, εγω αγελαδινο του δινω μια φορα στις 2 εβδομαδες!! και αν!!!!

Μπορει να μασησει το τοστ; δεν θυμαμαι στον Αλεξανδρο.

Οσο για το μπαμπα σου αδιαφορησε οσο μπορεις αλλιως μη πας εαν δεν θα νιωσεις καλα.

Ειρηνη αντε καλο τρεξιμο!!! εκανε και αλλο βημα;

Δαναη υπομονη και θα περασει αυτη η κουραση!! μηπως να μην βγεις 1-2 μερες; Οσο για το 2ο ειναι πραγματι πολυ πακετο! η συμβουλη μου ειναι σ'ενα χρονο να βαλετε μπρος καλυτερα. Τωρα θα αρχισει να περπατει και θα την κυνηγας.

Δαφνη μου πολυ πεσμενη!!! Ανεβα λιγο ερχετε και το Πασχα! ποτε θα φυγετε;

Επιτελους πηρα μιξερ!!!!!!!!!! Ελεος πια δεν εβρισκα πουθενα και πανακριβα!!!

δεν του ξανα εβαλα κνορ...μονο στις αρχες 1-2 φορες για να συνηθισει τη μεταβαση για τη γευση πιο πολυ....εσυ τι γιαουρτι δινεις?και τι γαλα τους δινετε ηθελα να σας ρωτησω....επισης πειτε κ καμια ιδεα για το απογευματινο....Θα δω τι θα κανω με το χωριο....Τη μανα μου σκεφτομαι κ κανεναν αλλον κ οτι εχω αναγκη να παω καπου σαν εκδρομη το βλεπω πια το χωριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη,εγώ για απογευματινό της δίνω φαρίν λακτέ,δοκιμασα 2-3 φορές γιαούρτι παραδοσιακό αγελαδινό μεβγάλ δεν της άρεσε,δεν επέμενα,θα ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...