Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Μετά απο 2 απάλευτες μέρες,πλύση στομάχου,χορήγηση άνθρακα κ πολλαααααά τρυπήματα υπέγραψα με δική μου ευθύνη το μεσημεράκι κ το απόγευμα γυρίσαμε σπίτι μας.. Μάτια κ στον κ..λο! Ο Ζοζεδάκος σκαρφάλωσε πρώτη φορά πάνω στη καρέκλα κ μετέπειτα στο τραπέζι της κουζίνας όπου πήρε το πακέτο με τα τσιγάρα της μάνας μου -που υποτίθεται τον πρόσεχε-

για να απλώσω! :twisted: 1 στο χέρι κ ένα στο στόμα ο θεριακλής :!: θα σας γράψω περισσότερα αύριο. Καληνύχτες!

Η Έλενα γέννησε??? κ εγώ αγοράκι πιστεύω θα έχει όπως κ η Δανάη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πο,πο Έλενα! Περαστικά σας! Ξεκούραση τώρα. Αυτός είναι ο φόβος μου. Ότι ποτέ δεν ξέρεις ΤΙ θα κάνει για πρώτη φορά :roll:

Δάφνη, το σκέφτομαι για babysitter αλλά ποιά να εμπιστευτώ μέσα στο σπίτι μου με το παιδί μου?????????

Δυστυχώς δεν ξέρω κάποια κοπέλα τόσο καλά......

Δανάη, η μαμά μου μακριά και η πεθερά έχει μαγαζί και δουλεύει σπαστό ωράριο και μένει και 10 χλμ μακριά μας (μέσα στην Αθήνα σκέψου με κίνηση και φανάρια) οπότε................τζιφος

Control freak κι εγώ. Θέλω να τελειώνω τις δουλειές μου "χτες" αν γίνεται :lol: Ειδικά αν πρόκειται για τακτοποίηση, χαρτιά, εκκρεμότητες γενικά!

Προχθές έμαθα τα χαρτιά που χρειάζονται για τον δημόσιο παιδικό σταθμό και ήθελα εδώ και τώρα να τα ετοιμάσω.

Εμείς έχουμε αύριο το απόγευμα παιδίατρο. Για να δούμε!

Ά! Εγώ λέω πως η Σαμάνθα θα κάνει κοριτσάκι όπως και η Δανάη! :lol: Για να δούμε ποιός θα κερδίσει στο στοίχημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας... καταρχας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες για την αννουλα μου! Περασαμε ωραια στο παρτυ και η αννα το ιδιο αν και τα περισσοτερα παιδακια που ειχαμε καλεσει δε μπορεσαν να ερθουν αλλα δεν πειραζει! Ειχαμε πολλους συγγενεις αλλα εγω το ηθελα αυτο γιατι πηραν μεγαλη χαρα ειδικα οι προπαππουδες της αννουλας αφηστε που ολοι μας εχουν βοηθησει με τον τροπο τους!!!!!!!!!!

Τωρα απο αυτα που διαβασα θα σχολιασω ο,τι θυμαμαι γιατι τρεχω!

Ελενακος περαστικα κοριτσι μου τι να πω ρε γαμωτο αυτα ειναι τα ασχημα

γλυκερια μου δεν ξερω τι να πω απλα σε σκεφτομαστε κι ευχομαι ο χρονος να ειναι πανδαματωρ

ΓΙΟΥΛΗΗΗΗΗΗΗ εγω κοριτσι μου θα τον ειχα σκοτωσει και θα τον ειχα πεταξει στους καρχαριες η στο λιμανι του πειραια να τον φαει το ραδιενεργο πλαγκτον! εβαλε το παιδι πανω στη σιδερωστρα και το ξεχασε στο σουπερ μαρκετ και σου ειχε πει και την καφριλα για τα κιλα, μαλλον τον αγαπας παρα πολυ σκεψου οτι εγω σκεφτομαι σε φασεις να χωρισω για πιο απλα πραγματα π.χ οτι δεν επικοινωνω , αλλα σε ο,τι αφορα στη μικρη ειμαι κερβερος μου τη δινει που παιζει κομπιουτερ και ασχολειται μαζι της ενω βλεπει τηλεοραση και για τιμωρια τον μουρμουραω 24ωρα ολοκληρα αλλα πανω στη σιδερωστρα ... θα το ειχα βγαλει φωτο για να του παρω και την επιμελεια...

ειμαι κακουλα ε; το ξερω αλλα η ζωη με εκανε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δαφνη πες στο βαγγελη οτι η τουριστικη περιοδος δεν αρχισε ακομα... και δεν ξερω τι να πω στεναχωριεμαι αλλα ολοι τα ιδια σκατα ειναι μου φαινεται αδιανοητο να μην κανουν κωλοτουμπες στα πρωτα γενεθλια γιατι δε φτανει να αγαπαμε καποιον πρεπει να το κανουμε με τροπο που να το καταλαβαινει και ο αλλος... Γουρουνια α α αα αααα

αφροδιτη χαιρομαι που τα βρηκατε...

γιωργιαννα μου το βατραχακι πως ειναι;

γωγω μου η ζηνα η τρομερη πως παει; τρεξιμο ξωπισω της ε;

εμας ηρθε η γιατρος ειμαστε 10.100 και 79 ποντους!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου εγω θεωρω οτι πρεπει να βρεις μια κυρια που να εμπιστευεσαι...χρειαζεται.. εμεις εχουμε την κυρια αλεξανδρα που με βοηθαει και στο σπιτι και ειναι πολυ καλαη εχει πειρα εχει μεγαλωσει πολλα και ασχολειται ποιοτικα της εχει μαθει και πολλα πραγματα... βεβαια εχω και τη γιαγια μου μαζι που κανει το ρουφιανο χοχοχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα περαστικά και πάλι στο Γιωργάκη και προσοχή πολύ σε όλα τα παιδάκια!

Αφρο τι κοριτσάρα η Αννούλα! Να ζήσει! Η Κατερίνα πριν 4 βδομάδες ήταν 9.500 κιλά και 77 εκ.

Δανάη, δεν μιλάμε για 2 μήνες. Η πληροφόρηση που είχα όταν επέστρεψα ήταν ότι θα εργαζόμουν 6ωρο μέχρι το Φεβρουάριο του 2013! Και μετά άλλους 6 μήνες 7ωρο! Τώρα μου είπαν ότι το 6ωρο λήγει 30 Ιουνίου και ζήτησα να συνεχιστεί για 3 μήνες ακόμα και από 1η Οκτωβρίου 8ωρο. Μεγάλη ανατροπή όπως καταλαβαίνεις, μέχρι και 2ο παιδί σκεφτόμουν να έκανα πριν ξαναγυρίζω στο πλήρες ωράριο. Τέλος πάντων, σκάω και κολυμπάω afrodite!

Steicy τα ετοίμασες τα χαρτιά?

Φιλιά και στις υπόλοιπες! Θα επανέλθω αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χτες βράδυ κοιμηθήκαμε καλύτερα. Της έδωσα ντεπόν. Το δοντάκι δεν έχει σκάσει ακόμη. Έχει αυτήν την κυστούλα που φαίνεται στην αρχή.

Άφρο, πρέπει να βρω κάποια που να την ξέρω, έχεις δίκιο. Εσύ είσαι τυχερή που έχεις και ¨παρατηρητή" τη γιαγιά! Super!

Ξέρει καμία το επίθετο της Σαμάνθας-Έλενας? Μπορώ να πάρω στο Ιασώ να ρωτήσω αλλά πρέπει να ξέρω το επίθετο...

Δέσποινα, δεν τα έχω όλα ακόμη. Θέλουν την φορολ. δήλωση του 2012, που θα πάω αυριο στη λογίστρια να την κάνω και περιμένω και κάτι πιστοποιητικά από τα ΚΕΠ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ειμαστε χαλια. πηγα το μικρο σ'ενα κεντρο υγειας και ακουσε ακροαστικα λιγα. μου εγραψε αμοξιλ και μασκα με αερολιν και flexodite. θα παω στο παιδιατρο μου στις 6.30 και θα δουμε τι θα μου πει. του εξηγησα τι εγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρει καμία το επίθετο της Σαμάνθας-Έλενας? Μπορώ να πάρω στο Ιασώ να ρωτήσω αλλά πρέπει να ξέρω το επίθετο....

hallo!!μπήκα στο FB μήπως το έχει αλλά δεν γράφει επίθετο.στον τοίχο της όμως πριν μια ώρα της έγραψαν "να σας ζήσει,να χαίρεστε την όμορφη οικογένειά σας με τα όμορφα κορίτσια της"!!(ελενα μου,σορρυ που αναδημοσίευσα χωρίς την άδειά σου... :D ),αρα μήπως γέννησε κ είναι κοριτσάκι?!?!?!?! :D:D:D:D

εγώ την αναστασία πιστεύω,γιατί κ εγώ καμία αίσθηση δεν έχω ότι θα κάνω αγοράκι...χιχιχιχ!!!θα δείξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα μου,περαστικά βρε!!!είναι ταλαιπωρία οι μάσκες;

Δέσποινα,μεγάλη ανατροπή όντως,εγώ είχα καταλάβει ότι θα έληγε το μειωμένο 2 μηνες νωρίτερα απλά...

η μικρή κοιμάται,πάω να μαγειρέψω κοτοπουλάκι κοκκινιστό στην κατσαρόλα με χυλοπίτες!σπάνια το φτιάχνω αλλά είχα κοτόπουλο στη κατάψυξη..έφυγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακος μου,περαστικά στον τολμηρό μας Θεριακλή!!!τρομάρα που θα πήρατε.όντως και τον Κ..λο μάτια!!!το μικρό σου κοριτσάκι τι κάνει;;το νιώθεις να κλωτσάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,καλέ τι γίνεται στο grey's anatomy?!?!?!?!?!αμάν μου το χαλάσανε :(:(:(

βρε κοπελια, συν-θαυμαστρια του grey's , εχω δει μεχρι το επεισοδιο που βγαινουν τα αποτελεσματα των εξετασεων και δεν περναει η κεπνερ!!!! εχουν γινει κι αλλα;;;;!!! :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ειμαστε χαλια. πηγα το μικρο σ'ενα κεντρο υγειας και ακουσε ακροαστικα λιγα. μου εγραψε αμοξιλ και μασκα με αερολιν και flexodite. θα παω στο παιδιατρο μου στις 6.30 και θα δουμε τι θα μου πει. του εξηγησα τι εγινε.

γεωργιαννα μου, περαστικα στο βατραχακι σου!!!νομιζα οτι ηταν καλυτερα, ρε γμτ... υπομονη, θα περασει ..δωσε πολλες αγκαλιτσες στο διονυσακο απο την αθηνουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou xerete!!

Molis katafera na ka8isw, fisika perimenw to teleutaio stegnwtirio, ekana k liges douleies tis ipoloipes i kopela avrio!! :oops:

To apogeuma pigame k alla3ame kati dwra tis mikris nai nai twra ta kataferame apo ta gene8lia tis..

Vgikan k ta apotelesmata twn analisewn mou k einai ola mia xara..

Simera i mikri xtipise ta oula tis k etrexan aima, me pire i mama mou stin douleia mesa stin stenaxwreia k tis ti4eis tin ka8isixasa k tis eipa pws k mazi mas na itan mporei pali na xtipouse, niw8ei poli eu8ini i kaimeni... Otan tin ele3a eida pws axnofanika alla 2 dontakia, xtipise sta oula ekei pou vgenei to 1 :?

Peinasa pooollli kanei o george caesar salad k tin perimenw me agwnia :lol:

Axxxx sas trelana ee?

Eseis ti kanete?

Gewrgianna perastika sas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hallo!!μπήκα στο FB μήπως το έχει αλλά δεν γράφει επίθετο.στον τοίχο της όμως πριν μια ώρα της έγραψαν "να σας ζήσει,να χαίρεστε την όμορφη οικογένειά σας με τα όμορφα κορίτσια της"!!(ελενα μου,σορρυ που αναδημοσίευσα χωρίς την άδειά σου... :D ),αρα μήπως γέννησε κ είναι κοριτσάκι?!?!?!?! :D:D:D:D

εγώ την αναστασία πιστεύω,γιατί κ εγώ καμία αίσθηση δεν έχω ότι θα κάνω αγοράκι...χιχιχιχ!!!θα δείξει..

να δεις που γεννησε η ελενα και εκανε κοριτσακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι η Έλενα πρέπει να έκανε τη δεύτερη κόρη!

Γεωργιάννα τι είπε ο δικός σας παιδίατρος?

Εμείς πήγαμε και πήραμε το δώρο του Άρη, το ποδηλατάκι!! Είχε πει πως θα το έπαιρνε η μαμά του Βαγγέλη αλλά καθώς έχουν τσακωθεί, θα είναι το δικό μας δώρο τελικά. Και πήραμε ένα λίγο φθηνότερο μοντέλο που μου άρεσε πολύ!

Τις επόμενες 2 μέρες έχω δουλειές με φούντες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα καθισα και εγω!!!

Εχουμε τραχιτιδα, πηρα μασκα για αερολιν. δεν θα παρει αντιβιωση αλλα μας εδωσε κατι σταγονες που θα τα παρει αυστηρα μεχρι την Κυριακη πρωι. ειναι μια καινουργια ιωση που περναει. το ματακι του να τρεχει, η μυτουλα του το ιδιο και βηχει ακομη!! πολυ ταλαιπωρια ο κακομοιρης!!! ευτυχως κοιματε την νυχτα.

Γιουλη μια απο τα ιδια με την Αφρο ειμαι και εγω!! δεν εισαι κακια Αφρο μου προστατευεις το παιδι σου!!!

Πολυ αγωνια με την Σαμανθα!!!! Να ειναι γερη και ευτυχισμενη και το φυλλο δεν μετραει στα παιδακια!!!!

Εχω φοβερο πονοκεφαλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα πως είναι ο Ζοζεδάκος?? Περάσατε λαχτάρα κι εσείς!

Γεωργιάννα περαστικά στο Διονυσάκο!!!

Δανάη το ταξίδι στα Χανιά ισχύει, φτάνουμε Πέμπτη 31/5 το βράδυ και φεύγουμε Τετάρτη 6/6 το απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από αυτό που έγραψαν στο fb της Έλενας καταλαβαίνω ότι γέννησε κοριτσάκι! Τα 'λεγα εγώ! :lol:

Άντε να μας γράψει και η ίδια να ηρεμήσουμε!

Εμείς πήγαμε παιδίατρο το απόγευμα. 10200γρ και 81cm. Βάλαμε 100γρ. Μια χαρά οι μετρήσεις της. Κάναμε και το mantoux.

Με τη διατροφή ξεκινάμε το αυγό. Αν όλα πάνε καλά και με αυτό, φαίνεται ότι έχουμε μεμονωμένη αλλεργία στο αγελαδινό γάλα. Τον άλλο μήνα μπορεί να δοκιμάσουμε κατσικίσιο γάλα, γιαούρτι και τυρί.

Δάφνη, το έχεις σκεφτεί να δοκιμάσεις κι εσύ κατσικίσια προιόντα μιας και απέχεις από τα γαλακτοκομικά???

Μπορεί να μην τον πειράξουν τον Αρούλη!

Εγώ δεν την είχα σκεφτεί αυτήν τη λύση. Την προτείνουν κι άλλοι παιδίατροι άραγε?

post-13527-13873939348673_thumb.jpg

post-13527-13873939350175_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά η Γεωργία μας! Ναι, τα κατσικίσια είναι μια καλή λύση. Απλώς αυτό που μου έχουν πει εμένα είναι σε πρώτη φάση να απέχω από όλα ανεξαιρέτως τα γαλακτοκομικά για να βεβαιωθούμε αν υπάρχει αλλεργία (δηλαδή αν δω διαφορά στα εκζέματα) και μετά από κάποιο διάστημα, 3-4 μηνών σίγουρα, θα δοκιμάσω να ξαναβάλω γαλακτοκομικά ξεκινώντας από κατσικίσιο γιαούρτι και τυρί. Επειδή έχουμε δώσει και αίμα για ραστ τεστ (σε γάλα, σιτηρά και κάτι ακόμα που δε θυμάμαι τώρα) θα συνεχίσω σίγουρα την αποχή μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα κι από εκεί και μετά βλέποντας και κάνοντας...

Ευτυχώς ο Άρης κοιμήθηκε! Αλλά εγώ είμαι πτώμα πάλι. Δε συντονιζόμαστε και με το Βαγγέλη και σχεδόν δε τον βλέπω αυτές τις μέρες. Εκείνος ξενυχτάει πολύ, λείπει το πρωί, το απόγευμα κοιμάται και το βράδυ που είναι μες στη τρελή χαρά εγώ σέρνομαι! Ουφ!!

Άντε καληνύχτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!! ευτυχως απο υπνο παμε καλα. ο βηχας αρχιζει να μειωνετε.

Σας ευχαριστω για τα περαστικα σας. εχθες περπαταγε και εκλαιγε και προχθες και γι'αυτο πηγα στο παιδιατρο γτ δεν το κανει αυτο ειδικα στην συνηφαδα μου.

Δαφνη λιγες μερες και πατε και διακοπουλες!!

Αναστασια αντε να αρχιζετε να τρωτε και εσεις λιγο πιο πολλα φαγητα!! το εχω ξανακουσει για το κατσικισιο και νομιζω το ειχε γραψει και η Δαφνη πριν πολυ καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μπράβο που είναι καλύτερα ο βατραχάκος μας, δώστου ένα φιλί από εμάς!

Εγώ ολοκληρώνω το σούπερ δυναμωτικό πρωινό μιλκ σέικ μου (γάλα αμυγδάλου, με μπανάνα, ταχίνι και μέλι - δοκιμάστε το, είναι η σούπερ τροφή! :lol:) και φεύγω για χασάπη, μανάβη και σούπερ μάρκετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...