Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

ΙΩΑΝΝΑ89 σου ευχομαι πραγματικα να γεννησεις οπως εγω! γεννησα δευτερα πρωι φυσιολογικα κ την τριτη θα εμπαινα για προκληση. ειχα παρει μια εβδομαδα παραπανω ηδη! ξεκινησε ο τοκετος 7:20 το πρωι κ στις 7:40 η μικρη ηταν γεννημενη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΙΩΑΝΝΑ89 σου ευχομαι πραγματικα να γεννησεις οπως εγω! γεννησα δευτερα πρωι φυσιολογικα κ την τριτη θα εμπαινα για προκληση. ειχα παρει μια εβδομαδα παραπανω ηδη! ξεκινησε ο τοκετος 7:20 το πρωι κ στις 7:40 η μικρη ηταν γεννημενη :D

αντε ρεεεε....μια χαρα...ειχες κανενα συμπτωμα τοκετου την τελευταια εβδομαδα?συσπασεις και τετοια...

εγω απο την προηγουμενη τριτη εχω συσπασεις ανα 40΄ ανα 30' ανα 20΄ και μετα σταματανε....και φτου απ την αρχη...πλεον ξυπναω στον υπνο μου απο την δυσφορια που αισθανομαι στις συσπασεις αλλα δεν ποναω για να ανυσηχησω...ο τραχηλος εχει κατεβει εχει λεπτυνει εχει μαλακωσει αλλα οταν ρωταω για διαστολη μου λενε εχεις ακομα.... ε ποσο? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρεεεε....μια χαρα...ειχες κανενα συμπτωμα τοκετου την τελευταια εβδομαδα?συσπασεις και τετοια...

εγω απο την προηγουμενη τριτη εχω συσπασεις ανα 40΄ ανα 30' ανα 20΄ και μετα σταματανε....και φτου απ την αρχη...πλεον ξυπναω στον υπνο μου απο την δυσφορια που αισθανομαι στις συσπασεις αλλα δεν ποναω για να ανυσηχησω...ο τραχηλος εχει κατεβει εχει λεπτυνει εχει μαλακωσει αλλα οταν ρωταω για διαστολη μου λενε εχεις ακομα.... ε ποσο? :shock:[/quote:2uwd998b]

κανενα συμπτωμα! δεν ειχα ουτε συσπασεις ουτε διαστολη. οταν εσπασαν τα νερα ξημερωματα κ πηγα στο νοσοκομειο ειχα διαστολη 2 κ μου λενε αυριο θα γεννησεις μετα το μεσημερι κ μεσα σε μιση ωρα εκανα διαστολη 10 κ με βαλανε αμεσως πανικοβλητοι για γεννα. μην αγχωνεσαι γιατι κ εμενα με ειχε φαει το αγχος κ τελικα δεν υπηρχε λογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

η μικρη ειναι μαλλον στην λιστα λαγκαρντ και κρυβεται....

:lol::lol::lol::lol:

δεν με πηραν με προκληση γιατι υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να παμε στο τελος για καισαρικη και να φαω τζαμπα τις ωδινες...παμε μεχρι τελους για φυσιολογικο...η μικρη ειναι μια χαρα και εγω την περιμενω...

σημερα αυριο ειπαν θα γεννησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaaa geia sassss gennisaa kai egwwww stis 4 noemvriou to vradu.....stis 35 w kai 2 imerwn......eixame episodiaki genna kathws me meteferan me asthenoforo stin thessaloniki ekana mesa se auto oxu toketoo efaga olous tous ponouss ta katafera na antexw omws kai den egine tpt ekei mesa me ti voithia tou theou....kai afou ftanw sto ipokratioo me sunodia astinomias giati trexame san treloi...pathenw oxia apokolisi plakountaa milame treli aimoragia kanw kai diastoli apo 3 sto 8 se 5 lepta vgenei k to podaraki tou mwrou mazi me to aimaa kai na trexoune panikovlitoi gia kaisarikii gia na swsoume ta mwra na mi pnigoun apo aima...eixa agio to oti itane me to kefalaki apo panw kai oti ola eginan mesa se deuteroleptaa kai doxa to theoo eixame agio kai egw kai oi mikroules m k pigane ola kat euxin.........genithikane 9.30 i mia 2.180 kai 9.31 i alli 2.010 mpikane thermokitida i megali pire ta paw tis trwei kai simera tin vgalane apo ti thermokitida opote apo vdomada tha paw 2 meres na tin taisw ekei na doune oti ola einia kala kai tha tin paroume spiti..i mikroula ekane kapia provlimatakia twn prwwrwn alal eutixws oxi sovara kai oxi anapneustika...apo xthes dextike to stomaxaki tis fagaki k simera tis to auxisane kioloas..opote an ola pane kala auti tha tin paroume tin parali vdomadoula....ola kalaaa eixa mia poli kali anarwsi apo tin kaisariki kai twra perimenw pws kai pws na tis parw aggalitsa giati den tis exw akoumpisei kan k auto me ponaei to xerw oti einia gia to kalo tous kai eunomonw to theo pou pigane ola kala....einai 2 kouklitses xanthouless asprouless kai egw mia trelameni mama pouu tis perimenei spitakiii.....sas euxomai na xereste ta paidakia sas o theos na einai dipla sas giati emena itane..kai oi agioi kai me voithisane kai pigane ola kala....kai euxomai se oses kopeles prospathoun grigor ana meinoun egguoules kai na niwsoune meta tin mitrotita...sas filw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kelly24 συγχαρητηρια! περιττο να σου πω οτι στην αρχη διαβαζα με κομμενη την ανασα λες κ εβλεπα αστυνομικη ταινια! απιστευτη περιπετεια! να σου ζησουν τα μωρακια σου κ να τα δεις οπως ποθεις. να ειναι γερα κ δυνατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεεεεςςςςςςςςςς.................... :D:D:D

kelly να σου ζησουν οι μικρουλες σου...λιγο υπομονη κανε μονο και θα τις παρεις σπιτι γρηγορα...

και ναι...ημουν και εγω στο ιπποκρατειο και εφερα στον κοσμο την μαιμουδιτσα μου...

στις 12 και τεταρτο μου εσπασε η γιατρος τα νερα, η διαστολη γινοταν παρα πολυ γρηγορα...γυρω στις 3 αν θυμαμαι καλα μου βαλαν επισκληριδιο και 4 παρα πεντε γεννηθηκε η μικρη μου φυσιολογικα...

η μικρη μου στην αιθουσα ωδινων εχανε παλμους...ακουγα περιεργα τον καρδιοτοκογραφο και εβαλα τον βασιλη να φωναξει την γιατρο...εγω στην Nirvana του πονου ξαφνικα βρεθηκα στην αιθουσα τοκετου και εκ των υστερων εμαθα οτι τελικα την πηραν με αναρροφηση λογω αλλοιωσης παλμων... :shock:

μια σταλια η μαιμουδιτσα μου...2690 γραμμαρια και 45,5 ποντους...και ειναι μικρη και ταιζε την καλα με καναν και αισθανομουν πολυ ασχημα που το δικο μου παιδακι ηταν το πιο μικρο...και να την δει δικος σας παιδιατρος μολις πατε σπιτι...και χιλια δυο...

και ετσι εκανα..φωναξα σπιτι παιδιατρο...8/11/12 η μικρη ξαφνικα εφτασε τους 49 ποντους και τα 2740 γραμμαρια...μου ειπε οτι ειναι πολυ ζωηρη για να την πηραν με αναρροφηση και οτι σιγουρα κανανε λαθος στις μετρησεις οι παιδιατροι...

ολα καλα τελικα...δοξα τον θεο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ιωαννα να σου ζησει! κ αν θες την γνωμη μου μην ακους κανεναν γιατι ολοι εχουν αποψη για ολα! το καθε παιδι ειναι διαφορετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελλυ να σου ζησουν τα κουκλακια σου!αγχωθηκα οταν διαβαζα την ιστορια σου αλλα ανακουφιστηκα στο τελος.τελος καλο ολα καλα!ευτυχως ειχες το θεο μαζι σου και εισαι μια χαρα και συ και τα κοριτσακια σου! να απολαυσεις στο επακρο τη μητροτητα...ειναι οντως υπεροχα!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες και μανουλες to be!!!

Μόλις γύρισα απο τον γιατρο ο οποίος με ανησύχησε λίγο! Μου ειπε οτι τα αμνιακα ειναι θολά, δηλαδή οτι ο μπεμπης μου εχει κανει κακακια του!!! Μου είπε να μην αγχωθω και οτι θα με δει ξανα την Δευτέρα και οτι αν τα αμνιακα είναι χειρότερα, θα μπω την Τρίτη με πρόκληση!! Πάντως σίγουρα μου είπε δεν φτάνω στην ΠΗΤ μου (8/12)! Βαρος μπέμπη 3.255 γρ μια χαρά!! Απο την μια χαιρομαι γιατι θα δω νωρίτερα τον αντρα της ζωής μου!! Αχ παναγιτσα μου να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεννησα κι εγω το αγορακι μου. Εχω αναρτησει την ιστορια στο σχετικο topic. Η Μαρια που ανανεωνει τη λιστα με την αναμονη-γεννα αν μπορεσει ας την ενημερωσει με τη γεννηση του γιου μου.

Kelly μου να σου ζησουν οι διδυμουλες σου, να γινουν κοπελαρες και να τις δεις οπως επιθυμεις. Ελπιζω οι πρωτες μερες στο σπιτι αν και πυρετωδεις με 2 παιδια να ειναι ομορφες. Οι δικες μου ειναι...περιεργες, ευτυχια ανακατεμενη με αγχος και ανασφαλεια!

Τα κοριτσακια που θα γεννουσαν Οκτωβριο τι εγιναν; Angie, Diaz, εχετε νεα; Σας φιλω ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη μπραβο!ολα πηγαν καλα τελικα!να σου ζησει ο αντρουλης σου!να ειναι γερος και δυνατος και πολυ τυχερος στη ζωη του!καλη ξεκουραση σε σενα!που θα διαβασω την ιστορια σου;δεν το καταλαβα!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω σπουργε μου για τις ευχες και για τη συμπαρασταση στις ανησυχιες μου οσο ημουν εγκυος.Ευτυχως ολα ειναι καλα, μας ειδε η παιδιατρος και ειπε οτι ειναι υγιεστατος. Τον μαθαινω σιγα σιγα και με μαθαινει και τα πραγματα ειναι ομορφα. Ανυπομονω να μεγαλωσει λιγο να κανω πραγματα μαζι του!Προς το παρον ακουμε πολυ μουσικη, διαβαζουμε παραμυθακια και χορευουμε ρομαντικα τραγουδακια οταν τον νανουριζω!

Να η ιστοριουλα μου:

http://mammyland.com/forum/30/20993

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kelly 24, Ιωάννα89 και vassiliki, να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να τα χαίρεστε και να απολαμβάνετε κάθε στιγμή μαζί τους! Kelly μου όταν μπορέσεις ενημέρωσέ μας, όλα καλά με τις μικρές σου; Τις έχεις σπίτι;

Ιωάννα απαράδεκτο που σε άγχωσαν, έτσι είναι, άλλα μωράκια είναι μεγαλύτερα και άλλα πιο μικρούλια, δεν βγαίνουν με καρμπόν! Αγνόησέ τους όλους!

Vassiliki μου μη σε αγχώνει καθόλου που ήταν μικρούλης ο αχινούλης σου, θα πάρει τα πάνω του γρήγορα. Εμείς από 2230 και 46 πόντους φτάσαμε δόξα τω θεώ 5kg και 59 πόντους στους 3m+4d!

Fotonio εύχομαι να πάνε όλα τέλεια, σύντομα θα έχεις και συ τον μπέμπη σου, και από μανούλα to be θα γίνεις μανούλα!!! Ενημέρωσέ μας, πας τελικά για πρόκληση αύριο;

Πολλά φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες και τα πατουσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα!!!!

Την Τρίτη μάλλον θα έμπαινα με προκληση τοκετου αλλά την Κυριακή μου έσπασαν τα νερά και γεννησα φυσιολογικά!!

16.00 μου έσπασαν τα νερά 19.45 έιχα γεννήσει!!! Ούτε το φανταζόμουν οτι θα ήταν τόσο γρήγορα ο τοκετός! Ο μπέμπης μου είναι τέλειος και εγω η κουκουβάγια που τον θεωρώ το πιο ομορφο παιδακι του κόσμου!!! Τι έρωτας είναι αυτός που νιώθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Htoulis σ'ευχαριστω για τις ευχες σου και τα καθησυχαστικα σου λογια, ελπιζω ολα να πανε καλα και για μας! 4

Fotonio να σου ζησει το μωρακι σου, να ειναι γερο και καλοτυχο. τα μωρακια του Νοεμβριου ηταν βιαστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας και απο μενα...

και γω γεννησα..στις 26 του μηνος καισαρικη...

ολα καλα πηγανε...

κοριτσι βγαλαμε τελικα...αφου δε ξεραμε το φυλο..

να σας ρωτησω εσας που δνετε φορμουλα..

καθε ποτε τρωνε τα παιδια σας ξενο γαλα και ποσα γρ;;

τα ξεχασα απο τη μεγαλη μου..

και τθ ερμοκρασια σας ειπανε να εχει το σπιτι;;;

αυτα!θα σας διβασωψω με τη πρωτη ευκαρια αν και μαλλον εχασα πολλα,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει Σωσω μου η κορουλα!Να τη δεις οπως επιθυμεις. Τρωνε 60-90 ml, καθε 4ωρο περιπου, Καλα ταισματα! Η θερμοκρασια πρεπει να ειναι απο 19-22 βαθμους αν θυμαμαι καλα τι μου ειπε η παιδιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη σε ευχαριστω για τις;ς ευχες και τις πληροφοριες!!!

να σαι καλα!!

μηπως να ανοιγαμε οι μανουλες καθε μηνα 1 δικο μας ποστ;;;εννο να μοιραστουμε;;

λεω εγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα...

σωσω να σου ζησει η κορακλα σου...εμας μας ειπε η παιδιατρος 20 με 23 το πολυ βαθμους...οσον αφορα το ταισμα την κανω ενα με δυο μπουκαλια τη μερα και συνηθως τρωει 90μλ...εχει φαει ομως και 120μλ...τα υπολοιπα γευματα την θηλαζω...αρα καλα τα λεει η βασιλικη... ;)

εμεις μολις γυρισαμε απο την γιατρο και φτασαμε τα 3450γραμμαρια...!!!

γιουπιιιιιιιιιιιιι.............700γραμμαρια σε 20μερες βαλαμε..... :lol:

αρα κανει καλη δουλεια το βυζι της μαμας.....και με φαγανε οτι δεν εχω γαλα και να σταματησω να θηλαζω...και λησαξε η πεθερα μου να την δωσω ντε και καλα τσαι γιατι δεν χορταινει... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην κους κανεναν ιωαννα..1 χαρα ειναι το παιδι...

οσο μπορεις θηλαζε!!

ποιο γαλα δινεις;;

εγω το σανιλακ...

αυτο ειχε το μαιευτηειο..και αφου δεν την πειραξε...

πιπιλα δινεται η οχι ακομα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω και φωτονιο να ζησουν τα μωρακια σας!!!!καλοτυχα να ειναι!ιωαννα κοιτα μη δωσεις στο παιδι τιποτα τσαγια!τι βλακειες ειναι αυτα που σου λεει;ασε να λεει η πεθερα!μια χαρα το μωρο ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...